Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11031

A Buderus mint gyártó mondjuk a 3. helyezett a kazángyártók között (Viessmann, Wolf,...) ! A Junkers csak ezután jön valahol... A Fagort meg nem tudo besorolni, de nem versenyképes a többevel szerintem. Nem feltétlenül az árakat kell nézni !!! Gondolj arra, hogy ha nincs fűtés télen... Hiába volt olcsó a kazán, úgy szidnak téged otthon ! :))

De a Buderus állókazán, nem ? Amiket eddgi írtál, azok falikazánok voltak. A Buderusnak az árában benne van minden ami neked kell ?

Előzmény: nimfas (11030)
nimfas Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11030
Hi!

Kaptam még egy Kazán ajánlatot... Buderus U12K, turbó, kombi, 24kW.... ez olyan 134.600+áfa tehát kb 168eFt.... ebből még jönne le, tehát lehet, hogy olcsóbb lenne mint a Junkers Euroline 24kW-osa..... most aztán kezdek bajban lenni :-) Mennyivel jobb a Buderus, vagy miért ilyen "olcsó" ?!?

Mert a Fagor pedig 100 körül lenne, ami ionos, lemezes.... hosszútávra te melyiket javasolnád és miért?

Haverék 12ezerért tisztitják a hőcserélőt, vízkő miatt... állítólag a cső a csőben (1 hőcserélős) jobban rakódik le a cucc.... ezt megcsinálnák 3ezerét is baráti áron... vmi trutyival átmossák, oldja a vízkövet. Villanyszerelő vagyok úgyhogy a villanybojler vízkőtelenítésben már jártas vagyok, jól szórakozom a Calgon reklámokon.... szarok a vízkőre... 3-5 évente a Calgon árából veszek egy új mosógépet :-D

Reply please :-)
Előzmény: monyesz (11028)
monyesz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11029

Hm, hát nekem 'normális' állásban van bekötve, azaz a felirat olvasható szemből.

A közepén van egy légtelenítő, amit egy pénzérmével ki lehet tekerni, szerintem e miatt van a vízszintes tengely kitétel.

Előzmény: balogati (11027)
monyesz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11028

1. Tessék kiméretezni vagy kiméreteztetni pontosan !

2. A HMV kb 30-50m3 /hó attól is függ hogy a sütő mennyit megy :) ! Az öntvény hőcserélő örök életű, szemben a lemezzel - ez a lényeg, egyébként meg azért ég alatta állandóan az őrláng hogy az öntvény ne hüljön le (annyira) és gyorsabban tudjon reagálni, ha indul a kazán. Veszteni nem vesztesz sokat az őrlángossal, figyelembe véve az árkülönbséget is (az őrláng hője is hasznosul amikor melegíti az öntvényt, legalábbis részben - fogd így fel a dolgot :) ). De a termomaxnak ezzel a készülékével még nem találkoztak a kollégáim, kérdezz utána a helyi szervizeseknél. A Fagor jó háztartási készülékeket gyárt, kérdés milyen a kazánjuk ?

 

Az SD-ről érdekelne a véleménye a szerelőknek, mert egy simán "összerakott készülék", más gyártók is azokból az elemekből építkeznek...

Előzmény: nimfas (11016)
balogati Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11027
A kérdés az: ha így kötöm be a szivattyút, az rendeltetésszerű használatnak minősül-e? Valami olyasmit olvastam a gyártó honlapján, hogy csak vízszintes tengellyel köthető be a körbe.
Előzmény: monyesz (11025)
monyesz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11026

Faelgázosító kazán és napkollektor, ezek szerintem jobb ötletek és gazdaságosabbak.

Ha falfűtést akarsz, akkor külső szigetelés is jó lenne, minél vastagabb, mondjuk úgy 12 cm... Persze az ablakok is jó lenne ha legalább 0.8-asok lennének vagy 0.6-osok...

Előzmény: spilerxx (11024)
monyesz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11025
Asszem nekem is ilyen szivattyúm van. Mi a kérdés, hogy a központi fűtésre jó lesz-e ?
Előzmény: balogati (11022)
spilerxx Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11024
Sziasztok!

Szeretnék váltani központi fűtésről(földgáz ÉTI 25 gázkazán) hőszivattyúra.
Le szeretném cserélni a régi radiátorokat padló+felfűtésre.
A ház alapterülete 110m2 de jövőre be szeretném építeni a tetőteret is(+110m2) .

Nézegettem már egy kát fajtát, de érdekelne a vélemeényetek milyet érdemes venni.

Amit eddig aláltam:
Stiebel-eltron: WPW22M víz/víz 1.446.600 Ft+Áfa 22kW-os 6os COP val

IDM: Terra 25W víz/víz 5,7es COP ehhez nem találtam árat.

vagy esetleg van valmi jobb szerintetek, vagy olcsóbb???

Köszi!
Spiler!
balogati Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11023

Az előbb lemaradtak a képek.

Függőleges-le bekötés visszatérő ágba
Előzmény: balogati (11022)
balogati Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11022

Szerintetek helyes egy Grundfos UPS 25-60 keringető szivattyű bekötése fűtési körbe az alábbi képek alapján (előlnézet)?

nimfas Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11021
Mivel elvileg 20%-ot mondd a reklám... ennél valamivel kevesebb lesz a mínuszod. szerintem legalábbis.

Ps.: én is várom a válaszokat a kérdéseimre :)
Előzmény: Athes (11019)
Athes Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11020
Arra is gondoltam, hogy egy normál kazán + hőtároló árából (250-300eFt) esetleg lehetne venni egy kombi kondenzációs kazánt, és a HMV oldalát rákötni egy 80-120l-es villanybojlerre, ami csak temperálna. Ilyent látott mér valaki?
Athes Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11019
Abban tud esetleg valaki segíteni, hogy kondenzációs kazánnal a valóságban mekkora gázfogyasztás csökkenésre számíthatok? Normál kazánnal évi 2500-3000m3-re tippelik. (lesz kb 80m2 padlófűtés + kb 100m2 radiátoros fűtés a 3 szinten összesen, amiből egy a földben van)
Lacivill Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11018

a radiátorok teljesítményét progival kellene kiszámitíni, a dég honlapján van fent.

ablakok/üvegek is fontosak a képletnél!

Előzmény: nimfas (11016)
nimfas Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11017
Ohh... eddig konvektorok voltak.... vízre pedig egy villanybojler nappali áramról....
Fűtésre havi fix 7000 Ft-ot fizettem, nem vagyon melegtűrő, szóval nem kell 28 fok, 20-21 fokos szobában alszom :-) Hülye kérdés, de mennyi lesz a várható gázszámla így, hogy a víz is erről fog menni?
nimfas Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11016
Sziasztok!

Fűtéscsere-bere lenne nálam.
A Ház kisméretű tömör tégla, kívülről 4 cm-es hungarocel borítással.

Kb 2x35 m2 terület. Alul a konyha, nappali, fürdő köves, fent a háló 35 m2 pedig szőnyeges.

lenne pár kérdésem :

1. Vogel-Noot radiátorok lesznek elvileg szerelve, légköbméter x 50,60,70-es értékkel (ekkor kapom meg a W-os teljesítményt)... most akkor melyikkel szorozzam? :-)

2. Kazán... Euroline ZW 23-1AE Kombi, turbó, 2db lemezhőcserélős, ionizációs (tehát nincs őrláng) vagy ajánlottak még 2 másikat, egy Termomax Premixx 24K (szintén turbós, kombi, viszont 1 hőcserélő és öntvény... reklámszlogen, hogy lassabban hül ki... na igen, de gondolom lassabban is melegszik fel :), továbbá ez nem ionos, tehát állandó őrláng) van még egy jelölt... Fagor FE-24E (szintén turbó, kombi, lemezhőcserélő, ionos) Erről a Fagorról igazán nem tudok semmit, de egy gázos haver, ismerős ajánlotta, mert 100eFt-ért tud szerezni. Az Euroline bolti ára 212eFt, a Termomax pedig 188eFt bár 150ért is láttam. Ennél azért olcsóbban megkapom a kazánt és a radiátorokat is, nagyker+kedvezmény... Gondolkodtam Kondenzációsban is, Termomax INKA 24K-s... de az ára 315eFt (250ért lenne....) csak nem tudom, hogy mikorra térülne meg... lévén nincs padlófűtés és elvileg ott hozna vissza a legtöbbet.

Remélem nem voltam túl hosszú ellenben érthető a kérdés.... amúgy a Saunier Duval kazánoktól több gázos szerelő óvaintett hogy miért arra sajnos nem elméxem, de megkérdezem ha érdekel valakit.

Várom az ötleteket!!

Előre is köszi,
Nimfas
monyesz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11015
Sok múlik a gépészen és a fűtésszerelőn. Mondjuk egy ilyen padlófűtéses esetre mindenképp kondenzációs kazánt vennék. Viszont családi házba (nem írtad hol lesz a kazán) állókazán az igazi. Az időjáráskövető szabályzó annyi előnyt jelent hogy nem kell neked állítgatni az előremenő vízhőmérsékletet, de  ez talán nem lenne annyira lényeges. Megtakarításban a kondenzációs kazán többet jelent, és egy ekkor háznál ennek már van jelentősége.
A radiátorokat és a rendszer teljesítményét pontosan terveztesd meg, ne hasraütésre menjen, meg átlagos értékekkel, hanem a falszerkezetet, légcseréket, stb figyelembe véve - ez a gépész dolga !
Előzmény: Athes (11014)
Athes Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11014
Szia monyesz,

Nem kondenzációs, nem is lenne rá pénzem. Hőcserélő nincs benne, az még ehhez az árhoz jön. Azért érdeklődöm, mert a héten találkozom a gépésszel, aki biztosan fog mondani valamit, ahogy szerinte jó, és szeretnék kicsit képben lenni, hogy ne tudjon könnyűszerrel átdobni... Ez a kazán, amit írtam magyar, a TermoMAX Kft gyártja.
Előzmény: monyesz (11013)
monyesz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11013

A padlófűtésbe alacsony hőfokú víz kell, ez a kazán kondezációs ? Ha nem akkor egy hőcserélő kell ! Ez is benne van az árban ?

Másik: kazán méretezése pontos számolást igényelne. Márcsak az ár miatt sem mindegy ! A radiátorok szintén viszik a pénzt ha túlméretezettek...

Előzmény: Athes (11010)
Axióma Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11012
Egy nagyon regen feltett kerdesre nemreg kaptam egy ertelmes vizvezetek-szerelotol valaszt.
A tunet: melegviz megnyitas utan par masodperccel egyre kevesbe folyik, szinte el is fogy a vizsugar. Masodjara nyitva rajta neha meg egyszer eljatssza, es utana mar fix vizhozam jon. Tekeros csap, nem birom az egykarut.
Az ok pedig sajnos kikuszobolhetetlen, a tomites (gumi vagy mi) ami van a csapban az a szobahomerseklettol az 50 fokos hmv-re melegedve megduzzad, es az alig nyitott csap atfolyasi meretet lathato mertekben csokkenti. Vegulis nem tragedia, de legalabb mar tudom, hogy miert nem mindig volt ilyen (nemreg hasznalt ujra megnyitva), meg hogy mennyit kell varni. Na meg furdokadnal ahol nagyon meg van nyitva ott nem lehet eszrevenni, csak kezmosas vagy hasonlo esetben.
Axióma Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11011
Mi is kiszedtuk a 15 perces kapcs. idokozzel mukodo vezerlest, de most egy percenkent allithato van helyette, es naponta azt hiszem 20 alkalommal 2 percre megy (az 1 perc kevesnek bizonyult). Eddig mukodik, es lenyegesen kevesebb ideig megy (nem a szivattyu arama a kerdes, hanem a melegviz vesztesege a fal fele, mert a bena vizszerelonk nem szigetelt, a pinceben is most lesz utolag megcsinalva mert a kazan-tarolo kozott is ugy megy). Ja a szerkentyu 800Ft helyett valami 3-4e korul volt, egyszeri kiadasba nem olyan sok.
Előzmény: sylvanus67 (11009)
Athes Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11010
Sziasztok!

Építkezem, és kazánnal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Kéményes, gázkazán lett tervezve, 24-28KW körüli. A melegvizet is meg kell oldani, 2, később 3 fürdőszoba lesz. (Több generációs) Lesz padlófűtés, illetve radiátoros fűtés is. Milyen irányba érdemes elmenni, főleg, ha nem vagyok elereszte pénzzel? Eddíg egy Termo ÖV + 100l-es tároló kombót találtam időjáráskövető szabályzóval olyan 25öeFt körül. Szerintetek érdemes mást keresni? A szabályzásról érdemes tudni, hogy ez egy szuterén (padló+radiátor) földszint (padló+radiátor) tetőtér (csak radiátor), azaz gyakorlatilag 3 szintes házat kell fűteni, szabályozni. Tudtok segíteni?
sylvanus67 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11009

Nálunk hasonlóan működik.

 

Eredetileg egy sima Grundfos szivattyú van beépítve, ehhez vettem egy 1000 Ft-os kapcsolóórát 16 db kapcsolási időponttal (15 perces kapcsolási időköz).

 

Kiszámoltam viszont, hogy így elég nagy a hőveszteség (négy órát menne egy nap a szivattyú), és a beállított időn kivül is van melegvízigény vagy figyelni kell, hogy megy-e a szivattyú.

 

Ezért a hétévégén kiépítetem egy időkapcsolós megoldást, melegvízigény előtt nyomógomb megnyom, fél perc múlva ott a melegvíz.

 

 

(Ennek is van hátránya, a szivattyú az összes csaphoz elszállítja a melegvizet még oda is ahova nem kéne)

Előzmény: td cdx (11007)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11008
Ha a gázvezetékhez nem nyúlsz, akkor nem kell. Mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy a lakás mely részén van a konyhád? Ha hetente váltogatod, az is magánügyed.
Előzmény: narancsbukta (11004)
td cdx Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11007
Nekünk cirkulációsra van kialakítva a melegvízrendszer, mert a legtávolabbi vízelvétel legalább 20 méter. Egy Grundfos UPS 15-14 BUT cirkulációs szivattyút vettem a rendszerhez, (termosztátos+időkapcsolós) de nagyon sokszor a beállított időn kívül is kellett volna melegvíz. Mivel nem akartam sokat járatni a szivattyút, beépítettem a konyhába a páraelszívóba egy nyomógombos kapcsolót ami egy időkapcsolót indít.
Az időkapcsoló 3 percig működteti a szivattyút, ami kb. 30 sec után már eljuttatja a melegvizet a legtávolabbi helyre.
üdv:PL
Előzmény: Lacivill (10973)
td cdx Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11006
Azért gégecsőbe nem ártana belehúzni, aztán mehet a beton.
Előzmény: Wartburg311 (10999)
monyesz Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11005
Azért a kitételek is fontosak, tehát nem akármilyen flexi cső használható pl. !
Előzmény: xpolgartars (10995)
narancsbukta Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11004
Ez lenne az
Tehat akkor erre biztos nem kell semmilyen engedely?
narancsbukta Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11003
a figyelmeztetes megtortent

falmozgatas nem volt.

Koszi!
Előzmény: Fido Dido (11002)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11002
Társasházaknál belső átalakításra nem kell engedély, ha statikailag nincs módosítva az épület (falmozgatás, stb.), de illik a lakótársakat előre figyelmeztetni a zajos tevékenységre.
Előzmény: narancsbukta (11001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!