Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2004.10.15 0 0 89
Majd 1 ev mulva 100-ert veszek egyet az e10 melle:)
Előzmény: h e c t o r (87)
y3k Creative Commons License 2004.10.15 0 0 88
Hat, ha csak 4 honappal elobb lepnek:)
Előzmény: h e c t o r (87)
h e c t o r Creative Commons License 2004.10.15 0 0 87

Hi !

Azt tudjátok (hallottátok ?), hogy az Olympus csökkenti az E-1 árát !

Ha jól tudom brutto 260.000 HUF lesz !!!!

Nem sokat, csak másfél évet késtek ezzel ! Ha előbb meglépik vszinű márkatársak maradunk ...

:o)

Előzmény: optikus (81)
MLaca Creative Commons License 2004.10.15 0 0 86
fel..
y3k Creative Commons License 2004.10.13 0 0 85
Hat majd a megjelenes fele majd porog:)
Előzmény: attila7575 (84)
attila7575 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 84
Azt hiszem ez a topik is kezd behalni... Nincs semmi új hír a 300-asról?
MLaca Creative Commons License 2004.10.03 0 0 83
Nofene, eltévedtél? :) Saab topik nem erre van :D
Előzmény: miSaaB wörk (76)
MLaca Creative Commons License 2004.10.03 0 0 82
Na ezért lett 1D Mk2 és ezért marad a 10D is :) Ede sárguljál! :F
optikus Creative Commons License 2004.10.03 0 0 81

Szoval volt alkalmam megnezegetni. Persze csak ugy kutyafuttaban, de megis csak sajat kezbol.

Kellemes 'olympusos' fogas, bar a markolat eleje eles ami hosszu tavon nem biztos hogy jo. A gombok szinten logikusak, mondhatnam megszokottak, igaz a visszanezes gombot most mar eleg egyszer megnyomni:). Szinte mindent kapasbol tudtam hasznalni. Az AF kellemes gyors, keresoben lathatoak az AF pontok, es pirosodik az aktiv. A kereso kellemes de meg messze az igazi tagas filmes slr erzes. A nagy fenyereju obikkal lehet elesseget is allitani MF-ben (a tobbivel eleg saccolos...).

Sajna ennel is erezetm hogy sok a muanyag, igaz fem is van boven (foleg a versenytarsakhoz kepest), de az E-10-hez kepest joval muanyagosabb. Sajna a hatso lcd ennel is kicsi, meg a visszanezeskori 4x-es zoom is eleg keves. Erdemes megnezni a Minolta Maxxum 7D-t, azon valami gigantikus meretu hatso lcd van, na az nagyon teccett (igaz annak a vaza eleg muanyag, meg teli van fura kapcsolokkal).

Jo sok fele obi volt, csak menku dragak, de ketsegtelenul jol neznek ki es robusztusak (azok tenyleg femek teljes egeszeben).

A kartya kezeles nagyon gyors. Exposorozat utan mire raneztem a gepre mar be is fejezte az irast. Visszanezeskor is nagyon gyors, azonnal megjelenik a nezokep es kesedelem nelkul zoomolhatunk vagy mozoghatunk rajta.

Osszesegeben kellemes osszbenyomas volt, de egyenlore maradok az E10-nel:))

y3k Creative Commons License 2004.10.03 0 0 80
Ket ev mulva be se engednek majd, ha ezt elolvassak:))
Előzmény: optikus (79)
optikus Creative Commons License 2004.10.03 0 0 79

E100:

 

Ötet is megtaperaltam. Nyomtam vele par sorozatot. Meretre eleg combos, inkabb slr meret mint kompakt. A markolata nem volt kellemes, az eleje eles, vagja az ember ujjat (az E1-is hasonlo). A kereso optikai, az expoadatokat a keresokep mellett jobb oldalon tobb sorban jeleniti meg. Hatuljan a szokasos olympus fazonu(jelolesu) gombok, konnyu eligazodni rajta. Sajana a hatso lcd eleg kicsi, ma mar nagyobbakat raknak. AF lasubbnak tunt mint az E1-en de ez fugg az objektivektol is (a ket gepen nem egyforma volt fenn).

Kialakitasra rendesen megcsinalt gepezet szokasos gumirozas, esatobbi. Fokent a hasonlo (ar)kategorias gepekhez kepest jobb. De ennek ellenere nem teccett (szintugy az E1-sem), rengeteg a muanyag. Lehet hogy valahol belul fem de muanyag erzes az egesz.

A tobbi gepnel(gyartonal) is ez a tendencia (canon,nikon,minolta,sigma,stb).

Szinte az osszes beleposzintu es kozepes dslr-t kezbefogtam kiprobaltam, de mindegyik nagyon gaz. Szinte mind muanyag, es ez nagyon erzodik is (legroszabb a sigma SD10-volt, hat az vetekszik a Pana geppel, nagyon hitvany, es procisebessegben szinte E-10, ez nagyon tetu lassu ma mar).

 

optikus Creative Commons License 2004.10.03 0 0 78

Hehe mar nem volt ott:) valaki megelozott:)

Egyebkent egy kis apro xar van alatta, azert van letakarva mert kb. 2 orankent van egy kis live show aminek a kereten belul bemutatjak. Ja azert olyan nagy a zsepi mert tobb darab is van alatta egy muanyag allvanyon (valami kis vacak kompakt).

 

Aprpo ha mar ott voltam megneztem a DMC-LC1-et. Ranezesre nagyon szep kis gepnek tunt. Nade kezbefogva, pfuj... Hihetetlenul gagyi, mint a legutolso kina xar, muanyag az egesz, de az a legprimkobb kopogos fajta, es sulya az nincs. Keresoje is gyenge (egyebkent evf), nagyon gaz egy gep...

Előzmény: MLaca (74)
y3k Creative Commons License 2004.09.30 0 0 77
Hat februarig azert vegyel levegot:))
Előzmény: miSaaB wörk (76)
miSaaB wörk Creative Commons License 2004.09.30 0 0 76

Hello urak,

 

Én is akarok ilyet. :))

 

Ede :D

Laca :D

 

üdv

 

 

optikus Creative Commons License 2004.09.30 0 0 75
Aze ez a 7-14mm (14-28 35mm eq) mar nem gyenge. Filmesben a 14mm rectilinearis (azaz nem halszem) igencsak ritka (plane a tukorreflexeseknel), hatmeg a digiben.

Nekem van 15mm-es obim es ott mar konnyen belog az ember keze, viszont baromi jo tajkepeket, epuletbelsoket es extrem kepeket lehet csinalni.
MLaca Creative Commons License 2004.09.29 0 0 74
Simán és lelkiismeretfurdalás nélkül letépném róla a zsepit.
MLaca Creative Commons License 2004.09.29 0 0 73
Majd eléd állok a téglámmal, azt jól megállítalak :)
Előzmény: y3k (57)
y3k Creative Commons License 2004.09.29 0 0 72
Amig te szoknyak ala nezegetsz, mi itthon dolgozunk, szoval minimalis elvaras a beszamolo, de ha eltod hozni valamely fel standot, akkor szuvenireket is elfogadunk:)
Előzmény: optikus (70)
y3k Creative Commons License 2004.09.29 0 0 71
Nem komoly, de szep lenne:)
Előzmény: BLENDE (69)
optikus Creative Commons License 2004.09.29 0 0 70

Jo ezt a letakart kepet mar lattam a dp-n, de azert fura lenne hogy a photokina megnyitoja utan is letakarva lenne. A dp-n is csak vicc kategoriaba soroljak hogy ilyen 4/3-os valami lenne.

No sebaj, holnaputan megnezem:))) Ha le lesz meg mindig takarva akkor alanezek a szoknyajanak:)))

Előzmény: y3k (68)
BLENDE Creative Commons License 2004.09.29 0 0 69

Ez komoly? A zsepi alatt egy 4/3-rendszerű Pana váz lapúl. :)

Cserélhető Leica obikkal netán? Nem hanzik rosszúl. Esetleg egy kompakt Pana 4/3-as érzékelővel?

Hát erre nagyon kiváncsi vagyok!!

 

Te ott voltál? Nem éresztél ellenálhatatlan vágyat, hogy beróhanj és lerántsd róla a túlméretezett zsepit?! :D

Előzmény: y3k (68)
y3k Creative Commons License 2004.09.29 0 0 68

Az egy gyonyoruseg, volt a kezemben.

Csak hat 2/3-os ccd, EVF, es egy "csoppet" tularaztak.

Amire en gondolok, az hasonlo vaz, 4/3 system-mel kombinalva, de jelenleg csak ennyi biztos:)

 

Előzmény: optikus (67)
optikus Creative Commons License 2004.09.29 0 0 67

Mire gondolsz?

 

Van nekik egy DMC-LC1 nevu gepuk (ugyanez van Leica-ban is mas szamon), olyan mint egy rendes M-es leica. De az csak a kinezet, nem tavmeros es nem is cserelheto az obi, bar teljesen ugy nez ki.

Előzmény: y3k (64)
y3k Creative Commons License 2004.09.29 0 0 66
Potosan, nem itthon vasarolnak, fenymasolt "leirast" adnak, es valamivel olcsobbak..
Előzmény: HA-Roli (65)
HA-Roli Creative Commons License 2004.09.29 0 0 65
Szia!

Nem tudom hogyan csinálja néhány pl Apróneten is hirdető cég, de EU-s végfelhasználói ár alatt is adnak alsó és közép árkategóriájú, EU-s beszerzésű gépeket. Gondolom létezik EU-s nagyker ár is és eldöntik, hogy mekkora árréssel dolgoznak. Így már felülről közelítünk is az amerikai árakhoz (+szállítás), tehát szerintem lehet kiindulási alapnak venni az USD árakat. Persze most nagyon alacsony az árfolyam, ez is közrejátszik az árkülönbségek növekedésében.

Üdv: Roli
Előzmény: y3k (59)
y3k Creative Commons License 2004.09.29 0 0 64
Ugy tunik lavina indul, allitolag a Pana is bejelent valami hasonlot....
y3k Creative Commons License 2004.09.28 0 0 63
Nemtom, szerintem egy kompakt vagy kicsi legyen, vagy normalis meretu erzekelo legyen benne..
Előzmény: attila7575 (62)
attila7575 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 62
Annyit szerintem meg is ér. Főleg ha az áfajelenséggel lehet kezdeni valamit.
Előzmény: y3k (61)
y3k Creative Commons License 2004.09.28 0 0 61
Amugy a C8080 brutto 230 a Medikernel..
Előzmény: attila7575 (58)
y3k Creative Commons License 2004.09.28 0 0 60
Na igen, de negyszer (valojaban hatszor) akkora erzekelore egy gyengebb obi is szebben rajzol, raadasul olyanra csereled ami eppen kell, vagy amire fussa:)
Előzmény: HA-Roli (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!