Keresés

Részletes keresés

borcsi555 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5540
Ó, szegény! Ilyet még nem hallottam, hogy kijön belőle a kaja a sírástól. Sajnálom, tényleg nehéz lehet:(
Sírásról általában: ilyenkorra szerintem minden anyuka meg tudja különböztetni a különböző sírásokat. pl fáradt, unatkozik, éhes, nyűgös, kudarc érte stb. illetve sírás fokozatai:) monoton álomba sírás vagy hiszti ezerrel...ésatöbbi.
Én ezek alapján mérlegelek és a legtöbb esetben megvígasztalom, de pl a hisztire nem reagálok. És mivel már eredetileg így kezdtem ált. 1 percig tart ( ha nem hullafáradt) és magától abbahagyja. Nem vagyok híve a mai divatnak, miszerint megnyekken a gyerek és már perdülni kell vagy kérdezgetni, hogy mi vaaan máár kicsikééém? Elég sok ilyet láttam, a szülő cseppet sem kiegyensúlyozott, mert nonstop szolgálatban kell legyen és a gyerek sem tanul meg önállóan létezni.
Előzmény: tracy71 (5537)
Fogár Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5539

szia!

 

értem

a sírni hagyni téma:

-nem támogatom, én sem hagytam soha, pláne, ha örjöngésbe ment át...csakis akkor amikor hallom,h fáradt és mindjárt abbahagyja mert elalszik.

 

zenetéma:

-bocs,vsz félreértettem...szerintem az jó dolog.

-tv-t viszont (azt hiszem azt említetted) én speciel nem tartom jó dolognak...tanuljon meg anélkül elaludni...stb...mi lesz később?

 

vsz azért nehezebbek az esték, mivel sok új hatás/élmény éri...nehezebben dolgozza fel...és mint neglom is írta...annyi minden érdekli,h nem akar aludni.

 

és ha kipróbálnátok,h nem erőltetitek a megszokott időben lefekvést?...persze tudom könnyű ilyet mondani...nálunk is volt párszor brutális...10-11ig ébrenlét, de pár nap alatt elfáradt tőle....mindenesetre jobb, mintha hányásig idegesíti magát....szegényke.

 

 

 

 

 

Előzmény: tracy71 (5537)
neglom Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5538
Tracy, eddig nem szóltam hozzá a témához. Beninek is volt néhány ilyen időszaka: 1. amikor elkezdett kúszni; 2. amikor elkezdett mászni; 3. amikor megtanult felállni; 4. most.
Minden ilyen időszak 1-2-3 hétig tartott. A nappali elalvásoknál van/volt gond, este nem, egyszeráen "érdekesebb" (volt) kúszni-mászni-állni-sétálgatni, mint aludni, "sajnálja" az időt alvásra "pazarolni". A sírás "fokát" tekintve egyre durvább, nála sem hüp-hüp csendes nyafizás.
Egy-egy ilyen sírós jelenet 1-2 perctől 30-ig terjed, attól függ, mennyire hergeli fel magát. Néha bemegyek, megnyugtatom, de visszateszem és kijövök - akkor is, ha rögtön nekiáll sírni. Persze ha valaki van nűlunk (pl. anyósék) elég nehezen tolerálják ezeket a "jeleneteket", szerintük kínzom a fiam - szerintem pedig neki is jobb, ha pihen, mint ha fáradtan nyúzzuk egymást.
Zene, ilyesmi nálunk nincs, de ha Balázs ezt szokta meg, akkor szerintem ezzel sincs gond. Nálunk más ilyen "mumusok" vannak, amivel vagy ami nélkül nem megy az elalvás, szvsz ez totál megszokás kérdése.
A tv-t viszont én sem tartom jó ötletnek, nemcsak elalváshoz, máskor sem, de ez s.k. vélemény, nálunk nem is megy, amikor Beni kint van a nappaliban (ahol az egyetlen tv-nk van).
Csendes, relaxációs dolgok, mese, nyugis zene, félhomály, elalvás előtti "szertartások" segíthetnek talán. Vagy egy alvós állatka, nyuszi, kutyus, maci, víziló... :)

Szolgálati közlemény: múltkor tévedtem. Beninek még nem bújt elő a foga, csak szórakozik velem :(
Előzmény: tracy71 (5537)
tracy71 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5537

Kedves Borcsi, Fogár és a többiek!

 

Csak tájékoztatásként írom, hátha kicsit másképp fogjátok látni a helyzetünket:

Balázs újszülöttként nagyon hasfájós volt. Egyik ismerősöm tanácsára próbáltuk ki a zene melletti altatást. Ahogy elkezdtük, szinte rögtön bevállt. Tehát a zene rá nyugtatóan hat. Nem bömböltetjük, szépen relaxációként hallkan megy a zene.

1 éves koráig baromi jól működött és már várta, hogy megszólaljon a zene. Ezért nem igazán értem, hogy a zene nélküli altatás miben változtatná meg a helyzetünket? De próbáltam már zene nélkül is altatni, napközben OK, este no OK. Kontra zene ue.

 

Sírni hagyni. Hát igen próbáltuk, többször is. Annyira felzaklatja magát alig 1-2 perc alatt, hogy az esti vacsit viszontlátjuk, legtöbbször a szőnyegen. Tegnap este pl. rajtam kötött ki. Még időbe kivettem a kiságyból, magamhoz öleltem, erre ő "megkeresztelt". Beszéltem erről már a védőnővel. Ő is azon a véleményen van, hogy ha ilyen reakciót vált ki belőle, akkor nem szabad sírni hagyni.

Ne úgy képzeljétek el a sírását, hogy hüp-hüp-hüp, hanem olyan "mindent bele" tiszta erővel és szinte erőlködik közben, hogy zokogjon. Rémes még látni is. És mindez azóta, mióta elkezdett járni. Szóval gáááz...

 

Hát röviden ennyi, és nem is tagadom, kicsit tanácstalan vagyok. Gyerekorvos csak azt mondta, hogy örüljek, hogy az első év viszonylag simán lezajlott. Majd ez a korszak is elmúlik és újra a régi lesz a jellemző.

Előzmény: borcsi555 (5530)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5536

V. kerületi (Váci u)  játszó, 9 hónapos kortól 4 évesig... Péntek délelőtt... 45 perc, 900 huf... állítólag tök jó a foglalkozás, ölben játszható játékok, torna piciknek...

Akit érdekel esetleg megnézheti (még nem voltunk, de tervben van, hogy kipróbáljuk egyszer a Rékával)

http://www.mazsolajatszo.hu/

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5535

Sírni hagyni... dologgal kapcsolatban... ha erre kerül a sor...

Érdemes mérni az időt, mert ami egy anyukának 30 percnek tűnik, az lehet, hogy csak 6-7 perc sírás...  És az nem is olyan katasztrofális... szóval szerintem ha egy gyerek tényleg álmos, és ha álombasírja magát, akkor nem kell olyan sok időnek eltelni, hogy sikerüljön beájulnia, és pár perces sírni-hagyás esetén még nem vagyunk gonosz mostohák :)

Ezt csak úgy írtam ;)

Előzmény: borcsi555 (5530)
neglom Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5534
Szia!
Táplálkozási dolgokról ebben a fórumban fogadalomból nem írok ;), de ha gondolod, keress meg e-mailben, elmondom, nálunk mi van.

Hófordulósoknak nagyon boldogot!!!

És elnézést, de meló ezerrel, rámszakadt az ég, mindenki egyszerre akarja megváltani a világot :-|
Előzmény: spagsara (5518)
Samu mama Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5533

Na mégeccer.... Elszállt.

 

Voltunk dokinál, kaptunk mindenfélét (gyógytáp, Calcimusc, C-vit, csak használ)

Samu mama Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5532
Éljen Ádám!!!
Petinek is boldogot, a kis Buddha :)))
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5531
PETINEK boldoh hófordulót, Sáribébi meg gyógyuljon meg! Ádám és a szülei is!
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5530
Sziasztok! Kicsit eltüntünk, nem volt net, aztán meg sok lett a menni, tenni való. Most is csak beugrottam gyorsan.
DRÁGA CSABI, DOMI ÉS ÁDÁM: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!
Shaish, nagyon örülök a szabályos kistesónak:)) Noja is koránkelő lett újabban és nem akar visszaváltozni. legkésőbb fél 7 kor kukurikúú. Sztem a tavasz miatt van, a világos+madarak hamar csicseregnek. Óraátállítás nekünk kedvez!! már várom.
Tracy, nem lehet könnyű az elalvós küzdelem, de vhol én is fogár pártján állok. Csöndben békében kéne, hogy aludjon, nem zenére, tv-re. Bár gondolom ilyenkor az ember már mindent kitalál kínjában, könnyű kívülről papolni.
Én tuti hagynám kicsit sírni, előbb utóbb tuti elalszik és hamarabb megtanulja, hogyan kell egyedül elaludni, de ezzel biztos egyedül vagyok ebben a topicban:))
Toria: hogy álltok cumiügyben? Izgatottam várom a fejleményeket! Dolgozni hány órát kell? Rolcsi?
Sinlaccal és a gabonatejekkel állítólag az a bibi, hogy ugye nincs bennük kalcium és sokminden más. Iitalnak nagyon egészséges, de nem helyettesíti a tejet vagy tápszert.
puszi mindenkinek
Fogár Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5529

szerintem nem olyan rossz ez!:)

és nem is maszatos a ruhája...

 

 

Ádámnak Boldog Szülinapot!

Petinek Boldog hófordulót!

 

 

Előzmény: Zsuzsa89 (5526)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5528
... és körülményes... úgy kellene fogni a kanalat, ahogy nagyfiú-Csabi a villát! :)
Előzmény: shaish (5527)
shaish Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5527
Kéremszépen, ez így is nagyon profi! ÉS aranyos:)!
Előzmény: Zsuzsa89 (5526)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5526

Gyermekem így fogja a kanalat, így elég nehéz enni...

Itt a többi ügyes topikbaba magyarázza már el a Rékának, hogy hogyan kell rendesen fogni! :)

 

 

 

 

 

 

 

shaish Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5525

Ádámnak nagyon boldogot!!!

Remélem családilag jobban vagytok már!

 

És a hófordulósoknak is puszi!!

 

 

shaish Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5524

Halihooo,

 

Pár kép tegnapról:), sorozatot majd vmikor legyártom, most csak a szülinaposak...

 

Kecskézik az állatkertben:

 

 

Szépen néz:))

 

 

Tortát eszik:)

 

 

 

 

Szép napot Mindenkinek!

 

shaish

tracy71 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5523

Sziasztok! Nem vagyok elveszve, csak sulinapok vannak (cs-p-szo). Most is csak bekukkantottam, mert szünet van.

 

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT AZ ÉRINTETTEKNEK. MEG PERSZE JÓ BULIZÁST!!!

 

Alvásunk még mindig elég rendszertelen. De legalább az éjszakát végig alusszuk. Az elalvással némi probléma még adódik, de majdcsak "kinőjjük" ezt a dolgot.

 

Kellemes hétvégét!!!

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5522

Ádámnak boldog első szülinapot!

Petinek meg boldog hófordulót!!! (meg Noának is tegnapra - ezt nem írtam)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5521

ha a Sinlacot italként készíted, ugyanúgy kell elkészíteni, mint a tápszert

 

egy adagolókanállal (tápszerekhez adják, Sinlachoz nem) kell adni 30 ml vízhez

 

pépes cumival add, mert sűrűbb, mint a sima tápszerek

 

 

Előzmény: spagsara (5516)
Fogár Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5520

borcsi?Zsuzsa?tracy?Gyáva Nyúl?neglom?toria?

mindenki eltűnt?

Fogár Creative Commons License 2007.03.09 0 0 5519

szia!

 

akkor vsz félreértettétek egymást

 

manapság sok féle tápszer van, mely anyatejkiegészítő...

talán célszerű lenne valamilyen 2es tápszerrel kezdeni, és azért megtartani egy szoptatást. Persze abból is sok féle van.

Gyereke válogatja melyiket eszik meg :)

szerintem ha már kapott tejtermékfélét a kislányod (túró, joghurt,sajt...stb) akkor felesleges HA-s tápszert kérned...vsz nem allergiás ilyesmikre.

Én tudom ajánlani a Humana (2-es)-t én kiscsajom azt nagyon szerette. Minden kiadásban (Ha,1es,2es...stb) Könnyű kikeverni, nem csomósodik...én ilyen szempontból a Mildibét nem szerettem...csomósodik kicsit, macerásabb elkeverni. A BEBA is jó sztem...abból is van többféle.

najó...nem reklámozok :D

viszont 1éves korig felírhatja neked bármelyiket receptre...jóval olcsóbb...utána nem...célszerű időben kiváltani esetleg többet.

Előzmény: spagsara (5518)
spagsara Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5518
Lehet, hogy félreértett, bár nem is gyanakodtam, mert az egész sztorit elmondtam neki, hogy a szoptatást szeretném kiváltani. Pépes állagút nincs sok értelme adni, mert mindent megeszik. Inkább valami átmenet kellene még erre a pár hónapra a reggeli/esti szoptatástól a tehéntej irányába. Igen, ez valami gabonaalapú dolog... kicsit tanácstalan vagyok, lehet, hogy azért adta ezt, mert ez tuti nem allergizál állítólag.  
Előzmény: ertal (5517)
ertal Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5517
Zavarban vagyok, mert ez tudtommal nemcsak más állagú, hanem más összetételü is. A Sinlac valami gabonaféle, sürítésre szokták használni, én nem használtam. Valami tápot kellett volna írnia. Hasonló helyzetben én a már tápszerezö mamáktól kértem pár kanál port, és kiválasztottam azt a tápszert, amit a babám jól ivott. Eztán mentem a dokihoz, és megmondtam neki, mit írjon fel. Kicsit féltem, hogy megsértödik, hogy én akarom jobban tudni, de nem. Fölírta, azóta vígan használjuk. Félreértett Téged a doki?
Előzmény: spagsara (5516)
spagsara Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5516

Sziasztok!

Elnézést, hogy "betörök" a fórumotokba, de mint gyakorlott anyukáktól szeretnék kis segítséget kérni. Kislányom elmúlt kilenc hónapos, az utolsó egy hónapban reggel és este szoptattam, de vészesen fogy a tej (ami annak is köszönhető, hogy az én kis drágám már szívesebben eszik másfélét). Az orvost kértem, hogy írjon valami kiegészítőt, hogy ne tejet adjak, és Sinlacot írt. Most olvasom, hogy ez nem tej-állagú, hanem pép. Közületek adta ezt valaki tej-állagúra higítva esetleg? Nekem szimpatikus lenne az a felállás, hogy legalább ezt igya, mert vízből nagyon kevés fogy...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

kismica Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5515

Boldog, boooldog, booooooldog születés napot Csabinam és Dominak!!!!!!

 

A lányoknak, mamáknak: boldog nőnapoooot!

tasha Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5514
Köszönjuk szépen a köszöntéseket és Csabit is Isten éltesse, anyukájával egyutt :))
Samu mama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5513
Nyúléknak jobbulást!
Nálunk Sári taknyos még mindig, tegnap este kahogott is, de ma már nem )koppkoppkop)
Samu mama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5512
Kis sebes Manónak jobbulást!
Előzmény: Zsuzsa89 (5495)
Samu mama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5511
Hű, ez extraszuper lett!!!!!! :))))))))
Előzmény: MyBaby (5507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!