Keresés

Részletes keresés

Kátya2 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 82
Talán most!!
Előzmény: Kátya2 (81)
Kátya2 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 81
Sziasztok! Itt vannak az igért képek, eddig a cserépkályha tetején laktak, most lekerültek, hogy több fényt kapjanak !Remélem minden rendben lesz velük, talán nekünk is lesz egyszer olyan gyönyörű növénykénk mint Ritának !
A 3. képen van a kis balesetes, (jól van)az utolsó képen pedig a piros akác.
Előzmény: Island* (80)
Island* Creative Commons License 2009.02.15 0 0 80

Érdekes az is, hogy pont dél-kelet Ázsiában vannak a legnagyobb termesztői, az ottani klíma kicsit másabb, mint az Arab sivatagoké és gyönyörű példányaik vannak kint a kertekbe ültetve is.....sivatag nélkül...:)

 

 

Előzmény: szaguaro (79)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.15 0 0 79

Dugdosd bele száraz földbe, tedd egy mélyebb edénybe, szivasd fel gombaölős vizzel a tetejéig, és takard le üveggel. Ha kikelt, lehet szellőztetni, pl. egy gyufaszálat teszel az üveg széle alá. Ha már erősödik, leveheted fokozatosan az üveget.

Senki ne higgye, h. az ilyen növények a Szaharában élnek! Szavannákon, ahol ha megjön az esős évszak, akkor aztán van viz dögivel. És akkor kelnek a magok is .

A kaktuszgyujtok.hu-n az oldalán van szó magvetésről, azt olvassad, ne minden marhaságot, amit olyan oldalakon irnak, ahol még nem is láttak ilyet!

Előzmény: TTNora (75)
TTNora Creative Commons License 2009.02.15 0 0 78
Rendben, köszi! Áznak. :-)
Előzmény: Island* (77)
Island* Creative Commons License 2009.02.14 0 0 77

Mindenütt azt olvastam, hogy nem kell neki pára, takarás, végülis sivatagi....:)

 

Előzmény: TTNora (75)
vica46 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 76
Köszönöm mindkettőtöknek,papagájvirágom már van,sivatagi rózsám az megadta magát,keveset tudtam akkor róla, kiállitáson vettem nem soká élt,okát így visszamenőleg sem tudom,pedig megszoktak maradni a növényeim
Előzmény: Island* (72)
TTNora Creative Commons License 2009.02.14 0 0 75

Szia Island!

Köszönöm szépen a magokat, készülök az ültetésre. Elolvastam itt is minden sort, meg a gazlapot is megnéztem.

Szóval pár órára áztassam be, aztán dugjam be a földbe. Kell rá fedő, vagy utálja már ilyenkor is a párát?

 

taormina1 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 74
Föleg gyönyörü hagymákat, rizomákat árulnak olcsón a piacokon, azokat érdemes megnézni.
Előzmény: vica46 (71)
Kátya2 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 73
Szia! Én is teszek majd fel képeket hétfőn. Aranyosak, kikeltek. Hát történt egy kis baleset is, két magból 1kelt ki és a flakon rárakásánál kettévágtam, gyorsan ledugtam a földbe, 3 napja és képzeld, lehet , hogy csoda történt , hozza a kis leveleket, hihetetlen....:-))))
Előzmény: Island* (68)
Island* Creative Commons License 2009.02.14 0 0 72

Mindent, ami mozgatható! :))))

 

Jó csak vicc volt....igazándiból a te tartási lehetőségeid, körülményeid azok, amelyek meghatározzák, mit érdemes. Főképp a teleltetési lehetőségeid! Papagájvirágot kis cserepekben árulnak, ami akár kézitáskában is hazajöhet repülőn, de sok egzotikum magjait is meg lehet venni úgy, mint nálunk a répa vagy retek magját.....

Előzmény: vica46 (71)
vica46 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 71

Szia

 

Szeretném megkérdezni most fog menni egyik barátnőm Tenerifére , milyen magokat érdemes onnan hozni ,adnátok tanácsot?

szaguaro Creative Commons License 2009.02.13 0 0 70
Persze.
Előzmény: taormina1 (66)
E.Rika Creative Commons License 2009.02.13 0 0 69

Köszi, egyenlőre tőzegben vannak, de a többi amit a héten ültettem ők sóder-általános virágföld és tőzeg keverékben csíráznak majd........., ja és műa. tojástartóban.

Küldtem mailt.

Előzmény: Island* (68)
Island* Creative Commons License 2009.02.13 0 0 68
Gratulálok, helyesek!
Előzmény: E.Rika (67)
E.Rika Creative Commons License 2009.02.13 0 0 67

Az Islandtól kapott magocskákból fejlődő, hatnapos kis növénykék:

 

 

taormina1 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 66
Dithane is jó?
Előzmény: szaguaro (65)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.12 0 0 65
Jó az Ortnocid, a Zineb, bármi, ami Fuzárium, botritisz, ilyesmi ellen jó. A sütős száritással vigyázz, mert ha túlsütöd, nem veszi fel a vizet. Meg büdös is, körültekintően kell kiválasztani az időpontot a családi béke végett...
Előzmény: Island* (62)
E.Rika Creative Commons License 2009.02.12 0 0 64

Island! Én a sivatagi rózsák virágzását a leanderekéhez tudnám hasonlítani. A virágzás több hétig is eltart, természetesen a virágszín is fakul fokozatosan. Tartós a virág, azonban a nagy kánikulában nyáron ügyelni kell hogy a föld ne száradjon ki teljesen, mert a virág rögtön meghervad (akárcsak a leandreknél). A virágzás intenzitása is érdekes, a hőmérséklet emelkedésével nől és kb. júliusban van a csúcson akkor várható a tömeges virágzás, előtte és utánna már kevesebb  jelenik meg egyszerre. Én is meglepődtem a mikor még bent az ablakban ősszel is nevelt egy-egy bimbót, na meg most tavaszra is megörvendeztetett néhány virággal........

Majd írok privit!

 

Előzmény: Island* (61)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.12 0 0 63
Én se a macskáknak veszem, hanem a kaktuszoknak. A nagyja megy bele a kaktuszföldbe. A kényes gyökerüek nek meg simán is nagyszerű az ilyen ásványi talaj. Gránitmurvával összekeverve isteni. Ezek a növények alacsony szervesanyag- tartalmú, de magas ásványianyag-tart. talajokon élnek, ezt is igénylik, és sokkal kisebb az esélye, h. kirohasztod.
Előzmény: Island* (62)
Island* Creative Commons License 2009.02.11 0 0 62
Köszi a tanácsot! Van egy-két probléma a kivitelezéssel....ugyanis macska nincs, nem is lesz....esetleg az ún, "kétszer rostált" aprókavicsos sóder is jó? Gondolom a sivatagban is valami ilyesmi lehet, kevés agyagszemcsével keverve...

Mikrónk volt, de kidobtam, miután megtudtam, hogy például Svájcban már megtiltották a reklámozását is, ugyanis genetikailag módosítja az ételeket!

Úgyhogy marad a jó öreg gázsütő és esetleg az általad javasolt gombaölős (Orthocidos?) kezelés....:)
Előzmény: szaguaro (59)
Island* Creative Commons License 2009.02.11 0 0 61
Erika! Meg szeretném kérdezni, hogy a virágok kb. hány napig ilyen szépek, mennyire tartósak?
Előzmény: E.Rika (58)
Island* Creative Commons License 2009.02.11 0 0 60
Hajrá! Neked már biztosan sikerülni fog, mert már tudod mibe kell vetni, hála szaguaro tanácsainak!
Előzmény: grewia (57)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.11 0 0 59
Évek óta kirostált bio macskaalomba (zeolit) vetek minden ilyesmit, persze az apróba, amit kirostálok. Biztos van otthon egy tésztaszürő! Pár percre berakod a mikróba, és kész. Gombaölőszeres vizzel szivasd fel!
Előzmény: Island* (56)
E.Rika Creative Commons License 2009.02.11 0 0 58

Egy kis színfolt ebben a téli időben........igaz, halványabb virágszínnel:

 

grewia Creative Commons License 2009.02.11 0 0 57
 szia!sajnálom,hogy igy jártál,akkor nem is maradtak meg a kis növények?hát!ezek után én mire számithatok,ha neked sem sikerül?az viszont igaz,hogy nem kell tőzeg neki,valahol olvastam,hogy a növénynek homokos kavicsos,tehát olyan kaktuszföld ..féle kell .
Előzmény: Island* (53)
Island* Creative Commons License 2009.02.11 0 0 56
Köszi Szaguaro, Filippa.....akkor tőzeget elfelejteni......marad a homokos, perlites, kavicsos közeg.
Szerintetek érdemes sütőben fertőtleníteni?
Előzmény: szaguaro (55)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.09 0 0 55

Nekem nincsenek tul jó tapasztalataim az ilyen korai vetéssel, várd meg a márc. végét, amikor már fény is lesz. Ja, és kaktuszt. pozsgást NEM vetünk tőzegbe!

Különbség a dugvány és a magcsemete között, mindkettő 2 éves:

Előzmény: Island* (53)
filippaa Creative Commons License 2009.02.09 0 0 54

Szia,

azok a tőzeglégy lárvái lehettek. Nekem tavaly a scaevola palántákból kajáltak ki párat... :(

Előzmény: Island* (53)
Island* Creative Commons License 2009.02.09 0 0 53

Hát ez az én nagy bánatom.....elültettem 5 magot, 3 szépen ki is kelt, de.....nem mentek semmire és mikor hozzájuk nyúlok kijönnek a földből, valami átlátszó kis pici férgek mászkáltak a gyökerük helyén.....gondolnátok? Homok és tőzeg keverékben?

Szóval következő próbálkozásom előtt előmelegített sütőben lesz talajfertőtlenítés.....ez még az olcsóbbik mag volt, de ha egy drága hibridet vetek el és ez történik, azt hiszem még dühösebb lennék.....

Előzmény: grewia (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!