Keresés

Részletes keresés

P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 872

Amennyire most végignéztem, nem találtam rajta problémát, szerintem nagyon jól sikerült!

 

P. Péter

 

Előzmény: Százbolha (870)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 871

100B. Hany kepbol van ez osszerakva es milyen geppel keszult ? A reszlettelenseg mar mar botranyos rajta... :(

Előzmény: Százbolha (870)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.22 0 0 870

Elkészült az első értékelhető pano fotóm.

természetesen rectilineáris:

 

webméret: http://www.szazbolha.hu/pano/kikoto/p3_kikoto1_web.jpg

 

full:  http://www.szazbolha.hu/pano/kikoto/p3_kikoto1_full.jpg

 

 

Százbolha

P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 869
Minden képnél meg kell csinálni, bár ha jól emláékszem van a zoomify oldalán is valami html-generáló cucc. A struktúrát küldheted (az adataimnál megadott cím él), megnézem.
Előzmény: krisssz (868)
krisssz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 868
Most már legalább kép nélkül bejön a zoomify ablaka.:)) Nagyon béna vagyok:((( És ezt minden képnél végig kell játszeni, hogy módosítani az indexet???? Ha e-mailben átküldöm Neked a struktúrát, megteszed, hogy megnézed, mit is rontok el???
Előzmény: P.Peter (867)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 867

Aha, a hozzászólás-szerkesztő kicsit átalakította a hozzászólásomat, ami így kicsit még nehezebben érthető, mint egyébként lenne...

Na megpróbálom megint a könyvtárneveket:

 

d:\zoomifyteszt

d:\zoomifyteszt\tesztkep

Előzmény: P.Peter (866)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 866

Az átalakított kép könyvtárai és a hozzájuk tartozó ImageProperties.xml könyvtára inkább az új .htm-et tartalmazó könyvtár alkönyvtára legyen, ahogy írtam.

Ha pl. a 'teszt.htm'-et a 'd:zoomifyteszt' könyvtára tetted, akkor a 'tesztkep.jpg'-ből generált könyvtár ez alatt legyen: d:zoomifyteszttesztkep. Ebben az esetben a teszt.htm módosított sora:

<PARAM NAME="FlashVars" VALUE="zoomifyImagePath=tesztkep">

A d:zoomifyteszt könyvtrban kell lennie a zoomifyViewer.swf-nek is. A böngésző jó esetben csak a Flash miatt sikítozhat, az lehet hogy úgy került beállításra, hogy a netről mehet, de helyi meghajtóról nem. Nálam is 'problémázik' az Explorer, ha a vinyóról tesztelem, mindig külön engedélyt kell adnom a futtatáshoz.

Előzmény: krisssz (865)
krisssz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 865
Hát valamit tuti rosszol csinálok:((( Másolat mentve, átnevezve, dreamweaverben módosítva a path. zoomifyViewer- is betettem a szétszabdalt képes mappába. Jó helyre tettem?? Utána viszont nem nyitja meg a böngészőben:(((((((((((((((((((((((((((((
Előzmény: P.Peter (861)
hunOrca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 864

ha a PTViewer-t a rugalmasság miatt szereted akkor a G2 mégjobban tetszeni fog:) rengeteg dolgot lehet megadni neki egy-egy xml fileban (külön xml a gui-nak külön a lensflare-eknek külön a panorámáknak) + lehet effekteket csinálni hozzá + stb:) elég összetett.. :)

Előzmény: P.Peter (863)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 863

A PTViewer előnye (a platform-függetlenség mellett) a rendkívüli rugalmassága. Bővíthető, kezel hotspotokat, megjeleníthető vele QT VR Quicktime nélkül, a 3.x verziók kezelnek HDR panorámát stb. Persze hátrányai is vannak, tökéletes progi nincs, és a Java éppen a platform-függetlensége miatt néha kétségtelenül lassú :-(

Előzmény: hunOrca (859)
hunOrca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 862

jah mégvalami..

 

www.worldwidepanorama.com

 

magyarországot eddig 1 ember képviselte képeivel (Tamas D. Varga) a negyediken énis részt akartam venni.. csak sajnos nem érkezett meg időben a halszem előtét :-/

 

a következő március 20-án lesz.. és ma jelentették be a témáját

http://geoimages.berkeley.edu/wwp/NextEvent.html

 

ha valakinek van kedve lehet rajta gondolkozni:)

P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 861

Ha a képet feldolgozta, akkor azt egy könyvtárba tette. A Template.htm-ből készíts egy másolatot új néven, majd nyisd meg egy szerkesztővel és írd át benne a zoomifyImagePath beállítását erre a könyvtárra. A legegyszerűbb, ha a feldolgozott lép könyvtára a htm. könyvtárából nyílik, akkor elég csak a könyvtár neve. Ezek után már csak meg kell nyitnod a böngésződből az új .htm-et (persze a zoomifyViewer.swf-nek is mellette kell lennie).

 

Előzmény: krisssz (860)
krisssz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 860
Letöltöttem, de rá nem jövök, hogyan kell használni. Képet feldarabolta a konvertálásnál, aztán innen semmi, mert nem tudom megnyitni a zoomify-ban. Mit rontottam el??
Előzmény: P.Peter (854)
hunOrca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 859
PTviewerböl lehet hogy létezik pár verzió.. de mind ugyanazt a nem túl optimálisan megírt programot használja.. ellenben a G2 egy teljesen új dolog.. létezik még a SPi-V (ami szintén egy új prog és Nagyon jó) meg ugye a jóöreg QT... mind2 jobb mint a javas viewerek.. csakhát kisebb közönséghez jut el :-/ úgyhogy énis maradok a javanál, mint elsődleges viewer..
Előzmény: P.Peter (858)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 858

APClean... Jó, egy utility egy utility mellé :-) Kösz, lehet hogy kipróbálom! Bár ami azt illeti, nagyon hozzászoktam már hogy én adjam meg a kontrollpontokat, elég gyorsan is megy, és csak magamat okolhatom ha bénán csinálom :-) A G2 tippet kösz, ezt biztos megnézem, bár a PTViewerből is létezik pár verzió, nem kis tudással, így ez ügyben még elég nyitott vagyok.

 

 

Előzmény: hunOrca (856)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 857

Egyenlőre kísérletezem, 3+1 kép esetén még nem baj gondolom. Most Flash és Java, de minimum Java a végleges változaton is lesz, mert a kör vagy szférikus panorámákat így lehet a legtöbb böngészőben megmutatni. A nagy méretű képekhez lehet hogy meghagyom a Zoomify-t, mert tetszik is és hatékony is, és ilyen képet egyébként is csak párat tervezek kitenni. Akik nem tudják megnézni, azoknak valószínűleg lesz egy alternatív, de csak képernyő méretű, nem nagyítható kép.

Persze hogy mikor lesz végre egy rendes és rendezett oldalam még nem tudom, mert úgy egy éve gondoltam rá először, és mostanáig csak eddig jutottam el :-)

Előzmény: apca (855)
hunOrca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 856

AJánlom az APClean-t.. gyorsan el lehet távolítani a legrosszabb CPket..

 

PTviewer helyett én mostanában az Immervision féle (szintén java alapú) G2-t használom.. igaz még beta de nagyon jónak ígérkezik és már jól használható.. ( sokkal jobban van megírva mint a PTViewer >> gyengébb gépeken is sokkal simább működés )

 

( ittvan működés közben.. a minőség nem az igazi mert egy 3Mpxes kisgéppel készültek.. ami egy fullcircle fisheye-nál nem az igazi.. + nincs adapterem 1előre.. és  igy a halszem előtétet és a fényképezőgépet is kézben tartom :)) tényeg.. nincs valakinek egy 52mm >> 46mm átalakítója? mindenhol csak rendelésre van ami jópár hét )

 

ByE

Előzmény: P.Peter (854)
apca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 855
Kicsit alakítottam a weboldalamon.

Sajnos így kizártál minden nem wakablakot használó érdeklődőt. :(
Előzmény: P.Peter (852)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 854

Igen, az álló kép az új.

 

Zoomify weboldalairól a downloads oldalról töltöttem le az ingyenes Zoomify EZ változatot. Ebben megvan az alap nézegető .swf, és a képek átalakítását végző progi egy minta .htm társaságában, az induláshoz több nem is nagyon kell (persze a képeken kívül :-)

 

A fő képes eljárás nem rosz, én magam is használom ha úgy adódik, körpanorámánál minden esetben.

 

Az autopano szerintem sokszor rosszabb mint ha nem lenne, néha több időt vesz el a hibás/felesleges pontok eltávolítása, mintha kézzel estem voln neki a jelölgetésnek...

Előzmény: Százbolha (853)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.22 0 0 853

Melyik kép az???

Az álló?

 

 

Ez a zoomify nagyon okos dolog! Honnan lehet letöltögetni?

Nagyobb alapkép nem lehetne, meg a toolbar is mehetne a kép alá...

 

------------

 

Csinálom a panokat nagy gözzel.....

optikus módszerét is próbálgatom, azaz a fő képet megpróbálom kioptimalizáltatni.

 

3 egyenessel már megyeget.

 

Az autópano jó dolog, de nem elég!!!!!

A képszéleken sajátkezüleg kéne a pontokat kijelölni.

 

Százbolha

Előzmény: P.Peter (852)
P.Peter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 852
Kicsit alakítottam a weboldalamon. A Százbolha képeiből készült parlamentes kép és a korábban már feltett panorámám mellé feltettem egy majdnem szférikus panorámát (PTviewer-es, még nincs teljesen felhúzva, de ez gondolom nem okoz problémát) és egy 5x3-as mátrixot (3MP-s alapképekből). Utóbbin (is) jól megfigyelhető, hogy a síkra vetítés miatt növekvő torzítás és az alapképek eltérő minősége rányomja a bélyegét a kész képre, eltérő minőségű területek képében
optikus Creative Commons License 2005.01.21 0 0 851

Asszem a Noblexekhez lehet kapni kulso fenymerot.

 

>SOk próbálkozás, de még mindig nem kerültem közelebb a titokhoz

Mi a gond vele? Mire fenykepezel? Ha nyomsz egy exposort akkor csak jo lesz valamelyik, probaltal mar?

 

En is nezegettem regebben ezt a kamerat (eccer lehet hogy veszek is) de eleg sok rosszat olvastam rola...

Előzmény: antrios (849)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.21 0 0 850

Vegyél egy külső fénymérőt. (fénymérős 28mm-s gép is OK!)

Mérj hármat: jobb, közép,bal és átlagold.

 

Esetleg 1/2-es exposor, ha a filmet nem sajnálod.

 

Százbolha

 

 

Előzmény: antrios (849)
antrios Creative Commons License 2005.01.21 0 0 849

Üdv!

Szűrőt keresek Horizon 202-es géphez. (sárgás-zöld, esetleg narancs-piros)

 

Továbbá, aki dolgozott már vele: fénymérő híján tapasztalatra hagyatkozzam az exponálásnál? SOk próbálkozás, de még mindig nem kerültem közelebb a titokhoz.

 

Kösz.

 

antrios

Bandi-T Creative Commons License 2005.01.20 0 0 848
Százbolha nagy templomos képeivel próbálkozol? Muti néhány hibát, meg mondd el, hogy csináltad és mi a baj velük - abból lehet tanulni! :)
Előzmény: hunOrca (847)
hunOrca Creative Commons License 2005.01.20 0 0 847

hát a képekböl 1előre nem sikerült fix recept alapján olyan igazán jót kihozni.. csak sok próbálgatással meg tippeléssel.. macerásabb a rectiliear mint az equirectengular.. de azért ittvan pár link amit érdemes lehet megnézni..

http://www.panotools.info/mediawiki/

 

http://homepage.ntlworld.com/j.houghton/pttute.htm

 

http://www.stmuc.com/digicam/

 

http://www.erik-krause.de/index.htm?./verzeichnung/distort_en.htm

 

http://groups.yahoo.com/group/PanoTools/
(ehez egy normális archivum: http://tinyurl.com/6r5a9 )


 

bár ezek főleg equirectengular képek létrehozásával foglalkoznak.. de azért találni hasznos infókat szerintem mindenféléröl..

ByE

P.Peter Creative Commons License 2005.01.20 0 0 846
PTAssembler vagy PTgui, szerintem ezek a legjobbak, ár/érték arányban mindenképp. Ha a teljesebb kínálatra vagy kíváncsi, nézz körül a Panoguide oldalain, itt sok más hasznos linket és infót is találsz.
Előzmény: Áronfotó (845)
Áronfotó Creative Commons License 2005.01.20 0 0 845

Akkor esetleg tudnátok ajánlani olyan programot (bármilyen lehet) amelyikkel jól össze tudok illeszteni a leendő panorámaképeim darabjait.

 

Sok köszönettel: Áron

P.Peter Creative Commons License 2005.01.20 0 0 844

Többek között ezért is illik minden eredeti képet megőrizni, mint régen a negatívot :-)

Előzmény: krisssz (843)
krisssz Creative Commons License 2005.01.20 0 0 843

Sajna az eredetit már töröltem a gépről. De sok fejtörés után arra jutottam, hogy valszeg már az elején elrontottam a dolgot, ugyanis én minden képet átnézek a PS-ban és tetszés szerint javítgatok rajta. Azzal kezdtem, hogy egy kicsit kihúztam a perspektivikus hibákat, ettől persze valamennyit vágni kellett belőle, ezért nem azonos méretűek. Gondolom ettől lehetetlen az összeillesztése. Végül Ps-ben manuálisan összeraktam, persze elég pocsék, csak mérges voltam magamra és dühömben megcsináltam:)

Nem baj, majd legközelebb. Addig is köszönöm a tippeket:))

Előzmény: Bandi-T (842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!