Keresés

Részletes keresés

kirumiru Creative Commons License 2004.03.04 0 0 714
munti:

Annyit, hogy amikor megkotottem a szerzodest (november vege) akkor rakerdeztem hogy meddig marad kabeltv. Azt mondta hogy dec vegeig biztos mert elotte nem akarnak kijonni auditalni a hazat. Tehat ellenorizni hogy kinek mi jar.
Igy en nem fizettem elo, meg most se igy januarban lekotottek.
De egy darabig nem is fogok. Legalabbis amig ezt a k. nagy kamatot kell fizetnem tuti.

Előzmény: munti (710)
kirumiru Creative Commons License 2004.03.04 0 0 713
teveh:

Nyugi nincs semmi gond vele. Mondom ossz-vissz eddig 3-szor volt ilyen abbol egy igazi hiba volt, az amit irtam hogy egesz nap nem ment ill. csak 64k-val es akadozott.

Egyebkent a tobbi napokon en meg vagyok elegedve vele. Egesz nap (ejjel nem) be van kapcsolva a gep es tavolrol be szoktam ra telnetelni es szinte olyan mintha ott ulnek elotte, jo a valaszideje, sebessege.
15G-ig lehet 512K-val letolteni utana csak 64K-val. A 15G-be a le es feltoltott adatmennyiseg is beleszamit, ez ugye file csereloknel gond.

Előzmény: teveh (711)
csefe_ Creative Commons License 2004.03.04 0 0 712
Üdv mindenkinek,

Irígykedve olvasom a már beköltözöttek problémáít, hiszen a PREMIERHÁZ átadása még odébb van...
Egy kérdésem lenne azokhoz, akiknek van garázsuk a Teveházban, nevezetesen, hogy hogyan alakul a garázs havi közösköltsége (szóval, hogy hány forint)?

Előre is kösz a választ és sok boldogságot mindenkinek az új lakásokban!!!

üdv: csefe

Előzmény: teveh (711)
teveh Creative Commons License 2004.02.26 0 0 711
munti,

nagyon felcsigáztál, írd meg légyszi mi a baj a nettel, ha ide nem akarod (bár talán sok lakót érint) akkor privibe!

köszi,
t

munti Creative Commons License 2004.02.26 0 0 710
Kirumiru, tudsz valamit erről a bizonyos "lekötögették a kébeltévét" dologról?

Munti

Előzmény: kirumiru (709)
kirumiru Creative Commons License 2004.02.25 0 0 709
teveh:
mostmar franko. egy nap volt total szar. addig nem volt semmi gond vele. talan 1-2 orara kiesett, mert probaltam betelnetelni a gepemre de nem ment. Aztan 1-2 ora mulva igen. De ez is csak 2x fordult elo.
Az egyik valoszinuleg akor amikor lekotogettek a kebeltevet (auditaltak a hazat)
Előzmény: teveh (705)
efenyak Creative Commons License 2004.02.25 0 0 708
sziasztok.
En nem kaptam ertesitest, de elmentem a foldhivatalba, kivettem a tulajdoni lapot es elvittem az OTP-be. Bizots a tietek is kesz van mar.
Előzmény: sutre (706)
Silhouette Creative Commons License 2004.02.25 0 0 707
Sziasztok!

Uj epitesueknel mi a hitelbiralati ertek? A vetelar vagy itt is a vetelar 80%-a?

Koszi,
B.

sutre Creative Commons License 2004.02.25 0 0 706
Sziasztok!

Már mindenki kapott értesítést a Földhivataltól?

Mi megint ott tartunk mint az OTP-nél, hogy valszeg kiküldték vlucas régi címére. ;-(
Az én régi címemre bezzeg véletlenül sem küldenek semmit, pedig adóstárs is vagyok, meg 50%-os tulaj is! De ez úgy látszik mellékes.

Nem értem miért nem lehet az albetétesített lakás címére is küldeni egy értesítőt, hogy albetétesítettek.
Vagy az egyedülálló M.o-on, hogy aki lakást vesz, az oda is költözik, és megszűnik az addigi lakcíme?

kib...tt bürökrácia!

Megint lehet telefonálgatni, meg sorban állni...

Előzmény: munti (704)
teveh Creative Commons License 2004.02.24 0 0 705
munti, kirumiru:
valami baj van a nettel? épp most akarok szerződést kötni...

t

munti Creative Commons License 2004.02.23 0 0 704
Sziasztok!

Mondjátok már meg nekem, hogy ki milyen hitelszerződést kötött! Nekem köztisztviselői hitel volt, illetve arra kell most szerződésmódosítást kötni.(Ez a forráshitel 4.0).

Kirumiru: Nézd már meg nekem légyszi hogy ki kötötte be neked az internetet!(Mi van a szerződésben aláírásként). Nem véletlenül F.V.?

Munti

Előzmény: kirumiru (703)
kirumiru Creative Commons License 2004.02.22 0 0 703
Sziasztok!

Reg nem irtam ide, mivel nem csak a penzem fogy de az idom is... :-(

Albetetesites:
Penteken nekem is megjott a papir a foldhivataltol hogy atirtak a nevemre (ez egesz gyorsan ment).

OTP:
Amikor az adoigazolast kertem, akkor rakerdeztem, hogy mi ujsag a 6+2 vs.. 4+2 kamattal. Megnezte a gepben hogy mi vonatkozik ram es ott volt a 4+2% feltuntetve, tehat ami a gepben van az lesz a mervado. Ha az valtozik akkor azt mondta hogy ugyis ertesitenek.
Nem tudom, hogy milyen szerzodesmodositasrol beszeltek, mert amikor alairtam a hitelszerzodest nekem azt mondta az ugyintezo es a kozjegyzo hogy nem kell uj szerzodest kotni(kotni=modositani=uj okirat) mert automatikusan eletbe lep a 4+2% amikor beviszem a tulajdonlapot. Persze atfutasi ido biztos van.

Takaritas:
Az udvaron szerintem is nagy a kosz, nem igazan van karbantartva. Meg mar fel eve kiegett egy lampa de nem csereltek ki, bar lehte hogy az csak nekem tunik fel. Viszont a lepcsohaz takaritassal meg vagyok elegedve. Eleg rendszeres. Viszont az hogy ahogy kinez nem a takarito tehet rola. Kene egy szonyeg a foldszintre (egy szep nagy labtorlo) az ajto ele, mert igy minden sarat, vizet behozunk. Ugyanigy a liftbe is jo lenne, legalabb kicsit leolvadna a ho mig feler az ember. Ezeket konnyu lenne cserelni (min 2 db) es egy menne hetente a tisztitoba.
Amit hianyolok, hogy a liftben ahogy latom csak a padlot mossak fel, pedig a falakat es a tukrot is jo lenne megtisztitani.

Munti: nekem november vegen (dec elejen?) lett netem. most futottam ossze a novel penteken es kerdezte, hogy meg vagyok-e elegedve a nettel. Mondtam igen. Pechemre elkiabaltam. Szombaton egesz nap nem volt net. Reggel 11-ig semmilyen kesobb 64K volt de allandoan meg szakadt. A hibabejelento szerint az UPC orszagosan ossze szarta magat, mert az iranyitoszam bepotyogese elott kozolte hogy nem megy semmi. Ma mar mint latjatok van. Persze tuti, hogy nem csokkentik a februari dijat emiatt, holott nekem az 1 nap kesedelmes befizetesre felszamitottak kamatot! (kemeny 1 Ft-t)

Előzmény: munti (701)
hype78 Creative Commons License 2004.02.20 0 0 702
munti:

Adtál be kérelmet és tulajdoni lap másolatot, hogy az OTP módosítson ? A IV. kerületi OTP ben van egy hirdetmény, ahol ki van rakva, hogy kire milyen kamat vonatkozik. Ha 2003 jun 13. előtt lett beadva a hitel, akkor 4%, ha utána, de dec 12 előtt, akkor asszem 3%. Nekem azt mondta az ügyintéző, miután beadtam a kérelmet, hogy egy hónap az elbírálás és nem kerül semmibe. Egyébként 8+2 nem nagyon lehet a kamat, mert az új konstrukció is 6+2 es.

Előzmény: munti (701)
munti Creative Commons License 2004.02.20 0 0 701
Elég rég nem írtam a fórumba, de most úgy érzem hogy kell.
OTP ügyben...

Én is hitelben vagyok, ez a 13%, majd a 4+2%. Szóval néhány dolog:
Van már valaki akinek módosították a szerződését 4+2%-ra? Nekünk már több mint 1 hónapja megvan az albetétesített tul.lap, de az OTP NEM MÓDOSÍT!! És miért? Azért, mert az OTP még nem tudja, hogy az új szerződést milyen kamatokkal fogla kötni. Sajnos közel nem biztos, hogy 4+2%, valószinübb a 8 + 2 %, és ráadásul a 2% eddig maximálva volt 9000 Ft-ra, mostmár nincs maximálva semmire. Ebből mindenki számítsa ki a saját havi részletét. Szával az OTP szerint arra még nincs törvény, hogy mi van az "ilyen" hitelesekkel.
A lényeg az, hogy nem tudni mikor módosítanak szerződést - lehet hogy fél év, vagy egy év múlva és addig 13 % ???? Mert akkor én kénytelen leszek eladni a lakást...

Persze lehet hogy én tévedek, vagy nem tudok jól valamit. Remélem így van, mert külömben elég szomoró a helyzet.

Ha ti valami mást tudtok, akkor irjatok, mert én is kiváncsi vagyok.

Munti

U.I.: Köttetett be valaki internetet az elmúlt 1 hónapban? Ha igen attól majd email-ben kérdeznék valamit. Csak azért mert ez egy olyan dolog, amit nem eltétlenül lenne jó nyilvánosan megbeszélni.

munti Creative Commons License 2004.02.20 0 0 700
Sziasztok!
sutre Creative Commons License 2004.02.20 0 0 699
Az ötlet jó!

De én személy szerint nem hagynám sem a bringám, se a motorom a szabadban.

Igaz, hogy a közbiztonság, az nem hasonlítható a VIII-kerhez, de én nem hagynám a biciklim isten szent ege alatt. Ha le van zárva, ha be van zárva.
(esetleg ha lebetonoznám! :-)) - de akkor a foglalkozás nem érné el a céját)

Előzmény: haverja (697)
sutre Creative Commons License 2004.02.20 0 0 698
A probléma ismerős!

Az értékesítő irodával nekünk sem volt semmi gondunk, aztán beköltöztünk, és jöttek a problémák, amire azóta is szarnak a garanciális irodában nagyívben.

1. Pegig bejelentettük - leszarták.
2. Beírtam a fórumban - elnézéskérés e-mailben, hogy elkavarodott a bejelentés, új időpont
3. Új időpont reggel 8 - egész nap nem jöttek, se telefonhívás, se semmi - ennek két hónapja

Nálunk ugye az a probléma, hogy szarul kötötték be az elektromos hálózatott, vagy hibás a tűzhely.
Múltor pl: sütöttem a sütőben a husikát, az egyik platnin rizst főztem, a másikon zöldséget pároltam (szeretem a részleteket). Ez a munkafolyamat kb 30 percig tartott, és 5-ször 6-szor ment ki a biztosíték, azaz a három biztosítékunkból 2. Egyedül ahova a számítógép, és a tv van kötve, abba a két konnektorban maradt áram.
Kiment a világítás, a hűtű, a sütő, a főzőlap...

Na most ha ezek után bemennék a garanciális irodában, (harmadszor) biztos elmagyaráznák, hogy miért nem sikerült még megnézni, és hogy miért nem sikerült bekötni rendesen a hálót, vagy hogy hibás a sütő, vagy a főzőlap...

De úgy döntöttem, hogy a garanciális irodával nem állok le vitatkozni. Megvárom amíg végre az elművel sikerül felvenni a kapcsolatot, (eddig állítólag nem lettünk lejelentve, így hiába próbáltunk bejelentkezni) aztán megnézetem szakemberrel, mert ez nem állapot. Mert ha még egy 100 éves ház lenne, ahol életveszélyesek a vezetékek, meg stb.. akkor jó. De azt, hogy már eleve szarul adták át?!

Előzmény: molnarur (696)
haverja Creative Commons License 2004.02.19 0 0 697
Látom az ötleteim a semmibe hullanak, de azért még egy felvetés:
Az új szárnyak között, a játszótér és a garázsok között építettek valami fedett üveg valamit. Szerintetek mi az? Nem lehetne mondjuk bicikli-tárolónak használni? Csak kellene bele valami, hogy a bringákat ki lehessen kötni, meg esetleg egy ajtó...
Egy bringát ugyan fel lehetne cipelni az emeletre, de a motorommal egyenlőre nem tudom mit fogok csinálni...
Szóval jó lenne - márcsak azért is, mert így csak a szemét gyűlik benne...

;L

molnarur Creative Commons License 2004.02.19 0 0 696
Sziasztok!

Elég régen írtam. 3. ütemes vagyok.
Most volt nálam 1 éves garanciális bajárás és nagyon-nagyon felidegesittek...

Falaim meg vannak repedve. Javítás: csíkban lefestik.

Erkélyen a műkő teljesn végig el van repedve:
válasz: "Azt sajnos nem tudjuk javítani csak nagyon csúnyán, úgy hogy kivágják azt a darabot és befoltozzák."

Felvetem, hogy a garázsban már teljesen el van málva az aszfalt és a falak pedig fal vannak ázva és lepergett a festék.
Erre szó szerint ezt válaszolja:
"Miért zavar az téged, hogy ázik a fal?"

Ezek után menjenek a pi..ába! Aláiratta velem a jegyzőkönyvet, de másolat nem maradt nálam. Mondtam, hogy kérek másoltatot, megígérte hogy bedobja. Remélem így lesz.

Egyszerűen nem értem, hogy eddig részemről komolynak tartott cég, hogy veheti ennyire semmibe az ügyfeleit.
Itt csak addig tart a kedvesség amíg átveszed a lakást.
Nagyot csalódtam bennük.

Persze ezek után nem hagyom annyiban, 30 nap után írok nekik levelet, hogy lejárt a törvény által biztosított határidő.

Ahogy látom csak a barnabás maradt 3. ütemes ezen a fórumon. Nálad voltak már?

tschuby Creative Commons License 2004.02.18 0 0 695
Gondolom, 1 hónap alatt átírják a szerződést, és a köv hónaptól cserélik az összeget.
Gyorsan megvolt. Nekem azt mondták, hogy max 12 hónap, de általában 7-8-9 hónap.
Előzmény: hype78 (694)
hype78 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 694
Hali,

November végén költöztem be és a levél jan 22. keltezésű asszem. Egy hónapot mondtak az OTP nél, de azt mondták a törlesztőrészletben csak a következő hónapban változik, ezt nem igazán értettem.

Előzmény: tschuby (693)
tschuby Creative Commons License 2004.02.17 0 0 693
Mennyi idő telt el a beköltözéstől a levél megérkezéséig? Az OTP mennyi időt mondott a kamatcsökkentésre? Összefoglalva. A beköltözés után mennyi ideig fogom a magas kamatot fizetni?
Előzmény: hype78 (692)
hype78 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 692
Sziasztok,

Albetétesítéssel kapcsolatban:

Múlt héten kaptam egy levelet a földhivataltól, hogy a nevemre került a lakás. Elmentem az OTP be, ott azt mondták, ha nincs széljegyen már semmi és jelzálogként be van jegyezve az OTP és a Magyar Állam (áfa visszatérítésnél) akkor ki lehet kérni újból a tulajdoni lapot és egy kérelmet írva lehet kérni a kamat csökkentését 12% ról 4% ra. Kikértem a tul. lapot, megírtam a kérelmet és most várom, hogy az OTP visszaírjon, hogy csökkent a kamat. Más kapott ilyen levelet, vagy történt már valami ezzel kapcsolatban ?

Viktor

haverja Creative Commons License 2004.02.17 0 0 691
Szerintem a közgyűlésig ne is várj számlát.

;L

Előzmény: teveh (690)
teveh Creative Commons License 2004.02.17 0 0 690
én még nem kaptam számlát...
bár érdekelne hogy hogy számolják a gázt. mennyi egy GJ belőle?
valaki esetleg tudja?
sutre Creative Commons License 2004.02.17 0 0 689
A lépcsőházban már találkoztam takarító személyzettel! Meg mikor hó esett, akkor hólapátolóval is. :-))

A belső udvar az tényleg iszonyú képet fest.
De nem csak a parlagfű (én még nem láttam, meg szerencsére nem vagyok rá érzékeny) hanem a szemét ami elég szembetűnű.
Mondjuk a kultúrlény mindenhol ahol gondolja eldobja a szemetét, de azért el lehetne helyezni tereptárgyként néhány szemetest, mert főleg a belső udvarban én még nem láttam (az értékesítő iroda előtt pl van).

MÁS:

Kapott már valaki valamilyen számlát? (matávon, és upc-n kívül)

Mi már vagy két hónapja lejelentkeztünk, de számla az még sehol.
Nem mintha fizethetnékem lenne, csak nem szeretnék egyszerre fél éves fűtés, meg vízszámlát vizetni.

Előzmény: honda vti (688)
honda vti Creative Commons License 2004.02.17 0 0 688
Mármint parlagfűvel :)
Előzmény: honda vti (687)
honda vti Creative Commons License 2004.02.17 0 0 687
Sziasztok, ki tudja, hogy ki szokott (nem szokott) takarítani a lépcsőházakban, illetve az udvarban található szeméthegyekért kit lehet elővenni??? Nagyon szegényes bizonyítványt mutat a jelenlegi helyzet... Illetve ki az aki hagyja, hogy gyomos legyen a belső udvar???

sipi

honda vti Creative Commons License 2004.02.17 0 0 686
Sziasztok, ki tudja, hogy ki szokott (nem szokott) takarítani a lépcsőházakban, illetve az udvarban található szeméthegyekért kit lehet elővenni??? Nagyon szegényes bizonyítványt mutat a jelenlegi helyzet... Illetve ki az aki hagyja, hogy gyomos (találkoztam már vadkenderrel is) legyen a belső udvar???

sipi

sutre Creative Commons License 2004.02.17 0 0 685
Lehetek kicsit radikális?

Aki ilyen sűrűn lakott zöldözvezet hílyán lévő helyen lakik, az vagy szállítsa el az ebet a megfelelő kijelölt helyre elintézni a kis kutyuli ügyes bajos dolgatit, vagy ha már lakásban tartja a blökit, akkor ha ott lakik, intézze el lakáson belül. :-))

Mellesleg én az állatok nagy barátja vagyok, és ha lehetőségem lenne rá, akkor rögtön "beszereznék" egy blökit, csakhogy megpróbálom a kutya szemszögéből nézni a helyzetet, és ha kutya lennék valszeg kissé zokon venném, hogy 7-5-ig egyedül legyek egy lakásban, ahol még "jelölni" sem lehet.
Így háziállatnak marad a játékmackó, meg a tv-ben az animal planet. :-))

Előzmény: teveh (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!