Keresés

Részletes keresés

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 395
Én einhellt használok, már 2 éve, semmi gond nincs vele, kis munkákra tökéletes.
megéri az árát simán, sőt!
na jó, volt egy gondja, egy csavart cserélni kellett rajta:)
Előzmény: Uldin (392)
citera Creative Commons License 2008.11.26 0 0 394
A karnaubaviasz jobb. Azt menetközben kell a már csiszolt felületnek nekinyomni, az a súrlódástól beleolvad, és magasfényűvé teszi. Úgy tudom (de ez nem biztos), hogy ezesetben nem kell beereszteni előtte lenolajjal.
Előzmény: Uldin (392)
drehás Creative Commons License 2008.11.24 0 0 393
Szia.
Mint azt már leirtam,én a parafinolajat használom nagyon régen,mivel bevált,nem kisérletezek mással.A vegyész eszmefuttatásodhoz sajnos hozzászolni nem tudok,mert nem értek hozzá.
Gépvásárlás:amennyiben anyagi lehetöségeid megengedik,a felsorolt márkák közül ne vegyél egyet sem,mert kinában összeszerelt ,gyenge gépek.
javaslom, hogy látogass el a faesztergálás.info oldalra,ott tudsz tájékozodni a faesztergákrol.érdemes megnézni.
Amennyiben lenne még kérdésed,szivesen válaszolok rá,ha tudok.
Előzmény: Uldin (392)
Uldin Creative Commons License 2008.11.24 0 0 392

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok faesztergálás témában, még esztergám sincs, de szertnék próbálkozni. No, első körben átnézem a hozzászólásokat, biztos lesz itt néhány okosság, példul milyen faesztergát érdemes beszerezni. Időnként látni nagyon olcsó huszonezer forintos nagyságrendben barkácsáruházakban Einhelt, Kinzo, Ferm gyártmányú faesztergát, mi a véleményetek, érdemes ilyen gépért pénzt adni, mire kell figyelni amikor gépet veszek?

 

más

 

Érdeklődnék, hogy van-e valami jelentősége annak, hogy parafinnolajat használsz a fa beeresztéséhez? Esetleg az, hogy színtelen az olaj?

 

A pórusok lezárása édekében én un. száradó növényi olajat használok. Telítetlen zsírsavakat tartalmazó nyövényi olajokról van szó. Ilyen olaj a lenolaj is. Még jobb, ha hőkezelik 250-290 fokra hevítik oxigén mentes környezetben (standolaj). Ilyenkor a kettős kötések kicsit átrendeződnek, aminek hatása könnyebben polimerizálódik az olaj. Tehát miután a fa magába szívta az olajat, oxigén hatására polimerizálódni kezd ezáltal lezárja a pórusokat. (A kettőskötéseknél oxigén hidak jönnek létre.)

 

Vannak száradást gyorsító katalizátor adalékok is, de ezek tartalmazhatnak mérgező anyagokat esetleg nehézfémeket.

 

Pl: Siccoplus PB 20, van egy kis ólom benne. A száradás kicsit lassabb nélküle, de megtörténik. Várni kell pár napot a beeresztés után. 

Előzmény: drehás (390)
rferi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 391
Amit én eddig láttam habkőport, olyan finom volt, mint legalább az ezres finomságú csiszolópor.Az meg nem nagyon karistol.....
Előzmény: drehás (390)
drehás Creative Commons License 2008.11.19 0 0 390

Válaszként talán az a jo,ha leirom az egész menetet,ugy ahhogy én szoktam csinálni.
Hozzáteszem, hogy ahány ház,annyi szokás.
Tehát.
1/ megcsiszolom a kész munkadarabot,különbözö szemcsefinomságu vászonnal/papirral/
2/beolajozom a felületet parafin olajjal ugy,hogy elöször rákenem a munkadarab állo
helyzetébe,,majd az anyag forgatása közben beledolgozom.Ezt a müveletet filcel csinálom.
3/megvárom/kb 10-15 perc/,amig az anyag beszivja az olajat.Egy nagyon elhasznált vászonnal megcsiszolom.
4/habköpor felhordása az anyagra,lehetöleg a munkadarab forgatása közben.
5/egy tiszta ruhával,vagy filcel forgás közben átdolgozom az anyagot.Amennyiben az elözö müveleteket jol csináltam,a munkadarab kezd fényesedni.
A kakinak még egyszer sem adtam pofont,aza a habköpor még egyszer sem
karistolta össze az anyagot.Szerintem ez nem is lehetséges,mert a fent leirt müveletek
végigcsinálásával ha volt is nagy szemcse a munkadarabon,az már régen leesett rola.
6/lakkozás,viaszolás....stb.tetszés szerint
Mint már az elözöekben is irtam,igy csinálom nagyon sok éve.persze ez nem jelenti azt,hogy ez az egyedüli üdvözitö eljárás.
Előzmény: adchef (389)
adchef Creative Commons License 2008.11.19 0 0 389
Csak, hogy én is belekotyogjak.
Ismereteim szerint a habkőpor valóban pórustömítésre való, de ha a felesleges olajat azzal szedjük le az nem biztos, hogy jó megoldás. Ugyebár olajozásnál az általános gyakorlat a felkenem-visszatörlöm móka, amit puha, nem szöszölődő ronggyal szoktak csinálni (már a visszatörlést). Tapasztalatom szerint a habkőport az olaj visszatörlése után jó felvinni az anyagra. Tulajdonképpen a por szemcséi beletapadnak az olajos felületbe, mert ha a száraz fára habkőporozunk az a falra hányt borsó tipikus esete. Na most a porozást többféleképpen lehet csinálni. Pl. úgy, ahogy Drehás mester, hogy a habkőporos edényt feltesszük az anyag alá a gépágyra és egy ronggyal a forgó munkadarabra dörzsöljük. A felesleg visszapotyog az edénybe. Sajnos ebben benne van, hogy adunk a kakinak egy pofont, mert lehetnek nagyobb szemcsék, amik a szépen felcsiszolt anyagot összekaristolják.
Én ezért úgy csinálom, hogy álló gépen rápamacsolom az olajos anyagra a port, valahogy úgy, mint mikor a hölgyek az orrukat púderezik. Miután az olaj teljesen megszáradt, nagyon puha ecsettel finoman "átsepregetem" a felületet, hogy azok a szemcsék, amik "kidudorodnak" lepotyogjanak.
Teaway Creative Commons License 2008.11.18 0 0 388
Mert az csak a felesleget, a túl sok olajat szedi le.
Előzmény: ben dzsó (387)
ben dzsó Creative Commons License 2008.11.18 0 0 387
"megjegyzem, hogy porust tömiteni csak akkor tud,ha elötte az ott lévö olajat eltávolitja."

Ezt, hogy érted? A habkőpor szemcséi nem férnek bele egy pórusba, mert benne van az olaj? Akkor minek előtte olajozni, ha szerinted a habkőpor úgyis leszedi? Nem értem.
Előzmény: drehás (386)
drehás Creative Commons License 2008.11.16 0 0 386


biztos igazad van,de nekem a 20 éve használt gyakorlat mást mutat.
megjegyzem, hogy porust tömiteni csak akkor tud,ha elötte az ott lévö olajat eltávolitja.
Előzmény: tuty (385)
tuty Creative Commons License 2008.11.16 0 0 385
A habkőpor pórustömítésre szolgál. Olajat azzal nem lehet eltávolítani.
Előzmény: drehás (384)
drehás Creative Commons License 2008.11.09 0 0 384
Szia.
több modszer létezik.A teljesség igénye nélkül ezek közül egy pár:
elöre bocsájtom,hogy felületkezelés elött nagyon lényeges a kellö felületi kidolgozás,
álltalában különbözö finomságu csiszolopapirral,vagy vászonnal.
1/csiszolás után parafinolajjal lekenni,hagyni egy pár percet száradni,hogya fa beszivja az olajat.Habköporral a felesleges olajmennyiséget eltávolitani.
carnabau viasszal forgás közben átkenni,tiszta ruhával vagy filcel polirozni.
2/Az 1/pontban leirtak után tyvelin lakkal lekenni.Száradás után nagyon elkopott vászonnal a keletkezett rücskösséget lecsiszolni,ujbol lelakkozni.
3/létezik még a narancsolajos,méhviaszos felületkikészités is
Javaslom, hogy látogasd meg a faesztergálás.info hobby oldalt.Ott ezzel a témával is foglakoznak az ottlévök.A forumon kérdéseket ís tehetsz fel és tanácsokat is kérhetsz.
Masgas Creative Commons License 2008.11.09 0 0 383
Én simán gyertyaparafinnal. Forgás közben rádörzsölve és utána ronggyal dörzsölve fényesítem , így egy selyemfényű felületet kapok. A késnyomokat jól ki kell csiszolni előtte egyre finomabb papírral.
Masgas
Előzmény: kbgy79 (382)
kbgy79 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 382
Helló tud e valaki segiteni? Megmunkálás után mivel fényesittitek fel a fát.
Zsocab Creative Commons License 2008.11.08 0 0 381
Szia!

Küldtem neked mailt ezügyben.
Előzmény: Pirimidin76 (380)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 380
jó pénzért bármit:)
Előzmény: Zsocab (379)
Zsocab Creative Commons License 2008.09.24 0 0 379
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nincs-e valaki közületek Miskolc környékéről, aki rajz és minta alapján ilyen, kerékpárra való markolatot tudna készíteni? Mint látható, sajnos nem sikerült egyformára a két darab, a bal oldali felel meg a rajznak. Alapanyaga bükkfa:



Teaway Creative Commons License 2008.08.04 0 0 378
512kB-nál nem nagyobb és JPG legyen.
Előzmény: mokrinca (377)
mokrinca Creative Commons License 2008.08.04 0 0 377
Van róla egy rajzom, de nem engedi feltenni. Valamelyik fórumtárs felvett engem msn-re. Majd őneki elküldöm hátha megtudja csinálni:P
Teaway Creative Commons License 2008.07.31 0 0 376
Rakj fel képet, rajzot róla.
Előzmény: mokrinca (374)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 375
mennyibe kerül egy autó?
:)
kb ilyet kérdeztél
milyen bonyolult, mekkora. hány db. stb...
Előzmény: mokrinca (374)
mokrinca Creative Commons License 2008.07.30 0 0 374

Ezt így nem tudom leírni. Elég bonyolullt elmagyarázni.

Azt megkérdezhetem hogy mennyiért is dolgoztok?:)

Mert az ár dönti el:P

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 373
szerintem írd le, mire lenne szükséged!
Előzmény: mokrinca (372)
mokrinca Creative Commons License 2008.07.29 0 0 372

Sziasztok.

 

Azt szeretném kérdezni hogy van-e itt valaki aki komolyabban űzi ezt a hobbit?

Mert ha igen azzal szívesen felvenném a kapcsolatot. Ha van akkor vegyen fel msn-re (ha van neki is) és ott elmondanám hogy mire lenne szükségem.:P

MSN: feketelopor @ hotmail. com

Ha valaki felvesz, akkor bemutatkozó szöveg legyen, mert azonnal törlöm.

További szép napot.

csoty Creative Commons License 2008.05.06 0 0 371
Sziasztok!

Üregelő és hántoló szerszámokat hol tudnék beszerezni?
Ilyesmikre gondoltam:

üregelőhántoló

Köszi!
Előzmény: Helem (370)
Helem Creative Commons License 2008.04.09 0 0 370
Sziasztok!

 

2-300 darabos adagokban kellene nekem rendszeresen kürtőskalács sütő hengereket esztergálni bükkfából. Meg nyelet hozzá, ugyanennyit. A hossza 230mm a vastagsága 60mm, de kúposan szűkül. A nyél reszelőnyél.

Ha valaki tudna vállalni írjatok. Ár, idő, mikorra lenne kb. kész stb. Budapest és környéke 100km-ig.

 

helemf@citromail.hu 

 

intelimre Creative Commons License 2008.03.11 0 0 369
Kedves Shiva72!

Köszönöm, hogy így legalább ezek a leírások is hozzáférhetőkké váltak. Már ránéztem lapotokra. Valóban műxik.

További jó munkát!
Shiva72 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 368
Szia Kedves Intelimre!

Elolvastam a bejegyzést, válaszoltam is rá!
A hibát kijavítottam, nem szándékos volt.
Nagyon sokat dolgoztam a Portál kialakításán, és ebbe belefér egy-két apró hiba.
Természetesen minden leíráshoz, cikkhez hozzáférhet minden látogató, nem muszáj beregisztrálni hozzá.
Egyetlen témacsoport van regisztrációhoz kötve: ahol a saját személyes adataink is előfordulnak; úgy mint telefonszám, msn cím, ilyesmik.(úgy gondolom, ez érthető)

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmünket erre a hibára, ez lehet máshogy nem is derült volna ki.

Most már megnézheted a portált: minden téma szabadon megtekinthető! (eddig is így lett volna, csak egy jogosultsági opció nem, vagyis rosszul volt beállítva)

Még egyszer elnézésedet kérjük, és köszönet a megállapításért!

Üdvözlettel: Shiva72
Előzmény: intelimre (367)
intelimre Creative Commons License 2008.03.09 0 0 367
Kedves Shiva!

Felkeltette érdeklődésem a két oldal, hát megnéztem mindkettőt.
Én nem értek hozzá, hogy domain meg ilyesmi, de egy biztos a kettővel kapcsolatban.

Hát van különbség!
Csak azt nem értem, hogy amíg a másikon gond nélkül hozzáférek a leírásokhoz, addig az általad fémjelzettel (ez a portálos) miért nem? Meg akartam nézni a szegmentált váza alakítását, de majd ha beregisztrálok. Vagy csak magadnak csinálod?
Akkor minek nyomod itt egyfolytában?

Azt sem értem, mert a bejegyzések szerint 1 éve működtök, de esztergályos dolgok nem igazán vannak, pontosabban hébe-hóba vannak az oldalon. Már amennyit én láttam belőle.

Tettem a vendégkönyvetekbe is ezel kapcsolatban megjegyzést, ha itt nem olvasnád.

Előzmény: Shiva72 (366)
Shiva72 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 366
Kedves rferi!

Bizonyára elnéztél valamit!

A Faesztergálás Portál és a más az kettő teljesen különböző oldal.
És mi most utoljára nem igazán címet válzotattunk (a régi címeken is elérhető) hanem domaint vettünk.

Üdv: Shiva

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!