Keresés

Részletes keresés

bimbambusz Creative Commons License 2006.09.01 0 0 10861

Én nem vacakolnék ezzel, menjen minden héten a 6 órásnak megfelelő ciklussal (esetleg induljon pár perccel később).

Ha meg ennyire számít ez a 2 óra, akkor komoly gond lehet a hőszigeteléssel és a termosztát vásárlás helyett inkább az ablakokat szigeteltetném.

Előzmény: Villmer (10857)
bmalag Creative Commons License 2006.09.01 0 0 10860

új westen kombicirkónk elég erőteljes hangot ad amikor "belobban". éjszaka a csöndben különösen zavaró. fog ez halkulni ahogy a szerelő mondta, vagy ez így marad és így kell szeretni? valamit áállítani lehetne esetleg?

 

köszi

bg

Bobbo Creative Commons License 2006.09.01 0 0 10859

Ilyen termosztátot nem ismerek.

Ötlet szintjén vedd a válaszomat,

hátha ebből jut valakinek valami jó megoldás eszébe:

 

1.

lehetne két egymás melletti termosztát,

egy-egy heti programmal, és egy kézi kapcsolóval

vagy heti kapcsolóórával lehetne váltani "közöttük"

 

2.

ha csak a felkelési időpont változik, a hét többi beállított programja azonos,

akkor 6-tól menne a termosztáton beállított program, de a másik héten egy kapcsolóóra ezt 6-1/2 8 között "ignorálná"

 

hát elsőre...tovább gonodolásra

ha nincs két hetes termosztát

Előzmény: Villmer (10857)
KalásziM Creative Commons License 2006.08.31 0 0 10858

Sziasztok !

 

 A cserépkályha kandalló t.-ban ment most a vizes cs.kályha  -- kandalló téma..

 Mi a véleményetek, ha  egy cserépkályhát bekötök a központi fűtés körbe.

 Első variáció  sorba kötöm - második párhuzamosan - kiiktathatóan, mint egy radiátort.

 Természetesen a cs. kályha vizes rendszerű lenne.

 Problémák még adódhatnak : pl. túlhűl a füstgáz, elég a betét -- habár megfelelő anyagból kialakítva , nem probléma.

 A fűtési rendszerem egyébként egy cirkós- azaz kényszerkerigtetésű. Gondolom a gázosoknak ehhez semmi közük.

 Üdv. mindenkinek.

Villmer Creative Commons License 2006.08.31 0 0 10857

Sziasztok!

 

Olyan szobatermosztátot keresek, amin több "hetiprogramot" lehet beállítani.

Pl. egyik héten 6-kor kelek minden nap, másik héten meg 8-kor minden nap.

Van-e olyan termosztát amin lehet ilyen "A" meg "B" hétet programozni, vagy csak olyan van amit minden héten vasárnap este a következő hétnek megfelelően minden napját végig kell zongorázni :((

 

Köszi.

konaking Creative Commons License 2006.08.30 0 0 10856
Sziasztok!

http://www.fegkazan.hu/termekek/futokeszelek/kompakt_kepek.htm

http://www.fegkazan.hu/termekek/pdf/komfort-extra_prospektus.pdf  

Ismeri valaki ezeket a kazánokat, esetleg tapasztalat? Radiátoros fűtéshez keresek kazánt, esetleg kandallóval kombinálva. 

 

 

urbancsok Creative Commons License 2006.08.30 0 0 10855
Lehet használni, ha van megfelelő levegutánpótlás, és persze kémény. Bár a mosott ruha mellé nem igazán passzol a hasábfa.:)
Előzmény: dattis (10851)
urbancsok Creative Commons License 2006.08.30 0 0 10854

Ha a Calor 2000 az egyik alternatíva, akkor nem én vagyok az embered.

Komolyabb kazánokról: ITT

Előzmény: PaLac (10849)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.30 0 0 10853

Eddig csak jót hallottam róluk. Teljesen elektronikusan szabályozott égésű, giganagy hatásfokú, stb.

Egy gépész megmondja neked, hogy milyen helyigénye, levegőigénye van.

Előzmény: dattis (10851)
Droopy Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10852

3. Kell. Tágulási- és puffertartály, hőmérséklet-különbség vezérlő motoros váltószeleppel...stb. Meg még néhány apróság.:))

 

mint pl egy 20-30 m3-es tarolo a tuzelonek

Előzmény: urbancsok (10841)
dattis Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10851
5letnek nem rossz. Hallottál már vmit ezekről a kazánokról? Ezeknek kell külön kazánház, vagy lehet őket használni a háztartási helységben?
Előzmény: Fido Dido (10847)
PaLac Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10849

Kösz az infót!

 

Ha egy gázkazánnak megfelel, akkor egy vegyesnek is jó - vagy nem ilyen egyszerű??

 

Engedélyeztetni kell valamit?

 

hol található a neten némi infó a vegyestüzelésű kazánokról??  24-30KW kellene, a calor2000.hu-t már megnéztem.

üdv.

Előzmény: urbancsok (10841)
zoli307 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10848

Üdv Mindenkinek !

   Kérdezném a hozzáértőktől, hogy egy Junkers Euroline, vagy Eurostar kombi cirkó( ennek a felszerelését tervezem ) CSAK a saját termosztátjával tud üzemszerűen működni, vagy egyéb ( jelenlegi Computherm-mel ) is együtt tud dolgozni ?

   Eladnék egy tökéletes állapotban lévő ZC 18-at, utánkeringető elektronikával, 2 éves Wilo szivattyúval.

                                                                          Üdvözlettel :  Zoli 

Fido Dido Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10847
Mi lenne, ha egy kis kazánházat alakítanál ki, és faelgázosító kazánt használnál?
Előzmény: dattis (10839)
the-godfather Creative Commons License 2006.08.29 0 0 10846
>enginer >Droopy >Lacivill Köszi a válszokat.
_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10845

Szervusztok!

 

Szóbatermosztát csere kapcsán szeretném a segítségeteket kérni.

Igen, már rengeteg hozzászólást visszaolvastam tele is a "búrám" egy csomó okossággal, de azért direktbe is megkérdezném:

 

Előtörténet:

Egyenlőre még régi "vastagcsöves" rendszer (tervezett felújítás 2-3, több? éven belül); nem atmoszférikus, gázégőfejes (olajégő lett lecserélve), álló kazánnal. A jelenlegi termosztát HoneywellCM51. Ezzel még sem a ciklusszámot, sem a minimális bekapcsolási időt nem lehet szabályozni, ami a kazánom esetén azt eredményezi, hogy pl. a termosztát bekapcsol 1 percre amiből 20-40sec-et elvesz, amíg az égőfej ventillátora kiszellőztet és a láng maga megjelenik. Tehát effektíve nem tűnik hatékonynak a működés.

 

Kérdés:

Nézegettem a termosztátokat:

Honeywell CM67 (kifutó[tt?]), van rádiós is -->CM907

Siemens REV23 (illetve ennek a rádiós kivitele)

Eberle Instat6

Computherm ??

 

Szóval egy rakás féle.

 

Melyik mennyire megbízható? Melyiket ajánljátok igazán (akár mást is)? (speckókat már letöltöttem, néztem). A Fuzzy-logic szabályozás vs. PI - hatékonyság, szabálozási lengések, stb. terén tapasztalatok?

 

Egy kicsit tanácstalan vagyok, mert nem a termosztáton akarok spórolni, de azért a rádiós változatok (CM67RFNG) egy kicsit drágának tűnnek az "alap" készülékekhez képest. Csak azért gondoltam rájuk is mert a relés egységet nem tudom esztétikusan elvinni a gyerekszobába, pedig ott viszonylag hideg van, míg a lakás belseje felé ugye melegebb ==> gyerekszoba termosztát; többi szoba termofej (a tetőtérben már minden radiátorn fent van a termofej). Viszont, amíg nincs felújítva rendszer (minden radiátor lecserélve és termos szeleppel+termofejjel ellátva) addig nem igazán látom értelmét a gyerekszobába helyezni a termosztátot. Vagy rosszul látom?

 

Előre is kösz' a segítséget: _Zsolesz_

Előzmény: enginer (10844)
enginer Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10844
Vaillant készülékek simán elmennek 2 vezetékes termosztáttal is, sőt termosztát nélkül is
és még modulálnak így is.
Egyszerűen kipróbálhatod, ha a gyári termosztát rövidzárat nem veszed ki,
akkor is fog modulálni a kazán.
Vaillant elég régóta nem is gyárt csak analóg termosztátot, de meg hagyta a kazánjaiban az egyszerű digitális termosztátok bekötési lehetőségét is.
Előzmény: Lacivill (10843)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10843

Én eddig meg voltam gyözödve, hogy a termosztát vezétlő jele végzi a modulációt, egyes junkers/vailant készülékekben.

Több ilyen termosztátot is szereltem fel, és elektronika van benne rendesen.

Lehet te jobban tudod.

Előzmény: enginer (10842)
enginer Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10842
No!

Modulációt az előremenő/visszatérő arányából vezérli a kazán, akár termosztát nélküli üzemmódban is.
Szerencsére nem termosztát függő.
Analóg (folyamatos) termosztátnak annyi előnye van, hogy azt is közli a kazánnal, hogy mennyivel van hidegebb, mint a beállitott.
És, ha nem nagy az eltérés, akkor nem kezd buta módón 90fokos előremenőt küldeni a radiátorokba 0,5 fokos eltérésnél, hanem csak annyit ami éppen kell, a beállitott hőmérséklet elérésére.
Az lenne a lényege az egésznek, hogy folyamatosabb/komfortosabb fűtést tud produkálni, nincs akkora hőlengése a szobának (háznak) és így jelentősen spórol a gázszámlával is.
Előzmény: Lacivill (10835)
urbancsok Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10841

1. Lehet, ha a helyiség alkalmas kazánháznak. Minimális oldaltávolság 50cm.

2. Külön kémény kell. Ha lehet saválló béléscsővel és kondenzvíz elvezetéssel. 

3. Kell. Tágulási- és puffertartály, hőmérséklet-különbség vezérlő motoros váltószeleppel...stb. Meg még néhány apróság.:))

Előzmény: PaLac (10838)
enginer Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10840

Nem eszik azt olyan forrón!

Attól, hogy gyári meg programozható, attól még lehet az a gagyi. :))

Divat, jól eladható.

Abban sem lennék biztos, hogy a (3 vezetékes) analóg, de nem programozható termosztát nem gazdaságosabb, mint a programozható, de (csak) digitális.

Léteznek programozható analóg termosztátok is.

És ahogy olvasom ezt a Siemens REV 23.03RF-et 50-ért még azt se mondanám, hogy drágák, mert ennyiért analóg programozhatót is lehet venni!

 

Az meg elég nagy hülyeség, hogy a modulációs készülék digitális termosztáttal nem modulál. 

 

 

Előzmény: Droopy (10836)
dattis Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10839
ha ilyen egyszerű lenne... Pince talajviz miatt nem lehet, garázs nem lesz mert bele kell férnem 100m2-be. Ergo vegyestüzelésű kazán kiesik. Cserépkályhám lenne, ha nem földszintes ház lenne. Igy viszont nem tudom egy kályhával kifűteni, a 3 cserépkályhás mókát nem szivesen vállalnám be. A pellet (állitólag!) még olcsóbb is mint a gázfűtés. Akkor miért úri huncutság szerinted?
Előzmény: Törölt nick (10832)
PaLac Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10838

Hello!

 

Tanácsot kérnék : szeretnék a már meglévő gázkazános rendszeremhez egy vegyes kazánt is, de néhány dolog nem világos:

- egymás mellé mehet a két kazán?? ha igen, van-e minimális távolság

- külön kémény kell? ha igen, az lehet olyan, mint a gázkazáné?? (nem épített)

- kell-e más kiegészítőt beépíteni a kazánon kívül?

 

köszönöm

Droopy Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10837
Előzmény: Droopy (10836)
Droopy Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10836
Nem eszik azt olyan forron. A gyari programozhatot 2 drotos modon hasznalja, a gyari gagyit meg a melegito ellenallas bizgetesevel...
Előzmény: Lacivill (10835)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10835

Hát az öreg hiba, hogy nem a sajátja került fel!

Mert a sajátja által képes a kazán modulálni, vagyis ha közeliti a beállitott értéket akkor visszaveszi a lángmagasságot, így törekszik, hogy minél folyamatosan menjen a kazán.

Ugyanaz mint amikor jó előre figyeled a jelzőlámpákat, és próbálsz minél kevesebb fékezéssel közlekedni.

Persze ez csak azokra a kazánokra igazak amik így készültek.

Előzmény: the-godfather (10830)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10834
Az viszont tény, hogy csak kiegészítő fűtésre alkalmas.
Előzmény: Fido Dido (10833)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10833

"Látom tetszik a kandalló és a pellet. Mind kettő divatcikk  !!  Gazdagoknak !"

 

Azért nem mindeki harácsoló divatbuzi, aki kandallót épít! :)

Olyan, mint a búvárkodás. Az is divat, de ennek ellenére vannak igazi búvárok is! :)

Előzmény: Törölt nick (10832)
the-godfather Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10831
bocsi: ellenálásos=ellenállásos
the-godfather Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10830

Üdv!

 

Valaki felvilágosítana, hogy mi a működésbeli különbség a 2 illetve 3 vezetékes termosztát bekötéseknél.

Konkrétan Junkers Euroline falikazánt a beüzemeléskor 2 vezetékesre kötötték be.

De látom, hogy van valami ellenálásos 3 vezetékes bekötési variáció is amit termovisszacsatolásosnak írnak. (nem a gyári TR12-es hanem egy más gyártó (Honeywelle) termosztátja lett felszerelve.)

 

Előre is köszi. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!