Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gpeti Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1854
Azért a visszaváltás segít, hiszen a kerékre jutó nyomaték ezáltal növekszik, és ettől gyorsul az autó. Visszaváltani a TD-knél is érdemes, mivel az egyenletes(ebb) nyomatékgörbe miatt nagyobb lesz a kerékre jutó nyomaték.
Egy kicsit ellent kell mondanom neked, mert a dízelek is nagy fordulaton adják le a legnagyobb teljesítményüket, csak jobb a nyomatékgörbéjük, ezért alacsonyabb fordulaton nem halnak meg, ezért kellemesebb velük autózni. Az egyenletes nyomatékleadás miatt érzi azt az ember, hogy pincétől a padlásig (na jó, csak a födémig) húz.
De ezek az új dízelek tényleg nagyon jók, és valóban meggyűlik a bajom velük. Kár, hogy megfizethetetlenek.
Attiska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1853
AUE!

Azt oké, hogy az 1,6-os már nem ellenfél, De! A kétliteres dízelt miért nem a hasonló lökettérfogatú benzineshez hasonlítják?

Volt szerencsém kipróbálni régebben egy 525TDS-t, utána pedig egyből átültem egy 525i-be, majd egy 520-ba. Szerintem ég és föld a különbség az 525i javára, sokkal meggyőzőbb volt számomra (igaz ez teljesen szubjektív, lehet, hogy beállítottságtól függően más lenne a dolog). Az 520-ast a TDS viszont megverte, csak ha nagyon pörgette az ember, talán még akkor tudott vele lépést tartani.

Gpetike!

Nyugi, nem bántó szándékkal írtam, amit írtam! :)
A 2,0 TS-t pedig ismerem, egy hónapig használhattam egy 155 TS-t. :)

Előzmény: Az Utolsó Európai (1852)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1852
Attiska!

Hiába váltasz vissza négyesbe, a nyomatékod nem lesz több tőle. A fordulatszám lesz csak magasabb, ami azt jelenti, hogy üveghangon tudod azt a teljesítményt hozni, amit a TD lazán pörögve teljesít.
Az a Pug HDi lenyeli keresztben az 1.6-osokat, szvsz az 1.8-nak is meggyűlne a baja vele normál körülmények között.

Előzmény: Attiska (1850)
Gpeti Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1851
Mi az, hogy nincs a helyzet magaslatán az 1.8-as motor??? (Biztos hallottad valahol) Szerintem jobb motor, mint a többi Fiat motor, amiket vezettem. Semmi gond vele, és ilyen alapjárat ingadozások meg hasonló problémák sincsenek. Nem fogyaszt többet, mint az 1.6-os, de jobban megy. Kevésbé pörgős, elöbb tilt, de addig jobban húz.
Mellesleg én úgy tudom, hogy ugyanez a motor, csak más hengerfej van az 1.8TS-ben és a Barchettában is. Javítsatok ki, ha rosszul tudom (köbcentire, furat-löketre u.a.). Bár a végeredmény számít, és tény, hogy a Le az kevesebb, mint az Alfáé. Nézd meg a többi 1.8-as autót, a sport(os) modelleken kívül mindegyik 115 Ló körül mozog, úgyhogy ez átlagos.

Ez az egész előzés egyébként egy laza kikerülésként indult, csak bunkózott a Passat-os. Ötödikben nyolcvanról nem lehet gyorsulni, akkor meg már nem kapcsoltam vissza, igazából nem akartam versenyezni. Mondom, lehet, hogy ő visszakapcsolt, vagy elöbb kezdte a gázt nyomni, lendületből jött, meg ilyesmi. Versenyeztem már TDi-vel, nulláról nem gyorsul jobban, csak rugalmasabb, de ezt már mindnyájan tudjuk. Csak az elég meggyőző volt, amikor kitakarodtam előle, mennyire könnyedén gyorsult tovább. Ekkor persze én már nem nyomtam a gázt, csak egyenletesen haladtam.

U.i.: Neked 2.0TS van? Nem? Akkor meg minek példálozol vele. Ezer autó van, ami lenyomja az überautó übermotorját, most nem erről van szó. És hidd el, az érdi emelkedőn még nem kellett visszaváltanom ötösből. Egyrészt mert nekem rövid váltóm van, másrészt eddig mindig én toltam fel (persze csak szerényen) az önbizalomtól duzzadó mellű auósokat.

Előzmény: Attiska (1850)
Attiska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1850
alexandrosz!

Bocsi, úgy emlékeztem, hogy 1,6-osa van. Sajna az 1,8a-as Fiat motor nincs a helyzet magaslatán. De, az 1,8 TS legyűri a kályhát. Az oké, hogy a dízel alacsonyan leadja a forgatónyomatékát (egyetlen pozítívum a dízelben, már akinek az, engem pl. rohadtul nem érdekel, szeretek váltogatni, meg a fogyasztás sem). Az érdi emelkedőn meg tessék benzinessel visszaváltani négyesbe (a Brava ötödikje amúgy is hosszú), plána, ha pörgős a motor.

alexandrosz Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1849
Helyesbítek, bírná a Brava:o)) Elnézést kérek Gpetitől!
Előzmény: alexandrosz (1848)
alexandrosz Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1848
Egyébként pedig a dízelek nagyon sokat javultak az utóbbi időben... A példánál maradva a VW motorja a következőket tudja:

Telj.: 115 LE (4000)
Nyomaték: 285 (1900)!!!

Gyors.: (0-100) 10,7 s

Vegyes fogyi: 5,3

Azt hiszem ezek az adatok önmagukért beszélnek... Állóhelyzetből gyorsulva még csak-csak bírná a Bravo, de 5.-ben az érdi emelkedőn bajban lenne:o)))

Előzmény: Attiska (1846)
alexandrosz Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1847
Gpetinek 1,8-asa van...
Előzmény: Attiska (1846)
Attiska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1846
Gpetike!

Az meg a másik, hogy ne a Te 1,6-osodhoz hasonlítsd a 1,9-es TD-t, hanem azonos lökettérfogatú benzineshez, vagy kissebb benzines turbohoz! Így megint más a helyzet!

Előzmény: Attiska (1845)
Attiska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1845
Gpeti!

Na ja, de én meg egy kétliteres TS-el, vagy akár egy Uno Turboval nyomom le a PDTDI Passatot. :)

Előzmény: Gpeti (1844)
Gpeti Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1844
Nem lehet, hogy csak cégautót kapott? Azért az az olajkályha nem akármilyen kályha, lehet, hogy odaverne a Gt-nek :-(
Én tegnap előtt kiálltam előzni 80 körül ötödikben, mödöttem egy 1.9 PDTDI Passat. Hát majdnem letolt az útról, majd engem is megelőzött. Nem tudom, hogy visszaváltott-e, de én úgy érzem, hogy harmadikban sem lett volna esélyem legyorsulni.
Nekünk nem lesz olyan kis logo képecskénk, mint a többieknek? Nem majmolunk, vagy lusták vagyunk?
Attiska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1843
Rityifi olajkályhát vett? Furcsa az 1,8 GT után. :)
Előzmény: Az Utolsó Európai (1842)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1842
Szia Komárom!

Én azt javasolom, hogy mindenképpen az 1.6-os modellt válaszd. Motorikusan ezek a gépek szvsz igen megbízhatóak, persze a szokásos haverszererlővel való átnézetés nem árt...

Rityifinek föltettem a keresztkérdést a 406-os topicban, eddig nem érkezett reakció. Én is kíváncsi vagyok.

Előzmény: Komárom- (1840)
Szkapi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 1841
K. Trout szelleme!

Ha nem veszed le északi célállomásodig a lábad a gázról nem fognak tudni igazoltatni a zsekák, és így spec. papírok sem kellenek! :-))

Előzmény: K.Trout szelleme (1837)
Komárom- Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1840
Sziasztok. Kérdés !!!
Autovásárlás elött állok. Nagyon tetszenek ezek a tipusok. A 97-es évjáratú autók között 70-110 e Km.- es futasteljesítmény az átlagos. Én félek egy kicsit, mert a 3,5 év az nem nagy idő ugyan, de a megtett kilométerek száma aggaszt. Mennyit bírnak ezek az autók ??? Vagy inkább attól függ, hogy ki és hogy vezette ?
Gpeti Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1839
Srácok, baj van. Rityifi elhagyott bennünket? Nézzétek meg a "Peugeot (406)" topicot, ahol azt állította, hogy újdonsült 406 tulaj. Most akkor mi van? Eladta a jó kis egynyolcast?
Rityifi, szólalj meg!
Aticus Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1838
A műbizonylat nem engedély és nem érsz vele semmit.

Én folyamatosan jártam a Merkantiltól lizingelt autóval külföldön, mindenféle engedély nélkül.
Az okmányokon a tulajdonos és üzemben tartó neve szerepel és ezt ellenőrzik igazoltatás esetén!

Előzmény: K.Trout szelleme (1837)
K.Trout szelleme Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1837
Én úgy tudom, ha megfelelő műbizonylatot lobogtatsz a fóliáról, akkor azt el kell fogadnia a rend éber őrének.
Más.
Az agyam eldurran.
A Merkantil-Car-al van szerződésünk a kocsira, tőlük lízingeljük.
Ki akarunk menni a nyáron külföldre.
Ehhez engedélyt kell kérnünk tőlük, amihez a következők kellenek: alvázszám, motorszám, szerződésszám, útleveleink száma, külföldre utazási kérelem, útvonalterv az érinteni kívánt országokról, valamint, mivel a kedvesem tulajdona az autó, de én fogom nagyrészt vezetni, egy meghatalmazás, miszerint vezethetem az autót.

Akkor is kellenek ezek, ha a szerződésben az áll, hogy ha van CASCO-nk - ami érvényes egész Európára - akkor nem kell ezt külön kérni.

Előzmény: Aticus (1836)
Aticus Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1836
Hello!

Az általam felvetett fólia témához néhány fontos info.

Kis hazánkban (KPM)engedély a fóliával történő sötétítésre nincs, ha mégis valaki ilyet ad ki, az nem jogszerű és az első KPM-s ellenőrzés alkalmával vizsgára küldik az autót!
A rend éber őrei is csak akkor nem vitáznak, ha a vezető látóterébe nem eső üvegfelületek vannak lefóliázva!

ca. 2 és fél évig a legnagyobb fólia importőr cégnél voltam munkatárs.

Nekem S*L Llumar 20-as fényáteresztésű fólia van fent körben az autón. Alul pedig egy biztonsági fólia van, amely megakadályozza, hogy parkolóban az üveget beütve kivegyenek valamit is az autóból.

Az összes fólia felülete karcálló felülettel rendelkezik, így csak szándékosan lehet felsérteni.

ECI TURBO Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1835
Sziasztok!
UJtulaj!
Ez a bolt Békásmegyeren van a Himző utca 12. szám alatt.Egy nagy sárga Bosch tábla alapján könnyen oda találsz.De szerintem találsz máshol is.HELLO!
Előzmény: ujtulaj (1831)
stancy Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1834
Sziasztok!
Szkapi.
A rádiodnak semmi baja mert nálunk nincs ilyen jellegü szolgáltatás egyik adonak sem.
Rityifi.
Megkaptam az SMS.-ed köszönöm majd szolok.Ha kell még cucc szolj elöre.A szombat részemröl rendben.
GT.
Mi van veled? mostanában eltüntél HECcel együtt.
Hol lehet matricát venni?
sziasztok Stancy.
Rityifi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1833
BRAVOSOK FIGYELEM!!!

19.-én most szombaton, a Budaörsi Tesco parkolóban, márka klubok talija lesz.
Arra gondoltam, hogy kimehetnénk, és villantunk egyet.

Rityifi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1832
Sziasztok!
Szkapi!
Ez az áruház (autófelszerelési bolt), a Fehérvári út, és az Andor utca kereszteződésében található.
(ha a körtér felől jössz a Fehérvárin, akkor az Etele út utáni kereszteződés) jobbról lesz.

A fóliát a 3M-nél csináltattam, 26.000Ft volt körbe az egész, engedéllyel együtt.
Cziráki utca.
Ha érdekel, akkor majd írd meg, és előkaparom a számukat, meg a pontos címet!
Szerintem nem olyan sérülékeny, de nálam miért is lenne, én nem szállitok semmit. (Ami esetleg megsértené)

ujtulaj Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1831
Na, ez nagyon jó hír. Szóval akkor nem baj, ha kinyírom a bigyókat? Így már hozzá merek nyúlni.
Melyik boltban kaptál ilyet? (ha esetleg sehol nem kapnék utána)
Előzmény: ECI TURBO (1829)
Gozo_d Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1830
a Fiat Riegler a győri szalon neve.Ha megvették a tbányait akkor szerintem jól jártatok.én meg vagyok velük elégedve.Nekem a zörgés a bal oldalról jött elő.2-szer is voltam benn.Mindkétszer elháritották,de csak rövid időre.3.-ra a dönthető ülésnél huztak meg egy csavart azóta nem nagyon hallani.Ma is megyek hozzájuk,mivel megjött a vizlepergető diszcsik vagy hogy hivják a jobb hátsó ajtóhoz.ugyanis a napon áltam és szerintem a hőtágulás miatt meg azért mert nem volt rendesen a helyén az anyós ülés ajtaját nyitva az hozzáért és elrepesztette.
2 nappal a gari lejárta elött rendelték meg.
Előzmény: cspetike (1815)
ECI TURBO Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1829
Sziasztok!
Csak annyit szeretnék hozzáfüzni,hogy nekem hiányzott néhány ilyen patent a csomagtartó részröl.Kivettem belöle egyet mintának és bementem vele az első kis autos boltba,ahol ilyen patentet 10Ft/db áron adtak hozzá.Ezek egyébként elég nehezen jönnek ki sérülés nélkül és,ha kijön akkor már nem fogja úgy a kárpitot ahogy kell.
Én is találtam most egy helyet ahol zörgött a BRAVOM.A féklámpa fölött belül egy kemény müanyag hozzáér a fémhez.Majd a héten orvosolni is fogom. Hello!
Előzmény: ujtulaj (1824)
Szkapi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 1828
Rityifi: hol csináltattad és mennyiért? Mennyire sérülékeny?

A találkozón mondtatok egy céget, ahol mindenféle kiegészítő cuccokat lehet venni, azt hiszem Homasita vagy valami hasonló volt a neve... Bocsi, ha helytelenül írtam! :-))

Ha lenne valaki oly szíves és megírná a címét esetleg telefonszámát, netán web- vagy e-mail címét az említett társaságnak, azt megköszönném!

A következő téma kicsit OFF, de hol máshol kérdezném meg: nekem Low rádióm van - sajnos - a járgányomban, amelyen van egy TP (traffic programm) jelű gomb, mely ha benyomásra kerül, figyeli az aktuális rádióadót, hogyha az közlekedési információt sugároz, akkor pl. kazetta hallgatása esetén át- majd visszakapcsol a rádió adására. Ha az az adó nem sugároz közlekedési infót, akkor automatikusan addig hangol míg egy ilyet nem talál.

Nos, az általam nagyobb százalékban hallgatott országos adó - többnyire régebbi slágereket játszik - a cucc "szerint" nem sugároz közlekedési híreket, de a nagy folyónkról elnevezett "Dunabajusz" rádió a berendezés szerint úgy cselekszik...
Ronggyá hallgatam már X számú kazettát minden napszakban a kocsiban - csak kíváncsiságból - de még semmilyen adóm nem sikerült elérnem, hogy a cucc hatalmas ovációm kíséretében, interaktív módon tájékoztasson engem az amúgy viszonylag érdektelen hírekről... Most akkor hogy van ez? Van egyáltalán Mo.-on olyan adó mely megfelelő jelet sugároz?

Hűha, kicsit elszaladtam! Bocs! És előre is köszi a választ! :-)))

Ja, és:

ON

Előzmény: Rityifi (1827)
Rityifi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 1827
Sziasztok!

Nekem is van fólia. 20-as a 3M-től.
Szerintem jó! Nekem nagyon tetszik! Hihetetlen sok előnye van!!

_Pompi_ Creative Commons License 2001.05.14 0 0 1826
Lányok-Fiúk!

Ha esetleg érdekel titeket a kistestvér (Punto) szerelmeseinek oldala ne fogjátok vissza magatokat és gyorsan kattintsatok a képre :)


üdv

Pompi

Zippo22 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 1825
Szia Szkapi!

A jobb o. C oszlop felől nagyon ritkán nekem is van valami halovány zörgés, amire a szervízben (AutóRákó) azt mondták, típushiba, a dönthető hátsó ülés rögzítése csinálja.

Jelentőseége csak annyiban van, hogy zavaró lehet. Pár ezer Ft-ért kicserélik, de én nem foglalkoztam vele, tényleg csak ritkán jelentkezik.

Előzmény: Szkapi (1822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!