Keresés

Részletes keresés

borcsi555 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5600
Hú, köszi szépen!!! Igen olyan mint a tiéd, emlékszem, egyszer régen te is tettel be róla képet.
Előzmény: Caitlin (5599)
Caitlin Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5599
kozben megkerestem. pont olyan, mint az enyem. szolok ha megis kerne a csaj az enyem helyett, jo?
Előzmény: borcsi555 (5597)
Caitlin Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5598
pontosan milyen a pc kocsid? az enyemet meg akarta venni vki, de mi meg nem adjuk el.
Előzmény: borcsi555 (5597)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5597
Sziasztok! Vagyunk mi is csak sok lett a teendő mostanában.
Először is: Shaish, biztasson az a tény, hogy én mostanra nagyon jól vagyok, se hányinger, se fáradtság, csupa energia, épp csak a hasam nő, amúgy éeszre sem veszem a terhességet. Emlékszel mennyit panaszkodtam még pár hete:)) Noja és Csabi a koránkelők. Télen fél 8, majd 7, mostanában fél 7, tegnap és ma 6!! tuti azért van, mert hamarabb jön a reggel, rajtunk már csak a tavaszi átállítás segít.
Matyi nagyon szép fiú!! Pc kocsit én nem tudom eladni, senkinek nem kell:( Kismica, vidékiek vagytok, hogy sosem voltatok még talin?
Samu, ez az influenza kiszámíthatatlan, lehet, hogy holnapra elmúlik és lehet, hogy még egy hétig eltart.. Gyógyuljatok! Peti is!
Noja is vavavázik a kutyákra, hamizik a kajára és happ, ha tüsszög vki. Néha viszont kikészít a nyafogásával, nem tudom, hogy csak a lányok nyafogósak vagy a fiúk is. Mert ha ők nem, akkor most fiút szeretnék:)
Caitlin Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5596
fogar: bolcsi nem trivialis, mi tavaly tavasszal iratkoztunk fel az iden oszi kezdes varolistajara. erdemes korulnezni a kornyeken. ha nem dolgoznod kell visszamenni, csak pl. otthonrol akarsz dolgozni akkor a bolcsodekben mukodo jatszohazaknak. nem minden bolcsi uzemeltet ilyet. ha igen akkor jellemzoen 9-13ig lehet ott a gyerek, es olyan 7-800 ft/nap. en egyebkent lebeszelnelek a bolcsirol ha nem feltetlenul szukseges :)
.
bolcsibe iratashoz kell munkaltatoi igazolas.
kismica Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5595

No, ez lemaradt: Matyi pocak hintázik:

 

 

 

Ébredés után...
kismica Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5594

Kb. ugyanannyit forgatok vissza, mivel mindig eladom a korábbi kocsit :) A legtöbbet a Pierre Cardin-n buktam, nagy lecke volt. (Most különös frekvenciával adok el mindent, amit nem használunk/nem szeretjük és majd költözés után veszek újat...)

 

A Trophy pl. mosogatógéppé fog átváltozni :)))

Előzmény: Fogár (5577)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5593

Balázsnak boldog hófordulót!

 

Nem nagyon érek rá visszaolvasni, ma párom névnapja van, este moziba megyünk, addig még főznöm kell... majd hosszú hétvégén jelentkezem...

ha jó idő lesz, megyünk valamerre... János-hegy, libegő? gyerekvasút? majd kitaláljuk...

 

Mindenkinek kellemes pihi-napokat addigis!

 

Jövő héten mi is szívesen mennénk talizni :)

shaish Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5592

Na, nálunk ez a kézfogás nem akar menni, fogja magát és tekeregve leül...mint Domi, ha jól emlékszem:)).

Egyedül bezzeg pocsolyán át irány a markoló....én meg futkosok utána. De van hogy inkább csak a kertben terelgetem, ott könnyebb, csak a virágaimat kell megvédeni és a terasz a tiltott rész (amíg nincs korlátja..).

 

Kültéri tali jól hangzik, bár ez már nem a tavalyi "pléden a gyerek alszik, anyuka beszélget" stílusú lesz ha jól sejtem:))).

Hihi, elképzeltem a sok kis csimotát meg magunkat egy parkban....vmi zártabb rész kellene asszem:)) egy klassz játszótér pl, vagy Csabi imádta az állatkertet, gondolom a többieknek is bejönne....

Ötletek?

Jóidőt rendeljünk!!!

 

Előzmény: Fogár (5591)
Fogár Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5591

:))

hihi

Kispesti :)

 

a belvárosban én szigorúan térképpek közlekedek,ahol fel van tüntetve merre egyirányúak az utcák :)---úgy nem vészes,csak mindig útvonaltervem van,h merre menjek

 

Janka óvatos...bezzeg a fogom a kezét száguld

 

lassan lehet vm kültéri talit is szervezni....sőt,már jobban is élveznék a pockok is,meg mi is.

 

 

Előzmény: shaish (5590)
shaish Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5590

Köszi! Lehet h szükségem lesz rá, először szétnézek itt a környéken, hogy ne kelljen messzire menni...megcsinálom az elméleti részeket, aztán reszkessetek, bár inkább én reszketek.....de ha belejövök biztos jobb lesz...

Igen, már egy gyerek+pocakkal is nehezen tudok innen kimozdulni, hátmég kettővel. De majd csak bepakolom őket a kocsiba és megyünk is:). Na jó, nem rögtön a legrdurvább belvárosba, de a környéket felfedezzük....

 

 

Ilyen időt akarok most pár hónapig, aztán kis nyarat, csak hogy ki ne maradjon....

 

 

ÓvatosJanka majd jól meglep nemsokára, aztán leshetsz!:)

 

Előzmény: Fogár (5589)
Fogár Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5589

jogsihoz hajrá :)

ha gondolod, tudok egy jó oktatót!...apósom oktató :D

hidd el...sokkal kényelmesebben tudsz majd jönni-menni...pláne 2gyerkőccel

 

ez az idő fenomenális

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: shaish (5587)
shaish Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5588

A kis dömperes:

bár itt még hűvösebb volt, majd ma csinálok jóidős fotókat is...

 

shaish Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5587

Sziasztok,

 

Élünk ám még, csak időm kevés....bár a fiam gondoskodik róla h jó korán keljek (6 körül...grrr..) hátha aranyat lelek.....na azt eddig nem sikerült, ellenben kissé hulla vagyok. Az úrfi napközben gyönyörűeket szundít, éjszaka is alszik szépen, de vmivel 6 után ébresztőt fúj:DD. Dumál, huzogatja a zenefántot, kb fél óra alatt mi is összekaparjuk magunkat, addigra pont begurulna h namivanmáááár, úgyhogy felkelünk, nincs mese....ja, meg redőny sincs még mindig...talán csüt....meglátjuk.

 

Képek annyira jók! Nagyon sokat változtak a babák, Matyi is milyen nagyfiú!

Domi:) nagyon édes..

 

Lehet h rászánom magam a jogsira, még szülés előtt...utána asszem évekig esélytelen lenne egy ilyen akció....hát kicsit még rugdosom magam, aztán hajrá...

Férj megígérte h kocsit is kapok, csak csináljam már:)).

 

Csabim egy mosolygombóc, egész nap a kertet edzi:)), pakol, dömperezik, próbál kismotorozni (még van hova fejlődni:)), labdázik, szóval kint csudavilág van, pláne ilyen szépséges időben.

A babakocsiban is jól elvan, gondolom kellőképpen lefárasztja magát egyéb mutatványokkal....sokat sétálunk, néha totál hulla vagyok mire hazaesünk....ő meg elkezd pörögbni ha kikerül a kocsiból.

Hát álomkór+hányinger eléggé elveszi az energiámat, ezek mellé az egyévesem már csak grátisz:)). De nemsokára totál szuper kispocis anyuci leszek, punktum, így kell lennie!!:))))

 

Próbálok vmi képet elővarázsolni, a sorozattal még várok, mert a réi képek máshol vannak....

 

Nagyon szép tavaszi napot mindenkinek!!!

kismica Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5586

:) A keréktávot neeeem... Viszont kb. fél napig rugdostam az alját, aztán rájöttem, hogy nem jól tolom (na ja, a Trophynak hosszú a tolókarja): kicsit előrébb kell tolnom (ez elég világos?) és akkor kicsit sem érek hozzá, no akkor állt be a végleges szerelem :))) És egyszerűen élvezem, hogy végre mindenhová be tudok menni, kisboltokba is és a belvárosba is... És a padkákra is olyan jól felmegy. Kicsit féltem a külön tolókartól, de kiscserkész szavamra jobb az egybe-kartól, semmi erőfeszítés nem kell... Szeretem és kész :)))) Maclarean-tudósítás off

 

Viszont rajtam kitört a tavaszi fáradtság, egyész nap alig élek az álmosságtól, pedig este 10-kor már alszunk, mióta eladtuk a TVt...

Előzmény: MyBaby (5585)
MyBaby Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5585
Ha a keréktáv is, esküszöm elgondolkokdnék rajta:-))))))

Jó a fotó, szélfútta pofa!
Előzmény: kismica (5584)
kismica Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5584

Állítható a tolókar-magassága :)

 

Tegnapi:

 

 

Éljen a tavasz!
Előzmény: MyBaby (5582)
Fogár Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5583

:)

ja igen...te is elég magas vagy, meg én is...nekem is necces némelyik kocsi, mert szinte le kéne hajolnom hozzá...

ezért jó,h annyi félét gyártanak...csak már sokszor nem tudják mit kérnek el pár alumíniumdarabért :)))

Előzmény: MyBaby (5582)
MyBaby Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5582
Sziasztok,
a kétnyelvűség miatt kezdenek el késöbb beszélni. Számomra csodálatra méltó, hogy a két nyelvet teljesen különválasztják.
Ha otthon maradtunk volna, én is terveztem az idegen nyelvű ovodát. Én is a németet gondoltam ki.
Amúgy ha jól emlékszem 10 éves korukig tudják a leggyorsabban felkapni az idegen nyelvet.

babakocsi (muszály hozzászólnom!): a ML biztos nagyon klassz babakocsi, jó az elgondolás. De nekem az egyik fő szempont volt, hogy ne görnyedve toljam és ne rugjak bele a kerekébe.
Amúgy én sem gondolom, hogy bármikor a hátamra akarnám venni. Quinny hihetetlenül tágas , a könyve szerint 20kg-ig / 4 éves korig jó.

Egyébként itt kint olyan nagy gyerekeket is babakocsiban szállítanak. Gondolom, hogy ehhez nyagyban hozzájárul, hogy a gyerekeket mindenhova viszik, esti programokra is.
A közeli városban egy esti programnál is 2m-enként babakocsiba ütközöl.
A gyerekek biztos jobban megszokják és gyakrabban alszanak benne , egy elhúzódó program után.

Hanka a múlt héten kezdte , hogy bútorra támaszkodás nélkül ahol éppen van, ott áll fel. Egész jól megáll egy két másodpercig. Bútorokba kapsazkodva szépen halad.

Mindenkinek szép napot!
Holnap jönnek látogatóba a gyerek keresztszülei, velül ünnepeljük a szülinapot.
Náluk is úton van az első baba, ha minden igaz ma talán megmutatja, hogy lány vagy fiú.
Annyira kiváncsi vagyok!

Fogár Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5581

ja,értem.

mondjuk elég speciális lehet nektek.

 

pont ma egy bnőm mondta,h be akarja iratni majd18hósan a kislányát német nyelvű bölcsibe.

 

náluk mindketten magyarok...egész család magyar...otthon magyarul beszélnek.

 

ez így jó lehet? én valahogy nem hiszek benne...én félnék,h még azelőtt bezavarok a gyereknek mielőtt bármilyen anyanyelv ráragadna amit viszonylag helyesen használ és ért.

 

 

 

 

 

toria,ha vagy

úgy néz ki,h ősztől megpróbálkozunk a bölcsivel (feltéve ha lesz hely...amire kb 1% esély van :) )

ha tudsz arról,h kb miket kell intézni ehhez, és mennyire előre, akkor örömmel olvasnám

úgy tervezzük,ha sikerül,h délig maradna...alvás már itthon. Ilyenre van lehetőség?

Előzmény: tasha (5580)
tasha Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5580
Valamennyire biztosan, foleg ha egynyelvuek lennének, de így, hogy 3at hallanak egyfolytában, ok lemaradnak az gynyelvuekhez képest. Martin 2 és fél és mindent megért finnul-magyarul, de még mindig nem beszél folyékonyan, hanem szavakat dobál egymás mellé és halandzsázik is.
Előzmény: Fogár (5579)
Fogár Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5579

beszéd témában nem húzza a nagyobb tesó a kisebbet?

Janka most is beszél...:) csak még én nem értem... :)))

kutyákkal teljesen jól elkommunikál..."vauzik" nekik

Előzmény: tasha (5578)
tasha Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5578
tényleg nem az :))) olyan egy figura, még képen nem is jön át, mennyire!!!

Babakocsi: tuti el fogod tudni adni 20-30 ezerért majd, úh simán megéri!
Buszon én nem szoktam kivenni oket, úh, az kéne..
Lakás :(

Járás: ne feledjétek ám, hogy Domi második gyerek, erosen motivált a mozgásokat csinálni, megy a bátyja után. Viszont o pl nem sétál kézenfogva, igaz én ezt sosem eroltettem, de nem is szereti, leul azonnal. Fog hamarosan Nojka meg Janka is szaladni! Valamint nagy tételben fogadni mernék, hogy pl beszélni elobb fognak Dominál ;)

Hú toria, Roli se semmi az asztalra mászással, na ilyen nálunk még nincs...
Úszás: ha nem is fog már merulni Roli, azért a vízhez lehet szoktatni, az is jó. Mi járunk kicsi koruk óta uszodába, de nem foglalkozásra, hanem csak úgy és szeretjuk. Meg a fiúk is :)

t.
Előzmény: kismica (5576)
Fogár Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5577

hááát...én nem tudom adnék e 55ezret egy ilyen pici lótifuti kocsiért...de mindenkinek más az értékrendje persze

nekünk 60az albi/hó...plusz rezsi, ami általában olyan 40ezer körül jön ki (gáz,víz,villany,biztosítás)---erre jön internet,tv,telefon.

nálunk van autó is...már :))

 

én általában a babakocsin úgy próbálok spórolni, hogy jót vegyek, lehetőleg jó áron...pl a Brevi Colibrit 15ezerért vettem...újonnan asszem 60körül mozog...az előző tulaj 4-5x ült benne...nálunk lett először koszos a fogantyúja is.

 

vsz babakocsit soha az életben nem fogok a hátamon cipelni...tolni még mindig egyszerűbb akkor is ha a gyerek jön mellettem.

 

én szeretem ha egy babakocsi strapabíró...lehet bele pakolni, nem mint vm málhásnak kell mellette mennem...mert ugyan a kocsi 5kg, de semmi tárolóhely nincs rajta

 

én tömegen benne hagyom...azok miatt az okok miatt amiket említesz...itt Pesten olyan tömeg van,h mire kiszedem, addigra el is indul a busz...nem is biztos,h ülőhely közelébe jutok...sztem kényelmesebb nekik a babakocsi buszon, mint az ölemben vonaglani...szvsz...

szoktam fogni a babakocsit, menet közben.

 

 

lakás....nem semmi....nagyon pechesek vagytok. Csődbe ment a kivitelező,h ennyire nyúlik a dolog és hiányos? Ezek után én bele sem mernék gondolni h ami elkészült milyen minőség...:(((

Előzmény: kismica (5576)
kismica Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5576

Tasha, nagyon jópofa gyereked van ám!!! Annyira látszik, hogy nem egy szomorkodós :)))

 

Shaish, képek?

 

Nekem Maclaren Techno XT van, erről tudok írni, annak "közepesek" a kerekei. 4-5 napja használjuk, már hirdetem is a Trophyt :) Ez 6,5 kg, dönthető, lábtartója állítható, már aludt is benne Matyi... Ma is jó nagyot sétáltunk úgy, hogy a nyugodt helyeken sétált velem kézenfogva, a másik kezemmel pedig toltam az üres (bár megrakott ;) -  vásárlásból mentünk haza -) kocsit. A lába jó messze van a keréktől.

Egyszerűen tele van a hócipőm a babakocsikkal, a Trophy nagy kocsinak ideális volt, ez kicsinek, ezen nem vagyok hajlandó spórolni, egy havi albérletünk 40e+a rezsi, ez a kocsi 55e volt... Ha kocsink lenne, az is hasonló ár/hó, ezt pedig használom még vagy 1-1,5 évig...

 

Azóta egész sokat buszozunk/trolizunk. Viszont azt kérdezném, h Ti kiveszitek-e a gyerkőcöt tömegen???

Mert 2 napja egy buszsofőr rámmordult, hogy vegyem ki Matyit... De nem vettem, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy leszállás előtt lenne időm és lehetőségem felállni/berakni a kocsiba és még le is szállni.... Ok, lehet, h borulékony egy babakocsi gyerekkel, de a kocsi magában is és a kezemben sincs nagyobb biztonságban :(

 

Nem is tudom, h írtam-e nektek: átadnák a lakásunkat, fűtés és meleg víz nélkül... Már csak nevettem :)

Előzmény: Fogár (5575)
Fogár Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5575

sziasztok!

 

maci- jó,h itt vagy újra- néha :)

babakocsival igazad van, de ezek a mclarenek olyan drágák, hogy én sajnálok érte annyi pénzt adni.

múltkor megnéztem én is, és kicsit attól tartok,h olyan alacsonyan van az ülőfelülete, mint a  mostaninknak (így folyton Janka a kerekeket rugdossa)

 

 

hát Janka csaknem akar huzamosabb ideig járni...annyira óvatos,h már szinte túlzásba viszi...néha amikor kikapcsol a paraközpont, akkor elmegy A--->B be...de csak úgy nem sétálgat.

 

nagyon jó idő van, mi egész délelőtt kint voltunk az udvaron...nameg az utcában...álllandóan ki kell menni a kapun és megnézni a szomszéd kutyákat is...kézenfogva szépen sétál Janka....:)

 

most asszem ebédel a kiscsaj...és utána megyünk játszótérre...

Samu mama Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5574
Hahó mindenkinek!!! Itt a nyár :)

Borcsi: gratula druszánkhoz! Kezelés :))), amint Sári meggyógyult, megyünk, de ti is jöhettek!!!! Meddig tar egy nátha?????? Mi lassan 1 hete küzdünk vele....

Tasha, jó a sorozat, a legénykék nagyon helyesek!!!!!

Toria, Roland kész életveszély ezzel az asztal-dologgal. Új sztitterrel minden ok? Ma Sári is alkotott, amíg a sütőben lecsekkoltam a húst, addigra majdnem a lépcső tetején volt és onnan vihogott =8-O!

MyBaby, még pár röpke év és Hankuclány beállít eg vadító spanyol ifjúval :D Egérhájfater készítheti a parittyát :)

Jankának utólag is boldogot!
MyBaby Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5573
Itt egyre több a magyar.........
Hanka társasága pillanatnyilag egy 8 hónapos és egy 10 éves kislány, valamint egy 5 éves kisfiú.
Az oviban majd felkapja a spanyol nyelvet.
Addig tök jó ez a társaság.

A kicsiket majd rövidesen összeengedjük, a nagyok tök jól elvannak velük, Hanka nagyokat kurjongat utánuk amikor kergetőznek vagy játszanak. Rövidesen ő is beáll.

Az esti altatásról:
írtátok, hogy az az ideális amikor lefekvés előtt "csendes" programok vannak. Háááát, nálunk délutántól begyorsul és felhangosodik az élet.
Fürdés előtt van a legnagyobb buli, az ágyunkon megy a randalírozás! Apja bukfencezik neki, Hanka sikítva röhög és megy a judo, csiklandozás, ugrálás,bírkózásos vetkőztetés. Amire lekerül az utolsó ruhadarab addigra totál levan izzadva.
A kádban is nagy játék és röhögések vannak.
A tápszeres cumisüveg üresen kiesik a kezéből és úgy tesszük le aludni, hogy szinte ájult a kezünkben a fáradságtól.
Előzmény: borcsi555 (5572)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5572
Gratula Rékának!!
Noja biztos nem fog járni egyéves szülinapján, mint Domi, de nem baj. Én már nagyon várom.
Mbaby, jó, hogy vannak ottan barátok. Mogyorók vagy külföldiek?
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5571
Sziasztok!
Tegnap du. megszületett Sári, Noémi legújabb unokatesója!! ma megyünk megsasolni, olyan jóó:)
Domi egy tündérmanó!!!
Smami: hétvégén suli volt, olyat tanultunk, hogy még az én hátam is megjavult tőle:) ha eljössz mekkezellek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!