Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

granturismo Creative Commons License 2000.09.28 0 0 598
yOLORO
Nézd meg Turbo Lada turbó ladáját. 2104 piros kombi. Kategóriagyőztes volt vele a gyorsulásin.
Ha érdekel a dolog nézd meg a "Gyorsulási verseny a ringen" topic 383 felszólalását és annak környékét. Van kép a motortérről is. A tapasztalatokat meg olvasd el aztán gondold át a dolgot még egyszer.
GT
Előzmény: yOLORO (597)
yOLORO Creative Commons License 2000.09.28 0 0 597
GT
Mert kompreszort láttam egy A4-en és nagyon jol nézett ki. (Egy sima varógépmotoros 1.6 100LE)
Előzmény: granturismo (596)
granturismo Creative Commons License 2000.09.28 0 0 596
Szervusztok urak!

Sajnos az utóbbi hetekben én is elsüllyedtem . A nyári pihi után beindult itt minden. De azért figyelek.
yOLORO
Szerintem az ALFA-Fiat 1.6 nem azonos alapú. Különben SZVSZ Turbo Lada kompresszor ügyben nem fog tudni segíteni, de miért akarsz te kompresszort? Miért nem jó a turbó? Abban tudna segíteni. Magyarázd ezt el.
GT

yOLORO Creative Commons License 2000.09.28 0 0 595
GT
Igaz,hogy az 1.6 motor az alapja az ALFA 1.6TS-jának???
yOLORO Creative Commons License 2000.09.28 0 0 594
Jo reggelt mindenkinek

HEC
Eddig ugy nézki, hogy az autokiállítás ideje alatt (okt4-8) valamelyik nap. A hely még nem fixált.
Nálam a rángatás kisebb jelei csak akkor jelentkeznek ha rögtön indítás után elindulok az autoval. Ha a indulás elött egy 15-20mp -ig hagyom járni a motort nem jelentkezik a rángatás.

HEC Creative Commons License 2000.09.27 0 0 593
Üdv mindenkenek!

Még megvan az accountom.:-), de nálam nagyon "havazik".
Örömmel üdvözlöm az új és leendö Bravo tulajdonosokat! Sajnálattal nem tudok hozzászólni, mert én 7 hónaposan vettem az AUTOT.
Egyet SZVSZ figyelembe kell venni: a Bravo szereti és eddigi információm szerint bírja is ha pörgetik. Egy külön élmény! Én Bp.-n használom. Az utóbbi pár hétben nem is látta a 4. és 5. fokozatot! Megy! Hmmm!

Van egy apróság amihez viszont várnék hozzászólást: a reggeli "dadogás". Egyre rosszabb. Ötlet, hogy mi lehet?

Mi újság a találkozóval??? Meg tudunk állapodni egy idöpontban és helyben?

yOLORO Creative Commons License 2000.09.27 0 0 592
Sziasztok

Mi történt???
Mindenki elvesztette az index-es loginját???
Sajnos sok munka miatt nem tudok én se rendszeresen irogatni.

InfoCentrum Creative Commons License 2000.09.24 0 0 591
Sziasztok

Barranas:

Köszi a segítséget, valószínűleg hangszórót cserélek elől és hátra is rakok.

Barnamaci:

Hát én direkt a színe miatt vettem barvo-t. Az Almerát (ami szerintem nem néz ki rosszul) senki sem nézte meg, bezzeg a sárga bravo-t....

Ígértem egy összehasonlítást a Nissan Almera 1.4, 5 ajtós és a Bravo között.

Ahogy, írtam papíron nagyon közel van a két autó : 87 / 82 LE, gyorsulás 100-ra : 12.6 / 12.5
súly : 1045 / 1010 végsebesség : 173 / 172 fogyasztás : 7.2 / 7.1 .
A valóságban teljesen más a két autó. A Nissan igazi japán a Bravo igazi olasz autó. Az Almera szürkén de teljesen megbízhatóan végezte a dolgát nálam (50,000 Km 1,5 év alatt). Alacsony fordulaton már nyomatékos, de a nyomaték nem nagyon nött a fordulatszámmal. Csendes, nagyon praktikus autó, nagyon finom kezelőszervekkel, de nem igazán lehet megszeretni az autót.
A Bravo-t pörgetni kell, de akkor húz az 1.2-es is. A hangja nagyon tetszik és sokkal ÉLVEZETESEBB vezetni mint az Almerát, a váltó lényegesen jobb. A szervót is gyorsan megszoktam és megszerettem. Kicsit furcsa, hogy alig van motorfék, szerintem néhány mp. után visszamehetne a fordulatszám az alapjáratra. Az úttartás nagyon jó, nekem a YELLOW-on 15"-os Michelin kerék van.

Na ennyit egyenlőre. Ja az első tank benzinnel 900 Km-t mentem (6.1liter/100km), igaz, hogy városi nem sok volt.

Sziasztok, InfoCentrum

ujtulaj Creative Commons License 2000.09.22 0 0 590
ATYAÚRISTEN!!!!

Én is a Tatabányai Strausz-nál vettem.
Nem lehet, hogy ezek mindenkit átvernek!
Vagy mégis?....

Hú, de baromira bemérgesedtem most rájuk...
...így jártam...

Barnamaci Creative Commons License 2000.09.22 0 0 589
UjTulaj:
A terminalon mar valaszoltak szerintem kielégítően kérdéseidre:)

hulesjules:
"Nagyon tetszik a Bravo, pénzügyi okokból csak az 1.2-es jöhet szóba."
Ha az 1.2 árához hozzáveszed a vezetőlufit akkor csak 60EFt a difi az 1.6 hoz képest.

"méretekben csak 1-2 cm különbségek vannak"
Hosszra lehet, de szélességre szvsz a legszélesebb a kategóriában 175,5 cm!

"A Bravo csomagtartója alaphelyzetben kb. 150 l-rel több, de lehajtott ülések mellett a különbség eltünik."
A BRAVO-e 290liter . Akkor a pug-é 140???

Én is azt javallom, próbáld ki mindkettőt, lehetőleg többféle motorral! Ja és lehetőleg rázós utakon is! Közbe ne dumálj vagy hallgas zenét hanem figyelj/hallgatózz! Az 1.2től ne várj csodát, bár ha jól felpörgeted, akkor megy egy kicsit:) Ha a talpad könnyű akkor 5 literrel kihozod átlagban. Érdemes több kereskedést végigjárni, hol mi van elfekvőben esetleg (bár a túltárolt vagy ahhoz közeli gépeket többen anyázták már), mert akár 300 EFtvel kevesebbért veszed meg, szerintem érdemes gondolkozni rajta.

Próbálj alkudni. Ha eljutsz a szerződésig, akkor a megbeszélt kedvezményeket inkább írasd rá a szerződésre (mégha kézzel is), mert ha kifizeted esetleg elfelejtkeznek vmiről:(

Kaszkót számíttasd ki előre, ha van jelenleg kocsid, próbáld a mostani biztosítónál köttetni (ha más nem egy különengedély kiállításával menni fog). Erre érdemes figyelni, mert megdobhatja a kocsi rezsijét igencsak. Nekem Argoszéknál B8 kötelezőm van, és 9500 a havi kaszkóm (ebből 700 Ft személybiztosítás).

A kocsi egyébként kellemes, ennyi pénzért szerintem jó vétel.

cspetike Creative Commons License 2000.09.22 0 0 588
Kedves Ujtulaj!

Sajnos ez lehetséges! Nekem egy 1,6-os Bravom van most volt egy éves. Tavaly nekem is a Hungáriánál kötötte meg a kereskedő a cascót és 16900Ft körüli összeg jött ki egy hónapra, holott a kereskedő 8-9000Ft-ot ígért! Ezt én megreklamáltam és azt mondta, hogy ez tévedés majd Ő elintézi, köt egy újat a Providenciánál! Nos ez a rohadt kereskedő nem intézett semmit az ügy húzódott decemberig, és addig fajult, hogy a Pannonlízing kifizette a díjat(aug-dec 5*16900=84500Ft), majd karácsony előtt már azzal fenyegettek, hogy lefoglalják az autót! Ekkor én kérdőre vontam a kereskedőt, aki azt mondta ,hogy nem sikerült elintézni sajnos!
Szóval ilyen szemét helyen vettem én kocsit! Ja a kereskedő neve Strausz Autóház Tatabánya!
Egyébként pedig karácsony előtt kifizettem a 84500FT-ot, majd a Pannonlízing megengedte, hogy én kössek magamnak cascót, ez sikerült is az Argosznál, ahol igaz hogy 100000Ft-os önrésszel, de 7167Ft a havi díj!! Nem mindegy!!!!
Kellemes baleset mentes vezetést mindenkinek!

ujtulaj Creative Commons License 2000.09.21 0 0 587
SEGÍTSÉG!!!

Engem át akarnak verni a CASCO-val szerintem.
A Hungária biztosítónál 50e Ft-os önrésszel havonta több, mint 16e Ft-ot kell fizetnem!
Ez mi??? Létezik?

Mások szerint 10e körül kellene lennie 50e Ft-os önrésznél.

Barramas Creative Commons License 2000.09.21 0 0 586
Hali
Vegre megtalaltam a jelszavam...:))
julesjules
En annak idejen ugyanigy vegigjartam a kereskedeseket,es ugyanigy a 206-on akadt meg a szemem,de hamar ra kellett jonnom,hogy ha a hatso ulesre mast is akarok tenni a reggelimen kivul,akkor ez nem tul realis valasztas...:)
Komolyra forditva a szot:
A Bravo egy kategoriaval nagyobb,mint a 206.
A motor (1.2 16V) fenyevekkel korszerubb.
A minoseg,kidolgozas,stb egyforman magas szinvonalu.
Az ar hasonlo.
Tehat:MIERT NE A BRAVO-t VENNED???
Amugy en tokeletesen elegedett vagyok az 1.2-es teljesitmenyevel,persze nem egy versenyauto,de okozhat meglepeteseket...(Kellemeseket,ugye):))
A dontesedben persze nem akarlak befolyasolni,de en,bar azelott soha nem voltam Fiat rajongo,abszolut elegedett vagyok minden szempontbol...:)
Ciao
B™
Előzmény: julesjules (583)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.09.21 0 0 585
Szia julesjules!

Néhány topicban már leírtam, de itt is megemlítem, hogy tapasztalataim alapján a 206-ost csak egyetlen motorral találom vonzónak, és az a HDi. A benzinesek elavultak és fáradtak, nem hasonlíthatóak egy pörgős olasz géphez. A HDi viszont nagyon drága, minden zsenialitása ellenére.
Az 1.2-es Bravoról azonban nem nyilatkozom; nekem 1.6-os van, így itt többen is tudnak nálam autentikusabban nyilatkozni a kisebb gépről.

Előzmény: julesjules (583)
granturismo Creative Commons License 2000.09.21 0 0 584
Üdv urak!

yOLORO yOLORO!! Most meg kompresszorozunk? Sebaj, határ a csillagos ég! Jó próbálkozást! Amúgy TurboLada a turbósításban utazik igazán. Nézd meg alkalomadtán a piros Lada kombiját elsősorban a motorteret! El sem hinnéd milyen trófeákat akasztott vele.

julesjules
Én valamiért úgy érzem, hogy te már döntöttél. Mire számítasz? Csak nem arra, hogy Peugeot magasztalásba kezdünk?:-))))) Egyetlen dolog a Peugeot 8 szelepes a Fiat 16. A Fiatban virsli pótkerék van. Hálaistennek. Ennyivel is kevesebb holtsúlyt kell hurcolászni. Én azt ajánlom menj el mindkét járgánnyal egy próbaútra (úgy hogy te vezetsz) és azután dönts.

julesjules Creative Commons License 2000.09.21 0 0 583
Hello mindenkinek!

Még nem volt saját autóm. Szüleim révén ismerem a Szamarát, Suzukit, Opel Astrát.
Ha minden sikerül akkor november, decemberben autót szeretnék venni.
Nagyon tetszik a Bravo, pénzügyi okokból csak az 1.2-es jöhet szóba. A feleségemnek tetszik még a Peugeot 206-os is. Így hát elmentem egy Peugeot szalonba is. Mit mondjak a leírások szerint nem sokban különbözik az 1.4-es 206-os Presence az 1.2-es Bravotól:
A Peugeot 75 a Bravo 82 LE, a méretekben csak 1-2 cm különbségek vannak. Az árak is hasonlók: 2.5 millió kürüli, hasonló törlesztőrészletekkel, ezért a pénzért a 206-osban van vezetőoldali légzsák, de rádió nem a Bravoban nincs légzsák, de van rádió. A többi hasonló: elektormos ablakemelő, állítható kormány, vezetőülésmagasság. A Peugeotban távírányítos kp-i zár léptető kóddal és normál méretű pótkerékkel. A Bravo csomagtartója alaphelyzetben kb. 150 l-rel több, de lehajtott ülések mellett a különbség eltünik.

Mi a véleményetek melyiket kéne megvenni? ( Nekem a Bravo kicsit tágasabbnak tűnt és jobban is tetszik)
A Bravoban milyen pótkerék van?

Köszi

yOLORO Creative Commons License 2000.09.21 0 0 582
Az Utolsó Európai

OK Még elég messze van az okt.21, ráérünk még egyeztettni időt és helyet.

Képzeljétek a kipufogó tuningom fogyasztás csökkenését okozott.
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, érezhetöen nö a teljesítmény és még kevesebbet is fogyaszt?!?!?!?
A legideálisabb TUNING!!! (De csak annak aki szereti a nagyhangú kipufogókat.)

Előzmény: Az Utolsó Európai (581)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.09.21 0 0 581
Üdv mindenkinek!

Végülis megfelel az autószalon közbeni találka, akkor töröljük a szept 30-i kísérletet.

Egyébiránt, yOLORO! Hosszú hétvégén (okt 21-22-23) otthon leszek Miskolcon, összefuthatunk...:-)

Előzmény: yOLORO (580)
yOLORO Creative Commons License 2000.09.20 0 0 580
Barammas

Köszi a telefon számot felfogom hivni.
Melyik havi Lóeröben láttad a küszöb borítást???

Mi a véleményetek az autókiálítás alatti találkáról???

Előzmény: Barramas (576)
Koli Creative Commons License 2000.09.20 0 0 579
Bravo1.2,

en a Moroalarm Bt-nel szereltettem be riasztot, nezd meg a honlapjukat, talalsz reszletes leirasokat arakrol, riasztokrol.
www.moroalarm.hu

Udv,
Koli, Brava 1.6 SX

Előzmény: bravo1.2 (577)
granturismo Creative Commons License 2000.09.20 0 0 578
Üdv Bravo 1.2

Gratula a járgányhoz.

Az elakadásjelzot és a segélydobozt én a hátsó üléspad alatti kis rakodóhelyre pakoltam be.
A riasztóknál a Meta szerintem a legjobb olasz kocsikba és gyárilag is ezt szerelik be. A képviselet a Budafoki úton a Hengermalom és a Galvani út közötti szakaszon van.
GT

Előzmény: bravo1.2 (577)
bravo1.2 Creative Commons License 2000.09.20 0 0 577
Sziasztok!

Megvan az új kocsi. Már 160 km-t mentünk is vele. Nagyon jó érzés. Egy apróság: az elakadásjelzo háromszöget és elsosegély dobozt csúnya dolog kispórolni vagy legalább a helye meglenne és akkor nem szánkázna össze-vissza a csomagtartóban. A következo befektetés riasztó lesz. Van valakinek javaslata-tapasztalata ezzel kapcsolatban?

üdv,
bravo1.2

Barramas Creative Commons License 2000.09.19 0 0 576
Ja,es ennek az ujsagnak van netes valtozata
is www.loero.hu :)
Ciao
Előzmény: yOLORO (574)
Barramas Creative Commons License 2000.09.19 0 0 575
Hali
yOLORO
Neten sajna nem talaltam meg a ceget (ha lehetek oszinte nem is kutakodtam sokaig:),de letezik egy benzinkuton meg itt-ott terjesztett Loero nevu kiadvany (free),abban volt egy hirdetesuk,ott lattam kuszoboket,ha eletben is ugy neznek ki, akkor nem gyenge dolgok ...:)
Na itt a cim:
Klimczuk es tsa Bt Pecs
+36309271319 ,ez a fonokasszony szama,nyugodtan lehet hivni,szerintem ha van nekik,biztos kuldenek kepes infot v. vmit.
Nekem nagyon tetszett,ez a lenyeg.
Ciao
Előzmény: yOLORO (574)
yOLORO Creative Commons License 2000.09.19 0 0 574
Sziasztok

Az Utolsó Európai
Dehogynem,jó lenne öszefutni, csak hát a falusi versenyzőkre is gondolhatnátok(Miskolc).
Nem lehetne megoldani a találkát például az autókiállitás ideje alatt??? Azt hiszem okt. 4-8 ig lesz!
Mit szóltok???

Barramas
Brava-hoz érdekelne az a küszöb védö.
Látad már ezeket a küszöböket, vagy vhol meg lehet nézni a neten???
Vagy le tudnád irni, hogy néznek ki?
Megköszöném ha elküldenéd a cég tel. számát.

Előzmény: Az Utolsó Európai (571)
Barramas Creative Commons License 2000.09.18 0 0 573
Hali
UE
Hogyne talakoznank,kivancsi vagyok a tobbi elvetemultre is (teged lattalak egyedul eddig),
de mint emlitettem,Sztahanov emlekeremre hajtok,
es pechemre 09.30.az egyetlen szombat iden,amikor dolgoznom kell...:(
Mas
Kuszob-ugyben:Talaltam egy pecsi ceget,akik gyonyoru kromacel kuszoboket forgalmaznak,csak sajna Bravohoz meg nincs nekik,de telefonon azt igertek,1-2 honap mulva valoszinuleg ez is lesz mar.Brava tulajoknak jo hir,hogy Brava kuszob mar most is van,utanvettel elkuldik,korrektnek tunik a dolog...:)Tovabbi info kesobb.
Ciao
Előzmény: Az Utolsó Európai (571)
Barnamaci Creative Commons License 2000.09.18 0 0 572
Hi Mindenki!

Utolsó Európai:
Mikorra is volt kituzve? Jelentkeztem vmi mélgrupba régebben Agassinál, de levelet idoponttal nem kaptam. Az ótjuk mindig figyel, de a neten nem tudok mindig lógni.

InfoCentrum:
Irigylem a sárga Bravódat! Nálunk az asszony nem akarta, mert "feltuno", így ezüst lett.
Sok sikert és csak óatosan!

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.09.18 0 0 571
Üdv Mindenkinek!

Senki sem reagált a találkás fölvetésemre.
Értsem úgy, hogy senkinek sem jó az időpont, esetleg nem is akarunk összefutni?

granturismo Creative Commons License 2000.09.18 0 0 570
Jó reggelt, jó Bravo-zást mindenkinek!
bravo1.2 Creative Commons License 2000.09.16 0 0 569
Hali!

Barramas
Végülis a forint alapú mellett döntöttünk épp a kevés különbség miatt. Tehát havi 43 ezer ft a törlesztonk 4 évig 1578000 ft hitelre.

A végso alku a következo lett:Ingyen kapjuk a köd lámpát, elektrmos külso tükröket, fényszórómosó, elso ülésfutés, 1 év cascó díjmentesen és a fenti hitel konstrukció.

Részemrol elég jónak találom a végét. Nem gondoltam volna, hogy ennyi sikerül kiharcolni. Az ÚJ AUTÓT hétfon kettokor vehetjük át 34 ezer ft-os üzembehelyezési díj ellenében. Van valami végso "mire figyeljünk tanács" valakinek??

üdv
bravo1.2

Előzmény: Barramas (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!