Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4913
sziasztok!

Nekem azt mondták, 6 hét múlva mehetek dolgozni :(
mikor mondtam, utazó szervizes vagyok, azt mondta, arról tegyek le egy ideig.
Mondom de a cég iroda is 1:10-1:20 autóval, erre azt mondta, akkor 8 hét.

Ehhez képest elég ijesztő, hogy sokan fél év múlva mennek dolgozni :(
Előzmény: maria73 (4912)
maria73 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4912

sziasztok!

 

Sajna ülésről legalább 6 hétig még gondolni sem gondolhatsz!

marad a betegszállító,ha ki tudod várni!vagy én és a legtöbben a kocsi hátsó ülésén!elég körülményes a beszállás,de ki lehet bírni!!igaz én csak 20km-ert utaztam!ez sem mindegy!én a te helyedben lehet,hogy kivárnám a betegszállítot!de majd meglátod,hogy leszel!!de ülve semmi féle képpen nem!TILOS!!!!

KELLEMES ÉS FÁJDALOMMENTES SZÉP NAPOT KÍVÁNOK!

Előzmény: real_geri (4906)
real_geri Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4911
Oldalt fekve a hátsón hoztak anno haza tiszaújvárosból harasztiba, mikor ott krepált be. (ügyfélnél, kicsit se ciki volt)
Utólag igaz, hogy ez bekövetkezhetett volna, de akkor nem nagyon gondoltam semmire :( csak hogy "ott vagyunk már?"
Előzmény: bela2200 (4910)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4910

Féloldalasan fekve a hátrahajtott első ülésen vagy fekve a hátsón.

Azzal csak az a baj, hogy nemigen lehet bekötni. Pedig ugye akármilyen óvatos a soför, vészfékezés előfordulhat.

Előzmény: real_geri (4909)
real_geri Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4909
Befele is az volt a Flór Ferenc-be.
2 órás szállítás "járt" csak, ami 2:15 után ki is jött, ekkor elvittünk egy nénit a II. bel-re, aztán mentünk kistarcsára.
Mindezt akut gyulladással, akkor a mentőben második vénás injekcióval együtt.
akkor ennél rosszabb hazafelé?
hmm, akkor inkább a fektetős verzió.
csak olyanokat is hallok, egyik barátunk mamája szegedről pestre vonattal ment haza, mert az kevésbé ráz, mint a kocsi, és az 2,5 óra pl :)

szóval akkor kb 45 fokig az ülést, és arra fekve? akkor nem nyomja a heget nagyon?
oldalt fekve hátsó ülés?
Előzmény: bela2200 (4908)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4908

Ülni nem ülhetsz 50 percig még hetekig, főleg nem egy rázkódó autóban.

Teljesen hátratekert, a hajlatnál felpárnázott anyósülésen fekve utazhatsz. A legtöbben - magam is - igy mentünk haza az OITI-ből.

 

 Akit nem tud így elvinni a család, hazaviszi persze a mentő. Csak az ilyen nem sürgős szállítások teljesen kiszámíthatatlanok.

Előzmény: real_geri (4906)
real_geri Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4907
"Ő szerencsés, ha nemhogy sportolni műugrani, de egy életre csak normálisan dolgozni élni tudó ember leszek a gerincstabilizáló műtétem után, akkor én már annak is örülnék."

valaki mesélte, hogy egy kézis (elfelejtettem ki) sérv műtét és platina betét után még 5 évig kézizett. nem NBI-ben, de nyomta
Előzmény: kristaly02 (4905)
real_geri Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4906
Nem tudom, én sokat nem hallottam egy intézetről sem, de az megnyugtatott, hogy az OITI-ben, ahol Major dr. úr kezelni fog, ott országosan ismert és jó hírű hely.
HírTV-n 3 gerinces műsor volt, kettőben az oiti és Major volt, egyben a fitinfo-s Erbszt András doktor úr, soha nem a OGK-ból volt valaki.
Ez nem jelent semmit, lehet, de elgondolkodtató.

Én ma megjártam az oiti-t, minden ok, lehet altatni, lehet fel is ébredek majd :) még egy telefont várok. Ez a legrosszabb, várni, mikor hívnak.
Mondjuk a C osztály, ahol műtenek majd, nem a modern szárnyban van, de ez van.

Kedves Műtöttek! hazamenetel hogy van? fekvő betegszállító? vagy üljek be a kocsi anyósülésére, és ülhetek ott 50 percet, míg haza nem érünk?
Előzmény: kristaly02 (4905)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4905

Ő szerencsés, ha nemhogy sportolni műugrani, de egy életre csak normálisan dolgozni élni tudó ember leszek a gerincstabilizáló műtétem után, akkor én már annak is örülnék.

Szerintetek a Balesetiben is operálnak olyan jól mint a Királyhágón?

Félre ne értsetek: mivel nincs több millióm kifizetni a Királyhágón a műtétet 2011-ig meg nem akarok várni, nagyon örülök, hogy bejutottam a balesetibe ahol elvégzik ugyanezt. Csak annyira isteníti mindenki a Királyhágót és Varga Péter Pált, hogy az  ember elbizonytalanodik: aki nem olyan szrencsés, hogy ott műtik, annak vajon lesznek-e ugyanilyen gyógyulási esélyei?

Előzmény: isu77 (4903)
maria73 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4904

Sziasztok!

 

Kedves Kadet75!A hegesedésről a műtétet végzett kezelőorvosodról tudsz infót!én csak azt tudom mondani,amit nekem is mondott 2 orvos ,és nagyon aranyos megismert sorstársam!Sajna mi mind a ketten ebben is szenvedünk!

szóval:a hegesedés az hajlam és genetika!valaki hajlamos rá,valaki nem!vagyis mindenki hegesedik,csak nem mindegy mennyire!,és ha hajlamod van rá,nem mindegy mit nyom!ha ideget és ideggyököt az gáz!szinte ugyanazok a tünetek,mint a sérvnél!ennek a hegesedésnek a folyamata 2 év!!!!!

viszont sokat segít a folyamatos és szakszerűen betanult gyógytorna!

ha műtét után betartod az előírásokat,és erősíted a hátizmot hasizmot,talán nem újjúl ki alatta vagy felette sérv!de szerintem ez is egyéni!itt többünk szerintem megtett mindent,és sajna mégis beleesett a acsapdába!de nem adjuk fel!

mindenkinek kellemes és fájdalommentes szép napot kívánok!

Előzmény: kadet75 (4881)
isu77 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 4903
Az utolsó pillanatban műtötték Bartát

A főorvos szerint sokat romlott az állapota december óta, ezért kellett operálni, de a legjobb magyar műugró csütörtökön elkezdheti a gyógytornát porckorongsérve után. Úgy véli, a júliusi vb-n ott lehet, de Londonban az olimpián mindenképp.

 

"Ahhoz képest, hogy éppen ma két hete műtöttek meg, nagyon jól vagyok. Nem mondom, hogy most azonnal ugranék, mert annyira azért még nem jó, és a sebem is fáj. Vannak jobb és rosszabb napjaim. Teljesen jól ülök, normálisan járok, a normál élethez jól vagyok, de persze egyelőre nem szabad sokat mozognom” – kezdte a gerincműtéten és porckorongsérven áteső, Európa-bajnoki ezüstérmes Barta Nóra.

Csütörtöktől már gyógytornára is mehet, megvizsgálják, a további rehabilitációról orvosa majd késõbb dönt, a mûtéthez hat hétre lesz az elsõ kontroll.

"Varga Péter Pál fõorvos úr azt mondta, hogy egy életre megoperált, de azt is megjegyezte, hogy december óta nagyon sokat romlott az állapotom. A mondat végét elharapta, nem mondta végig, én pedig nem is kértem. Nem is gondolok rá, mert az a lényeg, hogy rendben legyek.”

A műtét közben derült ki, hogy a műugró gerincének stabilizálásához nem elég négy csavar, ahogy elõre készültek, hanem két újabbra is szükség volt.

Úgy véli, nem reménytelen, hogy ott lehessen a júliusi római világbajnokságon, de fõ célja továbbra is a londoni olimpia, no meg a budapesti Európa-bajnokság jövõre, mert hazai közönség elõtt nagy élmény versenyezni. 2006-ban három méteren bronzot nyert a Margitszigeten.

real_geri Creative Commons License 2009.03.12 0 0 4902
Üdv
Napokon belül műtenek sérvvel az OITIben, Major doktor úr fog.
Hadd kérdezzem már meg, ilyenkor mit, mennyit illik/szokás adni, neki vagy másnak? És előre vagy utólag?
Hülye kérdés, de utoljára 10 évesen voltam 2 napig korházi ambulancián, és 1 hónapja a reumatológián mentővel, de ott a dokik nem fogadtak el semmit, csak ajándékot végül.
Nem tudom, mennyire és mi a divat ilyenkor...

Előre is köszi.

Mellesleg L5-S1 sérv, két oldali, plusz L4-L5 arthrosis, discopathia, lehet későb meg is csavarozzák :(
*inez* Creative Commons License 2009.03.11 0 0 4901
Maszekalapon nem tudom magam vizsgáltatni sajnos, anyagi okokbol mivel Anyukámat ápoltam itthon amig el nem hunyt múlt hónapban. Ápolásidíjat kaptam 20800ft,
Nincs még munkahelyem jelenleg, de mivel az élet pénz keresgélek..
most ettől tartok ha nekihomoritok kivizsgáltatni magamat, ez lehet több hét, hónap erre gondolom nem jár táppénz..? a mozgás nehéz, de inkább a reggeli felkelés, székből felállás, nem tudom hogy tudok igy majd melózni, ugy megyek néha mint egy előember.
Előzmény: kheiron (4900)
kheiron Creative Commons License 2009.03.11 0 0 4900
Én magam végzem az MR-vizsgálatokat, még beutaló sem kell, bár fizetős magánorvosként. :-)
Előzmény: kristaly02 (4899)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 4899

Azért írtam, hogy dokihoz el, mert szakember tud beutalni MR-Ct-re.

Abból meg tudják mondani mi a bajod, és mely kezelés a megfelelő.

 

Előzmény: kheiron (4898)
kheiron Creative Commons License 2009.03.10 0 0 4898
El egy dokihoz, aki tud MR/CT-t intézni Neked.

Hogyhogy el? :-)))

Itt vagyok tán évek óta.
Előzmény: kristaly02 (4893)
kheiron Creative Commons License 2009.03.10 0 0 4897
1. Kalóriacsökkentés -» fogyás. Nagy túlsúllyal ne mozogj, mert ártalmas.

2. Nem ártana minél hamarabb elmenned egy neurológushoz, mert ha tényleg porckorong-problémád van, akkor még a műtét nélkül gyógyítható fázisban kezdjék el a kezeléseket.
Előzmény: *inez* (4890)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 4896
A nappali kórházasok kapnak saját szekrényt, nekik nem kell mindent cipelni naponta. Orvosból van kettő, három. Nekem nem a fiatalabb főorvosnő, hanem egy idősebb jutott, nem lehet rá rossz szavam.
Előzmény: kristaly02 (4892)
*inez* Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4895
Pécshez lakom közelebb. Ismer valaki ott jó szakembert?
*inez* Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4894
Miért olyan sürgősen? milyen több lehetőségre gondolsz?
Előzmény: kristaly02 (4893)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4893

El egy dokihoz, aki tud MR/CT-t intézni Neked. Sürgősen!

Amíg az a lelet nincs meg, addig a megoldás is többesélyes.

Az üllői úton a Raditecnél privát is végeznek vizsgálatot 20-40 ezer közt ha nem akarsz heteket várni. Jobbulást

Előzmény: *inez* (4890)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4892

2007 ben voltam ott egy bejárós nappali kúrán. Nekem rossz volt hogy naponta ingáztam a torna és úszócuccal át a városon, és a kezelések után nem tudtam lepihenni mert jött a másik csoport és el kellett jönni.

De a víz a jó az egészben. A doktornő ott nekem nem volt szimpi, de ez szubjektív.

Előzmény: emma01 (4889)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4891
Én egy éve ott gyógyultam. Összehasonlítási alapom nincsen, de teljesen normális, majdhogynem családias hely. Semmi luxus, de barátságosak, kézségesek.
Előzmény: emma01 (4889)
*inez* Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4890
Sziasztok! Próblémám 3 éve kezdődött amikor ápoltam külföldön egy 100 kilós magatehetetlen férfit, pl ki-be rántottam a kerekes székébe. Ott fordult elő elöször hogy nehezen tudtam reggel felülni az ágyban. Úgy csúsztam le. Ez azóta néha nem volt olyan erős tünet csak egy kicsit fájdogált nemérdekes.. Meg hát mindig volt száz más fontosabb (gyerekekekkel mindenféle, Édesanyám rákja) baj, továbbá attol félek, ha kivizsgáltatom és gerincműtét lesz, nem fogok tudok elhelyezkedni ha nem emelhetek. Kereskedő a szakmám. Viszont tenni kéne valamit mert állni alig tudok, derekam fáj, lábaim fájnak, kezeim fájnak, csak akkor nem ha fekszem. Súlyom 40kilóval több lett az elmúlt 3 évben, és mivel alig vagyok képes állni a derék és lábfájdalomtól ez csak fokozódik. Férjem szerint először fogyjak le, mert igy hiába megyek orvoshoz gyógyítatni. De igy meg nehéz h nem tudok mozogni. Mi a véleményetek, tudom hogy sok a kérdés. Köszönöm előre is
Inez.
emma01 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4889
Sziasztok!

Járt valaki közületek a Rudas fürdő nappali kórházában?
Tapasztalatok?
sziporka66 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4888

Bocs, nem ugy akartam, hogy "játszátok MEG".

Hanem ugy szerettem volna, hogy játszátok LE  :-)))

 

Örülök, hogy egy kicsit segithettem, nekem is a videó  plusz energiát adott.

Előzmény: boszori (4887)
boszori Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4887

Ez döbbenetes!

Köszönöm, hogy felraktad ezt ide, pont ilyen téli depis időszakomban vagyok, ez egy kicsit felébresztett bennem valamit. 

Mindenesetre szégyellhetem magam, az biztos, mert töredéke nyavalyával sokkal tunyább vagyok, nemcsak ETKA anyónál, hanem itt közületek sokaknál is.

Valamit nekem is kell tennem magamért és sokkal többet, mint eddig!

Előzmény: sziporka66 (4886)
sziporka66 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4886
Tegnap láttam a tévében ETKA anyót és a jógáját a módszerét.

A hölgy most a TV alapján 90-éves.

Valaki csinálja ezt a módszert Ő is gerinc beteg (nyitott hátgerinc, görbe a gerinc íve van).

Érdemes megnézni !!

 

Itt vannak a videók róla és a cikkek.

http://www.youtube.com/watch?v=2itINhzUP5c

 

 

 

Az Etka Anyó videót keressétek és játszátok meg.

http://www.torzsasztal.com/kontraszt.html

 

 

 

 

http://www.etkaanyo86.freeweb.hu/

 

http://anahita-joga.hu/anahita-joga-foglalkozasaink/85-etka-joga.html

 

 

 

 

 

 

bela2200 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 4885

Pl. ezen a lapon részletes leírást találsz a gerincsérvről.

Mindenesetre nyaki sérvtől láb-, derékfájás nemigen valószínű.

 

 

házipatika
Előzmény: bernii (4884)
bernii Creative Commons License 2009.03.04 0 0 4884
Sziasztok!szereknék segítséget kérni tőletek abban h. mik a gerincsérv tünetei?vagy a nyaki gerincsérv tünetei.a panasz régóta nem múló láb-,hát-és derékfájás valamint a test egyik fele is lezsibbadt már teljesen.tudnátok segíteni h.mi lehet a probléma és esetleg tippet adni otthoni gyógymódokra?köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!