Keresés

Részletes keresés

tothkalman Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19760

level ment ujra...

Előzmény: drilling-RIG (19759)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19759

jól van fent a mail címem, valószínű a freemail szarakodik....

Küld ide: simonlaci1981 kukac gmail.com

Előzmény: tothkalman (19758)
tothkalman Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19758

sajnos visszajött a level amit küldtem, jol adtad meg a cimed?

Előzmény: drilling-RIG (19756)
tothkalman Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19757

Level ment, köszönöm!

Előzmény: drilling-RIG (19756)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19756

Üdv,

 

Kérek egy mail-t privátban megadom a számomat.

tothkalman Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19755

Hello,

 

Erd-Parkvaros, Bihari, Löcsei utca környeke!

 

Minden ötletet szivesen veszek!

 

Amit magamtol fejlesztettem ki az annyi lenne, hogy valami elektronikaval megoldnai, hogy a kutbol egy tartalyba feltolni a keves vizet amikor van benne, es a földfelszinen levö tartalybol locsolni, meg hasonlok. Esetleg egy hazi vizmü mehetne ra. Csak nem tudom hogy lehet megoldani, hogy ne legyen szarazonfutas a kutban lenn!

Előzmény: drilling-RIG (19754)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19754

Üdv,

 

Érdi vagyok, melyik részen van ez, netán parkváros? Ráfúrni nem lehet, de valami ötletem azért lenne a dologra...

Mail-címem publikus.

 

 

Előzmény: tothkalman (19753)
tothkalman Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19753

Tisztelt Mindenki,

 

Nagy problemamat kivanom megoldani, hatha tud valaki segiteni:

 

Sokmindenkivel beszeltem mar a temaban, de sajnos a csillagaszati arajanlatokon, illetve az uj kut furasanak ötleten kivül nem sokmindent kaptam. Remelem nem csak ezek a megoldasok leteznek. A helyzet a következö: Van egy hazam Erd-en (itt a legtöbb kutfuro kezeböl kiesik a telefon) es kutat szeretnek a kertbe, amiböl locsolhatnek. Ahogy a kutfurok mondtak nekem ez a telek a “meszköves területen fekszik” igy kevesen vallanak nekem a furast, akinek meg komoly felszerelese van az 18-25.000Ft/m-t mondott. A jo hir ezzel szemben annyi, hogy a telekhataron a szomszeddal közösen van egy meglevö asott kut, vegig kutgyürüvel (legfelsö kutgyürü külsö atmeröje 95cm, de olyan 10m utan atvalt egyel kisebbre, amivel vegig van rakva, es nincsen beomolva, meg semi gond nincsen vele) a teljes mellysege allitolag 52m (meg meg ugyan nem mertem, de beletekintve eleg hihetönek tunik, mivel a zseblampa nem vilagit le, csak tükörrel lehet letekinteni) ebben a kutban csillog a viz az alajan, de eleg mellyen, es igazabol nem tudom mennyi. A környeken sajnos nincsen tudomasom asott illetve furt kutakrol, mivel nem oylan regota lakom itt.

 

A kerdesem az lenne, hogy megoldhato lenne e valahogy, hogy erre a kutra valaki rafurjon, vagy tovabbassa, vagy csinaljon vele valami, hogy legyen sajat vizem? A kut kb. A 80-as evekig kilocsolhatatlan volt, amikor volt valami elmozdulas, es par honap alatt szepen kiapadt. Azota nem volt hasznalva.

 

A valaszokat es a segitsegeket elöre is köszönöm!

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19752

össze kevertél valamit a sárga csöves ár az sárga csöves ár a kék csöves ár az kék csöves ár az egyik az szabványon kívüli a másik nem , és ott a szabad akarata a kedves megrendelőnek. a többit megírtam a tapasztalat az tapasztalat beszélhet bár ki bár mit.

a kútfúró végzetségem nemcsak, hogy nekem van  meg de akivel ill akikkel megyek dolgozni naponta azoknak is meg van , a sokéves tapasztalatról nem is szolva.

Érdre elmondtam az áraimat ami standart ár. elmondtam azt is, hogy érdre nem megyek mert nekem az most macerás, átadom másnak a munkát beszéljék meg. 

Nekem a kavicsos agyagos talaj kedvezőbb mint a meszes kemény :) majd ha kevesebb munka lesz akkor elmegyek oda is. Szoktunk munkákat egymásnak átadni kinek melyik áll testhez

 

110 csövet nemhasználok még árat sem mondok rá, a 12ezres 125/4mm nettó anyagos fúrási ár az stimmel a 11 ezres sárga az nem 

 

szóval nem mindegy szerintem, hogy ki ki honnan hova ad tanácsot, főleg, ha nem is járt még ott. A világ változik az embereknek nincs pénzük ezért az olcsó nem hivatalossan kútcsőnek minősített, de a gyakorlatban mégis bevált (bizonyos helyzetekben) működő megoldásoknak is van létjogosultsága, a kedves megrendelő meg eldönti , hogy mit szeretne.

Egy csepeli 15m-es kútban , hogy kék, vagy sárga a cső az olyan vita, mint, hogy semperit, vagy barumm gumit tegyek a nagypapa kézikocsijára. 

Nekem meg teljessen mindegy mert a munkadíj az fix 

 

Kezdem azt hinni hogy van itt egy titkos kékcső szekta, :))))

Előzmény: drilling-RIG (19751)
drilling-RIG Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19751

Üdv Uraim!

 

Lalibátyó: a Csongor jön hozzám július 20.-án, ha addig eljuttattod nekem, átadom. (postán is küldheted olcsóbb mint szerbiába, meg nem keveredik el)

 

Csöves77: Igazad van a legteljesebb mértékben. Én sem építek már be sárga csövet, kivétel ha barátomnak, ismerősömnek szívességből csinálom, és erre van csak pénze. Ez esetben is max 20 méter a talpmélységig. (itt ugye nem nincs garanciális kérdés, hiszen barátról családtagról van szó....)

Fizetős meló esetén, vagy mélyebb kútnál esélytelen...aki nem akarja kifizetni a "kéket" fúrasson mással...

 

Kapocska: nem akarlak megbántani, de mostanában előléptél úgymond "főtanácsadóvá" itt a fórumon, ami persze nem baj, sőt dícséretes dolog. De  kiváncsi lennék mint fúrós (vállalkozó) rendelkezel-e a szükséges végzettségekkel, minősítésekkel a tevékenység végzéséhez, illetve a megfelelő tudással, tapasztalattal. Vagyunk itt páran a fórumon, akik személyesen is ismerjük egymást, sőt baráti kapcsolat van köztünk, tisztában vagyunk a másik tudásával, tapasztalatával.

Egyszer ha lesz rá mód, én szívesen megnézném egy fúrásodat, mit,mivel, hogyan csinálsz, legalább megismernénk egymást, és nem alkotnék veled kapcsolatban hibásan véleményt. Mert Te alkotsz mindenkiről, holott senkit sem ismersz itt (ha jól tudom)

 

köszörűs XXI Che: szerintem nincs szükség az egész képernyőt elfoglaló monológokra. Mindegy, hogy hol, milyen a talaj egy olyan kútért amiért PÉNZT KÉR az ember nem építünk be nem oda való anyagokat...(sárga-szürke cső, 0-4 sóder, stb...)Vagy akkor az MSZ szerint nem kút.

Azt mondod, neked hivatalos céged van, "perelhető vagy". És rendelkezel-e a szükséges végzettséggel? Vagy valamelyik emberednek megvetted, hogy bevehesd a tevékenységi kört a cégbe? (ez a legegyszerűbb, ha szar a kút, a tulaj perel, rá lehet húzni az emberedre aki fúrta neki, a cég meg megússza)

Adtál Érdre valamikor tavasszal egy ajánlatot ismerősnek (sajnos utána tudtam meg, hogy a neten megtalált téged ) 110-es kútra, könnyen fúrható agyagos homokos talajban.....hát szép......11.000.- Ft/m sárga csővel, 12.000.-Ft/m kék csővel (ez még korrekt is nagyjából de sárga csőves ár???? - 700 Ft/m a cső...) és nem is TE fúrod. Megadtál egy nevet, meg egy számot, keresse az ember ha furatni akar...ennyit erről.

 

Maradok tisztelettel:

S. László

 

Jó Szerencsét

kosztoglotov Creative Commons License 2013.06.26 0 0 19750

-Lemerült a telefonod?

-Igen.

-Hány méterre?

Előzmény: köszörűs XXI Che (19741)
kútmester Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19749

...de milyen igazad van!

Előzmény: Giovanny75 (19736)
Kapocska Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19748

Üdv csöves77!

Egyszer már kértél elnézést a név elírásért, most is megtehetted volna!
Az autós példa csak arra volt,hogy mind kettő a maga kategóriájában
(autó és cső)sz....r mégis megveszik.
A debreceniek most is gyártanak KG homogént csak meg kell rendelni.
Azt azért beláthatnád,hogy a példád kicsit eltúlzott volt.
Mert ha minden esetben úgy lenne, feltúrva állna az ország.
Szombat estig nem leszek gép közelben,ha esetleg választ vársz valamire.
Üdv Kapocska

Előzmény: csöves77 (19746)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19747

Üdv Urak !

Megjöttek az Europass-ok :) A Csongor kollégáé is nekem jött az enyémmel egy borítékban, de az Alekszanderé nem érkezett meg hozzám.

2 kérdés :  Alexander tudsz valamit ezzel kapcsolatban ? Vagy pár nap és a Tiéd is jön majd ?

                  Valami ötlet a továbbításukra ? ( ha nem jártok erre akkor kellene pontos cím ahová küldhetem )

 

Jó szerencsét !

csöves77 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19746

szevasz kapocska 

 

amint latod van ilyen nick nev

a két csodalatos autorol csak annyit,hogy nem utközesre terveztek őket 

mint ahogyan a sarga csövet sem kutba 

egy par évvel ezelőtt még lehetett kapni KG-csövekből is normalisabbat 

de mar most joforman csak a habosított sz@rokat lehet kapni mert az a 

oco 

én szemely szerint ezek miatt nem is epitek be ilyen csöveket  es a sajat véleményem 

pedig,hogy mindegyiknek megvan a maga helye

 

                                                                         üdv csöves

Előzmény: Kapocska (19726)
Balázs05 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19745

Oroszlány, tura truck tüzép 4mm mezőfalvi 0,5 - 0,3 szürösök is vannak 2-ill 3m -es szálakban tuti

Előzmény: 63golden (19727)
Freddy4 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19744

Sziasztok Kollégák !                Tegnap ilyenkor nem gondoltam volna, hogy a KG csöves

régi tapasztalataim ilyen nagy viszhangot fognak majd kapni.  De az való igaz, hogy az un. rendszerváltás előtt hazánkban nagyon nehézkes volt műszaki cuccokhoz hozzájut-

 

ni. Kútbéléscsövek, házivizellátok,  3" -os és 4" -os búvárszivattyúk csak a mesében lé-

teztek. Jó példa erre, hogy a hegesztőtrafómat, nagyflexemet, el.fúrómat,  stb. mindet

Ausztriában szereztem be annó. Köszönöm szives hozzászólásaitokat.  Jószerencsét !

Előzmény: Freddy4 (19723)
rickoh Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19743

Nálunk a melóhelyemen (Zugló Egressy út Nagy Lajos sarkánál) 110és lefolyócsőből van a kút. 28 méter mély, legalább 10 éve üzemel hibátlanul! pedig egy kókler kuncsaftunk csinálta. 1200-as jetszivattyú húzza a vizet.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19742
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19741

Helló

kérnék egy sms-t fel hívnálak csak megint el hagytam a telót 

Előzmény: kosztoglotov (19722)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19740

Megint a sz@rsurrantó cső :)))

 

Rengeteg olyan kutat tudnék mutatni visszamenőleg( 5-10-20-30 éves) Csepelen és általában a Pesti kavicsos szárazon fúrt kutakat értem ez alatt amelyek bizony a sz@rsurrantó sárga csővel készültek. Beszélhet bár ki bár mit. :)) ezek tények , működő régi és kevésbé régi kutak.

Vizes fúrásnál a kezdetekben jártam úgy, hogy a sárga csövem összeroppant, mert hülye fejjel spórolni akartam a megrendelőnek, és nem jártam jól. De ott az volt a helyzet, hogy a fúróiszapot szivattyúztam ki a csőből a csövön kívül meg változatlan maradt a szint és 2m szintkülönbség elég volt a roppanáshoz.

 

Viszont a kavics, és/vagy homok furat megáll, a vizes talajban iszapolással halad a fúrás, és a kész kútban a vízadó rétegben( Csepelen kavics)ilyen kis mélységben, a vizes talaj és a kútban lévő víz szintje egy és ugyan az, és nem roppan a cső. És megint csak a tapasztalatokra tudok hivatkozni bár ki állítja az ellenkezőjét. Bizonyára a kavicsos talaj el boltozódik a kőralaknak köszönhetően.

 

Vélhetően a régebbi mesterek elkezdtek ilyen csövekkel dolgozni és látták, hogy az jó, és maradt a gyakorlat.

 

Az egyik ajánlat tevő én voltam az adott csepeli helyen és csak fölvetettem, hogy az egyik cső ennyibe kerül, a másik meg annyiba, tessék választani,

Garanciális munkára visszahívható vagyok, akár perelhető számlaképes vállalkozás vagyunk, és nem áll érdekünkben sz@rt csinálni utána meg gariba dolgozni ingyen. Van olyan hely, hogy semmi pénzért sem használnék sárga csövet, de még csak a 4mm -es mezőfalvit sem mert a dagadós agyag elbánik az ilyesmivel könnyedén, de Csepelre ez nem igaz, sőt 18-20m-től  még Csepelen sem raknám le.

 

Szóval mivel ezt a fórumot igen sokan olvasgatják országosan, ezért ki fejteném óhajomat mi szerint: jó lenne, ha a helyi viszonyokat ismerő helyi fúrósok alkotnának véleményt egy  egy adott hellyel kapcsolatban, és nem a „minden lében kanalak” az ország teljesen más részéből, és az onnan szerzett, más talaj adottságú tapasztalatok alapján. Tisztelet a kivételeknek. Azokra gondoltam akik az adott helyet nem ismerik, és  ott sosem dolgoztak csak szajkózzák a régi fórumosok szavait. Továbbá azokra akik propagálják a kék csövet aztán meg neki állnak 6000Ft/m áron dolgozni ( ki tudja milyen csővel) az ország másik felében.

 

Valamint az is tény, hogy kavicsba nem tesznek szűrő kavicsot mifelénk inkább használunk kútszövetet. És csodák csodájára egyből tisztavíz folyik :)))

 

Azt az óhajomat is szeretném itt ezen a fórumon kifejezni, hogy: jó lenne az egymás feljelentgetését abbahagyni mert mint ugyebár köztudott a "kib@szás az társasjáték", hogy idézzek egy kedves barátomtól.

 

Csepelen minden fúrós tudja, hogy honnan fúj a szél , mert van aki a kútfúró szövetségben bejáratos, és van aki a NAV-nál

Kicsi a világ ráadásul el is mondták a derék ellenőrök , azt nem állítom, hogy pironkodva, de látszott, hogy nem szeretik a munkájukat, hogy a kútfúrók szövetségétől ered ez a kút tisztítás ürügyén lépre csalunk egy két embert projekt.

 

Az is jó lenne, valóban, hogy a tállencsés faszikat ki lehessen szűrni, de ezt tegyék a megrendelők, de ne áll információk meg valótlanságok állításának az ismételgetésének a hatására. Írják ki a pórul járt megrendelők, hogy kik cseszték át és léptek le kártalanítás nélkül. És írják ki azt is amikor fülég érő szájjal boldogan tapsikolva integettek a kútfúrónak távozáskor, mert annyira elégedettek  az elvégzett munkával, és a kútvízzel.

Mi kútfúrók vitatkozunk itt?! Micsoda hülyeség. Mindenki a saját valós építő tapasztalatát írná csak le, és nem vetítene akkor sosem lenne vita mert a tények azok tények, és van aki egyszerűen valótlanságokat ír, ill rész iagazságokat, csak, hoyg írjon valamit.

 

Tévedések persze vannak és korrekciók, meg egymás fikázásaL

 

Csak így zárásnak: a 160mm kg cső ugyan olyan erős mint a 4mm-es falu 125mm-es mezőfalvi és olcsóbb mindenhol. Ami szomorú, hogy a 4,6mm falu 125mm-es olasz cső egy árban van a 4mm-es falu magyar csővel :( ja és jobb is.

 

Sőt rengeteg, ha nem is minden fúrós tudja azt is,Csepelen hogy ki az a szövetség tag akinek sárga csőből van a kútja, és még csak nem is ő fúrta a saját kertjében :))) És talán nincs is bejelentve? És még sem piszkoskodik vele senki, Tudomásul veszik , hogy egy nem jó indulatú ember és gondolom nem is igazán segít neki senki , ha nagy ritkán szüksége lenne rá. Szóval elmondható, hogy mindenféle szövetség nélkül pesten, és környékén, és Csepelen a kútfúrók többsége igen oigen jó viszonyban van egymással, és elég jól ismerik egymást, semmi sem marad titokban J

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19739

Akkor ezt gyorsan meg is beszéltük :) Amúgy is a sok grafomán fröcsögéseddel sikerült kókler tanácsadót csinálnod a fórumból. Persze nem azt mondom hogy nem kell segíteni de minden hülyeségre nem kéne grafománul rávetődni.

 

"ha most berakok a foldbe 160 kg csövet talajszint alá 80cm re es egy honap mulva mehetek kiasni mert összelapult"
Ez volt az írásom első fele.

 

Ezt nem te írtad hanem csöves77 reflektált Freddy4 írására. Ráadásul igaz is hogy az akkori lehetőségek és az akkori KG csövek egész mások voltak mint a mostaniak. Az idő halad a technika fejlődik és ami jó volt 20 éve az nem jó manapság. Freddy4 válaszának is szerintem ez a lényege. Nagyon ügyesen megtalálták a módját hogy miképp lehet az akkori anyagokból a mai követelményeknek is megfelelő kutat csinálni. Akkor ezt meg kellett csinálni most pedig nem kellene ha nem muszáj mert vannak gyári anyagok és hozzáférhetőek. Az más kérdés hogy csöves77 egy szócskát kihagyhatott a "160" és a "kg" közül  És akkor? Mellesleg rengeteg KG csövet használ ráadásul arra amire való, hiszen csöves.

 

"A második rész tény megállapítás mert mindenki tudhatja,hogy több ezer s.csöves kút van."

 

Pontosítanék :  több ezer s.csöves szar kút van

 

"A harmadik rész a műbalhé befejezését sürgette volna."

 

Hát ez nem műbalhé te pedig nem vagy moderátor még ha naponta 10 szer is írsz.

 

"De mielőtt elszállnál magadtól jusson eszedbe,hogy a csillag-delta ügyben
amikor több hsz.-en keresztül hülyeségeket írtál senki nem akart földbe döngölni,megalázni"

 

Nem emléxem hogy csillag delta ügyekben hülyeségeket beszéltem volna ha így lett volna akkor is csak annyi történt hogy én sem vagyok tévedhetetlen és főleg nem hibátlan.

Sajnálom hogy így fogod fel a dolgokat, a Te döntésed.

Előzmény: Kapocska (19737)
63golden Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19738

Köszönöm a válaszokat!!!

Kapocska Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19737

Ha ez neked nem túlzás akkor nincs is miről beszélni egymással:
"ha most berakok a foldbe 160 kg csövet talajszint alá 80cm re es egy honap mulva mehetek kiasni mert összelapult"
Ez volt az írásom első fele.
A második rész tény megállapítás mert mindenki tudhatja,hogy több ezer s.csöves kút van.
A harmadik rész a műbalhé befejezését sürgette volna.
De mielőtt elszállnál magadtól jusson eszedbe,hogy a csillag-delta ügyben
amikor több hsz.-en keresztül hülyeségeket írtál senki nem akart földbe döngölni,megalázni!

Előzmény: Törölt nick (19734)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19736
Ezesetben a javaslatom: Ne béléscsövet keress hanem normális kútfúrót! ! És ezt komolyan is gondolom!
Előzmény: 63golden (19733)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19735

Üdv

Sehol. Legközelebb Pest vagy Mezőfalva, de lehet szlovákban találsz közelebb is Kisbérhez. Mondd a mesterednek hogy egy év múlva jöjjön vissza és akkor is mérjétek meg a kút talpmélységét zsinórra kötött súly segítségével. A mélységcsökkenést (feltöltődést) pedig kétszeresen fizesse vissza, de legjobb ha ki sem fizeted a csövezetlen részt hanem egy év múlva majd rendezitek (ha lesz még mit).

Előzmény: 63golden (19727)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19734

És ebben mi volt a túlzás ? Azért ne akarjunk már a szarból várat építeni. Esetenként még a gyári kútcső is megreccsen a legnagyobb odafigyelés mellett is, nem ezek a fos lefolyócsövek. Tessék már elolvasni az MSZ 22116 ot ott van példaszámítás a kavicsnyomásra. Kellene kicsit számolgatnod a szarsurrantó cső terhelhetőségével is - már ha érted miről beszélek. Szerinted úri passzióból rak egyik másik fúrós 10-16 baros KM nyomócsövet, vagy ha megfizetik akkor menetes erősített mezőfalvit ?

Előzmény: Kapocska (19726)
63golden Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19733

Itt, a talaj túlnyomorészt  homok és agyag. A kőzet nem nagyon jellemző. 

Előzmény: 77zoli77 (19732)
77zoli77 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19732

Sziasztok!

 

Volt már ilyen kialakításról szó itt a fórumon, bár nem túl iparos.

Az egyetlen kivétel, ha vmi kőzet van már ebben a mélységben, és megáll magától. Mészkőben sem mindíg készítenek szűró rakatot.

Nem a környékemen van Kisbér, de a Dunántúli Középhegység rémlik azon a tájon, ahol nem tartom kizártnak 20 méter körüli mélységben az alapkőzet megjelenését.

Vízadó rétegnek pedig a repedezett kőzetet vagy valamilyen darát.

Lalibátyónak nem túl messzi ez a pálya, hátha lesz ötlete miért így csinálják.

 

Z

Előzmény: 63golden (19730)
63golden Creative Commons License 2013.06.25 0 0 19731

A fórmon még ilyent én sem ólvastam.

Előzmény: Giovanny75 (19729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!