Keresés

Részletes keresés

Evicska Creative Commons License 2002.07.17 0 0 8
Jelenleg még egy 20 nm-es "lakásban" lakom, és itt nagyon megtanultam gazdálkodni a hellyel, dobozolni és selejtezni. Például ruhákat: amit két éve nem vettem fel azt könyörtelenül kidobtam, a gyerekkel elhitettem, hogy vannak nálunk szegényebbek is és adjuk oda a régebbi játékokat. Gondolhatjátok milyen boldog voltam, amikor a nagyitól kapott egy óriási összeszerelhető autópályát, amelyik így teljesen betöltötte azt az egy szem szobát.
Hát az a helyzet, hogy szekrényekre márpedig szükség van :o) Vagy dobozokat kell venned, és ami nem kell gyakran azt bele tudod rakni, ágyneműtartós ágy stb.
Előzmény: mirminc (5)
Holdanyó Creative Commons License 2002.07.17 0 0 7
Könyörtelen selejtezés! :-))
Amit egy éve nem vett fel senki, azt nem is nagyon fogja már. Azaz: összecsomizni, rászorulónak adni...
Előzmény: mirminc (5)
Evicska Creative Commons License 2002.07.17 0 0 6
Tavaly hirtelen felindulásból egy erdélyi asztalossal készíttettem 3 natúr fenyő szekrényt (2 polcos fiókos, 1 akasztós), de ez ugye még nem számít szekrénysornak, mert azt én sem szeretnék. Hogy ne legyen szekrénysor-szerű, úgy gondoltam, majd valahogy "szétszórom" őket a szobában.
Sajnos a beépítettekben nem fér el minden, ráadásul az egyiket biciklitárolásra fogom használni.
Szeretném valahogy felújítani azokat is, pl. lefestem, vagy tükröt teszek az ajtajukra. Láttam jópofa apácarácsos szekrényajtókat is görgőkön, de majd meglátjuk mire futja.
Előzmény: mirminc (3)
mirminc Creative Commons License 2002.07.17 0 0 5
nálunk sajnos nincs gardrób :( az előszobában volt beépített szekrény, de kiszedték és a helyén étkező van, amit mi is megtartunk, mert kicsi a konyha. csak akkor mi lesz a sok cuccal?
Előzmény: Holdanyó (4)
Holdanyó Creative Commons License 2002.07.17 0 0 4
Eredetileg is van egy helyiség, amiből a fürdő, WC és a háló egyik ajtaja nyílik. Itt gardrób szekrény van, amit ugyan kihajítok, mert iszonyú retkes, és randa, de jön egy új a helyére.
Mivel a háló elég nagy, és jó az elrendezése, így minden gond nélkül befér oda is kedvenc, tükrös ajtajú, alul fiókos, nagyitól örökölt akasztós szekrénykém :-)).
A nappaliból szeretném én is kifelejteni a szekrénysoros egyenmegoldást :-))

Üdv: H.

Előzmény: mirminc (3)
mirminc Creative Commons License 2002.07.17 0 0 3
maga a felújítás nem egy bonyolult dolog. az egyedivé tétel itt a kérdés... az viszont tényleg nagyon nehéz. ti hogyan oldjátok meg, hogy ne legyen minden tele cuccokkal, és szekrénysorokkal? beépített szekrényből meghagytátok az eredetit, vagy valami sk. megoldást választottatok?
Evicska Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2
Szia Holdanyó
Én is egyre inkább hajlok a laminált padló felé, már csak az a kérdés mennyit kell és érdemes rászánni/négyzetméter, hogy szép legyen, bírja a strapát és mégse menjen rá a gatyám.
Előzmény: Holdanyó (1)
Holdanyó Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1
Láttam olyan panel lakást, ami teljesen le volt járólapozva... háááát, nem volt valami otthonos látvány...
A laminált padlónak megpróbálunk sk. nekiugrani (remélem nem lesz belőle dobbantó a szoba közepén).
A konyhai beépített csodát szintén dobom kifelé!
És a falat is bontom a konyha és az előszoba között (csak a gázt és a vizet kell átvinni a másik falra).
Sajna a bejárati ajtót is nagy valószínűséggel cserélni kell, ami nagyon fáj nekem, mert piszok drága egy ilyen alkotmány.... jajj..
Bár nem tudom, érdemes-e valami 150 ezres páncélajtót venni egy ilyen falra...
Előzmény: Evicska (0)
Evicska Creative Commons License 2002.07.16 0 0 0
Én is hasonló cipőben :o)
De csak hasonló mert még küzdök az OTP-vel, de aug. elejére meglesz remélhetőleg, és akkor nagyon bele kell húznom mert szeptemberben ott szeretnénk kezdeni az iskolát.
Épp azon tanakodom, hogy az egész lakás járólappal vagy laminált padlóval legyen burkolva?
A laminált padlót egy jó műszaki érzékű ismerős is le tudná rakni, így megspórolnám a járólap lerakást és jobb minőségű lamináltat vehetnék.
És vajon vágjak bele s.k. a festésbe vagy ne?
A konyhában van egy nagy beépített szekrény, amit szívem szerint lebontanék, hogy több hely legyen aztalnak, székeknek, de lehet, hogy a falat is kivetetem a konyha és előszoba között, hogy ne legyen olyan zeg-zugos.
Szóval én is tapasztalatokat várok...
Előzmény: Holdanyó (-)
Holdanyó Creative Commons License 2002.07.16 0 0 topiknyitó
A bankhitel kiküzdése utáni második lépés a megszerzett "csoda" felújítása!
Kinek milyen tapasztalata van? Trükkök?
Mi az, amit lehet, és érdemes sk. megcsinálni.
Minden érdekel: a tapétázás, laminált parketta lerakása, burkolás, villanyszerelés, nyílászáró felújítás, csere, konyhatervezés, fürdő, WC csere... (kifelejtettem valamit?)
Melyiket hogyan érdemes, hol javallt a hozzávalók beszerzése stb.
Várom a tippeket :-))

Üdv: H.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!