Keresés

Részletes keresés

jud34 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9228

Én arra számoltam, hogy a pszichológus elbeszélget velünk és ebből kialakít valami véleményt és a teszt ebben segítségére lesz.

De ezzel szemben semi beszélgetés, azon kívűl, hogy bemutatkoztunk egymásnak.

Azután jött a teszt, pár napra rá kellett bemennünk az eredményért.

Amit a pszichológus közölt velünkl.

Miután rákérdeztem, hogy miért nem kaphatunk kisebbet, ezt felelte, hogy neki nincs beleszólása a teszt eredményébe.

 

Rigónéni Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9227

Szerintem az 1 és 2 év közötti kor a legnehezebb a gyereknevelésben, vér szerintinél is.

Már nem öntudatlan kis baba, nincs el babakocsiban, kendőben, de még nem eszik mindent. Felnőttprogramon nem tud már résztvenni alvó csomagként, gyerekprogramhoz túl kicsi. Indulatos, érzelmes, és ezeket nem tudja kifejezni. Felmászni, összetörni bármit tud, ésszel megérteni a tilalmat kevésbé. 

Mondjuk egy ekkora gyereknél már látszik a természet, a temperamentum, az egészségi állapot.

Rigónéni Creative Commons License 2014.03.06 -1 0 9226
Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9225

A kérdések egy része ugyan azt méri. A válaszok alapján különféle dimenziókon kirajzolódik egy-egy érték (pl. szorongás, depresszió stb.), ami lehet magas, normál vagy alacsony, ill. ezeknek a dimenzióknak az egymáshoz viszonított értéke, aránya is informatív. Mindenképpen lrteni kell a kiértékeléséhez, ha csupán a számítógép válaszát nézzük, akkor nem kell hozzá diploma, akárki fel tudja olvasni.

Előzmény: ossii (9224)
ossii Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9224

Ez alapján, hogy MMPI, utána tudtam nézegetni és azok alapján, ha jól értem, ezt valamikor az egyik amerikai egyetem összeállította (majdnem 600 kérdés) és a kérdéssort meg tudja venni bármelyik pszichológus, aki úgy érzi, hogy megéri neki befektetni, mert egyébként nem olcsó. Viszont sok más helyzetre használják és lehet belőle kiszedni kérdéseket, attól függően, hogy milyen területet akarnak vele nézni (pl. munkahely, de ezek szerint örökbefogadásnál is egy profil készítéséhez?).

Ha jól értem, ugyanez az oka annak, hogy a kérdéssort nem igazán lehet megtalálni sehol, csak a "megoldókulcsot". Egy meglehet, hogy hasonlót találtam, de miután a kiértékelés feltétele telefonszám, meg személyes találkozó volt, inkább felejtős. :)

 

Viszont, ez alapján, ha jól értem, ha valaki tét nélkül kíváncsi a tesztre, a kérdésekre és az értékelésre, az meg tudja tenni, hogy olyan pszichológusnál befizet rá, aki egyébként foglalkozik vele?

 

A válaszok rögzítése meg, ezek szerint, nekem úgy tűnik, hogy a pszichológus felszereltségén múlik. Akár az is lehet, hogy utána leül és egyenként rögzíti az értékeléshez?

Előzmény: Pillangó76 (9222)
eci78 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9223

Nekünk épp most, a környezettanulmánykor mondta a kapcsolattartónk, hogy Pesten 3 pszichológus van, két fiatalabb, akik nagyon szeretik ezeket a teszteket. Ez még önmagában nem lenne gond, ha a kiértékelésnél nem csak a gépi eredményt veszi figyelembe.

Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9222

Ehhez a teszthez (MMPI a neve egyébként, utána tudtok nézni a neten) van egy saját kiértékelő program. Be kell "pötyögni" a válaszokat, és a végén  a program öszesít, értékel. Hát, arra nincs garancia, hogy nem üt félre az ember, elég monoton és unalmas dolog ennyi kérdésnél. De épp ezért 1-2 félre ütésből még nem lesz téves eredmény. Mondjuk, ha totál nem figyel oda aki beviszi, akkor van gáz. Van olyan hely, ahol már eleve a gébpe írja a válaszoló, de azt hiszem, az a ritkább, inkább papíron jellemző. Az ok., hogy XXI. század, de azt is vedd figyelembe, hogy Magyarország. ;-)

Előzmény: Victoire (9221)
Victoire Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9221

Valami még az eszembe jutott.  Azt írtátok, hogy ezeket a teszteket géppel értékelik ki. Ez elég logikusnak tűnik, hiszen nagyon sok kérdésről beszélünk, egy ember ezt elég nehezen látná át komplex módon. De: hogyan jutnak el a gépbe a válaszok? Beszkennelik? Valaki manuálisan rögzíti számítógépre? Mert mi ezt papíron töltöttük ki, és gondolom mások is papíron csinálták. Ebben az esetben viszont milyen ellenőrzés van arra nézve, hogy nem üt félre az adatbevitelt végző? Hogy pontosan felismeri a választ a beszkennelés alapján a gép? Szerintem akkor biztosítsák a lehetőséget, hogy eleve számítógépen tudjuk ezt kitölteni. A XXI. században talán ez már nem annyira valóságtól elrugaszkodott kérés...

ossii Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9220

Sziasztok! Olvasom a friss beszélgetést a pszichológusról, és megint kérdeznék...

 

Eddig azt olvastam, hogy területenként változó, hogy mit jelent az (alkalmassági?) beszélgetés a pszichológussal, de ezek szerint, ez már általános, hogy van teszt is? Akinek esetleg Fejér megyéből van nem olyan régi tapasztalata, náluk is volt?

És ha jól értem, akkor mégsem annyira kötetlen a beszélgetés, ami arra irányul, hogy nincs-e valakinek igazán komoly problémája (alkohol, stb.), hanem egyéb adottságokat is néznek, ami befolyásolja, hogy valakit ajánl a pszichológus örökbefogadónak? És akkor ezek szerint, pl. a teszten is vannak "jó" és "rossz" válaszok?

Szintén Fejér megyével kapcsolatban van valakinek viszonylag friss tapasztalata vagy legalább hallomásból, hogy errefelé milyen a pszichológus, aki ezeket a beszélgetéseket levezeti?

Esetleg tud valaki olyan elérhető tesztet, ami hasonlít arra, amit ilyenkor kitöltetnek?

 

Lenne még kérdésem (több is), de még töröm a fejem, hogy hogyan tudnám megfogalmazni. :) Na, majd később, ahogy sikerül...

 

Előre is köszi!

Victoire Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9219

Sőt, szerintem egy 1 éves gyerek örökbefogadása pont azért jelent több stresszt, mert az előtte lévő egy év kimaradt az örökbefogadó életéből. Tudom miről beszélek, a miénk két éves volt, amikor örökbe fogadtuk. És nekünk egyik pillanatról a másikra kellett volna mindazt tudnunk, amit két év alatt tanultunk volna meg, ha születésétől velünk lett volna.

Előzmény: Pillangó76 (9218)
Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9218

Ismerem a tesztet. Tény, hogy számítógép értékeli ki, de az csak egy panel szöveg, a pszichológusnak kell értelmezni, és az adott egyedi esetekre, személyekre vonatkoztatnia. És pusztán ennyi alapján elég kérdéses ez az "ítélet", a következmény meg, hogy 1 év alattit ne fogadhassatok örökbe, de 1 év felettit igen, végképp érthetetlen számomra. Főleg, ahogy írjuk többen is, hogy egy 1 éves gyerek inkább jelent stresszt, mint egy újszülött. Vagy másképp, de sztem semmiképp sem kevesebbet.

Előzmény: jud34 (9217)
jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9217

Mi Kecskeméthez tartozunk. Oppelt Józsefné volt a pszichológus.

Előzmény: eci78 (9210)
jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9216

De borzasztó elvont dolgok voltak a tesztbe!

Állítások voltak, amit igaznak és hamisnak lehetett jelölni.

De rengeteg olyan dolog, ami nem "fehér és fekete" az életben.

Sok  olyan volt amit nem tud az ember egyértelműen igaznak vagy  hamisnak titulálni.

Az életben sem minden fekete vagy fehér, vannak egyéb színárnyalatok is:

jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9215

Sziasztok!

 

Mindezt a tesztből hozta ki a szoftver :(

Azt mondta a pszichológus, hogy ezt a tesztet egy program ellenőrzi!

Hallottatok már ilyenről?

Rigónéni Creative Commons License 2014.03.05 -1 0 9214

Pillangó, ha adsz egy címet, vagy megnézed az enyémet a blogon, meghívlak a romababás fórumra. 

Yv Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9213

Nalunk is most kezdett stresszes lenni (1 ev)  kicsi koraban a beetetes volt :)

 

Pszichologust lehet megkerdojelezni is, mar ket helyrol hallottam ilyet. Mindketszer azbirokbefogadok "nyertek"

 

 

Előzmény: Pillangó76 (9212)
Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9212

Hát ez hihetetlen! Hát az én babám pl. sokkal több "stresszt jelentett" 1 éves kora után számomra, mint újszülött- meg csecsemő korában... nem is értem.

Én úgy tudom, hogy nem vagytok kötelesek elfogadni a véleményt, lehet fellebbezni. Vélhetően van az intézménynél egy másik pszichológus is, talán érdemes lenne hozzá kérni egy vizsgálatot.

Előzmény: jud34 (9206)
Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9211

Köszönöm az infót, sajnálom :-( Igen, roma kisfiút szeretnénk örökbe fogadni.

Előzmény: Zsuzseny (9208)
eci78 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9210

és ezt miből derítette ki? Ez elég furcsa, mi lett volna az elvárás? Megkérdezhetem, hogy kinél voltál?

Előzmény: jud34 (9206)
Victoire Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9209

És ezt egy rövid beszélgetés alapján eldöntötte?

És egy egy év feletti gyerek kevesebb stressz, mint egy egy év alatti? 

Komolyan mostanában olyan dolgokat hallok, hogy kezdem teljesen azt hinni, hogy a hatóságok totálisan megbolondultak. Olyan felháborító dolgokat hallok örökbefogadással kapcsolatban, hogy egyszerűen elmondani nem tudom, milyen dühös vagyok. Pfff.....

Előzmény: jud34 (9207)
Zsuzseny Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9208

"Esőcseppek Egyesületről van valakinek infója?" Pillangó76, már nem működik sajnos az Egyesület. Roma származású gyereket fogadnátok/fogadtatok örökbe? Rigónéni indított egy zárt fórumot érintett családoknak, ha érdekel a dolog, őt keresd!

Előzmény: Pillangó76 (9202)
jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9207

Azt mondta, hogy túl visszafogottan reagálok stresszhelyzetre!!

Előzmény: eci78 (9205)
jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9206

Igen, szerinte magamba folytom a stresszt és nem adom ki magamból :(

Nem értem igazán.

Azért mert nem vagyok egy veszekedős- üvöltözös típus?

Egyáltalán nem értem, hogy ez miért baj!

Itt állunk érthetetlenül!

Előzmény: eci78 (9205)
eci78 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9205

Jud, indokolta a pszichológus?

jud34 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9204

Sziasztok!

 

Mi múlt héten voltunk pszichológián :(

Nagyon ki vagyok akadva!!!

Mi csak 1 éves fölöttire kaptuk meg az alkalmasságit :(

Kisebbet szerettünk volna!!!

eci78 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 9203

túlvagyunk a környezettanulmányon, jól ment. A pszichológus jövő héten lesz (áttették múlt hétről sajnos). Van esetleg tanácsotok a pszichológus találkozóhoz?

Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9202

Esőcseppek Egyesületről van valakinek infója? Honlapjukon a csak 2011-es prorgamokat találtam.

Pillangó76 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9201

Köszönöm :-)

Előzmény: buggy01 (9199)
Rigónéni Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9200

Bölcsőt még. Azért így strapásabb lesz. 

Előzmény: Pillangó76 (9197)
buggy01 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 9199

Hívd fel őt az Alfánál, nagyon kedves. Gyorsabban kapsz választ, mint levélben, vagy e-mailben.

Kocsis Pálné, ZSÓKA: 06 309 541 005

Előzmény: Pillangó76 (9197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!