Keresés

Részletes keresés

GAtesz Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4944
Minden jót és kitartás!
Én holnap reggel bevonulok, és holnap , vagy holnap után megműtenek.
Előzmény: real_geri (4943)
real_geri Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4943
Megvan a dátum. 30-a hétfő, reggel 8kor jelentkezem, és utána majd látjuk, mi lesz és mikor
aztán majd jelentkezem ismét :)
avandia Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4942
Azért nem ennyire borzasztó a helyzet:-))) Szerencsére tudok járni, csak vannak nehézségeim. A fúziós műtétet azért kellett korrigálni, mert szétesett a beültetett szett. Nem mondom. hogy kellemes volt, mert 4 nagy múlva műtöttek újra, állítólag a szett volt hibás. A gerinc központban műtöttek, ezen kívül minden rendben volt:-)
Ne izguljatok, állítólag én voltam az első, akinél ez elő fordult:-) Ami az igazsághoz tartozik, hogy éreztem, hogy nincs valami rendben, szóltam is, de ilyen tapasztalata nem volt senkinek. Az volt a baj, hogy én magam sem tudtam pontosan megfogalmazni a panaszomat. Nem tudtam megmondani, hogy érzem, vagy hallom, hogy recseg a hátam, így csak a műtét utáni 4 napon készített ellenőrző RTG mutatta ki a problémát. Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy akkor nagyon kiborultam idegileg, sokat sírtam és depis lettem. Ennek az lett az eredménye, hogy azóta komplett elmebetegnek tart az orvos, mondván érthetetlen a számára, hogy akkor borultam ki amikor már túl voltam a műtéteken. Nagyon rövidítve ez a történetem, de mégegyszer hangsúlyozom, hogy legalább tudok járni!!!

Mindenkinek szép napot!

Üdv:
avandia
Előzmény: kristaly02 (4941)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4941
Jézus Mária mit csináltak Veled a dokik??? Hat sérvműtét??? És mind ugyanannál a csigolyánál? És hogyhogy a stabilizálás után még egy korrekciós műtét kellett? Ki operált? És ennyiszer? És hogy tudsz létezni / magad ellátni jönni-menni?
Előzmény: avandia (4940)
avandia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4940
39 éves vagyok és túl 4 sérv műtéten valamint egy stabilizációs, valamint annak a korrekciós műtétén, vagyis összesen 6 műtétet tudhatok magam mögött. Jelenleg nem dolgozom, előtte nővér voltam, de már nem tudom a munkámat ellátni.

Üdv:
avandia
Előzmény: GAtesz (4938)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4939

 

A hegesedés miatti kiújult gyöki tünetek indikálhatnak újabb műtétet. Ezt dokitól hallottam.

Az a furi, nekem is, hogy - Hál'Istennek a sok torna meg úszás miatt- mostanában viszonylag elvagyok vele, pedig május 12.-én csavaroznak.

Már október óta itthon dekkolok és ha minden oké a csavarozás után augusztus elején mennék dolgozni...

 

GAtesz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4938
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
Dolgozol? Ha igen akkor mit?
Előzmény: avandia (4936)
GAtesz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4937
Köszi a biztatást.
Kaposvárra megyek talán 1-2 héten belül.
Előzmény: real_geri (4935)
avandia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4936
Sziasztok!

Akik műtétre mennek, kitartást és mielőbbi jobbulást kívánok!
Én lassan az 1 éves évfordulómat ünneplem:-)))
Sajnos azt nem mondhatom el, hogy jól vagyok, de legalább tudok járni és reméllem így is marad egy darabig. Egyre kevesebb terhelést bír el, köszönhetően a hegesedésnek, amely már gyöki tüneteket okoz. Az orvos azt mondja, hogy tűrni kell, nincs rá gyógymód. Erősítsem a pszichémet és akkor könnyebb lesz. Ezt könnyű mondani, csak nehéz megtenni, amikor pokoli fájdalmai vannak az embernek. Azt hiszem bele kell törődni, hogy az én gerincem már nem lesz soha a régi, de ne panaszkodjak, sokunknak van hasonló problémája!

Mindenkinek szép napot!

Üdv:
avandia
real_geri Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4935
Jóbbulást, és sok sikert.
Te Hova mész és kb mikor? én OITI és állítólag egy héten belül (egy hete mondtak 1-1,5 hetet)

Nálam is az van, hogy szinte mernék dolozni menni, minden nap 2-3km-t sétálok (2 részletben), tudok végre újra ülni, aztán este egy kis testmozgás, és már érzem is újra
De talán jobb is, ha nem akkor műtenek, mikor amúgy is csillagokat látsz, és akár gyulladt is a dolog
Előzmény: GAtesz (4934)
GAtesz Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4934
Üdv!

Megyek én is műtétre. El határoztam magam..
Igaz a tüneteim 95% eltűntek, de a doki ezt is mondta, hogy így is lesz.
Egész jól vagyok. Ma is voltam úszni. Nyomtam 1.5 Km-t.
Már ülni is tudok pár 1 óránál tovább. (2 már sok)
Viszont megtanultam egyenesen ülni! :)
10 hete vagyok táppénzen. És kitudja hol a vége.
Én is várom , hogy hívjanak, hogy mehetek műtétre.
Nem vagyok boldog.
Már simán visszamentem volna dolgozni, ha nem tudnám, hogy mi a helyzet.
Szét szakadt a porcom. Hurrá. Hiányzott ez mint lufisnak a nyílzápor.
Egyébként én is "csak" 31.5 éves vagyok.
A súly emelgetésről: van egy 3 éves fiam. Szegény már nem is mondja egyáltalán, hogy "apa vegyél fel". Kb. 13Kg. A héten felvettem, mert bele kellet ültetni a bevásárlókocsiba. :) Nem ártott meg.

Mindenkinek jobbulást kívánok!
Atesz
Előzmény: GAtesz (4850)
real_geri Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4933
Látom, kicsit lehalt a topik :)

Egy jótanács, nekem nagyon bevált: pannonhalmi reumás panaszokra való gyógytea.
Istenkrál. 2 hete iszom, gyak 4-5 napja nem vettem be fájdalom csillapítót, csak kenem a hátam flectorral 2x, meg a ritex pakolás.

Tele van több gyógynövénnyel, ami vízhajtó, meg izületre jó, és van benne fűzfakéreg, ami meg az aszpirin hatóanyaga is (acetil szalicilsav)
persze gyomorra ugyanolyan, mint ha aszpirint nyomnál, állítólag, de mégis inkább a természetes anyag, mint a mesterséges, nem?
real_geri Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4932
igen, vicces, de a hasizom fontos. Én is, már bírom a felüléseket, este a szokásos torna mellé be van téve legalább 2x20.
de ezt nehogy úgy értsd, FELÜLÉS!, baromság, csak a felsőtestet szabad megemelni, addig, amig a medence és a háti szakasz a talajon van. a teljes felülés baromság, és csak hátfájást okoz!
Előzmény: Shilcor (4931)
Shilcor Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4931
Sziasztok

Mindig elszörnyedek amikor olvasok a gondjaitokról.
Ilyenkor mindig fogom és kihúzom magam a széken és próbálok nem görnyedni.

Én már eljutottam a totál optimista hangulatig. A sérv annyiban jelentkezik nálam, h mióta előjött a drága nem a halántékomnál fáj a fejem, hanem a kisagyi részen :)
Kb hetente 2x. HA ennyivel megúsznám az életem végéig - aláírnám.
Időnként beszélgetek a gyógytornászommal a problémámról. Nálam az a baj, h nem jó a testartásom és ez sokat ront a dolgon. Érdekes, h szinte mást sem csinálunk, csak az alhasra gyúrunk. Ez azért van, mert ha ezt megerősíteném, tán végre normálisan tartanám a medencém - ekkor jó helyen görbülne a hátam és a fejem is jó helyen lenne :)
Egyelőre nem látom a dolgot, h mikor tudom ezt elérni. :)

geri írta, h a front miatt jobban fáj neki... Érdekes nekem szombat reggel óta a derekam akar szétesni megint. Érzem, h a határán vagyok a lumbágónak..... Ennyire számít az időjárás?
bela2200 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4930

Hát nem sokat épült a kapitalizmus általam abban az időszakban, az tény.

(Amúgy piszok rendes volt a főnököm, tudomásul vette hogy ez van. )

real_geri Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4929
55x??? jézus... 52 hét van eleve. dolgozni nem is tudtál mellé, mi?
Előzmény: bela2200 (4927)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4928

Nekem 2010-et mondtak várólistára az OGK-ban a Királyhágón. Mostanra 2011 3.-ik negyedévre hízott a listás helyem akkor csavaroznák.

 

Nekem is azt mondták a Honvédban: ne műtsük éljen vele.. igaz ott nem csavarozták volna csak újra hagyományos módon kimetszették volna mint 7 éve az OITI-ben.

Persze a marha... nem neki kell dolgoznia léteznie vele...

 

Az OBSI-ban a Fiumein meg az mondta az idegsebész a felvételeket látva hogy csináljuk meg májusban a csavarozást, mert ez nem bírja ki 2011-ig.

Most akkor ugyanazt az MR-t három helyen háromféleképp ítélik meg?

Előzmény: real_geri (4926)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4927

Hát nem tudom. Engem a jósorsom az OITI-be vitt (az ideggyógyász nekem is említette a OGK-t, de eleve azzal, hogy ott biztosan hosszabb a várólista).  Nekem az OITI messziről szimpatikusabb volt, és várólistához végképp nem volt kedvem miután a megelőző háromnegyed évben e témában 55 -ször voltam orvosnál (zömében szakorvosnál), többet mint előző 55 évemben összesen.

Kellemes hangulati hátteret adott a témának, hogy ez az időszak éppen a vizitdíj bevezetéses, egészségügy átszervezéses időszak volt...ezért is ilyen pontos a dokumentációm:-).

Előzmény: real_geri (4926)
real_geri Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4926
hát igen, azért hozzáteszem, két beszélgetés, két orvos, két intézmény...
vajon melyik hol játszódott? (velem, mindkettő)

- Ha tartósan nem javul, akkor újabb konzultáció, és majd akkor beszélünk a műtétről, amire átlagosan 1,5 évet kell várni, tanuljon meg élni a fájdalommal

- Milyen várólista, ne vicceljen, olyan nincs, hogy ilyen esetben ennyit kelljen várni. 2 hétre előjegyzem műtétre...

nekem valami gyanús ott az OGK-nál...
Előzmény: bela2200 (4925)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4925

Nyugtatótea, andaxin, relaxáció, ... után olvasandó:

 

 

Barta NóraBarta Nóra
real_geri Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4924
én is így gondolom, hogy viccből senki nem vág.
Azt olvastam, hogy ha konzervatív kezelésre nem javul 6-10 hét alatt, akkor szinte mindig vágnak.
24 hete vagyok táppénzen összesen, ebben 2x 2hét szünet volt, hogy már jó, azt mehettem vissza a dokihoz.
csak annyi a diffi, hogy ahogy elnézem, az ogk-ban imádnak csavarozni. szinte mindenkitől csavarozást és várólistát hallok, akit az ogk-ban kezelnek, itt meg azt mondta, hogy most nem csavaroz, mert az túl durva és végleges. ha ne msegít a sérvműtét, még mindig lehet csavarozni utólag.

Most is tök jól éreztem magam, odatérdeltem a géphez, mert valamit az asztalin kellett megoldjak, 30 perc múlva nem is a derekam kezdett fájni, hanem a combom zsibbadni meg minden szívverésre zsibbadni lüktetve, mint állat.

Jah, meg OITI és a doki bácsi.
Mondom neki, hogy az MR-re ráírták kimondottan, hogy "a bal oldali panaszokat okozó eltérés nem tapasztalható", mert nekem mindig a bal lábam volt a panaszosabb, a jobb csak és kizárólag mostanában kezdte, és nem is tartós
Erre közölte, hogy dehogynem, van bal oldalt is, csak olyan alattomos helyen és kicsi, amit sokan nem vesznek észre, de higyjem el, hogy ott van, és ki is fogja venni azt is.
Hát elhiszem, ha mondja :)
Előzmény: bela2200 (4923)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4923

Részletesebben:-):

 

Az OITI-nek van elég betege. Ha műtétet javasolnak, hidd el, hogy szükség van a műtétre és ne lamentálj.

Ez az én véleményem, egy OITI-ben végzett műtét után.

 

(Mellesleg: Nemrég egy általános szűrővizsgálaton voltam. Minden szakterületen az asszisztens, orvos a hátamon levő heget látva megkérdezte, hogy az micsoda. Mindegyik kérdezés nélkül kifejtette, hogy mennyire profin van megcsinálva. )

Előzmény: bela2200 (4922)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4922

 

Előzmény: real_geri (4921)
real_geri Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4921
Bevállalni vagy sem...

- szeptemberben, mikor hazahoztak vidékről, ahol összerogytam, még azt mondtam, neeem
- novemberben mikor az ogk-n mondták, ennek műtét lesz a vége, ha nem javul, azt mondtam, talán nem.
- februárban, mikor a továbbra is táppénzességem után az influenza ráment az izületre, és a köhögés hzavágta, és mentővel vittek a reumára, azt mondtam, ha most vágnak, tegyék, lesz...om, csak legyen már vége
- márciusban, mikor ezt ki is mondta az oiti dokija, akkor azt mondtam, ok. legyen. 31,5 vagyok, még könnyebben rehabilitálódok, mint esetleg 40 évesen

azóta volt 1-2 nap, mikor SEMMI gyógyszer nem kellett (persze iszom a pannonhalmi reuma fájdalom elleni teát), ilyenkor mondom, minek ide a műtét, aztán séta közben egyszercsak ping, egy pattanás, egy szúrás, és már fordulok is hazafelé. és akkor azt mondom, talán mégis ez lesz a megoldás.
Előzmény: gazsoka (4919)
real_geri Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4920
nem frankó ez a várakozás... és persze most jön a ganyé idő is, sétálgatni sem lehet rendesen...
vasárnap este fájogatott ismét, gondolom a front miatt
gazsoka Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4919

 

Én már az öt kilónál is gondolkodom.

 

Mindenesetre, nagyon szorítok neked és mindenkinek, aki bevállalja, hogy komplikáció mentes legyen a dolog és újra fájdalom nélkül élhessetek.

Előzmény: real_geri (4918)
real_geri Creative Commons License 2009.03.15 0 0 4918
Nekem is, volt kollégám, 10-11 éve műtötték, autózik eleget, irodában ülve dolgozik, motorozik és síelni is jár, szóval elég jól érzi magát. Bár az első pár napot ő se kívánta senkinek :)
Persze mindenhez úgy áll hozzá, hogy ami 10 kilónál nehezebb, és a földön van, az kb ott is marad, ha rajta múlik :)
Szóval szerencse és alkat kérdése. Majd kiderül, én hova tartozom :)
Előzmény: gazsoka (4917)
gazsoka Creative Commons License 2009.03.15 0 0 4917

teljesen egyetértek veled,:

" óhatatlanul türelmetlenné fog tenni olyanokat is, akiknek sokkal hosszabb a gyógyulása (és akikre nincs extra figyelem a rehabilitációban is, pont a reklám okán)".

 

Azon sem árt elgondolkodni, hogy a sportolóknak, teljesen rendben vannak azok a mély izmai, amik a gerincoszlopot tartják. Egészen más a fizikai állapotuk , a terhelhetőségük.  Azonban arra sincs garancia, hogy az idei verseny után ( ha kijut egyáltalán) még fog valaha is versenyezni.

 

Nyilasit is megcsavarozták és ha jól emlékszem  egy kis ideig talán még focizott utána.

 

 

 Nekem mint átlag nőnek 51 évesen a fasorban sincsenek hozzá képest a mélyizmaim és az úszás is csak a felületi izmokat erősíti, a mélyeket pedig lazítja. Ezért javasolják az úszás mellett a gyógytornát, mert speciális és főleg személyre szabott gyakorlatokkal ezen lehet segíteni. persze csodát senki ne várjon.

 

Az ülés kérdése is változó. A férjem barátja( 6 éve műtötték ) igaz hogy sima műtét után, de két hét múlva visszament dolgozni (ülő munkára+állandó autózás.) neki nem volt rehab, és nem is újult ki annyira a sérve mint nekem, de azóta is fájdalami vannak,ezzel él együtt és több műtétet nem akar.

 

Én 3 hónapig voltam otthon, rehabot is végig csináltam, mégis már kétszer kijött ugyanaz.

Minden esetre nem árt vigyázni és kímélni magatokat egy jó darabig.

 

Nagyon sok embernek rosszak a porckorongjai, sajnos életkortól függetlenül és ebben nincs különbség a keleti és nyugati ember között sőt a súlynak sincs szerepe benne, legalábbis dr. Kiem szerint-.Van akinél genetikai okok, van akinél a fiatalkori terhelés, rosszul megválasztott sport, vagy csak a rossz tartás, esetleg a kevés folyadékbevitel is hozzájárul a porcok iszáradásához és deformálódásához.

 

Szép napot mindenkinek

Előzmény: bela2200 (4916)
bela2200 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4916

Nagyon különbözőek vagyunk, nagyon különbözőek a betegségeink és az alkalmazott műtétek.

És nyilván más egy fiatal elsőműtétes gyógyulása, mint egy idősebb, sokadik műtétesé.

Felelőtlennek is tartom ezeket a "félév múlva olimpiára megy" c. bulvárlapba való felszínes nyilatkozatokat, mert óhatatlanul türelmetlenné fog tenni olyanokat is, akiknek sokkal hosszabb a gyógyulása (és akikre nincs extra figyelem a rehabilitációban is, pont a reklám okán).

Akinek nem egy helyen van csak egy baleset, rossz mozdulat miatt porckorongsérve, hanem általában rossz állapotban vannak a porckorongjai, izületei, esetleg már a csigolyái sem tökéletesek, azoknak sokkal jobban kell vigyáznia műtét után.

Előzmény: real_geri (4913)
kristaly02 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4914

Nekem az OITI-be a műtét után, pont azért mivel az állami mentő csak 10-12 órás szállítást vállal az idegsebész magánmentőt javasolt.

Ugyanúgy kell őket kihívni mint bármelyik taxiscégtől amikor taxit rendelsz.

Normál mentő jött a kért időpontra, és FEKVE a mentőautóban szállítottak haza, és FEKVE hoztak fel ágyon a lakásba lévén ülni lépcsőzni nem lehett.

A slusszpoén a végére: nem kell kiakadni azon hogy magánmentő. Egyrészt gyors, kényelmes, szakemberekkel, felszereltséggel. Másrészt annyiért hozott haza, mintha taxival jövök meg az OITI-ből!!!!!!

Szamaritánus mentőszolgálat.

 

Samaritanus Mentőszolgálat Kft.

Minich Károly
Cím: 1125 Budapest, Gyöngyvirág u. 21.
Telefon: 395-5565
Fax: 391-7827

Előzmény: maria73 (4912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!