Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11681
  Hogy Neked milyen igazad van !!
Előzmény: Marcesz (11669)
td cdx Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11680
Sziasztok!
Igaz hogy ez nem szokott téma lenni, de hátha valakinek segít a Haszn. melegvíz rendszerének megépítésében.
Az építkezés során az egyik legjobb döntésem volt, hogy egy termosztátos tus csaptelepet szereltem fel. 120 literes rétegtárolóból kapja a melegvizet, és a HMV felhasználás előtt cirkuláltatva van. Rendkívül komfortosnak, és takarékosnak tartom.
A régi házunkban átfolyós melegítőnk volt, ahhoz képest ez egy álom.
Ha valakit érdekel, megpróbálok egy skiccet beszúrni.
nydrian Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11679
Ez jól hangzik... remélem, mind megbízható.. :-)
Előzmény: tgabika11 (11677)
juditus Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11678

Sziasztok!

A szieszta kályhánkról letőrt a kapcsoló. Hónapok óta keresek, de nem tudnak sehol segíteni. Hátha van itt valakinek ötlete, hogy hol keressem! A segítségeteket előlre is köszönöm!

tgabika11 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11677

Február óta.

Télen fűtötte az ablak nélküli lakást :)

 

Most meg már beköltözve csinál melegvizet és meleget :)

Álló Slim kazán, turbós, tetőn kivezetve, külön melegvíztárolóval, külső hőmérséklet érzékelővel, padló és radiátorfűtéssel.

Előzmény: nydrian (11656)
sjohn Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11676
Szép jó napot mindenkinek!
Elsősorban a szerelő Urakhoz lenne egy kérdésem: mégpedig , hogy jártukban-keltükben nem találkoztak-e olyan olyan üzlettel , ahol még lehet venni BOJTÁRSZELEP-et.Első kőrben kellene vagy 10 darab.
Minden megoldás érdekel!
Előre is köszönöm az esetleges segítséget.

sjohn
G-lader Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11675
Ha kijött a szerelő utánna mindenképp beszélek a volt tulajdonossal mégegyszer. (Első körben azt mondta hogy nem talál ilyen engedélyt).
Szellőzés: Van 1db kb.15x20cm-es szellőző a fürdőszoba felé, és van 2db kb. 20x25cm-es szellőző az előszoba felé. Az előszobába kb 2 méterre a WC-től viszont fut egy légvezeték amin van 2db kb. 10x15cm-es szellőző, ahol érzésem szerint valahonnan friss levegő jön, de még nem sikerült pontosan kinyomoznom hogy honnan jön az a légvezeték...
Előzmény: Marcesz (11673)
Marcesz Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11674

Nyilván jól működik, és megbízhatóbb, mint a gázfűtés (legalábbis a berendezések tekintetében), ezenkívül viszonylag olcsóak a készülékek, nem kellenek szakvélemények, engedélyek (de kell neki egy jó erős villanyóra, 1 fázis nem elég).

 

A probléma csak az, hogy közel 4-szer annyiba kerül, mint a gázfűtés...

Előzmény: belepofazok (11670)
Marcesz Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11673

Szerintem közben érdeklődj a régi tulajnál, hogy keresse elő az engedélyeket stb. Azért, mert ha tud ilyet prezentálni, és az akkori szabályoknak megfelel a rendszer, igazából a gázművek nem kötelezhet téged semmire. Ha viszont nincs, és tényleg komoly problémák vannak a rendszerrel, egy kazánszakszervizesnek elvileg hivatalból le kellene zárnia a kazánodat - bár erre szerintem csak extrém esetben kerülne sor, meg amúgy se ellensége a pénzének, ha egyszer meg akarod bízni.

 

A kazánod honnét kapja a levegőt? Van-e és hova néz a szellőzőnyílás abban a helyiségben, van-e bármilyen ventilátoros szagelszívó, esetleg túlnyomásos szellőztetés (ami nem elszív, hanem befúj)?

Előzmény: G-lader (11671)
Fido Dido Creative Commons License 2006.10.25 0 0 11672
"Mi benne az, ami nem helytálló?"

 

Az, hogy egy alb@szott, rosszul méretezett rendszert hasonlít az általa preferált, ideálisra méretezetthez. Ez így nem korrekt.

Előzmény: krezidiesel (11648)
G-lader Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11671
Sziasztok,

köszi a sok választ, és hozzászólást, de a kérdéseitekből csak annyit tudok megválaszolni hogy szerintem nem zárt égésterű, mivel ha alánézek látom a lángokat. (sorry, de tényleg nem értek ezekhez a dolgokhoz)
Meghánytuk vetettük a dolgokat (máramennyire ezt meg lehet), és holnap kérek jövő hétre egy időpontot egy szerelőtől (hogy jó-e azt nem tudom megítélni, de a gázszolgáltatónál is szerepelt mint partner, meg egy csomó kazán márkaszervíze, meg ha jól láttam tervezést is vállal) majd Ő felméri hogy mi a helyzet, aztán ha azt mondja hogy szabálytalan akkor irány a gázszolgáltató és a lakás eladója.
Ha esetleg tényleg új kazán kellene az mibe fáj (jelenleg a lakásvásárlás, költözés, stb.. rendesen megcsapolta a kasszát) ?Milyen lehetőségek lennének?
Előzmény: Marcesz (11663)
belepofazok Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11670

Tisztelt Fórum,

 

elektromos fűtés ügyében írok, remélem jó helyre. Érdeklődnék, hogy kinek mi vele a tapasztalata. Mennyire költséges, jól működik-e, stb. Minden tapasztalatot várok!

 

Köszönöm!

Marcesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11669

Hát ez az, a jó szakemberrel kezdted. Nálam ez maradt ki, pontosabban bíztam más ajánlásában. Egyébként sokkal rosszabb a helyzet, mert a mi gázosunk (a szó minden értelmében az) nem lelkiismeretlen, hanem tudatlan és trehány, bár a minden hibát megmagyarázós hazai átlagszakember szintjét azért hozza...

 

De azt fenntartom, hogy attól a több mint 100 ezer forinttól, amit elszórtam (és el fogok szórni) szakvéleményekre, engedélyekre, semmi nem lett biztonságosabb, illetve akár fel is robbanhatna holnap. Elvártam volna, hogy 35 ezerért másszanak fel a tetőre, és valóban ellenőrizzék a légtömörséget, 20 ezerért valóban mérjenek rá az egyenpotenciálra, és újabb 35 ezerért ne nekem kelljen a gáztervezővel diskurálnom a nyomás-léghozam görbékről. Ez az egész inkább azt erősíti meg bennem, hogy a szakvéleményesdi azért létezik ebben a formában, mert néhány ember jóléte erősen függ tőle.

Előzmény: monyesz (11668)
monyesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11668

Ezen a Földön élek, nem mondasz újat ! :) És igazságod is van...

 

De én onnan indítottam, hogy először irány a szolgáltató, és szerezz egy jó gépész tervezőt (és az feltehetően hoz magával egy jó szerelőt is). Az nem baj hogy a szakemberek ismerik egymást és egyik a másiknak adja a kuncsaftot, a baj hogy ha lelkiismeretlen emberek kihasználják más tudatlanságát, tájékozatlanságát.

Ehhez járul, hogy emberek bizonyos rosszul felfogott érdekükből nem hajlandók mindig szabályosan csinálni a dolgokat és akkor megkenéshez folyamodnak, ezzel táplálva ezt a módszert. Tehát ehhez a dologhoz is két hunyó kell...

 

Mellesleg én - bár sok mindent el tudtam volna intézni tavaly - fogtam egy jó gépészt, és végigcsináltam szabályosan a dolgokat. Persze én is kontrolláltam azért a dolgokat, a radiátorokat pl. én (is) méreteztem.

Előzmény: Marcesz (11664)
monyesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11667
De azért célszerű lenne cserélni, mert tényleg nagyon kicsi az a légtér, és ha bekapcsolják az elszívót, akkor még a kéményt is visszaszívja ne adj isten !
Előzmény: Marcesz (11663)
monyesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11666
Zárt égésterű készülék kell, tehát az égéshez szükséges levegőt kívülről kell kapnia (legtöbbször ez két koncentrikus csövön keresztül oldható meg, egyiken szívja a levőt, a másikon távozik az égéstermék).
Előzmény: G-lader (11661)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11665
Maga a kazan is egy nagy fos (bocs nekem is ilyen volt) hogy ne csak arra készülj hogy kicsi a légkobméter hanem arra hogy hogy 1-2-3 even belül futés nelkul hagy majd.
Előzmény: G-lader (11661)
Marcesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11664

Monyesz, nem akartam múltkor kötekedni, de talán az előbbiből is látszik, hogy az általad ajánlott "kijárt szolgálati út" kenőpénzzel van kirakva, lehet, hogy te ezt a másik oldalról nem látod, de attól még így van.

 

Ha kéményseprőkkel csináltatod a gázszerelést (alattunk lakó), gond nélkül kapod a szakvéleményt a kéménybélelésről, akkor nem hiányzik nekik a tetőkibúvó, se a járda, és még a gázmeót is intézik, mert a haver ott dolgozik, és tudják, mennyivel kell megkenni. Ha "csak" szakvéleményért hívod őket (ez vagyok én, ugyanarról a kéményről van szó), és nagy nehezen kijönnek, 35 ezret fizetsz azért, hogy a konyhában állva írja be a jegyzőkönyvbe a szivárgási értéket, számlát pedig nem adnak, mert "körülményes". Aminek persze előzménye, hogy a kerületi barom kijön, és vidáman adja az "életveszély" figyelmeztetést, persze pár hónappal előtte ő írta alá a papírt, hogy a hatályos szabályozásnak a ház minden kéménye megfelel, és mindemellett egy szót sem szól arról, hogy egyébként kéménybélelés ügyében ő (mint mezei kéményseprő) nem is kompetens.

 

És akkor még nem is beszéltem a felelőtlen gáztervezőkről (szerintem óriási felelőtlenség az is, ha túlméretezik, és rossz helyre teszik a légbeömlőt), és a tudatlan gázszerelőkről.

 

Szóval én úgy döntöttem, hogy először és utoljára járom a "szolgálati utat", ennyi nekem elég volt a szakemberek ámokfutásából, sokkal jobb és biztonságosabb (!), ha kerít az ember egy valóban megbízható gázszerelőt, a többit pedig leszarja. Kisebb, társasházi lakás esetén valószínűleg gépész- vagy gáztervezőnek sincs túl sok értelme.

Marcesz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11663

CAI (kéményes) vagy CSI (turbo) kivitel? Nem mindegy. Bár valaki hozzáértő nyilván megmondja, szerintem itt nem a helyiség légköbmétere számít, hanem hogy biztosított-e a megfelelő légáram, az is csak az előbbinek kell.

 

A szabálytalan barkácsbekötés egyértelműen az előző tulaj felelőssége, ha viszont "hivatalosan" készült, papírral, szakvéleménnyel stb., akkor nem. A GMBSz nem hatályos visszamenőlegesen, tehát ha a gázmeo óta nem történt lényegi változás a berendezésekben és a nyomvonalban (tehát annak idején szabályos volt minden), a Gázművek sem kötelezhet semmire.

Előzmény: G-lader (11661)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11662
Együtemben a készüléket is cseréld le, mert az a tipus 2-3 éven belül hajlamos a javíthatatlan tönkremenésre.....
Előzmény: G-lader (11661)
G-lader Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11661
Sziasztok,

abszolút nem értek a gázkazánokhoz, meg ilyesmihez, de ma ért egy kellemetlen meglepetés.
Storry röviden:

vettünk egy használt lakást egy társasházban, amiben a melegvizet és a fűtést egy Beretta Ciao oldja meg. Átírás után a gázmű kijött kötelező ellenőrzésre, és megállapították hogy a kazánnak nem elég a légtér. WC-ben van, ami kb. 3 légm3. Szóval ilyenkor mi van? Mit lehet tenni? A történethez még annyi tartozik hogy régen a WC egyben volt a fürdővel (így megvolt a 8légm3), de le lett választva a WC, továbbá a kazánt az kötötte be 2003-van, aki akkor az egész társasház kéményét felújította.
A gázmű oldalán olvastam hogy az ilyen (valószínű szabálytalan) bekötés az eladó felelősége. Ilyenkor ha szét kell emiatt bombázni a fürdőt, WC-t akkor ez őt terheli,
Esetleg létezik más alternatív megoldás (47m2 az alapterület).


Szóval ha valaki tud valami jót szóljon...
Emi2 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11660
Kéményes lesz, bruttó ár.
Előzmény: nydrian (11659)
nydrian Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11659
Az ár nettó v. bruttó? Mennyi lesz a kémény? (márha zárt lesz)
Előzmény: Emi2 (11657)
nydrian Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11658
Nekünk is ez a tipust ajánlották. Remélem, h jól döntöttél, mert én is hajlok a Baxi felé... Zárt égésterű lesz? Drukkolok, h jó legyen. Majd írd meg, h mik a tapasztalataid :-)
Előzmény: Emi2 (11657)
Emi2 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11657
Szia!
Valószínüleg holnap,Baxi Nuvola 60 literes tárolóval 262.000.- Pécsen.
Én 2 hónapot vívodtam rajta, de a hétvégén már nem bírtam tovább a feszültséget :)), és eldöntöttem, hogy Baxi lesz és kész!!!Gázszerelőm szerint bölcsen döntöttem... :))
2 hét múlva helyezzük üzembe. Majd beszámolok a tapasztalatokról.
Előzmény: nydrian (11655)
nydrian Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11656
Örülök, h van egy személyes tapasztalat is :-) Mióta használod?
Előzmény: tgabika11 (11652)
nydrian Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11655
Szia!

Köszi a választ. Nem egy szerelőnk van? Csak mert nekem is ezt mondta... :-) Pontosabban a gépész mondta, h a Junkers nem annyira jó, és a Baxi most remek választás lenne, mert jó az európai piacon is, és az ár-érték arány is magasan a legjobb... Én most ismertem meg ezt az embert, de hozzáértőnek tűnt... Kíváncsi leszek a majdani tapasztalatidra. Mikor veszed meg a kazánt? És konkrétan melyik tipust?
Előzmény: Emi2 (11654)
Emi2 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11654
Szia!
Ez a kazán dolog érdekes nálunk. A gázszerelőm Baxi mellett van, Junkersre meg azt mondta, hogyha sok pénzem van vehetem, mert pár év múlva cserélhetem...Én megmondom őszintén bízok a szerelőmben, és Baxi lesz. De ha X Jakab lenne a szerelőm, akkor lehet, hogy az ellenkezőjét mondaná. Majd kiderül..
Előzmény: nydrian (11618)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11653
Mióta üzemel, gond volt-e vele?
Előzmény: tgabika11 (11652)
tgabika11 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 11652

Nekem Baxi állókazánom van.

Baxi Slim.

Amikor kijöttek beüzemelni fótról, azt mondták, hogy végre valaki nem a név után vett kazánt, hanem a tudás alapján. Szóval nagyon dícsértek, pedig nem is tőlük vettem, hanem aki tanácsokat adott a fűtési rendszeremhez, ő javasolta.

Szóval a Baxi olasz, de a JÓ kategóriából!

Nekem eddig egy rossz szavam sincs rá :)

Előzmény: nydrian (11638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!