Keresés

Részletes keresés

BahnScorper Creative Commons License 2000.07.18 0 0 34
Na, végre pezsgés, köszönöm hölgyeim, és uraim!

Nálam az emlitett top:

Albumok:
1. Pure Instinct
2. Taken By Force
3. Love At First Sting és In Trance

Számok:
1. We'll Burn The Sky
2. Noone Like You
3. itt sok van...

NICK Creative Commons License 2000.07.18 0 0 33
1986 augusztus 26-a egy jó nap volt.:-)
Deepfreeze Creative Commons License 2000.07.17 0 0 32
Bizony bizony a World Wide Live.
Ma nekem is eszembe youtott a legjobb lemezek kérdés kapcsán.
Nekem ez minden idők kedvenc koncertlemeze, ezzel szerettem meg a Scorpsot. :))
És a minden idők kedvenc száma tőlük a Big City :)))))
pthomson : uláccik nagyon 1 húron pendülünk :)))))))
pthomson Creative Commons License 2000.07.17 0 0 31
A kedvenc nóták közül kihagytam a BIG CITY NIGHTS-ot, ami rulez...
pthomson Creative Commons License 2000.07.17 0 0 30
Szevasztok,
Én megboldogult felsőtagozatos koromban voltam nagy rajongójuk. Hogyhogy nem esett még szó a Word Wide Live-ról, ami - szertintem - a Maiden Live After Death-e mellett, a 80-as évek legnagyobb koncertalbuma?!!! A Tokio Tapes (78) is megvan, de a World mégis nekem jobban tetszik.
Kedvenc nóták: Coming home, Black Out, Holiday, Rock you..., és persze a Still loving you.
Korábban valaki leszólta Rudolf-ot, a gitártudása miatt, erre nem írok semmit, de Matthias Jabbs egy Isten!!
Baley Creative Commons License 2000.07.15 0 0 28
BahnScorper:

Na mit szolsz elég jól, visszahoztam neked ezt a toppicot mi?

Endi:
egy biztos: az Iron Maiden-ek egyetlen egy gyenge száma sincs, igy tehát a síkerszámaik se azok.
Vagy netán neked a Fear of the Dark vagy a Bring Your Doughter to the.... az lenne?

All: nem tartunk szavazást kinek melyik a kedvenc Scorps lemeze és száma? (mindenki mindegyikre 3-at írjon, az 1. 10 pontot kap, a 2.-ik 5-öt a 3-ik 1-et)

ZedIzDead Creative Commons License 2000.07.14 0 0 27
Okés, csak azért kicsit toleránsabban és kevesebb vehemenciával :-))
Cserébe ígérem, hogy nem jövök erre többet, csak ha megint olyasmim lesz, mint az a link.

[ZedIzDead]

Előzmény: Baley (25)
Baley Creative Commons License 2000.07.14 0 0 25
BahnScorper:

Bocs ha roszul írtam csak tegnap már fáradt voltam, és amugyis mostanában nem igen hallgatok annyi ÁScorpionst mint anno, mert nincs annyi időm.
Egyébként épenségel hálás is lehetnél ugyanis a sírból hoztam visza neked ezt a topppicot vagy nem?

ZedlzDead:
Bocs ha kicsit durva voltam de van 3 banda akiről nem türök el egy rosz szót se (Iron Maiden Scorps,
B. Sabbath)

endi:
akkor mi az a zene amit nem unsz meg 3-ik halgatás után se?

Juditka Creative Commons License 2000.07.14 0 0 24
Helló Mindenkinek!

Nálam 15-17 éves koromig tartott a nagy Scorpi láz, ugyanis az akkori nagy szerelmem nagy Scorpionsos volt, én meg hagytam magam elcsábulni. Sot, akkoriban a Ford Scorpio volt a kedvenc autóm. Az egyik kedvenc számom az Arizona volt, de mindet nagyon szerettem. Viszont amit az utóbbi idoben prüntyögnek, az már nyálnak is gyenge. Valamelyik este az egyik francia Tv-n volt egy Scorpions koncert, ahol valami szinfónikusok muködtek közre. Mondjuk elég jó volt, mert sok régi számot nyomtak.

BahnScorper Creative Commons License 2000.07.14 0 0 23
Köszi a linket...

a többiről meg annyit, hogy rocker ne a rocker fejét gyepálja...

Előzmény: ZedIzDead (22)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.07.14 0 0 22
Baley: én nem cikiztem, egyszerűen közöltem, hogy nekem nem tetszik (ha esetleg nem tudnád, erre utal ott az az IMHO). Ezen fogunk összeveszni, hogy te szeretsz valamit, amit én nem? Nemá.
(A Ricky Martint külön kikérem magamnak, és azzal se értek egyet, hogy a Scorpionsé volnának minden idők legszebb és "nem nyálas" balladái - de ezen biztos nem lepődsz meg. Hagyjuk ezt.)

Amúgy nem hittem volna, hogy egy fél évvel ezelőtti hozzászólásomra most fog reagálni valaki, teljesen másért nyitottam ki a topikot, ugyanis jó fej akartam lenni, és megadni nektek egy naon kool kis digitális rockrádió linkjét, ahol hétfőn Scorpions-interjú lesz, nesztek:

http://www.planetrock.musicradio.com/

[ZedIzDead]

BahnScorper Creative Commons License 2000.07.14 0 0 21
Az nem Face To Face, hanem Face The Heat... meg ugye az Eye To Eye... azért ne keverd a Gizikét a gőzekével, pláne, ha szereted...

Endi, neked meg annyit, hogy mondtam már neked, hogy nekem is vannak olyan krizishelyzeteim, mint neked... de viszont ezekből pont a Scorps segit kilábalni... talán jelenthet ez is valamit...

Előzmény: Baley (19)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.13 0 0 20
Az a baj a Scorpions zenéjével, hogy 3 hallgatás után megunom.
Baley Creative Commons License 2000.07.13 0 0 19
Szivesen. Egyébként szerintem kezd haldokolni a toppicod, és szerintem fel kéne újra ,,virágoztatni".

Deepfreeze:
Öreg a Face to Face nem egyszeűen egy viszonylag jó lemez hanem egy KURVA jó Scorps album csupa nagy betűkel, és a második legjobb albumuk a Loverdrive után.(ez az album ami miatt megszeretem a Metal zenét anno)
Már amikor elöször meghallotam az Alien Nation
számot rögtön kirázot a hideg, hogy, hogy a kurva életbe lehet ilyen tökös számot írni ilyen belevaló riffel. Ugyhogy egy biztos ezt az albumot ne nevezétek egy viszonylag jónnak hanem az egyik legbelevalobb, legfaszább Scorps albumnak a Loverdrive után ha kérhetném.

ZedlzDead:
Egy egyszerű kérdés: mi a szarért cikized a gyöngyhajú lány feldolgozását, mert szerintem nagyon korektül megoldották, vagy csak az a bajod
hogy a Scorps sosem a nyálas balladáiról volt híres mint pl a Ricky Martin gyerek, hanem, arról hogy ők írták minden idők legszebb rockballadáit.

BahnScorper Creative Commons License 2000.07.13 0 0 18
Na, végre nem egy mormogi papa tűnt fel... kösz...
Előzmény: Baley (17)
Baley Creative Commons License 2000.07.12 0 0 17
A valaha volt legjobb Scorpions album a LOVERDRIVE
Tele van hatalmas számokkal mint pl Always S.,
Holiday, vagy a címadó szám.
És az utolsó albumuk nekem akárki akármit mond akkoris KIRÁLY!!!!!!
BahnScorper Creative Commons License 2000.06.16 0 0 16
Jubileumi, 2000. hozzászólásom természetesen ide kerül!!!

Már csak azért is mert:

A szimfonikus album Moments Of Glory címmel hétfőn kerül piacra. Ezen 10 szám lesz, köztük 3 új, a többi meg főleg a Love At First Sting-ről, és a Crazy World-ről.

A nagy koncert június 22-én lesz Hannoverben, ezt a ZDF élőben közvetíti. (esetleg turnéra is viszik, ha sikerül megfelelő szponzort találni!)

BahnScorper Creative Commons License 2000.03.08 0 0 15
Kicsit leült a topic...
Na akkor új hír: Scorps gőzerővel dolgozik a szimfonikus projecton, az egyik új szám az EXPO 2000 himnusza lesz!
A koncertet állítólag a ZDF közvetíti aznap (júni 22.), az album, mint mondtam, nem live lesz, szerintem előbb kijön...
lx Creative Commons License 2000.03.03 0 0 14
SzVSz még a Savage Amusement is finom volt, csak más mint az előzőek. Viszont utána az ugyanúgy volt más minden. Variációk hiánya egy témára. Kár. Gondolom, valami producer ránézett a statisztikára, levonta a következtetést és kiadta az utasítást.

lx

BahnScorper Creative Commons License 2000.03.02 0 0 13
Na ilyet se hallottam még, hogy valaki a Roxette-hez hasonlítsa a Scorpsot... Ezért nem kívánok vért, mert ott sincsenek néha rossz gitárjátékok, igaz, hogy Marie-t meg a hangját annyira nem kómálom... Na, nem off-ozok tovább, haladjon csak a fórum. Ha valakinek személyes élménye van a Scorpsszal, vagy egy számukkal kapcsolatban, írja csak ide!
Deepfreeze Creative Commons License 2000.03.01 0 0 12
Nekem a Love At First Sting a kedvencem.
De volt egy Face The Heat is, ami szerintem elég yo lemez. Elsőre meg is lepődtem hogy vén fütyi létükre mekkora enerdzsit raktak arra a lemezre. Azóta viszont valahogy battery low állapotban vannak. Tetszik az ETE csak nem sok köze van a Scorpionshoz. Arról lemezről nekem elsöre (és többedszrre is) a Roxett ugrott be. Még az énekstílus is olyan mintha Per Gessle énekelne.
bala Creative Commons License 2000.02.28 0 0 11
Bezony, bezony 84 ig csucs volt a banda!!
Es a WWL koncert lemez nekem a Maiden Live After
lemeze mellett van!!csak kar hogy meg 96 ban is ugyanazokat a szamokat nyomtak koncerten:)
BahnScorper Creative Commons License 2000.02.28 0 0 10
Szerintem a To Be No. 1. nem túl jó zeneileg, a klip jobb, hogy Clintont fikázzák, néhol kicsit mintha Freddie Mercury énekelne, de azért érződik, hogy ez is Scorps, akármit adtak a kezükbe... amúgy az Obsession, meg a Skywriter a két kedvenc számom az ETE-ról, mert azok azok, amelyek rólam szólnak, mintha én mondtam volna. Jópofa még a Priscilla, először azt honnéd, nőről van szó, aztán kiderül, hogy csótányról...
A kedvenc albumom? Nehéz kérdés! A Taken By Force az talán az egyik legjobb, de én mindegyiket szívesen hallgatom és szeretem, max a Lonesome Crow-val vannak fenntartásaim. Inkább listázom a kedvenc számaimat, de azt e-mailben neked (szóval nézz bele a ládába).
Előzmény: supertzar (9)
supertzar Creative Commons License 2000.02.28 0 0 9
Hát ez szonyorú. Mert így aztán mindenki metallicázni fog, mikor kijön a szimfonikus anyag. Ulival meg Misivel egy kicsit izgibb lett volna.
Mint nagy Scorps fannak, Neked hogy jött be az utolsó album? Szoktad hallgatni?
Szerinted melyik az ultimatív S. lemez?
Előzmény: BahnScorper (8)
BahnScorper Creative Commons License 2000.02.28 0 0 8
Supertzar!

Bizony jól tudod, ők is szimfonizálnak majd, a komolyzenei partner a Berlini Filharmonikusok lesz, június 22-én lépnek fel Hannoverben az EXPO 2000 keretében. Uli Roth állítólag nem lesz ott, meg Michael sem, őket a Scorps-szal szerintem max 2 év múlva, a 30 éves jubileumukon lehet majd viszontlátni... Ja, és a szimfonikus album májusban jön ki (ez nem lesz live, mint a Metallicánál).

Előzmény: supertzar (7)
supertzar Creative Commons License 2000.02.28 0 0 7
Jujj, Csülök, miket le nem írsz!
Nem elég, hogy az utolsó Scorps albumot dícséred, ami mellesleg az életművük leghalványabb pillanata, és erre a hatalmas bucska révén már ők is rájöttek, de még a magas szőke gitárost (Rudolf Schenker a neve) is megcinkeled.

Nos, Rudolf Schenker szerintem egyike a szakma legjobb ritmusgitárosainak. Ott van Angus Young, James Hetfield és mondjuk Mustaine mellett. Szólóban a tesója az isten, Michael Schenker, aki szintén játszott pár Scorps albumon, valamint a régi gitármester Uli Roth, de az utódja Mathias Jabs is tud pengetni tisztességgel.

Szvsz a Scorpions a Fly To The Rainbowtól 1984-ig nem tudott hibázni, az ekkor készült lemezek mindegyike zseniális. Kár, hogy a Tokyo Tapes dupla koncertlemez már jó ideje nem kapható CD-n, mert azt mindenkinek merném ajánlani, aki szereti a klasszikus hard rock zenét.

Állítólag idén ők is valami nagyszabású szimfonikus koncertben gondolkodnak (a Purple, a Metallica, és a kisebbek, Rage, stb után szabadon), és Uli Roth is színpadra lép majd velük.

Előzmény: Csülök (6)
Csülök Creative Commons License 2000.02.28 0 0 6
Hallgatható jó zene a Scorpions-é, van egy pár kiemelkedően jó daluk és az utolsó albumuk végre nem csak a tökegyforma balladákból áll. Klaus Meine szenzációs, a BS-ben meghallgattam őket, két és fél órán keresztül hibátlanul énekelte végig a nagyon nehéz dalokat. A magas szőke gitáros viszont nagyon gyenge! Pedig egy jó gitáros nagyon jót tenne a lírai daloknak is!!!
A kedvencem egyébként a "When the smoke is going down". Az nagyon finom darab...
Libertine Creative Commons License 2000.02.25 0 0 5
akarom mondani hallottam (két t-vel)
Egyébként van 2-3 Scorp kazettám, kellemes hallgatnivaló, pl. barátnő becserkészéséhez, elvégre a Limbonic Art-tal nem kezdhetem :)

na jó, már kussolok

a libertine

Előzmény: Libertine (4)
Libertine Creative Commons License 2000.02.25 0 0 4
Here I am
Rock you like a hurricane

vagy valami ilyesmi...olyan öt éve hallotam ezt

a libertine

Előzmény: BahnScorper (3)
BahnScorper Creative Commons License 2000.02.25 0 0 3
Nem fikázás céljából nyitottam a témát! Nem hiszem el, hogy rajtam, és még 1-2 emberen kívül senki se szeretné a Scorpsot magyar földön. Lehet, hogy sokan nem szeretik a Pure Instinct-et vagy az Eye To Eye-t, de:
1. Nemcsak ez a 2 Scorps-album van.
2. A Metallicát is ennyien fikázták a Load meg a Reload miatt, pedig az sem rosszabb, mint a többi.
3. A Scorps olyan bandáknak volt útmutató, mint a G'N'R vagy a Metallica (Hetfield Scorpson tanult meg gitározni), és nem csak a Wind Of Change-vel vívta ki helyét a nagyok közt.
Szóval embertársaim! Ez egy Fan-fórum! A további kommenteket ennek jegyében várom, hogy a magyar Scorperek is képviseltetve legyenek a neten.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!