Keresés

Részletes keresés

ltnine2 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 732
Az a helyzet, hogy a decentrumokból soha a büdös életbe nem mondja majd meg a forgalomirányító, hogy hol járnak a buszai...Legfeljebb URH-n kéri, de az meg zavarhatja a sofőrt a vezetésben...
A decentrumokból a forgalomirányítók esetleges terelésnél nem fognak tudni új fordajegyzéket küldeni a buszra, semmilyen információt, mint amit az utasok elvárnának egy modern utastájékoztatástól.

Valószínűleg ezt az ITK is tudja, nem hiába csinálta meg a rendszert x forintért.
Úgy tudom, az eredeti terv úgy volt, hogy elöször a Böszörményi úti bérelt helységbe fognak költözni a forgalomirányítók, de ezt a lépést már ki fogják hagyni, és egyből mennek az ITK telephelyére.
Előzmény: mikipapa72 (726)
mikipapa72 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 731

ziu317-nek üzenném, hogy még mielőtt *zarrá szapulná a gépkocsivezetőket előtte szálljon kicsit magába. Egy gépkocsivezető se fogja megveretni magát és senki se fog *igánykodni és balhézni egy darab utassal sem, hogy mutassa már fel a bérletét v. jegyét. Annyit ez a munka és ez a fizetés a gépkocsivezetők szerint nem ér. Egyébként meg így is rengeteg késést okoz az elsőajtózás. Mi lenne ha még nekiállnának a vezetők igazolvány számokat stb. egyeztetni, hát elmondom: pl. egy délelőttös műszak alatt menne 2 kanyart a sofőr. Ami ugyan neki nem nagy probléma lenne, ugyanis már nincs fordulóbér, órabér van. El kell fogadni ha tetszik, ha nem, hogy a sofőrök döntő többsége nem fogja ellenőrizni kinek van és ha van milyen bérlete, jegye stb. Ha emiatt meg előveszik majd a sofőröket a vonaltisztek, esetleg bérmegvonás lesz, akkor majd leshet a DKV mert nem lesz aki a buszokat vezesse. Legfeljebb pár db. 0 km-es sofőr, akik miután majd belekóstolnak a dologba úgyszintén otthagyják a céget. Ezt az egész elsőajtózást úgy ahogy van be kell szüntetni! Vegyenek fel ellenőröket és azok járják a buszokat. Esetleg csinálják úgy, hogy párba járjon 1 ellenőr és 1 security-s.

ltnine2 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 730
Ma megtaláltam a házi barkács fellegvárát...
A '094-ről van szó... A monitor környékén elhelyezkedő korlátokat szigetelőszalaggal körbetekerték a tartóknál(avoha a szervíz egyébként csavart tesz), továbbá szigetelőszalaggal tekerték körül azokat a kapaszkodók alsó részeit, ahol üléshez csatlakozik a kapaszkodó. Ha ez nem lenne elég, akkor az elsőajtózásról szóló a3-as lapot is szigetelőszalaggal mégjobban megrögzítették... Valószínűleg tartom, hogy a sofőr magánakciója lehetett...
dud996 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 729
"Mintha kicserélték volna a buszt."

Vagy a vázcserés felújítás után az ITK. elkezdte a rendszámcserés felújítást... =] :P [Hülyülök... (Remélem... :/ )]
Előzmény: ltnine2 (716)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 728
Bízzunk benne, hogy ha nem is Rád hallgattak, de mostmár a hangra is nagy figyelmet fordítanak...
Előzmény: unikumi (727)
unikumi Creative Commons License 2009.11.13 0 0 727
Én nem tudom, hogy péntek 13, vagy szerencsém volt (ennyire?), vagy esetleg valaki illetékes jó ötletnek tartotta az előzmény hozzászólásomban megfogalmazott dolgot, de ma sok buszon utaztam, és amelyeken működött az utastájékoztató, azokon beszélt Aurél. Több buszon tökéletes hangerővel, a többin épp a hallhatóság határán, de nem volt egy néma sem. Nem is akartam hinni a fülemnek az elmúlt hetek után :)
Előzmény: unikumi (719)
mikipapa72 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 726
Jelenleg egyik buszba sincs feltöltve semmilyen forda. Amúgy majd megnézem én, hogy fog ez a rendszer működni. Szerintem sehogy se, egyébként a forgalmisták nem azért vannak az irányítóhelyeken mert a gépkocsivezetők azt szeretik. Bent a központból egy ember vagy több sehogy se fogja jól és gyorsan irányítani a buszokat. A forgalmisták szent meggyőződése, hogy ezt az egészet jól csinálni úgy lehet ha ők ugyanúgy kint vannak az irányítóhelyeken mint az a Volánnál is volt.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.12 0 0 725
Ikarus
Előzmény: Törölt nick (724)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.12 0 0 724

Üdv mindenkinek!

A GXW-443 rendszámú Ikarus ma jó messzire merészkedett (Tiszafüred):

Telefonos kép, messziről, dokumentum jelleggel

 

Garficicus Creative Commons License 2009.11.12 0 0 723
Sajnos kerek egy hónap múlva ismét egy fekete nap közeleg a tömegközlekedésben. December 13-tól újabb 29 vonalon állnak le a vonatok, köztük a Debrecen-Létavértes vonalon.
Az okokat nem vizslatnám, csak egy apró kitekintés: Bp-Debrecen 221 km IC-vel 2 óra 29 perc és retúr jegy 8000 FT VS. Bp-Linz IC-vel 453 km 4 óra 40 perc és menettérti jegy 35euro=10000 FT! Na ezért ez brutális!!!
balazs2008 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 722
Hát akkor az még jóval odébb van... :)
Előzmény: LoLkA (706)
unikumi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 721
Tegyük fel, hogy beállítják, és még a régi, már sok sofőr által jól ismert admin jelszót is megváltoztatják. Aztán megint csak egy apró rés a "pajzson", innentől pedig szájhagyomány útján terjed.
Legyenek már ennél egy kicsit kreatívabbak...
Előzmény: ltnine2 (720)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 720
A hangerőt csak adminisztrátori jelszóval lehet átállítani, ezt pedig csak a szervizesek tudják. Ugyh sztem mélyebbre kell menni. Új jelszó ehhez a felülethez, egységes hangerőt beállítani, és utána nem tudnának nyulkálni benne.
Előzmény: unikumi (719)
unikumi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 719
Én ezt így nem mondtam :)
Ha már ennyire működik ez az álomrendszer, nem lehetne egy utasítást küldeni az összes vezérlőre, amivel visszaállítanák a sofőrök által össze-vissza (jellemzően 0-ra) elállítgatott hangerő, és egyéb beállításokat? Nagyon sok buszon az utastájékoztató rendszernek csak ennyi a baja.
A nem működő visszajelző lámpákat viszont nem lehet az éteren keresztül "gyógyítani" :)
Előzmény: LoLkA (718)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 718
Ezek szerint mégsem működik (még...)
Előzmény: unikumi (717)
unikumi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 717
És a sofőröket tájékoztatták erről, illetve utasították a rendszer így történő használatára?
Reggel a Nagyállomáson láttam egy buszt, aminek a sofőrje leszállítás után rutinból (oda sem nézve, csak a megszokott gombnyomásokkal) irányt váltott az utastájékoztatón, majd kiállt pihenni. Indulás előtt viszont "biztos ami biztos" még egyszer irányt váltott, így helytelen cél volt a kijelzőkön...
Előzmény: LoLkA (715)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 716
Most számomra ez túl szép...:) Holnap leellenőrzöm itt a Veres Péter utcai végállomásnál:)

Közben egy beszélgetés alatt felötlött egy gondolat bennünk:
Ha forda szerint vannak feltöltve a viszonylatok a buszokra, mi van akkor ha késik egy busz, és idő szerint már másik viszonylaton, vagy visszafele kellene jönni? Automatikusan vált, vagy jóváhagyás szükséges?

Más téma picit:
dud996 kolléga említette itt a '029 romos állapotát.... Tegnap volt szerencsém az említett busszal utazni, és kétszer is leellenőriztem a rendszámot.
A Széchenyin szinte hangtalan volt, korlát zörgést nem lehetett hallani, csak a középső ajtónál egy kis surlódó hangot...Mintha kicserélték volna a buszt. Korlátok, mennyezet rögzítve lett, úgy ahogy kell...
Pedig tanusíthatom, hogy nagyon gáz volt az állapota nemrég.
Előzmény: LoLkA (715)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 715
Ez elvileg azt jelenti, hogy az összes forda fel van töltve.
Előzmény: ltnine2 (714)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 714
Érdekesnek érdekes érv...De biztos szokatlan lesz a sofőrök számára, ha majd a forgalomirányítók nem lesznek közvetlenül mellettük a decentrumokon, hanem maguktól, illetve URH-n keresztül kell kommunikálni egymással.


Visszatérve egy kicsit a fordákhoz...Ez az jelenti, hogy a programmal elkészítik a fordákat, azokat feltöltik X napra a buszokra, és akkor a sofőrnek már nem kell állítgatni semmit, csak jóváhagyni, illetve ha terelés van, akkor magának beállítani a viszonylatot?
Előzmény: LoLkA (713)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 713
Akkor most már csak az kell, hogy a forgalomirányítók kiköltözzenek az ITK-hoz?

Elvileg. Ha teljesen őszinték voltak hozzánk... :)

A forgalomirányítók már akár most is ott ülhetnének, de állítólag a sofőrök szeretik ha személyesen pátyolgatják őket, azért nem a határ úton ülnek, hanem a decentrumokba. Mondjuk ez érdekes érv. Ez csak ellenőrzés kérdése. A sofőrnek ott a forda, ha meg nem indul időben az azonnal látszik.

Előzmény: ltnine2 (712)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 712
Értem, köszönöm! Akkor még utána kell néznem ezeknek a részleteknek.
Ez az nagyon nagy hír, régóta vártam rá! Akkor most már csak az kell, hogy a forgalomirányítók kiköltözzenek az ITK-hoz?
Előzmény: LoLkA (711)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 711
Nem volt idő ennyire belemenni a részletekbe, de a fordarfissítést már tudja a rendszer állítólag, ami azt is jelenti, hogy a kijelzők már fordák szerint működnek. (Talán ebből adódik a 41Y-os tábla és 41-es kijelzés együttes használata?) hangot tudnak közvetíteni a busz felé. A diszpécser a buszsofőrnek biztosan, hogy az utasok fel tudnak-e, azt nem tudom.
Előzmény: ltnine2 (710)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 710
Tudsz még valamit mesélni a rendszerről? (Sajnos nekem ma suli volt, úgyhogy ha hívtak volna, akkor se tudtam volna menni...)

Én úgy tudom, hogy a '116-oson, a '080-ason, és még egy buszon van kamera. A '116-os tuti biztos.

Végre megoldható már az, hogy ha pl váratlan terelés van, akkor minden buszon frissüljenek a fordák, különböző szövegek jelenjenek meg a belső monitorokon, vagy esetleg hangot is tudnak közvetíteni a busz felé?
Továbbá látják-e valós időben, hogy melyik buszon működik az utastájékoztató, és pl melyik buszon van bekapcsolva folyamatosan a sofőr mikrofonja?

Köszi a választ a sok kérdésre!
Előzmény: LoLkA (708)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.12 0 0 709
Mondták hogy melyik januártól?
:-D
Előzmény: ltnine2 (704)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 708
Ahogy néztem ma, a rendszer működget. A térképen szépen látszódtak a buszok és adatokat is lehetett kérni róluk, tulajdonképpen bármit. A dobozok kamerái is működnek és az egyik járműben is van kamera. Minden kamera képe látható a diszpécserközpontból.
A dobozok azért nem működnek GPS szerint, mert az általuk használt matematikai képlet nem igazán működik rendesen. Pontosabban nagyon forgalmi zavar érzékeny. (Szóval én nem látom annak a végét, hogy mikor fogják a dobozok betölteni nekik szánt igazi szerepüket...)
Előzmény: ltnine2 (707)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 707
És igaz nem a kettes villamos fogja meghozni nekünk a forgalomirányító rendszert? Mert akkor kikapcsolhatjuk a dobozokat, energiatakarékossági okokból...
Előzmény: LoLkA (706)
LoLkA Creative Commons License 2009.11.12 0 0 706
Egyébként úgy tudom, hogy nemsokára a trolikon is az ITK fogja üzemeltetni az utastájékoztató rendszereket, és ugyanolyan kijelzők lesznek a trolikban is, mint a buszokban. A villamosokról nem tudok ilyet, de gondolom előbb-utóbb ott is! :(

Mindkettő a kettes villamos beruházásának keretében fog megvalósulni. Tehát még éveket kell várni arra, hogy a trolikon működjön normálisan a rendszer. Addig marad így ahogy van.
Előzmény: balazs2008 (703)
balazs2008 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 705
Ha januárban nem működik minden, beleértve a "dobozok" real time tájékoztatása, akkor az már soha a büdös életbe nem fog.

Ez tetszik! :)
(Egyébként már többször hallottunk dátumokat, hogy mikortól fog működni... De azért én is bízok, hogy hamarosan működni fog az, aminek már július 1-jétől működnie kellene normális esetben!)
Előzmény: ltnine2 (704)
ltnine2 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 704
Szerintem még ne írjuk le az ITK-t...Egyre több forrásból hallom, hogy januártól már működni fog a forgalomirányító rendszer is, és a DKV forgalomirányítói is már kint lesznek az Ipari Parkban.

Külső kijelzőknél már nincs nagy probléma, viszont úgy látszik, egyenlőre tesznek a belső monitorokra, és a hangra...

Ha januárban nem működik minden, beleértve a "dobozok" real time tájékoztatása, akkor az már soha a büdös életbe nem fog.
Előzmény: balazs2008 (703)
balazs2008 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 703
Valószínűleg minden jobban menne, ha a Linear üzemeltetné a buszos berendezéseket is.
Amúgy személy szerint a másik topicban én a villamosmegállókban NEM működő tájékoztatókra gondoltam. Mert azok sohasem működtek normálisan, és a közeljövőben szerintem nem is fognak. Amikor kiderült, hogy az az ITK nyerte (a DKV-val karöltve) a busztendert, amelyik a villamosmegállókban "üzemelteti" a tájékoztató táblákat, akkor gondolom nem én voltam egyedül, aki úgy gondolta, hogy akkor a buszok utastájékoztató rendszere sem fog normálisan működni. De mindennek meg van a maga oka, annak is, hogy az ITK (a DKV-val) miért nyerhette meg a busztendert, amikor az előbb leírtak mindenki számára ismertek voltak...

Egyébként úgy tudom, hogy nemsokára a trolikon is az ITK fogja üzemeltetni az utastájékoztató rendszereket, és ugyanolyan kijelzők lesznek a trolikban is, mint a buszokban. A villamosokról nem tudok ilyet, de gondolom előbb-utóbb ott is! :(
Előzmény: A.R.C (701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!