Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 26
Hé, hát ezt ismerem!
Babylon rulez, ott pedig a Grafika-3D Studio terület rulez!
Egy volt osztálytársam révén olvasgattam a FIDOt, egészen más hangulata volt, mint más levlistáknak....
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 25
De azért nem akarsz ugye a mártír szerepébe bújni?
Nem én haltam meg! :(
Igy inkább lett a 48 hátráltató, mint eredeti okozók elleni fellépő, bár ma már- oly mind1.
Szerintem meg 1általán nem mind1, csak éppen értelmetlen dolog erről vitatkozni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 24
Hali All!

Itt vagyok én is (néhányotok nagy bánatára), és olvasgatlak Titeket, szokásomhoz híven...

Egyébként az utóbbi néhány hónapban eléggé lehalt a FIDO. Néha napokig nem jön semmi. Ezen a hétvégén sem kaptam egy darab levelet se. Régebben (1-másfél éve) napi 2-300 is jött... Persze aki már elmnet, nem értem, miért itt mormog. Gyere vissza, és ott mondd el, mi a gondod. Így egy kicsit hátbabökés feelingje van a dolognak.

Hali

SaGa 2:371/21

Cpt. Nemo Creative Commons License 1999.05.13 0 0 23
Hali!

De azért nem akarsz ugye a mártír szerepébe bújni? Bár Te végig normális voltál, csak a lózunggal volt problémánk, s nem lehetett Téged sem elvonatkoztatni a dologtól... Igy inkább lett a 48 hátráltató, mint eredeti okozók elleni fellépő, bár ma már- oly mind1.

Bytes: 11-es node

Előzmény: Munchausen (22)
Munchausen Creative Commons License 1999.05.12 0 0 22
Kb. meddig olvastad vissza a leveleket?
Régebben teljesen más volt a fidonet. Jobb volt, nem azért, mert több levél volt, és nem voltak gyakorlatilag halott echo-k, hanem mert valahogyan jobban a magunkénak éreztük és a SysOp-ok, moderátorok is jobban odafigyeltek arra, amit csináltak, aki részese volt, az tudja mire gondolok, de megpróbálom neked is elmagyarázni a különbséget az akkori jó állapot között és az akkori állapot között, amikor végképpen megváltam a hálózattól.
Hangsúlyozom amit itt olvasol az szigorúan az én magánvéleményem.
Az akkori hálózat működöképes volt, mert a userek elfogadták a és szinte mindig betartották a jól megalkotottA fidonet tudod, hogy messze nem demokratikus intézmény volt, de fene tudja valahogy jó volt ott levelezni, kicsit volt akkoriban még a rendszerváltozás előtt egy kis pöcces hangulata is a dolognak. Néha érdekes dolgokat lehetett ám olvasni.
Ez volt régen, én ilyennek láttam.
Amikor otthagytam a hálót, akkora többnyire ellustult a területükkel nem foglalkozó moderátorok, RFT-n meg nem jelenő SysOp-ok laza halmaza alkotta a fidonetet, tisztelet a kivételnek, holott feltüntek a rulezgyerekek és a bajkeverők, meg azok is nagy számban, akik szerintem többnyire klinikai esetnek számítanának. A node-ok a szabályok állandó modosításával próbálták a helyzetet orvosolni, már aki szívén viselte a háló sorsát, de mivel a bajkeverőktől klikkesedés vagy valamiféle rosszúl értelmezett álhumanitás miatt nem válltak meg, - illetve hol túl szigorúak, hol túl engedékenyek voltak a döntések, ha éppen nem inkább a másikkal való viaskodás kötötte le az energiákat - , ezért aztán a probléma csak eszkalálódott és a háló megreformálása ( a kialakult helyzethez való alkalmazkodás - rulezgyerekek) szerintem csúfos kudarcot vallott. Azokat pedig akik a probléma eredeti okozói ellen léptek volna fel, többek között ideszámíthatsz engem is nem vették komolyan.
Szerintem akármilyen szomorú is az idő minket igazolt...
Előzmény: Moly (21)
Moly Creative Commons License 1999.05.11 0 0 21
Azért még vannak rendesen a régiek közül is. Igaz, vannak újak, de van olyan is, aki vissza-vissza jövöget úgy, hogy kihagy egy pár hónapot.
Visszaolvasva a régi leveleket, látom, hogy valamivel másabb volt, de a mostanit rosszabbnak nem mondanám, elvégre én ezt szoktam meg. :)
Előzmény: Herb-Atea (19)
Moly Creative Commons License 1999.05.11 0 0 20
Mi baj van vele? Hát semmi, mi lenne?
Írta Herb, hogy már nincsenek olyan találkozók, mint régen, erre írtam, ha többen jöttek volna a kirándulásra is...
Előzmény: Munchausen (18)
Herb-Atea Creative Commons License 1999.05.11 0 0 19
Nem a Fido-val van baj. Változik minden, én is. Örexem, meg aztán itt írogatok, a Fido-n nincs az a régi csapat, akik voltak, voltunk.
Fido-s kirándulásokra valószínűleg azért nem megyek, mert Miskolcon lakom.
Azért örülök, hogy errefelé is találok ismerősöket.

/-/

Előzmény: Munchausen (18)
Munchausen Creative Commons License 1999.05.10 0 0 18
Szerinted mi a baj a fidoval?
Előzmény: Moly (17)
Moly Creative Commons License 1999.05.10 0 0 17
Most is lennének találkozók, ha eljönnétek. Egyébként a Fidos kiránduláson is édeskevesen voltunk...
:(
Előzmény: Herb-Atea (15)
Moly Creative Commons License 1999.05.10 0 0 16
Jé, hát Te is szoktál errefelé járni?
A Fidon jó régen járhattál szerintem, mert nagy a csönd... :)
Előzmény: JIMMY (13)
Herb-Atea Creative Commons License 1999.05.10 0 0 15
VOLTAK jó kis BBS-ek.
Itt Miskolcon még most is működik a TelComTec BBS, több vonallal, nem tudom milyen modemekkel, a (46) 324-222 számon. Már rég jártam arrafelé (is).
Na meg a Lifeforce, meg a BBSzolnok, meg a BBSopron, meg sokan mások, a régi szép időkből, amikor Miskolcon is volt Fido-találkozó, amikor téma is volt, és sok jó ember összejött.

/-/

Herb-Atea Creative Commons License 1999.05.10 0 0 14
Lya, itten vagyok e'.

/-/

Előzmény: JIMMY (13)
JIMMY Creative Commons License 1999.05.09 0 0 13
Szia, te mellvisszanövesztő. :)

Van még valaki a Fido-ról errefelé?

Előzmény: Moly (12)
Moly Creative Commons License 1999.05.09 0 0 12
Hát mostanában igen erőteljesen, mint a lepke...
Fura mi? Véletlen volt... :)
Előzmény: Munchausen (11)
Munchausen Creative Commons License 1999.05.09 0 0 11
Off. Annyira kiváncsi vagyok, te Moly vagy, mint pl. molylepke, vagy Moly mint Molinári? ;-)
Előzmény: Moly (9)
Munchausen Creative Commons License 1999.05.06 0 0 10
Ha egy amúgy önszabályozó mehanizmust, holmi részlehajlások és egyebek miatt működésképtelenné tesznek, akkor egy olyasfajta káosz keletkezik, ami teljesen lehetetlenné teszi a hangulatromlás nélküli eszmecserét.
Jobban jártak volna, ha meghallgattatott volna a másik fél is. ;-))

Egy kis asszociációval:
Ha egy fajkeresztezés első nemzedékében az egyik ivar teljesen hiányzik v. a várhatónál kisebb arányban jelentkezik, ill. meddő, akkor a szaporulat heterogamétás: XY vagy XO kromoszómás.
Ennek oka, hogy az egyik szülőtől származó X kromoszóma és a mindkét szülőtől származó autószomák között kiegyensúlyozatlanság v. letális, ill. szubletális hatás manifesztálódott. :-DD
Szerencsére akkor is és most is csak viccnek fogom fel a dolgot, komoly érveket csak komoly cél érdekében.

Előzmény: Moly (9)
Moly Creative Commons License 1999.04.27 0 0 9
Hallottam róla igen, de nem igazán tudom hova tenni a dolgokat...
Olvasgattam a régi leveleket is, hát... érdekesek.
Miért hivatkoztál a "politika" asztalra? Melyik része hasonlít az esetre szerinted?
Moly
Előzmény: Munchausen (8)
Munchausen Creative Commons License 1999.04.23 0 0 8
Tegnap. ;-))
Megnéztem, hogy mi újság a bazar.hun-on. ;-))
Szerintem kérdezz körbe, hogy mi is volt anno a 48-as node-al? ;-))
a szitu ehhez hasonló volt!

ps: Viszont fogadok, hogy még nem voltál a MADHOUSE-on!

Előzmény: Moly (7)
Moly Creative Commons License 1999.04.23 0 0 7
Hmm... Így is jó, és elég gyakran nézegeti...
Mikor jártál arra?

Moly

Előzmény: Munchausen (5)
division by zero Creative Commons License 1999.04.22 0 0 6
A régi szép idők! anno a régi munkahelyemen napi nyolc órában foglaltuk a cég vonalait. Milyen nagy szó volt a 14.4-es modem, alig találtunk hozzá elég gyors BBS-t, és aztán a késöbb a 28.8...
Sajnos sorra megszüntek azok, ahol már unlimitedek voltunk.
Az egésznek volt egy jó kis feeling-je.
Vannak jó kis ANSI cuccok a MADHOUSE-n?
Van még olyan, hogy HUNBBS.TXT?

Kicsit off, múltkor találtam egy olyan demot amiben nemcsak 1024x768 24bit volt, hanem 80x43 is!

Munchausen Creative Commons License 1999.04.22 0 0 5
TLC, rulez lenne, ha Xen többet nézne rá. ;-))
Előzmény: Moly (2)
Munchausen Creative Commons License 1999.04.22 0 0 4
Dehogy. ;-)))
Előzmény: Wpic (1)
Zaxxon Creative Commons License 1999.04.22 0 0 3
Léteznek még BBS-ek Magyarországon? Frissítik még ezeket? Azt hittem, hogy már csak driver-letöltő helyek léteznek...
Moly Creative Commons License 1999.04.21 0 0 2
Esetleg TLC BBS?
Moly
Wpic Creative Commons License 1999.04.21 0 0 1
Nehogy abbahagyd!

SZVSZ A BBS-ek és a Net nem zárják ki egymást. Egy jó kis BBS, az ANSI grafikák, a szöveges felület, meg az, hogy minden egy helyen van, egész más hangulatot áraszt, mint a Net hömpölygő adatforgalma.
Nameg aztán a Netet még Pista bácsi is használja Mucsaröcsögéről, addig a BBS-eket jobbára csak a Scene és a számítógépes underground többi része használja. Ezenkívül pedig, BBSezni 286oson is lehet 2 Mega RAMmal, úgyhogy ez tul. képpen ez egyfajta lázadás ez ellen a kib***ott microsoftos, inteles PC-piac ellen...

A végére pedig egy kis reklám:

Babylon BBS
Node #1: 06-29-446-230
Node #2: 06-29-446-231
Sysop: Achilles & Scott
CoSysop: Flawless

Előzmény: Munchausen (-)
Munchausen Creative Commons License 1999.04.21 0 0 0
Na tessék, nem kihagytam a http-t. ;-))
A link helyesen: MADHOUSE BBS
Munchausen Creative Commons License 1999.04.21 0 0 topiknyitó
Lassan 4 éve, hogy a MADHOUSE BBS a 215-6234-en nyitva áll a cybervilág modemes őrültjeiért.
Ebből a 4 évből 2 és fél éve nonstop.
Én mindenképpen kitartok a végtelenségig, de nagyon sok BBS már becsukta kapuit, gondolom ebben leginkább az Internet hazai "fellendülése" játszott szerepet. Nektek mi a véleményetek, egyáltalán ki az a T. Törzsasztal tag, aki még aktívan BBS-ezik?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!