Keresés

Részletes keresés

hejo Creative Commons License 2014.01.25 0 0 155

Nézz be az előbb említett oldalon a letöltések-be! Ott van minden (SDRSharp) stb.

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.24 0 0 154

SDRsharp? No erről még nem olvastam! Megvan a hétvégi házi feladat :)

Előzmény: X ANTI (153)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.24 0 0 153

Rengeteg plugin van, főleg az sdrsharp-hoz. Fórumok, klubok tucatjai ökörködnek ilyennel. Érdemes a honlapjukon a linkeket átnézni.

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.24 0 0 152

Közben találtam a pmrradio oldalon is egy jópofa kis leírást, ami alapján megpróbálok elindulni. Arra azonban sajnos még a neten sem találtam választ, hogy milyen programok szükségesek az olyan formátumok dekódolásához mint pl. a PSK31 / D-STAR vagy APCO P25?

Előzmény: alnibell (151)
alnibell Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151

Szép napot!

Erdemes a téma kapcsán felkeresni a nehanyak által kigunyolt tapolcai PMP-es amatőr honlapját. Az alap információk mellett található ott nehány érdekesség, mint pl. a konverter, amely az RH-sávok adásait is hallhatova teszi. Van többféle változata, érdemes próbálkozni valamelyikkel.

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.24 0 0 150

Sziasztok!

 

 

Kicsit szkeptikus vagyok az SDR témával kapcsolatban, de a nyílt forráskódú programok tudása és az olcsó kis DVB stick-ek ára mindenképpen meggyőző erővel hat még rám is.

 

Abszolút kezdő vagyok a témában, folyamatosan olvasgatom, böngészem a hazai és külhoni fórumokat. Látom, hogy sokaknak a Gigahertzes tartományok is felkeltették az érdeklődését. Én inkább az RH-URH tartományra koncentrálnék, esetleg a 23cm-es amatőrsávra a későbbiekben.

 

Érdeklődnék, hogy merre induljak és hazai keretek között melyik stick-el érdemes foglalkozni? 

 

Ha jól láttam akkor egyaránt hallgatható a sima AM/FM/WFM/SSB is ezekkel a kütyükkel.

 

Ebben kérnék egy kis iránymutatást, tanácsot.

 

 

73, DX

Csőmester Creative Commons License 2014.01.18 0 0 149

Érdeklődnék a szakavatottaktól, hogy SDR-ben a Filter bandwidht és a Filter order beállításának mi a háttere, mikor milyen értéket érdemes használni. Ugyanakkor a Correct IQ és a Swap&Q pipa mi célt szolgál? Vannak szűrő típusok is, melyiket érdemes választani?

Sikloernyos Creative Commons License 2014.01.17 0 0 148

ujrainditottam a telot, most tolt, de sztem az sdr marad a laptopra dugva.

Előzmény: Sikloernyos (147)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.01.16 0 0 147

Na, sikerult szereznem Y kabelt, az egyik felebol (a vekonyabbikbol) megtamogattam 5 V-al, a masik felere a Samsung s3 minit dugtam, OTG adapterrel. A kabelnek sajnos mini usb a masik vege, igy egy usb-hubron keresztul dugtam ra az SDRt.

Nem mukodik:(

Az usb hub jo, a PC-n a hubra radugva megy az sdr... Viszont a toltes se megy a telon azota rendesen...

Előzmény: GT_00007 (146)
GT_00007 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 146

Na igen, de hol voltak akkor a kapcsoló üzemű tápegységek, az LCD tévék és monitorok, a a villamos vezetékeken nyomott komputer hálózatok és az a rengeteg kütyü ami most mind RFI-t generál? Másrészről meg van egy csomó digitális üzemmód ami akkor nem volt. És amit dekódolhatunk a kütyükkel amik a vételt zavarják. :) 

Előzmény: _nyunyuka (145)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.01.12 -2 0 145

Nagyot fordult a világ a kilencvenes évek óta.

 

A fizika és a hullámterjedés nem változott azóta :-). Van pár "elvetemült", akik 17kHz-en kísérleteznek, nem rossz móka.

Előzmény: GT_00007 (144)
GT_00007 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 144

Sajnos nincs sok választásom mert nincs műhelyem. A pici szobában ahol rádiózok csak egy forrasztópáka és egy multiméter van, itt nem lehet rendes antennát gyártani. Talán a hurokantennával megpróbálkozok, nem kell hozzá sokat bütykölni. Engem nagyon érdekel a hosszú és "nagyon" hosszú hullám (le 5khz-ig) is, oda pedig nincs előregyártott antanna.

 

Egyébként a ferritrudas megoldás is érdekel, igazából még nem tudom melyiket fogom megpróbálni. Azért gondoltam a hurokantennára mert avval van tele az internet. Gondolom a ferritrudasat litze huzallal kellene tekercselni, majd utánanézek.

 

Köszi a tippeket, mivel hosszú évek óta nem rádiózok most mindent újra kell tanulnom. Nagyot fordult a világ a kilencvenes évek óta. 

Előzmény: _nyunyuka (142)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.01.12 -1 0 143

Akit meg javasoltam, konzultálj vele, sokéves hatalmas tudása és szakértelme, tapasztalata van, tuti hogy jobbat csinál neked, mint a gyári holmik!

 

Egyéb IRL adatot nem írok ki, személyes átvételnél úgyis megtudod, kicsoda.

Előzmény: GT_00007 (141)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.01.12 -2 0 142

Megnéztem a linkeket, amatőrszemmel nézve kissé drágák.

 

De az is lehet hogy csinálok én egy loop-ot hosszú és középhullámra, nem tűnik túl bonyolultnak.

 

Olcsóbb és jobb is lesz, ferritantennával érdemes próbálkozni, kevésbe szedi a zajt, mint a hosszú drótok. Főleg városi környezetben, a rengeteg kapcsolóüzemű táp miatt.

Előzmény: GT_00007 (141)
GT_00007 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 141

Köszönöm, nem ismertem és érdekes. Kérni fogok tőlük egy ajánlatot. 

 

Közben találtam valami érdekeset az ibélyen is: http://www.ebay.com/itm/DEGEN-DE-31MS-Indoor-MW-SW-Receiver-SHORTWAVE-Active-Loop-Antenna-/111093175028?pt=AU_Radios&hash=item19ddab52f4 

Belsős aktív antenna kondenzátor hangolású preszelektorral. Nagyon dícsérik, és meglepően olcsó. Rendeltem egyet, remélem nem bánom meg.

 http://s775.photobucket.com/user/anon-co/media/DE31MSinstruction_zps3ab58ee8.jpg.html

 

Mivel szeretek középhullámon is hallgatódzni még ezen is tépődöm: http://www.ebay.com/itm/221145540596?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Megvárom vele a Degen-t, bár azt mondják az nem túl jó középhullámra ezt meg nagyon dícsérik. Sokkal drágábban meg lehet venni a Grundig-tól is, akinek ér annyit hogy Grundig logó legyen rajta: http://www.ebay.com/itm/Grundig-AN200-Radio-antenna-loop-AM-/350972867850?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51b79cf50a 

 

De az is lehet hogy csinálok én egy loop-ot hosszú és középhullámra, nem tűnik túl bonyolultnak.

Előzmény: _nyunyuka (137)
balazsxd Creative Commons License 2014.01.12 0 0 140

Hát csak ilyen szakbarbár megoldással csináltam, hogy elcsaptam a kábelt zöld, fehér az maradt ugyan úgy ugye, a feketét és a pirosat kivezettem +,- oda megkapta az 5 voltot  ..aztán hogy esztétikusabb legyen visszakötöttem a feketét is,meg a pirosat egy egyenirányítóval, hogy a teló fele ne menjen vissza pówer, mert akkor  ugye elkezdi tölteni.. de persze ez nem biztos hogy így megoldás a hibára, ezért érdekelne, hogy valaki másnak volt-e már ilyesmi hibája, és sikerült-e neki megoldani,ha igen hogyan.. ?!

Előzmény: Sikloernyos (139)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.01.12 0 0 139

hogy oldottad meg a kulso tapot? nem kapott forditott tapot tole a telo?

hatha a galaxy s3 minin megy, ugyanis nekem fent van a driver, csak epp errort ir ki, mert nem kap vellanyt az eszkoz.

Előzmény: balazsxd (138)
balazsxd Creative Commons License 2014.01.12 0 0 138

én adtam neki külső tápot 5V ...de semmi reakció... ugyanaz.. Error Starting! Reason:uknown error. 

Előzmény: Sikloernyos (136)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.01.12 -1 0 137

Azért ha tudtok valakit akinek a fiókjában van egy jóárasított elfekvő példány akkor írjatok. 

 

Az Istennél próbáltad már? www.rfha5iw.hu

 

Bármilyen balunt, ununt megcsinál, be is méri, nagyon "amatőr áron".

Előzmény: GT_00007 (131)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.01.12 0 0 136

valszeg ugyanaz lesz a baja, mint az enyemnek (galaxi s3 mini, a nagy s3assal elvileg megy...)

Lehet, nem tudja az OTG-t, es nem ad tapot a cuccnak. Vannak telok, amelyeknek a foglalatjabol alapbol kijon a +5V,ami taplalja a cuccodat, de a te telod, akarcsak az enyem, nem ilyen. Cumiztam en is vele, masik telot kell venni.

Előzmény: balazsxd (135)
balazsxd Creative Commons License 2014.01.12 0 0 135

annyit írnak róla, hogy 3.1 android nál régebbi ne nagyon legyen, mert akkor már nyűgös .. na ez nem régebbi :) .. viszont a tuner komtatibilis a driverrel biztos.. 512 memóriával, meg laposon is elindul.. és azt írja a net, hogy ennek az SDR Touch-nak nincs akkora igénye,mint egy sharpsdr-nek... nemtudom mi lehet a bibi.. miért nem szereti ezt a telefont? :O

Előzmény: X ANTI (134)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.12 0 0 134

Az app leírásában nincs utalás az Android verziószámára esetleg? Meg a memóriaigényre?

Előzmény: balazsxd (133)
balazsxd Creative Commons License 2014.01.12 0 0 133

Halihó mindenkinek... érdeklődni szeretnék, hátha van itt jártas ember, egy lg optimus l7 ( android) telefonnal szeretnék haszálni egy rtl cipes sdr-t, de nem működik.. a driver telepítő szinte egyből megáll .. error..... az érdekelne,hogy nem lehet minden androidos kütyüre telepíteni ezt a drivert, ha nem akkor miért,vagy csak én vagyok ennyire béna?? köszi..

X ANTI Creative Commons License 2014.01.11 0 0 132

Olvass utána azért, de ezt ajánlja több fórum. Az ebay 9:1-nek ismeri.

De a Wimo.de is tart jó pár félét. Sőt, olyat is ami tud 1:4-et is, meg 1:1-et is ha más antennád is lesz.

Előzmény: GT_00007 (131)
GT_00007 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 131

Szóval egy 1:9-es kell a célra? Mert nem találtam sehol hogy milyet kellene használni. Köszönöm az infót, akkor megpróbálok felhajtani egyet az ibélyen. Azért ha tudtok valakit akinek a fiókjában van egy jóárasított elfekvő példány akkor írjatok.  

Előzmény: X ANTI (130)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.11 0 0 130

Külföldről ugyanolyan olcsón rendelhetsz 1:9 balunt kifejezetten longwire-hez.

Előzmény: GT_00007 (128)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 129

1987-ben már volt Személyi Jövedelem Adó!

Akkor még tombolt a szocializmus a lenini út!

Amatőr vizsga volt már a régi jó MHSZ keretein belül is és ingyenes, ha még más tanfolyamokat is végeztél akkor még kedvezőbb voltminden!

Váltókezelő- motorkocsi vezető- sportrepülő- motorcsónak vezetői hajójártassági és persze a rádióamatőr!

Előzmény: ha7vc (127)
GT_00007 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 128

Nekem van egy RFspace SDR-IQ vevőm is amit az elmúlt időszakban nem tudtam használni mert nem tudtam antennát kihúzni hozzá. Röviden arról lenne szó hogy most egy 15-20 méteres LW antennát szeretnék használni, de ahhoz kellene egy rendes balun. Nem tudjátok, lehet itthon ilyet venni? Nincs itthon műhelyem, nem tudok barkácsolni, inkább kifizetem. Külföldről lehetne aránylag olcsón rendelni 1:1 HAM balunokat, de nekem ugye nem olyan kell mert a long wire antenna asszimetrikus plusz nagy az impedanciája. Tudtok valamilyen költségkímélő megoldást? Esetleg fórumot ahol érdemes az ügyben érdeklődni? Előre is köszi.

ha7vc Creative Commons License 2014.01.01 0 0 127

Sajnos a NAV-adóhoz nem kell engedély. A Rádióamatőr adóengedélyt már akkor is úgy nevezték, amikor adóról csak a mocskos, hanyatló kapitalizmussal kapcsolatban hallottunk.

BÚÉK!

Előzmény: Törölt nick (123)
GT_00007 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 126

Köszönöm. Természetesen "kétbetűs régi" hívójelem van, de az interneten elérhető legfrissebb (2-3 éves) adatok szerint még mindíg az én nevemen van. Januárban rástartolok. 

Előzmény: X ANTI (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!