Keresés

Részletes keresés

Xemoiv Creative Commons License 2019.12.05 0 0 320

Sziasztok ! Tanácsot szeretnék kérni. A melegvizet jelenleg egy átfolyós Junkers gáz-vízmelegítő szolgáltatja.. A problémám az, hogy a melegvíz a megnyitás után elég sok idő után jelenik meg. Ez különösen a mosdónál zavaró. Itt ugyanis a keverőcsappal "normál" hőfok beállításakor perceket kell várni. Ez mind víz- mind pedig gázpazarlás. Az az ötletem támadt, hogy pufferként egy kisebb villanybojlert kötök utána. Nem kellene nagy, csak annyi, hogy ezt az átmeneti időt áthidalja, különösen a rövid idejű ( pl kézmosás ) idejére. Mi a véleményetek ? Járható út ez, vagy cseréljem le az egészet pl. egy 80 l-es Ariston  elektromos bojlerre ? Előre is kösz a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 0 319

Kisillabizáltam, de inkább kerüld a magyar ékezetes karaktereket, akkor olvashatóak lesznek az írásaid. Az első az volt...

 

Azért fontos a téli vagy nyári üzem, mert télen akár 10 fokkal is alacsonyabb lehet a bejövő vízhőmérséklet. Ezért pl egy 42 fokra való melegítés hőlépcsője, így a szükséges pillanatnyi teljesítmény is 25 - 30%kal megnövekedhet, azonyos vízmennyiséghez. Ezt a gytakorlatban úgy oldja meg a vezérlés, hogy a tejesítmény marad maximális, de nyáron kapsz 13 liter/perc 42 fokos fürdővizet, télen pedig csak 10 liter/perc-et.

Előzmény: turulka1920 (318)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 1 318
Megprobàlom megint.Mièrt külömbözik a tèli ès a nyàri vízellàtàs.Nàlunk egy tetöre telepitett napkollektor rendszer szolgàltatha az àramot.Az elmű 3x32 A szolgàltat eggyenlőre.Nàlad mekkora a bejővő ami viszi az elektromos berendezèseidet? Vagy a tied nem a hàlozatra hanem a szolàrra van kötve?



Előzmény: turulka1920 (317)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 317
Huha ez meghibbant
Előzmény: turulka1920 (316)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 316
Köszönöm a felvilàgosítàst.Mièrt fontos hohy tèlen vagy nyàron szolgàltat meleg vizet?Nekünk a hàzon napkollektor rendszer lessz.Ezèrt elektromos minden.Most 3x32A a bejővő feszültsèg. Neked mekkora bejővőről megy a hàz ellàtàsa köszönöm
Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.04 0 0 315

Átfolyóssal kb havi 3000 forintot spórolsz a villanybojlerhez képest, 100 litert vagy afelett feltételezve.

27kW télen egy esőztető nem víztakarékos zuhanyhoz is elég (8-10 liter / perc), vagy kádtöltéshez (5-10) perc a kád gyereknek pl., vagy két perlátoros csaptelepet elvisz egyszerre... Nekem sok-sok éve van, abszolult gondozásmentes, mert a vízkövet lelöki magáról. Nemrég raktam fel két 100-as bojlert (hét év után), mert csináltam egy második fürdőt is, de akkor már tettem vízlágyítót is (sós BWT) a rendszerbe.

 

Lényeg a lényeg, hogy energiába visszahozza az árát, és akár az a hálózatbővítés költségét is, de egy gyerekes vagy nagyobb háztartás kompromisszum mentes ellátására nem elég. Ha egyedül, csak párral vagy, vagy élhető a kompromisszum és hosszú távon spórolni akarsz, akkor jó megoldás.

Előzmény: turulka1920 (310)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 314

igen tudom

Előzmény: Törölt nick (311)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 313

Én egy éve néztem ezt a megoldást (27kW-os átfolyós). Olyan mértékű hálózatfejlesztés kellett volna, hogy egyszerűen szinte kivitelezhetetlen volt és baromi drága lett volna. Amúgy nem fogyaszt többet, sőt... mint egy bojler.

Előzmény: turulka1920 (310)
Pmke Creative Commons License 2019.12.04 0 0 312
Szerintem zárt rendszerü a kis Ariston bojler. De tudni kéne, hogy építettek-e be biztonsági szelepet?
Előzmény: anonimus11 (308)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.04 0 0 311

Azt tudod hogy a 27kW-os átfoLYós az 117 (!) Ampert igényel? Az 3x39A.

Előzmény: turulka1920 (310)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 310

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni .Atfojos vizmelegitő vagy bojler minden infot megköszönök .Az átfojos 27 kw os.Energia fogyasztása éves szinten egy ariston csucskategoriás bojlerhez viszonyitva?. vizmennyiség.Furdőszoba kád zuhany mosdo konyha mosogató a fogyasztok. Üzemi nyomás az átfojosnál mekkora Egyszerre hány fogyasztot tud kiszolgálni? Köszönöm

zöldeskékek Creative Commons License 2019.11.18 0 0 309

Jól írod.

Megjegyezném, hogy szabad kifolyásúnak is nevezik azt a bojlert aminek különleges csaptelep kell.

Előzmény: anonimus11 (308)
anonimus11 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 308

Ezzel a típússal még konkrétan nem volt dolgom, de alapvetően 2 féle létezik ilyen bojlerekből. Zárt és nyitott rendszerű. Nyitott rendszerű bojlereknél van az a történet, hogy csak olyan csapteleppel lehet használni, aminek 3 bekötőcsöve vanu Ez látja el a biztonsági szelep szerepét, hogy ne robbanjon fel a tartály. Nem mindegyik bojlerhez adnak alap esetben ilyen csaptelepet, van hogy neked kell megvenni hozzá.Ha viszont Zárt rendszerű, minden esetben kell hozzá kapnod egy biztonsági szelepet, amit be is kell szerelned, pont a lehetséges túlnyomás miatt.  A leírásod alapján nekem pont az a gyanúm, hogy ez egy nyitott rendszerű bojler lehet, amit nem megfelelő csapteleppel használtok, és a rendszer leggyengébbik pontján tör utat magának a meleg víz. A flexi cső toldásánál. Remélem tudtam segíteni. 

 

www.bojler-villanyszerelo.hu

Előzmény: illjolxix (307)
illjolxix Creative Commons License 2019.11.08 0 0 307

Sziasztok! Kb 1 éve van meg egy Ariston An RS 10U/3 alsó elhelyezésű (felső kifolyós) vízmelegítő. Már másodszor fordul elő, hogy a csaptelepbe menő víz flexitömlő a toldásnál (két flexibilis tömlő van összekapcsolva a szokásos módon), a hollandinál ereszt. Mielőtt újból kicserélném esetleg hosszabb, toldás nélküli csapbekötő tömlőre, megkérdezem a gyanúmat: nem lehet, hogy nem a tömlő a hibás, hanem a bekötés módja? Teljesen dilettáns vagyok a témában, ezért a bekötést is vízvezeték szerelőre bíztam, aki így oldotta meg. Próbáltam utánanézni és találtam olyan dolgokat, ami gyanúra ad okot, hogy lehet sima konyhai csaptelep nem is jó ehhez a melegítőhöz, hanem olyan kellene, ahol biztosított a víztágulás? Mindig akkor kezd el ereszteni, mikor kicsit feljebb tekerem a hőfokot a melegítőn.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 306

43 fok nekünk régóta bevállt. Zuhanyzáshoz is pont jó, meg fürdéshez is a kádba. Igaz, mosogatás másik kör, ott mindig maxon megy(~60).

Előzmény: kroni1 (304)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 305

Azért drasztikusan ne csökkentd egyből, vegyél vissza2- 2°C, várj türelemmel, majd ugyis szólnak, ha kevés. :-)

Előzmény: kroni1 (304)
kroni1 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 304

Egyébként ha már hőfok, akkor kinek mi vált be, hogy a meleg mennyire van állítva?!

Asszony élvezi, hogy végre van nyomás és emiatt levehettük 48C-ra, mert így a gyerekek nem forrázzák le magukat még véletlenül sem 60C-on.. De azért a 48C is tud elég meleg lenni, azon gondolkodom leveszem még egy kicsit, hátha az is elég mindenhova. Mi csak ritkán mosogatunk csapnál amikor csak egy-egy tányért kell, általában a mosogatógéppel szoktunk. 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 303

Igazából teljesen élhető megoldás, ha az amperszám nem gond. Vizkő vagy más probléma sincs vele mert ledobja magáról. Után ajánlott egy szűrő, amiből könnyá kiszedni a darabokat.

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 302

Mennyire meleget? ;)

Teljesítményfüggő, 24kW csak egy helyre jó egyszerre, 43 fokra állítva nyáron 11 l/perc télen 6 l/perc. 

Ha 60 fok kell, akkor kevesebb.

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 301
Mennyire csinál elég melegvizet?
Előzmény: Törölt nick (300)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 0 0 300

Igen?

Előzmény: Törölt nick (297)
kroni1 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 299
Szerintem inkább csak lesz@rta...
Előzmény: nixon70 (298)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 298

Akkor nagyon értett hozzá a kiviteleződ........

Előzmény: kroni1 (295)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 297
Van valakinek nagyteljesítményű villany átfilyós melegítője?
20kw feletti.
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2019.11.05 0 0 296

 A sarokszelepek  vízkő miatt is hajlamosak a dugulásra.

 A kivitelező olyan szelepet rak be amilyent a megrendelő kér.

 Nálam is gagyit rakott be, de én mondtam herz legyen …. indoklás nélkül.

kroni1 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 295
Igen, bár még elvileg garis a kazán, de azt amugy is lenyomtam volna a kivitelezö torkán, mert ujkorától ilyen volt a víznyomás, és mikor mondtam neki allitotta h ez így jo, ennyit tud.. Azért ezt a sarokszelep sztorit is megjegyzem neki.
Előzmény: nixon70 (294)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 294

Örülök, hogy megoldódott!

(ha a kazán hőcserélő lett volna eldugulva, nem uszod meg ilyen olcsón)

Úgyhogy örön-bodottá) :-)

Előzmény: kroni1 (293)
kroni1 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 293

Na kiderült mi volt a baj! Nem a kazánnal volt gond: A kivitelező a legolcsóbb fos sarokszelepeket rakatta be mindenhova, ez annyira lefogta a teljesítményt, hogy emiatt nem jött a melegvíz rendesen semekkora hőfokon! Kicseréléskor hiába próbáltuk kicsit melegíteni, de úgy be voltak rohadva a kazánba menőek, hogy bele is tört mindkettő a menetbe.. hát okozott nem kis bosszússágot!

 

 

De sikerült lecserélni őket, most végre szépen jön a melegvíz! Így lejjebb is tudtam venni 48C-ra, amivel a gyerekek nem forrázzák le magukat, és végre tudunk zuhanyozni rendes nyomással! Ha a kivitelező mondja, hogy a 10 sarokszelep ami a házban van jobb minőségben plussz 10-15e ft lenne akkor biztos kifizetem anno. Elég bosszantó ez a hozzáállás, de annak azért örülök nagyon h sikerült kiküszöbölni a hibát! Azt hiszem így a bojlerre nem is lesz szükségem.. 

 

Köszönöm a segítséget minden fórumtársnak!

Előzmény: nixon70 (291)
Dry000 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 292
Sziasztok! Egy üzlethelyiségbe használható az árfolyós vízmelegítő? Vagy inkább egy 5 literes vízmelegítő? Abból melyiket érdemes? Ariston milyen lehet? Mindegyikre csak a zárt saját csapja jó?
nixon70 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 291

Valamennyi nyomáskülönbség lesz a hideg-meleg közt a hideg javára.

Igen, kikapcsolt kazánnál nézd meg mindét oldalt.

Előzmény: kroni1 (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!