Keresés

Részletes keresés

eksön Creative Commons License 1999.01.25 0 0 111
Bocs, valószínüleg paranoiás vagyok.
Caveman Creative Commons License 1999.01.25 0 0 110
Kedves Eksön!

Állította ezt valaki?

CaveMaN

eksön Creative Commons License 1999.01.25 0 0 109
T. Monogámok!
Fel sem merül bennetek, hogy a hűség, mely az embernek nem volt mingíg sajátja, hanem csupán egy évezredek alatt rögzült szokás, nem szükségszerűen mindenki számára igényelt tulajdonság. Lehet ódákat zengeni az igaz, életünk végéig tartó szerelemről, a nagy Ő-ről, - nem vetem el, hogy létezik ilyen, csak én még nem találkoztam vele - de minek építsünk magunk köré börtönt, míg nem muszály. Nem azt mondom, hogy legyetek poligámok, csak azt, hogy a másképpgondolkodó sem feltétlen egy rohadt, szemét b*szógép.
Maradok tisztelettel:
e.
Monthy Creative Commons License 1999.01.25 0 0 108
FanTomas,

Nem értettem hogy min buktál ki. Ha több nőd is volt és te váltottál akkor mégiscsak poligám vagy. A monogámia életed végéig tartó hűséget jelent nem időlegeset. Viszont ha már így elkalandoztál a majmokhoz ők tényleg poligámok. A páviánok, csimpánzok, gorillák mind. Egy szabály van csak, az erősebb baszik. Még ittmaradva az állatvilágnál ha egy monogám állat (sakál, gólya, hód) párt talál magának, akkor az a férj/feleség haláláig tartó kapcsolat. Ez a monogámia. A többnejűséget én ugyancsak ide venném.

szia
Monthy

Endorfin Creative Commons License 1999.01.25 0 0 107
TReBaX,
te már tudsz valamit.
Fritz Kahn tanácsolja nöknek a Szerelem iskolájában,
legyen változatos ruhája , haja, stb.
a hálószobában is.
" Legyen meg a pasának a héreme...."

Endorfin

TReBaX Creative Commons License 1999.01.25 0 0 106
Szeintem a no is lehet kezdemenyezo. Peldaul felveheti az "unneplos bugyit", es ezutan jut szebe a ferfinek viragot hozni, nem csak forditva. Neha ez csak elkenyelmesedes kerdese. En nem vagyok olyan veteran hazas, de heteket jartam a boltokat, hogy olyan fehernemut talaljak, ami ram jon és csinosan all, mikor terhes vagyok. Hogy oszinte legyek nem volt konnyu, mert erre nincs igeny, mint rajottem, de mindenre lehet megoldast keresni. A ferjemnek is tetszett.
mama Creative Commons License 1999.01.25 0 0 105
Fiúk, nem zsenánt,:-)
Elsősorban, vagy nem utolsósorban, a saját portám előtt söprök. Igen, tudom, én is ilyen vagyok.
De mentségemre szóljon, hogy azért tudom, melyik polcon van az ünneplős bugyi.:-)
Nem azért írtam, amit írtam, hogy akárkit is felelősségre vonjak...
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 104
Cave
Nem koppintottam a Te mondanivalódat, de egy malomban őrölünk. Nem lehet véletlen.
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 103
Mama
Legyél őszinte.( nem kell válaszolnod, ha zsenánt) Mikor festetted ki magad utoljára a 800 éve melleted élő társadnak ? És mikor brútozta be lefekvés előtt a papa utoljára magát ? Az ünnepi bugyi melyik polcon van, tudod ? Szóval mindannyian tudjuk az okosságokat, de azért van mit söprögetnünk a tulajdon portánk előtt is.
Caveman Creative Commons License 1999.01.25 0 0 102
Drága Mama!

Az a sajnos, hogy az általd elmondottakat el tudom fogadni, egy darabig. De tudod felmerül a kérdés, hogy hiába udvarol a férfiember, de a kedves párja attól még ugyanúgy nem veszi fel az ünneplős bugyiját, meg nem festi ki magát minden találkozáskor, hanem elkezdki természetesnek venni a bókokat, meg a virágot. Ezután meg sértődött, ha esetleg nem kap... Csak, hogy a másik oldalt is megemlitsük.

CaveMaN

mama Creative Commons License 1999.01.25 0 0 101
Endorfin: :-), pöpec összefoglaló volt...
Mackó: ha nm sszólsz bele a magánügyeibe, az jelen esetben úgy is érthető, hogy azt mondanád, persze, szívem, menjél csak?
IMHO hosszabb (?) kapcsolatban a férfi és a nő is hajlamos leszokni az udvarlásról.
A nő úgy, hogy már nem veszi fel az ünneplős bugyiját, meg nem festi ki magát minden találkozáskor, a férfi meg úgy, hogy elfelejt bókolni, nem hoz virágot, semmi vacsora, ilyesmik.
Ezek a figyelmetlenségek aztán egymást gerjesztik, mert ha nem megyünk sehova, és nem festem ki magam, nincs kifestve, nem néz ki túl jól ma, még azt sem mondta nekem, hogy csinos vagy, stb,stb.
Parancsba kellene adni, hogy tessék udvarolni asszonynak, hogy aztán virulhasson.
Ha egy nő a párjától nem kapja meg ezeket a kis ösztönzéseket, akkor kénytelen idegen férfiak bókjaival vigasztalódni. (NEM megcsalás!!!).
Csak az nem ugyanaz.
***
Törvényesített poligámia???
Egyetlen megoldás, ha
a, nem büntetik a társnejek közötti súlyos testi sértést, gyilkosságot, lelki terrort, vagy
b, sok sok új börtönt építenek.
Mézga Creative Commons License 1999.01.25 0 0 100
Sziasztok!

Irtó érdekes lenne, ha ezt a bozonyos törvényt megfogalmaznák politikusaink, mert akkor boziny kicsit ellentmondásba kerülnének az eddig hirdetett elveikkel.

Ha körülnézünk a nagyvilágban, akkor pl. a mohamedánoknál is szabályozva van a többnejűség. Elég sokat jártam arrafelé, mintegy öt évet, és pl. nem tudom, hogy oldanánk meg azt a dolgot, hogy minden nőnek külön házat kell fenntartani Irakban. Itt egy sem mindenkinek van. Aztán még a következőkkel sem igen bírnánk, mint az egységes ruházkodás, ékszerek, stb. Ennyit nálunk sem sokan keresnek, ott pedig ugyebár az asszony otthon csücsül.

Nem lehet valaminek csak az előnyös oldalát venni, tartozik mindenhez némi árnyék is. Nem hiszem, hogy sok mai nő elviselné ezt az állapotot és hogy sokunknak kellenének azok a nők. Gondoljátok meg, az élet nem csak sexből áll és a többi is jönne vele.

Mézga

Pucros Mackó Creative Commons License 1999.01.25 0 0 99
Peace:

amikor egy párkapcsolatban az ember alkalmazkodni igyekszik a másikhoz, akkor nagyon nehéz igazságosan pakolni a mérleg két serpenyőjébe. Az egyik az volna, hogy tekintettel vagyunk a másikra, és esetleg az ő bogarai miatt nem teszünk meg olyan dolgokat, amiket pedig szeretnénk. A másik pedig, hogy nem vagyunk "papucs", nem hagyjuk magunkat kihasználni, puszta szeszélyből korlátozni. Ugyanolyan ronda dolog, ha magunkat szivatjuk, mintha a párunkat. És ezt nagyon nehéz érzékkel, egészségesen kezelni. Mert az is baj, ha lefojtjuk, elnyomjuk magunkban a megengedhetetlen irányba mutató vágyainkat. Máshogyan, más formában fognak a felszínre törni előbb-utóbb, és nem biztos, hogy kontrollálható módon.

Azt, hogy nem táplálsz más nők iránt érzelmet, én nem tartom helyénvalónak.

Endorfin,

továbbra sem érzem úgy, hogy a páromról itt bármit mondhatnék. Ha ez elegendő: azt sem érzem, hogy bármi jogom lenne beleszólni a magánügyeibe.

Endorfin Creative Commons License 1999.01.25 0 0 98

Kedves hozzászólók,
nagyon érdekes dolgokat irtatok.

Megpróbáltam a kérdésre adott válaszokat pontokban összefoglalni:
Hogyan lehet elfogadható módon kiélni a poligám hajlamokat ?

1. Megbecsült módon, ha pl. muzulmánok, mormonok vagyunk
2. Olyan partnernöt választunk, aki kedveli a hármas egyuttlétet--Corporal
3. Az Igazi Nö mellett nem kivánunk másikat ---Killer Jack
4. Ne tudja meg a feleség ---- mama
5. Ehhez változtatni kellene a társadalmi felfogáson is ---Mr. Spock
6. El kell fogadni hozzá a nöi poligámiát is ----- Killer Jack

Bocs, ha valami elkerulte a figyelmemet, várom a további javaslatokat.

Játsszunk el egy kicsit pl. a gondolattal:
Sikeres népszavazás után a Parlament elfogadja
a Poligámia Legális Gyakorlásáról szóló törvényt.
Alapnak természetesen a muzulmánoknál,mormonoknál bevált szabályokat tekintik,
figyelembe véve a magyar körülményeket is.
Mit kellene feltétlen bevenni a törvénybe, hogyan működne majd a
gyakorlatban ?

De addig is, mig ez az ideális ???? állapot megvalósul,
kigondolhatunk áthidaló megoldásokat.

Joghurt,
szerinted " az ösztönök ellenére is PROBLÉMAMENTESEN ??
megoldható a monogámia azzal, akit szeretek..."
A kiemelésem szándékos. Eszerint a poligám hajlamok kezelése számodra
nem jelent gondot.

Pucros Mackó,
tényleg kár, hogy érdekes okfejtésed után,miszerint helyesled a poligámiát,
nem feleltél Caveman kérdésére,
mit mondanál az asszonynak, ha szeretne egyet hancurozni a Sanyival ?

Lehetséges válaszok pl.

1. Igen, rendben.
2, Micsodaaaaaaa ????
x. Már megint ???

Peace,
alapos az elemzésed.

bcsi,
szerinted bizonyos idö után elfogy a hálgyekböl a spiritusz.
banya,
szerinted a férfiakbol is.

Nem lehet, hogy egy kis kicsapongás edzi a kardot ???

Endorfin

Caveman Creative Commons License 1999.01.25 0 0 97
Hello bcsi!

Csak 1etérteni tudok veled sajnos... Valószíüleg én még nem értem meg oly sok évet, mint te. Attól függetlenül nagyon hasonlít a cipőd az enyémre :) A 99-01-25 1:08 hozzászólással teljes mértékig 1értek.
Kár, hogy ez már nem tartozik a poligámiához :) Bocsi az offtopicért.

CaveMaN

bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 96
TReBaX
Sosem adok fel semmit! Rengetegszer kezdtem új dolgokat,úgy érzem több - kevesebb sikerrel minden bejött. Igaz, néha meggebedtem a melóban, de szerintem megérte.A "tanítgatásokról" pedig csak annyit (mielőtt bárki is egy beképzelt majomnak gondolna )hogy néha megszólalni sem kell, és máris te vagy a "tanár"...Szitu kérdése. A többi csak a társad iQ - jától függ.
TReBaX Creative Commons License 1999.01.25 0 0 95
Ha jol ertem, akkor Te "tanitod" oket, de ezzel egyidoben nekik tudniuk kell mi az amire vagysz, anélkul, hogy mondanád.
Ez aranyos:)
A változtatásra: Jobb késon, mint soha, vagy feladtad?
Ezeket azert kerdeztem az elobb, mert valami hasonlosagot veltem felfedezni, csak a masik oldalrol.
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 94
Mindíg csak jóra tanítottam, de ez egy idő után úgyláttszik uncsi a "tanítványoknak". Sok szépet kaptam, de
mivel egy eléggé elb. makacs és önfejű pasas vagyok, mindíg úgyéreztem, kogy nem kell kérnem senkitől semmit, hiszen ha ráérez valaki a dolgokra, úgyis tudja mi a jó nekem.
Valahogy sosem jött úgy össze, ahogy szerettem volna. Valószinüleg bennem van a hiba.De azért sokmindent másképpen csinálnék, ha újra tini, vagy huni lennék.( azért a nyugdíjazásomig még bőven van idő )
TReBaX Creative Commons License 1999.01.25 0 0 93
Ja és mire tanitod oket?
TReBaX Creative Commons License 1999.01.25 0 0 92
Az OK, hogy akad mas...
Es veled mi van, ha hagytad a noket kibontakozni? Neked nem hiányoztak? Marmint kulon-kulon, mert az olvasom, hogy halmoznad oket:)) Ami rendjen is van.
Te mit tanultál ebben az életeben a nokrol, ezekbol a kapcsolatokbol?
Megjegyzes:A hosszu elet szubjektiv, ugyanugy a sok a kapcsolat is.:)
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 91
Hosszú életem alatt sok kapcsolatom volt.Mindíg hagytam kibontakozni a partnereimet.Aztán mindegyiket hagytam repülni tovább.Sajnáltam valamennyit,de aztán mindíg akadt más, akit lehetett tanítani...
Különben azért köszi, elvagyok.
TReBaX Creative Commons License 1999.01.25 0 0 90
bcsi
Ha jol látom, de javits ki ha nem igy van(!), az irasaid alapjan olyannak latlak akit a nok imadnak, es korulrajonganak vagy legalabb is ilyennek kepzelik az igazit. Megis egyedul erzed magad neha.
Mondd hogy van ez?
eksön Creative Commons License 1999.01.25 0 0 89
Allah növessze hosszúra szakállad, s a próféta szóljon belőled.
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 88
Majdcsak gyönnek hosszú tömött sorokban. Pontosabban: Úgy mennek...
eksön Creative Commons License 1999.01.25 0 0 87
bcsi!
Részemről O.K., de ki hozza a lányokat?
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 86
Eksön
Veled tartok.Kégli van, a piát Te hozod.A lányokat meg együtt teszteljük.
eksön Creative Commons License 1999.01.25 0 0 85
bcsi!
Tán nevemből is kiderül nemem, s nem tisztem a nőket védeni, de nagyon belenyúltál a sűrűjébe. Ha keresgélsz találhatsz normális nőnemüt is, kinek nem elsőrendü célja a férfiember sz*vatása.
Ettől függetlenül, vagy tán éppen ezért maradok a többnejűség elkötelezett híve.
e.
bcsi Creative Commons License 1999.01.25 0 0 84
Egy hosszú kapcsolathoz szeretet,és nagy empátia szükségeltetik. Ez a képesség kialakul az együttélőkben, de idővel (mivel energiaigényes) ellaposodik.
Ezért elsősorban a nők hibáztathatók, mert úgy gondolják, hogy ha őket a hímnemű egyed nem hordozza a tenyerén, akkor jól meg kell büntetni érte a legkülönböző , rafkós módszerekkel. Erre persze elszabadul a pokol a pasi részéről is, aztán már csakazértisből megyeget a csata oda - vissza.
A legelső pillanatban megakadályozhatná a női höldj a dolgot azzal, hogy a barátnőkkel gondosan egyeztetett praktikákból ne a legrosszabbat elővéve "oldja" meg a problémát, hanem egy eredeti -saját- ötlettel rukkoljon elő. Szihológusok szerint erre az esetekre van kitalálva a közeledés intézménye. Erről, ha a ffi teszi nagy örömmel mond le anyuci, gondolván hadd pukkanjon meg a papa. Ezzel is büntet.Pedíg ekkor kezdődik el az egymástól való elvállás kézzel fogható ténye. Ezt követően a ffi - neműt még 2x megalázzák, aztán már el is indult a (lelki és testi) leszakadás a párkapcsolattól. Folytathatnám, de ezzel lesz tele az oldal. Csak úgy megjegyzem : a lavina is egy hógolyóból indul... Sokszor elég lenne egy pohár bor, vagy egy új fülbevaló (esetleg más )persze őszinte szeretettel,ez mindent helyre tudna tenni. A szerető ffi az ilyen húzásokat egy - két napon belül tízszeresen meghálálja. Pro és kontra lehet vitatkozni,hiszen mindenkinek vannak tapasztalatai.Gondolom vitaindítónak ennyi elég is lesz.
bcsi Creative Commons License 1999.01.24 0 0 83
banya
kicsit később visszajövök részletezni, de még egy félórányi dolgom van, amit ha nem végzek el, kivégeznek....
banya Creative Commons License 1999.01.24 0 0 82
bcsi, kedves!

Részletezd! De legyen szabad megjegyeznem, hogy a férfiak is elszoktak feledkezni erről-arról...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!