Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10969
Én is ettől tartok...
Előzmény: enginer (10968)
enginer Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10968
Szerintem ennek a "mesternek" az a digitális termosztát, aminek olyan kijelzője van, mint a "karcórának", analóg meg az amit tekerni lehet csak.
Előzmény: monyesz (10964)
enginer Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10967
Elsőre olcsóbbnak tűnik a normál szelep amit a "mestered" ajánlott.
Aztán rájössz, hogy hülyeséget beszélt, mert a termósszelepet is tudod ugyan úgy tekergetni termófej nélkül is, de a normál szelepre nem tudsz csak komplett szelep cserével termófejet szerelni.
Az is csak egy dolog, hogy hetekig lesegetheted az 1,50-re szerelt hőmérőit a beszabályozáshoz, de amikor változnak a külső viszonyok kezdheted elölről az egészet. Vagy olyankor kijön a "mester" állitgatni?
Előzmény: tom_jbm (10963)
enginer Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10966

Én úgy tudom, hogy hagyományos gázflexi csövet már csak akkor, fogadnak el, ha van elötte biztonsági szelep.

Biztonsági szelep nélkül csak GEBOflexi lehet.

 

Előzmény: xpolgartars (10957)
monyesz Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10965
Amúgy a kombi kazán nem modulációs ?
Előzmény: tom_jbm (10963)
monyesz Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10964

Mert az RAA20 nem digitális ? A beállítása analóg ugyan, de szerintem a kimenő jel a kazán fele digitális: fűts vagy ne fűts ! Viszont nem lehet programozni, 1 fok kapcsolás értéke (a 0.5 fok elfogadott manapság egy jó termosztáttól).

Amit a termoszelepekról írsz, az elég speciális esetben lehet csak igaz. Pl. te beállítod napsütéses időben a szelepet, de ha nem süt, akkor keveset fog 'átengedni' és hideg lesz.

Tudtommal a folyadékos termofejek jobbak, vegyél Honeywell-t, az az egyik legjobb. Kérdés, hogy fel lehet-e rakni a radiátoraidra ?

A két helyből szerintem egyre érdemes termofejet rakni.

Előzmény: tom_jbm (10963)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10963

Kérdésem: SD fali kombi kazánunk van, szerelő azt mondta nem érdemes digitális termosztátot berakni, ezért Siemens RRA20-ast vettem. Termosztatikus fejről is lebeszélt, a normál szelep (STAR radiátorok) 4 és felet fordul, vegyek x db bolhapiaci egyforma hőmérőt, tegyem a szabályozandó helyiségekbe 1,5 méter magasan és tekerjem a szelepeket, majd fél óra múlva látom a hatását. Igy be lehet lőni a rendszert néhány nap-1-2 hét alatt. Eco a dolog.

 

Olvastam lentebb, hogy termofej analóg szabályozás. Elmentem nézni viasz betétes volt a boltban. Mivel a konyha a lakás központi helye, illetve az előszobában van a számitógép és hozzá tartozó minden kütyű igy sokat ülök ott. Előszoba nyitott folyosóra nyilik, bár hátam mögött 1 m-re van egy radiátor. 

Kérdezem szakértő kollegákat, érdemes-e oda 2 termofejet fenti helyekre tenni. Ha igen melyik a jobb a viaszos vagy folyadékos?

Továbbá - bár anyagilag 0-n állunk a lakásfelujitás miatt - fogadjam el szerelőnk tanácsát, vagy érdemes-e digitális termosztátra cserélni - később - analógot.

Tudom mit ajánl SD, letöltöttem adatlapokat, ismerem feature-t mindhez.

yipi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10962
"

2.3.3. Csatlakozó és fogyasztói vezeték korrózióvédelme

Acélcsnél olyan helyen, ahol a cs teljes felületéhez szerelt állapotban nem lehet hozzáférni, a csövet a

felszerelés eltt korrózióvédelemmel kell ellátni, a használatbavétel eltt az összes csfelület

korrózióvédelmérl gondoskodni kell. A korrózióvédelem megfelelségérl a csatlakozó és fogyasztói

vezeték teljes élettartama idején folyamatosan gondoskodni kell. A korrózióvédelem történhet festéssel,

fémbevonattal, manyag bevonattal. A szabadon szerelt vezetéket a szállított közegnek megfelel sárga

színre kell festeni, vagy színjelöléssel kell ellátni. A színjelölés lakó- és kommunális épületeknél nem

kötelez.

- Rézcsnél annak elvakolása esetén kell gondoskodni korrózióvédelemrl.

- Hagyományos módszerrel szerelt acélcsvezeték esetén a passzív korrózióvédelmi eljárásokat kell

- Minden falban vakolattal eltakart acél csvezetéket az elvakolás eltt passzív korrózióvédelemmel kell

Előzmény: yipi (10960)
monyesz Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10961

A GMBSz letölthető, biztos rosszul kerested a neten.

http://www.mbf.hu/szakbizottsag_gaz.html

http://www.gmbsz.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=2

 

A flexi cső nem tiltott, de egyrészt a a fajtája, másrészt a cseréje, harmadrészt az elvezetése is között. Valószínű, hogy a most fennlevőt érdemes lenne kicserélni (2 évente biztos), aztán a készülék háta mögött nem mehet el, és már csak szelepest szabad felrakni, ha jól tudom. Mindezeket figyelembe véve nekem tavaly fixre kötötték a szerelők...

 

A falban menő csőnek nézz, illetve kérdezz utána ! Nem hinném hogy kivésetik veled a falból, ha anno szabályosan lett berakva. Ha szabálytalanul, akkor viszont biztos hogy ki kell szedni.

Előzmény: xpolgartars (10947)
yipi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10960

hi!

 

elméletileg engedélyezett a falban lévő gázvezetékek szerelése, csak, mint a villanyvezetékeknél, minden iránytörésnél, egy villanydobozt kell elhelyezni. ez az országos irányelv, ettől a helyi szolgáltatók követelményei természetesen eltérhetnek...

 

yipi

Előzmény: xpolgartars (10955)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10959

Elküldtem a levelet a Gázműveknek.

Ha jön válasz, szívesen megírom itt, a többi topictárs okulására.

Előzmény: Fido Dido (10958)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10958

Érdemes lenne a kérdéseidet a helyileg illetékes gázszolgáltatónak föltenned. A mi gépészünknek is tudtak újat mondani, annyi minden változott most. Kicsit túl lett biztosítva a dolog, a sok CO mérgezésre hivatkozva.

Pl. konyhába már motoros légbefúvás kell a szagelszívó berendezés miatt, stb. Kicsit házós dolgok.

Előzmény: xpolgartars (10957)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10957

Nem tudom -- hol nézzem meg?

Google nem sokkal vitt előbbre...

Igazából az újracsövezést szeretném elkerülni (már persze csak akkor, ha gáztömörnek bizonyul a csőszakasz majd a vizsgálatkor).

A flex-cső fixre cserélése pénzben is, szervezésben is sokkal kisebb gondot jelentene.

Erről a D-pontról még nem hallottam...

Még egy gondolat:

Érdemes méretre csináltatni csövet? Hisz' a nyomásmérést-vizsgálatot végző mester beleköthet abba, hogy azt nem szakember rakta be. Vagy nem?

Előzmény: Fido Dido (10956)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10956

A szigorításoknál az a fő probléma, hogy minden egyes módosítás, csere utáni engedélyezésnél az új szerint követelik meg a dolgokat. Nem tudom, hogy a falban menő csőre mennyire ugranak, de én nem sok ilyennel találkoztam eddig.

Létezett olyan szabvány, ami szerint falban is vezethető volt?

Előzmény: xpolgartars (10955)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10955

Azt el tudom képzelni, hogy az újonnan létesített gázvezetékek esetleg már tényleg csak falon kívül mehetnek. De nagyon nehezen tartom hihetőnek, hogy minden, a falban lévő csövet ki kellene cibálni onnan (illetve újra kellene csövezni azokat a lakásokat).

A megkérdezett gázos sem volt egyértelmű ebben.

A Gázművek honlapján nem találtam erre vonatkozó utalást.

Pedig kéne lennie.

Szerintem...

:-)

Előzmény: Fido Dido (10953)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10954

Most változott egy csomó szabvány. Ha nem fogadja el a flexibilis csövet, akkor a legközelebbi szaküzletben (pl. D-Pont) csináltass méretre réz gázcsövet. Előírás, hogy réz gázcsövet csak roppantós csatlakozóval vagy ezüstónnal forrasztva lehet szerelni. Ezért érdemes szakemberrel csináltatni. Pár ezres tétel.

Előzmény: xpolgartars (10952)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10953
Ezt sajnos nem tudom. Nálunk a gáztervben mindenhol falon kívüli van.
Előzmény: xpolgartars (10951)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10952

A gázos mondotta volt, állítólag.

A nejem beszélt vele, így nem tudom, ez konkrétan hogy hangzozz el.

Csak furcsállom...

Előzmény: Fido Dido (10950)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10951

OK - köszönöm.

 

Az első kérdésre mi lenne a válasz?

Szabálytalan a falban vezetett cső?

Alig hinném...

Előzmény: Fido Dido (10950)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10950

Értem.

Miért lenne szabálytalan egy flexibilis gázcső? Az is túl van méretezve, tehát bírnia kel az ellenőrző túlnyomást.

Előzmény: xpolgartars (10949)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10949
Mindenkinek egyéni órája van.
Előzmény: Fido Dido (10948)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10948

A háznak közös (egy) órája van, vagy lakásonként külön?

Ha egy, akkor simán el kell zárnod a lakásban lévő csapot a mérés idejére.

Előzmény: xpolgartars (10947)
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10947

Kedves Szagértő Topictársak,

 

a társasházunkban felszálló gázvezeték- és óracsere lesz.

Ez kb. kéthetes gáztalanságot (kibírható) jelent.

Ezt követően, az új gázórák felrakása előtt a gázszerelő kiméri, hogy a gázórától a lakásban lévő (egyetlen) fogyasztóig tartó vezeték tartja-e a nyomást vagy sem.

Ha nem, akkor természetesen vezetékcsere kell, ez világos.

Kérdésem:

Ha a lakáson belüli vezeték nyomástartónak bizonyul, vajon akkor is ki kell-e cserélni azt pusztán azért, mert a vezeték a falban megy?

Másik (kisebb) kérdésem:

Szabálytalan-e az, ha az említett egyetlen fogyasztó, egy Karancs gáztűzhely (egyébként anno szakember által) flexibilis gáz-bekötőcsővel lett bekötve?

(Ha igen, akkor nem értem, miért árulnak egyáltalán flex-bekötőcsövet gázhoz?)

 

Köszönettel:

 

xpolgartars

 

Villmer Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10946

CsRob1 - monyesz !

Köszönöm !! Értem. Megvilágosodtam :)

ppmr Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10945

Bonyolult átalakítani az egészet? Szét kell verni hozzá a falat újra, meg ilyenek?

Nem lesz beretta beszerelve, csak kíváncsi vagyok, hogy ez nagy meló- e.

Előzmény: monyesz (10944)
monyesz Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10944
Ha tényleg időben szóltál, akkor ne foglalkozz vele ! A kivitelező ne legyen már olyan hülye hogy azt csinálja amire direkt mondják a 'nem'-et !!!
Előzmény: ppmr (10943)
ppmr Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10943

Sziasztok!

A kivitelező úgy tervezte (hiába szóltunk, hogy nem), hogy beretta kazánt tesz be. Most ennek megfelelően csinálták meg a 'kötéseket'. Nehéz ezt átalakítani más kazánhoz?

Hörpi Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10942

Szóval mégis jogosak az aggodalmaim... A terven 10-es fal van, és annak a mélyégébe került volna a cucc, de ezek szerint csak előfalazni kell. Vagy eleve rakjunk teljes magasságban vastagabb falat? Attól félek, hogy az elszívót nem lehet alacsonyan elhelyezni...

 Azzal nyugtatom magam, hogy a fali WC rövidebb a talpasnál, hátha nem foglal majd annyival több helyet.

Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10941

Nerm szabad nagyon túlbiztosítani! Egy kazánnak a kb. 90%-os hatásfok az ideális.

Előzmény: isaba (10936)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.07 0 0 10940
A Geberit elszívós cucca 12 cm mély.
Előzmény: Hörpi (10937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!