Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 15708

Loreena McKennitt? - uhhh de ki vagyunk kupálva ;)

Előzmény: Törölt nick (15704)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15707

"Egyébként nem értem miért rágódsz ezen, csak azért tettem be hogy ötletet adjak hol nézelődhetne mielőtt listákat citál a cikkéhez."

Én meg azt nem értem te miért rágódsz (te szavaiddal és gondolatvilágoddal élve) azon hogy ő mit hallgat ?

Sokkal "egészségesebb" és hallgathatóbb előadók vannak az ő listáján mint ezen a fos Billboardon.

Mi alapján próbálsz irányt mutatni bárkinek is mit hallgasson, talán ami neked tetszik ?

Előzmény: _percy_ (15705)
btk53 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15706

akko minek a faxomnak ütél a hájendsohwn ott elötte orákig?????? ppp

Előzmény: AudiJo (15702)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 15705

Említettem bármit erről a listáról név és előadó szerint?!?!?

Ha megnézed (előítéletmentesen - bár ezt nem feltételezem :-) ) akkor te is találsz 5-6 olyan felvételt ezen a listán ami igazán belefér a meghallgatásra érdemes kategóriába. Ha nem ismered ezeket szivesen adok ötletet hogy én melyikeket választanám :-)
Egyébként nem értem miért rágódsz ezen, csak azért tettem be hogy ötletet adjak hol nézelődhetne mielőtt listákat citál a cikkéhez.

Olvasd el végig a hozzászólásom, nem hosszú!

Előzmény: Törölt nick (15704)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15704

"Ezen a listán már az első 100-ban van olyan minimum 5-6 album amelyek minden tekintetben "jobbak" mint a te listádon lévők."

Szerinted akkor egy szutyok Lady Gaga, vagy egy Eminem jobb mint a srác által belinkelt oldalon pl: Loreena Mc kennitt ?

Esetleg állandóan a tökeit fogdosó visítós, szenvedő hangú Jacko gyerek ?

Csúnya  lenne ha így lenne !

Ez a szerencsétlen lista max. egy közízlés, de az igényességtől fényévekre van.

Ez a Billboard 200 lista, meg egy rakás szar amerikai mainstream, semmi több.

Előzmény: _percy_ (15700)
btamas70 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15703

"Ezen a listán már az első 100-ban van olyan minimum 5-6 album amelyek minden tekintetben "jobbak" "

100-ból 5 akkor is kijönne, ha egy majom válogatná ki véletlenszerűen a lemezboltban:)

Akkor néznénk ki jól, ha komolyzenében is ugyanilyen listák lennének mérvadóak.

Előzmény: _percy_ (15700)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15702

ad1. a Tiednél hallgathatóbb

ad2. a díjnyertes pálinkád miatt:))))

AJ

Előzmény: btk53 (15701)
btk53 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 15701

Ad 1, miért van akármilyen hifid?

ad 2, minek a fasznak jársz hájenshow-ra? 

ppp

Előzmény: AudiJo (15699)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.01 -1 0 15700

http://www.billboard.com/charts/greatest-billboard-200-albums
Elkezdheted akár itt is :)
Ezen a listán már az első 100-ban van olyan minimum 5-6 album amelyek minden tekintetben "jobbak" mint a te listádon lévők.
Ugyanilyen listák léteznek mindenféle műfajból és nem csak a billboard-on, sőt....
Első körben azt javaslom légy sokkal nyitottabb, és igen valami jobb rendszeren kellene hallgatózni;-))

Ajánlom ezt a könyvet is: https://hu.wikipedia.org/wiki/1001_lemez,_amit_hallanod_kell,_miel%C5%91tt_meghalsz

Itt aztán bőven mazsolázhatsz és a krémek krémje benne van.

Előzmény: Sarlotte (15697)
AudiJo Creative Commons License 2017.04.01 0 0 15699

Kedves Sarlotte!

Ez sztem teljesen felesleges:

ad1. egy zenehallgató zenét hallgat és nem hangláncot - tehát mindenki hallgassa azt a zenét amit épp szeret és ne azért vegyen hanghordozót, mert az valaki szerint valamilyen láncon szerinte jól szól.

ad2. persze vannak különbségek felvételek között és sokszor engem is bosszant egy számomra sikerületlen felvétel, főleg ha egyébként érződik rajta  a zenei kvalitás - meg kell próbálni elfogadni az ilyen felvételt úgy ahogy van!

ad3. sok hifista azért vesz ilyen audiofil hanghordozót, mert hogy ezek a (köz felkiáltás szerint) a jó felvételek és ezekkel jó tesztelni. Sztem tévedés! Kifejezetten olyan felvételekkel érdemes tesztelni ami számomra kedves zenét tartalmaz átlagos vagy esetleg kifejezetten gyengén sikerült felvételben! Nem arra vagyok kíváncsi egy tesztkor hogy mennyire szól szépen a lánc hanem arra, hogy mennyire zavar a felvétel gyengesége! Ha nagyon zavar, azt tudom, hogy nem az "én rendszerem", azon hosszú távon biztos nem szívesen hallgatnék zenét! Ha nem zavar a felvétel hibája, na azzal érdemes foglalkoznom! Egyébként saját láncban is szívesebben hallgatom azt amelyiknek (számomra) vannak kis hibái, de ezek nem különösebben zavarnak, mint azt ami néhány felvételen nagyon jó, de általában fárasztó!

Én a fentiek alapján éppen ezért kifejezetten nem is ajánlok senkinek semmit! Akit érdekel, a saját ízlése alapján így is úgy is megtalálja a neki tetszőt-elfogadhatót, más meg úgy sem találhatja ezt meg helyette!

AJ

quad Creative Commons License 2017.03.31 0 0 15698

Elnézést, de azt hiszem nagyon el vagy tévedve.

hallgattál te már valódi high -end rendszert?

Az áltad felsorolt berendezéseket, kivéve talán a Caprit (feltéve ha az NDK csöves rádióról,van szó) az itteni topiclakók még a konyhába sem engednék be. 

Jelen pillanatban én pl egy opus 4hd zeneszervert hallgatok, Audio Research VSi 55 erősítőn és Rogers ls3/5a hangfalon keresztül, de még ezt se merném high endnek nevezni. (költözöm, emiatt nem igazán összeillők a berendezések)

Szerintem próbálj meg bekéredzkedni valakihez egy meghallgatásra az itteniek közül. (ne hozzám, mert én valószínüleg egy kicsit messze vagyok tőled).

Sarlotte Creative Commons License 2017.03.31 0 0 15697

Köszönöm a hozzászólásokat.

Nem szállok vitába senkivel, mindenkinek megvan a maga saját ízlése.
Természetesen szívesen várom azon albumokat, amiket minőségibb felvételnek tituláltok (kiadási évet is kérnék, vagy album borítót).

Csak örülni fogok ha bővíthetem a listát.

Illetve annyit kérnék hogy írjátok le milyen rendszerrel halhatjátok a zenét.

Ezt én is megteszem:

Lejátszó: Sony CDP-40 (nem bakelit tudom :)

Erősítő: Sony STR-3800L illetve épp készül egy klasszisokkal szebb hangú Capri rádió ki csontozva.

Hangfal pár: Heco Interior 200

Kábelek: sajna azt nem tudom, de kulturáltak, hangtechnikus ismerős adta/szerelte.

btk53 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 15696

jesszusom. nem ki9csit vagy elmaradva az igazi high-endtöl és ugy mellesleg, mi a szar zenék ezek?

Megjegyezném még, hogy igazán jol felvett zenéket NEM EZEK a KIADÓK jegyeztek.

Söt az igazán joknak nincsenek 180 grammos szaraik.

Előzmény: Sarlotte (15691)
AudiJo Creative Commons License 2017.03.26 0 0 15695

Na persze, de tehénsz@rosan a szoba közepén?:)))

AJ

Előzmény: Mono SE (15694)
Mono SE Creative Commons License 2017.03.26 -1 0 15694

ugyan már, egy bakanccsal több vagy kevesebb Audioland cipősszekrényében nem oszt, nem szoroz ;Đ

Előzmény: AudiJo (15693)
AudiJo Creative Commons License 2017.03.26 0 0 15693

" Nem is lehet mindent jól felvenni, csak közelít a valósághoz. Nagy mennyiségű hangszerrel történő produkció eleve kizárt, ilyet felesleges is keresni ebben a szegmensben, főleg a kevés hangszer a megvalósítható. "

Az első mondat igaz az összes felvételre, tehát az alant felsoroltakra is! Ha már annyira high-end-esek vagyunk ne hallgassuk azokat sem, hisz azok csak közelítenek (a zenétől pedig sok esetben kifejezetten távolítanak - lásd a Chesky Records teljes munkásságát)!:(((

A második mondat pedig úgy marhaság, ahogy leírtad! Ha valaki kizárólag ez alapján szelektál a felvételek között, az meg is érdemli, hogy ne hallhassa a teljes zenetörténetet!:(((

Amiket leírtál pedig azokat alapvetően nem hallgatom vagy azért mert már hallottam vagy azért mert számomra meghallgatásra sem érdemes! Persze még ezután következhetnek Beethoven zongora szonátái, Haydn vonós négyesei Schubert dalai, stb, de az azért jelez valamit, hogy nem ezekkel kezdted a felsorolásod, hanem épp azokkal amik itt láthatók!:((( Ilyen az amikor a nagyképű sznobizmus (a hang reprodukálók területén) az igénytelenséggel párosul (a zenék területén)! 

AJ

_percy_ Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 15692

Jól belehúztál! Legközelebb azokról se feletkezz meg amiket valóban érdemes meghallgatni bármilyen rendszeren;-))

Sarlotte Creative Commons License 2017.03.24 0 0 15691

Sziasztok!

Remélem témába illő a posztom :)
Írtam egy kis cikket aminek a lényege hogy felsorol pár olyan albumot amit High End Audio rendszeren érdemes meghallgatni. (bővítgetem is amint találok újabb gyöngyszemeket)

Remélem tud segíteni, olyanoknak akik sokat keresgélnek, de nehezen találnak minőségi felvételt.

link

További szép napot :)

btk53 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15690

A Nagra meg tud 75dB-t...

Előzmény: btamas70 (15685)
btamas70 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15689

Már kezdtem aggódni, hogy elkerüli a figyelmedet...:xĐ

Előzmény: Mono SE (15688)
Mono SE Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 15688

"kutya SE"

miafaxvan, kisköcsög!? ;ĐĐĐ

Előzmény: btamas70 (15687)
btamas70 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15687

Eggyel feljebb láthatod, hová vezetett a szent tehénként piedesztálra emelt fogyasztó igényeinek kritikátlan kiszolgálása. Manapság bizony, a kutya SE kíváncsi a hallgatási kedvet lelombozó mértékben komprimált cédékiadványokra vagy rádióközvetítésekre. A főáramlatú hangmérnöki ideológiával teljes mértékben kompatibilis piksza "zenéje" a menő!:P))

Előzmény: Saughassy (15683)
AudiJo Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15686

Csak a Te gondolatmenetedet vittem tovább! Persze egyszerűbb foghegyről odavetni valamit, mint végiggondolnod, hogy mit is írtál!:(

AJ

Előzmény: Saughassy (15675)
btamas70 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15685

"Egy szimfonikus zenekar 130 dB koruli dinamikatartomanyban képes megszolalni. A CD teoretikus maximuma 96dB"

Érdekes, ilyenkor nem jön elő az analóg felvételek "borzasztó" hátrányaként emlegetett alapzaj, pedig a 120-130 decibelből a koncertteremben legalább 30-40 beleveszik a közönségzajba. Ha nem az első sorokban foglalunk helyet, akkor nyilván még kevesebb, marad tehát ~90dB. Ezzel szemben szépen kifejtetted, hogyan néz ki a gyakorlat, milyen megfontolásból komprimálják 50 (nagyon jó esetben 60)dB-re a szimfonikus művek dinamikáját. Szerintem a 60dB is túlzás, ennyire nem zavaró a cédé rossz alacsony jelszintű felbontása. A normál szobahangerőn lapos, felhangosítva pedig a mf-f környékén már lármássá váló nagyzenekari hangzás sokkal rosszabb ennél. A szomszédnak is.

Hadd kérjek továbbá elnézést, hogy a "felvétel" szót felvételként értelmeztem, és nem CD-kiadványként...P))

Előzmény: Saughassy (15677)
Mono SE Creative Commons License 2016.11.22 -1 1 15684

nem hallotál még Kisgrofóóót???? nem mondod?!

nesze, baxki:

Előzmény: btk53 (15682)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15683

Meg a hangmernokok egy resze kepes felfogni es felmerni (na meg elfogadni a kiado elvarasait), hogy azt a CD-t hol es hogyan is fogjak hallgatni. Audiofil, akusztikailag csillapitott szobaban kello ahitattal, vagy autoban, radioban, buliban, vacsora mellett, ezeknek megfelelo hatterzajban. De ezt igazabol felesleges is leirni, mert a hangmernokok koztudottan hulyek, bezzeg az internetrol ezt-azt osszeolvaso laikusok aztan megvaltanak a vilagot. Csak valamiert megsem hangmernokkent dolgoznak. Mint ahogy a kocsmaban talaljuk a legjobb politikusokat is, nyilvan. :)

Előzmény: Saughassy (15681)
btk53 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15682

Hát én még ilyet nem hallottam, pedig rajta vok a szeren, elhiheted. )))

Előzmény: Saughassy (15681)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15681

Jo, azert szuletnek normalis felvetelek is, nem csak Kicsi Grofó. :)

Előzmény: btk53 (15679)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15680

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141738551&t=1001614

(ásít)

(Es kb innentol volt minden teljesen hiteltelen.)

Előzmény: btamas70 (15673)
btk53 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15679

Jo ha van a CD-ken 40dB, de inább a fele...

Előzmény: Saughassy (15677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!