Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jam Clerk Creative Commons License 6 napja -2 1 879577

Micsoda goromba kis szappantartókkal csapatták :)

Előzmény: btipus (879576)
btipus Creative Commons License 6 napja -1 2 879576
Előzmény: btipus (879575)
btipus Creative Commons License 6 napja -2 1 879575

Hmm, tessék több 'Revival' futamot nézni. :) (jelenleg is van verseny Goodwood-ban, pont piros van).

Nyilván nem nyomják ki a szemét,  de a gyökkettőtől messze van, én spec. nagyon kedvelem a revival versenyeket (ahol a SC egy E-type :DD)...én nem, nem cserélik ki a váltókat szinkronosra, meg raknak bele szervót, vagy kerámiafékeket..és törnek is néha :( ...bár erre vannak.

Előzmény: Aristreed (879574)
Aristreed Creative Commons License 6 napja -3 3 879574

az hogy gyökkettővel köröznek letekert régi verdákkal nem bizonyít semmit. nem köridő a cél hanem a show.

Előzmény: btipus (879568)
tyler-durden Creative Commons License 6 napja 0 3 879573

Ez azert nem vezet sehova, mert Sennaek nelkul nincs Verstappen sem. Minden tudas kumulalodik, minden ismeretet igyekszik a jovo felhasznalni a multbol. csak annyit mondhatunk, hogy ki mennyit tett hozza az addigi helyzethez es Senna ketsegkivul sokat. De a mai kor rajta kivul is rengeteg mindentol lett az, ami. Engem mindig az erdekelt, hogy ki az, aki ugyanabbol tobbet tud kihozni, nem az, hogy ma  mit tudnak a regiekhez kepest.

Előzmény: btipus (879572)
btipus Creative Commons License 6 napja -2 3 879572

Nos akkor it véleménykülönbség van :) Én csak arra tennék pénzt hogy Verstappen hozná Senna köridejét az akkori technikával, és arra nem tennék pénzt, semmennyit sem, hogy Senna hozná Verstappen köridejét mai körülmények között.

Egyébként Verstappen jó példa, mert amennyire jó értelemben vett 'versenyállat', ő az egyik versenyző a mezőnyben aki meg is próbálná.

 

Előzmény: Helter Skelter (879571)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja -4 3 879571

Mondjuk arra nem sok pénz tennék, hogy pl. Verstappen előbb hozná le Senna tempóját a 88-89 Monacóban az akkori technikával, az akkori állapotokkal, mint fordítva. :) A tempókülönbség is az utóbbiakból fakad nem az emberi vagy hozzáállásbeli külőnbségekből...

Előzmény: btipus (879568)
tyler-durden Creative Commons License 6 napja 0 3 879570

Elotte mar volt egy montreali Cart futam is ha jol emlekszem meg 2002 korul

Előzmény: btipus (879568)
F1 Hierro Creative Commons License 6 napja 0 4 879569

Lotus-Mercedes volt 2015-ben, de a Lotus (akármelyik csapatát is vesszük) az F1-ben rendre más gyártók motorját használta.

Előzmény: Inner Circle (879554)
btipus Creative Commons License 6 napja -1 3 879568

Ez viszont nehéz alátámasztani, azt hogy a mai versenyző gond nélkül elvezeti a régi technikákat arra minden évben lehet példát látni (pl. tavaly a Button, Jimmie Johnson, Huff, Turkington, Matt Neal..stb), és láthatóan csak az szab határt a tempónak hogy mennyire ritka az autó és ki a gazdája, mennek keresztbe-hosszába, még csóri szívarokkal is néha.

Ellenkezőjét nyilván nehéz bebizonyítani, hiába ültetnéd be Boutsen-t egy Red Bull-ba, nem elvárható hogy bírja a tempót.

...sz@r alaknak érzem magam amiért ezt mondom, de én azon a véleményen vagyok hogy a régi legendák nehezen vezethető autókat vezettek sokkal, de sokkal veszélyesebb körülmények között, és ezért tiszteletből nem lehet eleget mutatni feléjük.

..viszont, szerintem nem lennének gyorsak, hogy mennyire nem azt tényleg nehéz belőni. Az IC vs. F1 sem volt egyszerű vita míg Austin-ban nem ment mindkét sorozat.

DE a mai gépekhez, kell megfelelő kommunikáció a mérnökkel, és a korai gyerekkortól induló gokartos pályafutás, és persze a mentális oldal, a tizedeken belül körözés, a fizikális oldal a terheléshez....és a magas tempó. A nagy tempóból leadni sem egyszerű, sokan esnek olyankor. De 10-20+másodperccel lassabb tempóról nem tudom azt mondani hogy biztos menne a mai tempó.

Előzmény: Helter Skelter (879567)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja -3 3 879567

Ezzel nagyjából egyetértek, talán annyi, hogy ez fordítva is igaz lenne, hogy aki a 80-as években azokat a megzabolázatlan turbókat top szinten tudta vezetni, az a mai technikával is tudna érvényesülni, a mai feltételek között, persze ehhez már egy más utat kellene bejárnia, ami valóban nehezebb lenne + valószínű hogy a jelenlegi top szint eléréséhez az akkori életmód, hozzáállás, stb. nem lenne elég.

Az egész akkori időszaknak innen visszakekintve nagyon amatőr színvolnala volt, mintha az akkor full hobbi lett volna, most a feederek professzionálisabbnak tűnnek.

 

De ez más sportokban is így van, pl. ha megnézünk fociban egy 80-as évekbeli válogatottat, hát mintha tesiből felmentettek lennének... :)

Előzmény: btipus (879536)
Jam Clerk Creative Commons License 6 napja -2 2 879566

Még talán a Caterham, a Marussia és a Spyker rémlik ebben a vonulatban. Azok is elvileg autógyártók vagy építők, de ez már csak a 60-as, 70-es évek nosztalgiafaktorát lovagolták volna meg, fordított felállásban.

Előzmény: btipus (879565)
btipus Creative Commons License 6 napja 0 2 879565

Igen, a Honda az kicsit idegenül hangzik, ugyanakkor az Aston nagyon régen gyártott saját erőforrást, sok-sok éve inkább valaki másnak a motorját reszelgetik, alapvetően a Ford motorját, hol Ford, hol Jaguár oldalról, sokszor Cosworth partnerséggel. ..amennyire olvasható, hallható (tapasztalni nem volt szerencsém), a saját erőforrások enyhén szólva nem voltak nagyon megbízhatóak (akkoriban amikor a többi GB gyártónál sem).

A Ford tulajdonlás jót tett nekik.

A Honda az gondolható jó partnerségnek az F1 Aston-nak.  Kicsit hülyén hangzik de jónak jósolható.

(hasonlóan idgene kicsit mint a kínai Volvo vagy MG)

Előzmény: Jam Clerk (879546)
candle Creative Commons License 6 napja -3 2 879564

Ne aggódj! 

 

"Fernando Alonso: “Honda and Aramco are the biggest and best partners in the world. Within the team there are very talented people who will benefit from the new facilities at Silverstone. All things that made the Aston Martin attractive in optics 2026.”

 

VIA: [formu1a.uno]"

 

Btw, ha 26-ban vb lesz Alo, akkor Fangio után a legidősebb vb lesz. :-) 

Előzmény: Cold Heart (879542)
Cold Heart Creative Commons License 6 napja 0 3 879563

En a Merci,  mint csillagos csapatra gondolok (marmint magamtol nem, csak talan erre utaltak)

Előzmény: Gorcsev (879560)
Cold Heart Creative Commons License 6 napja 0 2 879562

Ami a BMW -Ferrariban szinten meg is jelent

Előzmény: Jam Clerk (879561)
Jam Clerk Creative Commons License 2024.04.12 -1 2 879561

Abban én sem, csak akkor zavar, ha a csapat neve történetesen egy másik autógyártó.

Előzmény: candle (879557)
Gorcsev Creative Commons License 2024.04.12 0 1 879560

Mer' azmiaz? Valami goromba? :O

Előzmény: tyler-durden (879559)
tyler-durden Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 879559

Carlos, ha tehetnéd, melyik fegyvert használnád a Mario Kartból?
Sainz: A csillagot.

 

hát ez azért elég sokatmondó...

Előzmény: rm40 (879551)
fitosi Creative Commons License 2024.04.12 -7 2 879558

Egyre keményebb vagy, Fisico! Ami érthetetlen, mert slimboy jobban megy idén. Lehet az fáj, hogy a modern kor Sennája képében eljött a valóság számod/otokra?

Előzmény: shu14 (879545)
candle Creative Commons License 2024.04.12 -2 2 879557

Én is csak arra, de ott nem a névváltoztatás volt a lényeg, hanem az, h - asszem -  a ferrari nevet bent kellett tartani az éves közvetítési pénzek miatt, nem? 

Ráadásul, kapcsolódva az eredeti témához, abban végképp nem látok gondot, h a motorszállító is megjelenjen a csapat nevében. 

Előzmény: Cold Heart (879555)
Inner Circle Creative Commons License 2024.04.12 0 0 879556

Nincs kizárva...

Előzmény: Cold Heart (879555)
Cold Heart Creative Commons License 2024.04.12 0 0 879555

En a BMW Sauber Ferrarira emlekszem csak

Előzmény: Inner Circle (879554)
Inner Circle Creative Commons License 2024.04.12 0 0 879554

Phű, most nem emlékszem a konkrét szereplőkre, de nem volt 2010 körül az "alsóházban" egy olyan eset, hogy a gyors csapatnév-változásnak köszönhetően a Renault Mercedes motorral ment, vagy valami ilyesmi? Valakinek talán jobb a memóriája...

Előzmény: candle (879548)
Lifeofbrian2 Creative Commons License 2024.04.12 -2 0 879553

Amúgy ez nem politizálás? 

Előzmény: shu14 (879543)
Jam Clerk Creative Commons License 2024.04.12 -2 0 879552

Hát ez (Red) bull shit :)

Előzmény: rm40 (879551)
rm40 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 879551

Inkább beszéjünk a fontos kérdésekről:

https://racingline.hu/forma-1/f1-hulye-kerdesek/2024/04/12/

tyler-durden Creative Commons License 2024.04.12 0 0 879550

engem meg az zavar, hogy egyes csapatok nevébe beleteszik a szponzport, a másikéba meg nem. A legalja ennek az Visa RB, ami magyarul különösen hülyén hangzik. De amit meg végképp nem értek, az az hogy miért kell évente megváltoztatni annak szerencsétlen csapatnak a nevét. Nem mindegy, hogy Alpha Tauri vagy Toro Rosso? Az RB most mivel jobb? és ha már RB, akkor miért nem lehet úgy hívni a közvetítésben? Egyik másik csapatnak sem szokás modnai a főszponzorát, kivéve ha az nem maga a csapat neve, mint az Alfa Romeo. Ez az egész csak arra jó, hogy az embert felidegesítsék olyan hülyeségekkel, aminek semmi jelentősége nincs.

Előzmény: Jam Clerk (879549)
Jam Clerk Creative Commons License 2024.04.12 0 1 879549

"de az Alfa Romeo, Ferrari-motorral"

 

Egy konszern, nekem az pl rendben van."

 

Erre írtam példának a RB-t, hogy ők legalább nem tesznek úgy, mintha mások lennének, mint amik. Az Alfa Romeo, hiába egy konszern a Ferrarival, mégis csak egy autómárka, és amint látható is, csak azért nevezték így a csapatot, mert marketing célokra használták az F1-es kirakatot. Lehetett volna ugyanennyi erővel IKEA vagy McDonald's is. A Ferrari, a Mercedes legalább bőven átfedésben van azzal, amit a neve mutat (legalábbis hihetőbb), mint mondjuk volt a Jaguar meg most az Alfa volt (az Alpine határeset). 

Előzmény: candle (879548)
candle Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 879548

Kb 10-15 (esetleg20?) évvel ezelőtt játszottam valami f1 manager játékkal. Abban volt olyan, h a ferrarinak a honda lett a motorbeszállítója. Röhögtem rajta, h hogyan nem voltak képesek a készítők figyelni ilyenre, mert ez így baromság. Erre idén meg jött a hír, h AM-Honda. :-DDD

 

"de az Alfa Romeo, Ferrari-motorral"

 

Egy konszern, nekem az pl rendben van.

Előzmény: Jam Clerk (879546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!