Keresés

Részletes keresés

srf Creative Commons License 2009.05.15 0 0 196
Aha! Át kellett állítanom, mert a rohadék RevolExpress számlaprogram csak akkor települt. Most kipróbálom ideiglenesen visszaállítani, hátha...
Majd referálok.
Előzmény: vlevi (195)
vlevi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 195
Gondolom átállítottad magyarra.
Állítsd vissza angolra teljesen. Ne csak a billentyűzetet, és a regional settings-t, hanem a "system localet", vagy hogy a fenébe hívják, és úgy rakd fel a Delphi-t. Utána visszaállíthatod magyarra úgy, ahogy volt, mert menni fog, csak a telepítő szivat minket.
Előzmény: srf (194)
srf Creative Commons License 2009.05.14 0 0 194
Bevallom, minden figyelmeztetés ellenére egy hete élesben használom ar RC1-et.
(Azért ott figyel a mentés, persze...)
És tképpen semmi probléma. Egyedül a Delphi nem akar felmenni, azon még izmozok.
De számlaprogram, Adobe CS4, nyomtatók, playerek, office 2007, mind gond nélkül...
Gyorsan indul, azonnal kapcsolódik a hálózatra (Vista alatt kínlódás volt), gyorsan indítja a programokat.
Egyelőre szuper!
gszarkatat Creative Commons License 2009.05.14 0 0 193
Nemtudom, azért 1 próbát megérne szerintem. Max. ha nem tetszik leformázod a partíciót xp alatt. Ja, és előtte ghost mentést azért én csináltam, biztos-ami-biztos alapon.
Semmi gondom nincs, jól megfér a 2 rendszer egymás mellett, egyik nap ezzel, másik nap azzal szórakozom.
Miért nem próbálod meg?
Előzmény: vlevi (192)
vlevi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 192
Tudnék, mert van vagy 50G szabad hely, de nem merek :)
Azért lenne jó külön vinyó, mert csak átdugnám a Sata kábelt, és örülnék neki :)
Aztán, ha veszek új gépet, akkor azon újratelepíteném, valószínűleg télen majd a véglegest.
Előzmény: gszarkatat (191)
gszarkatat Creative Commons License 2009.05.14 0 0 191
Azért egy 20GB-nyi partíciót csak tudnál szorítani, nemigaz (pár avi-tól kell csak megszabadulni, vagy archiválni pár dvd-re...:-)
Én pár hasznos progit tettem fel, és így is fele hely még szabad...
Ja, nekem is 160 gigás vinyón van...:-)
Előzmény: vlevi (190)
vlevi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 190
"Höhö, én először a vindóz 7-et egy XP-s gépen ketyegő virtuális gépre tettem fel és minden ment zokszó nélkül."
Én is :)))
De azért jó lenne már látni valami rendes vason is, de a mostani gépemre a 160Gigás vinyóra nem fér fel. Kénytelen leszek egy vinyót venni, és azon kipróbálni.
3D-t, kompatibilitást, satöbbit.
Előzmény: Gyedmaroz (189)
Gyedmaroz Creative Commons License 2009.05.13 0 0 189
Szóval nem olyan szar már az XP, mint sokan állítják.

Höhö, én először a vindóz 7-et egy XP-s gépen ketyegő virtuális gépre tettem fel és minden ment zokszó nélkül. Itt tényleg akkor lesz majd lépéskényszer, amikor már nagyon nem peccselik az XP-t és a biztonság miatt leszünk kénytelenek váltani. Bár, ha belegondolok, hogy mennyi háztartásban van már minihálózat routerral, tán még ez a biztonságosdi sem feltétlenül igaz...
Előzmény: vlevi (187)
aulac Creative Commons License 2009.05.13 0 0 188
Bocsi.
A 156. kérdésemre esetleg tudja valaki a választ?

Még egyszer.
Win7-hez milyen sisagp driver kellene, hogy az AGP gyorsítás működjön:

Alaplap: SR7-8X ( SIS 648 ) chipsettel.
Köszönöm a segítséget.
vlevi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 187
"Ne tudd meg mennyien"
Igen, de sajnos ők abba a kategóriába tartoztak, akik el sem kezdtek azon gondolkodni, hogy ki kéne hajítani az ablakon a win fos 98-at.
Egyébként 98-al friss élményem van.
Édesanyám ős-laptopjába (64Mega RAM, 266proci) raktam egy felesleges 30gigás vinyót, és gondoltam rakok rá egy 98-at, úgyis csak képnézegetésre kell, netezni amúgy sem lehet vele, hálókártya híján :) Gondoltam én balga, hogy a 98 jobban fog rajta futni, mert kevesebb erőforrással is elvan.
Na, a 98 telepítő elhasalt azon, hogy a "scandisknek nincs elég memóriája a lemez ellenőrzésére, ezért a telepítő kilép."
Akkó rohaggy meg, teszek rá Ubuntut, mégse varezoljunk. Az Ubuntu telepítő olyan fél-egy órán át hozzá se nyúlt a géphez, semmi lemezművelet. Nem fagyott le, mert az egér mozgott, de semmi reakció.
Jó, mondom akkor nincs mese, megy vissza rá az XP Home. 3/4 óra alatt tökéletesen felment, aktiváltam, SP3-at, frissítéseket raktam rá, igaz ehhez kellet kérni kölcsön egy PCMCIA-s hálókártyát, de az XP-nek azzal se volt gondja.
Szóval nem olyan szar már az XP, mint sokan állítják.
Előzmény: Gyedmaroz (186)
Gyedmaroz Creative Commons License 2009.05.13 0 0 186
Ne tudd meg mennyien. Ismerősi, baráti körben gyakran kérnek tőlem segítséget számítógépügyileg (jó az, ha vak vezet világtalant :-)) és biza keményen kellett könyörögjek, hogy ugyan, cseréljék már le végre a w98-at egy XP-re, mert akkor tán engem sem kell hetente háromszor hívogassanak, hogy most ez nem megy, most ez omlott össze, ésatöbbi.

Engem most éppen az fogott meg a vindóz 7-ben, hogy végre próbál júzerbarát lenni, nem várja el tőled, hogy szaki legyél, elvégre az ótóhoz sem igazán akar már senki érteni úgy, mint a Trabantos időkben, hanem egészen egyszerűen csak használni szeretnénk és lehetőleg úgy, hogy működjön is.
Persze most még vannak apróbb-nagyobb gyíkok, például a driverekkel, például mi a náthás rossebért nem tudja a megfelelő meghajtóprogramot adni egy olyan, kurvára hétköznapi "videokártyához", mint az Intel alaplapra integrált GMA950-ese.
Előzmény: vlevi (185)
vlevi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 185
Szerintem akinek van egy jól működő gépe, annak nem kell feltétlenül váltania.
Aki viszont új gépet akar venni, annak talán érdemes elgondolkodni azon, hogy XP-t, vagy 7-t rak-e rá.
Azért az dúrva, hogy az XP úgy 8-9 év elteltével is ilyen kérdéseket vet fel.
Annakidején volt ember aki elgondolkodott azon, hogy Win98 helyett rakjon-e XP-t?
Szerintem azok, akikben annakidején felmerült a kérdés, nemsokat teketóriáztak :)
Előzmény: Gyedmaroz (184)
Gyedmaroz Creative Commons License 2009.05.13 0 0 184
Szerintem ezt a kérdést olyan 2-3 év múlva érdemes feltenni. Most inkább csak az telepítse a w7-et, aki kíváncsi rá és "partíció", "formattálás", "boot" kifejezésekből legalább kettőt ismer. :-)
Előzmény: egymegegy (182)
Eördögh Creative Commons License 2009.05.13 0 0 183
ha az XP-vel mindent kielégítő módon meg tudsz oldani, amire szükséged van, akkor egyelőre még nyilván nem érdemes. az „alapvetően netezés” lesz az, ami miatt majd egyszer rákényszerülsz, hiszen előbb-utóbb lesznek olyan biztonsági rések, amikre az XP-hez már nem adnak ki frissítést.
Előzmény: egymegegy (182)
egymegegy Creative Commons License 2009.05.13 0 0 182
Sziasztok,

mezei felhasználónak érdemes váltani? Csilivili vizuális trükkök nem hatnak meg, meg 10 másodperccel gyorsabb indítás sem. Most xp-m van, alapvetően netezésre használt a gép, meg némi viop, szövegszerkesztés, és még pár apróság, semmi extra.
Gyedmaroz Creative Commons License 2009.05.13 0 0 181
Hol a szutyokban lehet az a kismillió policy között, amelyik az NT 4.0- ás drivereket engedi/tiltja? Megosztott nyomtatót nem akar driverrel ellátni...
Eördögh Creative Commons License 2009.05.12 0 0 180
pontosítok, én csak formáztam :-)
Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 179
Én csak azt nem értem, hogy akik ilyenkor partíciót törölgetnek, tudják is, mit csinálnak?

A fotón látható egy partíciós-tábla. Itt 2 db elsődleges partíció van bejegyezve, összesen. Amikor törlöm valamelyiket, kinullázódik a megfelelő sor. Amikor létrehozom (azonos méretben) visszaíródnak ugyanazok a számok. Legalábbis, ami a határokat illeti (Type a fájlrendszer, 80-as a boot-flag, vagyis aktív jel).

Most akkor mi értelme kinullázni és visszaírni ugyanazt? Szerintem semmi, csak a partíciós-tábla felesleges piszkálása. Holott pont elég lenne formázni. Persze, akinek nem volt még adatvesztése partíciós problémák miatt, talán nem igazán érzi a dolog súlyát.


Előzmény: sz.pali (178)
sz.pali Creative Commons License 2009.05.12 0 0 178
én töröltem a C-t és csináltam egy új partíciót a nem partícionált területen
gond nélkül működött.
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 177

Adatok nem szállnak el, de felesleges törölni az első partíciót, elég formázni. Minimális méret 16 GB a leírtak szerint:

 

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx 

 

Bár az XP telepítővel ellentétben, a Win7 telepítőnek valószínűleg nincs meg az a kellemetlen szokása, hogy az 1. partíció törlése után azonnal megjelöli aktívként a 2. partíciót, de ettől függetlenül, a partíciós-táblát jobb nem piszkálni, ha nem muszáj. Főleg egy ilyen kezdeti stádiumban lévő oprendszerrel.

 

Emiatt persze az is meggondolandó, hogy célszerű-e eltüntetni az XP-t és teljesen erre hagyatkozni, ez viszont függ a gép felhasználásától is.

Előzmény: szencsike (175)
aulac Creative Commons License 2009.05.12 0 0 176
A futtatható  programok nem fognak elindulni, mert keresni fogják a reg beállításaikat.
Előzmény: szencsike (175)
szencsike Creative Commons License 2009.05.12 0 0 175

Sziasztok! Lenne egy kérdésem!

 

XP van de ketté van osztva a vinyo!!D-n vannak az adatok, c-én ügye meg az xp.Elég a c particiót törölném és arra felraknom a win7-et?Nem fognak elszállni a másik partición az adatok?azok ugyanugy megmaradnak a win7 alatt?

aulac Creative Commons License 2009.05.12 0 0 174

vlevi

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: vlevi (166)
Eördögh Creative Commons License 2009.05.12 0 0 173
egyszerre üti ki a gépet és a rádugott külső vinyót

a külső vinyót természetesen csak addig tartod rádugva a gépre, amíg a mentés (vagy a visszaállítás) történik, amúgy meg akár el is hurcolhatod földrajzilag máshová, mint a pendrájvot.
Előzmény: vlevi (163)
Eördögh Creative Commons License 2009.05.12 0 0 172
elég, igen, nekem is simán felment így a 7100-as a 7000-es után.
Előzmény: B Pali (171)
B Pali Creative Commons License 2009.05.12 0 0 171
Köszi, tehát elég új telepítés indítása partíció törléssel.
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 170

Bekavar, mert a Boot mappában található a bootmgr kernelindító-program. Vista/Win7 telepítés után a bootszektor-kód ezt indítja, ami átveszi az XP ntldr indításának szerepét is, amikor a bootmenüből kiválasztjuk.

 

Tehát a Boot mappa törlése esetén megszakad a bootfolyamat. Kivéve, ha még a bootszektort is visszajavítjuk (XP Javítókonzol: fixboot), hogy az ntldr közvetlen betöltésére ismét alkalmas legyen

 

De legegyszerűbb nem bántani. Az új Win7 majd lecseréli a kernelindítót új verzióra, ha kell. Addig is végzi az XP indítását, függetlenül a másik partíció törlésétől.

Előzmény: B Pali (169)
B Pali Creative Commons License 2009.05.12 0 0 169
Letöltöttem én is, fel is tenném, de előtte egy kérdés:
Most egy 2008 decemberi verzió van fent, egy külön partíción XP mellett.
Anno simán felment, átírta a C: meghajtó boot szektorát, megcsinálta az indítómenüt.

Ehhez az újhoz elég, ha törlöm azt a bizonyos partíciót és odarakom, a szokásos módon?
Úgy látom a C: meghajtó gyökerébe is csinált egy Boot nevű mappát, azt is töröljem telepítés előtt?
Nem kavar be az "éles" XP-be?
sz.pali Creative Commons License 2009.05.12 0 0 168
Előzmény: sz.pali (167)
sz.pali Creative Commons License 2009.05.12 0 0 167
sziasztok!

van 1 kis problémám a 7100-as builddel

adott egy <a href="http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=en&act=detail&tbcate=32&id=33" target="_blank">külső HDD ház</a>, ami elvileg gond nélkül menne a windows alapértelmezett "Mass Storage Drive" driverével. Ennek ellenére sehogy ysem akarja felismerni. (A lapos, amin használom egy HP nx6325)

a két hibajelentés itt és itt olvasható

valakinek ötletek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!