Keresés

Részletes keresés

$papa Creative Commons License 1998.06.10 0 0 27
Miért nyomogatom az egeret ????

szal,
Volt olyan Ericsson-os mmikro tanfolyam, ahol azok az emberek, akik tervezték az adott kütyüket elhűlve hallgatták, hogy mekkora távolságokat hidaltak át a magyar kollégák.

Én továbbra is fenntartom, hogy az előfizető álltal érezhető mindőséget a telefonközpontok, a cella tervezés, és a fejlesztési csoport indukálja, és az ügyfélszolgálat adjustálja + vagy - irányba.

Az, hogy milyen pl a gerinc volnal maximum az üzemeltetőket szivatja, nem az előfizetőket.

Üdv,
$

$papa Creative Commons License 1998.06.10 0 0 26
Oswald,

Szerintem, mindkét renccernél megvalósítható lenne, a kerülő vonal, de szerintem egyik szolgaltató sem használ ilyesmit.

A viharok, havazások esetén, meg nem a gerinc háló szokott lehalni, hanem a kisebb szakaszok. (2,8 ..Mb/s).

Igazság szerint azoknak sem kellene, de -a költségek lefaragása miatt- mindenki megpróbál sokkal nagyobb távolságot átlőni, mint az ajánlott. (booster-el, meg ilyesmi)

Pl. volt olyan Ericsson-os Mikro-tanfolya

Oswald Creative Commons License 1998.06.10 0 0 25
Csatlakozom Zöldubokához
Ehhez kapcsolódóan $papának:
A szolgáltatás minőségét valamelyest befolyásolhatja a korszerű gerinchálózat, ugyanis az SDH rendszerek lehetővé
teszik a gyűrűs védelmet is, ami nagy megbízhatóságot és rendelkezésre állást biztosít a hálózat számára.
Így egy-egy mikro-állomás kiesése esetén is van kerülő útvonal.
Hozzáteszem nem tudom, hogy a PGSM gyűrűs vagy szakasz védelmet használ-e.
Ezért ez nem arra hivatott, hogy ezt a vitát eldöntse.
Pannon párti vagyok, már csak a fej méret különbség miatt is.
Zölduborka Creative Commons License 1998.06.10 0 0 24
Zak!

A tererovel kapcsolatban igazad vad, tenyleg nagyban befjasoljak a legkori viszonyok, de a mobil es a bazisallomasok kozotti kommunikaciot (900 MHz) nem zavarja annyira a rossz idojaras, hogy az egyebkent maximalis terereju helyen akar jegeso eseten is nulla legyen. En inkabb arra voksolnek, hogy az az allomas, amirol te szoktal beszelni az leallt a vihar miatt (altalaban elveszitik a mikrohullamu (13-15 GHz) kommunikaciot a telefonkozmonttal az eso miatt. Ugyanis az (jeg)esocseppek merete osszemerheto a hullamhosszal es ekkor a csillapitas merteke akkora lehet, hogy az osszekottetes egyszeruen megszakad.

Udv.

Ubi

Zak Creative Commons License 1998.06.10 0 0 23
devnull,

a térerô egy relatív dolog. Baromir függ az idôjárástól is. Itt a munkahelyemen normál körülmények között max. a térerô, de pl. a múltkor, amikor a jégesô esett, nulla volt... :-))) [Na jó, ez egy extrém példa.] Ugyanigy pl. a Kálvin térnél, a Berliner sörözô PINCÉJÉBEN nekem megszólal a Pannon, a két cimbora Westelje nulla térerôt lát. Miskolc elött Harsányban, az úton, a Pannon hallgat, Westel meg szól.

Zak Creative Commons License 1998.06.10 0 0 22
Adeptus, bocsi, tényleg nem olvastam alaposan...
$papa Creative Commons License 1998.06.10 0 0 21
Oswald,

Ez azért van, mert a w900 a westel450 rendszerét használja. Már van egy pár saját vonala is, de az elég kevés. A pgsm-nek meg megkellett építeni a sajátját és természetesen a legkorszerűbb technikát használta.

$

Oswald Creative Commons License 1998.06.10 0 0 20
$papa
Ebben igazad van!
De mégis korszerűbb.
$papa Creative Commons License 1998.06.10 0 0 19
Oswald,

Igazából, hogy milyen rencerű a gerinc h., az tökmindegy. Itt a kapacitás a lényeg. A minőség, meg a tel. központokon, a software-on, meg a fejlesztőkön és az üzemeltetőkön múlik.

$

$papa Creative Commons License 1998.06.10 0 0 18
Laci,

Nem csak a marketing manager van elszálva, hanem mindenki a board-ban, e meg a legtöbb manager. Az ügyfélszolgálatnál tényleg látszik a minőségromlás, de ha mázlid van akkor egy régi motoroshoz kerülsz, aki viszont sokkal jobb, mint Pgsm-es társai. Csak az ilyen ritka, mint a fehér h.

Üdv,
$
1 -hálistennek- ex westes 9000 alakalmazott.

Oswald Creative Commons License 1998.06.10 0 0 17
PGSM a jobb. Műszakiaknak: korszerűbb a gerinchálózata is. PGSM-nek SDH míg a WESTEL-nel PDH rendszerű.
Laci Creative Commons License 1998.06.10 0 0 16
Sajnos a Westelnél egy kicsit kezd elszlaldni a ménes.
Ahelyett, hogy javítanák a sozlgáltatásaikat, és pl az ügyfélszolgálatot is, ahelyett egy rakás pénzt költenek reklámra, amit a jelenlegi előfizetők megtartásért nyomnak. Mi ez a hülyeség? Úgy nem lehet reklámozni, hogy nincs termékelőny, vagy közben a relatív szolgáltatásminőség romlik.
Szólni kéne a Westel marketing managerének, de lehet, hogy annyira el van szálva magától, hogy az egészből nem vesz észre semmit, mert rövid távon megéri nekik, nem romlanak a pénzügyi muatóik. De mi lesz egy év múlva?
Na.

egy dühös Westeles.

sti Creative Commons License 1998.06.10 0 0 15
Apropó, ügyfélszolgálat. W900 ismerőseim anyáznak, hogy gyakorlatilag minden piszlicsáré ügy miatt be kell masírozniuk az ügyfélszolgálatra, papírokkal, stb, sorbanállás, míg a PGSM-nél én azt sem tudom, hogy az hol van, mindent telefonon keresztül intéztem.
Tájbor Creative Commons License 1998.06.10 0 0 14
Bocs Enigma!
Tegnap óta egy kicsit kiestem:
Mit nem értesz?
Enigma Creative Commons License 1998.06.10 0 0 13
Tájbor! Ezt nem értem.. pl. telefonálásra?
Enigma Creative Commons License 1998.06.09 0 0 12
Ma ujra volt "szerencsém" a Westel900 ügyfélszolgálat(?)-ához.. 1.5 óra, majd én dolgavégezetlenül balra L. Hálistennek nem a saját ügyemben jártam ott. Szolgáltatás, ár, (kivéve a data szolgáltatást), PGSM a nyerő.
ZöPö Creative Commons License 1998.06.09 0 0 11
Ez kicsit helyrebillentett! :-)

No és akkor még nem beszéltünk a metróban lent, a Duna alatt menet közben telefonálás kéjeiről! :-)) Úgy irigylem ezért a pannonosokat! :-)))

devnull Creative Commons License 1998.06.09 0 0 10
A Kálvin tér környékén (aluljáró könyvesbolt; Vörösmarty mozi elôcsarnok és antikvárium, a Múzeumkert bizonyos részei) pedig Pannon-térerô nincs, Westel meg dögivel.
Meg biztos egy csomó helyet lehetne összeszedni még ahol csak az egyik hálózat fogható.
ZöPö Creative Commons License 1998.06.09 0 0 9
Ezt már említettem valahol:
A guta megüt, mint westelest, hogy egy csomó helyen (a Fregattban lent, zárt fémszekrényes liftekben stb.) a Westelnek nincs térereje, a Pannoné viszont 5.
Ez a tapasztalatom itt Budapesten.
Adeptus Creative Commons License 1998.06.09 0 0 8
Zak !
Lehet hogy férreértettél én a 450- esről mondám az előzőeket ...
Zak Creative Commons License 1998.06.09 0 0 7
Tökmindegy... Különben IMHO Pannon. Olcsóbb. Internetezni meg nem a Westel900-on keresztül köll... ;-)
Tájbor Creative Commons License 1998.06.09 0 0 6
Én a beszélgetéseim zömét 15-21 óráig intézem,(és nem azért mert nekem Csonka Pici telebeszélte a fejemet. Szervusz!)
Ez az évek során így alakult.
Hozzáteszem, hogy nálam nem utálta senki jobban A MOBILT, de sajna egy olyan albérletem van, ahol nincs Matáv, valamint csak magánjellegű beszélgetéseket folytatok rajta.
Ha lenne sok Pannonos előfizető beszélgetőtársam, akkor valószínű, hogy azt vennék.
Egy kérdésem nekem is van.
Van-e különbség akkor, ha Matávos vonalról W900, PGSM esetleg W-0660-as számot hívok?

Tájbor

Adeptus Creative Commons License 1998.06.09 0 0 5
Neeeem is iiigaz !
A W. Rádiótelefon Kft (06-60......) a legolcsóbb, és
telefonálni, meg internetezni náluk is lehet !
Jackie Creative Commons License 1998.06.09 0 0 4
Bocsesz, nem én vagyok a topic nyitó, de szerintem ez jó hely lenne szimpla 1 bites válaszoknak. Nem a miért a fontos csak az arány.

Jackie

HJM Creative Commons License 1998.06.09 0 0 3
PGSM
Miért?
Egyszerűen mert jobb és olcsóbb.
Tájbor Creative Commons License 1998.06.09 0 0 2
Sziasztok!

Szerintem ez attól függ, ki mire használja a telefonját.

Üdv:
Tájbor

sti Creative Commons License 1998.06.09 0 0 1
Pannon, mert nincs benne a mocsok MATÁV!
Jackie Creative Commons License 1998.06.09 0 0 0
Szerintem meg a Pannon GSM az élvonal. Miért ? Szerintem jobb.
Tóbiás Creative Commons License 1998.06.09 0 0 topiknyitó
Szerintem egyértelműen a Westel900! Hogy miért? Csak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!