Állítólag igen, nem megy át, ha hibát jelez valami. Én is körbejártam ezt az alufelni kérdést és arra jutottam, hogy minden szempontból optimálisabb a 15" normál gumikkal. Nálam az lesz és nem is 200e...Lehet annyira nem vagány, de biztonságosabb. Nekem meg az az első, nem hobbi autó, nem "villantós".
Azért megbuktatnak, mert hibát jelez a keréknyomásellenőrző rendszer?
Kötve hiszem, főleg úgy, hogy a legtöbb állomáson a leszakadt, szétrohadt gépeket is átengedik.
Nekem, most az acélfelniben van a szenzor, téliszetthez. Egyébként átrakható ugyanez a szenzor az alufelnibe?
Tervezem, hogy a nyáron veszek 4 felnit+még nyárigumit hozzá. Nézegettem 16-os mérteben szenzor nélkül is 200-250 körül áll meg a történet, ha normális felnit+gumit akarok venni, és még erre jönne rá az 55000-es szenzorszett. Vicces. Nem a Magyar fizetésekhez van ez kitalálva.
Én is így vagyok vele, nyári a gép, most még szenzor benne, de nyárra kap alufelnit és akkor a téliben nem lesz szenzor. Eddig sem volt szenzor, megvoltam nélküle. Úri huncutság az na...nekem eddig bosszúságot okozott csak.
Stabilizátort nézted? Érdekes hangot ad, garanciában cserélték. Illetve a toronynál a csavaroknál szokott lenni valami, nem a csapággyal, szerencsére ez nekem nem jött elő.
Nekem a téli garnitúrámban nincsenek szenzorok. 2014 előtt is meg voltam nélkülük és most is. Egy kis narancssárga piktogram jelzi a hiányát, de nem annyira zavaró. 70.000 Ft-ért elnézegetem a téli időszakban.
Cegled, de úgy gondolom, hogy te nem onnan mivel ott még van 1-2db hatchback raktáron. Vagy nem? :-)
Komplett kerék lesz szőröstül bőröstül. Igazából pont a szenzorok miatt esett a komplett kerékre a választásom.
Ahogy nézelődtem nem nagyon lehet sokkal olcsóbbra kihozni(azaz ki lehet, de sok bajlódással jár), és mivel "tél" van, ezért nem variáltam, télivel szerelve jön az autó a nyár papucs meg a csomagtartóban.
Szóval én úgy jártam, hogy tankoltam bele első 2 alkalommal OMV Maxmotion 100-at. Nem helyben vásároltam az autót ezért az első utam hosszútáv volt (200 km fölött). Nyár lévén az első tankolás inkább ilyen utakon ment el (pálya nem volt). Ennek ellenére horror volt a fogyasztás ! 10L körüli. A második is kb. így alakult 9.5L. Aztán 2 tankolás Shell sima 95. Itt már barátibb volt a fogyasztás úgy, hogy ez kb. felesben volt város-országút (pálya nem). 7.5 körül jött ki. A következő 2 MOL, ez is sima 95. Itt már kezdett hűvösebb lenni, de a fogyasztás maradt 8L körül. Most járok 3200 Km-nél ezért bízok benne, hogy még javulni fog az átlag (1.6 GDI).
Véleményem szerint nem érdemes prémium üzemanyagot tankolni!
cápaFeri Te egy szerencsés ember vagy. Egyenlőre nem tudok mit mondani, mert még csak az értékesítővel tárgyaltam. Ő nem egy műszaki/szervizes. Bízom benne hogy velem is hasonlóan járnak majd el mint veled, bár az eddig kommunikáció alapján nem úgy tűnik..
A kúpszög egyforma, csak a kúp hosszával van baj. Lemezfelninél kisebb. Emiatt megvállasodhat az anya kúpos felülete.
Amúgy nem értem ezt a felni-anya kérdést. Nekem is gyári alufelnis az autó. (Ronal 52910A2800 Bi-Colour gyári felnik) Kaptam (belealkudtam az árába, ergo vettem) hozzá téli alufelnis szettet. Senki meg nem kérdezte, hogy mivel tegyék fel, evidens, hogy a téli alufelniket gyártóazonos (a felni Brock, így értelemszerűen brock anyakészlet) anyákkal tettek fel, a gyári alufelnihez való anyákat meg a brock anyáknak a dobozában a nyári felnikkel együtt tették a csomitartóba. A felnihez jár anya/csavar is, jobb helyeken benne a felni árában.
Tehermentesítő a gyári alufelninél nem volt, a téliről még nem tudok nyilatkozni, majd ha leveszem tavasszal.
"azt mondták, hogy ugyan az a csavar megy föl a nyári ALU és a téli lemez felnire is"
nekem is ugyanaz a csavar van, a gumis emberek aszonták hogy nem nagy baj picit baj volt viszont hogy a könnyűfém felniket a márkakereskedő "csak úgy" felrakta tehermentesítő gyűrű nélkül, a gumis amikor észrevette rakott bele
Nem tudom, hogy mi a baja az autónak, de nem mindenhol a kisebb szám jelenti a jobb fogyasztást. Amerikában mérföld per gallonban [mpg] mérik a fogyasztást, vagyis azt nézik, hogy egy gallon üzemanyaggal hány mérföldet tud megtenni az autó.
Így mérve minél nagyobb a szám, annál jobb a fogyasztás (vagyis minél több mérföldet tesz meg az autó egy gallon fogyasztással annál jobb).
Szóval lehet, hogy átállítódott a fogyasztásmérő és te igazából Hawaiin vagy :-))
Tiszteletem mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni, ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!
Vettem egy 2008-as Kia Ceed 1.6 crdi SW-t és minden nagyon szuper az autón, rendszeresen márkaszervízben szervizelt valós 167000km-el. Két napja viszont a pillanatnyi fogyasztás mérő össze-vissza mutat. Olyan mint ha fordítva működne, vagyis ha huzatom, akkor mutat 17-21l fogyasztást, ha leveszem a gázról a lábam, akkor elindúl felfele, 34-45-67-89-99.9-majd két vízszintes csík mint ha nem fogyasztana.(vagy kiakad) 4. fokozatban 50-60Km nél36-58L-ert mutat folyamatosan, néha leesik kb olyan 28L-re. Egyébként az autó tökéletesen működik semilyen chek lámpa nem világít.(az értékeket kb megfogalmazásban írtam). Van e esetleg aki találkozott ilyen jelenséggel? Kell e foglalkoznom vele, vagy váltsak a kijelzőn, és ne nézzem. Az autó rendelkezik részecskeszűrővel, és én csak prémium üzemanyagot tankolok.
A segítséget kérném. Ahogy lenn írtam bal hátsó fék- helyzet jelző izzót cserélnék. Kicsavarom a két csavart de magát a lámpa testet az istenért sem tudom kiszedni/kiemelni. A 2 csavaron kívül fogja még valami? A leírás szerint: "Külső fény Hátsó index és féklámpa 1.Kapcsolja ki a motort. 2. Nyissa ki a hátsó ajtót. 3.Lazítsa meg a lámpa szerelvényt tartó csavarokat egy csillag csavarhúzóval. 4.Távolítsa el a hátsó kombinált fényű szerelvényt a jármű testből. " Na ezt nem tudom.
Kb. 2 hónapja vettem észre, hogy az autóm (Ceed Kombi 1,4 benzin,faceliftes, 90 LE 2010-es évjárat.) indulásnál kerepel/zörög. Ha adok rá gázt akkor elhalkul, de üresbe hallható.
Nyáron vettem a kocsit akkor nem tapasztaltam ilyet, de kb 2,5 hónap után kezdte ezt a hangot kiadni. Szerintetek érdemes aggódni, vagy ez ilyen KIA Ceed sajátosság?
Sziasztok 2008 as kiàm van mostanàban olyan gondom van vele hogy 50 60 nàl szaggat a motor ès ha gàzt adok elsőre leakar fulladni majd utànna összeszedi magàt ès elkezd hùzni szakszerviz valami 186 as hibakódròl beszèl de nem adjàk ki az eredmènyeket hibaolvasàsról üzemanyagrendszer tísztitó adalèkon tùl vagyok kellene valami èrtelmes ötletek hogy mi lehet a baj.elöre is köszönöm segítsègeteket.
Köszi. az tényleg húzós. A másik kollégát nem értem, miért kell titokzatoskodnia. Én el vagyok a gyárival, mp3-at is ritkán hallgatok, szóval nekem elég. Ha nagyon nem találok el valahova akkor vázze. Bár a sok traffi miatt egyre sűrűbben használom, sokat spórolt már nekem :)
Az tényleg elég bolond ár. Hirtelen találtam ilyet, és ez még nem is Kínából jönne, az meg nem hátrány Áfa meg vám szempontból. Engem speciel nem érdekel, nem szeretem az ilyesmit autóban.
Tavaly leveleztem velük ilyen androidos fejegység ügyében, akkor a kütyü 160+ÁFA, a beépítés br. 30ezer lett volna. Itt mondtam le arról, hogy ilyenem legyen.
Egyre biztosabb vagyok abban, hogy ebbe az autóba nem szabad prémium gázolajat tankolni. A lukoil prémiummal ugyan azon az úton, pár fokkal melegebb is volt, fél literrel többet fogyasztott 100-on a lukoil simához mérten meg 6dl. Ez agyrém..megfekszi a gyomrát? :)
Az országban több helyen is vannak forgalmazó és beszerelő partnerek. Ha valakit komolyan érdekel fel kell venni a kapcsolatot a legközelebbivel és vele kell egyezkedni. Már nagyon eltértünk a témától és én nem akarok sem reklámot sem ellen reklámot csinálni a cégnek.Annyit azért elárulok a gyárinál olcsóbb és jobb.
A gyárival sem volt rossz a hangzás de ezzel......
Android rendszerű és teljesen testre szabható (mint egy telefon). A gyári lejátszót is lecseréltem, így a lossless formátumot is megfelelően kezeli. A megfelelő lejátszó kiválasztásával a cue fájlokkal is elboldogul. Épp most jött meg a microSD kártyám, így már 64GB-on vannak zenék. Tolatókamera van hozzákötve, az is megfelelően működik. Software frissítés megoldható, épp tegnap végeztem el (látszólag csak egyes ikonok változtak), de biztos mást is finomítottak.
Üdv. Ilyet én is tapasztaltam a Riomba,pár napja reggel,amikor fagyott. A műszerfal balofali részén,mintha lötyögött volna valami folyamatosan. De ahogy melegedett belül,el is múlt,szóvsl a hidegtől van.
A hideg beálltával normális dolog, hogy itt-ott jobban zörögnek a műszerfal műanyag elemei, főleg azért, mert a hideg műszelfalra vereti az ember a forró levegőt. És elkezdenek tágulni a dolgok más más ütemben, és terjedelemmel.
Volt papírszwift-em is. Na az zörgött....
A fejtámla rezgés nekem is előjött rossz úton, amikor nem ült senki a jobb1-ben. Pedig az enyémben csak 5000 kilóméter van.
De nem szaladtam vele szervizbe, mert otthon is meg lehet oldani pikk-pakk.
Azért zörög, mert ha kihúzod a fejtámlát, meglátod, hogy csak a jobb oldali rúd fogasléc, a bal oldali, az sima.
Tehát a jobb oldali rudat tartja a retesz, a bal oldal viszont csak bele van tolva az ülésben kiképzett jukba, és amikor gödörbe mész, megmozdul az ülés háttámlája, ami az erőkar miatt felerősödve megremegteti a fejtámlát. (Az ülés tetején lévő műanyag karikánál zörög egészen pontosan.
Két megoldás van. Ha nem ül meletted senki álítassz a háttámlán, közel függőlegesbe, és akkor nem fog zörögni.
Vagy én pl. tekertem a bal oldali rúdra egy réteg textil bandázsszalagot, úgy, hogy betolva a műanyag karima még takarja, és meg is szünt a rezgés, és nem is látszik.
Én ezt használom mióta megvettem, igaz az enyém 2010-es 90Le. Holland autó volt, ott is 10w40-s Shell olajat raktak bele a szervizkönyv szerint. De szelephangot, vagy valami kopogást én is hallok. Voltam vele szervizben, azt mondták ez nem veszélyes, ha erősödik akkor sok szeretettel várnak... :) A hidrotőkék meg "nem szoktak tönkre menni". Lassan eléri a 180e km-t, 90e-ként kell szelephézagot ellenőrizni, úgyhogy majd valamikor megejtem.
Ma Szombathelyről zúgtam haza, kollégám ült mellettem, aki a fordban is rendszeres társam volt. Azt mondta nagyon húz ez a fordhoz képest. Neki is az van....Szóval az érzetem lehet csal.
Egyre jobban azt érzem, hogy ebbe kia-ba a sima MOL gázolaj a legjobb. Padig de szerettem volna elkerülni...
Estleg lehet olyan probléma is, hogy valahol eltömődött, leszűkült egy olajvezeték. Ha úgyis lecseréled az olajat, akkor a csere előtt meg kellene próbálni egy motortisztító adalékot (Wynns, vagy Liqui Moly) rakni bele és egy-két órát járatni vele.
Ha marad a hidrotőke csattogás, akkor viszont csere :-(
Nem értek hozzá, de szerintem túl vastag egy ilyen motorba a 10W-40-es olaj. Egy idősebb, esetleg 8 szelepes motorba jobban passzolna. Én 5W-30 vagy 5W-40-et öntenék bele, esetleg ha nem garázsban áll éjjelente akkor akár 0W-30 is. Kopogni szerintem nem a szelepeket hallod, hanem a hidrotőkéket. De lehet, hogy nem az olaj az oka, hanem valamelyiket cserélni kellene. Ez így látatlanban csak találgatás.
Castrolban volt egyébként hamis olaj is...
Én az előző autómba ami egy 95 lovas 16 szelepes 1,4-s benzines volt, Castrol Magnatec 5W-40 C3-at használtam.
A ceed-em dízel így az abba öntött olajat hiába is írom neked.
Tanácsot szeretnék kérni! Van egy 2012-es faceliftes 1.6 crdi sw-m, amiben minden nap újabb, és újabb zörgések, cicergések jönnek elő. A műszerfalban a középkonzol környékén, és az anyóülé előtt is. Most a legújabb, hogy az anyósülés fejtámlája zörög olyan frekvencián, hogy vallatni lehetne vele. Ha megfogom a rúdját, vagy a támla hátulját elhallgat. Már utálok a kocsiba ülni, és a cseréjén gondolkozom. Az autó még garis, de a szervíz felteszi a kezét, mert szerinte ez ilyen. Volt esetleg valakinek ilyen jellegő problámája?
Ha nem szűnnek/szüntetik meg a hibákat vetess fel jegyzőkönyvet minőségi eltérésről! Minden problémáról amiért gariztattad az autót legyen papírod! Az ember nem azért vesz új autót, hogy a szervizt járja vele. Én is hasonlóképp jártam sok-sok bosszúság.
Nagyon szépen köszönöm ezt az összehasonlítást. Én egy 11 éves 1.6 TDCI (110 lóerős) Ford Focus utódját keresem, ez az összehasonlítás nagyon hasznos nekem.
Én sem szeretem a Focusban a hátbaverősen feléledő motort, de ha előzni kell, akkor nagyon hasznos ez a karakterisztika (a Focusban csak 5 fokozatú a váltó, nem forognak le túl gyorsan az áttételek).
Ha a Focusban lenne 6. fokozat és 5-6 évvel fiatalabb lenne, akkor 6 évig nem cserélném, mert ha kedvem támad rá, akkor hatalmasat lehet autózni vele a nagyon nyomatékos motor és nagyon közvetlen kormányzás kihasználásával.
Viszont már 11 éves, zajos mint egy zetor, ha reggel az indítás után mögé kell menni letörölni a hátsó ablakot, akkor megőrülök a büdös kipufogógáztól, 15 km alatt sem melegszik be a motor, nincs benne ESP, szóval tavasszal mindenképpen mennie kell :-(( Meglátjuk, hogy tavasszal milyen kinálat lesz a KIA-nál...
2015-ös 1.4 benzines Kia Ceed SW-m van. Olyan, lényegében állandó bajom van már kb. 6-8 hónapja, hogy állandóan valamerre húz az autó. KIA szervízben kétszer is csináltak futómű beállítást, de csak a harmadiknál éreztem úgy, hogy talán nem húz. Ciki kicsit, mert már én éreztem kínosan magam. Úgy nagyjából elfogadható lett, de kb néhány hete megint elkezdett húzni. Most éppen balra. Ami érdekes, hogy 100 km/h felett nem húz sehova. Úgy vettem észre, hogy igazából városi, 40-60km/h óránál a legrosszabb. Itt szó szerint ellen kell tartani. Ha egyenesbe tartom, és elengedem a kormányt, akkor 2-3 másodperc múlva egy adott egységnyit fixen elmozdul a kormány balra, és rögtön visz át a másik sávba. Ezt például ma este, ahogy jöttem haza a kisfiammal sötétben, baromira látható volt, így, hogy a kormányon minden gomb világít. Így külső szemlélő számára is teljesen észrevehető. Volt egy utunk tavaly nyáron Hajdúszoboszlóról hazafelé, amikor is történt valami egy úthibánál, valahova ide tudom időben betenni, hogy azóta állandóan ezzel a kormánnyal szívok. Egyszerűen azóta mindig húzott valamelyik irányba. Arról már nem is beszélek, hogy a vezető ülés biztonsági övének zár szerkezete kb. 1,5 hónapja csak kifejezetten erős és lendületes nyomásra nyílik ki. De ezt is csak akkor csinálja, ha már bekapcsoltam, mozgott a testem az ülésben, és utána próbálnám kinyitni. A következő probléma, hogy a vezetőülés magasság állítójával baj van. Két teljes felemelésnyit húzok rajta, és 3 nap alatt koppra vissza megy. Idegesítő, hogy állandóan állítgatni kell.
A kormányra vonatkozóan problémával küzd-e más is?
az offos Fiesztám a Top N üzemanyagból eszi a legkevesebbet, utána a MOL normál GO jön, és legtöbbet a Top N Plus prémium üzemanyagból evett. Érdekes...
mással még nem próbálkoztam :)
ui.
Gondolom, azért érzed nyomatékszegénynek a Kiát, mert az 16 szelepes, a Ford meg 8 szelepes volt, és a kisebb szelepszámú motorok rendszerint alul erősebbek. Én legalábbis mindig ezt tapasztaltam.
Anno a benzines vw pólómba a shell v-power racing áldás volt. Vagy abban az időben még tényleg prémium volt a prémium, nem tudom, de nyaraláskor mindig csak azt töltöttem bele, máskor kb. felesbe/harmadába. fél literrel kevesebbet evett, és érezhetően jobban húzott az autó. Na de ennek már 10-15 éve. Mióta dízeles lettem, igazából azóta nem érzek semmit a prémium üzemanyaggal kapcsolatban azon kívül, hogy jóval drágább.
Nagy hidegben meg minden kút adalékolja szerintem a dízelt, nehogy ledermedjen mert az nagyon rossz reklám.
A kormányzás szokható de az elején nagyon fura volt nekem is. Én 19e km-nél tartok, 1.6 GDI még facelift előtti. Nekem volt garanciális gondom több is belenyúlhattam egy beteg darabba :-(. Az autó ettől leszámítva ár-érték arányban szerintem a legjobb vétel a piacon annak aki új autóban gondolkodik. Ennek ellenére azért még van fejlődni valója a Ceed-nek. A Golf nivót még nem éri el - talán nem is akarja - igaz koránt sem kerül annyiba. (mielőtt megköveznétek ismerem a Golf VII-est, jártam vele össze tudom hasonlítani).
Egy új Hyundai i30-at is megpróbálnék szívesen - 1.4 T-GDI-t - talán lehetne valamilyen következtetést levonni milyen lesz az új Ceed. No meg mennyire közelítette meg az "etalont". Állítólag minden versenytárs jó tulajdonságait próbálták ötvözni a Hyundai tervezői - így a marketing szöveg :-).
hogy jobban menne tőle az autó azt én se éreztem hogy kevesebbet enne, azt se hogy jobban tisztítja a nemtommit ottan belül, azt készséggel elhiszem, bár nem tudom ellenőrizni de konkrétan a lukoil top-ból határozottan többet eszik
viszont tavaly télen végig azzal jártam mert ha hemzsegnek a minuszok azzal könnyebben indult az autó (kevesebbet teker az indító mire bepöccen) idén nyáron próbáltam egyszer a shell nemtommilyen nevű drágáját, abból legalább nem evett többet ha a hidegindításban is jeleskedik, akkor télen azzal fogok járni
12000km után egy rövid leírás személyes tapasztalataim alapján az új 1,6crdi lx ecl. (136LE)autómról. Óhatatlanul lesz egy-két összehasonlítás előző, szintén 1,6 ford focus kombimmal (90LE), amit 8 évig nyúztam.
Ennyi idő alatt már be lehet lakni az autót. Nekem is sikerült, megbarátkoztunk, de az a szerelem nincs, mint a fókával volt. Ez annak tudható be, hogy a durván 1,5-szörös LE különbség igazán nem érzik. Furcsa, de ez annak tudható be, hogy a KIA nagyon nyomatékszegény alacsony fordulaton. Én így érzem. És ezen a 6 fokozatú váltó sem segít, én az 5.-nek nem igazán látom értelmét. A másik a fogyasztás, ami csak 0,06 l/100km-el marad a a fókától. Pedig az kombi volt. Most 5,51 az átlagom, én picivel 5 felett elégedett lennék, ezt sokallom. A tempomatot sokat használom, lehet az is rátezs egy kicsit(érzésre igen).És még csak most jönnek a nagy hidegek. Amit legnehezebb volt megszoknom, az a kormány nyúlóssága. A ford kormányzása álom volt ehhez képest.
A csalódásom ennyi, nem több.
Az már most kijelenthető, hogy ár/értékben ez a modell verhetetlen, fordban ez >1-1,5millával drágább lenne ezzel a felszereltséggel, mazda3 >2milla, toyota szintén.
Egyébként kezes jószág, aránylag gyorsan melegszik és akkor hangja már szinte nincs is, szigetelése jobb mint a (8éves)fordé. A belseje is funkcionálisabb, kompaktabb mint a fordé volt. Még a hely is szélesebb picivel, hátsó sor egyértelműen tágasabb. A csomagtartótól kicsit féltem a kombi után, de kellemes csalódás, minden elfér benn. Az anyaghasználat az elmarad, de nem zavaró. Remek a digit klíma, egyenletes a hőfok, a fűtés is ilyen, nagyon komfortos, jó a keringetés. Ülésfűtés/kormányfűtés nagyon rendben, én nagyon tudom értékelni. A kihangosító egy álom, bár hívást indítani nehézkes, nem is értem a kormányról miért nem lehet scrollozni a névjegyek között. Szóval külső belső megjelenés tetszik. A hangparancsokat még nem sikerült használnom, ez az egyetlen amit még nem tapasztaltam ki (ebben várom 2 mondatos segítségeteket). Sajnos a kezelési ezen részét (sem) olvastam.
Én részemről bátran ajánlom mindenkinek, nagyon jó vétel új autóban. A garanciáról nem tudok nyilatkozni és nem is akarok a jövőben sem tapasztalatot szerezni :)
Jó autózást mindenkinek!
Ezekkel a prémium üzamanyagokkal nem tudok mit kezdeni. Fordban sem éreztem semmi pozitívat, a KIA-ban sem. Sőt negatívat, mert a fogyasztás nem hogy csökkent, inkább még nőtt is. Most a lukoil prémet próbálom, de érzésre semmi pozitív ezzel sem.
Pedig az első évek gondos használatát később meghálálja az autó....ha szerencséd van, kifogsz egy megkíméltet, ha nincs, akkor a te pénztárcádat fogja húzni a sok költség ami 8-10 évesen összejön majd. Szóval az éremnek mindig két oldala van...
új autóban soha nem gondolkozom. Az első 3-4 év amortizációja szerintem luxuskiadás. Mindenképpen a 2013 körüli Carens érdekel a szívó benzin miatt. az újabbnál ha jól tudom már csak turbós van. Cee'd is jó lehetne, de most is 2 egyterűnk van és maradok a kategóriánál. Fontosak azok az apróságok mint a 3 részből álló hátsó üléssor, lehajtható tálca az első ülés háttámláján, magas üléspozíció...stb
Sziasztok! Egy 2014-es evjarut Ceed kombit hajtok 1.6 crdi motorral. Most vagyok tul a 60e km es kotelezo szervizen, de ketsegeim vannak afelol hogy mindent csereltek amit kellett volna! Vagyis inkabb ugy mondanam, hogy tobb mindent is csereltek... Az lenne a kerdesem, hogy fellelheto valahol az interneten hogy az adott szervizperiodusnal(30-60-90e km) miket kell kotelezoen cserelni? Probaltam keresni de sajnos nem talaltam ilyen tartalmat.
Nem jó cikket linkeltél, a linkelt cikkben gyújtásmodul hibája volt a Prince motornak.
Ebben a cikkben tényleg kokszosodás okozta hibák kijavításáról van szó, de itt 90-100 ezer km-t futott motorok a javítás alanyai. Más cikkben pedig Novoth úr sokat beszél arról, hogy dízel autók esetében is 80-100 ezer km-enként javasolja a dióhéjjal történő tisztítást.
"A közvetlen befecskendezésű Otto-motorok szívószelepe működés közben forróbb, mint a szívócső befecskendezésűé. Ennek oka, hogy a befecskendezett üzemanyag nem hűti le, hiszen a befecskendezés az égéstérbe történik. A forró szívószelepen lecsapódik a szívócsőbe visszavezetett kartergáz, és apránként növekszik a lerakódás mértéke."
Ez pedig eléggé egybevág azzal, amit én is írtam korábban.
Ebben a TotalCar tesztben pedig az látszik, hogy a tesztelt 4 autó közül a legkisebb városi fogyasztást a 3 hengeres 1000 köbcentis Ford EcoBoost motoros autó produkálta.
Szóval én nem temetném előre az 1000 köbcentis 3 hengeres turbós KIA motort, városba, országutakra szerintem jó választás lesz, sok csomaggal történő tartós autópályázásra tényleg az 1.6-osok a jobbak :-)
Nyolcat és ha gyári szenzor kerül a téli szettbe is akkor még a kontrollámpa sem fog felvillanni. Ha nem gyári, akkor max. 50 km-ig világítani fog mire beprogramozza (felismeri) magának. Így a következő cserénél (ha felkerülnek újra a nyáriak) már nem lesz öntanulási fázis.
Vannak olyan járművek, amelyek képesek tárolni nyolc kerék adatait, így nem jelent gondot a téli és nyári gumik átszerelése.
Vannak olyan autók is, amelyek csak négy kerék adatait jegyzik meg. Az autó komputerét azonban minden egyes téli-nyári átszerelésnél újra kell programozni."
Ezt valaki elmagyarázná?
1. A mostani vadiúj Ceed-ek 4 vagy 8 gumi adatait tudják tárolni?
2. És mi van, ha 4-et, és mi van, ha 8-at? ("Az autó komputerét azonban minden egyes téli-nyári átszerelésnél újra kell programozni.")
3. Ezt a jobban felszerelt gumisok is meg tudják tenni (gondolom, h. igen) vagy csak a KIA márkaszerviz? Előbbi esetben (gumis programoz) érintheti-e a garanciát? (Lehet olyan álláspont, hogy a sw. is az autó része, így ahhoz csak márkaszerviz nyúlhat?)
4. Fentiek alapján hiába kérnék házhoz szállítással 4 felni+gumi+TPMS szettet, azokat mindenképpen vagy egy jobb gumisnál, vagy a KIÁ-nál "fel kell programozni" az autóra/hoz?
5. Bónusz kérdés: Mit jelenthet az az egyes webshopok termékleírásaiban szereplő kitétel, hogy a TPMS szenzor "gyárilag felprogramozott"?
Egyébként 4 téli kereket szeretnék vásárolni a következő kiszerelésben
= nyilván lehetőség szerint 1 helyen, összeszerelten
(Ha valakinek van tippje arra, hogy hol, akkor az nyugodtan elküldeti privátba, vagy akár ide is beírhatja - bár nem tudom, h. mit enged meg a fórumszabályzat...)
az 1.6gdi-vel kapcsolatban, én is úgy voltam még a múlt hétig hogy új ceed-et veszek már néztem is egy ideje meg cégautóként jó párszor volt hozzá szerencsém de beültem egy tucsonba és hát családdal inkább arra hajlunk. Viszont néztem én is a carenst pont uae a megfontolásból és nem akarlak eltántorítani de a carens fogyasztása nem mérhető a ceedhez még a kombihoz sem bár méretben hasonló (inkább nagyobb mert magasabb), csak ha megnézted spritmonitor-on sem dicsérték sőt az 1.7 dízel is nagyon torkos mondjuk egy fél liter/100km reális differencia a magas építés miatt de 1,5-2 liter már nem igazán. Egyébként a carens kivül belűl szuper kocsi viszont pont ha jól emlékszem most lesz valamikor facelift asszem jövőre lehet hogy azt érdemes megvárni hátha finomítanak rajta és átdolgozzák kicsit, csak ahogy a kia szalonban is mondták legutóbb hogy az euro6 miatt minden motort kicsit lefolytanak és minden új autó kicsit gyengébb mint az elődje, legalább is a szívó benzinesekre ez igaz.
a Kia dízelekben nincs - ha jól tudom - kettős tömegű és ha újat (vagy márkaszervizelt/garanciális használtat) veszel akkor 7 évig (vagy 150ekm) teljeskörűen garanciális az autó, amibe a turbó és a részecskeszűrő is beletartozik (és ha mégis lenne akkor a kettős tömegű IS) ...
a 7 év alatt egyiknek sincs kötelező (és drága) karbantartása (ennek anno utánakérdeztem) ...vagyis ha elromlik akkor az - jó eséllyel - garanciálisan javítható...
de kétségtelen, hogy egy szívóbenzinesben azért lényegesen kevesebb hibalehetőség van... (bár garanciális/új autónál ez elvileg nem szempont)
A 2500-as fordulatnál érezhető rezgés sajnos létező jelenség az 1.6 GDI-nél. Több külföldi fórumban is említik. Sajnos ez ilyen nem lehet vele mit tenni. Nekem ez volt a legfurcsább ill. a kormányzás nyúlóssága. (Egy VW konszernes autóból ültem át aminek elég direkt volt a kormányzása.) Persze már megszoktam. Nekem facelift előtti van az újban ez a nyúlóság már érezhetően sokat javult, próbáltam. Remélhetőleg az új Ceedben ezek a jelenségek nem lesznek már. Ettől függetlenül bármikor bevállalnám újra de az már 1.6 CRDI és DCT váltós lenne. :-). Amúgy kíváncsi leszek az 1.4 T-GDI Ceed-re állítólag jön az is.
Mielőtt megvettem, próbáltam utánajárni én is a kokszosodás ügyének. Itt is kérdeztem, és keresgéletm más fórumokon is ezzel kapcsolatban. Kérdeztem szakszervizben is. Szervizeltek már bőven 100 000 feletti futásút is belőle, és tünetmentesek. Mivel már 4 éve gyártják ezt a motort, úgy voltam vele, hogy csak lenne negatív visszhangja, ha kokszosodna, úgyhogy belevágtam.
Már a frissített eu6-os változat került a kocsimba. Negatívum, hogy 2500 as fordulatnál (ami pont 100-as tempó 6.-ban) van egy érdekes remegése a motornak, amit érezni kicsit a karosszérián is, de nem annyira vészes. Alsó fordulatszám tartományban fejőstehén hangja van.... 3500 felett viszont szép "japánosan" szól. Egyébként atom csendes. Alapjárat fordulatszámmérő szerint 550-600 körüli, remegés nélkül. A vvt miatt alacsonyan is van annyi ereje, hogy normál felhasználás mellett ne kelljen állandóan visszagangolgatni. Mivel dízelből ültem át, először keveseltem, de egyébként elég. Pörgetve pedig repíti a kis ötajtós bódét. Persze nem egy versenyautó, de nem is azért vettem. Még egy negatívum, hogy motorfékes gurulás után, akármilyen finoman lépek a gázra, úgy érzem, minta rántana egy kicsit az autó,és nem csak alacsony fokozatban. Lehet hogy már ennyire megszoktam a kettőstömegűt?.... Fogyasztása pazar. Mikor megvettem úgy voltam vele ha 7 literrel elmegy akkor jó. Ehhez képest az első tankolásom 6,3 ra jött ki, bejáratósan! Azóta mentem kicsit több mint 5000 kilómétert a fogyasztás fedélzeti szerint 5,9 ami kamu. A valós 6,2 a második tankolástól kezdve. Igaz főleg városon kívüli fogyasztás, de van minden tankban jó pár rövid táv is. (Ovoda 4 km. oda-vissza, stb.) Szóval aki nem csak városban használja szinte biztos hogy eljár vele 6,5 literrel. Csak azért írtam ,hogy ne csak a negatív oldalát lássuk a direkt befecskendezésnek. 10% plusszt hoz teljesítmény oldalon, miközben -10% fogyasztásban a normál 1.6 injektroroshoz képest.
jövőre tervezem, hogy veszek egy 1.6 GDI KIA-t (Carens). Kerülendő a turbó, részecskeszűrő, kettőstömegű...stb nyavalyákat vennék még az utolsó szívó benzinesek közül egyet. De én is sokat olvastam a közvetlen befecskendezésűek kokszosodásáról. A KIA 1.6 GDI-t egyáltalán nem hajlamos erre?
A szívóoldali kokszosodás következő okok miatt következik be:
- a szívószelep és a szívócsatorna erősen felmelegszik,
- az EGR szelepen keresztül kipufogógáz kerül vissza a szívóoldalra,
- a forgattyúsház szellőztetés miatt olajpára kerül a szívóoldalra (népi nevén kartergáz),
- a turbóból az erős olajozás következtében olajpára kerül a benyomott levegőbe,
- a direkt benzinbefecskendezés miatt a szívócsőben csak tiszta levegő áramlik, nincs benne porlasztott benzin, ami egyrészt hűtené, másrészt mosná a szívószelepeket és a szívócsatornát.
EGR nélküli motorban a szelepek akkor forrók, a kartergáz nyomás akkor nagy, a turbó olajozása akkor megy nagy nyomáson, ha erősen tapossák a motort, tehát alapesetben akkor kokszosodik a motor, ha tartósan autópályáznak vele (mint korábban írtam, az 1.0 TGDI motor nem is autópályára való).
Van pár benzinmotor, amiben van EGR szelep, ott sajnos részterhelésen is megy a kokszosodás, mert az EGR szelep pont részterhelésen van nyitva :-(
A KIA kis turbós motorjáról nincs ilyen tapasztalat még, de más márkák direkt befecskendezéses motorjai 100-150 ekm-nál kezdenek kokszosodni. Lehet, hogy a KIA motorja elkezdi 50 ekm-nél, de akkor az KIA probléma, lehet verni az asztal a garancia ügyében.
figyelj a szervizkonyvre ugyan mar nem garis az auto, viszont ha meg van a szervizkonyv es vegig van vezetve akkor a kilometeroraallas is stimmelhet ha elkezd vakarozni a zember hogy mar kidobta mert ugyse garis akkor vissza van tekerve
az én autómon a jobb oldali első és hátsó helyzetjelző izzónak külön biztosítéka van. Ugyanez a helyzet a baloldalival is.
Tompított és távolsági (H4-es) külön izzóknak szintén külön van a jobb és a bal oldalnak biztije.
Nem tudom a Kiánál ez hogy van... A jobbos távolsági jó, csak a tompított nem megy? Első körben a biztosítékokat nézném meg.
Volt, hogy egy rossz izzó kiverte a biztit. Ha a bizti is jó (nem ránézve, hanem szakadásvizsgálatra is) akkor jön az, hogy a foglalatban lévő rugós érintkezőkön mérnék felkapcsolt tompított mellett feszültséget.
Ha megjelenik a közel 14V az érintkezőkön, akkor csak az izzóval lehet a baj, vagy a foglalatban lévő rugós érintkező van elhajolva.
Ha már a csatin sincs feszültség, akkor viszont lehet kábelszakadás, ekkor mennék villamossági szerelőhöz.
A probléma,hogy hitelre kb 3000 eu-val olcsóbb mint a mostani ajánlatuk...persze a futamidő végére meg kb 6 ezerrel drágább-)) Sajnos kp re való vásárlásnál nem akarnak ennyit engedni de azért haladok -) Viszonylag nagy értékű a mostani autóm, csak ki kellene potólnom aztán hozhatnám is...Pénteken kiderül...Szép napot mindenkinek.
új autóval nem nagyon lehet gond azért van a hét év garancia nálam két garis történet volt, három éves korában beszart a fűtőmotor azt gariban cserélték, de várni kellett rá pár napot addig nem volt fűtés az autóban aztán talán 5 éves korában az éves szervizkor mondták hogy valami pántot visszahívtak, gari keretében cserélnék, ha szeretném mondtam igen, hogyne aztán kicserélték
Üdv! Nekem pont a gt line opció miatt került a képbe ez a típus, Szerintem így karakteresebb a formája.Annak örülök,hogy neked nincs negatív tapasztalat,sajnos nekem azért akad a mostani autómnál-))
Igen, új autó. Elég jol adja ez a kereskedő, 1200 eu val olcsóbban a többinél + elég jól beszámitja a használt kocsimat! Feketét szeretnék, de csak 2 fehér van neki ezen az áron és raktáron. Meglátom mi lesz a végleges ajánlat, pár nap és kiderül. Addig is várom az esetleges negatívumokat amikre oda kell figyelni ennél az autónál. Köszönöm.
azonban a nagyobb motorokkal nehezebben teljesíthetőek a szén-dioxid-kibocsátás csökkentési célok
A szén dioxid kibocsátás egyetlen dologtól függ, a fogyasztástól. Vagyis ezeknek a nagyobb hengerűrtartalmú motoroknak a fogyasztása bizony nagyobb lesz, mint a kisebb, turbós motoroké :-(
Szóval lesz alacsony károsanyag kibocsátású, Euro7 minősítésű autó, csak éppen a fogyasztása lesz magas.
Városban ezen segít az akkumulátoros villanyhajtás, de a Balatonra menet már érdi emelkedőn lemerül az akksi, onnantól meg megy a magas fogyasztású belsőégésű motor.
ha új autóról van szó, kérdezz meg néhány másik kereskedőt is kezdd nyugodtan a legarcátlanabb módon azzal hogy milyen ajánlatot kaptál a máshonnan tapasztalatom szerint ha így indítasz, mindig van lejjebb...
Üdv Mindenkinek! Cserélném az autómat,és kaptam egy jó ajánlatot egy Cee'd Gt line 1.6 dízel-re. Fehér 5 ajtós,navi,tető, full extrás kivéve automata. Az ár nagyon kedvező. Ha esetleg írnátok pár szót az autóról az sokat segítene a döntésben! Szép napot mindenkinek. Köszönöm.
Pont most olvastam a vezzes.hu oldalon, hogy a gyártók az új EU normák teljesítése miatt leállnak az egyre kisebb motorok gyártásáról, és növelik a hengerűrtartalmat, mert az új teszteket már nem fogják tudni teljesíteni ezek a kis motorok.
Én ezt a marketingszöveget nem veszem meg, aki akarja tegye. Ja, és sok sikert egy háromhengeres 1 literes motor boostmentes használatához, akár csak arra az 5 percre, amíg nem lesz meleg.
crdi-m van tapasztalat, hogy a fogyasztást úgy tudom felvinni a 12 literes atlagra, hogy reggel kiviszem a zasszonyt a masfel kilometerre levo vasutallomasra, aztan hazajovok majd este meg kimegyek erte meg vissza igy mindig mire hazaerek kezd el melegedni a motor, de nem eri el az uzemi hofokot meg nyaron se
Ezeket a motorokat direkt úgy tervezték, hogy nagyon gyorsan üzemmeleg állapotba kerüljenek, azért, hogy az Euro6 kibocsátási normát minél könnyebben teljesítsék. Azt a "gazságot" is elkövetik, hogy a motor beindítása után direkt rossz ütemben fecskendeznek üzemanyagot a hengerbe, hogy mind a motor, mind a turbó, mind a katalizátor minél előbb felmelegedjen. Ez a motor már meleg lesz, mire télen letörlöd a ráfagyott párát az ablakokról.
Az olaj (és a víz) természetesen még nincs üzemmeleg állapotban induláskor, tehát a turbót valóban kímélni kell, de városi üzemben ritkán nyomja az ember padlóig a gázpedált.
A fizikailag lényegesen kisebb méret miatt kevesebb olaj is van benne, mint az 1.4-esben, tehát az olajat is gyorsabban melegíti, mint az 1.4-es. Szóval amikor viszed a gyereket az iskolába, akkor még kímélni kell, de ha már kitetted a gyereket a 2 km-re lévő iskolában, akkor már lesz annyira meleg, hogy akár nyomhatod is. Az olajat ráadásul a korábbinál nagyobb intenzitással nyomják a dugattyúra alulról, ami hideg állapotban gyorsítja az olaj felmelegedését (meleg állapotban pedig javítja a dugattyú hűtését).
Szóval nem azt mondom, hogy az 1.0 TGDI motornak jót tesz a rövid városi használat, de állítom, hogy kevésbé viseli meg, mint ugyanez a használat az 1.4-es motort.
Másfél km alatt nem lesz üzemmeleg soha, az nem turbónak való üzemmód, másrészt én nem szeretem a turbós motorok karakterisztikáját városi forgalomban, mondjuk automata váltóval ez lényegtelen, én azokat más okból nem szeretem.
rövid távokat megyek, olyan 1,5 és 4 km közöttieket
Akkor elvileg te vagy az 1000 köbcentis 3 hengeres turbós motor ideális vásárlója. A kis méretű motor gyorsan bemelegszik, kicsik a surlódási veszteségek. Városi használatban a gyors bemelegedés és a kisebb fogyasztás miatt pár év alatt behozza a magasabb vételárat és kevésbé kopik el, amit azonos városi használat mellett egy 1.4-es.
Az új 1.6-os dízel nagyon jó csendes, próbáltam és jól is megy. A problémámmal a dízellel elvi, bár az első tulajnál ez nem gond de a második aki már nem érdekel a karbantartás na ott kezdődik a kék/fekete füst. Amúgy az üzemeltetés meg több mert a dízel pont nem rövid távra jó városban hanem hosszabb útra. Városba motor szempontjából még mindig az 1.4 mpi a legjobb mert az még jó öreg szívó.
viszont a fogyasztása horror, a hibrid meg nem alternatíva amíg ilyen drága ahogy a villany autó is.
Viszont ha az államnak lett volna esze a hibridet támogatja mert akkor még talán az aki megvenne egy új ceed-et/autot elgondolkozna mondjuk egy hybrid niron, aurison stb.
Saját tapasztalatból tudom, mi a két autó között a különbség. Eddig 1,4 benzin 5 ajtós Lacetti volt (nagyon hasonló tulajdonságok a ceed motorjához erő-nyomaték szempontból) és sokat használtam az első hat évben városban, az utóbbi négy évben viszont megpakolva autópályán. Városban rövid távon hideg motorral evett 8 litert, télen meg a tizet is bekapta. Meleg motornál ez 7-9 literre ment csupán le. De országúton, pályán se tudtam 6,5-7 liter alatt elmenni vele. Most az 1,6-os dízel sw ceed egy teljesen más világ! Pont azért váltottam dízelre, mert zömében csomagokkal autópályára kellett. Városban valóban kicsit sok, harmadiknál csak a 60-70-es tábláknál lehet feljebb kapcsolni. De országúton, pályán, előzéshez, több személlyel, csomagokkal semmi pénzért nem vettem volna 1,4-es benzinest. Ilyen üzemi körülmények közé kell legalább 110-120 LE és 200 Nm nyomaték. Bár még új a verda, de vegyes országút, pálya, hideg motoros munkába járás 4,5 km-re a városban üzemi körülmények között is 5 litert ír ki átlagban. Jó látni, hogy több, mint 600 km után még mindig több, mint 300 km-t mutat a következő tankolásig. A Lacetti ilyenkor már sárga lámpával kétségbeesve kerestette volna a legközelebbi kutat velem! :-)))
Hibrid az jó városba, jársz vele kb. 5 literrel, rendes autópálya tempónál viszont 7-8 liter. Amúgy nekünk van két Lpg-s autónk napi használatra, ami kb. 5 literes benzinfogyasztásnak megfelelő költséggel eljár, meg egy új 1.6-os dízel kombi Ceed hosszútávra. Ez így együtt még bőven egy hibrid ára alatt van.
"gyakran van, hogy rövid távokat megyek, olyan 1,5 és 4 km közöttieket"
Ezzel én is így vagyok. Amíg reggel elindulok (kapu kinyit,udvarról kiállás, bezár, lámpától lámpáig gurulás 2-300 méterek), még szép, hogy 9 körüli értéket ír a fogyasztásmérő, hiszen az idő jó részében nem is mozog az autó, csak alapjáraton pöfög, menet közben is ritka, amikor 4-esig fel lehet váltani a forgalom miatt.
Akinek viszont a városi közlekedés azt jelenti, hogy 50-70 közöti tempóban hajnal 4-kor végiggurul zöldhullámban az üres Kerepesi úton, még szép, hogy 5L-t fogyaszt az 1.4-es benzines :)
Nekem ferdehátúm van, és 1.4-essel meglepően jól megy, azért azt a kasztnit még elbírja a motor. Azt viszont aláírom, hogy az SW-be LEGALÁBB az 1.6 kell, a kombihoz 100 lóerő vérszegény. Viszont a ferdehátú városban is és országúton, pályán is megállja a helyét az 1.4-essel-
Lehet, hogy a vezetési stílusommal van a baj, nem tudom. Mindenesetre gyakran van, hogy rövid távokat megyek, olyan 1,5 és 4 km közöttieket (gyakran olyan részekre, aminek szar a tömegközlekedése), és emiatt nő meg a fogyi? Főleg városban mozogtam le a legutóbbi telitank óta a kilométereket, szóval lehet, hogy a komputer által mutatott 7,5-es átlag valójában inkább 9 körül lehetett. Most ott tartunk, hogy kemény 49 km múlva kell tankolnom, és eddig mentem 516 km-et a legutóbbi tankolás óta. 565 km azért kevéske, közel 100-al kevesebb, mint amit mutatott a töltés után a komputer :(
Mondjuk még csak 3 hónapos a kocsi, és kb. 1800 km van benne.
Egy biztos: a városba legjobban a hybrid érné meg, vagy a villany :)
Következő verdákat (ha már lesz családom) az alábbiak közül fogom választani:
1. Niro (hybrid)
2. hátha a Cee'd majdani 3. generációjában is lesz hybrid, vagy villany
3. off Toyota Auris hybrid (kombi, vagy ferdehátú)
Aki 1,4 SW-t vesz, azért a kb. 20 cm hosszért drágán meg kell fizetni. Már a szalonban is és az üzemeltetés során is. Nyilván azért vásárol valaki SW-t, mert családdal, sok cuccal utazik. Ilyen esetben nem árt végig gondolni, mire is elég az 1,4-es motor.
ne kövezzetek meg ezért de az 1.4 motor ezzel az eu6-al siralmas (rajongok az autórt csak próbálok objektív lenni).Városban jó de mondjuk egy kombi családi utazó autó hát nem tudom.
A korábbi 1-es ceed-ben ez még jó volt a kocsi súlya miatt is és a teljesítménye is rendben volt meg az eu5 motor.
Egy korábbi 2012 eleji gyártású ceedel kapcsolatban fogyasztási adatok.(eu5 1gen facelift)
kb 25e+ kilométer után. Csak hogy összehasonlítható legyen az általad írttal.
53l tank
városban araszolással simán benyel 9l-et az autó ez szerintem az új esetén sem kevesebb
országúton szelig/normál vezetési stílussal 6l körül tartható akár alatta is az átlagfogyasztás
autópálya 5 fokozatú váltóval ez szerintem lehet kevesebb az új változattal csak ne legyen hegy.
110-115km/h utazó sebességgel mert e fölött az 5-ösben már sokat forog. 6.3l
(csomagokkal, 3-4 fővel jó minőségi conti gumikkal)
130km/h sokat forog sokat eszik 9l körül vagy felette.
Az új ceednél uae csak a 6-os fokozat miatt kevesebbet forog de ég óvjon hogy fel kelljen menni az alpokba az autópályán mert akkor kapcsolgatni kell és a motorban 5-ös fokozatban nincs nyomaték. (csomagokkal)
Most jöttem haza egy tankkal 675km szelíd sítlusban autópálya és országút dimbes/dombos, telepakolva. és még a tank olyan 60-80l mutatott. Tankolásnál 45l ment a tankba 2 kattanásig. Szóval ebbe még volt vagy 6-8l benzin.
Szerintem több van a kocsidba mint amennyit ír, de az autó főleg ha SW sokat is fogyaszthat persze használattól és a körülményektől is sok függ.
Amúgy én csere előtt állok és nagyon gondolkodom az 1.6-oson mert az 1.4hez ez a motor főleg kombiba tuti alulmotorizált.
asszem nekem a balos lampan volt olyan jelenseg hogy hol vilagitott hol nem ha egot csereltettem utan a jo lett, aztan megint elromlott aztan ha kicsereltek akkor nem volt kiegve, es visszateve is jo volt a megoldas az lett amikor egy olyan szerelohoz vittem aki nem ujheggyel buveszkedte be az egot a helyere hanem szetszedte az egesz szakramentumot, es abba a valamibe amivel az ego erintkezik arrebbgorbitett valami drotot, ami nem erintkezett rendesen azota jo
2010-es 1.4-es klímás Kia Cee'd-ünk van amiben a jobboldali tompított izzó nem világít, kicseréltem de az bentlévő izzó ránézésre is hibátlan volt, és az új izzóval sem világít a lámpa. A kábeleket megmozgattam, de semmi, hibának nem látom jelét. Biztosíték hibára nem gondolnék, mert akkor a baloldalinak sem kéne mennie nem? Tud valaki még bármi ötletet, hogy mit nézzek meg, mielőtt elvinném szervizbe?!
Nagyobb baj lenne, ha még akkor is 40-50 km-t írna ki, ha már üres lenne a tank, szóval a kisebbik baj az, ha a biztonság oldalára téved.
A legjobb persze az lenne, ha pontosan mérne, de olyat még nem láttam. A mostani autóm negyed tankig nagyon pontos (eleve 1 km-es egységekben számol vissza), még az utolsó 80 km-t is pontosan írja (akkor kb. 5-6 liter van benne), de utána hajlamos 40-ről 0-ra ugrani. Egyszer mentem vagy 25 km-t úgy, hogy már 0-t mutatott még megtehető távolságként.
Azt hittem, hogy ezzel pontosodik a legalsó szint mérése, de nem, következő alkalommal megint hirtelen ugrott 0-ra.
45-47l-el megyek el kb700 km,ekkor már nullát ír ki a kocsi.......tudom hogy van még benne 5-8l benzin,de parázok és rohanok tankolni,nem volt még olyan autom ahol pontos lett volna a müszer:(
Persze ez nam város,elöváros+ M0.Jó ez kevesebbet nem is vártam töle:)
Belehet állítani az átlagfogyasztás mérését külömböző változók szereint/kézikönyv.
Gondolom ha csökken az átlagsebességed akkor sokat áltál járó motorral,pl dugó,az azért emeli a fogyasztást...
A fogyasztásra: mondjuk az igaz, hogy nagyrészt városban mozogtam vele,m és többször is rövid távokon, de azért volt országút is (pálya nem). Elképzelhető, hogy a 660 km-et üzemmeleg állapotra érti, viszont akkor rövid távokon, amíg nem melegszik be, sajnos úgy néz ki, 9.5 körülre is felszökhet az átlag.
1. Ha telitanknál 660-at írt ki az azért is lehet, mert üzemmeleg volt a motor. Ha sokat mész hidegen akkor ehhez képest jelentősen csökkenhet a megtett km-ek száma. A megváltozott körülmények miatt az is előfordulhat, hogy mész 100 km-t, közben csak 50-nel csökken a megtehető km-ek száma. Nekem dieselem van. Amikor legutoljára telitankoltam 850 km körülit írt ki. Most, hogy félig van, ha összeadom a megtett és a megtehető km-et 920-ra jön ki. Ez betudható annak, hogy több volt a vidék. Ez fordítva is igaz lehet.
Kedves Márkatársak, akinek 1.4 benzinese van a mostani Cee'dből!
1. Ti hány kilométert tudtatok megtenni egy telitankkal? Nekem a telitankolás után 660 km-et mutatott a kijelző, azóta mentem 493 km-et, de már csak 81-et ír ki :( Ez így összesen 574 km, ami egy 53 literes tanknál vérszegény, mikor átlagfogyasztás (állítólag 7,5 liter) alapján 650-700 km körül kéne elmennie, de rosszabb esetben is 620-630-at.
Nektek mennyit megy el? Kicsit csalódott vagyok, mert még változó vezetési viszonyok közt is 620-630 km-re számítottam...
2. Az eddigi átlagsebesség, amit kiír, az utóbbi időben elkezdett csökkenni. Most már csak 36 km/h, ez ugyebár a kijelzőn ott van, ahol kiírj ezt és az eddig megtett kilométer mennyiséget is.
Ugye nem tilt le, ha ne adj Isten ez az átlagsebesség véletlenül lemegy egyszámjegyűbe?
Értem, annyi a nyűgje, hogy túl érzékenyre állították szoftveresen, mondjuk 2 bar-tól 2.5-ig, nem kéne hogy jelezzen, ill. 2-3 tized bar különbség alatt sem. Lehet, hogy majd egyszer módosítanak rajta, ha sokan duzzognak.
- Ugyan annál az Agipnál végre sikerült. 2,3-ra fújtam, de semmi(). Ezen a mérőn valóban 2,02-2,00 mutatott. Ennek örültem, de csak addig,míg fel nem fújtam. 2,3 fölé pedig nem megyek. Mentem pályán 35 km-t, jelez mindkét első....
-Du.indultam haza: Indultam haza, jelez még mindig mindkettő. Pár száz méter után a jobb első megszűnt......mire a pályára értem (~4-5km) a bal első is. Ezzel most kb. annyit értek el, hogy szarok a TPMS-re.......szóval minden rendben.....minden rendben????
Volt hozzászólás nitrogén ügyben.
- Reggel fújtam fel 2,3-ra, du. indultam vissza. Azért ennyire ne legyen már lomha az a szenzor....A másik meg, a -10% az 1,98 így 2-re, főleg 2,3-ra nem illene jeleznie. A nitrogénesről meg már olvastam, miután a fordomba egyszer én is töltöttem (akkor, pillanatnyi elmezavar miatt 800HUF-ot fizettem ). Eléggé humbuknak tűnik, mivel eleve 78% nitrogén van alapból a levegőben. Bár a térfogatváltozása lehet tényleg kisebb, ha oxigénmentes, tiszta nitrogént töltenek bele, de gyanítom ennyit nem számít és kedvem sincs egy schrödinger egyenletet most megoldani.....
Minden esetre most este sem jelzett, pedig már csak 5 fok volt....khmm... Szóval az, hogy farkast kiált ez a sz@r, nem helyes. Nagyon nem....
A leírás szerint 5 percen belül el kellene múlnia a riasztásnak, ha nem keresse fel a legközelebbi bla..bla..bla... de ha ezzel bemegyek, minimum kiröhögnek..
Ma sem jelzett egyszer sem, hajnalban indulok, kíváncsi leszek. Remélem Szombathelyig elmúlik(már ha riaszt..) :)
Ez a TPMS rendszer kicsit túl van bonyolítva és túl érzékeny.
A céges Octaviákban nem TPMS van, hanem az ABS jeladó jelét feldolgozó rendszer. Az sokkal toleránsabb, ha hideg reggel elindulunk 2,0 nyomással és autópályán lemegyünk Győrbe, akkor nem szól, pedig 2,5-2,6 barra emelkedik a nyomás a melegedő gumiban. Azt nézi, hogy egyformán emelkedik-e a nyomás, ha igen, akkor nem szól egy szót se.
Ez az egész guminyomás f@..ág azért lett kitalálva, hogy a paraszt ne járjon 1,5 baros guminyomással, azaz ne fogyasszon sokat az autó, ezáltal csökkenjen a károsanyag kibocsátás. De! Ha a rendőrlámpákat lennének szívesek összehangolni az illetékesek, hogy egy rohadt zöldhullámban lehetne menni legalább 2-3 km-t egyhuzamban városban és nem kéne minden második lámpánál megállni az sokat segítene a környezeten és az autósok pénztárcáján is.............
Én is az idén boldog tulajdonosa lettem egy 5 ajtós 1,6GDI ceed-nek.
Nekem is az agyamra megy a keréknyomás ellenőrző rendszer...
Folyamatosan szívok vele. Pedig én 2,7-re szoktam fújni, de amint 2,5 alá esik, már jelez is....
Még jó, hogy van otthon kompresszorom, persze kúton is megnéztem fújás után, ugyanazt mutatta.
Ezzel csak az a baj, hogy ha folyamatosan betonra fújt kerekekkel járok kiveri a vesémet rossz úton, arról nem is beszélve, hogy a gumit is megölöm vele idő előtt.
Mind1 hamarosan úgyis visszaviszem egy 5000-es olajcserére, majd megkérdezem, hogy gyári diaggal szoftveresen tudnak-e állítani a limiten. Szerintem nem, de egy kérdést megérdemel.
Vagy jó magyar módra leragasztom a műszerfalon a visszajelzést, és akkor amiről nem tudok, az nem zavar elven telibekakkantom. :)
Jövő nyárra úgyis tervezem alufelni vételét nyárinak, abban pedig nem lesz szenzor.
Mondjuk AGIP kúton elllenőriztem a múlt héten, most, hogy jelzett MOL kúton. Ha 2,5-re fújom akkor nem jelez, hogy sok? Holnap kipróbálom az AGIP kúton. Akkor 1-2 tizedet érdemes ráhagyni?
Vicces, ma elővettem az autót, felrakatni egy téligumit. Természetesen kigyullad a keréknyomás hibajel. Hámondom rendben van, hideg lett. Bemegyek egy benzinkútra, felfújom az összes gumit 2.5 barra, ugye, annyi gyári érték. Lámpa világít. másik benzinkút, szintén 2.5 bar. Felhívom a szervizt, mondom a tököm akar vitatkozni gumicsere után, nézzenek rá, beviszem 10 perc múlva kihozza az ember, azt mondja, 2.2 bar volt két gumiban, és ez a szar 1-2 tized barra bejelez, annyit meg simán csalnak a benzinkúti mérők. Fasza, elcsesztem 2 órát az életemből.
Óvatos, de később meghálálja. 150.000 km-rel úgy adtam el az 1,4-es Lacettit, hogy 1,6-osokat megszégyenítő sportossággal közlekedhettem vele. Semmi baj, tökéletes kompresszió, jó nyomaték.
Ezt a kitűnő turbós Ceed-et meg mégjobban kell óvni a hőmérséklet függvényében. Nagyon kényesek ezek a több, mint 200.000-et pörgő turbók a jó kenésre, amit csak egy üzemmeleg olaj adhat. Hidegen üzemelés, autópályázásnál a leállítás, stb. Figyelmet igénylő használat, de ha minden jól megy, ez 150.000-nél "éppen bejáratott" motor lesz, minden nagyobb hiba nélkül el kell szaladnia 3-400.000-et!
Üzemi hőmérséklet....miért nem tudja a kijelezni azon b@.. nagy kijelzőn, inkább autót rajzol oda meg minden mást. Miért kel lapozni ahhoz, hogy kinn legyen. Több információ felférne.
Azt nagyon eltolták.
Gondolkodom is egy odbII-es HUD beszerzésén éppen emiatt. Csak a kábelezéstől tartok, mert blútuttyosat nem találtam(még). Lehet, hogy egy másik telót teszek ki majd balról emiatt.
Én így járattam be az eddigi autóimat (értendő üzemi motorhőmérséklet mellett):
1000 km-ig semmi autópálya, hosszabb utazás esetén egy-két 10-15perces megálló. Gyorsítás max 1/3 gázon, max 2-2500-ig pörgetve.
2000 km-ig nem terhelni telepakolással, utánfutózással, nagy emelkedőn inkább egyet visszakapcsolva, nem erőltetve. Autópályázni nem állandó egyenletes sebességgel, tempomatot még nem használni.
3000 km után már nagyobb gázadásos gyorsítások is beleférnek, de a túl magas fordulatszám itt is még felejtős. Hosszabb autópályás üzemnél néha megállni, pihentetni.
5000 km után már csak arra kell figyelni, hogy a hűtővíz üzemi hőmérsékletű legyen legalább 10-15 perce, mert akkor már az olaj is elérte nagyjából az üzemi hőfokot.
Az írás szerint nem igényel bejáratást. Nekem kérdésemre azt mondták, hogy 2000 km-ig lehetőleg változó fordulaton, sokat kapcsolgatva közlekedjek. Így tettem, csak 2000 után mentem pályára, meg kezdtem használni a tempomatot. Első fogyasztásom nekem is magas volt, ne aggódj, majd beáll, nekem 5,2-5,3 sok-sok pályával. Most járok 7000-nél, az havi 3500 pontosan.
Hello mindenki. Csak annyi lenne a kerdesem hogy meddig bejaratos a ceed 1.6 crdi? Most van benne picit tobb mint 1000km. De azt mondtak hogy ne nagyon nyomjam neki egy par ezerig. Meg a figyasztasom sem a legjobb meg nagyon messzire vagyok a gyari adattol. Bar arra is azt mondtak a szalonban hogy majd beall szepen. Elore is koazonom😜
Ez itt offos, de szerintem igen. A 2009 szeptemberi dátum arra vonatkozik, hogy azután nem adnak típusbizonyítványt Euro4-es új autótípusnak. A korábban kiadott típusbizonyítvánnyal rendelkező Euro4-es autókat a kötelező normaváltás után egy évig (201o szeptemberig) még üzembe lehetett helyezni.
Az Euro6 norma is 2014. szeptemberétől kötelező, ettől függetlenül tavaly első félévben ezerszámra helyezték üzembe az Euro5-ös motorral szerelt új autókat.
Ma megoldódott azEPS kormányszervo gondom. Ugyan így is drága volt, de nem 600ezer, hanem mindennel együtt, bontóból, beszereléssel 125ezer. Ugyan csak negyed év garancia, de talán nem jön többet elő. Állítólag ez előforduló hiba, de szerencsére nem gyakori. Pech, hogy nálam eljött.
Eps lámpa kigyulladt? Egyik szomszéd havernak is van ilyen gondja, neki van kábel progi otthon hozzá, ő ki szokta olvasni a hibakódot olyankor egy darabig nincs gondja...
Márkaszerviz azért elég pofátlan tud lenni, tegnap én is elvittem egy 15 ezres olajcserére az autómat, literenként 5e ft-ot számlázni az olajért, kicsit bazmeg.
Tutira biztosan nem javítható? Hozzáértő mondta átvizsgálás után, hogy komplett csere kell? Azért ha esetleg még szerelő nem látta ne vegyél meg egy komplett szervot.
Régi karosszériásba itthon nem tettek bele. Ez egy készletről eladott kocsi lehet, mivel szeptembertől már a facelift jött ki. Ha szalonos/demo kocsi volt, akkor már előtte üzembe helyezték, majd ki is vonták a forgalomból, hogy szeptember után is eladható legyen "újként" DPF nélkül.
De az is lehet, hogy simán a dátum nem stimmel. Nem ritka, mint ahogyan más "pontatlanság" sem.
A általad kinézett autó 2010-es, ebben már van részecskeszűrő, ami a megtett 245 ekm alatt szépen eltömődhetett, tehát valószínűleg rögtön cserélni kell (ha még nem volt cserélve) :-(
Kettős tömegű nincs benne, a DPF 2009. ősze óta kötelező, importban lehet a korábbiban is. Nekem az EURO V-ösöm kevesebbet fogyaszt, mint az ex EURO IV-esem, amire korábban nem gondoltam volna.
A km mindenféleképpen számít, de elsődlegesen a kocsi múltja. Nekem két zónás a klímám, de ritkán tesszük egymástól függetlenné. Nem is néztem, hogy mennyi lehet a max. különbség a kettő között. Tempomatot lehet utólagosan is belerakni, ami valóban hasznos.
Már egy ideje kutatom az autókat, nem tudok dönteni. Ma viszont szét néztem a KIA háza táján is.
Azt hiszem, hogy egy kombi 1.6 CRDi lenne a legjobb nekem. Ha jól tudom nincs DMF és DPF sincs. Megbízható, keveset fogyasztó autót keresek, amivel erőlködés nélkül lehet közlekedni.
Mire kell ügyelni kifejezetten a vásárlásnál?
Egy 250-300 ezret 2010-es példány lehet jobb választás rendesen felszerelve, vagy egy fapadosabb régebbi, de kevesebbet futott?
Mindenképpen szeretném, hogy legyen benne ESP, illetve tempomat is, ha utólag nem vagy csak drágán macerásan beszerelhető. Persze örülnék, ha kétzónás klíma lenne, meg hasonlók, de ezek nélkül azért tudok élni.
De nem csak ezt irja ki, ki ir még egy olyat, hogy 96:34 ha tovább lépek akkor ugye 30-nál ugrik be a pillanatnyi fogyasztás, na ez akkor kb 99,9-et mutat, ahogy nyomom neki ugy csökken és még van ilyesmi
Gumisoknál érdeklődve nekem is 15E/db árat mondtak, tanításról nem esett szó. Az egyik legnagyobb internetes aukciós oldalon jóval olcsóbban is található(KIA-hoz is), bár a Ceed nem szerepel a kompatibilis autók közt. 433 MHz-en üzemelőket kerestem mert az kell, bár lehet a többi ezen a frekin működik :-)
Sziasztok!2 problémával fordulok hozzátok:adott egy kia ceed sw 2008 1.6 crdi .a jobb első tompitott izzó felfelé világit.az istenért nem tudom a helyére rakni.ötlet?a másik 1 hónapja vettem az autót a kuplung elégé fent fog már 2esbe mikor felengedtem a kuplungot és hallani lehetett egy kattanást sztem a szerkezet de 1 hete nem hallom és nem is húz ugy az autó.erre valami ötlete van valakinek?cseréljek szerkezetet?válaszokat előre is köszönöm
Tud valaki valami okosságot Kia Ceed gyári TPMS szenzor kiváltására? Téli gumit vásárolnék acél felnire és ha jól tudom ennek hiányában folyamatosan hibát jelez az autó. Mire kell figyelni ha nem a gyári kerül bele? Ha jól sejtem ezek taníthatóak de mégsem mindegy, hogy milyen az érzékelő.
Olyan kérdésem lenne, hogy penteken mentem haza a kocsival és váltottam a trip gombal a pillanatnyi fogyasztásról arra hogy mennyi km-ert tudok még menni tankolásig es azóta meghülyült a gép, mert minden hülyeséget kiirkal. ír egy olyat hogy 28 MPH ez nem változik sohasem akkor egy olyan hogy ha 30-al akkor 99.9-et is ki ír ahogy gyorsítok akkor csokken az érték. Egyedül a dátumot mutatja jol.
Ha valaki találkozott már ilyen problémával az segíthetne hogy mit lehet vele csinálni.
Lehet, hogy már volt téma, de nekem most jött elő egy hiba. Az ESP OFF sárga és az EPS piros hibalámpa egyszerre elkezdett világítani és el is ment a kormányszervó. Mi lehet a gond? Autópályán jött elő a hiba, nem mentem bele semmi kátyúba, semmi ilyesmi nem volt. Autó 2009-es Kia Ceed SW
Ízlések és pofonok. Valószínűleg komolyabb autó lett már több bemutató is olvasható a neten. Sajnos a tesztekre még várnunk kell. Kíváncsi vagyok az etalonnak tartott Golf VII-est mennyire éri be. Azonban azt tudni kell, hogy a Kia és a Hyundai elsősorban a japánokkal van versenyben. Attól tartok árban is lesz egy ugrás (főleg megspékelve egy DCT váltóval) itt is és majd az új Ceed-nél is. Az 1.4 T-GDI-re meg nagyon kíváncsi leszek mert az 1.0 T-GDI-ről nem voltak meggyőzőek a tesztek.
Szerintem az előző szebb volt, természetesen el tudom fogadni, ha valakinek az újabb i30 tetszik jobban (erről jut eszembe, nem arról volt szó, hogy a Hyundai szakít a számokkal és nevet ad a modelleknek?).
nem tűnik "normális" dolognak, de lehet, h "csak" vmelyik retesz kopott ki/akad... szal sztem márkaszervizben nézesd meg... (nekem anno golfnál volt ilyesmi gondom)
neppertémára: sztem átnézetni csakis olyan szervizben szabad amit Te ismersz de szinte biztosan nem olyannal akit a nepper ajánl... akkoris ha bivalynekeresden van... akkor irány a szomszédváros... ha meg a nepper ettől elzárkózik akkor viszlát... (vagy vinni a tényleg hozzáértő embert aki végig ott van az átvizsgáláskor)
igazából az a szomorú, hogy nem is csoda, hogy ilyenek a nepperek, hisz kb az egész ország ilyen plusz ők is csak kiszolgálják az igényeket...
egyrészt magyar "hagyomány" hogy kb mindenki trükközik valamivel... utálkozunk ha velünk csinálják meg, de megmagyarázható ha mi csináljuk másokkal...
másrészt erről szól a becsületesnepper két régi cikke is... a (legtöbb) nepper azt teremti meg amit a vevő keres... ha mindenki a nyugger orvos garázsban parkoltatott kevés km-es sérülésmentes autóját akarja kifogni természetesen úgy, hogy ez legyen a legolcsóbb a piacon, akkor csinálnak ilyen autót... )
És igazából az a baj, hogy nincs a lehúzós nepperek ellen orvosság. Ha veszel egy kiskunrettenetesi neppertől egy autót, akkor csakis a helyi szervizbe tudod elvinni az autót átvizsgálásra, ott meg már mindenkit lefizetett a nepper, tehát téged jól átvernek.
A TotalCaron is volt egy cikk, egy fickó Debrecenbe ment autót venni, ott el is vitték a szakszervizbe átvizsgálásra az autót, ahol mindent rendben találtak, a fickó meg is vette a neppertől az autót.
Fél évre rá kiderült, hogy az autó korábban 2 másikból lett összeépítve, amit a szerviz az átvizsgáláskor "nem vett észre".
Dehogynem vette észre, csak a nepper megmondta nekik, hogy hova ne nézzenek :-((
Egyébként volt hasonló távirányítóm. Azon a csengő gomb a pánikgomb volt. Megnyomva (vagy 2 másodpercig nyomva? :s ) azonnal riasztott. A másik lehet, hogy a sziréna némítása, de azt passzolom.
Miféle kavicsfelverődés az olyan, ami a B oszloptól hátrafelé mindkét oldalon leveri a festéket?
az első ajtók 80-90 mikronosak, a hátsók 130-140 valamint a hátsó sárvédők is.
A motorháztető 250 az tuti telibefújt valamiért.
és a váltó-motor nem megfelelősége mit jelenthet?
hagyd ezt a kocsit, keress másikat, jobban jársz. Ezt majd eladják vmi idős házaspárnak, vagy olyan családosnak aki nem ért semmit a kocsihoz csak tankolni tudja...
Ha valami nepperről van szó,hagyd a fenébe,nekem is hazudoztak annyit. Amikor hazahoztam a kocsit és kiderültek a hibái,számonkértem tőle és mondtam,ha nem teljesiti a kártéritést,ügyvédhez megyek,erre ő lejön és szétveri a kocsit. Ezek csak addig jók,amig kezükbe nincs a pénz.
2009-es 1.6 -os benzines KIA Ceed-em van, amelyben motort kell cserélni. Tudnátok segíteni abban, hogy hol keressek hozzá bontott motort? Itthon nemigen találni.
Épp most sikerült beszélnem az eladóval a kocsival kapcsolatban. Elmondta, hogy a mai nap ment nézni egy alaposan felkészült érdeklődő, aki KIA szerelőt is vitt magával. Próbakörre mentek és a kocsi dobott egy motor hibakódot. Világitott a check lámpa. A KIA szerelő ki is olvasta a hibakódot. "Turbó nyomás szabályzás különbség hiba" A KIA szervizes szerint kb. 100 ezerből orvosolható. Ez magába foglalja az EGR szelep tisztítást, részecske szűrő tisztítást, és a turbó javitás-tisztítást.
Meglepődtem a részecskeszűrőn, de aztán kiderült, hogy osztrák az autó. A sógoroktól lett behozva :(
Akik nézték most gondolkodnak, mint ahogy én is.....
szerintem eloszor tisztazzatok az arat arra az esetre ha teljesen rendben van, mielott komolyabb energiat feccolsz a dologba reszecskeszuro kettostomegu nincs benne a kuplung ennyi idos korban eselyes hogy cserelendo, az allapotfelmeresen kerdezz ra amikor en utoljara markaszervizben voltam (140 ezernél) akkor meg is nezte a szerelo, mondta ilyenkortajt szokott kezdodni a kuplung (szerencsere nem volt meg semmi baja)
- Szemrevételezés, hideginditás, próbakör, okmányok stb. ellenőrzése
- KIA márkaszervizben állapotfelmérés az esetleges "turpisságok" kideritése érdekében. Bizom benne, hogy az eladó partner lesz ebben. Ennek a költségét én állom ha a próbakör után odáig eljutunk.
- Összkép illetve állapotfelmérési lap alapján vételárban megegyezés.
Lássatok el legyetek szivesek jó tanáccsal mi az amire a vásárláskor figyeljek ?
A kuplung szerkezet esetleges hibájára mi utalhat ?
Ennél a kocsinál ha hihetek a netes infóknak nincs részecskeszürő és nincs kettős tömegű lendkerék. Valóban igy van ?
Az állapotfelmérés során a befecskendező rendszert is le tudják ellenőrizni ? Azt hiszem ha ez nem tökéletes eléggé zsebbe nyúlós a javitása.
Itt vagyok még a szervizben. Azt mondták hogy csak a hátsó fékeket kellene cserelni (tárcsa, betétek). Az utángyártott dolgoknak az ara kb 40ezer, a gyárinak 70 lenne az ára, plussz a munkadíj és az egyebek.
Most gondolkozom itt csináltaszám-e vagy a haver, akinek szintén szervize van.
Kia Cee'd ED 1,4 benzines autóm van, aminek rosszalkodik mostanában az EPS rendszere. Persze intézem a szervizt, csak szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok-e már a problémával. Ráadom a gyújtást és kb 1 másodperc múlva hallok egy nagyon halk kattanó hangot, akkor tudom, hogy nincs szervokormány. Viszont ha ekkor leállítom és újraindítom, akkor megint minden ok.
Előzetesen tudtok valami tippet adni, hogy mi lehet a baja?
Szia! Az enyém is SW 2010 benzines és azt vettem észre, hogy 5-ből egyből nem megy üresbe, hanem ha enyhén bal lefele húzom előszőr mintha négy és 5 közé ugrana, majd ha még egyet húzom le akkor vált üresbe és úgy már tudok 3 asba kapcsolni. Tehát a többi sebességből egyből üresbe ugrik, csak az 5-nél kell kettő ugrás! Ez nem tudom, hogy a ráncfelvarrott KIÁknál bug vagy ficsör de a régi Ignisemnél ilyet nem tapasztaltam.
Nekem is lassan esedékes a féktárcsa+betét cseréje(néha nyikorog fékezésnél) szóval ha kaptál árajánlatokat megoszthatnád, hogy mennyi az annyi és hogy hol fogod kicseréltetni :9 Köszi előre is!
Az elmúlt három hétben kissé megdolgoztattam az 1,4-est, 4500 km-t mentem vele mediterrán meteorológiai körülmények körülmények között, folyamatosan üzemelő légkondival. Ebből 3500 km autópálya volt, 120-140 km/h tempóval, a többi országút, 70-80 km/h tempóval, amiből 60 % hegymenet 30-50 km/h tempóval. Az autópályán tempomatot használtam. A teljes útra 6,4 l/100 km átlagfogyasztás adódott. Szerintem, nem rossz. :)
Kondenzvíz kivezető cső a tűzfalon. Ez vezeti ki azt a lecsapódott párát, amit az utastérben a légtérből a hőcserélő von ki és a gyűjtőtálcán összegyűlik. (Ezért nem jó sokat belső keringetésen légkondizni, mert szárítja a levegőt, kivéve ha pont az a cél, mert párás a levegő az utastérben.) Az a jó, ha ezen kifolyik. Vannak esetek amikor eltömődik és nem folyik ki, ilyenkor az utastérben túlcsordul a gyűjtőtálcán és a lábtérben landol a kondenzvíz. Néha nem ért egy vékony drótdarabbal megnézni, nincs-e eltömődve.
Lehet rosszül írtam, a motortérben van a cső. A motortér/utastér elválasztó lemez (vagy hogy hívják) és a motorblokk között, lent az egyik motor tartóbak környéken.
Most, pár perce észrevettem, hogy a kocsi (Ceed) alatt víz van. Elkezdtem keresgélni, hogy honnan jöhet. Találtam egy csövet ami sehova sem megy. A motortérben volt az utastér előtt, lent. Nem tudjátok esetleg mi lehet az? Lehet, hogy valami légkondi túlfolyó? Eddig nem vettem észre ilyet, bár nem is figyeltem.
Elsőre rontottam el. És másodszorra jól írtam. 0 állásból feltolod hármasba és jobbra van az 5.
A hiba: 5-ből nem tudom visszatenni 3-ba. Érted? Szóval 5-hőz képest nem tudom balra magam felé mozgatni. Csak jobbra, tőlem távolabbra, majd úgy vissza 3-ba, vagy le 4-be és úgy fel 3-ba.
nem úgy van hogy a nullához képes jobbra fenn van a hármas (és mégjobbrább fenn az ötös)? tehát ha kiveszed ötből akkor tök normális hogy kicsit jobbra kell mozditani hogy bemenjen háromba
Szervizben voltam a kocsival, mert műszakis is volt ugye közben. Elmondásuk alapján gyertyacsere megvolt, "átvizsgálták" a kocsit, hibajelet nem küldött.
Férjem olvasott utána a neten, hogy lehet a felső holtponti adagoló a rossz, mert ugyanígy járt egy opel astra-s is és nála az volt végül a gond.
Első körben egy szerelő kitisztított minden "benzines-olajos" mechanikát rajta, mégsem lett jobb. Visszavittem, hogy nem jó, most ő is ezt az alkatrészt cserélte, pedig nem szóltunk neki, hogy utánaolvastunk a neten. Remélem jó lesz most már a kicsi kocsi, ma megyek érte, hétvégén kiderül.
Ha mégsem, már találtam egy új kia szervizt, ahová vinni fogom a kocsit, mert a régibe - azt nem írom le melyikbe - én többet nem viszem el azért, hogy kivágják a műszaki után minden kért javítás nélkül. Még rosszabb állapotban kaptam vissza a kocsit, mint amilyen volt.
Kaptál hibakódot? Kontroll-lámpa világít? Laikusként gondolom jónéhány dolog lehet problémás. Lehet EGR-szelep, lehet fojtószelepház, főtengely-jeladó, valamelyik vákumcső, ac-pumpa, stb.
Így ez csak találgatás, jó lenne szervízbe vinni, kódot olvasni (ha van) és onnan továbbgondolni.
Segítséget szeretnék kérni, egy 2008-as, 1.4-es benzines kis csodát vezetek két éve, imádom. Az elmúlt hetekben, pont a műszaki vizsga előtt jelentkezett egy olyan problémám, hogy indításnál köszörült, alig indult el a kicsi kocsi. Ezt megcsinálta hideg és meleg motorral is. Amikor elindult végre, csinált olyat, hogy 800-2000 között ingadozott a fordulatszáma. Ez után megcsinálta velem, hogy fékezésnél - erős fordulatszám esésnél - egyszerűen leállt menet közben. Végül már, amikor egy körforgalomban vártam a sort, akkor is leállt, alapjárton. Ezek a hibák teljesen váratlanul, váltakozva jelentkeznek.
Nem tudom, mi lehet a baja, nagyon szeretném visszakapni a régi, megbízható kisautómat, ha valaki találkozott már ezzel a problémával, kérem segítsen. :-)
A márkaszervizes javíttatást bármelyik márkaszervizben lehet csináltatni, ugye? Tehát ha a Wallistól vettem, de más márkaszervízben javíttatom, attól még megmarad a garancia?
180e-es szervízt csináltatott már valaki 2010es 1.4B-en? Kb mennyibe kerülhet? Szervizenként lehet különbség? Tudtok valami nem lehúzós szerizt? Köszi a válaszokat.
Viszont a kombik fogyasztás a teljes sokaságon belül 7,46 L/100 km, ez azt jelenti, hogy nincs érdemi eltérés a teljes flotta fogyasztásához képest (7,44 L/100 km), tehát a kombik nem fogyasztanak többet mint az ötajtósók, a gyári adat hibás lehet a fogyasztást illetően.
A súlykülönbség nem indokol ekkora mértékű fogyasztás különbséget, városi, országúti forgalomban sem hiszem a légellenállás ekkora különbséget okozna (a fogyasztást mérő teszt ciklusban elég kevés a nagy sebességű haladás).
Ha tényleg 10 %-os a gyári fogyasztási adatok különbsége, akkor csak arra tudok tippelni, hogy más lehet az ötajtós és a kombi kivitelű autók végáttétele.
érdeklődnék, hogy KIA CEED 2009-es autóhoz keresek kuplung pedál tartó konzolt, mert az enyém elrepedt és cserélni kell. Nézegettem a neten bontókat, még nem válaszoltak. Érdeklődnék, hogy nem tudtok valami jó bontót, ami megbízható és postáz is? Mert gondolom az új alkatrész ára horribilis... Köszönöm előre is!
A gyári adat szerint is ~8-10% a többletfogyasztás. Az meg azért már jelentős szerintem, főleg ha felesleges. Lehet én vagyok szarrágó a fogyasztást tekintve, de feleslegesen egy deci is sok :) A súly mellé még azért nagyobb sebességnél bejátszik a légellenállás is. Bár kétségtelen évi 10e km-nél nem tűnik soknak, de 20-30e km-nél már jelentős tétel. Azokra a ritka alkalmakra meg amikor kell, legfeljebb lefektetem az ülést oszt' csókolom. A fordom az kombi volt, imádnivaló a hely benne az tény. Az első 2-3 évben ki is használtam, azért vettem. Utána meg ugye (milyen az ember) mindig teli volt valami szarral, autó porszívó, tisztítóeszközök garmadája, szerszámos táska, műszerek mindig benne maradtak valahogy. Sok-sok apróság, de együtt már jelentős felesleges súly, +1 személy. Nem beszélve nyaraláskor a "fér még vigyük ezt is hátha kell" (nem kellett) női hozzáálásról :)
Erre az igénybevételre valóban jobb a benzines, azon belül megfelel neked az 1.4-es verzió. A kombi üresen nem sokkal nehezebb az ötajtósnál, tehát ha nem felejted benne a nagyi komódját, akkor nem jelent érdemi többletfogyasztást a kombi verzió.
Gázszettel autót csak alapos átvizsgálás után szabad megvenni (bár ez a gázszet nélküli autókra is igaz).
Tudni kéne, hogy milyen célra, mekkora éves használatra keresed az autót.
Mivel főként kombikat nézel, ezért feltételezem a gyakori megpakolást bőséges cuccal. Na, ezt az 1,4-es nem fogja szeretni.
A nagyobb teljesítményű verziók között pedig általában az dönt, hogy évente mennyit mentek az autóval. Éves 18-20 ekm körül már érdemes dízelt nézni, alatta általában a benzines jön ki gazdaságosabbra.
Emellett egy 200 ekm körüli futásteljesítményű autó megvásárlása esetén legyen a zsebben legalább 100-150 eft tartalék pénz az esetleges letérdelések javíttatása érdekében.
Mentem egy jó 100-ast ismét az említett új Ceed-el. Ami feltűnt ill. fel sem tűnt a start-stop működése annyira profin és csendben dolgozik, hogy észre sem venni! Ez meglepett mert más autókban nem tűnt ez ilyen finomnak. A másik a kormányzás; ismét megemlítem normál állásban olyan könnyű amaz mint az enyém komfortban ill. picit direktebb. Nyilván gokartos érzést nem kell várni de ezt még lehetne javítani de így sem rossz.
Ez nem Kia specifikus tanács, inkább egy jó állapotú benzines, és szereltesd bele te a gázt. 250-300e km-es commonrail dízelhez meg én nem vagyok elég bátor.
Autócserén goldolkozom, és a választás Kia Ceed Kombira esett. Főbb alternativa elsősorban benzin-gáz üzemü autó, de egy dízelen is elgondolkodnék a hahu ajánlatait nézve.
Meg vagyok elégedve!! És ez nagy szó nálam. Ez az 5 lityi vegyes fogyasztás nagyon biztató. Számolva is ennyi, komputer is ennyit mutat. Le a kalappal. És még van mit finomítani, még nem mindig úgy pakolom a sebességeket mint kellene. Na majd ráérzek teljesen. Van a motorban szufla elég ehhez a kasznihoz, pályán is oda lehet lépni rendesen. Tetszik, hogy 170-nél forog 3000-et, a ford 150-nél pörgött ennyit. A belső hangszigetelés is jobb, sokkal halkabb. Remek választás volt ez a KIA.
A Kia majd ad egy árajánlatot ès majd kérek egy másikat is egy másik szervizből. Ha megvan majd kitalaláljuk a pénzügyi tanácsadómmval. A fékrendszer azért eléggé fontos dolog. Nem szivesen rakatnék bele valami olcsó, nem jő cuccot.
Ha erre már épp nem fog élni a gari (a 7 év csak nemrégóta van nem?) akkor én egy féknél (és kb bármi másnál is) már megelégednék egy olcsóbb verzióval...
Bár most a kocsinknál úgy lett pont ez, hogy féktárcsa már utángyártott, de a betét gyári! (de én márkaszervizbe hordom, mert 15 éve hibátlanul és korrektül dolgoznak... de ez egy Honda szerviz)
Szóval ha még hosszú távon tervezel az autóval, akkor a legtöbb esetben azért jobb minőségűek a gyári alkatrészek, de lehet, h egy nem márkaszerviz olcsóbban adja, olcsóbban cserélii, ami jó választás... szóval nem biztos, hogy megéri pl a fékbetét minőségén spórolni (ésszerű kereteken belül persze :D)!
Teljesen igazad van ebben. A szervizbe ahová a hordtam az autóimát 40 körül mondták. Meglátjuk mit mondanak majd a Kiaban. Viszint az autó már öt éves lesz és egy darabig nem tervezzük a cseréjét, igy nem tudom nem-e az olcsóbbat kellene választanunk. Na, de azt sem tudom, hogy az ország amelyikben élünk jelenleg mennyire kukacoskodna, ha nem Kia szerviz csinálná.
ELVILEG ilyenkor a garancia csak arra a részre veszti érvényét amit nem márkaszervizben javítottak/cseréltek...
de azért szerintem ebből könnyen vitaforrás lehet... pl nem gyári a fékbetét, akkor azt egy átrozsdásodással vagy a turbó szétmenésével persze nehéz összefüggésbe hozni, de egy elfáradt féltengellyel már vitatkozni fognak...
de ha korrektnek tűnik a márkakereskedő ára a fékre (nem egy számla nélküli mekkelekhez, hanem egy "rendes-nemmárka" szerviz áfás/saját munkájára garanciás árához képest) akkor én nem spórolnék ezen...
mert azért ha sokkal olcsóbban csinálja meg valaki az elvileg úgy lehet, hogy nem áfás (ok, ez fáj a legkevésbé amíg nincs gond a munkájával), szarabb minőségben olcsóbb alapanyaggal dolgozik, nem vállal a munkára garanciát... tehát lehet, hogy többet vesztes hosszú távon, mint nyersz...
Sok választási lehetőségem nincs. A közelben csak egy márka szerviz van.
Na de be is mentem tegnap oda, megérdeklődtem a dolgokat. Szerintem korrekt volt a fickó. A szervizre, vagy vizsgálatra azt mondta, hogy 50-ből kijön. A fékekre meg majd adnak árajánlatot. Arra azt mondta, hogy akár 100 ezer is lehet, attól függően, hogy miket kell még cserélni. Viszont azt máshol is lehet szereltetni, mert nem számít a garanciánál. Ez valóban igy lenne?
1.4 benzines,a feles jelzésig lassan utána picit gyorsabban mér az analóg,mikor nullát ír ki a müszer és felszóllít a tankolásra akkor nekem 45-46 liter megy bele,kb 700 km-ert megyek el ennyivel,de ha megnézed leállítás után,hogy hol a mutató akkor simán lehet még benne 7-8 liter.
5000 km után a fogyasztás 6.2 de ez inkább elővárosi forgalom,semmi dugó,kevés autopálya/m0/.
Nekem azt mondták a kereskedésben,hogy pár ezer km-ig ne pörgessem 4000 fölé a fordulatszámot......
Idestova 3 hetes lesz a járgány, igaz enyém dízel. Az első 500 km-en elég sokat fogyasztott, igaz sokat városoztam is, kb. felét. De az analóg szintjelző nekem normálisan működött, sőt! Mintha a felső tartományban lassabban ment volna le mint a fordnál.
Hogy mennyi ideig járódik be? A leírásban azt olvastam, hogy igazán nem kell bejáratni, de 2000 km-ig ne tempomatozzunk, hanem változó fordulaton járassuk a motort. Nekem a computer 5,2-t mutatott, a számolt is annyi lett. Most 5-öt mutat, holnapután tankolok, majd meglátom mit mutat. Azután irány a pálya...
Nah, idestova bő 1 hónapja, hogy megvan a Cee'd-em, 1.4 benyás :) Nagyon szeretem és full meg vagyok vele elégedve, azonban lenne 1-2 kérdésem, hátha ti rutinosabbak vagytok ebben, elsősorban az ilyennel rendelkezők.
1. Az mitől van, hogy az analóg üzemanyagszintjelző-pálca úgy megy lefelé, mint a fene? :( És sajna ott is marad. Ezt főleg rövid távoknál tapasztalom, és dühítő, mert olyan az érzésem, mintha kétszámjegyű fogyasztása lenne, miközben a computer 7.6-ot ír ki átlagnak (nem sokkal az első 1000 km után nem is rossz). Nem vezetek hülyén, igyekszem azért a fogyasztásra is odafigyelni.
Bár hosszabb távoknál szerencsére beáll normálisba a pálca, de minta jobban fogyasztana, mint az előző autóm (I-es Megane, az is benyás volt, és jobban fogyasztott, 8.5 megvolt városban), tehát vagy a pálca, vagy a computer hazudik.
Kérdés még: a kézikönyvben azt írták, hogy 53 literes a tank térfogata. Én kevesebbnek érzem, attól félek, hogy nincs 50 liter, max olyan 45 körül. Igaz, még nem tankoltam tele egyszer sem, így nem tudom ténylegesen mennyi megy bele. Nektek hány km körül van 1 teletankkal a hatótáv? Elvileg valahol 650-700 km között kell mozognia, csakhogy a gyújtásoknál és hideg motornál 2-3 km el szokott veszni simán a computer által jelzettből, és ha valójában- az esetleges kis tank miatt- csak 450-500 km nagyon fika lenne.
Illetve az üzemanyag-szintjelzőn két fehér csík között nagyjából hány km telik el? Ha jól számoltam, összesen 12 fehér csík van 0 és I között.
Más különbség nincsen a kormányzás azon túl, hogy könnyebb tényleg direktebb lett. Talán még annyi, hogy az enyémet icipicit erősebbnek érzem. Bár az egy bejáratós gép az enyém már 20e körül jár. (Na meg azért az UEFA szériát szépen felszerelték hasznos extrákkal....)
Az enyém is facelift előtti, és túl könnyűnek nem mondanám a kormányzást én sem. Előfordul néha néha, hogy komfort módban is használom (főleg ha sokat kell parkolgatni, manőverezgetni).
Más különbséget is észrevettél? A marketing anyagok szerint, elvileg csendesebb a facelift utánni verzió. Meg ez már elvileg EURO6, a miénk EURO5, bár
ez nem tudom mennyire befolyásolja a motor karakterét.
Minap mentem egy vadiúj Ceed-el. Ugyan úgy 1,6 GDI mint az enyém csak az UEFA Limitált verzió és SW. A lényeg, hogy a tulaj normál állásban használja a kormányt és én is. Ami elinduláskor azonnal feltűnt, hogy az ő autóján határozottan könnyebb volt a kormányzás normál állásban. Ez normális? Az én autóm még a facelift előtti.
(sok cikket/tesztet is olvastam a ceed-ről és sok helyen megemlítették, hogy (túl) könnyű a kormányzás és én mindig csodálkoztam ezen mert az enyémet nem érzem ilyennek)
akkor írj rá legalább két szervizre/márkakereskedőre, hogy melyik mit mond ezekre a kérdésekre, bár sztem a kötelező szervizelés előírásaiban (mikor, kötelezően miket és milyen idő/km intervallumon belül) nem lehet semmi különbség, szóval elvileg max a munkadíjban lehet difi vagy ha egyik drágábban ad x (olaj, fékbetét, szűrők stb) alkatrészt mint a másik...
azt pl tudom (ezt írták anno egy márkaszervizből a kérdésemre), hogy kiacarensnél a garis időszak alatt kötelezőkön csak ezek jönnek elő
olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő fékfolyadék, fagyálló és üzemanyagszűrőcsere van, a többi az kopásfüggő... szóval nagy csodák nem lehetnek... elvileg... de - sajnos - az aggodalmad sem véletlen... :/
Igazad van, csak találkoztam már olyannal, hogy pofátlanul átverik az embert márkaszervizben is és ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt. Sajnos vannak rossz tapasztalataim.
van egy 2012.01. hói ceedem, amit rendszeresen decemberben látott szerviz. A kocsi külföldi, én is külföldön lakom, viszont gondolkodom, hogy szeptemberben itthon elviszem egy márka szervizbe, mert itt sokkal olcsóbb, mint kint és ugy is itthon vagyunk. Kérdésem az lenne, hogy meglehet-e csináltatni szerintetek három hónappal korábban a kötelező vizsgálatot? És még azt is szeretnén megkérdezni, hogy az ötéves vizsgán miket csinálnak a kocsin? Valamint hogy mennyibe kerül a szervízben a fékek lecserélése?
Köszönöm a választ, közben meg is van a diagnózis, ami a következő:
Szakszervízben első körben hűtőgáz ellenőrzés, eredmény: nincs gáz. A következő lépésben pedig kiderült, hogy maga a klímahűtő adta meg magát, ott ment el a gáz. A szerelő azonnal mutatta, hogy a hűtő alján látható az olajfolyás, annak az olajnak a nyoma, ami a hűtőgázban van és ugye a kompresszort hivatott kenni. Ezen túl magán a hűtőtesten a bordák pár helyen legalul hiányoztak, ennek az oka pedig korrózió!
Egyszerűen ahogyan szerelő fogalmazott megette az idő, a só. A kocsi első szériás Ceed (2006. decemberi gyártású, 2007. januárban kapta az első forgalmit) januárban lesz 10 éves és nem garázsban tartott, végig a szabad ég alatt aludt. Jó tudni a márkatársaknak, hogy a klímahűtőnél ez előfordulhat ahogy mondták, nem jellemző hiba, de előfordulhat. A korrózió szép lassan megeszi a milliméter vékonyságú hűtőbordákat, ami pedig elér egy olyan szintet, hogy a normál üzemű rezonanciáktól egyszerűen letörik, elhagyod és az így keletkezett sérülésen elengedi a rendszer a gázt. A mi esetünkben a hűtő legalján egy kb 8 milliméteres részen teljesen hiányzott 2-3 bordarész.
Azt is hozzátették kérdésemre, hogy a vízhűtőnél ilyennel még nem találkoztak.
Nyilván egy ilyen meghibásodás sosem jön jól, de öröm az ürömben két dolog:
1. A klímarendszer gyári védelemmel van ellátva, hogy milyennel azt ne kérdezzétek, de lényeg, ha elmegy a gáz, ami a kenést szolgáló olajat is tartalmazza, a kompresszort nem enegedi elindulni, így az a veszély nem fenyget, hogy emiatt kinyírodik az egyébként combos alkatrészárú eszköz.
2. Bár a gyári klímahűtő 140-160 ezer lenne, kíváló minőségű utángyártottak vannak már (ebből a szempontból üdvös, ha egy típus már 10 éves) nekem 54 ezerért javasoltak, amit el is fogadtam.
A munka vele viszont időigényes kb egy nap, amire ki, illetve az újat visszaszerelik, amit 13 ezres szakszervízes rezsióradíjjal számolva azért ki lehet bírni mosolygás nélkül.
Egyébként egy szavam nem lehet, mert az autó, mint említettem 10 éves lesz januárban, első tulajdonosa vagyok, most van benne 145 ezer km, amit napi szinten főleg elővárosi közlekedésben használunk és mindeddig az éves oljacserén kívül, no meg persze fékbetét, gumi, mindösszesen stabilizátor cserére szorult, ami pár tízezres tétel. (Ebből a fele a garanciális időszak alatt és szinten gari alatt volt egy kuplung kinyomócsapágy csere, amikor nem csak a csapágyat, hanem a szerkezetet is cserélték gariban ez 60 ezer km-nél volt)
Ehhez adalék még néhány adat: a gyári tompított fényszorók 4 év után mentek ki benne előszőr néhány hónapos különbséggel, a féklámpa, irányjelző és tolatóizzók, mind a mai napig a gyáriak (!) a gyári fékbetéteket 90 ezernél kellett cserélni először, a gyári akksi tavaly ősszel 8 év szolgálat után hunyt el.
Összefoglalva személyes véleményem, hogy tapasztalásom, no meg a fenti számok tükrében is kategóriájában a Ceed átlagon felüli műszaki minőséget képvisel, mind a a megbízhatóság, mind pedig a tartósság tekintetében!
Klímameghibásodással kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valakinek van ötlete, vagy tapasztalata elsődlegesen:
A probléma a következő: 2077-es 1,6 CRDi Ceedban a klíma egyik pillanatról a másikra megállt. Normél "manuél klímáról van szó. Ellenőriztem a motortérben is járó motornál, bekapcsolt klíma mellet nem is indul be a kompresszor. Reggel még ment, délután már nem. Előtte semmilyen hibát nem produkált, korábban sosem volt vele gond, gázt 2 éve kapott, azóta tökéletesen működött.
Persze első körben viszem klímáshoz, csak előtte érdeklődnék van valakinek ötlete mi lehet a gond, vagy van tudomása esetleg klíma tipushibáról bárkinek?
2x tankoltam, első 6,14 l/100km, második 4,64 l/100km. Ez jelenleg 5,2-es átlag. A komputer is ennyit ír. Hazaérek újra tankolok, a komputer most már csak 5,1-et mutat.
szia azt írod a fagyi számolás alapján ~ 4.7 liter, a kompjuter mennyinek írta az átlagot? mert egyik autónál 4.4 másiknál 5.2 is megjelenhet :) holott a számolt 4.7 körüli.
Igen, igazad van. Elég benzines a fílingje. Tetszik. Ha meleg, meg nem mondod mellette állva, hogy dízel (túlzás). Jó hangja van na. Nem tudom ha bekopik utána milyen lesz a hangja, de most még nagyon ott van. Én a fogyasztás miatt vagyok dízel hívő. Valamiért ez a heppem (ne röhögj), dinamikusan menni alacsony fogyasztáson. És eddig úgy érzem ezzel is menni fog. A pályás fogyasztás még nagyon kíváncsivá tesz, abban jobbnak kell lennie mint a Bordnak, nincs mese. Eddig elégedett vagyok, és az nagy szó! Na indulok is és meghajtom a kicsikét egy Szeged-Balaton-Őrség-Bakony-Győr-Szeged útvonalon.
Valószínűleg igazad van. Erre már én is gondoltam. De ezekre tényleg szükségem van, a mostani autómon is van horog mert van utánfutóm, és tetőcsomagtartó is kell a tetőboxhoz (nyaraláshoz kellett eddig, mert kicsi volt a Lacetti csomagtere, ez lehet nem kell ezután) , meg a bicajhordáshoz (tetőtartóm van a bicajhoz, de már egy ideje gondolkodom a horogra szerelhető tartón). Ugyanígy vagyok a téli kerékszettel is. Elvből nem szeretem szezononként le-fel tetetni a gumit a felnire, meg nem is megyek annyit, hogy 1-2 szezon alatt lefussam a gumikat. Pláne azért alkudtam ezt is bele, mert hamarosan itt a tél és nem szeretnék téli kerekek után futni, éppen elég lesz megszokni az új kocsit, meg a sok hercehurcát elintézni a kocsiváltással. Itt csak az volt a bibi, hogy kell a nyomásszenzor ebbe a ceed-be, így hát erre alkudtam. Mivel a kereskedő szerint nincs különbség a lemez és az alufelni között árban, ezért aluszett lesz, de nem olyan, mint a gyári felni, valami egyszerűbb típus. Amúgy a mozgástere nem tudom mekkora, mert a megrendelőre a gyári vonóhorog és tetőcsomagtartó cikkszámai kerültek fel. A horog annyiba fog kerülni felszerelve, mint a négy komplett télikerék! Vannak árak! :-((
kösz az infót! utálok így körbejárni alkudozni, de én is megteszem ha azt érzem, ha kell :)
Ok, mondjuk Nálad sztem az is bennevolt az átlagosnál nagyobb %-ban, hogy sok olyan dolgot kértél pluszban ami nem az autó alapfelszereltsége, tehát a kereskedőnek (ha akarja) több a mozgástere, külön is be tudja ezeket rendelni, így nem köti annyira a kezét az importőr "minimumára"!
Fogyasztás: 746 km-et csavartam bele, teliről indultam, 34,65L-t tankoltam, így 4,64 l/100km a fogyasztás. Baráti!! Pedig az utazósebességem 120-140 között volt ahol lehetett. NAGYON TETSZIK!
Tempomatot is sikerült használni a leírásotok alapján, nem is értem miért nem ment odafelé...valamit elbénáztam :)
Az úttartása jobb mint a fordnak, kanyarokat jobban lehet izomból venni. Álom, ahogyan gyorsul 6-ba is 130-nál. Szóval kezdek nagyon összebarátkozni. A héten még belecsavarok 800km-et és jöhet a pálya.
A fogyasztást még tuttira tudom lejjebb vinni, mert a váltásokat még néha fordosra veszem...A váltó egyébként nagyon pöpec, pedig a fordé is jó volt, de ez! Szóval alakul a szerelem, de nagyon.
Nem bemutató autó. Pont ezért nincs még meg. Júni végén írtuk meg a megrendelőt, elvileg valamivel több, mint egy hónapot mondott rá a kereskedő. Hétvégén néztem el feléjük, még nem jött meg. Igazából "megversenyeztettem" 3 kereskedőt, mondtam milyen felszereltséget szeretnék, plusz még mit kérek hozzá (vonóhorog, téli kerékgarnitúra alufelnivel, nyomásszenzorral, tetőcsomagtartó, szőnyeg). Aztán mikor jöttek az ajánlatok, vissza-visszajártam hozzájuk. Volt olyan hely, ahol 3-4 alkalommal is voltam. Lehet már elkívántak a fenébe, de az én pénzemről van szó. Volt egy kitűzött összeg, a végén ott írtuk meg a megrendelőt, ahol addig lementek az árral. Mindenki el akar adni és tőrdöfés nekik ha azt mondod, hogy a konkurencia odaadja X pénzért, vagy azt, hogy ott is ilyen ajánlatot kaptam, de ott még kapok hozzá ezt meg ezt az árban. :-) Tíz éve a Lacettit is így vettem. Ott is összejött kb ez a 20%, a végén már flottakedvezmény is szerepelt a papíron.:-)
Lehúzod a belső gombot, azzal bekapcsolod, ( felfelé a sebességhatárolót kapcsolnád be, azt ne tedd :) ) megjelenik egy zöld sebességmérő ikon a műszerfalon, aztán a külsőt lehúzod, azzal beállítod a kívánt sebességet, ekkor az előbbi ikon mellett megjelenik a set felirat, és működik, ettől kezdve a +/- gomb értelemszerű, a jobb fenti kör jelzésű gomb elengedi a sebességet, res visszaáll az utolsőra set mindig az aktuális sebességet állítja be. Ja és fék-kuplung szintén elengedi a beállítottt sebességet.
1. A baloldali gombot billentsd lefelé. Ezzel bekapcsolod a tempomatot és a műszerfalon felgyullad a tempomat jelzés zöld piktogramja.
2. A jobboldali gombot billentsd lefelé a (SET- állás irányába) amikor olyan sebességgel halad az autód, amivel folyamatosan haladni szeretnél. Ettől kezdve a tempomat viszi az autót. A műszerfalon a SET jelzés zölden világít.
3. Ha növelni szeretnéd a beállított sebességet, tartsd 2 másodpercnél hosszabban a RES+ felirat irányába a gombot, ha lassítani szeretnéd, akkor a SET- irányába. Két másodpercenként 5 km/h-val növeli vagy csökkenti a beállított sebességet.
4. Ha a fékre lépsz vagy megnyomod a RES+ feletti O jelzésű gombot, a tempomat kiold.
5. Újra aktiválni a jobboldali gomb RES+ irányába történő billentésével tudod.
6. Ha bekapcsolt tempomat mellett a gázra lépsz, az autó gyorsulni fog, ha leveszed a gázról a lábad, a tempomat visszaálítja a kocsi sebességét az eredetileg beállított sebességre.
De sebaj. Nem 70-nél teszem 6-ba, de ha visszalassul nem gond neki tartani, semmi brummogó hangja nincs mint alacsony fordulaton jellemző a dízelekre. 5-nél 110-en már a fogysztás az egekben van. Amit megfigyeltem, hogy 90-nél nem veszek észre nagy különbséget gyorsításban 5 és 6 között. 4 az már igen, ott odabasz rendesen, de az 5, az számomra furcsa.
Nem beszélve arról, hogy 90-nél már jelzi, hogy váltsak fel 6-ba...ahogy látom, 1200-1500 fordulat között van mindez.
De mint írtam, a tapasztalat még új és változó....
Inkább írd le, hogy a tempomatot hogy kell használni, mert nincs nálam leírás, elektronikusan meg nincs meg.
és ez nem bemutatóautó volt? mert ha nem, akkor a 9,2 az elég jó... asszem én tapsikolnék ha ennyit kapnék ha majd a gyári akción kívül eljön az ideje!
én itt eddig kedvezmények - 5%nál lényegesen nagyobbat újra nem olvastam, még raktáron lévőre sem... (vw-nél láttam már ennél többet is... de kiánál még nem...)
Dokeee: hogy a vezetőnek mi jó az csak a vezető tudja... szóval a vezetési stílusokon kár vitázni, mert szubjektív... :) de az alacsony fordulat amúgy (sztem, laikusként :D) nem biztos, hogy rosszat tesz az autónak ha épp egy vízszintes autóúton kényelmesen tempomattal kocsikázol...
Már annyit beszéltek itt százalékokról, hát kiszámoltam én is mennyi az annyi: a listaárból levont akciókon és kedvezményeken felül még 9,2% az én alkum. Így összesen a listaárból -22% lett.
Hülyén vezeted te azt az autót, ha kicsit élvezetesen akarsz menni, akkor 110-nél tolj egy 5-öst, 140-nél meg egy 6-ost :). Túl jó ez a kis motor a buziskodáshoz.
Értékesítő mondja, hogy van kettős tömegű. Én mondom, hogy a fórum társak állítják, hogy nincs...:)
Erre egy friss autónak alváz szám alapján megnézték és NINCS KETTŐS TÖMEGŰ az 1.6CRDI-ben. :)
Nekem is azt mondták, hogy a részecskeszűrőre és a turbóra is természetesen vonatkozik a garancia, ha a gari még érvényes (garis feltételek megléte esetén).
5.2millát kaptam egy 1.6crdi-re LX+Exlusive csomag.
Érdekesség képpen megnéztem az 1.6 GDI-t, az 4.8 lenne.
(off: És mivel a kereskedés egyben van a Suzukival, megnéztem egy Vitara-t. Azért nem rossz kis autó az sem :))
Ford újkori fogyasztása volt annyival kevesebb? Tudniillik minden nyers motor többet fogyaszt, még szoftveresen is beleavatkoznak adott km-állásig. Chevynél 15000 km körül volt a fogyasztáscsökkenés.
Hajnalban indultam, az utolsó 100-on kellett picit ablakot ereszteni. Ja és a fordban (az kombi volt (+2-3 deci), ez nem) is csak akkor klímáztam ha muszáj volt már, egyébként ablakot nyitogattam. Szerintem kb. fél lityivel több lesz a fogyasztás...és nem tudom mi indokolja...
"Nekem azt mindták az 1.6 crdi-ben van kettős tömegű, 150-200ekm az átlagos élettartama. Legalábbis telefonon ma az értékesítő azt mondta"
nem kellene azzal az ertekesitovel szobaallni nem kompetens, talan mas markatol jott at olyanrol mar hallottam hogy valaki szerint van a ceed-ben kettostomegu de olyanrol meg nem hallottam aki hallott volna arrol hogy az meghibasodott volna
Nekem meg azt mondták, hogy nincs kettős tömegű........idézet a levélből:
"Nincs kettős tömegű lendkerék az autóban. Nincs külön adalék a regenerációhoz, a gápjármű automatikusan indítja a regenerációt. A TPMS nem kikapcsolható."
Cikkben én is olvastam, hogy van... én már senkinek nem hiszek, mert tegnap derült ki, hogy a fordban is volt már részecskeszűrő (katalizátorral egybe). A 2 hónappal előbbiben még nem volt, de az enyémben már igen (2008 április)....
Más, az új KIA-m :)
Ma sikerült egyben 400km-et lecsavarnom országúton. Az 5. fokozatot nem is értem minek van, rövid nagyon. A 6. bámulatos. 70-től használható, 90-től meg már vadállat módjára gyorsul is ( na jó 100-tól).
A fogyasztással viszont nem vagyok elégedett. 5,5-öt mutat komputer, az olyan 5,7 körüli lehet. Ilyen úton a ford 5 alatt evett ha nem mentem 120 fölé. Márpedig most sem mentem. Legalábbis tartósan. Az igaz, hogy a dinamikáját kihasználom/élvezem ha beleszorulok az ülésbe, de annyit ekkora úton nem jelenthet. Klíma nem ment, mert a jobb oldali két ablak résre nyitva nekem tökéletes levegőmozgást adott délelőtt. Szóval fogyasztás...Lakva ismeri meg az ember a másikat, innentől az 5. fokozat felejtős lesz számomra.
Tempomatot 2x akartam bekapcsolni, de nem sikerült.....csak el kell olvasnom a leírást +1x :) Olyan rosszul van leírva. Fordnál nem is kellett olvasni. Ha benyomta a paraszt tartotta a sebességet oszt csókolom...ennyi +- meg értelem szerűen.
szervizköltségben én a carens 2.0b és 1.7d közti difiket tudom, mert ennek márkaszerviznél utánakérdeztem:
elvileg a garanciális idő alatt nincs "extraköltség" amivel drágább lehetne a dízel karbantartása (mittudomén 2 évente kötelező részecskeszűrő tisztítás 150ezerért vagy turbóbizgerálás 80ezerért), így csak annyival volt drágább amennyivel drágább olaj kell bele... az meg nem tétel!
garanciát is kérdeztem (a dízelnél), egész pontosan így írták:
"A részecskeszűrő, illetve a turbó sem tartozik a kopó alkatrészek körébe (és nincs megadott csere periódusuk sem), így amennyiben ezek meghibásodása egyértelműen gyártási hibára vezethető vissza, valamint az autó is eleget tesz a garanciális kritériumoknak (rendszeres karbantartás), az esetben lehet garanciális a javítás.
Minden garanciális javítás külön-külön történet, nem tudjuk őket egy kalap alá venni. Meg kell vizsgálni minden esetet egyedileg.
Jellemzően nem szokott probléma lenni fenti alkatrészekkel."
kettős tömegűről én is úgy tudom, hogy kiánál nincs... de passz!
Mit értesz az alatt, hogy kinek a hibája? Ha rendszeresen szakszervizben szervizeltetem és "él" a gari rá, akkor mit tudok elrontani rajtuk?
Nekem azt mindták az 1.6 crdi-ben van kettős tömegű, 150-200ekm az átlagos élettartama. Legalábbis telefonon ma az értékesítő azt mondta. Holnap megyek be személyesen beszélgetni a lehetőségekről, majd ismét rákerdezek.
Holnap beugrom a kereskedésbe. Ami még nem tiszta nekem, hogy a diesel-ek esetében a magasabb költségnél (persze, ha elromlik) említik a turbó, kettős tömegű lendkerék és a részecskeszűrő hármast. Ezekre nem vonatkozik a garanciás 7 év? Tehát, ha érvényes garancia alatt romlik valamelyik el, akkor érvényesíthető rá a gari?
Kötelező szervízeket összehasonlítva mennyivel lehet drágább a diesel?
Ha jól olvastam a benzinesnél 20ekm, a diesel esetében 30ekm az olajcsere periódus.
Akksiból pedig az Excidét ajánlanám. Mérd meg az akksid teljes magasságát, ha 195mm akkor Excell tipus jó lesz, ha csak 175 akkor a Prémium.
Méretből mindig a legnagyobbat veszem, ami a tálcára ráfér, ez a mostani kocsimban 278*175*195mm (hossz*szél*magasság) - konkrétan Exide Ecxell 74Ah/680A
az alku témának nemrég jártam itt utána, úgy tűnik, hogy az "akciós" listaárból még kb 5%ot lehet alkudni... persze ha ők intéznek egy lízinget is, akkor abból szép jutalékot kapnak, ez talán segít még egy picit alkudni... beszámítást nem ajánlanám, nem fognak olyan árat mondani, hogy Neked megérje...
Ha menetközben kikapcsolom a biztonsági övet és hátramenetbe kapcsolom, az normális ha csilingel az autó a bizt övre? Nem kéne elhallgatnia hátramenetkor?
1.9TDI 14 éves Octavia kombimat cserélném le. Amit kinéztem az Cee'd SW (ha még kapható az UEFA limitált széria). Motorból az 1.6 GDI-t néztem, de lehet a diesel-re is vevő lennék. Havi 2000km-t járok közúton (90km/h, 50km/h) munkába, valamint kb 4-500km havonta autópálya. Hosszú távra tervezek az autóval, fontos a motor megbízhatósága es karbantartási költsége. Tapasztalatok alapján Ti a fent leírtakhoz melyik motort ajánlanátok?
kereskedőknél mennyit lehet alkudni? Skodát beszámíttatnám és vennék fel hitelt is.
nem tudtam... a legtöbb márkának már van, azt gondoltam ez a kiánál is alap, hogy alváz-motorszám alapján felkerül valami központi szerverre a szerviztörténet ... hát akkor marad az eladótól független márkaszervizes állapotfelmérés...
hát egy telefont megér, ha ismered őket és megbízol bennük... de sztem (én mindig a becsületesnepper cikkeit veszem használt autónál alapul: nem kmállást hanem állapotot veszünk) ha bizonytalan az autó előélete akkor sztem kár vele foglalkozni vagy ha mégis akkor márkakereskedői állapotfelmérésből kiindulva lealkudni az autót a reális értékére...
a másiknál egy garanciális váltócsere nem biztos, hogy baj, hacsak nem valami ismert típushiba miatt volt, ami újra előfurdulhat...
Ja ennek az elsőnek eléggé elhasználtnak tűnik a belseje,bár a képek nem lettek vmi jók. Mindenesetre az irományom után vettem észre,hogy hol is készült a kép olyan hirtelen pörgettem csak végig....hát én tőlük vettem a mostani kocsimat :D
Lehet fel is hívom. Ez az automata ez saját,Kia váltómű,igaz?
Másodiknál kicsit furán találom a váltócserét ,amit a leírás alapján garanciában végeztek. Ez azért nem szokványos dolog.
ha az első kinntről behozott (annak tűnik) akkor a márkaszerviz talán tud róla valami infót mondani, hogy mi van a nemzetközi adatbázisban/szerviztörténetében, mert a kmóra állás kicsit gyanús a belső/bőr állapotához képest (bár nem túl jók a képek) éshát nepperben - sajnos - riktán lehet megbízni... bár azt írják, hogy ellenőrizhető... a másodiknál pedig a rendszám alapján is lehet ellenőrizni, hogy stimmt-e a km... de 154e elég sok ahhoz, hogy megérte volna kamuzni vele ha nem lenne végig szervizkönyves ami többet ér :)
szóval én egy márkaszervizes állapotfelmérés alapján választanék... :)
Természetesen nem. De nekem meggyőződésem, hogy ha az euro6 nagyobb fogyasztással jár, akkor az egy nagy baromság. Kissebb gázolaj fogyasztás, kissebb környezet terhelés. Persze ha kizárólag csak a kormot nézzük akkor nyilván nem, de akkor ebben az esetben szar a rendszer. Kíváncsi vagyok nagyon most már. Én nem is engedném, hogy ilyen torz gyári fogyasztási adatokat írjanak, ezért büntetném a gyártókat. Ez ugyan olyan hamisítás, mint a VW (na jó nem egészen) esetében.
Olyan 5,5-be kiegyeznék, többe nem nagyon...semmi nem indokolja a nagyobb fogyasztást mint a fordban volt. Majd meglátjuk :) Ha sok lesz megyek reklamálni :)
A gyári fogyasztási adatokat felejtsd el, normálisan használva, az átlag közelebb van a 6 literhez, mint az 5-höz. Egyébként nekem az értékesítő is ezt mondta.
A belső tér funkcionalitása sokkal jobb, ez előrelépés, felszereltsége is remek, minden működik rendesen. A kormány sportban használható számomra csak, ott annyira direkt mint a ford normálban.
Tényleg nem érzem a motor 136LE erejét, a harapást. A ford az ráadásul kombi volt, 90LE-vel. Fogyasztásra kíváncsi vagyok nagyon, többnek tűnik (érzet, grafikus kijelzés miatt is lehet) mint a fordé volt. Összehasonlítom az első tankolási adatokat majd ha lesznek. Az tuti, hogy a fordot szeleckinél vettem (új 2008), onnan dörgöltem pályán haza 2999-es (a mire figylejek bejáratásnál kérdésre a "nem menjen 3000 fölé a fordulat" választ kaptam) fordulaton éhgyomorra, az kb. 150-153 km/h, 200km-en :) A motor jól bejáródott...
A KIA-t csak országúton hajtom 2000 km-ig, ahogy ajánlották a leírásban. 120-ig a ford 5 alatt volt. 90-100 között pedig 4 alá is csúsztam. Mivel a gyári fogy. adatok hasonlókat hazudnak, a KIA-tól is elvárom ezt a fogyasztást kb.
De homályosíts már fel, írjad az előrelépéseket, hátha nem figyeltem (biztosan, mert még csak 300km-et mentem) eléggé. A jövőhéten belecsavarok >1600-at tuti, akkor már okosabb leszek sokkal.
Félreértés ne essék, nagyon tetszik a gép. De a tankolások sok mindent el fognak árulni.
erre kicsit elmaradt a válasz... nekem - még - nincs kiám, de szerintem ennek a fícsörnek minden autóban így kéne lennie (nekem - amióta gyerek van és figyelek erre - minden autóban amit vezettem így volt - , ha koppig kihúzod akkor utána kattogva-feszülve tart, pont a gyerekülés miatt... fura ha nem így van... isofixtől függetlenül... esetleg eressz meg egy telefont vmelyik márkaszerviznek... hátha fejből tudják
Igazából én is csak közvetve jutottam ilyen infókhoz. Amikor eldőlt hogy ilyen autó lesz összeszedtem mire lesz szükségem a kocsihoz. Tudtam a listaárat és kb azt is, hogy mennyit lehet alkudni az árból a kereskedőnél. Ezután próbáltam úgy kialakítani egy listát, hogy miket kellene az átvételkor az autóban tudni és ezek mennyibe kerülnek. Ilyenkor találtam rá a neten a gyári horog adataira, alkatrészlistájára, árakra. Vonóhorog a műszaki miatt (meg van utánfutóm) télikerék szett a közelgő tél miatt, tetőtartó a tetőbox miatt, meg ilyenek. Az alkudozásnál jó adu ha azt mondja az ember hogy jó az ár de máshol ezeket is kapom hozzá.☺
Ezért kell belealkudni az árba vásárláskor. Így az a probléma is megoldódik, hogy a horog felszerelésénél új műszaki vizsga az előírás. Eleve forgalomba helyezésnél már így vizsgázik. Amúgy nem a horog a drága, hanem a vezetékszett és az elektronika.
Ha szabad a személyes véleményemet...én nem tartom jó szállítási módnak a hátsó ajtós kivitelt. Főleg több bicaj esetében. Menetszél jól megrángatja a zsanérokat és a csomitartóhoz való hozzáférés is macerás. Ha semmiképp nem akarsz a tetőn szállítani (pedig az egyik legegyszerűbb és költségtakarékos módszer) akkor gondolkodj el vonóhorgon. Tetőcsomitartó hasznos lehet akár egy tetőboxhoz is nyaralásnál, ill. a horog jó szolgálatot tesz apróbb tolatási, parkolási érintéseknél, valamint ha van egy költözés csak ráakasztasz egy utifutit.
Ki használ itt ferdehátún kerékpár szállítót? Nézem a thule clipon 9105-öt, de nem tudom eldönteni, hogy jó-e, mert kipróbálni nem tudom. Kitakarja a hátsó lámpákat vagy nem? A tetőre macerásabb lenne, vonóhorgot nem akarok, van valami megoldás?
Nemrég kötött együttműködési szerződést a KIa és a Total, az én autómban, és a kezelési könyvben is még a Shell volt a hivatalos ajánlás. ( márciusban vettem át.)
Ja. Kimaradt. ilyen jellegű használat miatt (sok város, hideg motoros indítás, tinglitangli) a lacettiben is évente volt olajcsere. 15000-es periódusa volt, de még ha csak 9-10000 jött is össze egy évben, cseréltem. Főleg akkor, ha tél utánra esett ez a csereperiódus. Nem jó a következő szezont megkezdeni egy nedves telet átvészelt olajjal.
Ha már olaj. Lacettibe Castrol 5W40-et használtam (5W30 az előírás, de én eltoltam bizonyos okok miatt a meleg oldali viszkozítást). Viszont a Castrolnál vigyázni kellett a beszerzési forrásra, mert hamisították az olajat. Ceed-be is látom 5W30-at ír a könyv és Shell Helix-et. Van olyan megbízható beszerzési forrás, ahonnan ezt az olajat be lehet szerezni és nem horror áron? Pontosan melyik Helixet kell beletenni? (Elvből "szervízbe olajhordozós" vagyok. Nem akarnék általánosítani, de dolgoztam szervízben és láttam sok esetben mi kerül a kocsiba, miközben a tulaj meg van róla győződve, hogy a kocsija a leggondosabb bánást kapja, jó áron, márkaszervízben.)
Szerencsére most alault úgy a munkahelyem, hogy amikor jó idő van nem kell autóba ülnöm. Így aztán kímelétesebb használat lesz, kevesebb hidegmotoros indítás, városi flangálás. A km-ek nagy része (70%) autópályán, illetve országúton (20%) fog belemenni. Egyedül az őszi-téli csapadékos időben lehet problémásabb, de akkor meg ott lesz a hétvégi bevásárlás, amihez szintén ki kell menni a pályára. Ezért mertem belevágni a dízelbe. Lacetti azért lett anno benzines, mert sok városi használat volt akkor és erre egy kis köbcentis benzines volt praktikus. Most inkább a nagyobb köbcentis/nyomatékos dízel felé billent a mérleg nyelve ezért.
Szín...nos a mostani Lacetti ezüstmetál, a kosztűrőség (na meg jól nézett ki ötajtósban fóliás üvegekkel) miatt esett erre a választás. Jogosan. Volt, hogy hónapokig nem jutottam el oda, hogy lemossam. Mostani színválasztásnál 50-50% volt a sirius silver és a planet blue lehetősége. Nagyon szép az a planet kék szín! Komoly, felnőttes, elegáns szín.
Aztán láttam pár képet amik nem szalonban készültek, hanem használatban az utcán. Mintha kifakult kék lenne. Meg még egy dolog jött le a képekről...ha nincs kisuvickolva a gumi feketére, hanem használat-poros, akkor még rádob a fakó kék hatásra egy lapáttal. Aztán megkérdeztem a családot, hogy ha valóban ezt a kéket akarják, akkor gyakrabban jönnek-e segíteni tisztán tartani a kocsit? Na ekkor méginkább csend lett...:-) Ráadásul most úgy alakult, hogy tömbházban tartózkodunk többet és itt nincs lehetőség hétvégi szépítgetésre, mosogatásra. Itt nem is lehet nekiállni úgy kocsit mosni a ház előtt, mint a saját ház udvarán, környezetvédelmi okok miatt. vagy kocsimosó, vagy koszos kocsi. Kocsimosóba meg végszükség esetén viszek metálfényezést. Plusz még egy érv a sirius mellett...élénkebb szín, a közlekedésben is előbb észrevenni ha mondjuk felhős időben, szürkületben, egy erdősávos részen halad, mint egy sötétkéket. Pedig mennyivel jobban mutatnak ezek a gyári króm-alufelnik a kék színnel! Na mindegy, győztek az észérvek.:-)
Abban kérném a segítségeteket, hogy nemrég vettem egy 2010-es ráncfelvarrott ceed-et, beletettem egy gyerekülést és az lenne a kérdésem, hogy a régi Suzukimba mikor, bekapcsoltam a biztonsági övet aztán kihúztam teljesen ütközésig az övet, ahogy szépen elkezdtem visszaengedni az öv folyamatosan megfeszült (de csak akkor ha koppanásig előtte kihúztam), de a Ceed-be hiába húzom-vonom nem feszít rá. :( Így meg ha gyerekülést rángatom (nem isofixes!) már nem olyan stabil mint a Suzukiban volt. Valaki tapasztalt már ilyet ez most bug vagy KIA ficsör?
hát ártani biztos nem fogsz vele... ha ez nyugtat meg, akkor tiltakozni senki se fog a szervizben, hogy szeretnél pénzt költeni náluk... :)
Sztem amúgy, ha a kevés (bár 15e nem "kevés, inkább átlagos :D) km gyakran lesz rövidutas-hidegmotoros-hegymenetes vagy ha a 7év gariidőn túlra is számolsz az autóval akkor megérheti, lehet én is ezt csinálnám (mivel nálunk lakhelyből/használatból adódóan kódolt a gyakori rövidtáv-hegymenet-hidegmotor járás...)
De az is igaz, hogy ha az autó "okos" is és striguláz/figyel az olaj elhasználódásra, ahogy a cikkben írják (KIA-nál nemtudom, hogy hogy van :D), akkor lehet, hogy elég azt nézni...
de GAgyixyxy sorait végiggondolva erre vonatkozóan:
Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ha az autó okos és figyel és jelzi, hogy márpedig kell az "idő előtti" olajcsere, akkor egy ebből eredő/erre visszavezethető bármilyen motorhiba esetén mennyire lesz korrekt és vállalja el garanciális javításként az a szervizes aki erre szóban azt mondta, hogy nemnézzükleszarcsi...
kis hazánkban sajna életszerűbb az, hogy "sajnáljuk, nem garanciális, mivel a computer szerint volt ilyen üzenet, ezt ön figyelmen kívül hagyta, így a javítási költség 160e+áfa... a kolléga sajnos rosszul mondta, de azóta már nem dolgozik nálunk..."
Eredetileg én is sirius silvert szerettem volna, jól néz ki, és praktikus is. Végül sand track lett belőle. Tudomásom szerint a híváslistában nem tudsz kormányról lépkedni,
legalábbis én még nem jöttem rá hogyan kell. Pedig gyorsabb, és főleg biztonságosabb is lenne. A kihangosító tényleg nagyon jól sikerült szerintem is, és a vonal másik végén téged is jól és tisztán
hallanak, ami nem minden autóban van így.
A gázpedál kattanása a sebességhatárolót kapcsolja, ezt már próbáltam. Egyes vélemények szerint a klímát is kilövi arra az időre amíg teljesen padlón van a pedál, de erről még nem sikerült meggyőződnöm.
Érdekes ez a sirius silver, a forgalmiba "szürke" lett bejegyezve, nappali erős fényben kétségtelenül az ezüst dominál, de "jó" fényben gyönyörűen kijön a benne lévő barna. Mondhatnók azt is, hogy egy árért két színt kaptam. A felcsapódó eső-sár nem látszik a festésen, ilyen szempontból is telitalálat ez a szín. Majd ha lesznek jó fények is csinálok pár fotót a színjátszásról.
Mint említettem én motorfékes voltam/vagyok, így elmondhatom, remek a motorfék a KIA-n is. A kormányt sikerült belőnöm, most már meg vagyok azzal is elégedve. Sajnos a kezelési leírást még mindig nem sikerült elővennem, így újra kérdezem, hogy a telefon híváslistában lehet lépkedni a kormányról? Az biztos, hogy a telefonálás álom ebből az autóból. Nem is értem a sok bmw-s mercis, audis barmot, akik kézből telefonálnak. Azokban nincs ilyen? Mondjuk azokon index sincs :)
A kormány jobb oldali gombjaihoz még nem nagyon nyúltam, kivéve a kormányzást. A többihez majd 2000km után :)
Ja! Még egy érdekesség, hogy a gázpedálnak van egy véghatárolása, ami kattan egyet amikor "beletaposol". Ez lehet az amit már írtatok, hogy a sebességhatárolót kikapcsolhatja amikor menekülőre kell fogni.
A ködlámpa feletti hosszúkás lámpa kanyarfény a gépeden? Ez már a harmadik lámpavariáció amit látok mostani ceed-en...hmmm
Volt a rombusz alakú króm keretes ködlámpa, ahol a kanyarfény a fenti lámpatestben van. Aztán van a kicsi vetítőlencsés ködlámpa, ahol a kanyarfény szintén ott van, most meg ezt látom.
Amikor új volt a mostani Lacettim (2006), a szélvédő külső párásodása nálunk is megvolt már 10-15 perc klímázás után is. Ez lassan elmúlt, mostanában már elég sokat kell mennünk spec körülmények között, hogy előjöjjön. Pedig a klíma most is jól teljesít. Lehet mág nagyon új a klímában a gáz és ezerrel dolgozik? Amúgy az én feleségem is dettó...szerintem nálunk is lesz hőfok-állítgatás gazdagon! :-)
Ha lehet kérnem, továbbra is írd le tapasztalataidat, szívesen olvasom, mert nemsokára hasonló cipőben járok és minden infót szívesen veszek. Én is 1.6 crdi leszek SW-ben, sirius silverben, de már az átfésült modell és a 110 lovas verzió.
És egy kérdés: az utasoldali légzsák figyelmeztető lámpa sárgán világít egészen sokáig, mondjuk 1-2 percig is indítás után. De nem mindig, általában a bootolás után alapba kerül ahogyan a többi is. Ezzel már menjek vissza?
Tegnap kérdeztem ezzel kapcsolatban a kereskedőt, hogy most akkor mi van? Ragaszkodott a 2 év 30e km-hez. És ha a figyelmeztetés előbb megjelenik és én nem viszem? Akkor mi van? Azt mondta nem érdekes, nem nézik. De én nem hittem neki, mert ugye ebben az új gépben már úgy van, mint ahogyan a cikkben is írták. Sokat hidegezik, akkor gyorsabban telik a hátralévő idő. És szerintem átmehet -ba is, amit ki lehet olvasni. Volt időnk beszélgetni és kérdeztem, hogy a DPF regenerálás hogyan zajlik, azt mondta észre sem lehet venni. Ő most volt montenegróban egy 1,6 crdi-vel, amivel előtte sokat járt hidegen, ez volt az első hosszabb útja. Minden esetre kíváncsian nyúzom én is a kicsikét.
Nem is kimondottan technikai problemakra gondolok, hanem inkabb maga az autó tulajdonságaira.
Érzéketlen kormány (főleg Focus után), szélzaj, fényezés érzékenysége (hihetetlenül könnyű megkarcolni), tempósabb menetkor a kuplung-valtó páros érdekes viselkedésem, Euro5-Euro6 -ból adódó visszafogott szívómotor
Update: Kormányzásra panaszkodtam. Comfortban volt, normálban már sokkal jobb, bár a fordé jobb volt, sportban meg már nagyon direkt, egyáltalán nem "nyúlós", sőt direktebb mint a fordban. Ez comfort nem nyúlós, hanem már egyenesen takony :) Felejtős részemről. Maradok normálban azt hiszem, bár enyhén nyúlósabb mint a ford normalja.
A sebváltó nagyon tetszik, a fordra sem volt panasz, de az nagyon tetszik, hogy 1,2 hosszabb mint a fordban. Legalábbis én így érzem.
A telefon nagyon szuperul üzemel, média is. Gyűlnek a csillagok :)
Hmm, pedig nem hallottam róla problémákat, legalábbis a benyásokról. Neked dízel van?
Én bő két hete vettem át az 1.4 benyásomat, és eddig abszolút pozitív a benyomásom róla:) Meglepően jól megy a kocsi, ebben nyilván szerepe van a 6. fokozatnak is, és pályán is jól megy, az M7 volt a tesztterep egy Balatonozás alkalmával. Kifejezetten finoman kezelhető jószág ez a Cee'd, ég és föld az előzőmhöz, egy 1999-es Meganehoz képest:) Kényelmes, tágas, és pozitív csalódás:)
Az első, vagy a második generációról beszéltek? Mert az elsőben a facelift előttiek között voltak problémás darabok, de a facelift után ,meg a II. generációban nem hallottam szinte semmi bajról.
Lehet átteszem sport módba, azt sem tudom most milyenben van, még nem próbálgattam. Ma reggelre már kellően lenyugodtam, elégedetten nézegettem és ültem bele.
A kormányzást már - fogjuk rá - megszoktam de az autóban nekem ez volt a legfurább....Egyébként ez akkor a legfurább ha egy kellően direkt kormányzású autóból ülsz át, ilyen a Ford is.
Végre eljött a nap és átvehettem az autót 12 napi tökölés után :)
Első benyomások: tetszik, jó a belső, minden funkcionálisnak tűnik.
Nagyon más mint a fordot vezetni. Ültem pár autóba, de vezetni egyiket sem volt ennyire furcsa. A jobb oldala a sötét oldal, valamiért nem érzem, ilyen az eleje is. A kormány meg tényleg nagyon érdekes, meg mintha az egész nagyobb körbe fordulna. Ne kövezzetek meg érte, de nem éreztem a "hú" érzést mint a fordnál. Gondolom gyorsan meg fogom szokni.
Amíg vártam a rendszámra, mert 12 nap után is kellett, addig szórakoztam a telefonnal, médialejátszóval. Nekem szebben szól a rádió mint a fordban volt. A telefont gyorsan beüzemeltem, minden adja magát. Jó a kihangosító, rendben van a telefonkönyv, de nem tudom mivel lehet a neveket egyenként léptetni, a kormányról nem tudom, jobb gomb meg lapozza. LEÍRÁST még nem vettem elő :) Minden bekapcsolásnál szinkronizálni akar, ez nem tetszik, mert ha nem teszem, akkor üres a híváslista. Majd kitapasztalom. Azt már látom, hogy az egyik szivargyújtóba kell vennem egy USB töltőt, hogy a pendrive helyét ne fogja. Érdekes a klíma is, kívülről párásította a vezető oldali szélvédőt, többször kellett törölnöm, valamint én is éreztem valami büdöset akkor. Először (pára)arra gondoltam, hogy valami kifúj a motortérből, meg is álltam és ahogy megnéztem mi lehet, akkor éreztem a jéghideg szélvédőt. Ez nagyon zavaró volt, el is keseredtem, de aztán kiderült, hogy a nejem maga felől elzárt mindent, mert fázott..Na ezt is ki kell tapasztalni. A klímán mindig is ment a vita, ezután is fog :) Megitattam AGIP gázolajjal, 45,04-et kért a drága. Kíváncsi leszek majd a fogyasztására. Sajna nem volt sok időm próbálgatni, majd holnap. 70-nél kérte 5-őt, 90-nél meg 6-ot, de fordulat meg nemigen volt még, így erő sem. Ez is furcsa számomra. Összességében nagyon furcsa az egész még, de látom, hogy szeretni fogom.
szerviz ügyben nem tudok tanácsot adni amig garis volt az autóm én a lurdy-ba hordtam, mert az egy normális társaság normális árakon viszont ők már nem csinálhatnak garis javítást úgyhogy válassz valaki mást...
A Ceed már sokadik autóm, és sajnos ismerem a szervizek hozzaállásat az ilyen problémákhoz. (Jól van az úgy, ez teljesen normális jelenség, majd figyeljük a problémát, stb...)
Ez az első Kia-m, kiváncsi vagyok milyen lesz majd a szerviz hozzáállása. Engem azért nyugtalanít, hogy miért alacsony a víz szintje... főleg ilyen kevés kilométer után.
Túl sok minden okozhatja ezt. Lehet hogy a vízpumpánál ereszt, vagy egy cső meg van repedve, és lassan szivárog, vagy akár még hengerfejes is lehet, tehát elég sokféle gondja lehet, de egy ilyen új autónál én elmennék a szervízbe, hogy keressék meg ők a bajt, hisz 1 éves sincs a kocsi.
Kérdezz rá a volt Kia "Lurdi" (nem véletlenül i-s). Most Bosch szervízként működik, de előírt karbantartásra van jogosultságuk (csak garis javításra nincsen), illetve tapasztalat van dögivel.
Voltam márkaszervizben nemrég és említették, hogy a stabilizátor pálcákat ki kell cserélnem a Ceed-emben és a gyári 16e/db az utángyártott 10e/db-ot mondtak. Szerintetek érdemes a gyárit beletenni vagy az utángyártott is ugyanúgy megfelelő? Illetve Budapesten tudtok olyan szervizt ajánlani aki olcsóbb mint egy márkaszerviz és megbizható? Köszönöm előre is
A Philips biztosan a legjobb, csak éppen kétszerannyiba kerül, mint a második legjobb, ezért még sosem vettem belőle.
Egyébként valószínűleg igazad van abban, hogy a fényeloszlásban az apró nüanszok függhetnek a lámpatest kialakításától. Bár elvileg az izzószál minden izzóban ugyanott van, de az izzó búráján kialakított kékes részek már jól láthatóan máshol vannak a GE Megalight és az OSRAM NBU izzóin, ezért a lámpatest máshová vetíti a fehérebb és a sárgább fénycsóvákat.
Szerintem van olyan erős fényerőben, mint a MegaLight Ultra, de fehérebb a fénye, az út szélén lévő dolgokat jobban kiemeli.
Élettartamban pedig kb. egyformák, használattól függően mindkettőt 10-15 havonta kell cserélni, de másfél évnél biztosan nem bírnak többet, bármennyire kíméled őket.
Ennek egyébként mi értelme van egy garanciális autónál? Ha nem cseréltetsz márkaszervizben, akkor annyi a garanciának. Minek pluszban otthon hobbizgatni?
én meg szereznék márkaszervizben vagy máshol eredeti gyárival egyező olajszűrőt KIA emblémásat és otthon kicserélném 15ezernél az olajat. Persze a lötyit nem szervizben venném...
igy tuti harmadáron kijönne, mint amit szervizben számláznának ki neked.
Szervizben, vagy Te magad? Gyárilag shell helixet töltenek bele, a fénykép alapján legalábbis. Én is úgy gondolom, hogy ha nem is 15-nél, de 20-nál biztosan viszem majd..
@Tojglius : ja, az illesztés...sietett a kollegina, én meg azt sem tudtam mihez kapjak. Így nyitott motorháztetőnél fotóztam. A fene egye meg, én is csak utólag vettem észre.Ez van...
Most jövök a kereskedésből, az én kereskedőm szabin, így valszeg csak jövő7-en lesz átvétel.. de megnézhettem a gépet. Tetszik így elsőre is. https://goo.gl/photos/mM54NPGLsPAt39tq5
Új info, a hölgy azt mondta, 30e km vagy 2 év a kötelező szervizek ideje. Legyen úgy.
Az autó típusa KIA CEE'D 1.6 kombi benzines. Találkozott már vki azzal a hibajelenséggel, hogy indításnál kattog és nagyon nehezen indul be az autó. Az akkumulátor most lett kicserélve új akkumulátora. Mi önindítóra gyanakszunk. Estleg ha vkinek van tapasztalata a hiba javításáról kérem ossza meg velem(ünk).
Kíváncsi leszek. Van egy két dolog amiben javulhatnának pl. kormányzás. Ezen kívül pl. egy jobb hifi sem rendelhető jelenleg az autóba. Ami van nem rossz de én hallottam Toyota Aurisét aztán Renault Scenicét mostanában azok szebben szóltak bizony. Pedig sima gyáriak voltak nem felárasak.
Sziasztok! Abban kérnlém a segítségeteket, hogy tegnap lett meg az autóm, a forgalmiban az szerepel a forgalmiban a hivatalos feljegyzéseknél, hogy km 420 !Tudja valaki, hogy az mit jelent?!
Két kérdés megválaszolásában kérném a segítségeteket:
Az egyik, az akkumulátort ki lehet cserélni otthon is?Van valami trükkje, arra gondolok, hogy pl. a Suzuki Ignisembe ha levettem a sarut és visszatettem aztán a rádiót resetelte és csak egy kód beütése után lehetett ismét használni,addig nem ment semmi! Itt van ilyenre szükség?
A másik kérdésem, hogyha valamiért elveszteném az egyik kulcsot akkor márkaszervizben hogyan csinálnak ilyet? (Az ignisemhez volt egy biléta négy számjegygel ami alapján tudták a kocsival "összepároztatni" újat készíteni) itt is van ilyesmire szükség, tehát ha megveszem az autót, ilyet kell adnia az eladónak, vagy csak szimplán a két kulcsot nincs hozzá semmi más?
Az autó amit kinéztem amúgy 2010.01-ben gyártott LX1.4 benzines, még nem vettem meg!Csak gondoltam előre érdeklődök!
A VW Tiguanba épített 1,4 literes TSI turbómotor, illetve az új A5-ös kétliteres TSI motorja kapja meg elsőként a részecskeszűrőt, a tervek szerint durván egy év múlva. Az EU szabályozása szerint ugyanis 2017 szeptemberére a jelenlegi részecske-kibocsátási határérték tizedét kell hozniuk az újonnan forgalomba kerülő autóknak, és úgy tűnik, a VW-nél csak így tudják megoldani a problémát. Valószínű persze, hogy nem a német cég lesz az egyetlen, amely hasonló lépésre készül, csak a bejelentést ejtették meg viszonylag korán.
A koromkibocsátás a közvetlen befecskendezés elterjedésével lett probléma a benzinmotoros autóknál, azaz úgy egy évtizede – épp ezért módosították úgy a szabványt, hogy ez a fajta környezetszennyezés se harapózhasson el nagyon. A dízeleknél annak idején részecskeszűrővel szüntették meg a látható koromkibocsátást, és úgy tűnik, most ugyanezzel próbálkoznak a benzines modellek esetében is.
Üzemanyag téren nekem a következő a tapasztalatom: Magyarországon a legtöbb kúton nem megfelelő az üzemanyag minősége. Amíg lacettivel otthon tankoltam olyan kúton ami Sz. battáról kapta az anyagot (vagy máshonnan, de honi finomítású) addig azt hittem, hogy sosem fogok olyan keveset etetni a kocsival, mint ami elvárható lenne, vagy ami a könyvében van. Aztán megneszeltem, hogy néhány osztrák határhoz közeli ÖMV kút ausztriából kapja az anyagot. Tapasztaltam is, rendszeresen osztrák rendszámos tanker vitte a kútra a naftát. Rászoktam arra, hogy ha tehetem akkor tankolok a határ közelében. Láss csodát, kb. 1 literrel kevesebbel beérte ezek után ugyanúgy használva, ugyanazon utakon, ugynúgy hajtva. Ezt több éves tapasztalat támasztotta alá. Ezt a fogyasztást (ha nem jártam határ felé) akkor tudtam produkálni magyar üzemanyaggal, ha nem normál 95-öst tankoltam, hanem magasabb oktánszámút. Aztán külföldre vitt az élet és a fogyasztás itt kint tankolva normál 95-öst is ugyanolyan jó maradt, mint otthon a jobbikból. Azóta nem tankolok otthon ha hazamegyek se. Sajnos az otthoni benzin minősége nem csak a finomítóból kikerülő anyagtól függ. Amíg eljut a tankba nagyon sokminden történik vele. Kevés fizetésből leltárhiányt kiküszöbölő, vizet tartályba öntözgető, magáncélra benzint lopó, seftelő alkalmazottakon keresztül számtalan dolog. 100 szónak is egy a vége, kb a magasabb oktánszámú felel meg az elvárt 95-nek a legtöbb esetben. Igyekezz olyan helyen tankolni, ahol nagy a forgalom, állandó nyitvatartás van és esetleg az alkalmazottak nincsenek megzsarolva a főnök által a hiány fizetésből való levonásával, prémium üzemanyag minimum mennyiség-eladásával, stb.
Ami a megnövekedett teljesítményt illeti: sógorom astra-h-jában már kétszer volt trafóhíd-csere. Előtte amikor már kezdett elszállni és nehezen indult akkor mindig magas oktánszámút tankolt, hogy ne legyenek indítási gondjai. Tehát vannak esetek amikor hasznos lehet a magasabb oktánszám. De ha minden szép és jó lenne, a benzin is jó minőségű lenne, akkor nem lenne szükséges jobbat tankolni, ugyanis a kopogásérzékelő felfelé nem tud állítani az oktánszámra, csak lefelé. Vagyis csak abban az esetben, ha olyan helyen tankolsz, ahol nem elérhető a 95-ös benzin, csak mondjuk a 91-es.
az enyém gázolajos, próbálgattam többfajta prémiumot, teljesítményben fogyasztásban hangban nem érzékeltem változást, egyetlen plusz hogy a prémiumokkal télen hidegen könnyebben indul
Hogy mi marad meg az utólag elégett mocsokból, nem tudom, de bizti nem minden. De az égetés plusz üzemanyag fogyasztással jár, illetve a levegőbe is kerül belőle. Ja és ne feledkezzünk meg a szűrőben megmaradt hamuról.
Fontos, hogy elvileg a minimum sebesség, ami kell az égetéshez (az időtartam miatt) minimum országúton lehetséges, így városban nem ereget.
De olvastam már olyat, hogy a közvetlen kis turbós benyásokba is illene tenni dpf-et, mert az is nyomatja ki a cuccost...