Az AY sorozat szerintem erőteljesen TÚL van árazva. Kb 100e Ft-al a tudásához képest.
Valahogy azt vettem észre,hogy a Mitsunak hiányzik a 350-400 ezer Ft-os kínálata a 3.5 -es kategóriában...illetőleg az AY lenne az reálisan. Valahogy a Magyar forgalmazó erőteljesen nagyot akart fingani,de az AY sorozat a komoly Japán élvonalbeli konkurenciához képest alulmarad szerintem ár érték arányban,és seer coop tudásszintben.
Félreértés ne essék,nem szidom a Mitsut mert tényleg JÓK,nekem is van a HR alapkategória.Csak nem értem a Magyar túlárazást...
Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Az Eurovent en nézegettem az AY és a HR sorozat adatait. Igazándiból nem vagyok elhalva a különbségtől. Szóval tényleg nem értem hogy mi lehet az a hű ha nagy különbség ami indokolná hogy kétszer annyiba kerül mint a HR sorozat. Fogyasztásban ha átlag felhasználóként használod 30 év alatt sem hozza be ezt az árkülönbözetet.
Fűtési módban eco/gear funkciót tudnia kell-e a készüléknek továbbá az inverteres szabályozás ilyenkor is müködik-e amikor kezdi elérni a beállított hőfokot?
Nagyjából lőjétek be a klíma helyét, valahová "mögé" a villanyász rakjon fel egy konnektort, ha ért hozzá, ilyenkor úgyis hagy plusz vezetéket, a többit a klímás elintézi.
Hol áll a Polar univerzumban a Zenit? A promócióval jónak tűnik az ára, azt látom, hogy drágább mint az általad ajánlott sdu, de egyébként semmit sem találok róla. (meg lehet, hogy amúgy sem érteném)
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni abban, hogy panellakás felújításakor hogyan érdemes előkészíteni a villanyvezeték kiállást a később beszerelendő klímának? A kültéri az ablak alatt lesz, de a pontos típus még nem ismert. A kiállás a szobában a kültéri magasságában legyen vagy a leendő beltéri magasságában? Dugaljat érdemes tenni a szoba falára vagy valamekkora vezetéket hagyjanak szabadon, amit majd közvetlenül be lehet kötni a bel- vagy kültéribe? Előre is köszönöm a segítséget.
Igen, megvette: Az erős globális háztartási készülékek és HVAC üzletág révén a Toshiba háztartási gépek, ikonikus márkája, tehetséges csapata és vezető technológiáival való kiegészítése jelentősen megerősíti versenyképességünket Japánban, Délkelet-Ázsiában és a globális piacon mondta Fang Hongbo, a Midea elnöke. Aztán, hogy mennyit hasznosíthatott a Japó márka, technológiájából, azt sose tudjuk meg. Amennyit akart, utána meg a továbbiakban a Toshibát is ők fejlesztik. Mindenesetre a Midea piacvezető lett.
Nem merültem el benne, legalábbis nem regisztráltam, így nem tudom, hogy csak reklámként szerepelnek "minta" árak (pl. 3-as multi 2,5 kW-os beltérikkel 600 e alattt (talán)), de lehet venni drágábban jobbat, vagy csak az olcsóbbat akciózzák.
Az a borzasztó, hogy valaki még mindig előjön ezzel a négyzetméter meg légköbméter baromsággal. Két azonos méretű épület között simán lehet 5x-ös hőigény. És az élet minden területén átbasszák a tudatlan tömegeket.
Ismerős új építésű kecójában jártam egyszer. Valami olcsóbb 30-as téglából a főfalak, kívül 12cm eps rajtuk. Földszintes ház, többi dolog hőszigetelésének mértéket (padló, födém) nem ismerem, 3 rétegű üvegezés mindenhol. A ház lehet olyan 100-110 nm nettó, ebből a nappali-konyha-étkező egy légtér, 40-45nm, kb 5x8m, plusz előtér-belépő.
Kint napsütéses +3-4 fok volt, bent kellemes 22-23. Egy darab 3,5kw-os Gree Amber Royal fűtötte ki, csendben, huzat nélkül.
Tényleg komolyan veszed, amit egy webáruház leír az általa forgalmazott termékről? Meg kell nézni a katalógusadatokat, és nagyjából azt alapul venni. A kínaiaknál azt sem....
Elég rossz táblázat. Senki ne gondolja, hogy egy hűtő 50 decibeles, míg a klima meg 18.
Egy mai hűtőszekrény hangTELJESÍTMÉNY szintje 33-40 db(A) körül van. A hangNYOMÁS szintje meg valahol 18-28 dB(A) attól függően, hogy milyen messze van a mikrofon a forrástól.
A légkondi gyártók hangnyomás szintet adnak meg, ami mellé még hozzá kell tenni, hogy honnan is mérik. Remélem, hogy ugyanazon szabvány szerint mér minden gyártó...
Megtaláltam a leírásban, ennek a típusnak a zajszintje 28 és 40 dBA közt van. A 28 gondolom az éjszakai üzemmódra vonatkozik, a 40 pedig max. teljesítményre. Hogy ez mennyire számít zajosnak vagy halknak egy 5KW-os klíma esetén, nem tudom, nem értek hozzá.
Újra megnéztem a videót, a 18dB a 2.5 és 3.5 KW-os AY-ra vonatkozik. Tehát a Helloklíma oldal kamuzott (vagy tévedett), amikor ezt az értéket az 5KW-os géphez írta. Az nyilván egy kicsit zajosabb, de mivel a Mitsubishi az egyik legjobb márka és ráadásul az AY prémium minőség, ezért nem hinném, hogy olyan sokkal zajosabb lenne.
Ha aingatlanodhoz elég a 3,5kw,Ay-t,de siess,utolsó darabok!Az meleg időben nem lesz túlméretezett,hidegben meg szinte semmit nem veszít a teljesítményéből... Nem mellesleg csomó extra funkció,ami tényleg extra,nem parasztvakítás.
Az a talcafutes a gyengébb konstrukciók szükséges rossz velejárója,amit a marketingesek extraként etetnek meg az vevőkkel.(meg még mennyi hülyeséget,,ifeel,windfree,C vitamin szűrő...!!!)Mitsubishi,Daikin megvan nélküle...
Mennyire hangos, mennyire finoman szabalyoz, milyen gyakran es hogyan olvaszt le es termeszetesen, hogy mindezt elorelathatolag meddig tudja csinalni...
(Ugyanaz, mint kocsiknal pl, hogy mi jo autopalyazni... Egy csucs BMV, meg egy Toyota Igo is tud autopalyan menni 140-el, sott lehet, hogy az Igo meg kozben kevesebbet is fogyaszt, de...)
Talca futes felesleges, alul kifolyik a viz, karter futesrol nem tudok nyilatkozni, de gyanitom, hogy annak is megvan az oka...
4,8 a 4,3-hoz képest durván 10-11%. Kb. ennyivel kevesebb villanyszámlát generálhat elvileg. De az egyéb körülmények (lakás nagysága, szigetelés, stb.) ismerete nélkül senki nem fogja tudni kiszámolni neked, hogy ez a valóságban forintálisan mennyi. Ha van egy energetikai kalkuláció, abból elvileg ki lehet számolni, de ahhoz is mindig odaírják, hogy a valóságtól eltérhet...
Igazándiból csak az érdekelt volna hogy megéri e egy klimáért + 200-259 e Ft ot adni azért mert 0.5 tizeddel jobb az scop je a + kényelmi funkcioktól eltekintve
"pont ugyanazon körülmények esetén és pont ugyanannyit üzemel mindkettő akkor számok(Ft-ok) tükrében mennyi a kettő közötti különbség az üzemeltetés során?"
Most viszont: "ha pl 1 órán keresztül megy az egyik max teljesitményen es a másik is ugyaúgy akkor mennyi lesz a különbség Ft ban"
A két kérdés nem ugyanarról szól. Ha egy óra alatti maximális teljesítményen való tekerés különbségére vagy kíváncsi, akkor nézd meg mindkettőnek az adatlapját, azon rajta kell legyen a maximális (elektromos) teljesítményük. Abból lehet számolni különbséget, de ebből nem fogod tudni meghatározni a gazdaságosságát "az üzemeltetés során", mert jellemzően nem sokat mennek max. teljesítményen.
Daikintól indultunk, én arra írtam. (Pontosabban komoly cégről.) Amit Te írtál, az is valós helyzet, csak az más történet, más indokolja azt a gyártást.
Irod hogy az Ay veszettül jó fütésben . Akkor az a 0.5 scop különbség ekkora különbséget jelent.
Amit nem értek még : Nézegettem a japán klimákat és még a 800e Ft os katdgoriában sincs sem tálca sem karter fütés. Ezek nélkül hogy fütenek -10 -15 fokban?
Nem egész szezonra gondoltam a gazdasági számitást hanem hogy ha pl 1 órán keresztül megy az egyik max teljesitményen es a másik is ugyaúgy akkor mennyi lesz a különbség Ft ban
Az, hogy mennyivel gazdaságosabb, ahhoz ismerni kellene a lakásod/házad energetikai jellemzőit, anélkül nem lehet kiszámolni. De még ha ismert is, akkor is sokminden befolyásolhatja, max. közelítő/összehasonlító számítást lehet csinálni.
Mitsubishi HR sorozata nem egész téli fűtésre való, mivel alap klíma. Persze tud fűteni, de nem erre van kitalálva. De ettől még a te igényedre kb ez kellene.
AY veszett jó fűtésben is, nem ok nélkül drágább.
Hogy mennyit hoz a kettő különbsége, pláne hogy nem egész téli egyedüli fűtésre használnád, passz.
Ezt a -10 -15 fokot felejtsd el... Baromság. Mindkettő elekromos adagolós, persze AY jobb. De ezzel ne számolj, nálad nem mérhető.
Nézegettem még a Toshiba shorai edge sorozatát is az AY Mitsu alternatívájaként. -olcsóbban és jobb seer /scop értékekkel...Valakinek van esetleg véleménye/tapasztalata a Toshiba ezen szériájáról?
Klíma vásárlás előtt állok,és felmerült bennem több alapvető kérdés.
Alapvetően hűtésre kellene a klíma,de átmeneti időben lehet néha bekapcsolnánk fűtésre is,illetőleg tartaléknak,ha esetleg elromlik a gázkazán,mégis legyen egy alternatíva ideiglenesen.
Alapvetően arra lennék kiváncsi,hogy valaki kiszámolta e már ,hogy adott esetben megéri e megvenni mondjuk ugyanazon márkának a drágább verzióját.
Pl. Mitsubishi HR 35 SEER 6.2 SCOP 4.3 vagy
pl a Mitsubishi AY 35 VGK SEER 8.6 SCOP 4.8
A két klíma között 200e Ft árkülönbség van. Nyilván a drágábban van + kényelmi funkció+ szűrő...de ezektől most TEKINTSÜNK EL.
Azt értem,hogy a nagyobb SEER és nagyobb SCOP értékkel gazdaságosabban lehet hűteni/ fűteni.DE pont ez érdekelne elsősorban,hogy MENNYIVEL ? Tegyük fel,hogy pont ugyanazon körülmények esetén és pont ugyanannyit üzemel mindkettő akkor számok(Ft-ok) tükrében mennyi a kettő közötti különbség az üzemeltetés során? Hogyan lehet ezt kiszámolni? 70 Ft /kwh-val számoljunk,mert a rezsicsökkentett mennyiséget már megette a ház többi elektromos résztvevője.
Amit még nem értek: a Hr-t -10 ig az AY-t -15 ig lehet üzemeltetni.Hogyan lehet azt kiszámolni,hogy mondjuk -10 fokban mennyire esik vissza a fűtési teljesítménye? Illetőleg mennyi lesz ilyenkor az SCOP (vagy COP?)
Talán úgy 100 e körül, de gondolom lakásfüggő, méret, vagy nemtom még mitől függ, pontosat én se tudok. Keress rá a neten, vagy fb csoportot, vagy kérdezz energetikust.
Az nem számít, mert úgyse látszik, hisz lesz rajta nemesvakolat, vagy tudomisén bármilyen más burkolat.
Neked nem kell ezekkel totózni, hanem hívni egy energetikust, aki felméri a helyzetet és a lehetőségeket, csinál egy tanúsítványt(jó pénzért) és megmondja, hogy elérhető-e az összesen minimum 30% energiamegtakarítás, ami az előírt feltétel a pályázatban, de ezt még nem olvastad a pályázati kiírásban?
Aztán 1-2 kivitelezővel tárgyalni kell, felméretni, hogy mennyiből mit és hogyan csinálnak, de nemcsak a szigetelés, hanem a fűtés és melegvíz előállítás korszerűsítése is benne lehet, szűkség szerint.
Illetve az otthonfelújítási támogatástól függetlenül, ha két falat 10 centivel burkoltatok be, a két másik falat pedig 12, 15 vagy 20 centivel, az okoz bármilyen hátrányt (azon kívül, hogy kicsit furán fog kinézni)?
Visszatérve erre a programra, nálunk korábban már szigetelve lett két fal 10 cm vastagságban. Ez lehet hátrány vagy kizáró ok ennél a programnál? Részben, mert 2 fal már szigetelve van, ráadásul csak 10 cm vastagon, ők meg 12, 15 és 20 cm-es opciót sorolnak fel.
Vagy ez nem probléma és a másik két falra + a födémre így is jár a támogatás?
Én radiátoros, kondenzációs kazán + légkondi kombóval fűtök, kicsit más a felállás, mert a tied esetében nincs magas vízhőfok igény probléma.
A légkondi hatékonysága viszont gyorsan romlik a külső hőmérséklet csökkenésével (és a belső emelkedésével), úgy hogy én igyekszem átmeneti időszakban magában használni a klímát és hidegre fordulva a kazánvíz hőmérsékletét alacsonyan tartani, klímával rásegíteni.
A házunkban padlófűtés üzemel kondenzációs kazánnal. 40 éve épült a ház, azzal együtt a fűtési rendszer, egy helyről szabályozható. A házra lett néhány éve telepítve napelem, ennek termelését apósom használta fel üvegház fűtésére, idéntől felhagyott tevékenységével. Így rendelkezésre áll kb. 3,5-4 MWh felhasználható áram. A házban vannak klímák (eredendően téliesítettek lettek felrakva), de csak nyáron használtuk, viszont nem szeretném a rendszerben hagyni a megtermelt áramot.
Van valakinek tapasztalata, hogyan érdemes padlófűtés mellé/helyett/kiegészítésül klímát használni?
Több gondolat is felmerült:
- ameddig az időjárás/hőmérséklet engedi csak klímát használni,
- éjjel padlófűtés, nappal klíma használata (tudom, a padlófűtés azt szereti, ha folyamatos a használat),
- valamiféle párhuzamos működtetés? Ez esetben hogy kellene beállítani a termosztátot, vízhőmérsékletet? Alacsony vízhőmérséklet (pl. 30 fok), termosztátot magasra venni, hogy induljon el a klíma használata mellett is mindenképpen?
Hallottam valami állami programról, hogy ha valaki 30%-os energetikai megtakarítást el tud érni, akkor kap valami kölcsönt vagy kamatmentes hitelt a ház beburkolásához 2-3 millió ft felső határig.
Na ez meg úgy müködik hogy odamész a Greehez vagy Mideához és kitöltesz egy megrendelési igényt .Magyarán beixelgeted ,hogy mit szeretnél milyen alkatrészekböl milyen minőségben milyen extrákkal szeretnél klimát gyártatni.Vagy választasz egy kész típusukat és rárakják az emblémádat. Persze sok ezer darabról beszélünk .
Nem csak Polarra igaz, hanem úgy egyáltalán a ki kinek mit gyárt témában is:
Igazából nem az számít, hogy hol ki, hanem a tervezés, meo a döntő. A Polart úgy reklámozzák, hogy magyar-káeurópai tervezés, itteni klímára, ha ez igaz, nem az occóság a legfontosabb, és ellenőrzik a minőséget, lehet jó is. Persze amikor csak x cég termékét csak átcímkézik, akkor az eredeti gyártó minősége a mérvadó.
Vagy minőségben Mitsubishi HR, de abból itthon tudtomman 3,5 nincs. Illetve nekünk van kb az országban 1 darab félretéve ügyfélnek, talán az utolsó idén.
Én speciel Polart szeretem, SDI, SDO javasolt, keress rá.
"Mondok jobbat: a belépő szintű legolcsóbb Daikinok valójában Gree termékek." Ebből egyetlen szó sem igaz....
"Szó szerint idézve a klímás cikkből:"Előfordult már az is a világtörténelemben, hogy az egyik klímagyártó rendelt átmatricázott légkondikat a saját konkurenciájától. Jó pár éve, a Daikin szerette volna kiszolgálni a kevésbé tehetős vásárlókat is, ezért berendelt egy olcsóbb klímát a Gree aktuális termékpalettájáról."
Ebből annyi igaz, hogy 7-8 évvel ezelőtt a Daikin gyártatott a Gree-vel gépet, amiben az elektronika volt gyakorlatilag csak Daikin. Ezek FTXV../RXV modellek voltak, egy-két szezonban lehetett kapni, utána már a Daikin saját gyárban gyártotta az olcsóbb lakossági modelleket, konkrétan Csehországban.
Ne csapjuk be azért a zembereket, csak hogy jólértesültnek tűnjünk....
A nagy melegek miatt, szeretnénk ha lenne egy klíma a nappaliban. Kicsit komfortosabb legyen a ház, mert volt 29fok is bent. De ha kicsit hidegebb lesz az idő, tudjon egy kis meleget is csinálni. Ha beál a tartós hideg, akkor megy a gáz, vagy vegyes kazán.
Mondok jobbat: a belépő szintű legolcsóbb Daikinok valójában Gree termékek.Na ennyit a "Japán" tervezésről :-)
Szó szerint idézve a klímás cikkből:"Előfordult már az is a világtörténelemben, hogy az egyik klímagyártó rendelt átmatricázott légkondikat a saját konkurenciájától. Jó pár éve, a Daikin szerette volna kiszolgálni a kevésbé tehetős vásárlókat is, ezért berendelt egy olcsóbb klímát a Gree aktuális termékpalettájáról."
Azt hallottam megbízható forrásból, hogy a Daikin bár japán tervezésű, de valójában Európában gyártják, Csehországban és Törökországban. Hogy ez kezdettől fogva így volt vagy csak mostanában, azt nem tudom.
Nagyon jó villanyszerelő volt és még most is vágja a témát, de 75 éves, túl a veseátültetésen, szívműtére várva, kezdődő Alzheimer kórral. De azért majd megkérdezem.
Gondolom a férjed tudja , hogy az áramköröket , fázisokat hogyan osztotta szét és milyen vastag vezetékeket használt . Így távolból csak találgatni lehet . :-(
Lehet , hogy nem kell semmit átdolgozni , de lehet , hogy egyszerűbb lenne a két klímának az elosztótáblától új vezetéket behúzni . Férjednek kellene ezt átgondolnia .
Amennyi kisfogyasztót leírtál 1x16A-ral már régen gondot okozott volna . " Van hűtő, mélyhűtő, mosógép, mosogatógép, a szokásos dolgok. "
Lehet , hogy egy kicsit el kell gondolkodni , hogy hogyan csoportosítani fázisokon a fogyasztókat , hogy a két klíma is tudjon biztonságban dolgozni a többi fogyasztóval együtt . :-)
Mivel " csak " hűteni akartok velük : " A klímákat kizárólag nyáron használnánk hűtésre és akkor se folyamatosan mennének "
Igaz nekem hőszigetelt a házam , de folyamatos hűtésnél a 63nm-re és 25°C-on tartáson naponta durván elfogy 2-3 kWh . Ha beáll a házban a hőmérséklet , akkor a klímák nem fognak eget verően sokat fogyasztani .
Megkérdeztem a férjemet, azt mondja a villanyóra sajnos csak 16 Amperes! Ez egészen biztosan nem bír el 2db 5 KW-os klímát, de talán még 2 db 3.5 KW-osat se a háztartási gépekkel együtt.
Mennyibe kerülne a villanyórát 32 Amperessé alakítani vagy cserélni?
Az a cég is feltudja szerelni , amit belinkeltem . Gondolod , hogy ha két klímát szereltetsz fel , akkor nem lehet valamennyi engedményt kapni ? Hiszen egyszer kell kijönniük a két klímával . Vagy kérdezd meg a nagykert , hogy ki van a közeledben , aki velük szerződési viszonyban van .
Az a helyzet, hogy a legjobbnak mondott helyi klímás, akit ajánlottak nekem, nem hajlandó olyan klímát felrakni, amit én rendelek. Csak azt teszi fel, amit ő szerez be. Nem tudom mi az oka, de gondolom anyagilag így jár jobban.
Sziasztok, nyaralóba kellene egy klíma, most elsősorban fűtésre/temperálásra. A keretem kb 300e szereléssel. Sok nézelődés után két darabot néztem ki, egy Polar és egy Fisher. utánaolvasgattam a topikban, volt itt fikázva minden a gree-től kezdve a Midean, Syen-en át a Fisherig, de én egy klímás oldalon a Fisherről jókat olvastam, illetve valaki írta itt h 2018óta a Gree gyártja, a Polar-t is a Gree gyártja, a Syen-t is, nekem 4 éve van fenn egy Syen, még nem volt vele semmi baj, tudom, 4év nem sok idő, de elsősorban fűtésre van használva.
Szal olyan xar csak nem lehet.. :)
De ha tudtok jobbat a 3.5kW-os kategóriában hasonló árban, akkor az érdekelne.
Ami lényeges: legyen benne wifi, meg a 8 fokos temperálás (vagy ezt minden klíma tudja már?)
Viszonylag nagy nyaraló, most lett véve, van benne egy fatüzelésű kazán kp-i fűtéssel, de ugye azt nem tudjuk üzemeltetni ha nem vagyunk ott.. Tehát a 3.5-es nem fogja kifűteni nyliván, de valami alap temperálást csak tud. Konkrétan egy 17m2es helyiségbe lenne rakva, azt nyilván simán kifűtené, de onnan még kiágazik egy 28 és egy 24m2es helyiség, ajtókkal. Plusz még emelet is van.. De a nap is be tud segíteni, főleg fent. Későbbiekben fentre is akarunk majd egy klímát, de most csak egyre van pénzünk.
"Maximum 2050W/db az 5kW fogyasztása 9-10Amper/db. "
Ez azt jelenti, hogy maximum ennyit vesz fel. Valószínűleg általában ennél kevesebbet fog, de a villamos hálózatot a lehetséges maximumra kell tervezni. Az egy kérdés, hogy a villanyóra kibírja-e, az meg egy másik kérdés, hogy a ház elektromos hálózata kibírja-e? Ha régi a hálózat, lehet nem ilyen teljesítményekre lett méretezve.
A villanyóránál levő megszakítón fel van tüntetve, hogy hány amperes. Viszont a klímán kívül más is vehet fel nagy áramot (pl. mosógép, elektromos sütő, stb.), adott esetben, ha minden egyszerre működik, lecsaphatja a villanyórát is. Ezeket mind végig kell gondolni, adott esetben szakemberrel megnézetni, mielőtt a klímát megveszed.
"2 db 5 KW-os klímát nem bír ki a villanyóra, így azt ki kellene cserélni, ami méregdrága lenne"
Alapból jár 32A, ha ennél kisebb jelenleg, akkor a 32A-re való bővítés elvileg nem lehet olyan vészes. Bár ha kitalálják, hogy új mérőhelyet is kell létesíteni, akkor tényleg drága lesz, azért képesek majdnem egy milliót elkérni :(
A klímásom csak 5 KW-ost tud szerezni, de a szintenként 70 nm-re valószínűleg kell is ekkora szintenként, főleg, hogy nincs szigetelve a ház. A klímás 50 nm felett már 5 KW-ost ajánl. A férjem villanyszerelő volt, de már idős és kezdődő Alzheimer-kórja van. Azt mondja 2 db 5 KW-os klímát nem bír ki a villanyóra, így azt ki kellene cserélni, ami méregdrága lenne. Ezt megírtam a klímásnak, aki azt válaszolta, hogy:
"Maximum 2050W/db az 5kW fogyasztása 9-10Amper/db. "
Ez mit jelent? Kibírja a villanyóra a 2 db 5 KW-ost vagy nem?
Volna egy klímás kérdésem: A klíma készülék gyártók feltöltik a kültéri egységet a gyárban klímagázzal (pl legyen R32) és megadják,hogy az adott típust hány méter csövezésig nem kell pluszban rátölteni. Legyen a példa kedvéért egy Mitsubishi Hr sorozat 3.5.-ös. Azt írja a gépkönyv,hogy 7 méter csőhosszig nem kell rátölteni plusz klímagázt. És itt jön amit nem értek: Ha 2-3 méter csövem van akkor is ugyanannyi gáz lesz a rendszerben mint ha 7 méter csövem van.Aztán írják,hogy 7 méter felett meg kb 10-20 grammot kell méterenként pluszba rátölteni.Szóval ha ennyire pontosan kell rátöltögetni,és a jobb fajta klimások meg digitális mérleggel mérik is akkor ,hogy lehet,hogy 2méter csőnél is ugyanannyi a gáztöltet mint 7 méternél?
Vagy pl egyes klímák pl Toshiba 15 méterre való gáztöltetet tartalmaz,és ha 3 méter csövem van ott is ugyanannyi mint 15 méterre.Nem értem.
Bármikor előállhat az a helyzet, hogy az eladó szerelési hibára hivatkozik,a szerelő meg azt mondja, hibás volt a termék. Amíg birkóznak, a tulaj malmozik a melegben/hidegben.
Ugyanez a helyzet autóalkatrésznél is.
Lehet spórolni a saját beszerzéssel, de mérlegelni kell, megéri-e a plusz kockázatot.
Igen lesz rá garancia,feltéve,hogy az embered aki felszereli annak van "F" vizsgája,igazolványa. És pecsétje,amivel lepecsételi a gari füzetet,és kitölti a beüzemelési dokumentumokat.
Ha rendelek egy klímát a Pannonklímától és nem velük szereltetem be (mert 200 km-re lakom Budapesttől), hanem egy helyi szakival, akkor nem lesz rá garancia?
Nekem az a problémás, mikor az előírt minimum 3 m cső helyett 2 m van a reklámban. Mert akkor vagy rögtön nem annyiba kerül (ez a jobbik eset), vagy felszerelik szakszerűtlenül.
Megmondom őszintén, nem érdekel mennyi csövet adnak a géphez.
Eddig ezekben a "csomag árakban" benne volt egy tisztességes szerelés minden költsége(konzol, csatorna, cső-kábel-tömítés) és most elkezdődik egy olyan marketing, ahol kiderül, hogy ugyanannyiért a tejföl már csak 175ml az eddigi 200ml helyett. Nem túl nyerő irány.
Ha te egyedi árat adsz mindenhová, akkor az szerencsés, főleg ha írásos árajánlat születik belőle :-)
Nálam is nyáron 25°C , télen meg 23 °C . De ugye nálad sem a legalacsonyabb fordulaton forog a venti olyankor ? Mert ha igen , akkor biztosan jól túlméretezett a klíma . Nálam vagy automatafordulaton , vagy nagyobb hideg esetén maximálisra teszem , aztán a klímavezérlés állítja ahogyan a program megköveteli . :-)
Nálam eleve nincs "csomag". Felmérem, és méterre, darabra árral leírom csőből, csatornából, kötőelemből, stb. mennyi kell, plusz a klíma típusok ára és a munkadíj. Aztán a megrendelő eldönti, hogy kéri vagy nem. Nekem sem adnak 3m csövet a géphez.
Mi a fene történik a klímás szakmában? Azt már megszokom, hogy a klímaszerelő segédje már csak ukránul beszél, azt is hogy a kábelcsatornázás és a csövezés elég messze áll a tökéletestől.
De hogy már egy csomó cégnél az eddigi 3 méter helyett, már csak kettő van a szerelési árban, a kábelcsatornázás meg feláras? Ha a csövezést dekorcsatornába kérem, akkor azért már az aranyfogam is oda kell adni?
Nem tudjuk már, hogy mit is csináljunk jódolgunkban.
Csak annyit akartam írni, hogy a 3 millás sem csendes az költői túlzás - biztos van extrém jó fülű ember, akit zavar, de a döntő többség vígan alszik az a klíma mellett - meg sokan hangosabb mellett is.
Többféle üzemmódban ment, mert volt, hogy megfagytam mellette. :) Második estére megtaláltam a jó beállítást (csendes, de hűt, de nem viszi túlzásba), csak volt, hogy valamit félrenyomtam. De akkor is csendben jött a fagyhalál. :)
Én úgy gondolom aki fűteni akar halkan, az szereltessen padló közelébe beltérit, olyat aminek van csendes üzemmódja fűtésben. A meleg meg tudja a dolgát, csendben elindul a plafon felé.
Mitsubishinek elfelejtettek szólni, mert én nyaralás alatt kis szobában, klíma zajához nem szokva (mert nekem nincs) nem hallottam a hangját. Nyilván volt, dB-re nem tudom, mennyi, de az biztos, hogy abszolút nem zavaró (számomra hangtalan).
Dehogy nem --csak a Hoffer traktort kell összehasonlitási alapnak venni! (na jó ez tréfa volt. )
De gondolj bele --amit peterch is irt . A levegőt nem lehet zajtalanul továbbitani .
Az egyszerűekben sima aszinkron motor van 2880 és 1440 1/min fordulattal. Ezek szépen üvöltenek, visitanak ,
De házilag lehet tompitani a zajt ---a hűtés/fűtés rovására!
Ez az olcsó kategória...
A drága;--- BLDC motor vagy frekiváltós szabályzás . Milyen érdekes ? Ott is csak ugy tudod tompitani a zajt , hogy visszaveszed a hűtést/fűtést, a vezérléssel . (na de ezt nem fogkák javitani --hanem panelcsere !)
Van a paraszti logika ; A szomszéd üres szobába fújom be a levegőt , s a kültéri is az előtt van.
Jóval kellemesebb a zaj , de magasabb a felvett teljesitmény, hosszabb ideig megy stb.. azaz 1.v .2db + jel leesik róla
Az igazoi csendes üzemmód --a kikapcsolás (még a 3 millásnál is ).
Azért nem ártana elgondolkodni azon , hogy ugyanazon helyiség hűtésénél , amikor bent szeretnénk 24°C-t , amikor kint van 34 °C , az csak 10°C különbség . A fűtésnél amikor kint van mondjuk 0°C és szeretnénk ugyanazt a 24°C-t , akkor hányszorosan nagyobb légmennyiség megmozgatására van szükség ? Csak 2,4 szeres . Viszont elvárnád , hogy ilyen esetben legyen csendes és még legyen legalább COP4 . :-)
Szeretnék egy mezei téliesített klímát fűtésre. Az egyik legfontosabb funkció számomra, hogy legyen egy 19-20 db körüli alvó fokozata. Egy egyszerűbb Gree-n gondolkodom, de minden gyári leírásban 26-27 db-től írják a legalacsonyabb fokozat zaját. És ezt nem értem. Nincs a Gree-nek alvó módja? Nem hiszem. De akkor miért nem jelzi a gyári leírás az alacsony db-t? Vagy a Gree-nél az alvó mód is 26-27 db már? Az elég hangosnak tűnik nekem alvó funkcióban.
Eddig egy alap Daikon-om volt, meg egy Midea xtreme save pro-m, de mindkettőn van nagyon halk (19 db) alvó mód.
Röviden az lenne a kérdésem, hogy van az egyszerűbb/olcsóbb Gree-ken halk, alvó mód a tapasztalatotok szerint, ami db-ben egy Daikin vagy egy Midea alvó módjához hasonló?
(ha van, akkor miért nem látom ezt a termék specifikációkban?)
Fűtesz valamivel, és ott kell emelni a hőfokot a nappaliban?
Vagy tavasz/ősz, nincs még fűtés, és ott legyen jobb idő, pár fokkal.
Azért az A+++ nem sokat mond el a komfortról, sőt...
A ++os klíma fogyaszt ha beáll a hőfok 650- 750 Watt között.
Lecseréltem 2016-os Daikinra, az is A++: megelégszik 150-250Wattal, azonos körülmények, ergo másnap 24 óra múlva nézve.
Ha csak a 400 W fogyasztás különbséget nézem, napi 14 órával: napi 200 Ft, havi 6000 Ft. Egy nyáron 20-25000 Ft, de inkább duplája, amit megspóroltam a cserével.
A klíma 20.000 Ft volt, tehát az ára nem számít lényegesen, régit eladva meg bőven pozitív.
Az épület 10cm szigetelt Mivel ez egy nagy nappali természetesen csak fűtésrásegités ill hideg kevegő is csak alkalmanként. A paxton 3.5 kw is A+++ és A ++ .és az ára 180 e Itt nálunk 300 tól indul egy hasonló Midea vagy Gree..Számomra csak az a kérdés hogy elég lenne e a 3.5 kw os?? Ja és a garanciát meg lehet itt is oldani rá....
A méret teljesítményigény kérdése. Mennyire hőszigetelt épület, illetve gondolom lakás? Mire használnád? Csak nyári klímázás? Téli fűtésrásegítés, esetleg teljes körű fűtés?
Azt is mérlegelni kellene, hogy az 5kW-os gépek már NAGYok. Hozva ezzel minden hátrányukat. Főleg az alsó polcról.
Háztáji környezetben ha 5-ös gépre van szükség akkor ott szét kell inkább nézni szigetelés, árnyéolás témakörben és arra költeni, mint izomból szenvedni.
Úgyis ki kell hívni, nem mindenki szakértő, és úgy legalább nem hanyagolják az emberek a karbantartást, tisztítást.
Járjon, aki úgy gondolja, magánügy. Meglehet, hogy lesz olyan széria, hogy 2 vagy 3 db-ot is kell venni, mire egyik beválik, de felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.
Román határ közelébe mindenki átjár kb mindenért. a klima 225 be kerül minden tartozékkal ,tartókonzollal stb.Nézzük már meg hogy egy Midea vagy Gree ami Á plusz plusz és 5-5.3 kw os itthon mennyibe kerül ,, Az 5 évről meg annyit hogy ahhoz évente ki kell hivni a klimaszerelőt takaritásra ellenőrzésre ami 15-20 ba kerül alkalmanként.
Onnantól bármilyen garanciális problémád lesz nem tudsz kihez fordulni. A telepítő értelemszerűen nem fog vállalni garit hozott cuccra, az Emag meg pláne leszarja az egészet.
Szóval majd megy a mutogatás, neked meg lesz dísznek egy géped a falon.
Szerintem ez annyival nem olcsóbb hogy megérje, de nyilván a döntés a tiéd.
Én vennék egy polart hazai forgalmazótól, szereléssel, garival.
Üdv a tagoknak. Tanácsot véleményt kérnék.Paxton tipusú klimával kapcsolatban. Romániában nagyon elterjedt.de Magyarba csak az Emag forgalmazza.A Dedemannban 220000 ft ér tudnék venni egy 18000 BTU , 5.2kw teljesitményűt. Érdemes ilyet venni? Nem valami szar tipus?? köszönöm
A klíma is úgy dolgozik, mint egy gázkazán, csak finomabban szabályozza a leadott teljesítményt, ha kell, le is kapcsol, tehát nem fogyaszt.
Példa: legyen 4500 óra a fűtési szezon hossza. Ennek a az időszaknak az átlaghőmérséklete Magyarországon kb. +4 fok. A házad hőigénye +4 fokban legyen 3KWh, összesen tehát 4500*3=13500 Kwh hőenergiát kell pótolni. HA a klímád szezonális COP-ja mondjuk 4, akkor 1kwh villamos energiából előállít 4kwh hőenergiát.
13500/4=3375 Kwh villamos energia szükségeltetik a kéró kifűtéséhez összesen. Ez 23 Ft-os H-tarifával 3375*23=77625 ft/ szezon. H-tarifa nélkül mondjuk a 3x-osa.
Gázból ugyanennyi hőenergiához olyan 1350m3 szükséges, ez cirka 180-200.000ft, nem tudom, mi a pontos ára most, 140-150 ft körül rémlik köbmétere.
Na, fuss neki még egyszer. :) Ha gazdasagosabb, az azt jelenti, olcsóbb. Ha olcsóbb üzemmódban leeszi a gatyád, mi történik a másik módban.
Egyébként szerintem nem gazdasagosabb, valamivel többet fogyaszt a folyamatos üzem (főleg nem jól hőszigetelt háznál), ellenben komfortosan, és talán nem olyan sokkal fogyaszt többet.
Naná hogy kipróbáltam, istencsászár hűtésben is.:))) Semmi gond nem volt párával, csak a kondenzvíz-elvezetéssel szívattam magam, de megoldottam(sírva röhögős). Októberben megbontom majd kíváncsiságból a beltérit, csak hogy lássam, mizu odabent. Momentán úgy gondolom, nem kell klímázáshoz külön gépet szereltetnem, úgy jó ez a technika, ahogy van. Áram kb. 250-260 Kwh fogyott 2,5 hónap alatt, de nem ment a gép 0-24-ben.
Ha elhiszed, hogy gazdaságosabb, akkor mi a kérdés? :-) Komolyabbra fordítva, ha csak temperálsz, mert a falak, és minden a kívánt hőfokon van, akkor csak minimális energiát kell bevinni, hogy ezt tartsad, ellenben ha azok nem a kívánt hőfokon vannak, akkor rendkívül sok energia kell azok felmelegítésére/lehűtésére, ilyenkor nagy fokozaton megy a klíma, amitől a hatékonysága is csökken, és a komfortérzet is csökken. Mellékesen ha folyamatosan megy, akkor sokkal jobban eloszlik a hő, és a szobák hőmérsékletkülönbsége minimális.
Miért kell egy klímának 0-24-ben mennie? Én elhiszem, hogy úgy gazdaságosabb, mint néhány nponta újra felfűteni vagy lehűteni a szobákat, de kinek van arra pénze, hogy október 1.-én bekapcsolja a klímát és folyamatosan megy április 1.-ig? Az ember gatyája is rámegy.
Nyilván ez egy kísérlet lenne, oda kellene tenni, ahova amúgy is tennél egyet, ha végül többet szereltetnél. Benne van, hogy nem lesztek elégedettek, de plusz pénzbe nem kerül.
Ha 0-24-ben megy a klíma egy központi helyiségben és jól hőszigetelt az épület, akkor azért nem jellemző, hogy az adott helyiségben sokkal hidegebb van. Sokat számít az is, hogy leviszi a párát, azt sokkal jobban lehet érezni, mint a T változást
Nálam nem lehet észrevenni, hogy a klímás helyiségben hűvösebb lenne, igaz, nagyon központi a hely és igazán napsütötte szoba nincs a házban. Közepesen szigetelt 100nm-es kádárkockát hűt 2kW, idén volt először, hogy kevésnek éreztem, de kiderült nemrég, hogy elég mocskos volt a mókuskerék, ha tavasszal jutott volna eszembe megnézni és kitakarítani, akkor jobban jártam volna.. Szintén kiderült, hogy a szellőztető elég rendesen nyomja be a párát, a klíma nem bírta olyan ütemben kiszedni.
Igazad van, ez tényleg undorító a YT részéről. De vajon a videó készítő miért érezte fontosnak abban a másfél percben, hogy a kamerába füstöl, mint egy gyárkémény. Előtte és utána nem elég, vagy tán láncdohányos?
Ha van üres padlástered, ott elfér a teljes miskulancia (nyilván hőszigetelve), csak a mennyezeten kell átvezetni a csöveket. Egy db. kültéri elő-, oldal-, vagy hátsókertben letéve.
Biztosan nem lenne rossz. Viszont az álmennyezetet már most is 2,55-2,60 körüli, abból még levenni 20-25 cm-t - még ha csak egy csíkban is - már nem mutatna jól. Fölé elférne, de ott meg szinte teljes bontás, újjáépítés kellene, ami egy klíma ára. :-)
A kritériumoknak megfelel az épület. Az általad javasolt egy darab klíma felszerelése is felmerült ötletként, de valószínűleg nem hozná a várt eredményt. Ha az ebédlőbe tennénk, akkor ott és a készülékkel szemben lévő kisszobában lenne igazán hatásos. Ha a nappaliba vagy hálóba, akkor pedig az adott helyiségben. A nappali és háló délre néz nagy üvegfelületekkel, onnan pedig a hét méterre az ebédlőbe szerelt készülék valószínűleg nem lenne képes érdemi változást okozni a hőmérsékletben. Nem egyszerű sajnos. Azt hiszem zsebbenyúlós lesz, hogy elviselhetőbbek legyenek a nyarak.
Az előtő házban 5 évig az említett Mitsu volt, 2db 5Kw-os. Imádtam, halk volt, alig fogyasztott, jól működött és -13-ban is rendben fűtött. Sosem kellett piszkálni, pontosan tartotta a hőmérsékletet. Bánom, hogy nem ezt a márkát választottam az új házba...
Igen, tudom, de nem szeretnék kifejezetten fűtésre optimalizált klímát, mert az árkülönbség lényeges. A Daikin az elmúlt években elég volt télen. Hétvégén fűtöttünk csak a kazánba, hétközben többnyire az ment (tudom, enyhe telek voltak). A Mitsubishiről viszont nagyon sok jót olvastam az utóbbi időben, sokan írták, hogy talán egy picit jobb és megbízhatóbb, ezért gondolkodtat el, de vajon a -10 fok miatt lesz-e lényeges különbség a kettő között?
Hát nem könnyü elmagyarázni, és nem is egyszer kell, hogy a klímát attól nem kapcsolgatjuk, hogy nyitva az ablak, de idővel sikerülhet. Nekem sikerült :-) Már oda is eljutottunk, hogy attól, hogy elmegyünk egy hétre, attól nem kell átállítani a hőmérsékletet, jobban járunk, ha folyamatosan megy minden változtatás nélkül.
Hátha másnak is sikerül. Már feleségem is győzködi a vendégeket, ha szóba kerül :-)
A két klíma közül melyik a jobb, ha fűteni is szeretnék vele?
Daikin FTXF25D/RXF25D Sensira vagy Mitsubishi MSZ/MUZ-HR25VF
A Daikint -15 fokig, a Mitsubishit -10 fokig írja. Érdemes ezért inkább az előzőt választani? Daikinom már van, ismerem de a másikról is sok jót olvastam. Van lényeges különbség?
feltételezve, hogy nem 150 nm felett van a ház és egyszintes, érdemes lenne meggondolni, hogy először csak egy készüléket szereltetsz egy központi helyre. A hőszigetelés miatt jól érezhető lenne mindenhol a hűvösebb és az alacsonyabb páratartalom.
Két feltételnek minimum kell teljesülnie: nem akartok 29 fok helyett 20 fokot mindenhol, + vállalod, hogy a nyár elején bekapcsolod, a végén meg ki, nem kapcsolgatod állandóan.
felkészítem a szerelőmet, mert ő itt van a fórumon, remélem kipihente magát,és nem ijed meg ettől a kókány sufni tunningtól :) Ugyan is a kültéri rendesen nyomja a vizet a teraszomra,és ha fagy lesz akkor nagy nagy tócsa és jéghegy :)
Most egy ideglenes elvezetést szeretnék neki, nektek bemutatni kényszerből,azért remélem nem rágjátok le a fejem mert meg lesz ez csinálva normálisan is.
Kellemes szórakozást kívánok ehhez a másfél perces videóhoz!
Az idei hosszú kánikula után úgy döntöttünk, hogy klimatizáljuk az egyébként szigetelt és redőnyökkel ellátott házunkat. Már régebben is tervbe volt véve,(szükséges hűtőteljesítményt is kiszámíttattuk, bizonyos fokú előkészítés is megvan) de az anyagiakat mindig sajnáltam, sajnáltuk arra 2-3-4 hétre amikor már igen meleg van kint és bent egyaránt. Visszatekintve régebbre, a 35-40 °C körüli kinti hőmérséklet bent általában max. 27 °C-ot eredményezett egy-másfél hét után, ez soha nem ment feljebb amikor itthon voltunk. Ez most augusztusra is érvényes volt, egyedül a bő egyhetes nyaralásunkról visszatérve fogadott bennünket bent 29,3 °C.
Három helyiség - hálószoba, nappali és az ebédlő - klimatizálását tervezzük. Toshiba Shorai Edge készülékeket néztem 2,5 és 3,5 kW-os kivitelben. Az utóbbiból kettő darab lenne, a már korábban kiszámított hűtőteljesítmények alapján.
A kültéri egységeket a szomszéd felé eső keleti oldalfalra ugyan tudnám, de ha nem feltétlenül szükséges, akkor nem akarom szereltetni. Ezért a tetőn ugyancsak keleti oldalon lenne a helyük. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire szerencsés megoldás a tetőre szerelés, ahol a kültéri egységeket a csapadék és a napsugárzás ellen semmi sem védi. (Az utóbbi ellen is max. a tetőgerinc egy bizonyos napállás után.)
Kérdés még továbbá, hogy melyik lenne a jobb megoldás?
Felrakatni három szóló egységet vagy egy multisplitet vagy esetleg egy szóló és egy multisplitet. Valamiféle elképzelésem van az előnyökről-hátrányokról, de szeretnék kérni egy-két tanácsot, mielőtt megbízok valakit a felméréssel, szereléssel. Mondjuk a minél kevesebb kültéri egység olyan szempontból nem lenne hátrány, hogy a tetőcseréphez kapható rendszerkiegészítők számát és költségét redukálni lehetne. Ámbár ahogy elnézem a tetőkonzolok sem olcsóak annak ellenére, hogy alig van bennük anyag.
Ha valakinek ez a megoldás az elfogadható , akkor négycsöves megoldású lesz . :-)
Ne kültérre gondolj az ilyen megoldásnál !
Szerintem például egy lépcsőházban , pincében , stb. elhelyezett mobilklíma , ami a helyiségbe az egyik pár csövön forgatja a levegőt , a másik páron meg akár egy ablakon keresztül forgatja a levegőt , amit átalakítottak a két cső fogadására .
Hát én ezt azért nem nevezném négycsövesnek az biztos. Ez klasszik kétcsöves működés, és szemfényvesztésnek a beltéri befúvást és elszívást is becsövezik. Úgy fog kinézni az egész, mint anno a klasszikus Brazil című filmben
Valaki azt írta nemrég, hogy a Daikin volt a legjobb, de az utóbbi években gyengült a minősége és most már a Mitsubishi a legjobb. Most akkor mi az igazság?
A Fisher FPR sorozat, sokkal erősebb ventilátorokkal készül, így akár 4 csővel is szerelhető, továbbá mivel IPX2 védettségű, ezért kültéren is elhelyezhető, pl. egy teraszon.
Egyrészt mindenképpen leáll néha, mert leolvasztja a kültérit, másrészt fűtésnél nemigen hajlandó leszabályozni 500-600 We alá. A meleg levegő is felfele száll, becsaphatja a szenzorát. Lent, padlószinten még vidáman hancúroznak a jegesmedvék, a mennyezet alatt már trópusi éghajlat uralkodik, persze, hogy kikapcsol. Lehet játszani a légterelőkkel is, vagy az I FEEl-lel, ha működik egyáltalán.
Hűtésnél... a GREE legalábbis 200 We-ig leszabályoz.... persze csak ha olyan kedve van...
Egy nyaralóba kellenek klíma de ujjana beosztás hogy minimum 2 vagy három kellene.
Viszont a harmadikat jó ha egy évben egyszer vagy kétszer használnánk.
Így az az elvetemült ötletem támadt hogy egy split klíma (fsz) mellé vennék egy mobil klímát amit a tetőtérben tudnék hurc olászni. nagyon nagy baromság ez?
Van egy olyan funkció benne, hogy hideg huzat hatás elleni védelem, ami annyit tesz, hogy a hőcserélőmek minimum 30C-osnak kell lennie.
Ha ezt a kb 8-10 fok hőmérséklet különbséget és a legkisebb ventifokozatot figyelembe veszed, akkor 800-1000W körüli teljesítmény jön ki (kb ez a legkisebb amit le tud adni).
A szobának/lakásnak meg van 300-400W hőigénye. Tehát a két kapcsolási érték közt fog váltani, azaz ki be kapcsolgat.
Amint a szoba/lakás hőigénye eléri ezt 800-1000W-t folyamatosan tud működni.
Általában nem nehéz beszerezni, csak idén olyan hamar elfogyott az importőr készlete, hogy gyakorlatilag egész nyáron hiánycikk volt. És mivel nemcsak nálunk volt a szkoásosnál jóval melegebb a nyár, mindenhol készlethiánylépett fel, így az importőrnél nem nagyon lehetett pótrendelést leadni. Ezért gyakorlatilag majd csak tavasszal lesz újra készlet. Néhány cégnél (ahogy nálunk is - www.pannonklima.hu -) még van pár darab, mert mi raktárra vásároltunk belőle. A webáruházak nem raktároznak, így ott hiába keresed.
Szeretném a véleményezetek kérni, szerintetek az teljesen normális, hogy egy klíma hűtés módban szép egyenletesen működik folyamatosan, míg fűtés módban ki-be kapcsolgatja a légfúvást, leáll, elindul szakaszosan.
Egy Syen Bora Plusz (SOH09BO) típusú 2,5 kW-os klímánk van. Nyáron hűtés módban teljesen meg voltunk elégedve vele. Beállítottuk a hőmérsékletet és a ventilátor sebességét és a beállított értékeket tartva folyamatosan működött, éjjel is, nem állt le soha magától addig, amíg kézzel ki nem kapcsoltuk.
Fűtéskor viszont nagyon zavaró a működése. Hiába van beállítva fixen mondjuk egy alacsony vagy közepes ventilátor sebesség, a beltéri ventilátora szakaszosan üzemel csak. Folyamatosan kikapcsol hosszabb-rövidebb időkre, majd újraindul, fúj egy darabig és ismét leállt. Az éjszakai alvást nagyon zavarja ez a szakaszos ki-be kapcsolgatás. Ha megszokja az ember, hogy működik folyamatosan, akkor nincs gond, lehet mellete rendesen aludni, de a folyamatos kapcsolgatás rendkívűl kellemetlen és zavaró. :(
Szerintetek ez így rendben van, fűtés üzemmódban minden klíma ugyanígy kapcsolgat ki-be, a többi típus is? Nincs ezeknek egy hűtéshez hasonló üzemmódjuk, amikor nem kapcsol ki a beltéri, hanem megy folyamatosan? Vagy ez nem általános és csak ennek a típusnak lenne ez az elbaltázott sajátossága, hogy nem képes egy nyugodt, folyamatos működésre fűtéskor, ami mellett aludni is lehetne esetleg éjszaka?
Ha van lehetőség rá, hogy a kültéri egység maga alá csöpögjön, akkor nem kell bele még a kis gyári csöcs sem, hanem hagyni kell szabadon kifolyni a csurgalékvizet. Általában a japán gépekbe nem fagy bele a víz. Ha viszont el van vezetve, akkor az elvezető csövet már mindenképp fűteni kell, mert jégdugó keletkezhet, és a csepptálcában felgyülemlő víz már belefagyhat, különböző károkat okozván.
Nagyon egyszerű a dolog. Egyrészt kérdezd meg őket, hogy van-e ilyen mitsubishi gépük, vagy csak azért van fenn a webáruházban, hogy odavonzza az érdeklődőket, aztán meg rábeszéljenek valami teljesen másra, amit tényleg be tudnak szerezni (kétlem, hogy a Mitsut be tudnák) Másrészt meg nézz utána a cégnek, hogy egyáltalán hány alkalmazottjuk van, ugyanis ezeknek nagyrészt nincsen szerelőjük, csak alvállalkozókkal dolgoztatnak, ami.....hát hogy mondjam, soha nem biztosíték a garanciális problémák kezelésében. Nemhogy szervízesük lenne....Szóval azért érdemesebb szakcégtől vásárolni, nem webáruháztól. Általában nem drágább, vagy nem annyival, hogy megérje a kockázatot.
Az egyik lenti , a másik fenti sarokba . A cső hátulját enyhén hőszigetelni , a két végére a csőnek visszacsapószelep , hogy ne fordulhasson meg a levegő iránya .
Nem tudom , hogy hol laksz , de abból ítélve , hogy BP. 40 km-es körzetében az ár azonos , akkor van itt a topikban a windy12 , kérdezd meg nála az árakat . :-)
Mikor még az EMAG árulta azokat a cuccokat, amiket hirdetett, akkor még érdemes volt náluk vásárolni. De most már összegyűjtött mindenféle senkiházit, akik közül nagyon sokan silány dolgokat árulnak az EMAG neve alatt. Én befejeztem nála a vásárlást.
A napenergia topicban keress vissza sörkollektor néven. Kb 20 éve ilyeneket építettünk, erről szólt a topic. Nem csak csöves hanem lemezes megoldás is volt, az még egyszerűbb.
Télen nem használt víkendházaknál is tökre bevált, temperál egy kicsit ingyen...
Sziasztok. Lehet volt mar ez az ötlet. Egy kisebb szobába kellene fűtés tavaszra és őszre. Arra gondoltam, hogy a szoba két sarkába furnak 1 - 1 lyukat. Vásárolnék olyan ventilátort aminek a tartománya 0 tol 60 fokig terjed. Az egyik furatba szobából a kimenetel a másikon a bemenettel lenne a szobába. A két furatot 100 mm alumínium csővel kötne össze aminek a hossza 12 m lenne. A ventilátor bekapcsolna ha a csovekben élérne a 25 fokot így futenem kia szobát. Szerintetek működne?
Eddig észre se vettem, de ugyanaz a link, csak a domain név más. Akkor gondolom ugyanaz.
Megnéztem máshol is, többnyire hasonló árú, kivéve emagon, ahol dupla annyi, nem értem miért.
Szóval akkor úgy kérdezem, hogy honnan érdemes megrendelni? Nem ismerem ezeket a cégeket, nem tudom melyik megbízható. A legolcsóbb helyeken 261 ezer és 276 ezer ft-ba kerül, ezek közül lenne érdemes valamelyiket választani.
Szerintem ez a sok cég által bevett gyakorlat szerint ugyanaz, csak két külön webshopnak látszik, de valójában ugyanaz. A térképen is ugyanott van mindkettő. Így állítólag több vásárlás jön össze, mintha egy webshopot üzemeltetnének. Nem értek hozzá csak olvastam, ill. nem egy ilyennel találkoztam is már más termékek esetében is.
"Megállt a csepptálcában vagy az elvezető csőben a kondenzvíz, az büdösödött be."
Mi szokott ennek a megoldása lenni? Én feltételezésem szerint ugyan ilyen problémával küzdhetek, miután az itthoni összes klímám beltérijét vegyszerrel lekezelve, majd átmosva közepes nyomásúnak (6bar) hazudott mosóval (vízzel) hasonló jelenséget tapasztaltam a 4 ből 1 klímámnál, gyakoratilag 1 hét után. Mindegyik klíma azonos körülmények között van használva, az összesnek leszedtem a burkolatát, klíma mosó zsák rá, és a mókuskereket is rendesen kimostam és csak 1-nél van ez a jelenség.
Ilyenkor nagyobb lejtést kéne beállítani a csepptálcánál (a mosás közben akadály nélkül távozott a víz a csepptálcán keresztül a külvilágba), vagy mivel célszerű próbálkozni?
A távolkeletieknél jellemzően március 31 az üzleti év vége. Ekkor jönnek ki az új árlisták, amik általában magasabbra teszik az árakat az előző évinél.
Ígértem, hogy a héten írok részleteket a fűtéskorszerűsítés keretén belül splitklímára érvényesíthető kedvezményrendszerről:
Magyar Fűtésfelújítási Program egy egyedi támogatási forma, amellyel Ön jelentős árkedvezménnyel vásárolhat most fűtésre alkalmas klímaberendezéseket. A kedvezmény igénybevétele egy 2021-01-01 óta hatályban lévő rendelkezés alapján vehető igénybe. A pontos szabályokat az 2015. évi LVII. energiahatékonysági törvény tartalmazza.
Ahhoz azonban, hogy a igénybe vehesse ezt a kedvezményt, néhány feltételnek teljesülnie kell.
Az első, hogy Önnek rendelkeznie kell már valamilyen meglévő fűtéssel lakásában, otthonában. Ez lehet gázfűtés, fafűtés, távfűtés, villanyfűtés és bármilyen más, nem hőszivattyús fűtés.
A második, hogy Önnek vállalnia kell, hogy a támogatással megvásárolt klímaberendezéseket fűtésre is fogja használni.
Ha ennek a két szempontnak Ön megfelel, akkor számíthat a támogatásra!
Mennyi támogatásra számíthat? Nézzük!
Egy Polar klímaberendezésre minimum 100.000 Ft kedvezményt adunk. De ha nagyobb teljesítményű, vagy több beltéri egységgel rendelkező multi-split berendezést vásárol, akkor ez lehet 2x 3x vagy akár 4x 100.000 Ft is. Az, hogy Ön hányszor 100.000 Ft támogatást kaphat, függ attól, hogy milyen lakásba, házba kerülnek be a fűtős klímák.
Ezért első lépésben előminősítjük az épületet, amelybe a klíma beszerelése történhet. Az előminősítés rendkívül egyszerű és online formában történik.
Kiemelten meg kell jegyezni, hogy ez Önnek semmibe nem kerül, és az előminősítés elvégzésével semmilyen - sem fizetési sem egyéb - kötelezettsége nem keletkezik. A minősítés végén Ön pontosan megtudhatja, hogy hányszor 100.000 Ft kedvezményre jogosult a megadott épületben.
Ennek a megállapodásnak az aláírása sem jelent semmilyen vásárlási vagy fizetési kötelezettséget önnek, amíg nem rendeli meg ténylegesen a klímatelepítést. Ha megkötjük a megállapodást, de Ön nem él a kedvezménnyel és nem telepít berendezést, akkor a kuponok 6 hónap után lejárnak. De Önnek semmilyen más anyagi vagy egyéb következményekkel, kötelezettségekkel nem kell számolnia.
A megállapodás aláírása elektronikusan történik. Önnek nem kell semmilyen irodába, intézménybe bemennie. Akár az autóban a piros lámpánál, akár este munka után otthon is megteheti ezt.
Nem visszatérítésről beszélünk! Önnek egyszerűen ennyivel kevesebbet kell fizetnie.
Gyorsan összefoglalva tehát a lépéseket: 1. Legyen önnek valamilyen meglévő fűtése 2. Vállalja a megvásárolandó klíma fűtési célú használatát (természetesen ettől a nyári hűtés is mehet!) 3. Minősítse a lakását, házát az elektronikus felületén. Ezután megkapja a kuponjait. 4. Írja alá a megállapodásunkat digitálisan 5. Válasszon szerelő partnert 6. Éljen a kedvezményekkel és rendelje meg írásban a Polar klímákat 7. Beszerelés 8. Élvezze a klíma kellemes melegét télen, hűvösét nyáron, alacsony energia számláját pedig egész évben.
Klímavásárlás előtt állunk, fűtésre optimalizáltat szeretnénk, Gree vagy Midea, amit nézegettünk. Csábító az egy kültéri két beltéri megoldás a terasz mérete miatt, de pl. a Midea all easy pro kézikönyvében sorolják mely funkciók nem elérhetők Multi-split módban. Kérdésem az lenne, hogy ez a multik sajátossága, vagy létezik olyan gyártó, akinek minden funkció működik így is? Nagyon köszönöm.
Egy olyan problémában kérném a szakértők véleményét, hogy adott egy fujitsu split klíma, ami a harmadik nyarát töltötte. Minden évben megvolt az alap tisztítás, de tavasszal penész miatt ki is mosták. Sajnos a mosás után is szaga volt, ezért leszedték és elvileg kipucolták, tele vegyszerezték, utóbbit meg tudom erősíteni mert tisztítószer szaga volt még 3 hét után is. Lement 2,5 hónap szag nélkül, megelőzendő az újbóli penészt nagyon figyeltem, hogy minden nap végén 30-60percet menjen csak ventilátor fokozaton.
Az utóbbi napokban mikor nekiállt kiszáradni talán már volt némi szaga, enyhe dohos vagy fene tudja, de hűtés közben semmi. Ma is szag nélkül ment napközben, ám mikor este átkapcsoltam ventire az egész lakást átható savanykás szagot kezdett tolni, olyan ecetbe áztatott lábszagot kb... sosem éreztem még ilyennek az évek során, jobb híján lekapcsoltam és most írtam ide, hátha valakinek van ötlete mi történhetett. Én látni nem látok rajta semmit, ahol tavasszal penész foltos volt ott most makulátlan, napközben annyira biztos elvezette a kondenzvizet, hogy volt víz a kültéri alatt. Az érdekelne, hogy savanykás szagot mi miatt csinálhat, pangó kondenzvíz? És főleg hogy miért szagtalan miközben hűt és akkor lesz büdös amikor szárítom? Köszönök minden választ, majd nyilván keresem a klímásomat is, de érdekelne az itteni szakik véleménye addig is.
HA esetleg valakit érdekel : Fűtés-korszerűsítésre ismét lehet vásárolni splitklíma-berendezést, támogatással, akár 50 %-os áron. Nem kell pályázni, és viszonylag egyszerű az adminisztráció, és ami a legfontosabb, nem kell előre finanszírozni, nem utólag kapja meg a támogatást az ügyfél, hanem a projekt futtatásával egyidőben. Részletekről : elérhetőségemen szívesen adok felvilágosítást.
A falban lévő 32-es (vagy 40-es, nem tudom biztosan milyen méret lehet) csőből ki kell húzni a flexicsövet, a helyére be kell tenni egy elágat (Y), aminek egyik ágába mehet vissza a flexicső, másikba egy golyósszifon, és abba pedig a kondenzvízcső, de úgy, hogy végig lejtésben legyen. Az 517-es bojlerszifon tökéletes erre.
tegyél rendes=merev bűzzárat közvetlenül a szennyvíz fali kiálláshoz, akkor magasságban/lejtésben még belemegy felette a klímacseppvíz is. és onnan vidd a mosdóhoz a sima csövet.
Ha az elvezetendő víz magasabbról indul mint ahová be akarod kötni és a rendszer vízzáró akkor nem lesz gond.Csak lehet, hogy valamennyivel csökken az elvezethető víz mennyisége.
"Alacsonyabb a gázhiány miatt az elpár hőmérséklete, mint kellene így sokkal több pára csapódik le rajta, ami rácsöpög a ventillátorra, és az pedig kifújja. Ha a tippem jó, akkor eltelik még egy kis idő, és ahogy elszivárog még egy kis hűtőközeg, már apró jégdarát is fog kifújni a résen."
Köszi a tippet! Azon gondolkodtam, hogy ha ez lenne, hogy túl sok a pára, akkor nem úgy jelentkezne, hogy előbb a csepptálca telik meg és azután -ha a csepptálca megtelik mondjuk dugulás miatt- kerülhet el másfelé is is a víz?
És a nitrogénnel átöblítve a rendszert, (mivel száraz nitrogént 4,5-öst kell használni, de legalább 4-est) az átöblítéssel kiszedi a vízpárát, könnyebb vákumolni.
(Persze ma már lehet kiszedett tűszeleppel is vákumolni, ami a hivatalos idejét múlt 30 perces vákumolást lerövidíti pár percre. )
Persze rendszeres olajcsere a vákumszivattyúban nem ez ördögtől való, van hogy naponta többször..
Noname-t noname-re :) Jó lesz az, semmi baja nem lesz, még akkor sem, ha minimális olaj maradt a csövek falán. A nitrogén nem "mossa" át a rendszert. Nagy nyomással bele lehet engedni és talán kisüvít valamennyi olajat, de nem erre való. Nyomáspróbára van, 30-40 bar környékére fel lehet vele fújni a rendszert, és lezárva megmutatja, hogy van-e szivárgás. Mármint nem a nitrogén, hanem a nyomásmérő műszer.
Tavasszal kicserélték a noname 4-es 12 éves multi klímámat multi 4-es Fisherre.
Mivel a falakon belül van a csövezés, nitrogénnel lett kimosva. Most volt itt egy klímaszerelő egy másik klíma miatt, szerinte át kellett volna mosni, mivel így benne maradt az olaj és tönkre fogja rövidesen tenni az újat.
A nyomásokból és a hőmérsékletekből plusz páratartalomból lehet látni a hiányt, ha a cső hőmérsékletét is nézed. Persze lehet nézni még bedzívott levegő hőmérsékletet, páratartalmat, mind egy alkalmazásban.
És lehet tudni ezekből a hűtő vagy fűtő teljesítményt is.
Mert ha 0 fok közelében dolgozik, és inverteres persze.
persze ez nem a kókler kategória, órás nyomásmérővel.
Ez a technika bár drágácska, de bárkinek elérhető, megtanulható.
Nyomás alapján nem feltétlenül lehet megállapítani a gázhiányt....úgyhogy le kell fejteni a hűtőközeget, és meg kell mérni a tömegét, majd visszatölteni a gyár által előírt mennyiséget. Elmúlt már a nyomásméregetéses módszer. Aki ezt csinálja az nagyjából kókler kategória.
Tényleg csak tippelni lehet így távolról, de elég nagy a valószínűsége, hogy némi gázhiány okozza a "vízköpködést" Alacsonyabb a gázhiány miatt az elpár hőmérséklete, mint kellene így sokkal több pára csapódik le rajta, ami rácsöpög a ventillátorra, és az pedig kifújja. Ha a tippem jó, akkor eltelik még egy kis idő, és ahogy elszivárog még egy kis hűtőközeg, már apró jégdarát is fog kifújni a résen.
Veheted gúnynak, nézd meg, honnan jön a víz, miért.
De nem ok nélkül kell megfizetni a klímás tudását, ha nem érted a működését, nem látod mit csinál. 6
Nekem is van egy ügyfélnél klímám, burkolattal csepeg a víz róla, nélküle semmi. Két tippem is van, egyelőre kivárnak,3 jó így. Pedig javítottam már a héten is pár csepegést, tegnapra kettő, mára 1 jutott.
> De ha meg tudod csinálni a hibát, akkor szerintem az okot is meg tudod találni.
Ezzel nem értek egyet. Szerintem sokkal nagyobb tudás kell ahhoz, hogy ki tudd szűrni a hibát, mint ahhoz, hogy végrehajts egy -akár több lépéses- utasítást.
Egyikhez jól kell ismerned a szerkezet működését, másikhoz csak eszközöket (csavarhúzó, multiméter, akármi) kell tudnod használni.
Példánál maradva, magamtól nem tudtam volna, hogy hasznos lenne tudni a belépő és kilépő levegő hőmérséklete közötti különbséget, mert nem értem ilyen szinten a klíma működését, nem tudom mi van akkor ha túl kicsi, vagy túl nagy ez az eltérés.
De ha azt mondod mérjem le (esetleg azt is hozzátéve, hogy hol/hogyan), akkor azt meg tudom csinálni.
Pont erről beszélt ő is, és én is ezt fejtegettem, hogy az olcsóság lehetett a fő szempont. Bár azért egy klímás ránézhetne, hogy amúgy minden rendben van-e, tisztaság, gumibakok, csövek, rögzítések, stb, de te ezt jobban tudod nálam.
Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb Topic, de itt klímákról van szó és jobbat nem találtam.
Van egy pár éves Daikin FTXF35A5V1B típusú klímánk, amin mostanában észrevettem, hogy a beltéri egység időnként vízcseppeket köpköd.
Mitől lehet ez?
Amit eddig megvizsgáltam/észrevettem:
Öntöttem a csepptálcába vizet, hogy megnézzem azzal lehet e a gond (eltömődött a cső vagy valami), de rögtön kifolyt a teraszon lévő csövön, ezért szerintem nem ez lehet a gond. A tálcában egyébként nem is áll víz.
Vízcseppeket látok a mókuskerék (hosszú ventilátor) vájatában, ezeket fröcsköli ki néha a ventilátor. Ezt le is videóztam a múltkor, amikor azok a nagy melegek voltak és intenzívebben köpködött (azért nem esőre kell gondolni, csak hallani lehetett egy-egy csepp padlóra érkezését). Egyértelműnek tűnik, hogy a ventilátor házának falán lévő vízcseppeket fújja ki a ventilátor. De hogy kerülnek a vízcseppek oda?
Arra is gondoltam, hogy valami páralecsapódás lehet a ventilátor házában, de korábbi években nem tapasztaltam ezt, ezért inkább azt gondolom valami hiba lehet.
Mi lehet a gond, hogy kerülhetnek a vízcseppek a ventilátor házába? Hogy lehet megjavítani?
No meg főleg csendesebb, csak még a vétel előtt kell alaposan tájékozódni, de lehet a Polar olcsósága mindent felülírt, és mint tudjuk olcsó húsnak.... De azt nem értem, hogy most behallatszik a lakásba, vagy mi a gond, hisz a kültériről van szó, nem?
A légszállítás fontosságával egyet értek. Az vele a gondom, hogy mindig ilyen zajosan teker, mindegy ha 1, vagy 4 beltéri üzemel.
Azért gondoltam egy jobb gép ventilátorára, mert Pl. a képen látható Fujitsu gép többszörös teljesítményű, két ventilátoros és mégis, a katalógus szerint halkabb, mint a polar. Biztosan van oka a lapát fura kialakításának.
Köszi a válaszokat! Valahogy muszáj megoldanom a készülék halkítását.
Lapátcserével pedig biztos lesz baja a szállított levegő hiányával.
Van egy Gree (Ti szereltétek) gépem, az egy kicsit koszosabb állapotban rendszeresen ki tud állni E8 hibára. Főleg, ha a gyerek véletlen AUTO üzemmódba teszi és -gondolom hűtésből fűtésbe, vagy vissza vált és melegebb/hidegebb a hőcserélő. Ilyenkor egy porolás, és újra hibátlan.
Polar Gree sajnos ilyenek. Szoktuk mondani, de csak a balhé van belőle.
Daikin halkabb és szerintem szofisztikáltabban is kezeli a fordulatszámokat.
A Gree van szem előtt és az néha indokolatlanul hajtja pörgeti magát. Míg a daikint (szintén szem előtt) csakis nagyon hidegben és nagy igénynél hallottam kellemetlen hanggal forogni. Hűtésben mindig csendes.
Nem tudod a kültéri ventillátort fordulatát szabályozni, ezt a gép saját maga teszi meg. Kicserélni másik lapátra valószínű, hogy kisebb barkácsolással megoldható, de én nem nyúlnék hozzá, egyrészt, az a ventillátorlapát van odatervezve, másrészt garvesztés automatikus. Egyébként meg annak a 9 kW-os gépnek komoly levegőmennyiség kell a kondi hűtésére, nehezen tudom elképzelni, hogy jelentősen alacsonyabb szélzajjal megoldható lenne.
Az volna a kérdésem, hogy Polar MO4H0090SDO klíma 570mm-es ventilátor lapátját vajon kilehet-e cserélni valamelyik japán gép hasonló méretű ventilátorára? Elég hangos szélzaja van és talán halkítani lehetne vele. Azt tudjuk, hogy nem mindegy a lapát kialakítása, hogy mennyi zajt generál. Ezért gondoltam erre a megoldásra. Csak azt nem tudom, hogy mennyire szabvány a felfogatásuk. Tengelyátmérő, stb.
elsődlegesen hűtési céllal (átmeneti fűtés) 3,5kw Daikin Sensira (FTXF) és Comfora között melyket érdemsebb választani? Van annyival jobb a Comfora, hogy indokolja a 120-150 ezres felárat?
Tudom, volt már téma, de nincs türelmem visszakeresni: milyen klímatisztító spray-t ajánlotok, amivel a jövő tavaszi komplett nagytakarításig kihúzhatom a hűtési idényt?
Sziasztok! 200e alatt-körül lehet kapni értelmes klímát? :) Kb 2.5 kw-os sztem elég lenne. tetőteret kellene hűteni-fűteni (de inkább a hűtésen van a hangsúly), 30m2.
Szeretném a klíma cseppvizét elvezetni a konyhai szifonba, és ehhez keresnék fehér merev csövet, 45, és 90 fokos könyököt, és fehér bilincset a rögzítéshez. Tudtok ajánlani boltot (XI. ker és környéke előnyben) ahol ezeket be lehet szerezni? A neten nem igazán találok olyan boltot, ahol minden megvan, külön-külön meg vagy a szállítási költség nagy, vagy sokat kell autóni érte.
Itt egy másik irány a valós ----A fönöknek le kell adni 5 kazán után a pénzt A szerelőnek is kellene , de csak 2 kazánt szerelnek fel 6 hónap alatt. " akkor azokat kopasztjuk!! "
Még annyit , hogy a fiamnak vettem egy gázkazánt , amit sajátkezűleg üzemeltem be . Kijött a szerelő , akinek jogosultsága van a gyártótól , hogy aláírja a jótállási papírokat . Kijött mindent leellenőrzött : bekötés , gázszivárgás , üzemelés . Említette , hogy amíg a jótállás él , addig minden évben egyszer eljön kitisztítani a gázkazánt .
Akkor meg kell kérdezned az Immergas képviseletnél , hogy a Te közeledben ahol laksz , ki az a szerelő , akinek szerződése van velük az ilyen műveletek elvégzéséhez .
Cseréltem elemet a távirányítóban (amúgy 1,56 V-os volt mindkét elem, az szerintem még jónak számít). Látszólag ad valami jelet, mert felvillan a mobilom kamerájában. És van egy fotoellenállással szabályozott órám (hétszegmenses LED kijelző), az is "érzékeli" a klíma távirányítóját.
Lehetséges. De amíg ilyen meleg lesz (2-3 hét), semmiképpen nem nyitom fel, nem nyúlok hozzá, mert hátha nem tudom újra beindítani. Amúgy sem értek hozzá, tehát ide inkább szakember kell:-)))
A hőérzet, meg a komfortos az egész más. Mondhatni emberfüggő. Te írtad, jól érzitek magatokat a forró betont fellocsolva. Más meg megfulladna ugyanott a párától.
Ha jól értem, akkor abszolút semmire nem reagál (bekapcsolás sem a távirányítóval megy), akkor lehet a távirányító is hibás. Azt egy infrás telóval is próbálhatod, ha akad egy (és sikerül a klímához való app-ot találni).
Mondjuk a manapság előforduló 30-40 százalékos relatív páratartalmat szerintem nem könnyű felnyomni 100-ra, az épület külső környezetében.
Talán említettem, hogy a klímám nem hallgat a távirányítóra. Csak úgy tudom használni, hogy ki-be kapcsolom a 220 Voltot. Mindig 23 fokon áll, onnan semmire nem hallgat.
Volt itt egy aranyos topiklakó, aki megígérte, hogy télen megnézi (valszeg a vevője hibás), ha nem lakom messze.
Cseréljünk le minden 3-ast kettesre (tehát 33 helyett 23 stb:-(() Elnéztem!
Az előszobában nem a hálónál van hűvösebb, hanem a kisszobánál és a konyhánál. Hiszen a hálóból az előszobába fújja a hideget...
Komfortérzet? Hát nem! Amikor a virágokat, füvet és követ körbe locsolok, egyszer csak veszünk egy mély levegőt: Húúúú, ez igen. És jóleső érzéssel ülünk a ház előtt a napvitorla árnyékában. Ez a gőz persze nem megy be a lakásba (minden nyílászáró csukva van!)-
Csak tippelek, mert nem írtad: szigeteletlen családiház. Tipp alapja a kert és, hogy 35 fokok vannak a házban.
Milyen klíma az amit 33fokra lehet állítani? Nekem az összes klímám max. 31-32-re állítható.
Hogyan lehet hűvösebb az előszobában ha a hálóban van a gép?
Tipikus rosszul elhelyezett és rosszul (szakaszosan) üzemeltetett gép.
Bónusz tipp:
Ha vendég megy hozzád ne locsolj fel körülötte, mert csak "pofán vered a gőzzel".
Voltál már szaunában? Megvan az érzés mikor meglocsolod a forró követ? Na pont ugyanez történik a fellocsoláskor a forró földön. Csak ártasz a komfortérzetnek.
Őszintén szólva fogalmam sincs mi az a pohárszifon. Próbáltam rákeresni, ha jól értem, akkor az olyan, mint ami a konyhai mosogató alatt van. Az a probléma, hogy abban ott a pangó víz, illetve a csatornából visszafolyó víz ellen egy olyan nem véd szerintem.
Ugyanakkor gondolkoztam ilyen megoldáson is, nem tudom melyik a jobb. Szerintem egy ilyen szifon fölé kellene egy olyan túlfolyó, nem?
Nem vagyok szakember, de hadd mondjam el a tapasztalatomat.
Nyári melegben este hétkor bekapcsolom a klímát, hogy lehűljön kissé a hálószoba, ahová majd aludni megyünk (éjjel nem járatjuk a klímát, mert nyitott szájjal horkolok:-)). Ülök a PC előtt mondjuk papucs nélkül, és este kilenckor "jajfázikalábam!". Addigra kanyarodott be a hideg(?) levegő a kisszobába. De a fejemnél még nem érzem a hűvöset!. A konyhában meg kurva meleg van (ment a villanysütő a vacsorához).
Átmegyek a hálóba, 33 C° fok van ("erre" állt be be a klímám, nem lehet távirányítani!). A kisszobában 35 fok van, a konyhában 36 (az előszobában nincs hőmérő, de kellemes hűvös van - de minek?)
Nekem az volt a véleményem anno, hogy ott fogok hűteni, ahol a leginkább igénylem. Márpedig 25 fokban el se tudok aludni, szakad rólam a sör:-)) Nappal úgyis kint vagyok az udvaron (nyugdíjas!).
Persze mindenkinél mások a körülmények, az igények. Ha hozzám vendég jön nyári délután, akkor kiülünk a teraszra, körülötte kissé fellocsolok (ne líhegjetek nekem a lakásban!:-))) Persze ez nem mindenkinél megoldható így:-((.
Mivel kicsi a LAKÁS, feltehetően 5 oldala nem is kap hőterhelést valamint a ház is szigetelt, így a hatodik oldal is csak kevéssé melegszik fel.
Előszobai elhelyezés miatt simán mehet bármilyen gép, nem fog zavarni a hangja, de a japánok finom működése megkérdőjelezhetetlen.
A nagyszobával szembe tenném fel, oda simán befúj, majd este hálószoba ajtó kinyit, nagyszoba becsuk.
Fontos, hogy állandó üzemben használd akkor nem fogja lefújni a fejed, mert minimális üzemben fog csak menni.
Én meggondolnám a 2,5kW-os gépet is, ezzel csökkenthető a kis hűtőteljesítmény üzemben a ki-be kapcsolások száma, nagyobb időkitöltéssel tudna modulálva üzemelni.
Igy nem biztos , hogy jól hűt. Tudod az a fránya fizika......
A hideg levegő a padlón bokamagasságig fog eloszlani . A helységek ajtói nem érnek a plafonig oda beszorul a meleg levegő. A ventillátor légkeverése csak a 2-5m ig biztos.
A nagy épületekben légcsatornával + ventillátorokkal biztositják a légáramlást keveredést,
Itt is valami hasonlóval kellene . Ajtők felett (a plafon alatt szellőző rácsok? ) A klimával ellentétes sarkokba ventillátorok?
Én is úgy tudtam, hogy lefagy. De nem fagyott le, csak le esett a teljesítménye. De a hiba kódot le fogom kérdezni ha otthon leszek. Köszönöm a választ!
Miért nem jó az előszobában? Az a lakás közepe, azt gondoltam onnan egyenletesen tudna áramlani a hideg minden irányba, jobbra(konyha/fürdő), balra (nagyszoba) és a kisszobába is ami az előszobával szemben van.
Így könnyű, ha meg tudod oldani magad, ha le tudod szerelni a burkolatot, és a hőcserélőt megtisztítod, és még a mókuskereket is kiszereled, ha kell, de egy szakács, és sok mindenki más nem fogja megcsinálni, ha nem ért hozzá. Én még a kültérihez se mennék fel a létrán.
Általánosságban még mindig a legjobb megoldás, ha a helyi beszerelő szaki vagy cég fogja megcsinálni, tőle vesszük a klímát is, és elvégzi és leigazolja az évi karbantartásokat is, és intézi a garanciát, ha netán kellene. Még a legdrágább is elromolhat, ezért én nem hagynám veszni a garanciát.
Nálad van kiszállási díj, nálam nincs, mert helybeli, és közel lakik a szerelőm,( de van több ilyennel foglalkozó ismerős is), és ha elromlana, akkor se kell hetekig várni. Bp. más a nagyobb távolságok, a fizetős kiszállás miatt, de ott is meg lehet találni a jó megoldást.
Összelegóztam egy saját igényeimre szabott cseppvíz elvezetést, kíváncsi vagyok, hogy szakmai szemmel mit szóltok hozzá.
Az alapfelállás a következő volt: van egy társasházban egy split klíma és a beltéri egység cseppvíz elvezetése szimplán bele volt kötve közvetlenül a társasház falán futó ereszcsatornába.
Ezzel két probléma volt.
1. az esővíz csatorna követlenül a szennyvízcsatornába vezet, mert Budapesten ugye nem mindenhol van külön esővíz és szennyvízcsatorna. Emiatt a csatornaszag elvileg visszajöhetett a lakásba
2. valamilyen ismeretlen okból kifolyólag, ha esett az eső, akkor a beltéri egység valahogy közvetítette felerősítve az ereszcsatornában hallható hangokat. Szó szerint hangos esőkopogás jött a beltéri egységből, amitől nem lehetett aludni.
Elméletileg, ha jól értem akár maga az esővíz is visszafolyhatott volna, ebben nem vagyok biztos.
A kopogó hangra a legegyszerűbb megoldás az volt, ha szimplán kihúztam az ereszcsatornából a csövet, ekkor azonnal megszűnt a kopogó hang.
Sajnos az alsó szomszéd feljött egy idő után, hogy zavarja, hogy a kertjébe csöpög a víz.
Ezután próbáltam úgy elhelyezni a csövet, hogy az ereszcsatornára csöpögjön. Ez egész addig működött, amíg meg nem jelentek a darazsak inni.
Egyik nap reggel egy darázsnak sikerült berepülnie a csövön keresztül a beltéribe. Később egy dongónak is sikerült ez a mutatvány.
Ezután próbáltam egy szúnyogháló szerű anyaggal elzárni a végét. Ebből sajnos darázs itató lett, mert hálón felgyűlt egy nagyobb cseppé a kifolyó víz és reggelente darazsak fogadtak az ablakban.
Ezután próbálltam berakni egy ilyen T alakú alágazás a csatorna és a kivezető flexibilis cső közé, úgy hogy a T dugó egyik vége ment a csatornába, a középső kiveztetésre raktam ilyen rácsos záróvéget, ami ugye felfelé nézett.
Ez nagyjából működött, de egy kicsit megállt a víz középen és hamar elszennyeződött.
Ezután álltam elő a mostani megoldással.
Középre vettem egy ilyen mini szelepet, amiben csak minimális víz tud felgyűlni. Ha esetleg mégis valahogy eldugulna raktam fölé egy ilyen T idomból készült túlfolyót, amin ilyen rácsos záró vég van. És alá is egy túlfolyót, ha esetleg vissza jönne a víz.
Jelenleg ez van, így kvázi zárt a rendszer, nem jönnek a darazsak, nincs lehetőség, hogy a csatornaszag visszajöjjön és esőben sincs kopogó hang a beltéri egységben.
Csak egy megjegyzés a klíma jótállási idő alatti kötelező karbantartásával kapcsolatban , ha megengeditek !
Itt például egy gázkazán és hőszivattyúgyártó leírása a jótállás feltételéről :
"
A magyarországi törvények és jogszabályok értelmében a gázkészülék beüzemelés köteles tartós fogyasztási cikk, így azt csak a gyártó által felhatalmazott szakszerviz általi beüzemelést követően lehet használatba venni, azaz üzemeltetni, valamint a gázkészülékeket a gyártó által előírt gyakorisággal, jelen esetben évente karban kell tartatni a JÓTÁLLÁSTÓL függetlenül!
A termékeink minőségét és élettartamát is igazolva minden Immergas gázkészülékre és hőszivattyúra5 ÉV TELJES KÖRŰ JÓTÁLLÁSI IDŐT biztosítunk.
Alapvető feltételek:
A felszerelt Immergas készüléket Immergas által feljogosított és szerződött szakszerviz hivatalosan beüzemeli
Rendszeres, évenkénti karbantartás elvégeztetése az Immergas által feljogosított és szerződött szakszervizzel
A karbantartást legkésőbb az üzembe helyezés dátumától számított 12 hónap leteltéig kell elvégeztetni.
Akkor mi a gond , ha a klímás cég is ezt a feltételt szabja meg ?
Repülő 3 órán túli késése esetén is jár kártérítés, általában mégis vért kell izzadni érte - sok esetben muszáj behajtóra bízni, képtelenség nélkülük behajtani. És ott "csak" az idő telik, itt meg nem működik a klíma a huzavona közben.
Mindegyik klímás cégnél feltétel az évi minimum 1db karbantartás/tisztítás, emellett még a felhasználók érdeke is, hogy ne betegedjenek meg tőle, és hogy normál hatásfokon működjön sok-sok éven át, még a garancia lejárta után is, de majd úgyis rájössz ezekre.
A cégek, ahol a garancia feltételévé teszik a rendszeres karbantartást/tisztítást, ezek éves költsége már benne van a beszeréléskori árban és ingyen csinálják az éves karbantartást/tisztítást, vagy külön számolnak fel érte dijakat minden évben? Ha az utóbbi, akkor mennyi ennek a költsége?
Azért van ahol konkrétan azt írják, feltétele. Plusz - talán Te is írtad -, lehet hiba az elmaradt tisztítás miatt. Hiba esetén a szerelő/forgalmazó van nyeregben, kijelenti(k), hogy az a hiba eredője, nincs jótállás, a megrendelő meg drágán és baromi hosszú idő után _esetleg_ érvényesítheti a jótállást. Meggondolandó a dolog, még ha a klíma árához képest tényleg nagyon drága is. Utóbbit mondhatom úgy is, az áramon felül havi 15-20 e Ft a klímázás (csak hűtés esetén).
Teljesen mindegy, az a lényeg, hogy értse mindenki, hogy 2 év garancia vagy 5 év garancia, stb. és értik is, de még a klímás cégek is így mondják, ezek szerint nem is kevesen. De azért gratulálok neked.
3,5 kW-os jó lesz oda, és pl. Gree és Midea, ezek is megbízhatók, de még ezeken belül is van több verzió is, van, hogy hasonló árban, vagy nem sokkal drágábban, kicsivel jobb a teljesítmény, vagy tud egy-két extra funkciót is például, én így választanék, nem pedig az első alap verziót, és a belépő modelleket egyik márkától sem venném. Nem árt, ha minél nagyobb az SEER érték. Gyűjts be helyileg több ajánlatot is, hogy mikor, és mennyiért vállalják beszereléssel együtt. Továbbá, hogy mennyiért csinálják az éves karbantartást, tisztítást, fertőtlenítést,stb., ami fontos dolog, és nem mellesleg feltétele a garanciának, mert még az se mindegy, hogy hány év garanciával adják a klímát.
Keress rá a klímáknál az EER értékekre nem ( SEER ) és az A+++ jelölésekre . Ha az EER magas , valamint az A+++ , akkor még nézd meg , hogy a zajszint a beltérinél milyen magas , ha titeket esetleg zavar az előszobában üzemelő beltéri hangja . Ha meg van , akkor már csak az ára a lényeges , valamint a cég , aki fel is szereli .:-)
Nálam van egy no-name , meg egy Gree Amber , mind a két klíma 2,7 kW-os . A házam jól hőszigetelt és csak 63 nm . A klímák simán egyenként is kifűtik télen , nyáron csak a Gree üzemel , mert annál van kialakítva a kondenzvíz elvezetés . Jelenleg is az tartja a benti hőmérsékletet 24,5 °C-25,2 °C között . Idáig hibamentesen üzemelnek 14 éve a no-name és 5 éve a Gree . :-)
Klimát akarok rakni a lakásba de nem vagyok jártas a témában. A lákás 2 szobás 45m2 szigetelt panel.
A lakas elosztása az előszobában állva, balra a nagy szoba, előszobával szemben a kisszoba, jobbra a konyha és fürdő. Azt gondoltam az előszobába rakom, ahol központi helyen van igy hűti az egész lakást.
Milyen klimat ajánlanátok ilyen lakasba?
A jó hűtőteljesitményen kívűl fontos a megbizhatoság, mert nem szeretnék javitásokra költeni tízezreket és varni a szerelőkre amig lesz idejük a javitásra.
Én is így gondoltam, hogy látatlanben nem kellene mondani semmit. Mind3 céget akivel beszéltem megkérdeztem, hogy nem akarnak kijönni mégis? Azt mondták most? Eleve azzal nyitottam, jó napot, késő ősszel szeretnék klímát telepíteni... án úgy gondoltam ezek komolytalan cégek és mást kell keresnem. De a teremtés koronája akivel eggyütt élek, az sz.rik rá.
Ez nem tudom értelmezni, panel lakásban befelé nyilnak az ablakok, mindenki maga mossa... már aki, van aki 40 éve nem mosta le, de ez nem az emelet száma miatt van.
Minden klímaberendezés hőszívattyús elven dolgozik. Tehát hőszivattyú. A magyar köznyelvben a különbség, hogy "klíma" szó általában a splitklímát, mobilklímát, ablakklímát jelöli, míg a "hőszivattyú" a levegő-víz vagy víz-víz rendszert. Természetesen egy ilyen rendszer jóval drágább, mint egy egyszerű splitklíma.
Nálunk nem feláras, amennyiben alpintechnika vagy kosarasautó nélkül megoldható. Látatlanban egyébként sem adunk árajánlatot. Helyszíni felmérés során dől el a dolog.
nagyon az alapok, kocanyelven, általános szóhasználatban, nem pontos egyetemi jegyzetként és csak a felszínt kapargatva:
hőszivattyú elve: áram felhasználásával hideget és meleget ad (szétválaszt). meleget kevesebb energia felhasználásával, mintha sima villanybojlert használnál.
minden mai "klíma" hőszivattyú elven működik.
boltok katalógusa alapján:
1) hőszivattyú berendezés: sokkal drágább nagy kültéri gép, ami egy egész házat el tud látni hideg és meleg vízzel, fürdés, fűtés és hűtéshez. de ehhez kellenek még belső berendezések is (padlófűtéscső, fancoil, stb.. melegevíztároló).
2) klíma: ez az olcsóbb. van egy kültéri dobozod ezt látod a házak oldalán, és egy-két beltéri dobozod (ezt látod a szobákban, ez fújja a hideg/meleg levegőt). zuhanyba melegvizet ez nem fog adni. de 1-2-3 szobát el tud látni hűtéssel/fűtéssel.
meglévő házba hűteni (és esetleg fűteni vagy a fűtésbe besegíteni) javasolt a klíma, mert sokkal olcsóbb. hőszivattyú leginkább új építésnél jön szóba, amikor az egész házat már erre készíted fel.
beszélj egy energetikussal (ne hőszivattyú kerekedővel!)
és kérdezz rá, h nem hőszigetelni kellene-e először a házat.
régi vakolatban nem volt elég mész/cement, vagy nem volt gúzolva.
a vakolat nem tartószerkezet, dűbelezni/tiplizni is csak a nyers falba (tégla) szabad! a vakolat nem szabad h számítson a dűbel teherbírásánál.
ne ütvefúrással fúrj, hanem csak sima fúrással. és pontos mélységgel. először kisebb átmérővel, mélyebben, aztán a dűbelmérettel pontosan.
hosszú dűbelt használj (ne a rövid Ytong-dűbelt), ami a (piros)téglafalba köt bele 3-4cm mélységben (a legvégén terpeszt szét a téglafalban), az ytongon+vakolaton leginkább csak áthalad.
megnevezés: pórusbeton="gázszilikát",
termék: Ytong, Porfix, Viablokk, Simcor, stb..
de mivel sokáig az ytong volt a kizárólag kapható, ezért mindenre ezt szokták mondani ami pórusbeton. mint a "KUKA"-s autó 100 éve, vagy a Matchbox 40 éve.
Adott meglévő válaszfal: konyha és szoba között. Ez 6x20x40 cm-es téglákból lett építve . Ezek a téglák belül kör alakú üregeket is tartalmaznak. Mindkét oldala vakolr így a fal kb 8cm vastag volt.
Ezen eddig is volt egy kazán Renova Mini C12. az egyik tiplije már lógott mikor leszereltük.
A vakolat nem igazán tapadt erre a falra ezért tipliket felrakni nagyon nehezen lehetett mert kráteresedett, porhanyós vol a rossz vakolat.
Vakolatot levertük, felkerült rá , új hálós vakolat a konyha felőli oldalon, a szooba felőli oldalhoz nem nyúltunk.
Kb. 80 cm szélesen a kémény mellé 5cm vastag Ytong falat húztunk ráfalazva a meglévéő téglafalra.
Erre hálós erősített vakolat jött. Még nincs kész jön még 1 réteg vakolat.
Látszik felül a kéménycső, lejjebb már ott a kondenzvíz elvezető vége is.
1) padlótól mennyezetig 6cm válaszfaltégla, és előtte 5cm ytong? akkor a 6cm a válaszfal.. abba kell dűbelezni.
2) alul 1-2 sor 6cm válaszfaltégla, és onnantól felfelé az 5cm ytong. Ytong 5cm az előtétfal (kád alá, konyhapult alá, stb..) 5cm ytong az nem válaszfal. berúgva nekidőlsz: kidől. teljesen szabálytalanul építették. 2oldali háló sokat erősített volna, de nem írtad.
5cm ytongba én faliképet dübeleznék.
és tudom: nevetséges, mert "elbírja". de csak te ismered a pontos körülményeket.
wsc: pl. felteszed 2,5m magasra, lengő vízcsővel, gyerek megrántja lent a vízcsövet (máris nem 30kg, hanem 70kg a terhelés).. kiszakad.. ráesik a fejére.. te mész a böribe
Van Ytongba engedélye, pórusbetonnak nevezik egyébként úgy látom az ugyanaz.
A fal egyébként csak félig Ytong. Először egy 6 cm vastag üreges tégla amire ráfalaztak egy 5 cm vastag Ytongot betonvasakkal , csemperegaztóval megerősítve majd erre egy extra erős Uniputz vakolat ment hozzákeverve cementet kb 0.5 cm vastagságban.
2 éve klímás cégtől rendelt 2 db klíma szereléssel Bpesten 5. emeletre - csak az egyik erkélyre telepített, a másik ablak alá. A honlapon szereplő és megegyező áron lett mindkét klíma telepítve.
Mennyire reális a + 50-70 ezres szerelési felár arra való hivatkozással, hogy nincs erkély amire kitudállni és fúrni. Eddig három árajánlatot kaptam, mindegyik látatlanban a helyszín felmérése nélkül közölte, hogy 8.emelet, erkély nélkül feláras.
Sziasztok, ha jól néztem, akkor nem volt reakció a korábbi kérdésre, így most pontosítom.
A kis garzon, 36 m2, kb 3 m belmagassággal van BPen. Látok a házon szellőző lyukakat amiket beltéri egységes klímákhoz alakítottak ki, van ahol csak egy van, van ahol dupla szellőző a falsíkban.
Nekünk már nincs gáz parapetünk, de az ablak alatt kívül ott van a szokásos szögletes gáz szellőző amit fel lehetne használni majd a klímához. Azaz a szűkös beltér miatt is olyan beltéri egységes klímát keresünk az ablak alá ami lehetőleg vékony és halk, cserébe jó fogyasztási kategória és persze megbízható. Mindezt jövő tavasszal kellene lerendezni.
Melyik típusokat, céget ajánlanátok? köszönettel, Tamás
Ez nem ilyen egyszerű, hogy csak így szavazással döntsünk róla. Talán egy-két hasonló írást el kellene olvasni, mint ez, hogy: hogyan-valasszak-klimat
Tudásra, zajszintre és árban is vannak hasonlók, vagy, hogy fűtésre is lenne használva, vagy nem, de még az is szempont ilyenkor, hogy van-e kapacitásuk a környékben elérhető cégeknek, szerelőknek, és hogy mikor és mennyiért vállalnák, és milyen minőségben dolgoznak az se mindegy, és több helyszíni ajánlat közül érdemes kiválasztani. Ha meg van bejáratott szerelőm, akkor tőle is megkérdezem, hogy például e kettő közül milyen szempontok alapján válasszak, a minimális eltérő tudásukat és árukat, meg mindent is nézve.
Ha Comfort X vagy az FTXC, ezekből is a legújabb verziókat keresném, nem olyat, ami mondjuk már az újakhoz képest elavult, és több éve gyártják. De én az alap/belépő szint helyett a magasabb szintű modelleket keresem, amik még nem kerülnek sokkal több pénzbe.
Csak példaként, Comfort X helyett, lehet, hogy Comfort X Pro-t, vagy a Pulse nevűt....., FTXC35B helyett FTXC35C vagy FTXC35D stb.....
Mindkettő jó választás. A Gree kicsit hangosabb, de több szolgáltatása van. A Daikin jobb minőség, valószínűleg hosszabb élettartam. Én azért a Mitsubishi MSZ-HR35-öt is megnézném, az mindkettőnél jobb gép.
Ebéd után 1-2 órát és éjjel tartózkodom a klímás hálószobában. Mikor fogyaszt kevesebbet, ha csak arra az időre kapcsolom be a klímát, vagy ha állandóan megy? 24° C-t szeretek.
Mostanában nem túl magas a relatív páratartalom. Ha egyáltalán kicsöppenne valami a kültériből, azt nem könnyű nyakoncsípni; azonnal elpárolog a terasz forró kövéről...
A kültériből akkor fog csöpögni a víz, ha fűtésre használod, nyáron hűtéskor nem. Ha fűtésre is használod a klímát, akkor a fűtési szezonban tartsd tisztán azt a csövet.
Habár nem értek hozzá, de az a gyanúm, hogy a Fisher klímám alján az a pipa alakú cső valami nedvesség kicsepegtetésére szolgál (?). Ez most annyiban érdekel (illetve fontos), hogy mire nyár elején megjön a klímaszezon, az a cső midig be van (volt) dugulva valami kemény, agyagszerű anyaggal. Az udvaromon minden kis átmérőjű cső (1 cm) - permetező cső, 3/8-as slag, stb - rendszeresen be van agyagozva. A fába fúrt lyukaknál ez nem zavar (hadd porozzák a virágokat), de ugye a klímánál ez "nem hasznos".
Szóval érdemes rendszeresen ellenőrizni és kitisztítani?
Azt a műanyag csövet azért toldottam rá, mert annak kimenő végére fém "rácsot" tettem, hátha azon nem tud bebújni a fészekrakó.
Igazad van, én írtam tévesen. Országon belüli, Területi lefedettséget akartam írni, mert így a helyes.
Két évvel ezelőtt márciusban Ők, a KlímaGroup jöttek volna, Ők voltak a kiválasztott a néhány előzetesen megkért ajánlatból (március elején kértem ajánlatokat) , de arra az időre már volt egy nagyobb előrendelt munkájuk, Szombathelyen-Sárváron és Sopronban, plusz egy szállodai felújítás is, így felhívtak, hogy csak majd május második felében tudnának jönni leghamarabb, ha megfelel. Így hát lett a másodiknak ( B-terv) kiválasztott telepítő, a HRKlíma https://hrklima.hu/
Mindkettő nagyon profi cég, ezért is Ők voltak kiválasztva, és a szerelők is rendesek, kedvesek voltak. Tisztára kitakarítottak maguk után, porszívózás, bútorok helyre pakolása ...stb. Pedig ezt nem is kértem...mondtam, hogy mi azt majd megcsináljuk, miután elmennek, de nem hagyták.
Hívtam a telepítőt, azt mondja hogy ez kb normális és ne foglalkozzam vele. Használjam hűtés módban, úgy nem lesz rossz szaga. Hogyan tudok megbizonyosodni róla hogy a kondenz elvezetés rossz?
Azért azt is mondta hogy ha mindenképp akarom kijönnek megnézni.
Amennyiben a helyi klímás cég által ajánlott klímát veszi és nem azt ami neki tetszik , akkor csak azért dönt úgy , mert bízik abban , hogy a cég rögtön megtudja javítani a klímát ha meghibásodik , tehát úgy működik mint egy márkaszerviz , mert jogosult a pótalkatrészek gyors beszerzésére és a hiba elhárítására .
Te minden műszaki cikket az szerint választasz ki , hogy ott helyben ahol laksz van-e márkaszervize ?
Ha nem , akkor a klíma miért más , mint mondjuk egy TV, vagy hűtő ?
Ha szerencséd van , akkor az általad választott , neked is tetsző termék " soha sem " romlik el . Viszont a helybéli cég terméke meg ha peched van , akár évente is elromolhat .
Tavaly nyár elején klíma, Polar. Miután mindent feltelepítettek, első indításkor beltéri nem indul el. Fejvakarás ezerrel, majd észrevették, hogy a vezérlő panel repedt...!!! MEO mit csinált a kínai gyártónál?
Megrendelték a hazai Polartól a típushoz való panelt, persze raktáron nem volt ebből, de rendesek voltak a hazai márkaszervizesek, felbontottak és kivettek a beltéri komplett egységből egy panelt, mert kínából hetek múlva jött volna meg. Első pofon itt jött, mert bár ugyan az a típus, de a panel az eltérő volt, máshol volt a csatlakozósor a panelen. Nosza újabb 2 nap eltelt, és hoztak egy komplett teljes másik Polar beltérit. Miután ezt lecserélték a régivel ez meg valami ok miatt nem látta (elektromosan) a kültérit, klíma nem indult el. Második pofon, már egy hete menni kellett volna a klímának. Hoztak egy másik kültérit, újabb 2 nap elteltével, na az meg a kicsomagoláskor már látszott, hogy szépen horpadt volt a külső lemeze. Elindulni elindult, de szörnyű kerregő hangja volt. Na ekkor már a tulajdonos is igen ideges volt, mert engedett, hogy rábeszélték az olcsóbb Polarra, de 10 napja csak a szerelők adják egymásnak a kilincset, klíma meg nem működik. Végül az lett, hogy leszerelték az egészet, és feltettek egy komplett másik Polart, az működött is, de az azóta eltelt 1 év alatt már 2x voltak kint hibára.
Beszéltem ezekkel a klímásokkal idén júliusban amikor itt voltak javításra, (nem nálunk) azt mondták, hogy már nem telepítenek Polart. Befürödtek vele, tavaly berendeltek 60 db komplett egységet a forgalmazótól, mert jelentős kedvezményt kaptak, de a garis kiszállások meg a telepítéseknél jelentkező sok hiba miatt már nem telepítenek Polart. Örülnek, ebből hogy kifogyott a készletük.
Már többször mondtam, aki nem tudja milyen gépet tegyen fel (Nincs olyan, hogy jobb, vagy rosszabb bizonyos határokon belül) az keresse meg a HELYI MEGBÍZHATÓ szerelőt és amit az szerel, vállal garanciát olyat.
Még annyi kimaradt a teljes leírásomból, hogy sehol nem láttam a kültériknél azt a csöpögtető csövet, hogy ott lógna a kültéri egység alatt és nyomná ki a vizet (például) a járdára, a gyalogosok fejére. Csak egyetlen egy helyen láttam kondenzvíz csövet, az XXL ruházati bolt előtt, de ott szépen le volt vezetve 3 méter magasról a külső falon az épület fala és a járda csatlakozásánál egy 20x20 centis rácsos víz elvezetőbe.
A többi klíma, amiket láttunk, azt nem tudom hova csepegteti a kondenzvizét, de lehet, hogy a Daikin az nem is termel ilyet....:) (csak vicceltem)
Nálunk itt Pécsen esernyővel kell közlekedni a járdákon a klímák vize miatt. Na meg a felelőtlen szerelés, csak minél előbb feltelepítsük aztán jóvan...az alatta lévő erkélyekre csöpög, vagy az alsóbb lakások ablakaira, de ez a klímásokat már nem érdekli....
A mi társasházunk bejárata felett például az első, a 2-ik. a 5-ik. a 6-ik. a 7-ik. a 8.-ik, a 9-ik emeleten a klíma ide csöpögteti a vizet. 7 db klíma...Mintha esne az eső, olyan érzés ilyenkor.
Lehet, hogy megköveztek az alábbi mondataimért, de leírom mert érdekes tapasztalatokat szereztem.
Voltunk Sárváron 10 napot nyaralni, ez idő alatt az esti hűvösebb órákban bejártuk a környéket. A belvárosi rész utcái az üzletekkel, a rengeteg apartman ház, a családi házas városrész...stb.
Rengeteg klíma volt felszerelve, de mi csak a sétánk során a kültéri egységeket látjuk. Ami feltűnt szinte azonnal, hogy ha családi ház, vagy ha bármilyen üzlet vagy éppen fagyizó vagy cipőbolt, de nem is sorolom, csak Daikin, Daikin, Daikin, Daikin, ....és még mindig Daikin és Daikin. Aztán még Fujitsu is és Mitsubishi is volt bár nem annyira sok, talán kábé amit láttunk 10-15 klíma.
Nálunk a szállodában is (milyen meglepő) Daikin klíma üzemelt.
Kezdtem hiányolni a kínai klímákat... :) Nem számoltam meg, mennyi lehet a ritkán feltűnő kínaiból, de kínai klímát talán ha 6-8-at láttam a sétánk során a rengeteg klímából. Midea, Gree volt ezekből, de csak a város széle felé az egyik kis utcában néhány családi házon.
A szállodánk közelében már vége felé járt egy apartman ház építése, benne 24 lakással, és éppen már szerelték be a lakásokba a klímákat mert ott állt előtte kettő klíma szervizes autó.
Milyen meglepő, de oda is Daikin klímákat szereltek.
Vagy arra felé már nagyon a nyugat szele érezhető és ezért a Daikin, vagy arra a régióra már a kínaiak nem jutottak el.
A Fischer egy símárka. A Fisher egy kínai gyártó, de különben szégyentelenül ellopták a néhai dicső audio márkának a brandjét. (FISHER - a fine name in High-Fidelity). Más kérdés, hogy anno a Fisher a Sanyo gyártású termékeknek egyes piacokon bevezetett brandje volt, önálló gyártás és K+F nélkül.
Hogy boldog tulajok-e, nem tudjuk. De ez nem érv. A kakira is millió légy repül, nem lesz finom. Majkát és a többi kortárs szélhámost is milliók hallgatják, de ettől ez még nem időtálló művészet. És ilyenek.