Keresés

Részletes keresés

Aladin Creative Commons License 2000.01.16 0 0 14
Ossze lehet kotni az Amigat PC-vel? Pl. valami fele soros kabel vagy valami hasonlo.
Es ez milyen softvert igenyel, ha mukodik?.
Napi Kettő Creative Commons License 1999.06.18 0 0 13
Srácok! mivel ez nem egy sűrűn látogatott hely, ajánlom
a Magyar Amigások Foruma levlistát (ott biztos
választ kaptok minden Amigával kapcsolatos kérdésre)..
Napi Kettő Creative Commons License 1999.06.18 0 0 12
Joy: Néhány szimulátor felismeri a pc-és analog joyokat,
Ha gémpad is jó, akkor a piaci álnintendókét ajánlom,
mert olcsó és csereszabatos...
Egér: jó a pc-s soros; egy canon9-25-ös serial átalakító
kell, meg egy proggy (sermouse)...
egér2: A Valenta Feri kb. 7-800-ért átalakít bármilyen
sorosegeret szabvány Amigás egérré...
üdv
Napi2
Előzmény: Törölt nick (-)
bandy_apo Creative Commons License 1999.06.17 0 0 11
Udv Amigasok!

Nekem volt regen amigam, nem is egy... Szoval el bennem meg a nosztalgialaz es azt kerdeznem toletek, hogy van e lehetoseg arra, hogy a regebben megjelent programokat az altalam megadott formatumban a neten valahogy eljuttasatok hozzam? Ennyi, a valasz lehet mail vagy forum.

Smith_Amiga Creative Commons License 1999.06.05 0 0 10
Hmmm. Ezt csak alátámasztani tudom. :) Akik ismernek tudják miért.
Előzmény: corporal (8)
Cozi bayo Creative Commons License 1999.06.05 0 0 9
Sziasztok!

Tudna adni nekem A500-hoz Scala-t, vagy PC-re?
Nagyon fontos lenne es nagyon megkoszonnem!

Elore is koszonom, Cozi

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 7
T. Janesz!
Koszonom a valaszodat, utbaejtem a boltot. A problemam az volt,hogy nem voltam tokeletesen biztos benne, hogy a C64es joyok jok az AMIGAhoz.
Megegyszer kos
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 6
Hola !
Marhasok letöltés helyet találtam ahol amigás játékokhoz lehet jutni; de egy bizonyos oil imperimu nagyon kifogott rajtam. Megcsókolom a monitoron annak a levelét aki tud egy fasza címet ahonnan leránthatom.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 5
Manapság kb. a következő típusok közül választhatsz:

* Amiga 1200: alapban Motorola MC68EC020, 2MB chipram, AGA chipkészlet, portok: soros, párhuzamos, 2 game, pcmcia, rgb-video out, composite out, rf out, több nem jut eszembe. Kb. 35 rugó.

* Amiga 3000: alapban Motorola MC68030, 1 MB chipram (2-re bővíthető)+ x mega fast ram, ECS chipkészlet, a portok a pcmcia kivételével ugyanazok, mint az 1200 esetében, csak van még 3-5 db. ZorroIII általános célú illesztő (Amigán ez kb. a PCI feladatát látja el, csak kicsit :) lassabban...), cpu slot, videoslot, SCSI-II illesztő, scandoubler. (SCSI vinyót meg extra ramot általában kapsz hozzá.) Kb. 90 rugó.

* Amiga 4000: ua., mint az 1200, csak ezen vannak ZorroIII-as portok, cpu slot és videoslot. Amúgy Motorola MC68040 általában, és 2MB chip+ x mega Fast ram. Scandoubler és SCSI nincs. Extra ramot és IDE-s vinyót vágnak általában hozzád. Kb. 150 rugó.

A lényeg: ezek csak az alapgépek. Amigán manapság a multiprocesszoros PPC kártya az etalon. Ezzel egy Amiga jóval brutálisabb lehet, pl.:

Amiga1200 +
BlizzardPPC 603e-200 / 68060-50 <- ez egy kétprocesszoros kártya,
PowerPC 603-as van benne, a másik meg 68060.
BVisionPPC <- Direkt a BlizPPC-hez kifejlesztett grafikus kártya,
Permedia II-es chip, 8MB ram, 1600x1200x24bit, 72Hz
80 millió 3D-s pixel/sec vagy 1 millió poligon/sec...
ugye elég ennyi... ez egy kib. jó kártya.
Amiga 3000/4000-hez is létezik PPC-s kártya, CyberPPC a neve. Ebben a PPC nem a 603, hanem a 604 (=valamivel gyorsabb), és ehhez is van grafkártya, CyberVision a neve (...ki gondolta volna...), ami ugyanazt tudja, mint 1200-as tesója. A CPPC/BPPC kártyák kismillió változatban kaphatók, a 603e-160MHz / 68040LC-25 MHz-től kezdve a 604e-240 MHz / 68060-66 Mhz-ig. Csak csendben jegyzem meg, hogy egy átlag Amiga-PPC konfig sebességre úgy lazán kétszer veri a leggyorsabb penyákat (értsd: Pentium II). Mindegyikre rakhatsz rengeteg extra ramot, amiből persze Amigán mindig jóval kevesebbre lesz szükség, mint Pc-n. Egy jellemző példa: A Scala nevű multimédiás program pc-verziójának futtatásához kell vagy 32 mega ram, meg egy 166-os pentium. Amigán alap 1200-esen 2 mega rammal, meg a 14 MHz-es procival tökéletesen műxik, csak legfeljebb kevesebbszer fagy le, mint a Pc-windóz szecska... :) Ez utóbbiak fényében nézd a következő hírt is: megjelennek a G3-as, G4-es kártyák Amigához, 99 végén... no comment. (Gy.k.: az iMac-ban, meg a legújabb PowerMac-ekben vannak G3-as procik.) Igazán nem tudom, ki fog ez után Pc-ket használni (na jó, a gépelésen meg a táblázatkezelésen kívül...) :))
Néhány link:
http://www.amiga.com Az Amiga hivatalos site-ja.
http://www.cucug.org/amiga.html Tök jó kiindulópont az Amigás világhoz.
http://www.szentes.hu/partnerek/gadget
és
http://amigaonly.ahol.com/pcpince/menu.htm Kettő, azaz három üzlet, ahol nagyrészt csak Amigákkal foglalkoznak.
Hát egyelőre ennyi.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 4
Mennyiért lehet szerezni most egy Amigát, és főleg, milyet lehet még egyáltalán szerezni?

Nosztalgia feeling, meg minden

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 3
És még csakazértis b*sztatom egy kicsit Jocot: ha nem tudsz segíteni, inkább fogd be. Senki nem kíváncsi a bunkó megjegyzéseidre, még akkor se, ha ez errefelé (Fórum) ultralaza. Szerintem inkább gigatahó. Ennyi.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 1 2
Ugyan már. Gen, fogod magad, bemész a Csengery utcába egy bizonyos üzletbe (magánba megy a címe), oszt veszel vagy ezret. De qrva sok helyen lehet kapni, egyszerűen azt mod, hogy C64-es joyt keresel. Hirtelen mindjárt lesz.
Joco: JÉÉÉÉ, ez nem jött össze. (höh-höh)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 1
Ja, nem tudom, hogy így utólag ér -e, de
JÉÉÉÉ, EGY NULLÁS!!!
Nahát ilyen az én formám.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 0
No igen, mert hogy az Amiga még nem analóg joy-jal ment, és a csatlakozója is más volt, csak 9 tűs... Hát nem tudom hol vehetnél ilyet. Az az igazság, hogy régebben kellett volna többet venni, tartalékba... Bocs.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 topiknyitó
Halihow!
Ezt a topicot azoknak szanom akik a mai napig aktivan hasznaljak nagy becsben tartott AMIGAjukat es valami problemajuk/megvitatnivalojuk van, akar hardware, akar software teren.

Mit tagadjam, teljesen onzo erdek vezetett a topic megnyitasahoz, igy rogton en kezdem egy keressel/kerdessel.

Hol a feneben lehet AMIGAhoz joysticket es egeret szerezni? Az enyemek mar nagyon nagyon leamortizalodtak, am a "normal" szamitastechnikai boltokban csak butan neznek, ha kiejtem a szamon, hogy AMIGA.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!