Keresés

Részletes keresés

doktor wang Creative Commons License 2000.06.15 0 0 349
FINOMABB turisztikai javaslatok:

PISA: a ferde toronyból átélhetjük Galilei gravitációs kísérleteit. (Kizárólag e célból lehetne látogatni - eccer - a tornyot.)

VELENCE: szállás - ólomkamra - 3 hét, félpanzió, féltüdő, (félpénzzel)

JERUZSÁLEM: kőbálás megtekintése (szemben állnak a palesztinok).

ATHÉN: kötelező maratonfutás - szmogriadó idején, 45 fokban.

ISTANBUL: Leeds United-Galatasaray meccs megtekintése egy kocsmában, angol drukkernek beöltöztetve. (Idevágó idézet: Piszkos Fred a kapitány, 1.-lső oldal)

jkarhu Creative Commons License 2000.06.15 0 0 348
F*szt kő itte jogászkonni! Oda kő menni bézbóllal : kinyitó' vagy széjjeb*szom a fejedet. Felháborittó, hogy má pihenni se lehet kútúráttan három tetves virág mijatt.
Előzmény: Tüdőke (347)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.15 0 0 347
Független jogi szakértőktől a következőket tudtam meg:

A tényállás teljes felderítéséhez tudni kéne a következőket:

1.,A szigligeti önkormányzat SZMSZ (szervezeti és működési szabályzatában) milyen hatásköre van a polgármesternek (tehát joga van-e arra, hogy meghatározza a strand nyitvatartásának idejét) Első ránézésre egy jogász úgy véli, csak a jegyző intézkedhetett volna.

2., Az is kérdés, milyen formában működik a strand (ha kiderül, hogy gazdasági társaság, tehát bt, kft stb., akkor bizony a lord mayor csúnya dolgot művelt)Tudni kellene, hogy a strandnak ki a vezetője.

3., Ki kellene deríteni, hogy a szigligeti önkormányzatnak van-e olyan rendelete, amely a vendéglátóipari és hasonló egységek működési feltételeit szabályozza. Magyarán azt, van-e jogalap a nyitvatartás korlátozására.

4., Első pillantásra komolyan megkérdőjelezhető a karhatalmi jelenlét. Érdemes volna megtudakolni a tapolcai rendőrkapitányságtól, ki határozott a két rendőr kirendeléséről, és miért.Kérdés, hogy a felborított petúniák megvalósítják a társadalomra veszélyesség olyan fokát, hogy a rendőrségnek kell fellépnie.

Nem jogi, hanem pénzügyi érvekkel is érdemes lenne hatni a polgármesterre: bevételkiesés, turisták nem jönnek, település hanyatlik, őt nem választják meg legközelebb stb.

doktor wang Creative Commons License 2000.06.15 0 0 346
JAVASLAT:

A szigligeti polgármester ötletéhez hasonlóan más üdülőhelyeknek is javsolnék pár intézkedést:

RÓMA: bontsák le a Colosseumot.

PÁRIZS: a Louvre-ba ezentúl csak Jacques Chirac léphet be.

LONDON: nem nyitják fel a Tower-hidat többé.

KIJEV: minden turistának el kell mennie a 100 kilométerre lévő Csernobilba is.

PEKING: sxzemélyesen átelhetik a Tienanmentéri vérengzést.

TOKIÓ: gáztámadás a metróban (fakultatív program).

BUDAPEST: kötelező kilátogatás egy Fradi-Újpest meccsre.

deltoid Creative Commons License 2000.06.15 0 0 345
-------S Z I G L I G E T I H A R S C H O N A-----
Közéleti napilap, új folyam 134. szám, 2000. 06.15.
-------------Alapította: Dr. Wang----------------
----------------- KÜLÖNKIADÁS --------------------

TOVÁBB DAGAD A STRANDBOTRÁNY!!!
Visszakozik a polgármester?

Majális utcai tudósítónk, J. Árpi jelenti:

Egy írásos dokumentum szerint nem az önkormányzat tulajdona a sz-i strand. Az ominózus papírból kiderül, hogy az ingatlan tulajdonosa továbbra is a Magyar Állam, eszerint tehát a sz.-i önkormányzat, közelebbről M. Artúr (FKgP) polgármester jogszerűtlenül intézkedett a strand 23 óra utáni bezárásáról.
Az éjszakai életet féltő nyaraló-lobby ugyanakkor lépéseket tett a jogsértés megszüntetéséért: értesítette a szabad sajtót, valamint elérte,hogy egy magas beosztású állami tisztviselő eljárást kezdeményezzen az ügyben. Megfigyelők szerint a polgármestert elbizonytalanították az elmúlt napok történései: változtatott korábbi merev álláspontján. Ez azonban egyelőre sajnos nem jelent többet, mint hogy rendre egymásnak ellentmondó nyilatkozatokkal bombázza a közönséget.
+++
J. Árpi, Majális utca, Szigligeti Harschona

Előzmény: zaranyos (342)
Havária Creative Commons License 2000.06.15 0 0 344
A megoldás julcsa, hogy a rendőrök is szeretik a sört és bazi idegesek, ha zárva találják a kedvenc kocsmájukat... :)))

Hav

Előzmény: doktor wang (343)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.15 0 0 343
Mindig mondtam, hogy Szigliget hüje hej!

Rendőrállatok rulíroznak a rendőrállamban.

Hejes, tiltsunk ki mindenkit a Balatonból, és építsünk inkább VESZTEL RÁDIÓTELEFONTORNYOKAT a szigligeti várba, helyes!!!

zaranyos Creative Commons License 2000.06.15 0 0 342
A strandzárás igaz. A múlt heti stranddiszkó alkalmával valaki kiborított 3 vagy 5 petúniát, erre a pmester begerjedt, és kihirdette, hogy a strandon a vendéglátóipari egységek fél 11-kor zárnak, maga a strand 11-kor zár.

Pünkösd hétfôn este fél 11-kor már ott figyelt 2 tapolcai rendôr, meg a strandôrök, és nem engedtek be senkit. De hogy ezen a hétvégén mi lesz…

Előzmény: jkarhu (341)
jkarhu Creative Commons License 2000.06.15 0 0 341
Az esti strandbüfével kapcsolatban roppant szomorú, bár csekkolatlan hírekkel rendelkezünk. Állítólag valami rongálás miatt záróra után télleg bezárnak,lakata kapura, oszt reggelig egy lélek se.
Előzmény: Pali bá (340)
Pali bá Creative Commons License 2000.06.15 0 0 340
Én magam is lelátogatok kedvenc Szigligetünkre péntek délután. Csak előtte még délben teszek egy erőtlen kisérletet egy Ipari marketing vizsga abszolválására. Teszem mindezt az esélytelenek nyugalmával. A hétvége a költözés jegyében fog telni ugyanis most veszem birtokba kicsiny de ronda házamat. Alakul a pince is!!! Postafordultával értesítést kérek a szintén Szigligetre látogatók elérhetőségéről, úgyismint: Bene & Gomez nappal, Örexem oder strandbüfé este.?
Előzmény: jkarhu (339)
jkarhu Creative Commons License 2000.06.15 0 0 339
Na mi van? Mindenkit a napolajmaffia cseszeget? Dr. Wangot elütötte egy használtétolaj-begyűjtő autó?
Mindazonáltal végre én is feltehetem Pali bá' kedvenc kérdését: ki jön Szigligetre?
Merthogy én igen.

jääkarhu

doktor wang Creative Commons License 2000.06.14 0 0 338
Grat, tüdőke, ez nekem nem szokott sikerülni. (Igaz, most csont nélkül mentem át a humbugképző vizsgáin.)
deltoid Creative Commons License 2000.06.14 0 0 337
FOLYT.
máma átment az uv-n. (3)Gratulálunk, Tücő!
Előzmény: deltoid (336)
deltoid Creative Commons License 2000.06.14 0 0 336
Gyorshír!!!
Tüdőke - TUDJÁTOK, AZ A FIATALMEBER, AKI ELHASALT A BÜNTETŐELJÁRÁSJOG-VIZSGÁN -
Előzmény: doktor wang (335)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.13 0 0 335
Elrabolt ugyanis az olajmaffia.

Egyébként tényleg kaptunk az indexnél pár érdekes telefonhívást Kisbandi kapcsán.

doktor wang Creative Commons License 2000.06.13 0 0 334
Nem tudok sajnos menni.
deltoid Creative Commons License 2000.06.13 0 0 333
DR. WANG: NAGY SIKERT ARATOTT A FOTÓ! LIGETKÉNÉL HATTÓL MECCS!
Előzmény: deltoid (332)
deltoid Creative Commons License 2000.06.13 0 0 332
Gyorshír!!!

"A Szigligeti Topic Megmentője" érdemrend pálmaágakkal ékesített bronzfokozatát adományozom Tüdőkének,ezennel. Máma ugyanis csak ő ért rá hosszú órákon át idétlenkedni, mi többiek keményen dolgoztunk. Gratulálunk, Tüci.
P.S: ha még nem tudná valaki, újra hírül adjuk: TÜDŐKE VOLT AZ, NEM MÁS, AKI ELHASALT A BÜNTETŐELJÁRÁS-JOG VIZSGÁN!!!

Előzmény: Tüdőke (331)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.13 0 0 331
Ez a Szigliget topic kezd Tüdőke topic-ká válni.

Ami nem baj.

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.13 0 0 330
GYORSHÍR --- 20000613

Dr. Wang külföldre szökött - Olaj áll a háttérben
+++

Meg nem erősített hírek szerint Dr. Wang külföldre szökött. Információink szerint a magyar bűnüldöző hatóságok kíméletlen hajszát indítottak Dr.Wang ellen, ennek első jeleként Miamiban lebuktatták Wang segítőtársát, az alvilág uzsorásaként közismert Kisbandit.
Mint ismeretes, Dr. Wang mindeddig nem cáfolta, hogy köze lenne a szigligeti olajbűnözéshez. Rendőrségi források szerint nem lesz nehéz feladat Wang kézrekerítése, elég csak figyelni, mikor nevet fel.

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.13 0 0 329
Előbb telefonált valamilyen Pallag.
Aszonta, hogy a szigligeti olajmaffia feje Dr. Wang. 1983-ban kezdte egy doboz sprotnival. Később aztán olyan jól kezdett menni neki, hogy vett egy töltőtollat meg egy viharkabátot.

Szeretném , ha a zügyészség vizsgálatot indítana. Az egész országban nem lehet egy tisztességes szalontüdőt kapni.

A Morgó Tüdő

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.13 0 0 328
Végre fény derült az igazságra!

Dr. Wang mindig is gyanús volt nekem. Már akkor, amikor összeköltöztünk (lásd egyik korábbi hátborzongató hírt).

Döbbenet :-O

Előzmény: Havária (327)
Havária Creative Commons License 2000.06.13 0 0 327
Ezennel lebuktatnám d. wangot (akit egyébként is szélhámosságért keresnek mind az öt földrészen), ugyanis megnéztem az impreszumot és doktor Wang nevezetű ujságíró nem dolgozik az Index.hu Rt.-nek. :)

Hav

Előzmény: Tüdőke (326)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.13 0 0 326
Ma is néztem az Index címoldalát, de nem láttam semmit tőled. Kérdés: mért nem vagy hát régóta nemaktív a topicban, kedves Wang doktor.

Mindig csipáztam a topicon belüli dialógusainkat.

Előzmény: doktor wang (325)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.09 0 0 325
Nézzétek meg az Index címoldalán, hogy miket írtam, és akkor megértitek, miért nem vagyok ma ennyire aktív a topikban.

Na.

Pali bá Creative Commons License 2000.06.09 0 0 324
Hát akkor álljon itt az obligát pénteki kérdés:
Ki gyün Szigligetre a hétvégén? K. Adám már jelezte távbeszélőn, hogy ottan lesz. Jómagam is ottan leszek. Hol a iszunk a szombat este, a Örexembe? Gyors válasz bitte mert haza akarok menni.
Onkel Pál
Előzmény: Tüdőke (323)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.09 0 0 323
Na mi van? Kommunikálni akarok. Írjon má valaki.

Dr.Wang. Érted kiáltok. Megtekintettem hómpédzsedet. Remek. Imádlak. Add kölcsön C. Schiffert. Nekem csak a Schiffer János jutott.

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.09 0 0 322
Murcostól kérdezem: mikor kapom meg a különdíjat? Mikor???
Szigligeti Harschona főszerkesztőjét kérdem: engem mikor igazít helyre (mármint az velem kapcsolatos híreket).
Pali bá: tegnap azé nem szóltam hozzá három órán keresztül, mer nem voltam gépközelbe. De most este hétig ott vagyok, resszkessetek.

Hogy tetszett a rockoperám?

A Vad Tüdő

Előzmény: murcos (313)
Pali bá Creative Commons License 2000.06.09 0 0 321
Nem igaz továbbá az sem, hogy B. Mihály gyerekkorában egy döglött, oszlófélben lévő harcsát cipelt haza a kikötőből, valamint az sem, hogy 1988-ban egy talicskában kuporogva alkoholos befolyásoltság alatt ezt kiabálta: "Grósz Karcsi a kurva anyád!"
Előzmény: deltoid (318)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.06.09 0 0 320
Dehülyevagyte!
Előzmény: deltoid (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!