Keresés

Részletes keresés

polovcev Creative Commons License 2023.01.13 0 1 975

Holnap 14.00-tól Mannheimben folytatódik a szezon. A mérkőzést a bajor tv is adja . 

 

Nehéz meccs lesz, a Waldhof masszív kis csapat otthon, de remélhetőleg Holzhauserrel kiegészülve megcsapjuk őket.

polovcev Creative Commons License 2022.09.17 0 0 974

Dressel és Neudecker távozásakor egy kicsit aggódtam, de azt kell mondjam, hogy az idei igazolásaink rohadt jól ülnek. Még a tavaly fix kezdő Belkahia és Bär kiesése sem látszik meg a csapaton. Mesze még a vége, de azt kell mondjam optimista vagyok.

Előzmény: Miller a sör (973)
Miller a sör Creative Commons License 2022.09.16 -1 1 973

A múltheti kisiklás után újabb győzelem! 

Miller a sör Creative Commons License 2022.08.20 0 0 972

Ne menjünk el szó nélkül a bajnokság első etapja felett.  Tegnap az ötödik győzelmét szerezte az 1860. 5 meccs öt győzelem, meggyőző 13:4-es gólkülönbség. Még az elején vagyunk, de ebből bármi is lehet.

BZS1979 Creative Commons License 2022.08.11 0 0 971

Miller a sör Creative Commons License 2022.05.23 0 0 970

Jelentsen is ez bármit.....

Mire gondolsz konkrétan?

Előzmény: Skog (969)
Skog Creative Commons License 2022.05.21 0 0 969

Egyelöre úgy néz ki mi lettünk a 3 Liga Greuther Fürth-je.

Nem öszinte a mosolyom.

BZS1979 Creative Commons License 2022.04.05 0 0 968

Köszi az infot!!

Előzmény: polovcev (964)
Miller a sör Creative Commons License 2022.03.28 -1 0 967

Én csak a facen láttam, de a kommentek hasonlóak voltak a tiedhez.

Előzmény: polovcev (966)
polovcev Creative Commons License 2022.03.27 0 0 966

Halljátok, ez a kupameccs siralmas volt. Az első félidőben meddő mezőnyfölény, végig azaz érzésem volt, hogy a "egyet majd vágunk valahogy" filozófia mentén játszott a csapat. Az Aubstadt gólja után kcsit felélénkült a játék, jöttek a helyzetek, de csak az egyenlítésre futotta.

 

 

A bűntetőrúgásokra csak egyetlen szó van: szégyen. Nem is idegesítem magam tovább ezzel, akit érdekel itt Blickpunkt Sport live : Sensation im Landespokal: TSV Aubstadt wirft Löwen raus (br.de) megnézheti.

Miller a sör Creative Commons License 2022.03.25 0 0 965

Köszi a helyszíni jelentést, szerintem egy-két törökön kívül a varjú sem fog károgni utánuk. Most már csak az 1860-nak kellene összekapnia magát és jövőre vissza jutni a BuLi2-be. Úgy néz ki, hogy a másik csapatomnak a Kaiserslauternek már idén összejön a feljutás, de nem akarom elkiabálni.

Előzmény: polovcev (964)
polovcev Creative Commons License 2022.03.24 0 0 964

A TG mögött mindössze egyetlen ember állt, az ő személyes vagyonán illetve hajlandóságán múlott a klub sorsa. Az eredeti terv az volt, hogy lendületből feljutnak a másodosztályba, ahol már elég szponzor és tv-s lóvé van ahhoz, hogy életben maradhassanak. A TG gyakorlatilag nem egy régiós csapat lett volna, hanem a németországi törökök "identifikációs" pontja. A tulaj Kivran még azt hiszem nyilatkozta is, hogy szeretne kapcsolatokat kiépíteni a nagy török csapatok valamelyikével és felhasználni a TG-t arra, hogy a nagylétszámű németországi török közösségből játékosokat képezzenek akik később a török válogatottig juthatnának. Cserébe a Fener, Besiktas, Galata valamelyike pénzügyileg és know-how mentén segítené őt, játékosokat adna kölcsön etc. 

Erre szükségük is lett volna, mert a Türkgücü néhány év alatt jött fel a hatodosztályból és ennek megfelelően nem is volt kiépített utánpótlás centruma, sőt egy-két évvel ezelőtt talán még u-csapata sem. Nem volt saját pályája, irodaháza, és igazság szerint bázisa sem. Ehhez jött az is, hogy szerencsétlenek pont a Covid alatt jutottak fel ezért nem is nagyon nyílt lehetőségük egy tábor kialakítására. Plusz a tulaj abszolút nem ért a focihoz, nem volt koncepciója, egy-két hónapnyi rosszabb eredmény után elküldte az edzőket, minden évben hozott 15 új játékost etc. Gyakorlatilag abban bízott, hogy ha eleget költ, akkor a játékosok minősége elég lesz  a feljutáshoz. Ez persze rengeteg felbontott szerződéshez vezetett, az elmúlt másfél évben 6 edzőjük volt -plusz az ideiglenesen megbízott trénerek. 

 

Gyakorlatilag csak idő kérdése volt, hogy mikor fogy el a lóvé. Ha az ürge türelmes, akkor talán lett volna bennük még egy év, de igazából a saját sírját ásta meg igen nagy lendülettel. Ez a visszalépés igazság szerint azoknak a csapatoknak nagy szívás, akik már kétszer játszottak a szezonban a TG-vel és pontokat szereztek ellenük, mert most ezek a pontok mind le lettek vonva. Ha kihúzták volna áprilisig, akkor viszont már nem lett volna pontlevonás, hanem valami bonyolúlt számítási rendszer. 

Mindenesetre mennek vissza az amatőr ligába, hogy milyen mélyre azt még lehetetlen tudni. Ha Kivran lelép, akkor szerintem a közeljövőben 6-7. osztálynál feljebb nem fognak játszani. 

Előzmény: BZS1979 (961)
Miller a sör Creative Commons License 2022.03.24 0 0 963

Nem tudom mi történt velük, de olvasva a cikket nagyon örülök neki. Semmi szükség nem volt még egy Bundesliga csapatra Münchenben, pláne nem egy ilyen török förmedvényre.

Előzmény: BZS1979 (961)
BZS1979 Creative Commons License 2022.03.24 0 0 962
Előzmény: BZS1979 (961)
BZS1979 Creative Commons License 2022.03.24 0 0 961

Mint történt a Türkgücüvel? Csődbe ment?

Előzmény: Miller a sör (959)
GMM2 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 960

eladó 4 db kötött 2 oldalas szurkolói sálak

érdeklődni: igordacjuk@freemail.hu

Miller a sör Creative Commons License 2021.12.24 0 0 959

Jól sikerült az év lezárása, a kiesés réme nem érinti a csapatot, ráadásul a Türkgücü München messze lemaradva mögöttünk :-)

Jövőre meg remélem érvényes lesz a régi jelmondat: Die Löwen kommen!

BZS1979 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 958

Köszi a infokat :-)

 

Én is egy jobb szezonra számítottam, jól is indult, de ez a vége...mindegy, a kupában még állunk, azt behúzhatjuk ;-)

Előzmény: polovcev (954)
Miller a sör Creative Commons License 2021.12.07 0 0 957

Konkrétan megtudom neked mondani: semmi! 

Előzmény: polovcev (956)
polovcev Creative Commons License 2021.12.07 0 0 956

Cserébe viszont abszolút nem értem mi zajlik Újpesten :) 

Előzmény: Miller a sör (955)
Miller a sör Creative Commons License 2021.12.07 0 0 955

Jó, hogy közel vagy, így legalább megértjük azt, hogy mi-miért történik.

Előzmény: polovcev (954)
polovcev Creative Commons License 2021.12.07 0 0 954

Igen, tegnap jelentették be a klub honlapján, hogy kikerült a keretből. A másodedző, Oliver Beer szintén el lett küldve a stábból, a hivatalos információk szerint, hogy a "tanulmányaira " összpontosíthasson. Álltolag most végzi a labdarugó tanári fokozatot, ami a legmagasabb a német edzőképzésben. A visszatérése után pedig az utánpótláscentrumnál fog dolgozni.

 

Ami Mölderst illeti a ma PK-n elhangzottak szerint két mérkőzésre került ki a keretből. Gorenzel nyilatkozata megerősített bizonyos tegnapi pletykákat, amely szerint Köllner és vezetőség elégedetlen a focin kívüli tevékenységével. Nyilván a visszaeső teljesítményére fogják, de állítólag az utóbbi időben egyre több időt tölt kommentátorként, reklámarcként és kevesebbet az edzésekkel. 

 

 

 

Szigorúan pletykák alapján többször is összetűzésbe került a keret néhány játékosával-főleg a fiatalabbakkal. A Mannheim elleni mérkőzésen úgy tudom neki kellett volna rúgnia a büntetőt, de átadta a labdát a Staudénak -akivel elég jó viszonyban van-, utóbbi meg ugye ellőtte azt. Nem vagyok bennfentes, nem tudom mennyi az igazságtartalma az ilyen "belsős" infoknak, ezeknek egy része szerint Beer és Mölders egy "társaság", akik vitába kerültek az edzővel is. Mások azzal érvelnek, hogy Köllner és Gorenzel gyakorlatilag Mölderssel és Beerrel akarják elvitetni a balhét a gyenge szezon miatt. Plusz, hogy előbbi kettő távozása a szezon végén "erősen valószínűsíthető".

 

Most jön még két meccs, amiből ha lesz 4-6 pont, akkor kicsit csendesebb lesz a téli szünet, sőt még a nagy béke is visszatérhet. Ugyanakkor az eddigi szezon egyértelmű csalódás, az év elején kitűzött cél a feljutás volt és a legtöbb csapat trénere is az első három/négy hely egyikére várt minket. Amennyiben ez nem sikerül- én nagyon úgy néz ki-, akkor jövőre egy teljesen új keretet kell építeni. Túl sok meghatározó játékos szerződése jár le, akkik aligha fognak hosszabbítani, amennyiben nincs esély a magasabb szintű focira.

Előzmény: BZS1979 (953)
BZS1979 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 953

Jól értettem, hogy S. Mölders kikerült a csapatból?

Előzmény: polovcev (952)
polovcev Creative Commons License 2021.12.05 0 0 952

A hajam tépkedtem a nézése közben és 0-3 után ki is szálltam. Egész egyszerűen nem értem, hogy senki sem tud egy büntetőt belőni. Ez volt zsinórban a harmadik amelyet kihagytak. A Magdeburg meg egyértelműen a liga legjobb csapata, remélem fel is jutnak, amennyire ismerem őket egy szimpatikus keleti csapat, jó szurkolótáborral és komoly hagyományokkal. 

 

 

Mondjuk szombaton nem hittem volna, hogy leszek még idegesebb ezen a hétvégén. 

Előzmény: Miller a sör (951)
Miller a sör Creative Commons License 2021.12.05 0 0 951

Jó meccs volt, sajnos nem az 1860 miatt. Az egykori KEK győztes erősen kiemelkedik a mezőnyből, látszik, hogy most nem az ,,újpesti,,az edzőjük.

Előzmény: polovcev (949)
polovcev Creative Commons License 2021.12.02 0 0 950

Kérésed egészen biztos meghallgatásra talál, a bajnokság első felében csak olyan csapatok állnak amelyek korábban élltek már meg szebb időket. A Dortmund tarcsit és a Meppent leszámítva mind játszottak már az élvonalban. 

 

Nekünk mondjuk nagyon kellene a feljutás- bár sok esélye már nincsen-, mert év végén 4-5 játékos biztosan távozik. Mölders visszavonul, Biankadi kölcsönszerződése lejár és a saját neveléseink közül Hiller, Dressel és Neudecker símán játszhatnának egy osztállyal feljebb. Salger, Greilinger, Linsbichler és Lex szerződése is lejár a szezon végén, nagyon nehéz lesz itt tartani őket ha a feljutás nem látszik reálisnak.

 

 

 

 

Előzmény: Miller a sör (948)
polovcev Creative Commons License 2021.12.02 0 0 949

Az első félidőben lefociztak minket, ezt el kell simerni. A másodikban már az 1860 volt a jobb, megvoltak a lehetőségek az egyenlítésre is. Őszíntén szólva nem tudom miért Staude rúgta a büntetőt, Steinhart és Mölders is a pályán voltak. A végén meg kinyilt a csapat, nagyon akartak azt az 1 pontot.

 

A Magdeburg elleni meccse sem lesz egyszerűbb,  a liga legjobb csapata amely még a karanténból és képes volt győzelemmel visszajönni. 

 

 

 

Megvan a jegyem a mérkőzésre, de a rohadt 2G+ miatt még nem döntöttem, hogy kimegyek-e, pláne mert ideát múlt hét csütörtök óta havazik. A hó mennyisége minimális, de 1-2 fokot írunk, ami kicsit hideg a Westkurve-ba :)

 

 

Mellesleg a bajor televizió közvetíti a meccset online is (BR Mediathek – Videos des Bayerischen Rundfunks).  Néhány perccel kettő után kezdik, tehát csak a Gyirmót-Kövesd meccsel ütközik :)

Előzmény: BZS1979 (947)
Miller a sör Creative Commons License 2021.12.02 0 0 948

Várható volt, a Waldhof nagyon össze van rakva idén. Amit nagyon nem is bánok, ha nem a kedvencek jutnak fel akkor legalább egy nagy múltú klub legyen az.

Előzmény: BZS1979 (947)
BZS1979 Creative Commons License 2021.12.02 0 0 947

Hát a Mannheim sajna nem jött össze...talán a Magdeburg

Előzmény: polovcev (946)
polovcev Creative Commons License 2021.11.28 0 0 946

Kellett  bizony mert most egy kemény hét jön. Mannheim és Magdeburg, mindkettő itthon. Egy kicsit cidrizek is, mert a csapat formája nem valami lenyűgöző. A Magdeburg ellen megpróbálok kimenni, de az új corona szabályok 25%-os kihasználtságot engedélyeznek, szóval nem lesz egyszerű feladat. Remélhetőleg nem viszik le 0-ra szombatig, éppen kitellik tölük.

Előzmény: BZS1979 (945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!