Keresés

Részletes keresés

fekig Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6202

Sziasztok,

Mennyire jellemző az őszi párzási időszak? Csak néhány mókust vagy a többséget elkapja a láz :)  ?

S z i s z i Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6201
Nálunk a mókuska nagyon-nagyon szereti a barackos joghurtot, azzal bármikor le lehet kenyerezni, ivott egy kicsi kubu-t is. A paprikáért és paprikacsumáért annyira nem rajong, a sárgadinnyéért sem, barackért sem, az alma a befutó. Gondolom pici kora óta azt már jól ismeri... A mogyorót szereti, a földimogyit annyira nem, de mindezt körözi a dió. A napraforgóból a csíkos a kedvenc. Granulált nyuszitáp elvétve, tökmag bármikor jöhet, a kukoricát is szívesen eszi. Paradicsom és sárgarépa érintetlen maradt. A roletti elkopott, de a háztartási keksz jóval rövidebb idő alatt, szereti még az erdeis győri jóreggelt!-et is... A golyós itató még nem lett felavatva, a biztonsági tartalék vizet issza a tálkájából... Ja igen, és szereti a tobozokból kirágni a fenyőmagot...
Előzmény: Dr. Kis (6199)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6200
nekem leginkább a fenyőmulcs jött be alomnak
Előzmény: Dr. Kis (6199)
Dr. Kis Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6199
Sziasztok,kellene egy kis segitség töletek,a forgács megfeleő alom a mókus allá,vagy tudtok valami jobbat,zöldségek közűl lehet bármelyiket adni neki?????Szöllő,Szeder,bármikor jöhet nagyon szereti a mi Dimink.Elöreis Köszönőm a segitségeteket.
roby25 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6198
Sziasztok!A vakarózással kapcsolatban nem hiszem,hogy bármi baja lenne.Valószinűleg melege van abba a marha nagy bundájába.Te is viszkedsz ha meleged van.Az én Robym még horkol is álmába néha.Ilyenkor a kisfiamra rátör a nevetőgörcs és még csak nem is reagál rá,úgy alszik.Itt ép mosakszik.
Előzmény: TimIsti (6197)
TimIsti Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6197

Ez érdekel engem is, mert az kincsem Misszike is sokat vakarozik, túl sokat!

Előzmény: dekanytomi (6193)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6196
ez aranyos. a mienk az hiszem, ha meglátná, h bármivel is közelítünk a szekrény mögött kötne ki... de nem adom fel :)
Előzmény: dekanytomi (6195)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6195
tegnap és előtte magától ment vissza, és ment a ramazuri, ma úgy csalogattuk vissza egy kis gyümölcslével, kiskanálba tettük és lépésről lépésre követte a kiskanalat, majd mikor rácsuktuk a ketrecet, elvonult az odújába, és most úgy alszik mint a bunda.
Előzmény: S z i s z i (6194)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6194
Mindig visszamegy magától, vagy nektek kell berakni? Mi még nem mertük kiengedni...
Előzmény: dekanytomi (6193)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6193
Kipréselte magát nagy unalmában.
:)
Azóta inkább kiengedjük délután, de akármikor visszacsukjuk mindíg megőrül majd szétszedi a rácsot.
Valaki tud valamit arról, hogy van e a mókusnak valami élősködője?(bolha, stb)
Morris nagyon sokat vakaródzik, és nem tudom hogy ez normális -e, vagy van valami lakója.
Előzmény: pumukli48 (6183)
cseter Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6192
Talán végig kellene gondolni mi benne a jó. Én már a jövő évi pároztatás miatt keresek új fiút. Idén elég sokat kellet rohangálni, hogy 3 év után legyenek kis mókusaink. Végre sikerült.
Előzmény: gaborr81 (6159)
szifoka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6191
Napot tekintve bármikor kiengedheted, miénk még aznap körbeszaglászott hogy megérkezett. Ezzel nincs is gond, csak előbb mindent nézz át, hova szorulhat be, vagy pl a kanapé és a fal közé ne tudjon menni mert szétrágja unalmába a garnitúrát stb. (az enyém alapvetően semmit, de semmit meg nem rág, a garnink mégis így járt) Majd ha mindent mókusbiztossá tettél már kiengedheted... Időszakot tekintve inkább délelőtt, korai délutáni órákba engedd ki, mert ha estefelé, vagy este teszed, lehet hogy befészkeli magát valami számodra elérhetetlen helyre, ahonnan kirobbantani sem tudod, viszont már reggel 5 kor fentlessz, hogy garázdálkodjon a lakásodban!

Jó mókázást!
Előzmény: TimIsti (6182)
szifoka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6190
Persze-persze!!! Raktárnak tökéletes!!!
Előzmény: dekanytomi (6180)
Snickers88 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6189
Épp most zártam be Snickerst és most teljesen meg van őrülve és makog itt nekem.
Elkaptam a telefonommal, ahogy épp a bambusz sötétítőn mászkál, ami az ajtómon van.
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6188
-
Előzmény: pumukli48 (6186)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6187
Köszönöm szépen, szóval ő az...
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6186
tallózás, feltöltés és utána baloldalt beszúrás
Előzmény: S z i s z i (6185)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6185
Nem nagyon sikerül ez a képfeltöltés dolog...
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6184
Elkészült az első kép... Ott tartunk, hogy miközben én bent nyúlkáltam a ketrecben és cseréltem a mindenféléket, ő kekszet majszolt. Most próbálkozik a drótfonat elrágásával...
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6183
Hogy ment ki? nyitva volt az ajtó, vagy kifért a rácson?
Előzmény: dekanytomi (6173)
TimIsti Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6182

Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt, akkor még nem volt mókusom csak keresgéltem, de mostmár van! Íme Misszike, 17napja van nálunkés 19.-én lesz 3hónapos. Szerintetek mikor engedjem ki?

Itt szedret eszegett!Itt főttkukoricát!Itt éppen a mogyorot dugja el a pofis-zacsijába!Itt pedig éppen a függöágyában aluszikál!
Pizsi5 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6181

ketrecen keresztül próbáltam csipesszel ezért is eshetett ki, de a kupakos ötlet még jobb azt kipróbálom.

tegnap elkészült a hintaágya bár még nem ment bele de nagyon érdekli.

kicsit aggódom mert nem akar inni

igaz kap almát meg répát , paprikacsumát talán ebben van annyi folyadék ami pótolja a folyadékhiányt.

egy hete van velünk és most már előjön ha ott vagyunk, szalad egy kört a ketrec falán aztán usgyi be a forgács alá

Előzmény: Csokivadász (6169)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6180
Ezt ma vettük, de elnéztük, holnap kap egy sokkal nagyobbat, de ezt is benn hagyjuk, hátha jó lesz raktárnak:)
Előzmény: szifoka (6179)
szifoka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 6179
Rettenetesen pici az az odu - nagyon tündér, mi több nekem is ebből a garnitúrából van, de egy nagyobb amiben lakik. (Freshnapf-os) A mókák szeretnek begubózni, elbújni, hogy ne is lássák és ő se lásson mikor pihen éjjel.
Ha egy mód van rá cseréld le!
Előzmény: dekanytomi (6176)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6178
Milyen tündér. Nálunk még nincs fotó, csak a vakus lnne jó, azzal meg nem akarom a frászt hozni rá...
Előzmény: dekanytomi (6176)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6177
Mi is építettünk bele ágakat, meg függőágyat stb. Most tervezzük a szekrényméretű ketrecet, megvan a szaki is, aki csinálja, de épp most döbbentünk le, h milyen drága az 1x1es horganyzott rács..
Előzmény: dekanytomi (6175)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6176
Megnyugodott, elvonult az új kis odújába, de az eperre csak kidugta a noziját :)
Előzmény: dekanytomi (6175)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6175
van itatója, és használja is. A ketrec még most is alakul, mert most jöttünk rá mi is hiányozhat még, és ezeket most pótolgatjuk.(plussz polc, tálka, kerék stb.)
Előzmény: S z i s z i (6174)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6174
Sajna mi nem mertük a lakásban hagyni, mert őt éppencsak betettük a ketrecbe, és már kint is volt, és nem tudom, oda így visszament-e volna, sajnos kellett kergetőzni. Azóta a ketrec elkészült, ma már volt is kint a Mókus, úgyértem a forgácson kívül. Felfedezte a ketrecet, sokszor már meg is várt minket, de hirtelen mozdulatoktól még megijed, és nem vesz el kézből sem még semmit. Evett finom almát, joghurtot és mogyorót. A függőágya még érintetlen, de remélem lassan majd szelídülget... Még fotó sincs róla, nem tudom, mikor merjem kiengedni a lakásba, mert sajnos pont most várjuk a kőművest, így bútor bútor hátán, stb... Morris viszont nagyon aranyos! Van csepegtetős golyós itatója? a mi pici lányunk nem talált eddig rá, így biztos, ami biztos raktunk be neki tálkában is vizet...
Előzmény: dekanytomi (6173)
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.16 0 0 6173
Azt hiszem ebben sorstársak lettünk. Nálunk is 3 napja lakik az új lakó aki a Morris névre hallgat. Az első este nyugodtan eltelt másnap elmentünk dolgozni, majd hazaérve üres ketrec fogadott bennünket. Őkelme úgy gondolta szűk az neki. Nem akartunk stresszt okozni neki, ezért nem kergettük, mert azt olvastam itt, hogy úgyis a helyére megy, ha éhes vagy szomjas lesz. Így is lett. este 11 körül, gondolt egyet, keresztül a nappalin, és be a ketrecbe. Hihetetlen volt. Egyébként elég kezes, már elveszi a kézből a mogyorót, de simogatni még nem akartuk. Ma direkt engedtük ki, majd két három óra kintlét után bement a ketrecbe, mi becsuktuk, és azóta majd szétszedi a ketrecet. Ki akarna jönni.
Íme Morris:

Előzmény: S z i s z i (6172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!