Keresés

Részletes keresés

NORTHLINE Creative Commons License 2010.09.03 0 0 9621
Google Earth-ön frissítve,nagyobb felbontásban látható az egykori Andezit Művek területe...
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.02 0 0 9620

Olyan siló, amire gondolsz, az meglehetősen drága huncutság. Annyira drága, hogy a volt nagy testvér is csak igen szűken engedhette meg magának. Nem is telepített ilyent a határain kívülre, oda is csak elég keveset. Van egy képekkel teli weboldal, valami englishrussia vagy mi a fene a neve. Na ott találsz képeket elhagyott silókról.

Egyébként meg igaza van az előttem hozzászólónak, Magyarországon siló csak a TSZ udvarban van.

Előzmény: viranyia (9618)
M41-2314 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 9619
Volt Tüzér olvtársat idézve :
"Magyarországon siló csak a Tsz-ben van"
Soha nem voltak Mo.-n olyan silók, amire gondolsz.
Legközelebb Ukrajnában van ICBM siló.
Nyírtelek-rakéta kapcsolat van, de ma is aktív, működő, ne feszegesd.
Előzmény: viranyia (9618)
viranyia Creative Commons License 2010.09.02 0 0 9618

Sziasztok. Még nagyon kezdö vagyok a témában de lenne néhány kérdésem.

Nyirtelek mellett állitólag rakétasilók vannak voltak??!! És nyiregyháza környékén van -e elhagyott bunker?? Ha valaki tud infot elöre is köszi.

lovasutas Creative Commons License 2010.09.02 0 0 9617
100 ÉVES A MAGYAR MOTOROSREPÜLÉS

2010. szeptember 5.(vasárnap)
 

Az Albatrosz Repülő Egyesület 2010 szeptember 5.-én a újra Börgöndön várja, a számos újdonságot bemutató Repülőnapra  a székesfehérvári és környékbeli érdeklődőket.

 

 Kapunyitás 9:00

Felnőttjegy 2000-Ft.

Gyerekjegy (6-18) 1000-Ft.

Tombolajegy 500-Ft.

A tombolajegyekkel sétarepülések nyerhetők, amelyek bevételét az árvíz károsultak javára fordítjuk.

 

A rendezvényen részt vesznek a Magyar Hadsereg alakulatai, lesz statikus kiállítás, repülő szimulátor, amit mindenki kipróbálhat. A levegőben láthatunk Európa bajnok műrepülőt és a sportrepülés egyéb képviselőit, láthatunk ejtőernyős és harci bemutatókat, színpadi műsorokat. Az Albatrosz Repülő Egyesület minden szakosztálya kiállítja az általa használt repülőket, sporteszközöket.

 

ALBATROSZ REPÜLŐNAP PROGRAMJA

Egész nap sétarepülés! (helikopteres sétarepülés esetén üdülési csekket elfogadunk)

Statikus kiállítások 

Légvédelmi üteg tábor (hagyományőrzők)

A második világháború amerikai katonáinak jármű és tábor kiállítása

Toborzó sátor

Ejtőernyős, siklóernyő, sárkányrepülő, vitorlázó repülők kiállítása

Vitorlázó repülőgép szimulátor

A Varsói Szerződés Hadserege (hagyományőrzők)

MH. 93. Petőfi Sándor vegyvédelmi Zászlóalj technikai eszközei.

A második világháború magyar légvédelemi egységégének az eszközei

Veterán autók és motorok

Vidámpark gyerekeknek

Repülő Múzeum

Modellező kiállítás

Lövegtorony

Makett kiállítás

Katasztrófavédelmi kiállítás

Tűzoltók kiállítása

 

 

http://www.albatroszre.hu/

Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9616
Ezeknek a faszoknak minden M-zárolt.
Előzmény: rellé (9612)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9615

Ezeknek a faszoknak minden lokátor, amin antenna van.

Előzmény: M41-2314 (9610)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9614
Na meg azért, mert újságíró. Tisztelet a kivételnek.
Előzmény: hadsz (9613)
hadsz Creative Commons License 2010.09.01 -1 0 9613

Magam is remélem! : )

 

Mindenesetre egy hiba van benn: A tornyok nem voltak forgathatóak,

A cikk végleges szerkesztését természetesen az újságíró készítette,és magam sem értem,hogy ezt miért így írta...Amikor ez a rész került szóba,elmondtam,hogy a gyűrűs kialakítás azért volt a torony tetején,hogy a kétszintes platót,amelyen az antennák voltak,tetszés szerinti irányba rá lehessen emelni.Miután ez megtörtént,az egész szerkezetet hegesztéssel rögzítették.Tehát tényleg fixen álltak.Ha ezek után még szükség volt némi korrekcióra az irányszög és a magasság miatt,azt már magukon az antennákon végezték,hiszen bizonyos fokú állításra azokon is volt lehetőség.
Szerintem az újságíró csak egyszerűen félreértette a dolgot,és azért írta le úgy - valóban helytelenül

Előzmény: schlumberger (9602)
rellé Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9612
Útálom ezeket a hirdetéseket,mindenre ráírják hogy M-zárolt,pedig ez és társai aktív szolgálati idővel rendelkeztek valamelyik RT-századnál,csak egy helyben álltak hónapokig és nyomták a szolgálatot .
monfondir Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9611
Megelőztél! :)
Előzmény: M41-2314 (9610)
M41-2314 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9610
A link lemaradt...

Ural-375
Előzmény: M41-2314 (9609)
M41-2314 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9609
Sziasztok.

Nézelődtem a boon-on, ezt ott találtam hirdetve.



Ha valaki akar venni egy ilyet... :)
monfondir Creative Commons License 2010.09.01 0 0 9608
Ez a volt egerági RT század műszerkertje! Volt szerencsém eltölteni jó pár szolgálatot! Az egyik képen jó látszik a kicsit messzebb fekvő századépület. Megváltozott, mit mondjak... :(
Előzmény: lovasutas (9607)
lovasutas Creative Commons License 2010.08.31 0 0 9607

egyrészt -érdekes, másrészt -így is lehetne, valamint -mi lehetett itt? 

http://baranya-ingatlan.info/ipari-ingatlanok/volt-katonai-objektum.html

3x Creative Commons License 2010.08.31 0 0 9606
Előzmény: 3x (9605)
3x Creative Commons License 2010.08.31 0 0 9605
Helló!

Ezt most találtam, nulla infó van róla a neten:

elband1i Creative Commons License 2010.08.30 0 0 9604
A digépben voltál már ahol a fegyvereket gyártották?
Előzmény: likovcsán (9570)
schlumberger Creative Commons License 2010.08.30 0 0 9603
alighanem kicsit hazudósak...
schlumberger Creative Commons License 2010.08.30 0 0 9602
Gratulálunk topiktársunknak!http://www.honvedelem.hu/cikk/0/21642/hajag-teto.html

Reméljük, a többi BARS-állomást is meg tudjuk nézni!
Előzmény: kerozingozos (9600)
MN5818 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 9601

Melyik tárolókra gondolsz? ÉNY-on a 36-os ép. , ÉK-en az 5-ös ép. és a két "sáncos" jöhetne szóba...

(ha már szóba került a felűlről álcázás: a terület NY-i, ÉNY-i részén lévő épületeket nem álcázták felülről. Legalábbis erre utaló nyomokat nem találtam/ találtunk.)

Előzmény: tere (9598)
kerozingozos Creative Commons License 2010.08.29 0 0 9600
Ha jól látom eddig még nem volt ez a link:
http://www.honvedelem.hu/cikk/0/21642/hajag-teto.html
tere Creative Commons License 2010.08.28 0 0 9599
"pici amplitront"
Most, hogy elolvastam a hozzászólásodat, megint olvasgatok erről és hasonló alkatrészekről. Félelmetes, hogy miket ki nem találtak/találnak kutatók. :)
Előzmény: Volt tüzér (9593)
tere Creative Commons License 2010.08.28 0 0 9598
"Császáron tavaly mi is mértünk a Granitokban"
Ott elvileg nem voltak nukleáris töltetek. Máshol is mértetek? A gránitoktól ÉNY-ra és ÉK-re lévő (régebben felülről is álcázott) tárolók érdekesek, de elvileg ezekben sem lehet semmi extra.
Előzmény: hadsz (9578)
kerozingozos Creative Commons License 2010.08.28 0 0 9597
Köszönöm az információt!
Előzmény: Gyula36 (9596)
Gyula36 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 9596

Szia!

 

Mi két hete voltunk Kunmadarason.500 Ft volt a belépő.A néma szektorba nem szabadott menni,de minden más bejárható.

Előzmény: kerozingozos (9575)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9595
Nem sokat kellett volna ott dolgozni, hiszen a hajdani körletek tökéletesen megfeleltek volna tanteremnek a manapság szokásos hatalmas osztálylétszámokhoz. Tanműhelyeknek be lehetett volna rendezni a hajdani gépjármű telephelyet és elhelyezési épületet (ott eleve voltak különböző műhelyek). Komplett konyha és étkezde volt az objektumban, komplett sportkomplexum, már ami az efféle "objektumokban" szokásos. Legfeljebb az akadálypályát kellett volna átalakítani, mert például az alakulótér külnféle iskolai rendezvényekre alkalmas lett volna, legfeljebb nem vernek vigyázzmenetet. Sokat mondok, ha az iskolára fordított összeg 5 százalékából ki lehetett volna alakítani abból az objektumból egy minden igényt kielégítő oktatási intézményt. Esetleg a lőszerraktárt nem használták volna.
Előzmény: schlumberger (9594)
schlumberger Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9594
Abból a néhány milliárdból azonban nagy valószínűséggel néhány millió... de nem is folytatom. A laktanya átalakításával meg DOLGOZNI kellett volna egy kicsit.

Mi birka nép meg mindent látunk, mégse szólunk...
Előzmény: Volt tüzér (9592)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9593
Nemrég volt a múzeumban egy vendégem Németországból A faszi tősgyökeres "vellanymérnök" volt, akit a teremtő ráadásul a régi dolgok iránti érdeklődéssel áldott/vert meg. A felesége volt, aki beszélt magyarul, és bár a faszival semmiféle közös nyelvet nem beszéltünk, nagyszerűen megértettük egymást. Érdekes volt látni, ahogy a mérnök szeme felcsillan, amikor amint a szakmája korai korszakának rekvizitumait látja, és mindent megtapogathat, komoly alkatrészeket kiszedek és megmutatok neki (majd kiesett a gatyájából, amikor adtam neki ajándékba egy pici amplitront). Közben beszélgettem, akivel tudtam, történetesen a feleséggel. Na ő mondta, hogy Németországban sem fenékig tejfel ezeknek a múzeumoknak a helyzete, amit nem valami fantáziadús üzletember kezel, az ugyanúgy pusztul, mint nálunk. Ezt azután mesélte el, miután panaszkodtam a fenntartási költségek teljes hiányára.
Előzmény: sweethome (9590)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.08.26 0 0 9592

Ém is mesélek egy objektumról. Mikor kiürítette a hadsereg, akkor megkapta az önkormányzat, de semmit nem kezdett vele, bár éppen akkor építettek egy új szakképző iskolát a (akkor még) faluban. Az objektum romlott, de a felhasználásra nem volt ötlet, csak a lakópark dolog, ami meg ugyebár faluhelyen marhaság. Az önkormányzet már régen szerette volna lebontani, de államkincstár bácsi nem hagyta.

Egyszer csak arra lettünk figyelmesek, hogy az objektumban nagy a nyüzsgés, különféle gépek jelentek meg és különféle gödrök támadtak hirtelen. Az objektumban minden olyan el kezdett eltűnni, ami akármilyen fémből volt. A föld alatti üzemanyag tartályok. A föld alatti kábelek, víz és egyéb vezetékek. Az épületeknek a fémből lévő ajtókeretei. A drótkerítés ugyan még nem (bár az is átlátszó fém) de ami késik, nem múlik. A hajdani vaskapu is eltűnt, amit mostanság néhány teherautóra való föld helyettesít. Persze hamarosan elkezdett terjedni, hogy erre a tevékenységre az illetékes "fémgyűjtő szakembernek" a "kitermelési" engedélyt VALAKI az önkormányzattól mintegy 600 000 Forintért adta el amit az illetékes természetesen el is végzett. Mi az eredmény? az objektum természetesen mostanra életveszélyes állapotba került, amit hamarosan követ a természetesen jogszerű bontás, és egyesek eredeti elképzelése szerinti hasznosítás.

Jó sokat nézegettem a folyamatot felülről, és mindahányszor az jutott eszembe, hogy amikor az iskolát építette az önkormányzat, néhány milliárd Forintja megmaradt volna, ha az iskolának egyébként alkalmas objektumot alkalmas módon hasznosította volna.

Előzmény: schlumberger (9591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!