Keresés

Részletes keresés

DonDiego08 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 45256
Sziasztok!
Elég rég jártam itt utoljára, sajnos. Mostantól megpróbálok aktívabb lenni!:)
Akik lemaradtak az elmúlt fél évünkről az itt gyorsan bepótólhatja:

http://www.dondiego.hu

Régen sok gondunk volt vele, mi hibánkból elég neveletlen és rossz csont volt. Szerencsére mára minden megváltozott: kutyaiskoláztunk, magántanárhoz jártunk, sokat tanultunk, fejlődtünk, és most már nem alakítja át saját ízlésvilágára a nappalit. Rájött, hogy az ülőgarnitúrán sokkal-sokkal jobb aludni, mint szétkaparni :)

Szép, kutyás napot mindenkinek!
Mi már várjuk az igazi telet, nagy hóval...
molera Creative Commons License 2009.12.09 0 0 45255
édes:-))hát sok volt a melója az éjszaka, érthető, ha kicsit megpihen:-))
Előzmény: Döme-Ádám (45254)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45254

Bocs, a kép valamiért lemaradt.

 

Tehát nálunk így pihente ki a Télapó az előző éjszakai nagy hajtást:

 

 

Előzmény: Döme-Ádám (45253)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45253

Köszönjük!

Ráadásként még mutatok Nektek 1 képet, amelyen a Télapó alszik.

Előzmény: molera (45251)
schleier Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45252
sziasztok!

jó a topik ;)



molera Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45251
nagyon jól áll neki ez a sapka:-)
Előzmény: Döme-Ádám (45250)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45250
Boldog Télapót Mindenkinek!
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45249

Betadine és egy csinos zokni a lábára.

Döminek nyáron volt hasonló, s így pár nap alatt helyrejött.

Igaz éjjel mikor egyedül volt reggelre mindig az "ágya " mellé levette a zoknit, de teljesen megértettük, hisz ki az aki zokniban alszik, főleg nyáron???

Előzmény: tor.ontal (45248)
tor.ontal Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45248
elvágta valmaiben tegnap délben a lábát, belelépett valamibe. kb-2 centis. nem sántít semmit. Ha nem terheli nem vérzik, de ha futkos akkor vérzik. Mit tegyek?
lükepék Creative Commons License 2009.12.02 0 0 45247
A kutya 1 éves koráig kizárólag előre felkapcsolt lámpa vagy fejlámpa fénye mellett szabad a lakásban közlekedni! :)

Amúgy az eredeti kérdésre: figyeljétek a jeleket, amikor elpucol pisilni/kakilni. Hamar rájöttök, és ha szerencsétek van (és nem a 10.-ről kell vele lerohanni) egyszer-egyszer időben kiértek vele, és akkor rájön, hogy jobb kint dolgot végezni. Meg ha otthon vagytok, rendszeresen (1,5-2 óránként) kimenni vele, akkor is, ha nem mutatja pisi/kaki jelét, de rászokik, hogy rendszeresen kinn van.
Előzmény: Gabiiiiii (45201)
Mentol frász Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45246
Ezt én is megfigyeltem. Amikor valami felkelti az érdeklődését, és mondjuk rárohan egy fadarabra, az utolsó lépései inkább bakugrások: olyan, mint egy hegyikecske. :-)
Előzmény: Eni79 (45239)
snepf Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45245

Mostmár felénk is fogy a nevelt fácán, most decemberben jobban a nyúlra megyünk rá és olyan helyeken fogunk vadászni ahol inkább arra lesz esély.

Én a januárt szeretem, mert több a keresgélős, nagyot menős vadászat.

 

Nem véletlenül kerül ennyibe, mert jó benne lenni és nem fogsz lábról felfázni.

Előzmény: Eni79 (45244)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45244

K is ürült a jageres üveg... :DDD

 

Jaja, tudom h szét fog esni... De hát ezt is ki kell próbálni. Az  a baj ezzel a keresőssel hogy mifelénk ahol voltam ott nem sok babér termett. Mondjuk klasszikus csak keresősön még nem voltunk, nem tudom hogy ott a kutyák érdemleges munkát végeznének-e, mert még rutintalanok hozzá hogy sok ideig keressenek sikerélmény nélkül.Ahol  lehajtottuk uccsóra is a területet (jó kis bozótos, nádas, majd szántásos kukoricás volt a második hajtásos) 1 madár esése nélkül... Utána ugye volt a ládás megoldás, a 70 madárból kb esett 10-15 lövéssel... A többit a kutyák szedték össze. Khm... Mondjuk fegyelmezőnek tökéletes volt. A láb mellett követés gyakorolva lett.

 

Jaj, Te... imádom azt a csizmát!! Egyszerűen fenomenális. Mondjuk mikor fizetni kellett szívtam a fogamat érte... De aztán hétvégén végre beavattam. Kivittük a kutyák területre (Egész nap jó idő volt, abban a 2 órában esett mikor kimentünk vasárnap... no comment, a kutyáknak rohadtul mindegy volt.) és abban nyomtunk egy laza tréninget, állati kényelmes volt. Össze sem lehet hasonlítani a "normál csizmákkal". :DDDDDD

 

 

Előzmény: snepf (45243)
snepf Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45243

Szia!

 

Nem rossz..:)

Én szombaton is megyek, mostmár kéne nyulat is lőnöm.

Nagyterítékes szerintem unalmasabb mint a sima kereső, a kutya meg hamarabb szétesik fejben..

Gondoltam, hogy jó lesz a csizma, óriási a különbség a hagyományoshoz képest..

Előzmény: Eni79 (45242)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45242

Szia!!

 

Most az utoló két hétben nem voltunk, mert bulihétvégék voltak... :DDDD Azért gyakorolni kimentünk! :DDD

 

Hétvégén ha minden igaz nagyterítékesre megyünk... Nagyon be vagyok sz@rva! :DDDDD

 

PS: A gumicsizma isteni... Te, olyan kényelmes és meleg... Jaaaaj nagyon szeretem!:D

Előzmény: snepf (45240)
molera Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45241

köszi:-)

nagyon édes kép, és annyira tipikus, ahogy Carlos rád telepszik:-))Bella is ilyen, csak ő még 36kg (sajnos stagnál jó ideje, de a bordái kitapinthatóak siminél, ami ezer éve nem volt:-)). Szóval Bella is nem ám szolidan a lábadhoz fekszik vagy ilyesmi, konkrétan rádtelepszik, a fejedhez, bújik, fej-lábak rajtad...ááá, nagyon kis cukor:-))

a legjobb amikor így velük pihizünk:-))

hoztam még pár képet:

 

a nagyobbik bújik a kicsihez:-))

 

a hideg ellen így védekezünk:-)

 

Bellus

 

az új szerzeménnyel (bocsi,folyton vakuzom őket, de vaku nélkül pocsék képet csinál a gépem a lakásban)

 

 

játék csülökkel aludt, biztos kajáról álmodott a kis fogyókúrás

 

 

a kép alján a bucka a párom, aztán a lányok, és Dalma utáni kicsi sáv, na az én részem:-)))

nálunk is pokiszabály van, Bella csak akkor jön fel, ha hívjuk, Dalma pedig tudja, hogy ha van poki jöhet, ha nincs, akkor nem:-))

Előzmény: Eni79 (45239)
snepf Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45240
Na, és mi van a vadászatokkal? Mi ez a nagy punnyadás?? :)
Előzmény: Eni79 (45237)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45239

Félelmetesek is! :DDDD Torokra mennek, itt éppen beszorítottak és elzárták a menekülőutamat! Felhívom a figyelmedet főleg a fekára, ő a feküdj rá és nyomd agyon elvet vallja. 30 kg... azt hinné az ember ez korlátokat szül. Hát nem. Nincsen olyan kis hely ahova be ne furná magát. Kyra csak simán elterül. :DDD

 

Igazolt ősök... Nos, semmit nem jelent. Carlos sztem 1/3 részben gumilabda ősökkel bír, tekintettel arra hogy a legutolsó vadászaton felszállt a fácán a fára, kb 3-4 méter magasba, Carlos pedig ugrált alatta kb 2 méterekre. No comment, a vadászoknak a döbbenettől tátva maradt a szája. :DDD

 

Macskaősök... Ez a retriever vonal. Minden retrieverben benne van, hidd el nekem... :DDDDD

Előzmény: Gabiiiiii (45238)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45238

igazan felelmetesnek latszanak:)

 

te legalabb  tudod,kik a felmenoi a kutyadnak,de mivel en nem,ezert meg vagyok rola gyozodve,hogy az enyemnek macska volt az apja.Eppen csak nem dorombol,de ölbekutyanak hiszi magat a nagy  testevel:)

Előzmény: Eni79 (45237)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45237

csodálatos ez a feketeség... nekem bejön!

 

nos, nálunk néha így héderelnek...

 

 

 

igazi vadászkutyák, mi? :DDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: molera (45233)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 45236
Ilyen kutyák,amilyenek neked vannak-talán nem is léteznek!(számomra ismeretlen a nem rágcsáló kutya)
Előzmény: molera (45235)
molera Creative Commons License 2009.11.28 0 0 45235

szia

köszi neked is:-)

mindig olvaslak titeket, látom, hogy nem egyszerűen rosszalkodik Gina, remélem sikerül erről leszoktatni,szurkolok:-))

én nagyon áldom az eget, de sikerült mindkét kutyánknál egy-egy angyalba belenyúlni, legalábbis rágcsálás téren.

Bella labi egyetlen rosszasága az volt, amikor kb 10 hetesen leszedett a kertben egy szál virágot,:-))hát istenkém, kertészkedni akart. ez is inkább anyósomat bosszantotta egy pöttyet, mert nagy becsben tartja a kertjét és félt, hogy rendszer lesz. de soha semmit nem rágott meg, nem tett tönkre, csak a saját dolgaihoz nyúl és azokra is vigyáz. nem ás, nem szökik, mint egy földreszállt angyalka. oké, kicsinek széthordta a papucsokat a lakásban, de egy fognyom nélkül:-)

a sharpom is ilyen, bár náluk ez elvileg standard tulajdonság, azért ott is vannak kivételek, de ismét szerencsénk volt és ennek nagyon örülünk.

ha lesz egy "nem angyal" kutyusunk, nekünk az lesz a fura, és ugyanolyan kihívás lesz, mint most neked Gina. úgyhogy tényleg nagyon szurkolok neked:-))))

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (45234)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45234
De édes!

Kár,hogy én nem tudok Ginának ilyesmit venni,ő azonnal szétcincálná a betétet meg ahogyan ismerem a műa. fekhelyet ide-oda toligálná az orrával és kiokoskodná hogyan lehet minél előbb felborítani.
Előzmény: molera (45231)
molera Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45233

köszi:-)

édes lehetett a kutyusod:-))

abszolut szükségük van a szellemi munkára, Bella is imád mindennemű foglalkozást és nagyon lelkes. ha egyszerre hívom magamhoz a két lányt, akkor tuti azzal van elfoglalva, hogy ő közelebb üljön le elém, ha kell, még arrébb is löki a másikat:-))nagyon meg akar felelni:-))

 

így préselte bele magát a kicsi ágyba:-))

 

Előzmény: Gabiiiiii (45232)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45232

istenem,de edes:)

 

en ma rajottem,hogy mennyire szuksege van a kutyamnak a szellemi munkara..Rengeteget labdazom vele,imadja,de elobb-utobb  megunja..Ma azt jatszottuk,hogy "marad",elmentem jo messzire a labdaval,hivtam es utana jutalmul eldobtam a labdajat.Ma en purcantam ki hamarabb,ha nem dontom el,hogy most mar eleg,meg mindig fegyelezetten varna,hogy odajohessen erte:) Ezt nem unta meg

Előzmény: molera (45231)
molera Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45231

szia:-)ohh, nagyon drága vagy te is:-))köszönöm a lehetőséget, de nekem is van regisztrált ismerősöm, csak bíztam benne, hogy van más lehetőség is.

 

a sok segítségért cserébe hoztam egy pár képet Bella kutyáról.

ő kicsi kora óta valahogy nem igényelte a puha alvófelületet, se pokrócra, se párnára, semmire nem feküdt, csak a kemény parketta, kő, stb.

viszont mióta nálunk él, azóta kényelmes lett a drágám, most már csak pokrócon,párnán fekszik, és még meg is ágyaz magának.

mivel a shaprom ágya jóval kisebb és már abba is belepréselte magát napi szinten, így megleptük egy saját ággyal, íme a fogadtatás:

 

 

az ágyikó

 

első körben azt hitte játszani kell benne:-)

 

aztán rájött a tutira és így aludt, közben a párom meg simizte, elaludt ő is, és ott maradt a keze.

 

további szép napot mindenkinek:-))

Előzmény: Gabiiiiii (45230)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45230
mi regisztralva vagyunk a teszveszen es a vateran is,ha ezek kozul volt valamelyik,szivesen megveszem neked.Csak mondd,hogy mit:)
Előzmény: molera (45229)
molera Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45229

drága vagy, köszönöm a gyors választ:-)

én is azt találtam, ahol a xvi-ba lehet átvenni, amivel nem is lenne gondom, csak nekem ez az egész licitálás, regisztrálás kicsit bonyolult, időigényes.

na, ez nem jó hír, hogy ilyen az eladó ott:-((((

reméltem, hogy valahol lehet üzletben is venni csak úgy.

ez amúgy egy üzlet volt, ahol voltál? tudom, hogy a megrendelt dolgot lehet ott átvenni, de ha esetleg egy üzlet, akkor lehet elmennék érdeklődni, max nekem is kinyílik a bicska a zsebembe:-)

Előzmény: barvivien (45228)
barvivien Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45228

Licites oldalon vettem.....asszem a 16.-kerületbe kelett érte elmennem....de nagyon egy flegma nőszemélytől vettem...a zsebembe kinyílt tőle a bicska:(

 

Előzmény: molera (45227)
molera Creative Commons License 2009.11.27 0 0 45227

sziasztok

csak egy kérdés erejéig jöttem

barvivien, vettél nem olyan rég ilyen Shed Ender pro-t, segítettél is, hogy a neten hol találok ilyet.

annyit szeretnék csak kérdezni, hogy te is ilyen licites site-n vetted vagy esetleg személyesen valamilyen üzletben? utóbbit én nem találtam, viszont nekem egyszerűbb volna.

előre is köszönöm a válaszodat:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!