Keresés

Részletes keresés

toria78 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5397

Én a listámra felírt dolgaimat végzem :-)) van jó sok...

 

Illetve ma fiamban gyönyörködtem.

Ma egész nap jókedvű volt. Sem a déli, sem az esti alváshoz nem adtam ma neki cumit, illetve egyébként sem, mert nem volt morcos. A nappalinál azért volt fél óra bömbi, de aztán beájult, most este 3 mp nyekegés, majd bealudt. Eddig pedig a "cumisüveg ki, cumi be" volt a rend. Olyan jó. Már csak a kitartás kell!!!

Emellett egyre többször látom h érti, pl dinó, maci, elefánt, labda, kalapács, papucs, ilyesmi. Ma pl megszerezte a telefonomat, amíg a konyhéban pakoltam. Kérdem, hol van anya telefonja. Erre odament a járóka hátuljához, kivette bentről (mert ugye berejtette), majd odahozta.

Tegnap kivette a kezemből a poharat is, és ivott önállóan, majd letette, felvette megint stb. (a kanál még nem érdekli, egyelőre a szűk szájba tanulunk beletenni dolgokat mint pl a Cappys és bébiételes üvegbe kanalat.)

Csak a hab volt, hogy a komódtól ma "odaszaladt" hozzám, kb 4-5 lépés volt. Persze rájött, h ajjajj-én-még-nem-is-tudok-egyedül-menni, de pont elért.

Ennek örömére kisétáltunk!! a kapuhoz a napi postát megnézni.

 

Fogár, a megközelítésed tetszik. Ezeket nem lehet erőltetni, de eljátszani lehet.

Most a szavakon gondolkodom, hogy minden ruhát játékot stb jobban odafigyelve fogom mondani neki.

 

Mocorgó, jelentem, szopipárna kimosva, nem volt semmi gond. Köszi!!

borcsi555 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5396
Nálunk lesz a tali, gyertek batyuzni:) 12-1 körül kezdődik. Címet megírom.
Hol van mindenki? Szinte nincs mit olvasni estére..

Előzmény: Fogár (5395)
Fogár Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5395

sziasztok!

 

péntek ügyben...Borcsi nálatok lenne a tali,v a Diósdi játszóban?

mikortól kb?

 

elvileg jött egy rajzolós munka, de amikor egyedül vagyok, akkor nem tudok igazán haladni...szóval ezért mondtam,h elbatyuzunk mi is esetleg :)

 

Janka jóideje áll egyedül, felállni kapaszkodás nélkül nem tud.

 

pár napja 2-3-4lépés  megy egyedül is, de csak úgy, ha én v apja leguggol elé és odatipeg hozzánk :)

olyan kis félénk, pedig igazán ideje lenne már egyedül elindulnia....emiatt gyakoroljuk vele, h kapaszkodás nélkül nap mint nap menjen és oldódjon a félelem és bizonytalanság

 

alapból kapaszkodva gyönyörűen közlekedik (jár) ill mászva 20km/h-s sebességgel. :)

 

shaish szerintem azért tűnt el, mert átköltöztek és nincs még net :)

 

 

Előzmény: borcsi555 (5391)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5394

cipőügyben nálunk is megoszlottak a vélemények a doki szerint kapjon cipőt ha már lépeget kapaszkodve, védőnő szerint ne

 

én úgy láttam, hogy amíg döntően mászott addig zavarta a szandál, meg folyton le is esett mászás közben

 

én itthon nem adok rá cipőt, de nálunk lent padlódűtés van, fent pedig szőnyeg a parkettán

 

ha már nincs fűtés, akkor kapnak szandit, vagy tappancsos zoknit (a brendonos sztem nagyon jó)

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5393

én mostam, gépben, 40 fokon, nem lett baja tőle, csak kérdés, hogy belefér-e egy normál méretű (5 kg kapacitású) gépbe

 

a golyók egy idő után összeesnek sajna, de lehet pótolni plusz golyókkal, wywywy tud is szerezni ha szeretnél, nekem is ő küldött

Előzmény: toria78 (5392)
toria78 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5392
Ezek a csajok :-)))) ----------------------------------------Lányok, vki mosott már ki szopipárnát? Az van ráírva (nem a huzatra, mert azt ugye rendszeresen mosom), hogy 60 fokon mosható, polystyrene a töltete... köszi.
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5391
Jó reggelt!
Hanka és Hankapapa szuper fotópáros! Nekem nagyon tetszett a nyakig felöltözött gyermek és a gatyáravetkőzött felnőtt párosítás:)
Janka már így áll??? Szintén tuti képek!
Tegnap voltunk kardigánosnál, Nojkám szíve kicsit máshogy ver, mint kéne, de állítólag kinövi, csak ellenőrzésre kell visszajárni. Nehéz eset volt, mert mindenképpen meg akarta vizsgálni a mellkasára helyezett tappancsokat és drótokat. Ahányszor feltették őket, ő azon nyomban leszedett 1-2őt, hogy megkóstolhassa. Lefogni sem lehetett,mert mozdulatlannak kellett lennie. Végül csak összejött.
Ertal, mindjárt írok mailt, ha még lesz időm.
Örülök, hogy Balázs megint tud aludni:) Noja is rendesen alszik mióta nem beteg, bár kissé koránkelő lett. Remélem Janka meglátogat minket és megsúgja Nojának, hogyan kell sokáig mélyen aludni.
maci18 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5390
mennyire jo kepek!!! ezek nagyban falra valok
Előzmény: Fogár (5387)
tasha Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5389
ahány orvos, annyifélét mondanak. Mi azt csináltuk Martinnál, hogy amíg többségében mászott, nem kapott cipot. Amint a járás átvette a foszerepet, itthonra csatos (Mybaby, ezt nem tudják levenni :))) szandit adtunk rá, de olyat, ami tartja a bokát, hátul keményebb az anyaga. A mezitlábas járás az altalam kérdezett dokik/védonok szerint a szabadban ér valamit, az amúgy is egyenes járólapon-parkettán jobb egy jól kialakított szandál/cipo a gyereken. És akkor ugye mi a jól kialakított...van aki eskuszik a Siestára, más a Dr Leora, nekunk egyik sem volt, mert nem volt gond M. lábával. Viszont a Superfit cipoket jószívvel ajánlom!!

t.
Előzmény: toria78 (5381)
MyBaby Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5388
Jaj köszönöööööööööööööm!!!!!
Imádom ezt a kiscsajt!!!! (is)
Zabálnivaló!
Fogár Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5387

MyBaby a te kedvedért...exkluzív fotók...kb 10percesek :)))

 

 

tadammmm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

itt az én pólómban van...ez tegnapi...addig kínlódott,h magára akarja venni,h ráadtam :)

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5386

Mybaby: Képek csodásak! Apuka feketére lakkozza a körmét? ;)

Első sk kajához külön gratula! :) majd számolj be, milyen volt a fogadtatás! :)

Én is vettem már pár tök jó felsőt nyárra, nem bírtam ellenállni egy üzletben, a méret szerintem lutri :)

Réka most hordja a 86-osakat, de van még 80-as cuccunk is (sőt, egy 74-es is), meg már 92-es is... A leginkább meghatározó nálunk a ruhánál a felső-test hossz, elég hosszú a felsőteste - szerintem. De mások szerint teljesen átlagos.

Kreatívbabát szívesen :)

 

Talira sajnos nem megyünk, nekünk bkv-vel nem jó helyen van :(  Majd legközelebb. Majd csináljatok képeket!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MyBaby (5384)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5385

Akinek van pár perce, olvasson bele...

http://www.harmat.hu/book/b129.htm#t

MyBaby Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5384
sziasztok,

Tv: valószínüleg ugyanolyan megbabonázott lesz mint az Apja. Mellékelem az egyik nagyonkedvenc képemet ennek megörökítéséről. A fotók novemberben készültek.
Pucér férfitestért bocsi.
Top 10es listás fotó! Én igyekszem nem használni a tv-t, ha együtt vagyunk vele. Majd eljön az ideje,még ráér. Szerintem semmi hasznosat nem fog belőle.

Cipő: mi vettünk egy magasabbszárú úgymond járócipőt. Már adtam rá, pl bébikompozásra.
Amúgy itthon zokni. Sokat kinlódunk a cipőkkel, mert minden fűzőt kibont és minden tépőzárat kinyit. Cipő egy idő múlva, mint nálunk minden, a szájában landol.
Szóval kerülöm a cipőket mostanában. Belerakni a lábát is kínszenvedés, mert behajlítja lefelé az ujjait.

Én pedig azt kérdezném mint következő téma:

nyárra már merjem venni a 86-os ruhákat? Most 74-80-ast hord.
Lassul a növekedés, vagy marad a tempo?

Zsuzsa kreatív baba oldalt köszi, már meg is rendeltem az e-book hozzáférést.
Fogár, lehetne kuncsorogni hasas Jankafotóért?
Irigy, hogy kimaradok a dögönyből a talin. Gondolatban részt veszünk majd mi is!

Most megetetem az Operaénekesemet mert megéhezett a sok skálázás után.
Most kapja tőlem az első saját főztömet.
Kicsit le vagyok maradva....
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5383

Toria, légyszi Réka hiányzó súlyait is írd be - ha arra jársz :)))

 

10 hós   8920  (ez volt az utolsó)

11 hós   9450

1 éves    9690

 

köszi!

tracy71 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5382

Sziasztok!

 

De sokat írtatok! Csak győzzem olvasni.

 

Tória!

Nem is gondoltam, hogy a feltett képen a TV ilyen témát vált ki. Szóval nálunk a TV akkor megy (főleg Minimax), ha mindhárman a Balázs szobájában vagyunk.

Nagyon nem köti le (főleg háttérzajnak jó, de néha azért nézi), de pl. cipőfűzés közben oda-oda néz, ha olyan van a TV-ben pl: Hunyor major, Thomas a gőzmozdony, Kicsi bocs (bár én bicsi bocsnak hallom).

De a menő az az időjárás jelentés a Hírtv-n. Nagyon naprakészek vagyunk ám! Addig nem kapcsolhatunk el, míg megy az időjárás jelentés.

Meg tetszik még a futó betűk, meg a reklám szignálja. Szóval nálunk enni a TV-zés. Napközben általában a rádió szól sok zenével.

 

Zsuzsa, Fogár!

Nálunk működik az ajtó bezárás, de nem büntetés gyanánt. Ha valamit feltétlen el kell intéznem, akkor szólok neki, hogy anya most megy, dolga van, ajtó becsuk, kicsi hiszti-pisztizés, de fél perc múlva csönd van és játszik (vagy cipőfűzés). Nálunk ez bevált.

A kajamaradék ledobálás nálunk is műk.dik. Nem örülök neki, de ő csak kacag rajta. Próbálom komoly arccal és a bűvös tiltó szóval meggyőzni arról, hogy nem jót csinál. Érti is, mert rázza a fejét, hogy nem szabad. De aztán nagyot kacag, és máris megy a köv.falat a földre. Ezt csak akkor csinálja, ha már nem éhes, tehát elejét veszem a dolognak, hogy elveszem előle, ha már látom, játszani fog vele. Egyenlőre nem tudok mást kitalálni.

 

Ortopédia: hát bennünket még egyszer sem küldtek el vizsgálatra. Mondjuk én mint analfabéta nem látok semmi rendellenességet, de hát a szakember az szakember. Viszont a kis barátunk (akit már többször említettem) eléggé befelé csámpázik, és a dokinő őket se küldte el szakorvoshoz. Ez számomra elég fura.

Felénk a cipőről azt mondták, hogy azért ajánlatos ilyenkor a jó talpkialakítású cipő, mert a csontok még most kezdenek rendeződni (tehát elejét vehetjük a lúdtalp kialakulásának). Szó ami szó, nem mindig adok cipőt a lábára a házon belül.  Szobájába csúszásgátlós zokni van a lábán. De még ezzel is iszonyat milyeneket esik. Ja és a szobába játszás közben futunk ám, nem megyünk!!!

 

toria78 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5381
Fogár, ugye a mostani felfogás az, hogy sima lábbal tanuljon meg menni, mert akkor alakul ki a boltozat, szóval én nagyon nem tervezem h cipőben v szandiban rohangáljon itthon, uakkor a bnőm 2 éves fia szandiban volt nálunk..----------------------- a menő-gyerekek voltak már ortopédián? ugye önálló járáskor kell megint menni?------------------------ Ertal, igen, írjuk még, legalábbis én szeretném - szép fiú!-------végre a tegnapi eső-ónos eső-havazás után ma süt a nap!!!
Előzmény: Fogár (5379)
neglom Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5380
Borcsi, nekem a kedd és a péntek fix melónap :(((

Ez a "nemszabad" dolog nálunk is kérdéses most, keresem a megoldást, Beni pedig a "csakazértis" politikát folytatja, meglátjuk, ki az erősebb... :-|
Fogár Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5379

hát kb ue van nálunk is.

 

tv---furcsa mód Jankát abszolut nem köti le...nálunk sokat megy, főleg nekem alapzajként.

Délután nagyjából még nézem is (híradó,fókusz...stb satnyadt esti műsorok...ugye a kimaradhatatlan Barátok közt:) )

lehet,h azért nem érdekli, mert sosem volt neki tiltva, v mert nem különlegesség ha be van kapcsolva.

 

délelőtt többségben zenét hallgatunk...v rádió,v szgépről zenék....:)

 

Janka néha próbálkozik 2-3 önálló lépéssel...de nagyon kell neki drukkolni,h elengedje a kapaszkodót...

 

szerintetek bentre vehetek már neki szandált? igazából többségében zokniban van, v cipőben...csak abba meg mindig beleizzad a lába. Annyira ellenkező véleményeket hallok cipő ügyben...vk a mezitlábra esküszik,vk pedig a talpbetétes magasszárúra...vk a mamuszra...megőrülök, nem tudom melyik a jó...

 

 

Előzmény: maci18 (5377)
ertal Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5378
Közben felébredt és evett a fiatalúr. :)

Az iskolai vers- és prózamondó versenyen túl vagyunk közben. Dani továbbjutott (egyetlenként az elsö- másodikosok versenyében), Kinga pedig rosszullett versmondás közben :( Pszichológushoz csütörtökön megy elöször. Lehet, hogy a nagyobb rosszullétek az izgalommal függenek össze.

Petikém kezd mindent enni. Bébikaja mellett kapott a zöldbabfözelékböl, a bablevesböl, a csirkelevesböl, stb. Azért igyekszem a túl sósakat vagy cukrosakat kerülni.
Ja, igen, ma mérték. toria, ha még írjuk, legyen (picit leveszek az értékekböl) a 10 hós 9500 g és 76 cm.
maci18 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5377

hat lehet, hogy nem jo neveles van nalunk. max a nem szabad vagy azt nem hangzik el, es ahogy intek a kezemmel mar noa is csinalja. odamegy a kapcsolohoz ( nem szabad) es mar mutatja, hogy nem szabad, de azert rafinalt, mert probalkozik. nalunk sok mindent lehet, tiltas alig. tv neha napi 1 ora foleg gyerekmusor sok babaval pl baby einstein

ertal Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5376

toria, a vendégektöl szerintem ez udvariatlanság. Tuti kidobtam volna öket éjfélkor.

 

borcsi, mi is megyünk. A péntek jó lesz. Samumami, csak nem találkozunk?? :)

 

Egészségesek vagyunk, csak a hülye idö miatt megint nem tudtunk tornára menni :(

 

A bezárást Kingára alkalmaztam. Mondjuk jóval késöbb, 2-3 éves korában. Sokkal jobb és hatásosabb, mintha üvöltözünk. ((Sajnos, ez is elöfordul.)) Még be is sötétítettem, hogy ne játsszék és érezze jól magát.

 

maci, jó, hogy írtál. Fotó szuper.

Előzmény: toria78 (5364)
toria78 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5375
A Vásottban még nem hallotta, mikortól lehet ezeket elkezdeni, de 3-4-5 bezárás után a gyerek nem verekszik, nem dobálózik, nem hisztizik, csak igen ritkán. És jóban marad a szülőkkel, ölelkeznek, játszanak. Nézz bele egyszer, hihetetlen dolgok vannak benne. Ráadásul legtöbb probléma nem a gyerekekkel van, hanem azzal, hogy a szülő túlfélti/nincs otthon minden rendben/sorolhatnám, azaz a gyerek gyakran csak áldozata a szülői hülyeségnek. A büntetés végén az ölelés pedig arra való, hogy erősítse, nem a gyerekkel van a baj, hanem a cselekedettel. tehát nem a gyerek maga rossz, hanem rossz dolog a verekedés. Amiért viszont büntetés jár. Valami ilyesmi a pszicho mögötte.
Előzmény: Fogár (5374)
Fogár Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5374

oké, megbeszélem párommal,h tudja e nélkülözni a kocsit...és attól függően.

nekem a péntek pont jó is...csütörtökön sulizok.

 

még esetleg a szerda ami jó lenne

 

 

 

nevelés:

 

nekem mondjuk nem lenne szívem a Jankát bezárni a szobájába. Lehet,h ezzel nagyon elrontom...de eddig szerencsére értett annyiból,h "nem szabad", esetleg felemeltem a hangom, morcosabban néztem rá...ilyesmi. Félek tőle,h megrémülne, ha rázárnám az ajtót és ott hagynám...nem tudom.

 

 

Előzmény: borcsi555 (5372)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5373

Műsor: Vásott kölykök,  5362. hsz, Toria írta az előbb...

 

Foglalkozás:  nem az a bizonyos Ringató (www.ringato.hu), de teljesen véletlenül ennek is az a neve, hogy BabaRingato.  Az itteni HelenDoron suliban szervezik, nekem nagyon tetszett...

 

Amúgy amit írtam, az nem Okosbaba volt, hanem Kreatívbaba  (www.kreativbaba.hu). Ez is elérhető e-book formájában, de van konkrét foglalkozás is, játszóházas, bővebben itt: http://www.szules.info/kreativbaba/KBtanfolyam.html

 

Na megyek, mert főznöm kell...

 

 

 

 

Előzmény: borcsi555 (5370)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5372
Nagyon jó! Gyertek batyuzni:)
Akkor fixáljuk a pénteket, ha a többségnek jó.
Előzmény: Fogár (5369)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5371
jaj én is kiakadok a nagyszülőktől.. és ha rájuk szólok, akkor az a válasz, hogy nem az ő dolguk a nevelés! Ezek szerint nekik csak elrontani szabad.
Előzmény: toria78 (5364)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5370
Én is olvastam ehhez hasonlókat, hozzátéve, hogy nagyon meg kell válogatni, hogy kora szerint mit tiltunk, mert vannak dolgok, amiket a picik még egyáltalán nem fognak fel illetve azt sem tudják, hogy mit csináltak, amiért épp büntetjük őket. A figyelemelterelős módszert én nem szeretem...
Nálunk is van tilos és Noja tuti azért tartja be, mert tényleg úgy érzi, hogy veszélyes rá nézve. Persze ahogy nő az agyacskája, úgy jön rá, hogy mégsem veszélyes és ő igenis kipróbálná (pl szemetesbe nyúlkálás, konyhaszekrény nyitogatá). Ilyenkor jön a fegyelmezés, amire ált. megsértődik és sírni kezd, én pedig nem vígasztalom meg. kb fél perc múlva továbblép:)
Tv-zés nálunk necces, mert én megnézem a hiradót ( sajnos mi szinte a nappaliban élünk), ő pedig megbabonázva bámulja a képernyőt. Próbálom elvonni a figyelmét, de nem lehet.
Zsuzsa, mi ez a műsor? A foglalkozás nem a ringató?
Előzmény: Zsuzsa89 (5363)
Fogár Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5369

hali

 

mi lehet,h benevezünk

még egyeztetnem kell majd előtte kocsiügyben

 

Előzmény: borcsi555 (5360)
Samu mama Creative Commons License 2007.02.26 0 0 5368
Ó, ez ismerős, Sárira is rávetítenek egy-két dolgot a saját fiatal szülő énjükből. Pl. anyós cumbónak hívja a cumit és Hoppppppppppppppppi-hopppppppppppppppit mond, ha fel akarja venni Sárit. Anyám meg szintén csinál ilyeneket, kéééééész vagyok.
Előzmény: toria78 (5364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!