Keresés

Részletes keresés

Manipura Creative Commons License 2019.11.22 -1 1 8253

Egyik ismerős család a városkártyához foglalta a magánlakosztályok erkélyek titkos túráját. Nincs összehasonlítási alap, de a plusz történetek és információk miatt nekik nagyon tetszett a Dózse és az óratorony látogatás is.

Előzmény: onlyread (8240)
auray1 Creative Commons License 2019.11.20 0 1 8252

Jó ötlet. Szép az óvárosa, és rengeteg látnivalója van. Minden bejárható sétálva. Vélemény korábban megírta, hogyan célszerű a Scrovegni kápolnába foglalni, Giottot ki ne hagyjátok.

 

Padova

Padova - Chiesa degli Eremitani

Padova - Duomo e Battistero

Padova -Palazzo Bo

Padova - San Antonio

Padova - Scrovegni Chapel

 

 

Előzmény: vélemény (8251)
vélemény Creative Commons License 2019.11.17 0 2 8251

Menjetek el Padovaba. Szép város, Manipura részletesen írt róla. Én nagyon szeretem az olasz kisvárosokat.

Előzmény: erikanyu (8250)
erikanyu Creative Commons License 2019.11.17 0 0 8250

Azért most már egy kicsit aggódom. Akkor nem volt ekkora esőzés, és ilyen magas sem volt a víz. Olvasom a híreket, sokkoló, tényleg. Remélem megoldódik majd ez a probléma, és tényleg beindítják a védő rendszert amiről írnak. :(

erikanyu Creative Commons License 2019.11.14 0 1 8249

Tavaly az acqua alta után voltunk pár nappal. Ha jól emlékszem Manipura után mentünk mi :) Ő még kicsit élvezte az árvizet, mi már egyáltalán nem. Mi is december elején megyünk, majd figyeljük a híreket előtte. 

Előzmény: Bajusz82 (8246)
Manipura Creative Commons License 2019.11.13 -1 1 8248

"Tudtok valami biztatót mondani?" Hajrá! ;)

A meteorológia is max  csak 3 napra prognosztizál, jövőbelátók nem írnak ide. 1 héttel előtte kezdd nézegetni élő webcamerákat és a Velence város honlapját. Addig sok eső eshet holdciklus, shirocco  kedvezőtlen vagy ellenkező  hatások is lesznek.

Előzmény: Bajusz82 (8246)
murray Creative Commons License 2019.11.13 0 0 8247
Előzmény: Bajusz82 (8246)
Bajusz82 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 8246

Üdv!

Párom a család hölgytagjaival készül Velencébe idén december közepén. Nagy a tanácstalanság, látva a híreket az árvízről, viharhelyzetről. Mire lehet számítani kb. 1 hónap múlva a városban? Tudtok valami biztatót mondani?

murray Creative Commons License 2019.11.13 0 0 8245

durva árvíz van a városban láttam tegnap webcam-on. 

A St Márk téren már vasárnap bokáig állt a víz . Most már a templomban is áll a víz. Azt sem tudják megvédeni? durva. 

 

Előzmény: Manipura (8244)
Manipura Creative Commons License 2019.11.13 -1 0 8244
onlyread Creative Commons License 2019.11.13 0 0 8243

Köszönöm.

Előzmény: vélemény (8241)
vélemény Creative Commons License 2019.11.12 0 1 8242

Mi sokszor egyetértünk.

Ezekben a templomokban voltam már teljesen egyedül is.

Előzmény: papanick (8234)
vélemény Creative Commons License 2019.11.12 0 1 8241

Ez a Dózse kincsei egy új túra. Úgy értelmezem, hogy főleg a magánlakosztályokra koncentrál.

A titkoson én 2001-ben voltam. Guide erős olasz akcentussal beszélt angolul, de érdekes volt, voltunk a padláson, egykori irodákban stb.

De ez az új dolog is érdekes lehet, nem írják, hogy ez csak egy ideiglenes dolog. Én elsőre a régi tútrát javasolnám.

Előzmény: onlyread (8240)
onlyread Creative Commons License 2019.11.12 0 1 8240
Előzmény: erikanyu (8236)
vélemény Creative Commons License 2019.11.11 0 1 8239

A Bargora környékén a Fondamenta Osmarin tetszett nagyon. A csatorna parton végig lehet menni, kellemes kávézók, szép paloták.

Előzmény: erikanyu (8237)
vélemény Creative Commons License 2019.11.11 0 1 8238

Én sem tudtam a dózse kincseiről. A titkos túra nagyon érdekes.

Előzmény: onlyread (8235)
erikanyu Creative Commons License 2019.11.11 0 0 8237

San Rocco 2x volt, nagyon szeretem, akkor Rezzonicot megnézzük. Csavargásnak pedig a Bragora környékére megyünk.  Ott a templomok is újak lesznek számunkra.Köszönöm az ötleteket. Ez elég is lesz, főleg hogy a férjem miatt megint vaporettózunk egy nagy kört a 4.1 vonalon, meg természetesen Canar Grandén többször is, főleg este mikor már hideg van, és fáradtak vagyunk. Ja és a szembe templomból a kilátás. San Giorgio Maggiore. 

Előzmény: vélemény (8233)
erikanyu Creative Commons License 2019.11.11 0 0 8236

Szia! Amikor mi voltunk tavaly akkor még csak egy vezetéses túra volt a titkos túra. Nekünk teszett. Aki meg jól tud angolul az még jobban élvezheti, mint mi. :)

 

Előzmény: onlyread (8235)
onlyread Creative Commons License 2019.11.11 0 0 8235

Sziasztok!

 

Melyik extra túrán voltatok a Dózse palotában? A titkos útvonalakon vagy a dózse kincsein? Aki mindkettőn volt, melyiket ajánlja? Köszi

papanick Creative Commons License 2019.11.10 0 1 8234

A két kedvenc környékben tökéletesen egyetértünk. A legkedvesebb templomaim is a San zaccaria, a San Giovanni in Bragora és a Madonna dell’ Orto. Legutoljára a Bragoran laktunk. Itt már vannak helyi lakosok is, és turistákból is csak az érdeklődőbbek volta. A legjobb velencei szállásunk volt. A S. Giovanni in Bragora meg egy tipikus titkos csoda. Nagyon hangulatos és nagyon jó képeket lehet találni jó festőktől közvetlenül a legnagyobb nevek után. 

Előzmény: vélemény (8230)
vélemény Creative Commons License 2019.11.10 0 1 8233

 A San Roccot már láttátok? Ha már igen, akkor a Rezzonico. A Ca d'Oro belülről is  érdekes, de nem annyira mint kívülről.

Előzmény: erikanyu (8232)
erikanyu Creative Commons License 2019.11.10 0 0 8232

Velencében még csak a kötelezőket néztük végig, ja és miattam nagyon sok gyönyörű templomot. Tehát csak a Dózse palota volt a titkos útjával, múzeumban nem jártunk. Most arra gondoltam szeretnénk megnézni egy másik palotát is, korhű berendezéssel. Mit javasoltok? Néztem a Ca 'Rezzonico-t igencsak megfogott a bálterem képei. Manipura, Vélemény amit írtok csavargós részeken még nem jártunk, inkább a  Canal Grande belső részeit néztük csak meg eddig. Jó ötlet köszönöm szépen. 

erikanyu Creative Commons License 2019.11.10 0 0 8231

Szia Manipura! Itt rég jártam, de Itáliában októberben  Bari és környéke. Írtam is róla a Dél-Olaszország topicba.

Előzmény: Manipura (8229)
vélemény Creative Commons License 2019.11.10 0 1 8230

Én sem emlékszem, hogy merre jártatok már. Nekem 2 kedvenc körzetem van.  Az egyik a Sta Maria- Palazzo Grimani- S Giovanni Bragora környék. Közelben a San Zaccaria templom. A Másik a San Alvise - Sta maria dell Orto környéke. Kellemes utcák, csatornák, éttermek. Tömeg nincs.

Vezetéssel láttam a zsinagógákat, érdekesek.

Előzmény: erikanyu (8228)
Manipura Creative Commons License 2019.11.10 -1 2 8229

Szia! Épp tegnap jutott eszembe, hogy rég voltál itt, bizonyára nem Itáliába utaztok mostanában. 

 

Nem emlékszem hol jártatok már, de ha még nem láttátok talán érdekes lehet az Arsenale és környéke, a Hajó és Tengerészeti Múzeum, Természettudományi Múzeum, Ca d'Oro, esetleg  ha érdekes és nyitva van azokon a napokon az örmények scuolája. Utóbbi heti szinten is kevés ideig van nyitva, rövid útból sokat elvesz, s ha a férjedet esetleg nem érdekli és kint marad, a kis szigeten a hidegben, metsző szélben nem tud mit csinálni, a hajó kiszállás után azonnal indul vissza, ritkán jár, csak kintről nézheti a tengert, vagy a falat az épületcsoportot és fölé magasodó fákat.   

Előzmény: erikanyu (8228)
erikanyu Creative Commons License 2019.11.09 0 0 8228

Sziasztok! Megyünk újra Velencébe decemberben, egy hétvégére. Olyan jó olvasni titekek. Majd keresgélek, olvasok, mert kellene megint valami új,és kell a sok régi kedves emlék. Igen az eltévedés, a csavargás a gyönyörű templomok. Decemberre nagyon barátságos árakat kínál a fapados. :) ;) 

Előzmény: vélemény (8227)
vélemény Creative Commons License 2019.11.09 0 4 8227

A hosszas annyit jelent, hogy a beírásodban sokkal nagyobb arányban írtál a problémákról. A negatívumokról. A pozitívum csak annyi,hogy "amúgy szép"

Én nagyon aggódó vagyok. Mindent előre megtervezek, ami most sokkal könnyebb, mint régen volt. Ha a társaságban van akár kisgyerek, akár idős ember, akár nehezebben mozgó, akár pánikra hajlamos ember, akkor fel sem merül, hogy gyalogoljunk a Szt Márk térig. De első, egynapos utazáskor még akkor sem ajánlatos gyalogolni,  ha mindenki  erős és fiatal. Mert a legrövidebb út a hangyaút, ahol leginkább csak a tömeget lehet látni. Ahol tényleges látnivaló van vagy ahol igazi "velencei" a hangulat, az túl nagy kerülő,  egy első, egynapos látogatáson nincs rá idő.

Tudom, hogy már késő, de az olasz topicokon sokan segítőkészek. Ha feltetted volna itt a kérdést, hogy mennyi idő alatt lehet begyalogolni 2 kisgyerekkel a térig, akkor többen válaszoltak volna azonnal. Megmondták volna, hogy másfél óra, hogy nagy a tömeg ÉS mindenki azt ajánlotta volna, hogy 2 kisgyerekkel mindenképpen vaporettózzatok. De ha rákérdezel a sorállásra a Bazilikánál vagy akár a fizetős wc-re, arra is megkaptad volna a választ és  fel tudtatok volna rá  készülni.

Ha itt megkérdezted volna, hogy a tapasztalt "Velencések" mit ajánlanak, akkor sok okos tanácsot kaptál volna. Itt mindenki szereti Velencét, és mindenki annak örülne, ha az "újoncok" is ugyanúgy beleszeretnének a városba, mint mi.

 

 

 

Előzmény: murray (8225)
murray Creative Commons License 2019.11.09 0 0 8226

így van. az olaszok is rendesek és itt északon kulturáltan vezetnek. mivel voltam sokat Sziciliában de itt északon kocsival sosem el voltam készülve mindenre..:-)

 

 

Előzmény: Manipura (8222)
murray Creative Commons License 2019.11.09 0 0 8225

kicsit félreértettél.  nem hosszasan soroltam a negatív dolgokat hanem megemlitettem azt hogy 2019ben a Porto Marghareta vagy melyik állomás peronján ahol 5 percenként állnak meg az ingázó vonatok befelé  nincs pénztár és egy helyi jegykiadó automata ! Szerencsére pár olasz srác segített de ez igen durva amúgy..

 

Én családdal voltam két kicsit gyerekkel (sajnos nincs szupernagyim akire rábízhatta volna a gyerekeket , de a párom még sosem volt (én voltam 20 éve) és nem 70 évesen szeretnék oda eljutni , így nekem kicsi  más dimenzió a tömegben másfél órát gyalogolni egy familiával. a kisebbiket többször fellökték. 

ez persze senkit nem érdekel.  tehát nem guruló böröndös macskás szingli vagyok. .

 

Mivel agyilag alkalmas vagyok rá, én is átéreztem a hely hangulatát pár kihalt helyen a részleteket. 

úgyhogy ennyi. 

 

 

 

 

 

Előzmény: vélemény (8224)
vélemény Creative Commons License 2019.11.09 0 2 8224

 Én 10x voltam egy napot vagy felet.  Akkor úgy éreztem , hogy szép.  De csak akkor jöttem rá, hogy ezeken a látogatásokon mennyire nem éreztem/értettem meg Velencéből semmit, amikor először ott aludtam. Kis, gyenge szállodában valahol az állomás környékén. De akkor is bent Velencében. Összehasonlíthatatlan. Aki most írt, ő is először a negatívumokat írta le, hosszan. Az "amúgy szép" meg kb. annyit jelent, mint a "nem utálom a spenótot, csak nem eszem meg".

Előzmény: csapa (8221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!