Keresés

Részletes keresés

magmulat Creative Commons License 2007.04.10 0 0 1765
Kedves Charmen!

XV. kerületi családi házban külső lépcső bontás-épités illetve tornác vakolási munka lenne. Kérlek add meg a telefonszámot. Üdvözlettel: mag
Előzmény: charmen (1762)
falat Creative Commons License 2007.04.06 0 0 1764
udvozletem.

tudna valaki sugni, hogy manapsag egy komuves mennyiert megy el egy napra dolgozni?
kosz
noivezetes Creative Commons License 2007.04.04 0 0 1763
Helló!

Tudok olcsó villamos szerelvényeket, ha érdekel valakit.

üdv:csomós
charmen Creative Commons License 2007.03.19 0 0 1762

Sziasztok!

 

Olvasgattam a különböző topikokban a tanácstalanságot különféle lakásfelújitási kérdésekben és munkálatokban.Ehhez szeretnék egy kis segítséget nyújtani!

 

Férjemék építőipari cége korrekt áron, rövid határidővel és megbizható, jó szakmunkásokkal vállalja házak, lakások komplett felújítását, ill. új házak teljes épületgépészeti munkálatait. Nagyon sokrétű a tevékenységük, festés, mázolás, viz, gáz fűtésszerelés, nyilászárócsere, burkolás , gipszkartonozás , stb.  Ingyenes felmérés és árajánlat készités!  A munkák nagy részét Bp.-en és környékén végzik! De minden megoldható.

Priviben megadom a tel. számot, ha valakit érdekel!  Hivjatok!

 

gircso Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1761
Lenne valakinek ötlete,hogy mennyire macerás a födémkiváltás porotherm födém esetében?Jól jönne a segítség.Előre is köszi!
Selindek Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1760

Csak felig ontopic:

 

Hazfelujitas nagyjabol kesz, viszont a kert egy oriasi dzsuva. De nagyon.

Kellene 1-2 ember, aki kiszedi az embermagas gazt, eltakaritja a sittet, kivag 1-2 fat esetleg, aztan felassa az egeszet, stb.

Tud valaki olyan kiprobalt embert, aki vallal ilyen szar melot es nem ker sokat?

XV. kerulet.

 

(Tipikus moszkva-teri segedmunkas feladat, de azert oda nem akarok menni.)

kustraerika Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1759
Szerintetek hol lehet szurkot kapni?Járdalapok közé kéne...
babi1 Creative Commons License 2006.04.22 0 0 1758
Üvegtéglában nem gondolkodtál, mert olyat most láttam padlón és nagyon mutatós volt!
Előzmény: karlo10 (1756)
Chadja Creative Commons License 2006.04.17 0 0 1757

Sziasztok!

 

Ahogy megláttam a topic címét, gondoltam, hogy benézek... Talán nem hasztalan, ha megosztom veletek, hogy milyen szuper konyhabútort sikerült csináltatnom egy nagyon profi asztalossal. Fiatal, de nagyon tud...  Mindenképp mediterrán konyhát akartam, rusztikus csempékkel, fogantyúkkal, igazi fából, de ugye, ilyesmit nem igazán lehet kapni a bútoráruházakban... Szentendrén lakom, és egyik ismerősöm ajánlotta ezt az asztalos fiút, aki olyan gyorsan és olyan színvonalon megcsinálta, hogy azóta sem győzök gyönyörködni benne. Remélem ez még nem minősül reklámnak, de aki úgy érzi, hogy az elképzelés megvan, és olyat keres, aki azt valóra is váltja, annak megírnám a tel.számát. Hívjátok bizalommal, szerintem Budapesten is vállal munkát... Szóval a száma: 30/609-7077

 

Sok sikert hozzá!

 

Üdv.

Chadja

karlo10 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 1756
Sziasztok! Tudja vki, hogy hol tudnánk viszonylag olcsón üvegpadlót csináltatni? Nappaliba lenne csak egy kis részen úgy hogy az alatta lévő öregben kavicsok lennének. Milyen vastag biztonsági üveg kell ehhez?
A másik pedig a galérián lenne, csak az üveg lenne a gerendákon rajta.
kelemensandor Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1754

Falnedvesség problémájának megelőzésére, kezelésére ajánlom a Vaporex habarcsadalékokat: www.vaporex.hu.

 

Jó munkát!

CsRob1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1753
Valóban, a kulcspozíciókban egy-egy jó ismerős vagy rokon szinte csodák megvalósítsát is lehetővé teszi. A városban, ahol most lakunk pl. a buszmegállóba épült egy családi ház. A garázsból pont a várakozó emberek közé hajt ki a tulajdonos. Igaz, néhány járat útvonalát már megváltoztatták és bizonyára nem sokat kell már várni, hogy ez a csökkent forgalmú megálló is teljesen eltűnjön/odébbköltözzön. Nem árt, ha kéznél van egy megfelelő beállítottságú alpolgármester apuka meg bizonyára kellett néhány bélelt boríték a megfelelő helyre.
Előzmény: pilbi (1749)
Csárlíz Teron Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1752

Nem is 1 év alatt készült el, hanem 3, és még jövőre vakolás, kertrendezés, stb.! Úgy voltunk vele, hogy úgyis meg kell csinálni a "kikötéseket", inkább arra költünk. De nem akartunk 20 évig kölcsönöket fizetni, ezért e lassú építkezés.

Előzmény: pilbi (1751)
pilbi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1751

Sajna sok esetben igazad van, viszont ha az összes szükséges engedélynél kivárod az összes lehetséges határidőt, akkor nem egy év alatt készül el a házad! :(

Természetesen tisztelet a kivételnek!

Előzmény: Csárlíz Teron (1750)
Csárlíz Teron Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1750

Azt hallottuk sokaktól, az számít a legjobban, hogy milyen "anyagi körülmények között" akar élni az ü.i.! Mindenki értse úgy, ahogy akarja. Mi úgy gondoltuk, NEM járulunk hozzá a megélhetéséhez.

Előzmény: pilbi (1749)
pilbi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1749

Üdv Mindenki!

 

 

Az tény hogy minden hivatalban sokat számít az ügyintéző hozzáállása! Nálam már mind villany ügyben; villany óra áthelyezésnél mondta a szaki, hogy papírok beadása után még hetek amíg engedélyezik, meg mire kijön a szakember,.... én meg mondtam hogy holnapra jöjjön, mert jön az új óra... ; mind gáz ügyben, miután közel két hónapja be lett adva a gázterv és nem történt semmi, utánaszóltam, és egy héten belül már fűtöttem, szal mindkét esetben kiderült, hogy sokat számít ha van ismerős/jószándékú az ügyintéző!

A lakhatási azé érdekel, mert a jövendőbeli házam jórészt saját kezűleg, "hoszabb" idő alatt tervezem felépíteni(ahogy van pénz), szal kezdetben csak hálószoba, meg fürdő, ozt később megcsinál gyerekszoba, kiszolgáló helyiségek, stb... 

Tisztelettel:

 

Pilbi

CsRob1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1748
Érdekes, hogy ezt milyen nehéz leírva megtalálni. Eddig még nekem se sikerült :(
Vajon titok lehet, vagy attól függ hogy ki nézi meg a házat? Mondani persze sokan elmondták már, de "szóbeszédre" nem sok értelme van hivatkozni.
Előzmény: pilbi (1744)
Csárlíz Teron Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1747
Sziasztok! Valóban nagyon függ az ügyintézőtől, mert nálunk belül szinte teljesen készen van, csak néhány konektor nincs felszerelve. Kívül más a helyzet, az erkélyen a korlátot kellett megcsinálnunk, és fél éven belül be kell vakolnunk a házat, ezt amúgy is így terveztük. Ezen kívül, mivel a tervrajzon a tetőtérben nincs ablak, de mi a "helyét" meghagytuk, ezért azt be kellett falaznunk. (beépíteni majd csak a leendő gyerekünk fogja) Ki is jött leellenőrizni hogy minden készen van-e. A barátnőméknél pl. kiment egy másik, belül rengeteg munka volt még, csatorna sem volt stb. és megkapták a lakhatási engedélyt.
Előzmény: pilbi (1746)
pilbi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1746

Üdv Axióma!

 

 

Köszönöm a választ!

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

 

Előzmény: Axióma (1745)
Axióma Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1745
Attol fugg, tenyleges lakhatasit (ami a banknak kell pl.) vagy csak ideiglenest (reszlegest) akarsz. Nalunk nemreg volt kint az ugyintezo (idehoztuk), kb. csak annyit nezett meg, hogy x db. szoba (festve van, padlon felszedheto - nem beillesztett - szonyegcsempe de csak ott ahol nincs tele a dobozokkal pl. nappaliban ezert nincs csak par szonyegdarab, folyoso-furdo mupadlo ragasztas nelkul SK bevagdosva (latszik rajta...), a kilincseket meg csak akkor hoztuk az ajtokat a kulcs nyitotta, kapcsolok-konnektorok a helyukon de lampak helyett meg csak madzagok es helyisegenkent egy csupasz villanykorte), de villany van, melegviz es futes van, ezt mar nem fogjuk felbehagyni alapon allitolag megkapjuk az engedelyt...
Az ideiglenesnel amit sorolni kezdtel kell valami szoba, kell wc, kell fali vizveteli hely, kell egy sarok amit kinevezel konyhanak bar ezt csak neha mondjak (egy villanyrezsot odateszel max. talan van elfekvo valahol a kornyekeden), meg futes az kell es ott amit atveszel ott ne logjanak madzagok a falbol meg legyen levegoileg (futesileg) elvalasztva a tobbitol, amit nem. De csak akkor hajts erre, ha nagyon nem birod jobbra kihozni es kell valamire egy ilyen ideigl. papir. Nalunk majdnem hogy ugy ereztem, hogy pozitivnak vette az urge hogy mar be is koltoztunk... (komolyan gondoljuk, talan azert).
Nagyon fugg persze az ugyintezotol, ez csak a sajat esetunk.
Előzmény: pilbi (1744)
pilbi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 1744

Üdv FOGI!

 

 

Köszönöm a linket, de sajna nem erre gondoltam!

Olyanokat olvasni, hogy a lakhatási feltétele egy komplett, lakószoba, működőképes fürdő/wc, mostmár külsőpucolást is emlegetik, korlátot szokták mondani,stb...

Szal ezek a követelmények kompletten összeszedve...

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: FOGI (1742)
bergoren Creative Commons License 2005.12.15 0 0 1743
Köszönöm, megnézem a parkettás topicot is! :-)
Előzmény: monyesz (1733)
FOGI Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1742
Szia! Itt találtam neked v.mit: http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/vagyon/ingat/epieng/ephaszneng
Előzmény: pilbi (1740)
FOGI Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1741
Szia! Előre is köszönöm, várom a mail-t.
Előzmény: kiskori (1739)
pilbi Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1740

Üdv Mindenki!

 

 

Érdeklődnék, hogy hol találom meg a lakhatási vagy/és a használatba vételi engedély feltételeinek leírását?

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

 

Pilbi

kiskori Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1739
Szia! Mi is barátkoztunk a gondolattal, de azután nem ez lesz. Viszont egy csomó infót összegyűjtöttem, ha gondolom becsomagolva elküldöm emilben.
Előzmény: FOGI (1737)
FOGI Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1737
Sziasztok, egy pár jó tanácsot kérnék. Neten találtam ezt az oldalt: http://www.thermotech.hu/index.html , és kíváncsi vagyok, hogy ismeritek-e a szegélyfűtést, illetve milyen tapasztalatotok van ezen a téren. Érdemes beszerelni, ill. megéri-e, mi a hátulütője? Köszönöm!
napsütés Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1736
Nagyon remélem, hogy lehet:)
Azért köszi
Előzmény: Axióma (1735)
Axióma Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1735
Ja bocs, nem derult ki a kerdesbol. Akkor passzolom, szerintem az onkori fogja tudni megmondani, ha egyaltalan lehet ilyet.
Előzmény: napsütés (1734)
napsütés Creative Commons License 2005.12.13 0 0 1734
No igen, ezt én is gondoltam. De ez egy üdülőépület, amit lakóházzá akarunk nyilváníttatni. Csak nem tudom, hogy mit kell tudnia a háznak ahhoz, hogy ezt meg is tehessük.
Előzmény: Axióma (1732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!