Keresés

Részletes keresés

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.23 0 0 6232
Ez a videó nem semmi.:))) Nagyon édes.:)
A hangokról annyit hogy azt már írtuk, hogy a mi Mogyink nagyon halkan makog. Másfél hete vettünk egy kislányt is mellé. Ő még egyszer csipogott mikor a tenyésztőnél voltunk. Amúgy meg ő szokott morogni ha valami nem tetszik neki. Olyan kis édes olyankor.:) Amúgy a farokrázást mindkettő szokta csinálni. Úgy vettük észre hogy akkor ha valami érdekeset találnak vagy valami nagyon tetszik nekik. Mogyi a popóját rázza még mellé, de Alma, a lány, ő toporog is mellé ilyenkor és úgy rázza a farkát két lábon. Eszméletlenül édes. Ő még kissé vadóc. Első este nekünk is kiszökött, sajnos hajkurászni kellett, mert nagyon megijedt. Meg is harapott. Eleinte egész nap meg sem mozdult a ketrecben, folyton védekező pózban állt a háza tetején. Mostmár egyre szelídebb, már eszik is a kezünkből, de megfogni nem engedi magát, harap. Elég furcsa ez nekünk Mogyi mellett, mert ő egy borzasztóan jámbor szelíd és kezes mókus. De Almánál sem adjuk fel. Amúgy ti szoktatok játszani a mókusotokkal? Mi Mogyival nagyon sokat szoktunk, borzasztóan játékos, úgy mint egy cica:) Mindenkit elbűvölt eddig. De Alma is. Kis dundi csajszi.:) Reméljük Almát is sikerül ennyire megszelidíteni mint Mogyit.:) Szorítsatok majd.
dekanytomi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 6231
Morris a csavargó, madarat lát a hátsó kertben
Aztán előre is kikukucskált
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6230
láttuk már :)

de azért nem kellene kockáztatni.
Előzmény: szifoka (6229)
szifoka Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6229
A macsesz bántja??? Akkor ezt nézzétek meg! :D

http://videa.hu/videok/allatok/terrormokus-allat-cica-harc-1D4E54sM5fcltIiB
Előzmény: Csokivadász (6225)
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6228
másnál is volt ilyen probléma, de többnyire elmúlt
Előzmény: drzkovi (6227)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6227
Van valakinek ötlete a 6208hrsz hez??
drzkovi Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6226

Nekem van kutyám ami mindig be megy hozzá.

És semmi tök jól el vannak.

Meg vannak halaim de azok nem nagyon járkálnak be hozzá:-))))

Előzmény: wtina (6224)
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6225
egy ketrecbe nem, de más állat tartható, mondjuk ne pont egy macska mellett aki piszkálhatja, zavarhatja.
Előzmény: wtina (6224)
wtina Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6224
Tehát más állat mellett tartható e :)
wtina Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6223

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy Móki mell tettartható e bármilyen más állat

 

Köszi

S z i s z i Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6222
Köszönöm szépen a segítséget. Nálunk ez a faroktekergetés akkor jön elő, amikor elcsendesedik a terep a ketrec körül, és a Lencsi, aki Csincsi is nekiáll felfedezni. Körbejár mindent, ugrándozik, mászik stb. Ilyenkor mindent megkóstol, megkeresi a függőágyba és a függőkosárba rejtett finom falatokat. Már előttünk is eszik, nem bújik el, ha odamegyünk mellé, sőt! Lisztkukacot még nem sikerült vennünk, de ma a puhabab fejtése közben ( :) ) egy akkora és olyan egészséges kukacot találtam, hogy egyből bevittem neki, és a KEZEMBŐL elvette. Eddig ilyen nem fordult elő. Megszagolta, amit odatartottam a rácshoz, de elszaladt... Mindig van friss víz, meg kubu neki bent tálkában, de ma megrágcsálta a golyós itatót is, talán lassan rájön, h mire is való. Köszönöm a sok tanácsot, sokat segít ez a fórum :)...
Előzmény: Lady1982 (6221)
Lady1982 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6221
Szerintem is inkább akkor csinálja amikor nagyon kiváncsi!
Előzmény: szifoka (6220)
szifoka Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6220
Nekem sokkal inkább olyan a farokcsóva mintha izgatott lenne és kacérkodik valami számára érdekes dologgal!
Előzmény: pumukli48 (6218)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6219
Én viszont azt szeretném kérdezni, hogy egy fiú mókus miért csicsereg úgy, mint egy kanárimadár? Tegnap délután óta 5-10 percenként rikkant egyet. (kivéve éjszaka, amikor aludt) Vidáman ugrál a ketrecben, de nagyokat rikkant, mintha valami baja lenne. Volt már másnál is ilyen?
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6218
szia
épp ellenkezőleg. a faroktekergetés a félelem jele. Ha valami új neki, akkor fél, és ezzel akarja magát sokkal erősebbnek mutatni, hogy igy tekergeti a farkát. Tehát nem olyan, mint a kutyáknál, hogy az öröm jele, itt inkább a félelem jele a faroktekerés.
Előzmény: S z i s z i (6215)
roby25 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6217
szia DR.Kis.A legjobb a móki alá a kukoricacsutka alom.Nem büzlik,nem marja a lábát mint a macskaalom és elég havonta takaritani.Persze a natur.
Előzmény: Dr. Kis (6199)
Lady1982 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6216
Mi sem értjük mi történt,sőt vettünk egy másikat egy tenyésztőnél de neki sem volt más elképzelése mint a meleg!
Az előző mókink Hami kislány volt igy most vettünk egy fiút (szotyi)!
Remélem sikerül összehaverkodni vele úgy mint Hamival!
Előzmény: MogyiGazdik (6214)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6215
Sziasztok!

Most egy nagyon amatőr kérdésem van, de a mi Csincsink amikor belejön a futkosásba meg a fáramászásba olyan viccesen tekergeti a farkát, hogy az csúcs, ez ugye valami pozitív jelzés a részéről? Elképesztően gyors, a szobába még mindig nem mertük kiengedni, mert felújítunk, és így hatalmas a rumli... Hogyan tudom arra szoktatni, hogy a kezemből egyen? Mikor benyúlok egy kis almával (az a kedvenc) akkor látszik rajta hogy fél, olyan hangot ad, mint a tengerimalac, ha megijed... Hát ezt másképp nem tudom leírni :D
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6214
Úgy sajnálom:( Nem tudom, lehet hogy elkapott valami betegséget, vagy tényleg a meleg?:o mindenesetre én úgy vettem észre hogy ilyenkor sokat isznak, és amint vízcsere van, azonnal jönnek az itatóhoz, és van hogy fel sem tudom akasztani még az itatót, máris kínálni kell őket a friss vízzel kézből. Vigyázni kell nyáron a meleggel, biztos hogy valamennyire megviseli őket.
Előzmény: Lady1982 (6213)
Lady1982 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6213
Szia!Csak a szokásos keverék magokat kapta meg vízet!
Semmi romlandót vagy olyat amit nem szokott nem adtunk neki!
Lehet,hogy gutaütést kapott?
Olyan volt mint aki kómás még csukott szemmel is odaszaladt a ketrec széléhez!
Sajnáljuk szegénykémet,már olyan jó haverok lettünk!
Ötlet?
Előzmény: MogyiGazdik (6212)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.22 0 0 6212
Aznap, meg előtte lévő egy-két nap mit adtatok neki enni, inni?
Előzmény: Lady1982 (6209)
monyca1987 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 6211
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy nem tud valaki fehér csikos mókust eladót Békés megyében vagy környékén? Előre is köszi
Dr. Kis Creative Commons License 2009.08.20 0 0 6210
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy lassan 2hete van nálunk egy kis mókús és még mindig nem nagyon mocorog,picivel többet mint amikor ide került,ez természetes dolog-e náluk ???? Az ételt kezdi ell fogadni kézböl.Sziasztok.
Lady1982 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6209
drzkovi!
Nagyon szépen köszönjük,ma elmentünk és vettünk is egy másik kis kedvencet!
8 hónapig volt nálunk,teljesen egészséges volt és ma reggelre elpusztult,csak tegnap annyit vettünk észre,hogy nem tudja kinyitni a szemét és folyton alszik egész nap,semmi komolyra nem gondoltunk és reggelre pedig szegénykém mozdulatlan volt.
Nagyon szerettük,kiváncsiak leszünk ez az új móki milyen meglepetéseket tartogat számunkra!De egyenlőre még nevet kell találnunk neki!
Köszönjük szépen mégegyszer!
Emese és Zoltán
drzkovi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6208

Sziasztok.

 

Van egy kis gondom a mókival.

2hónapja vásároltam egy jó nagy tágas ketreccel.

Mint a képen látható teljesen kezes aranyos volt a lelkem.

Majd jött az állítólagos téli állomra való felkészülés gyűjtögetés minden kaja gyakorlatilag az óduban köt ki.

Azóta nem túl kezes feleségemet és engem is többször meg harapott már!!:-(((

Ez csak a téli felkészülés alatt van vagy valami viselkedés probléma van?

Nem szeretném ha a lányomat is meg harapná nem túl kellemes.

 

Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben szívesen konzultálnék vele.

 

Ja és naponta többször is ki volt engedve de így csak napi 1szer Motoros kesztyűben:-))

 

Na igy helyes:-))

 

drzkovi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6207

Alvin & Laura

 

Sziasztok.

 

Van egy kis gondom a mókival.

2hónapja vásároltam egy jó nagy tágas ketrecel.

Mint a képen látható teljesen kezes aranyos volt a lelkem.

Majd jött az állitólagos téli állomra valo felkészülés gyüjtögetés minden kaja gyakorlatilag az óduban köt ki.

Azóta nem tul kezes feleségemet és engem is töbször meg haórapott már!!:-(((

Ez csak a téli felkészülés alatt van vagy valami viselkedés probláma van?

Nem szeretném ha a lányomat is meg harapná nem tul kellemes.

 

Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben szivesen kunzultálnék vele.

 

Ja és naponta töbször is ki volt engedve de igy csak napi 1szer Motoros kesztyüben:-))

drzkovi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6206

Szia.

 

Mennyi idös volt a Mókus vagy mitől pusztult el?

Itt probáld meg 06209787187 nekem 2hónapja 15e volt!

Lady1982 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6205
Sziasztok!
Ma reggelre sajnos drága kis csíkosmókusunk Hami elpusztult! :(
Nem tud valaki Bp-en tenyésztőt akitől tudnánk esetleg vásárolni egyet mert nagyon megszerettük és szeretnénk egy másik kedvencet!!
Válaszaitokat előre is köszönöm!!
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.19 0 0 6204
az a jellemzőbb
Előzmény: szifoka (6203)
szifoka Creative Commons License 2009.08.18 0 0 6203
3 és fél éves mókám eddig csak tavaly hanyagolta el az őszit...
Előzmény: fekig (6202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!