Keresés

Részletes keresés

Katzenmama Creative Commons License 2010.11.27 0 0 8250

Köszi neked (a videót is). Sosem jöttem volna rá. Pedig LSD-t csak mint kábítószert ismerem. :))

Előzmény: rumci (8249)
rumci Creative Commons License 2010.11.27 0 0 8249

Lucy in the Sky with Diamond

oder

egy Lány Sétál a Domboldalon

Egy K & E-feldolgozás pedig:

Előzmény: Katzenmama (8248)
Katzenmama Creative Commons License 2010.11.27 0 0 8248

Oh igen, a Kornél ös Elvira is nagyon jó dal.

De most már párszor itt azt olvastam, hogy "LSD". Ez meg melyik dal?

Előzmény: hajnali lány (8246)
rumci Creative Commons License 2010.11.27 0 0 8247

Nem gondoltam, hogy az Élünk és meghalunk meg a Valahol lemezek elsősége ennyire egyértelmű lesz, de örülök, mert nálam is ez a két listavezető (nálam a Valahol az első, asszem). És a Menetrend még nagyon fontos lemez. Az Újholddal, de főként az Illúzió nélkül-lel kezdődő pályaszakasz számomra már csak árnyéka a korábbiaknak, bár a kísérletek közül a Csodálatos világ nekem bejött.

hajnali lány Creative Commons License 2010.11.27 0 0 8246

A kedvenc dalaim a Valahol lemezen vannak: Könnyű kiskabátban, Élünk csendesen, Kis Virág új útra indul.

Nagyon szeretem én is az Élünk és meghalunk-ot: Elbújtam és már nem találsz rám, Szentiván, LSD, Margarita.

Ne vágj ki minden fát: Megértő mosoly, Zöld szemem kék, Kornél és Elvira.

A verslemezek közül talán a IX-es a legkedvesebb, főleg az első 4 dal miatt.

Előzmény: Cordell1 (8243)
Katzenmama Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8245

Sorry "válaszoltam" akartam írni, de elfelejtetten átállítani a magyar billentyűzetére.

Előzmény: Katzenmama (8244)
Katzenmama Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8244

@ Roth úr: már välaszoltam!

Előzmény: roth_ur (8242)
Cordell1 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8243

Akkor lássuk az én kedvenc lemezeimet:

Élünk és meghalunk: sokkal erősebb és ütősebb lemeznek érzem, mint a Jelbeszédet, komor, sötét hangvétel gótikus hatások ás erős irodalmi kapcsolások és zeneileg is nagyon ott van. LSD, Vándorének, Margarita, Szentiván

Valahol: hihetetlenül jól szól, erős, markáns lemez és nagyon ott vannak a szövegek a helyükön....Kis virág új útra indul, Valahol, Könnyű kiskabátban

Fordul a világ: komoly, érett lemez, mély gondolatok.Zeng az ének, Ha fordul a világ, A város közeépn, Hó és szél, Hová tüntek....

Verslemez III: tetszik a folkos hatás, ütősek a versek. Virágének, Citerára, Dúdoló, Walesi bárdok

Ég és föld között: tudom, Andrásnak nem igazán jön be, de azért én szeretem nagyon. Egy csomó új szín, egy csomó új íz. Esik eső, Ha így is szeretnél, Szavak, Neked ég a tűz

Ami egyáltalán nem az a Csodálatos világ- Miért hagytuk.

Előzmény: Katzenmama (8235)
roth_ur Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8242

Kedves Petra, küldök Neked egy mailt roth.bandika@....  mailcímről.

Előzmény: Katzenmama (8241)
Katzenmama Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8241

Te ott voltál? Nem akarsz egy kicsit mesélni róla?

Előzmény: Kisvirág21 (8240)
Kisvirág21 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8240

Ezek közül a november 24-i debreceni koncerten volt a Kis virág és a Hajszálak :)))

Előzmény: Peppers (8238)
Katzenmama Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8239

Az én esetemben a zene a "kapu" a szöveghez. (Ha a zene, azaz dallam plusz előadás, nem érdkelne, nem kéne a CD-ket venni, hanem elég lenne az interneten a dalszöveget olvasni). Azaz: ha tetszik egy dallam,  szívesen és részletesen is foglalkozom a szöveggel. Nagyon hálás vagyok Zsuzsának és a mindenkori csapatának, hogy íly módon a magyar költészetet (a szövegírókat beleértve) tudtam megismerni.

Ha viszont egy dallam nekem nem tetszik, talán egyszer olvasom a szöveget, és aztán - mindegy, milyen jó - egyelőre már nem érdekel az egész (dal). A "Rózi tud valami" pl. számomra egy ilyen dal.

Előzmény: Peppers (8238)
Peppers Creative Commons License 2010.11.26 0 0 8238

Én a szöveg és az előadás szempontjából szeretem például azokat a dalokat, amelyekben tapasztalható a vívódás, az útkeresés, akár gyötrelmes, akár önironikus formában. Pl. Kis virág, Vándorének, Rozi tud valamit, Az alvajáró, Kegyetlen játék, Hajszálak, stb. Ezek a koncertműsorból ma már teljesen hiányoznak, lábjegyzetek a mai KZs kánonban.

Katzenmama Creative Commons License 2010.11.25 0 0 8237

Én pl. a "Ha én rózsa volnék" c. dalt valamikor igazán szerettem, de most már nem:  minden koncerten enekli, youtube-on lehet mit-tudom-én-mennyi verziót nézni, interjúkban sokszor van róla szó -  a témat szerintem túl sokszor igénybe veszik (így mondják?), már alíg hallhatom, ha őszinte legyek (hisz most novemberben nálunk tévében majdnem minden nap mutottak valamit az időről a rendszerváltás előtt, közben és után). A téma érdekes, de egyfolytában ez nem kell nekem.

A verslemezek: magam meglepedtem, ha a mai hallgatás közben ez kiderült. A Verslemez III tényleg nem annyira tetszik mint a többi három, de róla a Mondóka az ami a legjobban tetszik. Mégsem azt jelenti, hogy az az album nekem nem tetszik. Persze tetszik.

Azt, amit a "Szebb jövő" jelentéséről írtad, nem tudtam, akkor persze talán nem volt túl okos a dalnak ezt a címét adni. De semmitmondónak nem tartom. Szerintem ez egy  kissé szomorú dal egy nagyon egyszerű kívánsággal ami mégse/sajnos sohasem fog teljesülni a borzasztó világunkban. Én ezt így értem.

Előzmény: roth_ur (8236)
roth_ur Creative Commons License 2010.11.25 0 0 8236

Nem hülye kérdés ez, én ugyan nem szeretek választani. Azt tudom, melyik nem kedvenc: Miénk itt a tér - Ég és Föld között - Csodálatos világ - Miért hagytuk - 37.  A többi közt vannak jobbak és kevésbé jók, de mindet el tudom fogadni esetleges hibáikkal együtt.

Érdekes viszont, hogy a Te négy kedvenced közül 3 verslemez... (Ami a verslemezek közül kimaradt, a "Verslemez III" az nem tetszik annyira?)

Dalokat én nem állok neki felsorolni, a Te dalaid közül a Tangót az eredeti előadójával (Cseh Tamás) szeretem.

"A szebb jövő" kifejezésnek Magyarországon van "némi" keserű íze, egykori és mai magyar fasiszták használják. Ehhez képest a dal kissé semmitmondó a szememben. Pedig ilyen címmel lehetett volna nagy dalt írni.

Katzenmama Creative Commons License 2010.11.25 0 0 8235

A mai nap nagy részét Koncz Zsuzsa lemezei hallgatásával töltöttem, azaz kezdtem az elsővel és jelenleg a X-iknél érkeztem. Ilyet már évek óta nem csináltam.

A hallgatás közben eszembe jútott, hogy kérdezhetném Tőletek, hogy melyik Koncz albumo(ka)t, ill. melyik dalokat Ti (jelenleg vagy örökké) szeretitek a legjobban.

Az én kis listámon jelenleg van: a 9 -ik nagylemez („Elmondom hát mindenkinek”), a negyedik („Élünk és meghalunk”), a hetedik („Kertész leszek”) és az „Egyszerű ez”.

Kedvenc dalom van rengeteg: pl. „1990”, „Balkon”, Húnyt szemmel” „Köszönöm”, „Ez már az ősz”, „Illúzió nélkül”, „A szebb jövő”, a „Százéves pályaudvar” „Vigyázz magadra”, „Tangó” és a „Vörös Rébék”.

Tulajdonképpen elég hülye a kérdésem, de hát érdekel, ezért most egészen bátrán mégis elküldöm a hozzászólásomat.

Katzenmama Creative Commons License 2010.11.25 0 0 8234

Köszi, Zsolt!! Tehát Bora most azt mondhatja magáról, hogy: "Volt (ill. van) egy jó napom." :))

Előzmény: tihizs (8233)
tihizs Creative Commons License 2010.11.25 0 0 8233

Drága Katzenmami/Petra,

Bora üzenetét tolmácsolom Neked.Sajnos nem tud írni Neked és nekünk,mert a technika ördöge megtréfálta.Hamarosan jelentkezik.És persze szeretettel gondol Rád.

Minden jót Neked. Zsolt

hajnali lány Creative Commons License 2010.11.24 0 0 8232

Kivéve az Északi fény, mert az nagy kedvenc. Dehát az meg a 12 nőről került át.

Előzmény: hajnali lány (8231)
hajnali lány Creative Commons License 2010.11.24 0 0 8231

Ha már Ki nevet a végén kontra 37, akkor 37.

Előzmény: Lappantyú (8229)
roth_ur Creative Commons License 2010.11.24 0 0 8230

én vagyok az, ki hányni szokik

Előzmény: Peppers (8228)
Lappantyú Creative Commons License 2010.11.24 0 0 8229

ni, hogy tompítja, ni!

(oké, majd visszakeresek, teljesen világosan ez a kép élt bennem, hogy még mondtad is akkoriban, hogy örülsz, hogy nekem tetszik, ha már neked nem, de ha tévedek, annak nagyon örülök.)

az azért lejött, hogy nem ez volt hosszabb írásom legfontosabb mondata, ugye? :)

Előzmény: Peppers (8228)
Peppers Creative Commons License 2010.11.24 0 0 8228

Könyörgöm: nem hánytam a Ki nevet a végéntől. Óvasd vissza.

Egyébként még a 37-től sem hánytam. Csak hányingert kaptam.

Előzmény: Lappantyú (8227)
Lappantyú Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8227

:DDDDDD nem, de tényleg mindegy, elhúzok aludni, nem fárasztalak tovább. :)

(te mindkét lemeztől hánytál, a Ki nevet a végén-től és a 37-től is, én meg úgy voltam, hogy nem ájultam el elsőre, de hallgatgattam és előbb megszoktam, később kicsit meg is szerettem mindkettőt. az "is" arra a párhuzamra utalt, hogy mindkét lemez ugyanolyan hatással volt ránk, rád rossz, rám közepes)

Előzmény: Peppers (8225)
Lappantyú Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8226

szerintem megvan, simán megvan. igen, megvan, biztos vagyok benne. de nekem erre jó példa, ez a dal, a Suzanne és mindhárom ponton: hangszerelésben és fordításban és főleg előadásmódban; nagyon lehetne ilyen.

komplett Cohen album neki nem (a Kernét én nagyon szeretem, van rajta két-három olyan fordítás, amin hanyatt tudok esni, hogy hogyan lehet valami ennyire Cohen és mégis ennyire Kern, ennyire kozmopolita és mégis ennyire Budapest), de valóban össze tudnánk szedni akár egy egész albumot, amit elénekelhetne magyarul, bár én egyébként konkrétan versekre gondoltam, leműfordítandó versekre.

Előzmény: Peppers (8221)
Peppers Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8225

(Ja, most már sejtem, mi van. Nem az "is" hiánya miatt gondolom azt, hogy 37 te számodra = Ki nevet a végén én számomra. Ha van "is", ha nincs, ez a benyomásom alakult ki.) 

Előzmény: Lappantyú (8223)
Peppers Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8224

Ez az "is", ez mondjuk nem értem, hogy mit befolyásol. Szerintem lazíts most már inkább.

Persze nekem könnyű: az én egyik gyermekem már alszik, a másik még színházban van.

Mellesleg: ha van erőd, hasonlítsd össze a Ki nevet a végén és a 37 producerét és zenészi stábját.

És már a Ki nevet a végén sem működött jól ebből a szempontból.

Meglehet, hogy ha a hetvenes években a Beton együttes készítette volna Zs lemezeit, azok sem lettek volna jobbak, mint a mostani.

Előzmény: Lappantyú (8223)
Lappantyú Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8223

á, nem, onnan is kimaradt egy szó, a francbele, éreztem, hogy nem kéne ilyen komoly hozzászólást írni, miközben a kanapé másik oldalán a két gyereket neveltem, hogy nem, nem kell vérfolyásig összeveszni azon, hogy kié Indiana Jones körömnyi legókalapja, adjátok ezt hozzá, ehhez képest elég összeszedett lettem. :))))))))

helyesen tehát ez a mondat:

Anno a Ki nevet a végén is pont így volt: Peppers hányt, én meg addig hallgattam, míg előbb megszoktam, utóbb meg is szerettem.

Előzmény: Peppers (8220)
Peppers Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8222

(Ahogy például a Kern készített komplett lemezt Leonard Cohen dalokból.)

Előzmény: Peppers (8221)
Peppers Creative Commons License 2010.11.23 0 0 8221

Sajnos erre azt muszáj mondanom, hogy Zsuzsának szerintem nincs meg az előadói képessége ahhoz, hogy egy ilyen vállalkozást sikerre vigyen. Nagyon fura, de így van. Egyszerűen nem tudom elképzelni, ahogy például Joni Mitchell dalokat énekel magyarul -- pedig akár lehetne ezt is, valóban. Érdekes lenne, ha képes lenne rá.

Előzmény: Lappantyú (8219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!