Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9591
Nemrég egy lepusztított objektum bejárásakor kiderült (a helyiek elmondásából), hogy a háttérből maga a polgármester mozgatja a fémgyűjtőket. Ez ott nyílt titok, de én itt nem nevezem meg, nem akarok én több bajt magamnak.
Előzmény: Törölt nick (9588)
sweethome Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9590

Csatlakoznék Hadsz véleményéhez, nem származáson múlik a dolog. Németország elhagyott bunkerei, laktanyái és egyéb objektumai ugyanolyan sorsra jutottak, mint nálunk. Minden mozdítható eltűnt, különösen a fém és nemesfém kelendő ott is. A többit elvégzi a természet.

Ami követendő lenne, és amit tanulhatnánk tőlük (persze itt nem az egyszerű polgárra gondolok) az az, hogy ahol volt jelentkező (és persze megfelelő jogi, anyagi, stb háttér) ott az állam átadta a használati jogot a szerveződő nonprofit társaságoknak. Innentől kezdve biztosított az állagmegóvás, felújítás, őrzés, és persze a látogathatóság!

Némelyikük még "műszaki emlékmű" státuszt is kapott, ami már állami védettséget is jelent.

Milyen szép lenne, ha mondjuk Nagyetevel, vagy Hajag eredeti állapotában múzeumként üzemelhetne. Ha pár (száz?) tonna kitermelhető fémért nem áldozták volna fel ezeket a helyeket....

 

Üdv:

Sw

 

Előzmény: hadsz (9589)
hadsz Creative Commons License 2010.08.26 -1 0 9589
Ez nem csak azon múlik! Ne gondold ,hogy kis hazánkban csak a "dakoták" lopják a fémet és ők vernek szét mindent,törik ki az üvegeket,verik le a vakolatot,szedik fel a járólapot és rombolják le falakat.Sajnos néhány magyar is igencsak balkáni módon viselkedik.
Előzmény: Törölt nick (9588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 9588
Azért azt is figyelembe kell venni,hogy Németországban kevésbé dominálnak a dakoták így nincs annyi fémlopás.
Előzmény: sweethome (9573)
schlumberger Creative Commons License 2010.08.25 0 0 9587
Volt tüzér, igazad van :-))))))! Kérek engedélyt!
Előzmény: Volt tüzér (9586)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9586
Bocs, de Lillafüred 3 l-lel írja. Már csak a rend kedvéért.
Előzmény: schlumberger (9585)
schlumberger Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9585
Lilafüredről mit tudsz HG 41?


Há-gé-négy-i. Tiszteld már meg annyira, hogy figyelmesen olvasod el a nevét, és helyesen szólítod meg! Lillafüred meg két l-lel írja a nevét. Győr mellett van egy hegy, na az Lilahegy.
Előzmény: likovcsán (9577)
Sinobus Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9584
Sziasztok! Ritkán követem figyelemmel a fórumot, de ismét sikerült pár képet készíteni a Szegedi volt oroszlaktanyáról.
A képek egy részét barátom lőtte.









hadsz Creative Commons License 2010.08.24 -1 0 9583

Ezeket a fegyvereket több forrás szerint is valamikor 1989 szeptembere előtt vonhatták ki.Ismét Kunmadarast hozva fel példának,az szinte biztos,hogy 1990 áprilisban már nem használták a tárolót.A belső előkészítő terem darujára ez a dátum van felirva,mint a következő teljes technikai felülvizsgálat időpontja.Tótvázsony esetében szintén megvan ez a tábla a darun,és így ott is lehet következtetni arra az időpontra,amikor már nem volt használatban.Ergo az itt tárolt cuccokat e dátumok előtt vitték el.  : )

Előzmény: likovcsán (9579)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9582
Köszi
hadsz Creative Commons License 2010.08.24 -1 0 9581
Kiskunlacháza.
Előzmény: likovcsán (9580)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9580
Tisztelt hadsz ,Tótvázsony ,Kunmadaras állandó tároló volt,Császár,Tab mi volt az ötödik?
Előzmény: hadsz (9578)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9579
Köszi a válaszod ezek szerint mást is érdekelt a dolog mondjuk mikor elmentek kiváncsi lettem volna a gamma-sugárzásra.Még arra kiváncsi lennék hol voltak nukleáris fegyverek utoljára de ugye ez nem igazán tudja senki,vajon ott is megnyugtató volt a sugárzás?
Előzmény: hadsz (9578)
hadsz Creative Commons License 2010.08.24 -1 0 9578

Szia,

 

gyanítom,hogy radioaktív sugárzásra gondolsz,és azon belül is Gamma-sugárzásra.Mai ismereteink szerint Mo.-on 5 helyen tároltak állandó jelleggel nukleáris fegyvereket /Kunmadarason is /.Ezeket teljesen különálló területen őrizték,általában több lépcsős zsilip rendszerrel elválasztva a bázis többi részétől.Ha már Kunmadaras került szóba,ott is jól látható,hogy az ún. "néma szektor" mennyire kiesik a repülőtér többi részétől.Ezekre a területekre az ott szolgálókon kívül nem engedtek be senkit és a fegyverek kezelését is csak hivatásosok végezték.Sorállomány maximum őrséget adott.A kivonulás után a HM felmérte ezeket az objektumokat /is/,de azt tudni kell,hogy a szovjetek nagyon odafigyeltek a megfelelő tárolási paraméterekre-ezt másképp nem is lehetett csinálni.

Egyébiránt Császáron tavaly mi is mértünk a Granitokban GM számlálóval,de az érték jelentéktelen volt - nem meglepő módon.

Emellett persze mértek sok egyéb szennyeződést is az egyes laktanyák,raktárak,üa tárolók területén.Talaj,levegő,olaj,víz stb.

Előzmény: likovcsán (9572)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9577
Ja akkor Kunmadaras mi? Raktárbázis ,laktanyával,kifutópályával?Debrecen is?Kicsit átértelmezed nem?Akkor szerinted semmi veszélyes nem volt ezeken a helyeken csak a külső raktárakban? Lilafüredről mit tudsz HG 41?
Előzmény: HG4I (9574)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9576
Felvilágosítással hogy szolgáljak mikor én is érdeklődök.Nagyon igazad van a lőszer tárolást illetően de kisebb laktanyákban,nem vitték azt olyan messzire,azt meg tuti hogy mért a honvédség mert láttam, mit?én is kérdem jó lenne tudni,éppen ezért kérdem,de nem igazán tud senki semmit látszólag vagy akik tudnak nem fórumoznak.Ja azért a mérőt nem tévesztem össze a fémkeresővel.
Előzmény: HG4I (9574)
kerozingozos Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9575
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Nem járt mostanában valaki a Kunmadarasi repülőtéren? Érdekelne, hogy kell-e a bejutáshoz engedély vagy egyáltalán őrzik-e a területet, illetve milyen állapotra számítsak. Ami érdekelne: Atombomba tároló, hangárok, időszakos hangár+ kiszolgáló épületek, lakótelep. Köszönettel:

Keroznigozos
HG4I Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9574
Ne haragudj, még mindíg nem értem, milyen sugárzásra gondolsz.
Rádiósugárzás? Röntgen? Fény? Alfa, Béta, Gamma? Elektron? Hang? Vagy mi a csuda?
Ionizáló, nem ionizáló, korpuszkuláris? Vagy mi a csuda?

Mit mért a Honvédség, amikor jött?
Ki jött? Hová? Mit kerestek?

Laktanyákban tároltak???.... Hihetetlen... Szerintem (raktár)bázisokon tároltak anyagokat, nem laktanyákban... De ezt sem értem...
Mert ugyebár a lőszerraktárak sem a laktanyákban voltak, hanem különálló, őrzött objektumokban. Hát még a nagyobb veszélyességű anyagok!

Kutya legyek, ha értem....
Világosíts fel, kérlek!
Előzmény: likovcsán (9572)
sweethome Creative Commons License 2010.08.24 0 0 9573

BARS 302:  http://kep.tar.hu/sweethome/50681039#2

 

Sajnos csak ennyi képet sikerült csinálnom, ezeket is "titkosszolgálati eszközök igénybevételével". Tilos fotózni, és nagyon figyelnek is a tilalom betartására...

A bunker nagyon jó állapotban van, köszönhetően annak, hogy a technika leállása után szinte azonnal elöntötte a beszivárgó talajvíz az alsó szintet. Így ott nem tudtak ellopni semmit. Pár évvel ezelőtt műemléki védettséget kapott, ennek megfelelően óvják, gondozzák. Lenne mit tanulnunk.....

 

Üdv:

Sw

 

likovcsán Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9572
Az elhagyott laktanyáknál tapasztalható ,főleg ahol ugye ki tudja mit tároltak?mivel én ami laktanyákat láttam jött a honvédség és legelőször mért és csak utána kerestek akármit,tik mit tapasztaltatok?
Előzmény: HG4I (9571)
HG4I Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9571
Milyen sugárzásra gondolsz?

Előzmény: likovcsán (9570)
likovcsán Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9570
Ki tud valamit esetleg a lillafüredi hámori tavi zsilipről?lehet van írva róla ,csak még nem olvastam.Tényleg van út a víz alá?vagy csak mende monda hogy nem sokszor használták mert rosszul sikerült?ja és mikor elhagyott laktanyák körül voltatok?mért valaki sugárzást?
kerozingozos Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9569
A hétvégén jártam Kup környékén, se a PRV-k se a többi radar nem dolgozott. Egyedül az IFF kis antennája volt működésben.... :/
kerozingozos Creative Commons License 2010.08.23 0 0 9568
Nagyon komoly képek!

Szintén off topic, de hasonló téma:
http://www.kerozingozos.hu/2010/05/27/az-igazsag-odaat-van/
Előzmény: BZd (9567)
BZd Creative Commons License 2010.08.20 0 0 9567
Kicsit offtopic, de kétségkívül érdekes:

Szovjet technika az 51-es körzetben

Szovjet technika az 51-es körzetben II.

Pl. PRV Nevadában :)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.08.19 0 0 9566
ma mondta a radio, kivonjak a jenkiket Irakbol, csak un. kikepzök es szakertök maradnak, szerintem küszöbön all az Iran elleni agresszio,valszeg ott (is) kell segiteni az amikat, ezert kell a gyakorlas
Előzmény: troger242 (9562)
uselessjunk Creative Commons License 2010.08.19 0 0 9565
Köszönöm!
Előzmény: HG4I (9564)
HG4I Creative Commons License 2010.08.19 0 0 9564
híradó anyag raktár
Előzmény: uselessjunk (9563)
uselessjunk Creative Commons License 2010.08.19 0 0 9563
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a pétervásárai laktanyában milyen alakulat volt?

UJ
troger242 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 9562

Üdv mindenkinek!

Tizen x éve is itt voltak "gyakorlatozni".Erre emlékszem.

Akkor azt mondták,hogy a Mátra jó hely gyakorlatozni,és a pipis reptér használható.Akkoriban volt valami katonai épület is ott,(reptér elött,az ut mellett),de az mára elfogyott,csak a maradványok emlékeztetnek rá(örtorony talapzat).

Aztán,hogy minek jönnek,majd kiderül,ha kiderül....

Előzmény: kerozingozos (9560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!