Keresés

Részletes keresés

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2458

 

"3X 4x is gyorsabb parancsoros módban a régebbi programmal nem?"
Igen, de csak a classic képernyővédős programnál gyorsabb a classic parancssoros mód. ( Amiből mind a parancssoros, mind a képernyővédős változatot lekapcsolták. )

 

   Akkor már csak az a kérdésem maradt, hogy a cél nem az, hogy olyan irányba fejlesszék ezeket a progikat, hogy minél gyorsabban dolgozzák föl a feladatokat?

Előzmény: TZiky (2457)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2457
"Az az érdekes, hogy időnként 2X, 3X nagyobb feladatot kapok, mint mondjuk az előző. És a százalékos feldogozása is sokkal lassabb."
Írtam már, hogy a csomagok nem egyformák. ( Ha részletesbben érdekel, akkor az "angle range" alapján tudsz elindulniu. )Teljesen logikus, hogy a nagyobb csomagok feldolgozási ideje arányosan több.

"Tehát a feladatmegoldások gyorsaságán mit sem változtatott az új Boinc?"
A BOINC maga csak egy keretrendszer. Ezen belül hasonlóképpen megvannak az önálló alkalmazások, csak éppen a Manager "irányítja"/"felügyeli"/"vezérli" azok működését.

"3X 4x is gyorsabb parancsoros módban a régebbi programmal nem?"
Igen, de csak a classic képernyővédős programnál gyorsabb a classic parancssoros mód. ( Amiből mind a parancssoros, mind a képernyővédős változatot lekapcsolták. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2456)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2456

 

  Az az érdekes, hogy időnként 2X, 3X nagyobb feladatot kapok, mint mondjuk az előző. És a százalékos feldogozása is sokkal lassabb.  Tehát a feladatmegoldások gyorsaságán mit sem változtatott az új Boinc? De hisz olvastam amit mutattam: 3X 4x is gyorsabb parancsoros módban a régebbi programmal nem?

Előzmény: TZiky (2455)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2455
Nem szabad keverni a SETI classic-ot és a BOINC-ot. És igazából összehasonlítani sem nagyon.

Két teljesen különböző program. Elindult a publikus osztott számítás a SETI classic-cal, és a különböző projektek kidolgozták a maguk "SETI classic" programját. Egy gépen futtathattál jónéhány különböző ilyen programot, amik egymás elől versenyszerűen elvették az erőforrásokat. Aztán kidolgozták a BOINC-ot, aminél nem a verseny számít, hanem Te, mint felhasználó, egyszerűen megadhatod, hogy - bár több projektet futtatsz, de - melyiknek adsz több erőforrást.

Nem arról van szó, hogy roszabb lett, hanem más. ( És bizony volt jónéhány előre nem látható gubanc az átállás közben is. ) És ez a más akkor még nem rendelkezett ennyi szolgáltatással, mint a jelenlegi. A classic-ra addigra már ráépültek különboző segédprogik, de a BOINC-ra - az újdonsága miatt - még nem. ( Folyamatában nézve észrevehető, hogy a BOINC Manager is fejlődik, újabb szolgáltatásokat kódolnak bele. Olyan szolgáltatásokat, amelyekről az első verzió idején még szó sem volt. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2454)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2454

 

  Mert ez nekem nagyon gyanús, hogy nem jobbra,gyorsabbra fejlesztették a Boinc Managert, hanem valamilyen számomra még rejtéjes ok miatt szarabb, lasabb lett, nem?

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2453

 

   Nem emiatt tüntek el az emberek?

Előzmény: TZiky (2448)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2452
"J-PEG-et fogad el csak?"
Nem, elfogadja még a PNG-t is. De csak ha kisebb, mint 50 KB.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2447)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2451
( Ennek a hozzászólásnak a megírásakor ugyan hogyan lehetett beállítva a böngésződ karakterkódolása? Mert ekkor tudtad jól elovasni a seti lapját...)

Ez is ugyanolyan türelemjáték, mint a SETI. Dolgoztatjuk rajta a gépeket és közel sem biztos, hogy a kitűzött célt fogjuk vele elérni.

Üdv:
TZiky:-))

Előzmény: Franky1983 (2445)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2450
Nem, mert ez nálam már nem kedv kérdése.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2444)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2449
Ha "kirendel" Neked egy csomagot, akkor azt fogja kiadni, hacsak nem "dobod el". Vagy próbálkozol a "letöltés most"-tal, vagy hagyod az automatikuson. Ma pl. a szkoásos keddi karbantartási nap van, így valószínűleg nem fogsz csomagot kapni. ( Tegnap este pedig "No work from project" volt, így akkor sem lehetett letölteni. Az okát a szerver rendszergazdái tudják. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2440)
TZiky Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2448
Nem, a classic végleg megszűnt.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2439)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2447

 

  Ebben a profile-ban nem tetszik neki az a fájlformátum amiben a fényképemet szeretném fölrakni. J-PEG-et fogad el csak?

 

  Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2446

 

   Szóval tegnap este már egy pirinkét örülhettem, mert láthatóvá váltak a linkek, és tartalmuk a seti-n. Persze mondanom sem kell, hogy nem sokáig tarthatott az örömöm, ugyanis mára minden visszaállt a szokásos kockák a beűkarakterek helyén című verzióra.

 

   Mind1 Ez van! Majd írsz ha lesz időd

 

   Üdv BF 

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2445

 

   Szóval most az Einsteinre-vagyok rákattanva. Gonolj csak bele hogy fllendítené az ?rturizmust! Végre nem kéne azza a sok-sok tonna hajtóanyagga legy?zni a Föld gravitációs erejét!

 

   Szóval jóval nagyobb az érdekl?dés/kíváncsiság mint a kiábrándultság, hisz még a SETI is okozhat nagy felfedezéseket ET-meglelése el?tt/mellett.

 

   Üdv: na munkára fel, mert csak összefogva sikerülhet! BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2444

 

   Vagy tán a Te kedvedet is elvettem még az ET-kereséstől is?

 

   Üdv:  BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2443

 

   Akkor mondd, hogy nem akarsz segíteni abban, hogy előrehahaladjanak a kutatások, és akkor nem frissítgetem percenként ezt a topicot.

 

   Ennyi azért jár nekem!

 

   Köszi: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2442

 

  Itt van az általad említett Rosetta@Home, ez lenne amelyik a rákkutatással foglalkozik? A WCG meg az ADIS-el ugye? Erről a Cosmoligy@home-ról Te tudsz bármit is, vagy vannak még az Einstein-hez hasonló tudományos projektek fent?

 

  Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2441

 

   Az ET megtalálása evidenciálisan soksok éves hosszadalmas projekt. Mint ahogyan az általad leírt problémák a meglelésről is igen valószínűek. Tehát megértve! Azt viszont nem értem, hogy Te miért gondolod azt, hogy "nem érintett meg! Pont, hogy arról van szó, hogy MÉLYEN megérintett. És úgyhiszem, hogy ebbe egészséges ha beletartozik időnként felbukkanó kiábrándultság. Csak a parazsat kell megtartani, hogy abból aztán újra tüzet lehessen kovácsolni! nemde?

 

   Üdv: BF 

Előzmény: TZiky (2438)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2440

 

  Csak nemrég egyetlen egyszer(és eredményesen) nyúltam bele az adatletöltés autómatikus menetébe.

 

   Üdv:BF

Előzmény: TZiky (2437)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2439

 

   Próbálgassuk akkor, ha még maradt némi kedved hozzá!

 

   Le vannak töltve a kért objektumok. Leírtam a CPU-z adataimat is. Milegyen a következő lépés?

 

   Erre a Te általad ajánlott opti kli-re gondol?(egy korábbi hozzászlás)

 

   -Első dolog az hogy képernyővédő módban marhára lassú a Seti.
Ezért futattják általában parancssoros kliensként amivel 3-4x is gyorsabb.
Tehát Seti classic esetében parancssoros kliens + SetiHide.

Vagy áttér BOINC -re.-

 

   üdv: BF(ma majd egy kicsit korábban lefekszek, hogy még maradjon egy kis parázs, s ne aludjon el az elsőre hatalmasan fellángoló tűz.)


Előzmény: TZiky (2435)
TZiky Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2438
"Mert ha igen, akkor lehet , hogy ügyesebb, gyorabb, és legfőképpen nem olyan kiábrádult vagy mint én."
Melyik a nagyobb? Az érdeklődés, vagy a kiábrándultság?

"Ezért alkalomadtán adhatnál egy kis motiváviót,"
Ha az érdeklődés nagyobb, akkor megvan a motiváció, a kiábrándultság ellen viszont esélyem sincs.

Nézd, az hogy összeszedjem és kiszótárazzam az általad kért információkat az többhónapos meló. Meló, mert ilyen mélységben engem ez a téma nem érdekel.
Az ET megtalálásáról felvetettem egy problémát, de nem láttam, hogy megérintett volna. A matematikai projektek gyakorlati alkalmazásánal a valószínűségszámítás történetéről és alkalmazásáról írtam példát. Amit tudok a projektekről azt leírtam, megadtam az elindulási pontokat, de én nem megyek tovább. Ha van kedved, türelmed, érdeklődésed, akkor bejárod az utat és többet fogsz róluk tudni, mint én.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2434)
TZiky Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2437
"Most behergeltem magam, és eldobtam!!"
Hányszor és milyen időközönként próbálkoztál az "Advaced view->Adatforgalom->Próbálja most"-tal?

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2430)
TZiky Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2436
"szerinted nem lehet azzal a szerverrel valami probléma, ahonnan letöltené?"
De lehet. Ilyenkor a türelem segít.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2429)
TZiky Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2435
"De nekem valami olyan progi-t dobj amivel alpból 1-2 órára lecsökkennek a feladatmegoldási idejeim."
Ez el is vette a kedvem a további opti klienssel történő foglalatoskodástól. Leírtam korábban, hogy kb 10%-ot lehet nyerni az opti klienssel, erre Te annyiadrészére akarod az időt lerövidíteni. Leírtam, hogy mi érdekelne a CPU-Z-ből, erre megkérdezted, hogy melyik lapon mit kell állítani. Lehet, hogy keményen bele kellene nyúlni az XP-d lelkivilágába, de ezekután nem látom esélyét a helyes megoldásnak.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2426)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2434

 

   És ezekszerint értelmezni/összreakni is tudtad azokat a szavakat amiket kiszótáraztál, az egyes projektekről? Mert ha igen, akkor lehet , hogy ügyesebb, gyorabb, és legfőképpen nem olyan kiábrádult vagy mint én. Ezért alkalomadtán adhatnál egy kis motiváviót, nagyvonalakban mik azok a célok amiért érdemes pörgetni a végeláthatatlan feladatok miatt a villanyórát, mert most, nem kicsit le vagyok lombozódva:-(. A SETI-nél úgy tudom már a hideghábórú alatt elkezdődött a jelek kutatása, az USA kormányai idította el és pénzelte a projektet(ami azóta valamiért ez is abbamaradt), és a kezedetekben CETI azaz Community...volt a neve, később lett csak SETI, azaz Serach...tehát rádöbbentek, hogy már "kilátástalan" a jelek folyamatos/célzott küldése, az is elég ha már keresünk, és egyszer majd csak tálálunk valamit. A kiábránító az benne, ellentétben a többi projektel szemben, hogy több 100 vagy sok 1000 év múlva sem lehet kijelenteni, hogy nem jártunk eredménnyel, hisz lehet, hogy már holnap megtaláljuk ET-t, de sokkal valószínűbb, hogy csak évszázadok, évezredek múlva!:-(

   Ezért ha volnál olyan szíves, és persze nem érzed csalásnak, vagy tehernek, és az időd is engedi az elmúlt évtizedek eredményiről, a kutatás jelenlegi állsáról, illetve arról hogy mikor érjük el az optimumot a feldogozásban beszámolni azt nagyon szívesen venném!:-)

   Az Einsten-projektről pedig csak és kizárólag annyit tudok amit Te mondtál nekem.

   Jólenne például tudni, hogy mióta megy, és a föntiekben említtett statisztikákat.

   (De legalább ennek látom a célkitűzését:-))

   A matematikai projektekhez pedig abszolúlt, hozzá sem tudok szagulni, hogy mik lehetnek a gyakorlati célkitűzései.

   Vagy esetleg rövidebb és érthetőbb linkeket ajánlani please.

   Ugyanakkor jó lenne pl.: visszacsalogatni a régi motorosokat, és újakat toborozni, hogy a klönböző projektekben mihamarabb elérjük az optimumot!

 

   Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2433

 

   Persze a szokásos csigalassúsággal!!!

 

   Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2432

 

  Ok. Fut...és nagyvégre elindult a földolgozás is.

 

  Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2431

 

  Most meg újrainstalláltam az egész Managert!

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2430

 

   Most behergeltem magam, és eldobtam!!

 

   Üdv:BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2429

 

  Meg sem moccan, csak: letöltés... Te szerinted nem lehet azzal a szerverrel valami probléma, ahonnan letöltené?  Vagy neked simán lehozza a SETI-s csomagot?

 

   Üdv: BF

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!