Keresés

Részletes keresés

banya Creative Commons License 1998.10.15 0 0 37
Acosh, kedves!
Csak akkor vidd el egy körre Sehonnai Bitang Embert, ha ő is hosszú, ősz szakállat ereszt és bőrszerkót ölt... :-)

Szerintem a két élet pont azért lenne jó, mert teljesen máshogyan lehetne élni és nem ott kellene helyre hozni az előzőben elbaltázottat. Én például az egyikben egy konszolidált, nyugodt családanya lennék, sok gyerekkel, pedagógusként dolgozhatnék és élhetném a jó kis nyugodt kispolgári életet. A másikban viszont az életet habzsoló, örök lázadó, virágról virágra szálló, felelősség, kötelesség, korlátok és lelkiismeret nélküli ember lennék. Legjobb lenne párhuzamosan.
Pillanatnyilag azonban a két énemet összhangba kell hozni és valami középutat találni. Hm. Nem mindig könnyű. Viszont elég nehéz. :-)

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.10.15 0 0 36
Acosh !

Akkor tisztelettel megkérlek - ha jól viselkedek - elviszel az oldalkocsidon ?
:-)

Kedves Darby !

De régen láttalak ! :-)

sti Creative Commons License 1998.10.15 0 0 35
Nem jó a két élet arra a célra, hogy dolgokat másképp csinálj, mer nagyon elkanyarodhat a kettő egymástól. Erre az időgép a jó. Én is inkább ezt választanám, milyen jó lenne visszamenni egy kicsit, ha elb...tál valamit!

Időgépek rulez! Nincs valakinek egy kölcsön? 8-)

Wágner úr Creative Commons License 1998.10.15 0 0 34
Mi az, hogy "ha volna.."? Miér'?! Há' nincs?
Jó, hogy szóltok, mer' akkor én teljesen el vagyok tévedve.....
Acosh Creative Commons License 1998.10.15 0 0 33
Nem ide, én másik nyögdíjpénsztárba vagyok.
Sehonnai Bitang Ember, ha jól viselkecc és szépen mekkérsz, elvihetlek majd a leendő oldalkocsimon...(remélem nem értesz férre :-)
Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 32
Klikklakk!
Én egy kétéltű macska vagyok és azt álmodtam, hogy szorzótáblásat játszottam egymással... (+ hogy kapok levelt)
De ha tényleg lenne és párhuzamosan, akkor
a másikban biztosan JÓ lennék BL.
ribizli Creative Commons License 1998.10.15 0 0 31
Én úgy szeretném, hogy párhuzamosan, de kis idöbeli eltéréssel legyen a két élet, hogy lehessen dolgokat _másképp_ csinálni! Pl. nem költeni hülyeségre pénzt, inkább adni a kódisnak, amit nem tettem meg, mégis megtenni, stb.
De nagyon érdekes lenne az egyikben férfinek, a másikban nönek lenni is.
ribizli
Darby Creative Commons License 1998.10.15 0 0 30
Ha két életem volna, nyilván a másiknak is kellene enni, inni, meg minden, ezért valószínűnek tartom, hogy a másik életem is dolgozna, valamiből meg kell élni. De hát ebben az életemben is ezt csinálom, minek még egy???
Lakki Creative Commons License 1998.10.15 0 0 29
Szóval neked azér nem lyó a feltételes mód, mert te kijelentő vagy. Vigyázat, ha matska vagy akkor má' csak 1 db életed van!

Olvasta valaki Robert A Heinlein 'Time enough for Love' -ját. Abban a főszereplő fogja magát, és nem hal meg, már ezer éves. Sci-fi, és érdekes, elgondolkodtató.

athos Creative Commons License 1998.10.15 0 0 28
Láttátok az Idétlen időkig című filmet? Passzol a témához. Nekem nagyon tetszett.
Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 27
A "lennék", az nem feltételes mód? Meraz nekem nem lyó, csak azér kérdem...
Nekem eddig 8 életem vótt, mégis itt vagyok már többszáz éve és úgy unom magam...
Lakki Creative Commons License 1998.10.15 0 0 26
Hű, skizofrén lennék. Főleg ha egyidőben lennék kettő. Akkor melyik lennék én?
Attól is függhet, hogy a két életet egyidőben kapná a zember, vagy nem. És ha egyidőben, én érezném a másik énemet is? Mindig nagyokat sóhajtottam azon a Piramis számon, most meg ha belegombolok, nem is kellene másik élet. Egy hooooossssszzzzzzúúúúúú jobban teccne. :)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.10.15 0 0 25
Kedves ide !

De ezt egészen fiatalok is mondják ! Akiknek még van módjuk az általad említett erőforrás előteremtésére. Vagy ennyire sötét lenne a jövőképük, hogy csak egy másik világban látják boldogulásuk forrását ?

Acosh !

Remek ötlet, én is gyűjtögetnék már szívesen arra a Harley-re ! :-)

ide Creative Commons License 1998.10.15 0 0 24
Acosh,
És csatlakoztál már az OTP-s magán nyugdíj pénztárhoz? ;-)
Acosh Creative Commons License 1998.10.15 0 0 23
Én egohoz hasonlóan gomdolkozom: nyögdíjas koromba veszek egy Harley-t, egy bőrszerkót, nagy dús szakállt növesztek és bejárom a fél világot (az egészre nemhiszem, hogy lesz időm)...
Öki Creative Commons License 1998.10.15 0 0 22
Banyácska: mér' pont kettő?
Folamatosan egymás után többször is. Mint ahogy egyes vallási irányzatok említik. Ha jót teszel akkor a következőben jobb lesz, ha rosszat akkor meg mégjobb...
ide Creative Commons License 1998.10.15 0 0 21
Sehonnai Bitang Ember,
Hát mer ehhez többnyire pénz köll.
Megoldás: az egyikkel kitermelem a másiknak az erőforrásokat. Fujj, rabszolgatartás!
Vagy szükség van arra, hogy felelősségteljesen éjj, gyerekeket nevelj, és arra is, hogy nyegle, és élvezd az életet. A kettő együtt problémás.
neduddgi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 20
Valószínű, hogy az első élet tartalmatlan és rossz lenne, mivel tudná az ember, hogy bármit is csinál, ott a következő, ahol javíthat. Nem lennének inspirációi, céljai. A másodikban pedig rágódna azon, hogy az előzőben mit rontott el. Szóval a kérdés ilyetén való felvetése nem izgat.

Ha párhuzamos életekre gondolok, abból meg lehet itt eleget látni.

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.10.15 0 0 19
Érdekes, hogy sokan teljesen mást csinálnának, ha két életük lenne.

Banális a kérdés, de akkor miért nem változtatnak most ?

Kham Creative Commons License 1998.10.15 0 0 18
Egyértemu!
Az egyik élet otthon munkanéküsködne(Tv nézzés,ital,kábszer meg ilyesmi)
A másik élet mekkeresné rá a pínzt!
malacka Creative Commons License 1998.10.15 0 0 17
"Munkásőrnek egy baja, nagy baja,
Miért nincsen több élete,
Egyiket a pártnak adja,
Másikat a párja kapja,
A harmadikkal egy a fegyvere."

Aszt hiszem pontosan idéztam eme régi nótát.

Mézga Creative Commons License 1998.10.15 0 0 16
Alapvető kérdés, hogy a mai tapasztalattal, vagy újra kell kezdeni mindent és nincs összehasonlítási alap.

Ha a második eset, akkor az lehet, hogy már van is.

Nofear Creative Commons License 1998.10.15 0 0 15
Ha lenne, de attól félek nincs.
Egyébként minden úgy csinálnék mint ebben az életemben
MadroC Creative Commons License 1998.10.15 0 0 14
az életben nem is lenne szép, ha nem érne véget. az előbb tsak poénkodtam.
CooCooFooZoo Creative Commons License 1998.10.15 0 0 13
Legszívesebben gyanús szokásoknak hódoló, vándorló bluesgitáros lennék, mocskos kis klubokban élnék jointról-jointra egy szál farmerben a világ körül. Matrózzsák, Telecaster, repülőterek és pályaudvarok, korai halál.

Okaim titkosak. :-)

ego Creative Commons License 1998.10.15 0 0 12
Jó kérdés, de ha szabad én a realitások talaján állva próbálom megközelíteni.
Én ugyanis már tervezem ezt a második életemet, mégpedig nyugdijas koromra. Gyökeres váltás lesz! Veszek az Indiai óceán partján egy kis házat. E második, (sajnos várhatóan már rövidebb) életemet a maitól gyökeresen eltérő körülmények között, Indiában, Kerala államban szeretném leélni. Fütyülni fogok a világ hülye híreire, s főleg politikára. Barátságos, vidám, szegénységükben is elégedett emberek vesznek majd körül. Gyönyörködni fogok a tájban, s ha kedvem támad nagy evezős fatákolmányon elmegyek halászni a helyiekkel. Eszem majd a sok olcsó gyümölcsöt és a finom halakat. Esténként elsétálok a kokuszpálma erdőben megbujó kis hindu templomba és hallgatom a a zenészeket, s nézem a táncosokat a tűz körül. Ha kedvem támad gond és félelem nélkül elszívok majd egy-egy "füves" cigit. (Ma még csak nem is dohányzom.) Évente egyszer - persze az itteni nyárban - hazaugrom majd megnézni az unokákat, s remélem ők is meglátogatnak majd néha.
Ez lesz az én második életem, s ezt komolyan is gondolom!
Ps.
Kérem ne gondoljátok, hogy mindez menekvés a mostani életem elől. Körülöttem minden nagyon stimmel, nagyon szeretem a mostanit is, de nekem tényleg nem elég egy élet.
Szörnyeteg Lajos Creative Commons License 1998.10.15 0 0 11
Kurva lennék.

:-)))) Lyó, ez csak vicc volt, mert a férfiaktól állandóan azt hallgatom, hogy ha ők nőből lennének, akkor már régen megqurvultak volna.

Szóval, ha lenne egy másik életem is ezzel párhuzamosan, akkor abban állandóan utaznék.

Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 10
MadroC!
Elkerűtt. Őszintén kívánom, hogy ha 5-600 év múlva eccer, valami félreértés vagy téves döntés mijat mégis véget érne: hátakkor minél gyorsabban és kelemeseben! Mer én nem félek a nem léttűl, hanem csak a szenvedéstűl. Túl sokk fájdalmat láttam ahhoz, hogy fimu...famu fumigájjam (tuttam, hogy Osakától barra, csak azt nem, hogy ijjen mesze)BL.
Elnok ur Creative Commons License 1998.10.15 0 0 9
Hi.
En kicsit koran lekotottem magam, es nehany vad dolog kimaradt az eletembol. Ezeket surgosen potolnam. Regi vagyam nagy, esetleg tobb evig tarto utazasokat tenni. Igazabol nem is utazas lenne, hanem eletforma. Megallnek valahol, keresnek alkalmi munkat, azutan pedig odebballnek. Talan ha felnonek a kolkeim meg is teszem. Szep alom...
Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 8
Ha lenne kettő, vagy három , vagy még több, akkor a felesleget azoknak adnám akiknek most egy sincs. (Nyugdíjasok, drogos fiatalok, átvert, bepalizott, kisemmizettek tömege stb. )
Én arról a piramis számról eccer írtam egy paródiját (merhogy nagyon míves, igényes szövege van neki) és abba a topickba, hogy : humor; milyen legyen, átmásolom. Lesszives kedves minnyájan belémmarni mijata?
Tisztelődve: BL. akai lemarattam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!