Keresés

Részletes keresés

Városjáró_Blog Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20602

Nyilvánvaló, hogy egy kk. ne kényúrként kezeljen egy-egy rá bízott társasházat és ne a maga önérdeke mentén csuklóztassa a tulajdonosokat (Domus kollégéa sajnos hajáik erre, ahogy kiolvasható a kommentjeiből), de a megismételt közgyűlés látványos eltolásának kikötése azokra az időkre volt szerintem visszavezethető, amikor a kommunikáció még sokkal nehezebb, vagy lassúbb volt. És amúgy sem lehetne mindenkinek a kedvére tenni még azzal sem, ha a kedd 18 órai közgyűlés érvénytelensége után a következő hét csütörtökre hirdetnék meg a pótközgyűlést. Mert az ugyanúgy lehetne majd rossz egyes tuljdonosoknak, mint ahogy rossz volt ez. Csak akkor nem a 4. emeleti Stanci néni nem fog tud ott lenni majd, hanem a földszinti Flóris bácsi.

A lényeg, hogy időben meg legyen hirdetve az esemény. És akkor ahhoz lehet és - érdemes is -  alkalmazkodni. Tekintve hogy még az ántiidőkben sem a lakók határozták meg a dátumokat, hanem meghirdető közös képviselő - volt akárhány nap diferencia is a két időpont között.

 

Persze mindennel vissza lehet élni. Így egy "direkt alkalmatlan időre" meghirdetett közgyűléssel is. De ne ebből induljunk már ki. 

Előzmény: Syracusa (20601)
Syracusa Creative Commons License 2023.09.02 0 1 20601

Nem, én tisztán és érthetően leírtam, hogy azt nevezem trükközésnek, amikor a törvény szellemével (jogalkotói szándék) teljesen ellentétesen, de a betűknek megfelelve csinál valaki valamit és ezzel tisztában van.
Az azért talán egyértelmű, hogy nem azért létezik a második lehetőség, hogy összekacsintós bohózat legyen egy közgyűlés a tíz perc múlva megismételt másodikkal, ugye?
Hogy ez marhára nem azért van, hogy a kk jól érezze magát, amikor szegénykém évente egyszer kénytelen találkozni a munkaadóival?

Őszintén szólva amikor valaki szerint ez oké és jó, az számomra határozott visszajelzés arról, hogy az illető mit gondol a munkájáról és mennyi energiát hajlandó beletenni.

És ne keverd azzal, hogy este hétkor vagy reggel ötkor vagy pénteken vagy hétfőn, mert még mindig nem erről beszélek és klassz lenne ezt esetleg végre megérteni. :/

Előzmény: MajorDomus (20599)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20600

Pont ez jutott eszembe nekem is. Hogy jobb helyeken bármikor meg lehet keresni akár a kk-t, akár a szb tagjait bármivel. Amire értelmes időn belül azok reagálnak is. Nem kell vele várni május 31-ig.

Rokonomnál egy kertfelújítási pályázatot csináltak meg így. Volt egy aktív lakó, aki rájárt a kk-re, előkészítette neki a pályázati anyagot, így annak már csak be kellett adnia és meg is nyerték. Mondjuk ott a kk. is a tömbben lakik és neki ugyanolyan jó a fejlődés mint a többieknek. 

Egyébként ettől függetlenül illik azért normál időben meghírdetni ezeket a gyűléseket. Tehát ne szerda délelőtt 11-re vagy vasárnap este 8-ra. Csak mert a kk-nek épp akkor lenne a legkényelbesebb. De ez nem is jellemző. 

 

Mondjuk a témafelvető júzernek amúgy is mindegy lenne. Ő - akárhány néven szüli is meg magát újra és újra - folyton csak áldozat. Vagy inkább csak agy majom.

Előzmény: Syracusa (20592)


MajorDomus Creative Commons License 2023.09.02 0 1 20599

A törvényben biztosított lehetőséget nevezed trükközésnek?

 

.

Meghírdettem én este 7 órára is,akkor az volt a baj hogy kezdődik a film (szülők) tanulni kell a gyerekkel,fürdetés.

Be kell venni a gyógyszereket[nyugdijasok)  ők 8-kor szoktak lefeküdni.

 

Még a szombat délelőtt 10 óra a legjobb. Lehetőeg szakadjon az eső!

 

.

Előzmény: Syracusa (20597)
MajorDomus Creative Commons License 2023.09.02 0 1 20598

A havi elszámolási szaldóval társasháznak már nem.

 

10 emeletes 65 lakásos ház. Az Eon Solar 3.6 milliós ajánlatot adott. 18 db táblával Kb.900 kwatt. Kiváltotta volna egyhavi fogyasztásunkat. De 20 évente cserélni kell. Megtérülísi idő 18 év. Na!

Előzmény: Patreides (20590)
Syracusa Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20597

Mert mondjuk egy másfél órás eltolás ugyanaznap miért nem jó? Vagy kétórás, három.
Persze, nyilván vagy pár délutános esik ki, vagy pár délelőttös, plusz a kórházban lévők, a lusták és a részegek.Valakinek biztosan nem lesz jó.

El is lehet ezen szemantikázni egy ideig.
Csak ugye az elsődleges cél az lenne, hogy a tulajok minél nagyobb arányban jelen legyenek (vagy képviselve) és a második alkalomra eleve ott a beépített könnyítés, hogy ne kelljen sokat tökörészni és mindenki hazaérjen a Dallasra.


Ehhez képest az ilyen 5-15 perc ablakokkal szándékosan és konkrétan eleve lehetetlenné teszik ezt a célt. Meg sem próbálnak a második körben valós képviseleti lehetőséget biztosítani, ami őszintén szólva elég jól passzol ahhoz a szinte mindenhol érezhető attitűdhöz, hogy "a lakó úgyis hülye és majd én megmondom neki hogy mit akar". (Jah, aláírom, jó részük tényleg hülye, de ez nem igazol semmiféle manipulációt vagy trükközést.)

Előzmény: Lassu Viz (20593)
pazola-igazi Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20596

Vagy lehet olyan, hogy szavazzon minden lakas 1x, es amelyik idopont a legtobb szavazatot kapta, az lesz.

Persze nalunk sem igy csinalta egyik gyasz kozos kepviselo sem, pedig a megvalasztas elott megigertek fut-fat, ezt is...

Előzmény: Lassu Viz (20593)
MajorDomus Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20595

Nem fogják.

50 %+ egy közgyűlésen?  Fizikai lehetetlenség.

Előzmény: Lassu Viz (20593)
MajorDomus Creative Commons License 2023.09.02 0 1 20594

"17.00 óra,második megismételt 17.15."
Ez szerintem teljesen szembemegy azzal, amiért ez bekerült a jogszabályba (ugyanakkor jellemzi a jogalkotó idiotizmusát is)."

 

Lehet,de ez van a törvényben. Most képzeld el hogy aki 50 társasházat kezel. Nincs annyi nap május 31-ig  hogy elkészüljön a beszámolókkal a költségvetésekkel és megtartsa a közgyűléseket.

 

Ne mondd azt hogy kevesebbet kell vállalni,mert a 10 -12 lakásos házak díja csak az éhenhalás ellen elég.

Lassu Viz Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20593

Más napon pedig mások nem fognak ráérni, akik szabaddá tették magukat az eredeti alkalomra. Nem létezik mindenkinek megfelelő időpont. Viszont ha ez a gyakorlat a tulajdonosoknak nem tetszik, akkor az SzMSz-ben megtilthatják. 

Előzmény: Syracusa (20592)
Syracusa Creative Commons License 2023.09.02 -1 1 20592

"Aki egy évben egyszer nem tud eljönni a saját háza ügyeiben dönteni az magára vessen."
Ez tök jogos (mármint hogy akkor fogja be a száját később is) és sajnos ez az ostoba érdektelenség a közgyűléstől felfelé az országgyűlési választásokig az egész országra jellemző és rettentően káros

jelenség.

Konkrétan tudom, hogy fejlettebb demokráciákban, pl. északon nagyon rondán néznek arra, aki nem jelenik meg egy ilyen gyűlésen; mondjuk ott azért más lakástulajdon-modellek és közösségek vannak és év közben is gyakorolhatja a tulaj/lakó az alapvető jogait, nem csak egyszer egy évben.

 

"17.00 óra,második megismételt 17.15."
Ez szerintem teljesen szembemegy azzal, amiért ez bekerült a jogszabályba (ugyanakkor jellemzi a jogalkotó idiotizmusát is).
Ép ésszel az szerintem felfogható, hogy aki 17.00-kor nem ér rá, az 17.15-kor sem fog ráéérni. Ergo ha ilyet csinál valaki (mindenki csinálja), azt csak azért teszi, hogy kevesebb melója legyen és egyben korlátozza a lakó részvételi jogát is.
Ez így a jogszabályi hely kiüresítése.

 

 

"Hetek munkája mire elkészítem..."
Értem és az ego szempontjából egy anyázást meg is érdemel, na de ha kifizették...

Előzmény: MajorDomus (20587)
Syracusa Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20591

"fojtatás"
Látod, ezért tartasz ott, ahol.

Pláne hogy most is csak nézel okosan, mert nem érted.

Előzmény: Pécsi Ilona (20584)
Patreides Creative Commons License 2023.09.02 0 1 20590

Szerintem foglalkozzunk komoly dolgokkal... Például azzal, kinek éri meg ezután napelemeket telepíteni a házak tetejére?

Több háznak együtt? Vagy nagy, liftes házaknak? Vagy már senkinek?

Előzmény: Patreides (20589)
Patreides Creative Commons License 2023.09.02 0 0 20589

A társasházi törvény rossz, mert nem ad mindenkinek külön kastélyt ingyen közüzemi ellátással, de csak azért, mert a közösképviselők ellopták a rá szánt pénzt.

Jól összefoglaltam?

Előzmény: Gyurco78 (20588)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.09.01 0 1 20588

Múltkor még az volt a baj, hogy hétköznap délután mindenki fáradt.

Amúgy a sok hülyeséged mellett azt még egyszer sem írtad, hogy szerinted mi a jó időpont a közgyűlésre.

Előzmény: Pécsi Ilona (20584)
MajorDomus Creative Commons License 2023.09.01 0 1 20587

A klasszikus példa: a közgyűlés időpontja soha nem jó.

Hétköznap délután 17 óra: most megy a sorozatom meccs van, megyek a gyerekért  az edzésre

18.00 óra nem jó mert fürdetés van,a férjem még nem ért haza én vagyok a gyerekekkel

Kérdeztem mikor legyen a közgyűlés ? Hétvégén mindenki ráér. Szombat : 5 fő!

Többiek?

Most megyünk anyósomhoz,disznót vágunk,kertbe megyünk stb.

 

Na,itt untam meg.

Hétfőtől péntekig 17.00 óra,második megismételt 17.15.

Aki egy évben egyszer nem tud eljönni a saját háza ügyeiben dönteni az magára vessen. Az a közöny és nemtörődömség ami van!

 

Hetek munkája mire elkészítem a költségvetést,az összes elszámolást,a mérleget.

Belépek a lécsőházba és előttem dobja a papirgyűjtőbe a postaládából a 10 oldalas anyagot. Kérdem miért dobja ki?  Mert ő albérlő s rá nem tartozik. Esetleg a tulajra?

Előzmény: Bala_az (20586)
Bala_az Creative Commons License 2023.09.01 0 1 20586

Van olyan lakásszövetkezetem, ahol külön kérték, hogy szombaton legyen a közgyűlés és így megy ez már 9 éve …… 

Előzmény: Pécsi Ilona (20584)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2023.08.31 0 0 20585

Már megint itt vagy a kreténségeiddel, te szerencsétlen? Hát hogy nem tudsz már végre végleg elapadni? Te betegség!

Előzmény: Pécsi Ilona (20584)
Pécsi Ilona Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 20584

A közgyűlést megtartja a közösképviselő:


(-remélem minél kevesebb ba...   jön el - gondolta a közösképviselő- direkt szombat 11- re raktam, sokan vásárolnak még, sokan meg már elmentek a strandra, nehogy ide egye őket a fene!

 

11 óra van, jól van csak 6 -an jöttek el, ..............

 


fojtatás :


http://kozoskepviselo.szemet.hu/

Patreides Creative Commons License 2023.08.22 0 0 20583

A közgyűlés irányít, meg az alap dokumentunok.

Előzmény: MajorDomus (20582)
MajorDomus Creative Commons License 2023.08.21 0 1 20582

Nem erről van szó. Csak egy társasházban ha 5 lépcsőház ötfélét akar, abból semmi jó nem lesz. Ez nem kiskirálykodás csak egységes és határozott irányítás.

Előzmény: forgoszel (20580)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2023.08.21 0 0 20581

Tudhatnád már, hogy Domus kolléga ilyen. Nem ezért utáljuk :))))

Előzmény: forgoszel (20580)
forgoszel Creative Commons License 2023.08.21 0 3 20580

Ne is haragudj, de ez már kiskirályoskodás. Mi az hogy nem engeded? Te csak szimpla kezelője vagy a háznak és nem tulajdonosa. Ha az x-en lépcsőházban egy lépcsőház nem akar takarítót akkor nem akar. Mi abban a nehézség, hogy egy lépcsőház x-en lakójának kevesebb a közös költség előíratása mint a többinek? Semmi, csak a saját hatalmadat akarod fitogtatni.

Előzmény: MajorDomus (20577)
Syracusa Creative Commons License 2023.08.21 0 0 20579

Jaj.

Dehát mindenképpen más összeget fizet be minden lakás, már kifejtettem. Ehhez képest egy igen-nem alapú tétel nem számít.

Komolyan nem értem, mintha valami "csak azért sem" attitűd lenne ez.

Nem gravitációs torzulást kell számolni lineáris időskálán a lakásnégyzetméterből.

Előzmény: MajorDomus (20573)
_-Gabor-_ Creative Commons License 2023.08.21 0 1 20578

Köszi! Most látom a Jogi fórumban is vagy. :)

Előzmény: MajorDomus (20575)
MajorDomus Creative Commons License 2023.08.21 -1 0 20577

Eguik sem vagyok,de a társasház egységét nem engedem megbontani.

Patreides Creative Commons License 2023.08.21 0 0 20576

"Én sehol nem engedem meg ezt a különcködést."

 

.

"Lehetsz maga a törvény vagy ember módra szép." :)

Előzmény: MajorDomus (20573)
MajorDomus Creative Commons License 2023.08.19 0 0 20575

Általában Szmsz rögzíti.

Előzmény: _-Gabor-_ (20574)
_-Gabor-_ Creative Commons License 2023.08.19 0 0 20574

Köszi! Erről van valami törvény/szabály vagy nálatok ez az SZMSZ-ben van?

Előzmény: MajorDomus (20572)
MajorDomus Creative Commons License 2023.08.19 0 0 20573

Bala

 

Én nem azt vitatom hogy technikailag  nem lehet megoldani és lekezelni,én is meg tudom oldani, hanem azt hogy egy

7 lépcsőházas társasházban 3 féle közös költség az egy marhaság.

 

Akkor az éves költségvetésben  3 féle közös költséget kell meghatározni. Ugyanarra a fokyószámlára 3 féle összeget fizetnek be ugyanakkora lakás alapterület után.

 

Én sehol nem engedem meg ezt a különcködést.

Előzmény: Bala_az (20568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!