Keresés

Részletes keresés

rőtszakálú Creative Commons License 2022.02.11 -15 5 218760

Nem Putyin szobrot? Az lenne neked a kedvedrevaló...

Előzmény: Törölt nick (218759)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 0 2 218759

Közben találtam egy érdekességet:

(igaz nem mai, de aktuális)

 

Felállítják Nyugat-Németország első Lenin-szobrát

Németországi Marxista-Leninista Pártnak az ötlete nyomán nemsokára felállítják a Szovjetunió első kommunista diktátorának, Leninnek a szobrát a Ruhr-vidéki Gelsenkirchen városában. Ez lesz Németország NDK-hoz nem tartozó részein a legelső Lenin-szobor.

...

A Vlagyimir Iljics Lenint ábrázoló alkotást a kommunista eszméket hirdető, a polgári berendezkedést és a kapitalizmust megdönteni akaró Németországi Marxista-Leninista Pártnak (MLDP) a székháza előtt fog állni. A Szovjetunió első kommunista diktátora szobrának a felállítását természetesen az MLDP kezdeményezte. Maga az alkotás nem új, hanem 1930-ban készült, méghozzá a Szovjetunióban, és a német kommunisták nemrég vették meg egy cseh várostól.

https://www.origo.hu/nagyvilag/20200308-felallitjak-leninszobrat.html

 

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -1 6 218758

Megjegyezném, ha jól emléxem, a török áramlat kétvezetékes. Az egyik teljesen tranzit EU-s, a második török érdekeltségű, ők az elosztok, irányíthatnak az EU-ba is.

Ez volt az az eset, amikor a bolgárok amcsi nyomásra elestek az elosztó szereptől. Most siránkoznak, de mi értelme.

 

 

Pontosan erről van szó. A két vezeték párhuzmasan fut, a gáz egy része marad a törököknél, a többit gyakorlatilag továbbadják az EU-nak.

A bolgároknak a Déli Áramlat elosztó szerepét ajánlották fela az oroszok, ők meg amerikai nyomásra nemet mondtak rá. Ekkor döntöttek úgy az oroszok (2015), hogy a törökökön keresztül építik meg a vezetéket. Ezzel két legyet ütöttek egycsapásra:

- a törököket magukhoz láncolták energiaügyben

- az EU határára tudták hozni a gázvezetéket úgy, hogy az USA nem tudott beleszólni

Előzmény: VasGor (218756)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -16 3 218757

Ezt mar el sem olvasom, mert nincs kedvem mar a valoszinü tövabbi süketelesedet olvasnom, meg egyebkent is nincs mar idöm, szorakozz Te csak magaddal tovabb.

 

PS.: pedig mar tegnap amikor sasa megadta Neked azokat az adatokat -remelem most jol emlekszem- hogy Ukrajnan keresztül -ellenere a vezetekeknek a kapacitasanak- ami valami majd kb 190 mrd kubmeter, - ennek az ellenere mostanaban tavaly pl??? valami csak 40 mrd kubmeter jött mint orosz gaz transitkent ott, tehat a vezetekeknek a kapacitasa nincs kihasznalva,  ez az amit Te nem fogtal föl, oszt verted a nyaladat itt hogy a kapacitas adat fake.

 

Tschüss, es most nem irom hogy olvass mar vegre szakinfokat a relevans oldalaktol  -- peldaul a Gazpromtol, hiszen a Gazprom exportal gazt az EU-ba, -- mert ugysem fogod tenni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (218755)
VasGor Creative Commons License 2022.02.11 -7 7 218756

Mint az utóbbi időben, ez a diskurzus is értelmetlen bromhold részéről. Megjegyezném, ha jól emléxem, a török áramlat kétvezetékes. Az egyik teljesen tranzit EU-s, a második török érdekeltségű, ők az elosztok, irányíthatnak az EU-ba is.

Ez volt az az eset, amikor a bolgárok amcsi nyomásra elestek az elosztó szereptől. Most siránkoznak, de mi értelme.

Előzmény: Törölt nick (218749)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -3 5 218755

Őszintém:

szerinted érdekel itt valakit az értelmetlen, kilométeres szófosásod?

Aki nem tudja a mondanivalóját legfeljebb 10 mondatban összefoglalni, az képtelen logikus gondolkodásra. Csak egy copy+paste robot.

Előzmény: Törölt nick (218752)
Sandor bacsi Creative Commons License 2022.02.11 -19 6 218754

Mara kérem, tényleg értelmezési problémai vannak, szedje össze magát.

Előzmény: Törölt nick (218753)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -14 6 218753

Gratulalok annak a 3 usernak aki  a plussz gomb nyomassal szinten azt allitja  ertelemszerüen mint Te, hogy Törökorszag benne van az EU-ban :-))), igy szerintük is nem kell kivenni-levenni azt ami a törököknek megy :-)

 

PS.: ja, es szerintük is akkor meg maga a Gazprom is süketel :-)

Előzmény: Törölt nick (218749)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -11 5 218752

Na ja, megirtad korabban hogy Te azt nem olvasod el mert sok/hosszu Neked az  amit en irok, igy aztan mar megint a szarba belecsaptal, tehat ezt irtam  a tablaval kapcsolatban ami a vezeteket meglevö (2015) es 2022-re tervezett kapacitasat erinti (218697) >

 

itt van egy tablazat gaz-kapacitas-mennyisegröl a vezeteken jövö gaznak a viszonylataban, az oroszorszagi export-vezetekeknek a kapacitas mennyiseggel Europa fele:

Tehat az orosz gazszallitasnak Europa fele valo opcioinak vezetekeeken keresztül -es ezen vezetekeknek a meglevö es tervezett kapacitasarol volt szo.

Ebben az opcioban termeszetesen benne volt a Turk Stream is, de! mivel a Turk Stream-nak  (es a tablazaton levlö masik vezeteken is ami a törököket erintö) a kapacitasat erinti egy olyan resz ami maganak Törökorszagnak megy, igy total helytelen ennek a vezeteknek(tekeknek amik erintettek a törökökkel) a nevezett vezeteknek a kapacitasat azzal Neked összehasonlitani, hogy mennyi jön rajta ekkor vagy akkor, vagyis a transit mennyiseget,  vagyis a kihasznaltsagot a vezeteknek a kapacitasaval, < oszt ez alapjan kijelentened hogy a kapacitas adatok  a vezetekek vonatkozasaban fakek süketelest irnod.

Es hogy a török vezetekeken is jön az EU-ba be orosz gaz, azt meg itt jegyeztem meg peldaul > "PS.: szoval nem kell itt ironikus gaz-van-kommentalni, amikor a valosag az, hogy valoban van orosz gaz, mert nyomva van  es lesz a vezetekeken ugye. (Ugyan ez pepitaban a törökök fele menö uj vezetekkel, amiben pl a görögöknek is megy mint EU-tagallam orosz gaz.)"

Tehat a Turk Stream-al kapcsolatban egy peldat emlitettem, a többöl, es ez eleg utalas arra, az egy pelda a többöl, hogy a Turk Streamon is jön  -es ezt is irtam ugye- az EU-tagallamoknak orosz gaz, de!!! mint irtam, bizony   ha Te csak magat  az EU-t veszed -ahogy elöször tegnap az EU-t vetted, espedig a tranzit mennyiseg kontextusaban, akkor bizony  magukat a törököket ki kell venni.

Ezen nincs mit vitazni, föleg akkor nem ha a tranzitra, a tranzitnak a mennyisegere  tegnap Te magad tetted le a keretet az EU-ba jövö tranzittal.

PS.: es most tölem aztan  kijelentheted Te hülyegyerek a Gazpromra is, hogy a Gazpromtol megadottt kapacitas adatok a Turk Streamra szerinted fakek, hiszen szerinted szembe kell allitani egy vezeteknek a kapacitasat meg a tranzitmennyiseget, oszt ha a kettö nem egyforma, akkor Te a kapacitas-adatot a süket felfogasod szerint fake adatnak minösited, hat tedd, tölem aztan nyugodtan....  >

http://www.gazpromexport.ru/en/projects/transportation/6/

TurkStream

The TurkStream project is aimed to provide security of supplies to Turkey and to the European countries

 

TurkStream is an export gas pipeline stretching from Russia to Turkey across the Black Sea. The first of the pipeline’s two strings is intended for Turkish consumers,  the second one — for the Southern and the Southeastern Europe. The pipeline has an aggregate capacity of 31.5 bcm (15.75 bcm per each of the two strings).

Supplies via TurkStream gas pipeline started in January, 2020. The volumes, transported via the pipeline in 2020, amounted to 13.51 bcm.

 

First Bcm of Gas Supplied via TurkStream - 27.10.2020

 

All Gazprom News Gazprom Export News Gas Market News

27 January 2020

First Bcm of Gas Supplied via TurkStream

Gazprom supplied its first billion cubic meters of gas via the TurkStream gas pipeline.

Of that amount, about 54 per cent went to the Turkish gas market and some 46 per cent was delivered to the Turkey-Bulgaria border.

 

Background

TurkStream is an export gas pipeline stretching from Russia to Turkey across the Black Sea. Its design capacity is 31.5 billion cubic meters of gas per year.

Commercial supplies via the gas pipeline commenced on January 1, 2020.

 

 

Előzmény: Törölt nick (218749)
marcipannyuszi Creative Commons License 2022.02.11 -11 2 218751
marcipannyuszi Creative Commons License 2022.02.11 -11 3 218750
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -3 9 218749

PS.: fogd mar föl, hogy a tablazat a vezetek-kapacitasokat erintöen mint ezt irtam a földrajzi Europarol szolt, benne a törököket is, tehat mi a fasznak hasonlitod össze a a törökökhöz menö vezetekekkel növelt kapacitast az EU-ba menö oroszorszagi gazmennyiseggel?

A törökök hol a faszban vannak az EU-ban benne?

 

 

Vadász, vadász..... a Török Áramlat az EU-ba szállít gázt.

Románia és Bulgária EU-tag, ugye....?

Tudtad?

 

Románia használhatja fel a Török Áramlat vezetéken történő magyar ellátásra korábban elkülönített orosz földgázt a nyár folyamán, illetve amíg meg nem épül a vezeték magyarországi szakasza. A vezeték már 2021 január elsején elért a magyar határig, miután átadták szerbiai szakaszát is, hozzánk viszont leghamarabb október 1-jétől érkezhet gáz ezen az útvonalon, bár a korábbi elképzelések szerint ez már jóval korábban lehetséges lett volna.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210430/romania-ugrott-be-magyarorszag-helyere-ok-hasznalhatjak-fel-az-ide-szant-orosz-gazt-480990

Előzmény: Törölt nick (218739)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -2 6 218748

Russia’s daily COVID-19 infections near 200,000 for 1st time

 

 

Más ország a seggét verné a földhöz, ha ilyen jó adatai lennének.

Ugyanis az oroszok 140 millióan vannak, ez átszámolva azt jelenti,

mintha Mo.-on napi 14.000 eset lenne.

Nézd meg a xarrá oltott Izraelt, hogy megvédte őket a három oltás.

Soha ennyi új esetük és halottjuk nem volt, mint most amikor a lakosság

több mint fele 3x oltott. Ráadásul a gyenge omikrontól.

Képzeld el, mi lenne ott, ha most a delta aratna.....

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Előzmény: Rinkhals (218743)
Santa Nucifera Creative Commons License 2022.02.11 -12 4 218747

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.11 -12 3 218746

Ha 200,000-et vallanak be akkor szorozd meg 4-el.

Mint Kinában, vagy N.Koreában.

Ismerjük a Szabad Népböl.

Előzmény: Rinkhals (218743)
Rinkhals Creative Commons License 2022.02.10 -11 1 218745
Előzmény: Rinkhals (218744)
Rinkhals Creative Commons License 2022.02.10 -12 1 218744
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (218742)
Rinkhals Creative Commons License 2022.02.10 -12 1 218743
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -10 1 218742
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -9 2 218741
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (218740)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -10 3 218740

"Nyugodt leszek, mert soha senkit nem tanítottam rosszra, nem voltam vezető, egyszerűen csak barátkoztunk. Senkit és semmit nem akartam felrobbantani, nem vagyok terrorista. Csak tanulni szerettem volna, érettségit szerezni és elutazni innen egészen messzire.”

 

https://444.hu/2022/02/10/5-evre-iteltek-az-orosz-tinedzsert-aki-arrol-chatelt-hogy-milyen-lenne-felrobbantani-a-minecraft-videojatekban-az-fszb-epuletet

 

Emlékszem általános iskolas koromban volt egy commodore 64-es játék, az volt a címe, hogy Moszkva bombázása. A kishaverral targyaltuk nagyban a focimeccs közben és egy elmebeteg teljesen beporgott, hogy mit képzelunk, hogy képzeljük.

Kb. annyi esze volt, mint hujlo ügyészségnek!-;)

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.10 -12 2 218739

A táblázat hitelességével kapcsolatban vannak némi kételyeim, főleg az első sorral.

 

 

 

Okay, majd megeresztek Prof Pleinesnek egy E-Mailt a bremai egyetemre, oszt megirom  Neki hogy szerinted a 2015-es es a 2022-re tervezett kapacitasok viszonylataban az  adatokkal  az erintett tablazatban csalt  >

 

Prof. Dr. Heiko Pleines leitet die Abteilung Politik und Wirtschaft der Forschungsstelle Osteuropa an der Universität Bremen. Er beschäftigt sich seit den 1990er Jahren mit der Energiewirtschaft. Er ist Mitglied der internationalen Studiengruppe »Energy Materiality: Infrastructure, Spatiality and Power« am Hanse-Wissenschaftskolleg Delmenhorst.

 

 

Es akkor:

Ezt Te a tablazatbol vetted ugye > A teljes szállításikapacitás az oroszok felől 378 milliárd m3

A teljes EU felhasználás meg évi 500 milliárd m3.

 

Ez lesz 2022-ben :-), de meg ugye  -es ezt egyertelmüen irtam es passzentosan is! forditottam- a Nord Stream 2 vezetek nincs üzemben, ugyhogy legalabb innentöl süketelsz Te itt, es Te idezgetsz nemet nyelvü linkeket mashol, de ezek szerint mint ez kiderült megint, fingod sincs valojaban a nemet nyelvröl, es a forrast megadtam az eredeti tartalmomban is mar, es a forditasom ezer %-ra jo volt, ugyhogy ha ezt Te nem hagyod abba hogy kevered a szezont a fazonnal, akkor meg fogom ezt unni, oszt visszairom  Neked  majd amit Glavinak szoktam irni: hülyegyerek, ..., de meg nem irtam Neked, ugyhogy meg nem kell a Modikhoz rohannod  arulkodni :-)

 

PS.: fogd mar föl, hogy a tablazat a vezetek-kapacitasokat erintöen mint ezt irtam a földrajzi Europarol szolt, benne a törököket is, tehat mi a fasznak hasonlitod össze a a törökökhöz menö vezetekekkel növelt kapacitast az EU-ba menö oroszorszagi gazmennyiseggel?

 

A törökök hol a faszban vannak az EU-ban benne?

 

Es akkor megegyszer: hogy mennyi a kapacitas, es mennyi a tranzit itt ott amott egy vezeteket erintöen, es ha a kettö egymastol teljesen szokasos modon elter,  vagyis egy vezeteknek a kapacitasa es az abban nyomott tranzitmennyiseg mas szamadat,  akkor, hogy a faszba lehet amiatt arra a konklusiora jutni mint Te, hogy akkor a kapacitasra vonatkozo adatok fakek szerinted?

 

Kapj mar magadhoz, oktalanul, megalapozatlanul csak azert hogy Te a labamra hugyaljal, -  kötözködni nem vezet sehova sem, a többi marhasagodba meg nem megyek bele, nincs nekem idöm a hülyesegeidre.

Előzmény: Törölt nick (218700)
-= Big Boss =- Creative Commons License 2022.02.10 -11 1 218738

"The Russians find it difficult to accept NATO enlargement, but they forget that they signed a document called the NATO-Russia Founding Act in 1997, through which they become partners and committed to guaranteeing peace and security in the Euro-Atlantic area as well as the territorial integrity of all member states," Zima noted.

https://www.france24.com/en/russia/20220130-did-nato-betray-russia-by-expanding-to-the-east

-= Big Boss =- Creative Commons License 2022.02.10 -11 2 218737

Megy az máshogy is. Putyin szépen visszavonul a megszállt ukrán területekről.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (218736)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -11 0 218736

https://index.hu/kulfold/2022/02/10/putyin-minszki-megallapodas-ukrajna-szakadar-hadsereg-macron/

 

 

„Tetszik, nem tetszik, tűrjed, szépségem. Meg kell tenni, másképpen nem megy”

 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -11 2 218735

Jó lenne ha lehetne a szakadár területekről is ilyen klassz cikkeket írni, hallgatassek meg a másik fél is!

De ott szerintem csak a lakajmedia forgathat, érthető hogy miért!

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (218734)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.02.10 -11 2 218734
-= Big Boss =- Creative Commons License 2022.02.10 -11 1 218733
-= Big Boss =- Creative Commons License 2022.02.10 -11 1 218732

Igen, fizessenek csak be, ne maradjanak ki a közöskasszából. Persze a magyar hadsereg még mindig operetthadsereg úgyhogy sok vizet nem zavar.😃

Előzmény: sasa0955 (218723)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.10 -13 1 218731

Ja, oszt maris ez a kis fakezo a labamra hugyalt valami süketseggel, mert nem birta megallni, oszt meg a bremai egyetemet is csalassal-adathamisitassal  megvadolta :-))

 

(Legalabb a wikit elövette volna, amiben a nevezett vezetekek kapacitasa is benne van, de meg azt sem vette elö, oszt megint össze vissza kever, a kapacitast a kihasznalasnak a fokaval keveri,  Nem tudom minek erösködik pont velem ez a komisz kuvasz akarmi nick :-)), par napja azt irta meg tanacsolta mindenkinek hogy tegyen az x ala, ahogy ö is tette, oszt megse tett :-)))

 

 

Előzmény: berkut14 (218698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!