Keresés

Részletes keresés

csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 62
Én már kidühöngtem magam tavaly, amikor a kezembe került az illetéktörvény módosítása.
Senkinek sem előnyös (hacsak annak nem, akinem hótra nem számít a zsozsó, annyi van belőle). Kész rablás, hogy mindenért fizetni kell, akár eladsz, akár veszel. Az ember évek alatt összespórol egy kis zsozsót, vesz egy kéglit, állambácsi pedig (aki már megadóztatta a jövedelmét... elég rendesen) azt mondja: na, és akkor most, hogy már nincs egy vasad se, fizess szépen még egy valag illetéket is! :-(
Előzmény: Laja73 (60)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 61
Egyszerűen tökéletes!!! És nagyon aranyos! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Az a hab a nóziján! ;-DDD
Mi jól, mellesleg még mindig ott tartunk, hogy pedálozunk a gyerek után (bár -ha igaz- egyre közelebb kerülünk az áhított szülőséghez).
Alkalomadtán dobhatnátok egy mélt, Bugi néni is régen írt már! :-I
Előzmény: Bugi bacsi (59)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.06 0 0 60
Na de akkor ez röhej, már megint arról van szó, hogy a minimális igények kielégítése is luxus szinten tele van tűzdelve járulékokkal ?
Az állam kifizettet egy rakás ÁFÁt velem, melyből ugyan visszafizet négyszázáezret, de ezek szerint csak azért, hogy újból visszavehesse illeték címén, ráadásul a hitelkamatokat a teljes ÁFÁra is kell fizethetem !

Én semmit sem akarok, csak egy pici lakást, ahol elfér 3 gyerek meg két felnőtt.

Előzmény: csinnnKA (58)
Bugi bacsi Creative Commons License 2000.11.06 0 0 59
Bocs az OFF-ert a tobbiektol.

Koszi a kerdest, Gaborka a 18. honapjat tapossa (azzal a kis labaval ;o)) Veletek mizujs?

Kegli? Kosz most nem. Augusztusban koltoztunk.
Tobbit maganban...

Előzmény: csinnnKA (56)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 58
Figyi! Az illetéktörvény módosítása óta minden lakástranzakcióra a gatyádat is ráfizetheted, kész dráma. Mi most várjuk az illetéket a tavaly tavaszi házvásárlásra (bocs, nyelvbotlás volt: várja a halál)... kész rettegés az életünk, amióta kiszámoltam, hogy sacc/kb. mennyi lesz az illeték. Egy vagyon! :-(
Előzmény: Laja73 (57)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.06 0 0 57
Úgyértem illetéket, azt a 6 %-ot, ez lemaradt.

Én ennyit egyszerűen nem vagyok hajlandó odaadni az államnak.
Hát milyen alapon ?
Mit kapok cserébe ???

Dögöljön meg az összes rohadt geci ott a parlamentben.

Előzmény: Laja73 (52)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 56
Bugibááááá! :-****
Hogysmint vagytok?! :-)
Kisbugi??? (aki már nem is olyan kicsi)
Azt tudod, hogy a baráti körömben még mindig az a sztárfotó, ahol kisbugi lábikója a tenyeredben van?

Aproposz! Nem kő egy príma kis kégli? ;->

Előzmény: Bugi bacsi (54)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 55
Vanek béjbi, necsinyázzadmá! :-)
Fele zsozsó nagyié (szülők fogják felhasználni, nagyobbra cserélik az ő kéglijüket, hogy nagyi is elférjen), másik fele zsozsó 50-50 % alapon enyém és kishúgié. Már alig várjuk a lét, nincs idő kecmecre. M=e sajna lehetetlen. Esetleg nyerhetnél egy kisebb összeget... mondjuk pár milliócskát. Na?! Ne túl sokat, nehogy nagyobb lakást akarj, de annyit, hogy ezt ki tudd fizetni + fel tudd újítani. Nos?! :-)

Sajna sürgős az eladás, mert már 2 hónapja úgy fizetik őseim a rezsit, hogy senki nem lakik a lakásban. Még egy havi rezsi, és családunk csődbe megy (azt már nem is mondom, hogy az anyukám azt mondta, hogy ha novemberben nem adom el, akkor decembertől én fizetem a rezsit). Szóval húsba vágó a sürgőssége!!!

Előzmény: Vanek (53)
Bugi bacsi Creative Commons License 2000.11.06 0 0 54
csinnnKA, kockasful, Vanek!

Micsoda jo kis tarsasag!
Sziasztok!!!

Vanek Creative Commons License 2000.11.06 0 0 53
Festek-mázolok-tapétázok-parkettcsiszolok, mint egy kisangyal! M=e?!
Előzmény: csinnnKA (51)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.06 0 0 52
Nem mondjátok komolyan, hogyha eladom a jelenlegi vidéki kis házamat 4 millióért, és utána felveszem a szocpolt a gyerekekre, meg egy csomó hitelt, és veszek egy bp-i lakást 11 millióért (ezalatt nem lehet 1+3-asat venni csak a nyócba), akkor 420.000,- forintot kell kifizetnem ?!
Előzmény: Törölt nick (26)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 51
Szerintem sem drága, ott a környéken 6.3 és 7M között adják a kégliket.
Ami miatt nagy kincs a mi lakásunk, az az, hogy ezekben a típusú lakásokban a konyhán nincs ablak. Nem kicsi a konyha, csak éppen ablaktalan (szerintem töxar állapot, de emberek ezrei élnek ilyen lakásban csak a Füredi lakótelepen). Na már most, ehhez képest nagyanyóm konyháján VAN ablak, mert mindegyik folyosón az első lakáson van ablak, a többin nincs.
Meg hogy mondjam: belevéve, hogy festésre-mázolásra szorul a kégli, minőségileg nincs lepukkanva, csak éppen koszos. Szóval bombázó kis kégli lenne annak, akinek ez lenne mondjuk az első lakása, elég ügyes ahhoz, hogy sk. kitapétázza, kimázolja. :-)
Előzmény: kockasfulunyul (49)
Classic Girl Creative Commons License 2000.11.06 0 0 50
Én kiadom az enyémet. Újpest metrónál két szoba 45.000,- + rezsi.

na?

valakit érdekelne?

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.11.06 0 0 49
Tényleg olcsón adod.
Előzmény: csinnnKA (46)
Vanek Creative Commons License 2000.11.06 0 0 48
Hámmár' dehogynem akarom! Ha egyszerűsíthetnénk egy M-el, esetleg M=e akkor máris vevő vagyok. :~/
Előzmény: csinnnKA (47)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.06 0 0 47
Nem hiszem el, hogy senki nem akarja ezt a príma kis lakást! (hüpp) :~(
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.03 0 0 46
Végre egy érdeklődő! :-)

--- Hetedik emelet (de 4 db lift van, úgyhogy gyalog felfelé caplatás élből kizárva).
--- Zárt folyosós, csak kulccsal lehet bemenni a lépcsőházból a folyósóra, úgyhogy fokozott biztonság!
--- Annyira van lepukkanva, amennyire egy 80-as éveiben járó, kissé már szenilis nagymama lelakta. Magyarán: festés-tapétázás-parketta csiszolás 12 éves, szóval kissé koszos. Amúgy a parketta, a csempe, meg az egész kégli teljesen jó állapotban van, csak hát koszos.
--- Irányára: 6.6 M

Na, most már minden titkot elárultam! :-)

Előzmény: ttime (45)
ttime Creative Commons License 2000.11.03 0 0 45
Hányadik emelet, mennyire van lepukkanva, és mennyi az irányára?
Előzmény: csinnnKA (43)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.03 0 0 44
Nemááá! :-(
Hát senkit nem érdekel? Pedig tök jó kis kégli, és ócsóér' adom! ;-)
csinnnKA Creative Commons License 2000.11.02 0 0 43
Ez a topic ugyan már elég régóta szunnyad a süllyesztőben, de azért én most felhozom. Tehát:

ELADÓ Zuglóban a Füredi lakótelepen egy 46 nm-es, -felújításra szoruló- másfél szobás + gardróbos panellakás. (Telefon, parketta, zárható pincehelyiség, jó infrastruktúra, trolimegálló a ház előtt, közért 5 percre, Örs vezér tér kocsival 3 perc, trolival 5-6 perc).
Akit érdekel, dobjon egy mélt. :-)

kzt Creative Commons License 1999.11.07 0 0 42
Keresek lakast Bp.-n illetve kis hazat jo kozlekedessel
Bp korul.
vilagos (ne foldszinti v. udvari)
alacsony rezsi gaz v. sajat kazanos tavfuteses
jo kozlekedes/kornyek (ne nemzetisegi kornyek)
romosat, felujitandot is!
5 mill. korul, kp. fizetessel
vancs Creative Commons License 1999.08.29 0 0 41
Esetleg Újpest legtávolabbi zugában panelt!!! Zuglóról ne is álmodj!!
dalia Creative Commons License 1999.08.29 0 0 40
Lakást keresek megvételre.

30-40 nm, felújítandó lehet, világos, nem udvari, tetőtér pl. nagyon jól hangzik, Belváros, de ha tényleg jó a lakás akár lakótelep is lehet, ill. lehet messzebb is, (jó közlekedéssel persze, éjszaka is!) Ha teccik a lakás azonnal, készpénzben fizetünk! (komolyan ! :-)) ) Sürgős!

Egyébbként, két barátom is keres ilyen lakást, úgyhogy nyugodtan bombázzátok a postafiókom az ajánlatokkal... :-))))

genetta Creative Commons License 1999.08.19 0 0 39
Az illeték mértéke a lakás értékétől is függ. Legutóbbi információm szerint (nekünk a 2 éve vett lakásra fél éve jött ki az illeték) csak 4 millióig 2%, az ezen túli részre plusz ? %. Utána kell nézni.
Egy tipp: lehet kérni részletfizetést, nem sok a kamat, és meg szokták adni.
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 38
Segiccsetek nekem egy kicsit!
3 misiért másfél szobás nem távfűtéses lakást tudok-e venni, nem nagyon sittes környéken, és nem lepusztult házban.
elsősorban Zugló vagy Újpest játszana.
Nagyon meredek?
katicabo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 37
Tudja vki, hogy ha 97-ben vettem lakást, jogosan jött-e a csekk 4% illetékről. Mióta 2%, amit fizetni kell? (Első lakás)
sasanz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 36
sajnos nekem az drága, illetve nincs rá annyi píz
:(
csepp Creative Commons License 1999.08.19 0 0 35
Egy 13. kerületi ajánlat a Lakást keresek topicban.
sasanz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 34
Egyszobás lakást keresek megvételre, elsősorban a VI. vagy a VII. kerületben. Tulajdonképen az édesanyámnak keresem, ezért lehetőleg csöndes, nyugodt helyen.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 33
Kedves Stuszi vadasz,

Szvsz a legjobb, ha valaki atolvassa az SZJA torveny megfelelo paragrafusat, mielott ingatlant vesz/elad; en mostanaban nem olvasgattam annyit, arra emlexem, hogy az APEH _most_mar bekeri az adasveteli szerzodes masolatat (tehat nem lehet csak ugy beirni valamit, hogy ugyse ellenoriznek).

Az ertek _megorzo_ es az ertek _novelo_ beavatkozasoknal emlekeim szerint (talan valami indoklasban vagy magyarazatban) kulon ki is emelik a festest, hogy az nem erteknovelo, hanem -megorzo beavatkozas, ezert nem lehet levonni a bevetelb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!