Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2020.06.22 0 0 98989

A 7végén -végre- egy jó adag kolbászos-virslis rumlistarhonya készült. Ma reggelire fogyott el a vége.

joy Creative Commons License 2020.06.09 0 0 98988

Ha már nyalakodó.
Hétvégére dobozos somlói tortát készítettünk.
2 féle piskóta 2*4 tojásból: csokis, és diós alap, kihűtve, meglocsolva rumaromás narancslével, alulra a diós, rá krémes-krém, csokis, krémes krém, porból hab, megöntözve csokiöntettel.

Ennyi maradt -az én adagom, szolid szeletke.

joy Creative Commons License 2020.06.09 0 0 98987

Nálunk a meggyes piskóta olyan, mint a többi tortaalap, csak a 
- masszába liszttel megszórt /forgatott/ meggyeket dugdosunk, és mint szokás, megsütjük. A lisztezés segít, hogy ne üljön le a massza aljára a gyümi.
Mivel indul az idei ribizli, sürgősen ki kell takarítani a frigóból a tavalyi maradékot, így tobzódunk, a kiolvaszott bogyókat szitán áttöröm, kis polisweettel emberibbé teszem, és nyomás be mártásként a meggyes piskótával.
Vagy habporral fagylaltot készítek, és azt adom a piskóta mellé.
(Hétvégére ezt kért a zizi-generáció. :o)

Előzmény: nofRETRO (98982)
ZsuR Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98986

Ha van turelmed... erdemes ezt kiprobalni, nagyon finom.

 

https://www.marthastewart.com/353416/swiss-meringue-buttercream

Előzmény: Bubo.Bubo. (98985)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98985

a vajaskrémből pudinggal is lehet finom tortakrémet csinálni: másfél-dupla adag pudingpor a kívánt ízzel, cukor nélkül megfőzni, utána többször kavargatni és amikor kihűlt , akkor összekeverni a cukros vajas kérmmel

 

(én sokszor türelmetlen vagyok és nem bírom megvárni hogy kihűljön, de az nagyon nem tesz jót neki)

Előzmény: nofRETRO (98983)
dulci Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98984

Besamel szósz: 

5 dkg vaj
5 dkg liszt
5 dl tej

bors
szerecsendió

 

Sütemény krémhez sűrűbb kell, elég 3 dl tej, és persze fűszerek nélkül. Amikor kihűlt, a vajjal együtt felhabosítom, nagyon kellemes krém lesz.

Előzmény: nofRETRO (98983)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98983

Ez kimaradt: a bechamel készítéssel is többször találkoztam, de célzottan még nem csináltam. Igen, az alapok hiányosak, bár sok mindent tudtam gyerekként is, aztán nagy szünet, és az utóbbi években előtérbe került.

Viszont egyszer csináltam egérkét, szakácskönyvből, az nagy siker volt. Ráadásul máig érthetetlen okból rengeteg lett, vittünk a barátoknak is belőle. Az leginkább frissen jó.
Máig emlegetik, és várják az ismétlést.

Előzmény: joy (98980)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98982

Igen, ez így van, magában is finom, keményen, akár kenyérrel párosítva.
A következő torta viszont majd csak télen lesz :) A piskótatekercs most nagyon megtetszett. Már többször sütöttem mostanában meggyes, félig bögrés potyogtatós sütit, ez most eléggé kapós lett, a tésztája egészen piskótaszerű.

Lelki szemeim előtt lebeg még a kaprós-túrós pite, de először a piskótalapot kell megcsinálni. Annak töltelékét elég szabadon lehet variálni, ha már elfogyott az alapkrémem.

Előzmény: joy (98980)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98981

Köszönöm neked is az ötletet, a kókuszt szeretem is, kevert bögréset szoktam vele csinálni, meg újabban a tejbepapiba is teszek (fél liter tejhez számítva) egy két kávéskanállal. Némi maradék mazsolát, vagy /és diót is elnyel. Ilyen kockát még sosem csináltam, így a piskótalap lesz a cél.

Előzmény: coriella (98978)
joy Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98980

Újabb tortához tökéletes, ha úgy teszel. mint írták:
Este kiteszed az asztalra, reggelre lágy lesz.
Főzöl 1 adag bechamelt, lehűtöd majd óvatosan összekevered a vajrémmel, mehet a tortába.

(Megjegyzés: Édes anno, a habosra kikevert tömény vajkrémmel töltötte-kente a tortákat, nem faxnizott. Tömény is volt rendesen...:o)

Előzmény: nofRETRO (98976)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98979

Köszönöm, ez a piskótatekercs jól hangzik, és úgyis gyakorolni akartam a piskóta sütését :)
A kész tortalapok nem mindig jók, a mostani pl. túl morzsalékos volt, bár nem volt száraz. A téli narancsoshoz tökéleteset kaptam.

 

Régebben már kísérleteztem vele, de nem sikerült, nem volt hozzá kedvem, a főzött krémmel úgyis elég sok bíbelődés van. De szeretik  a népek, úgyhogy megéri.

Előzmény: dulci (98977)
coriella Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98978

A kókuszkocka csokimázában is van ennyi vaj meg cukor, és az én srácaim szeretik.

Előzmény: nofRETRO (98976)
dulci Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98977

Szia!

Elképzeltem, ha így járnék. Főznék egy kis besamelt, azzal habosra kikeverném ezt a vajat. Persze, ha már szoba/konyha hőmérsékletű. Egy nagy kanál kakaóport is bele, vagy reszelt csokit. Sütnék egy vékony piskótát, és piskótarolád készülne. Ripsz-ropsz. :) 

Előzmény: nofRETRO (98976)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98976

Üdv a kedves konyhatündéreknek, valamint tudoroknak! :)

 

Nagy dilemmában vagyok. Évente kétszer csinálok tortát, annak is csak a töltelékét, a gyümölcs-tortalapot készen veszem, szóval nem vagyok túl gyakorlott.. Most az epertorta volt soron, kikészítettem a hozzávalókat, puha vaj, kristálycukor, tojások felütve. Balga módon a vajat és a cukrot kevertem össze habosra, (bár van olyan süti emlékeim szerint, amihez ez a menetrend), pedig a tojással kellett volna. Ez egy főzött krém első felvonása. Szerencsére volt még vajam, előről kezdtem. Viszont van egy nagy adag cukros vajam. Először természetesen krémszerű volt, de a hűtőben szépen megkeményedett. Mit lehetne kezdeni vele? Már megpróbáltam keményen is, kis kapargatással lemorzsoltam belőle, kenyérrel párosítva tulajdonképpen olyan, mint egy sütemény, de túl sok ilyen célra. 25 dkg vaj, 18 dkg cukor.

Legszívesebben valami pitefélét csinálnék, de már belevesztem a sok receptbe, hiányozik a begyakorolt alapismeret. Van valami ötletetek? Gondolom, hogy a vaj a cukor miatt tartós lesz. Esetleg valami krémet, gyümölccsel, dióval gazdagítva?
A segítséget előre is köszönöm!

Olgy1 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 98975

Milyen igazad van. Ez tényleg nagyon jó sör s a szervírozás sem semmi.

Előzmény: joy (98971)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98974

Nem, sütésre való, csak még 5' türelem kellett volna hozzá, hogy aranypiros-ropogós legyen. Az is lehet, hogy tepsis-sütős volt szegény, ahhoz pedig forró sütő+10 perc is kellett volna.
:o)
Előfűszerezettet nem kedvelem, mert akkor az olajat ki kell 1 sütés után önteni.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (98966)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98973

Igen jó, ahun van boltjuk...

Előzmény: dulci (98965)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98972

Nagyjából.
A túrót, sajtokat-fölvágottakat vagy eredeti, vákuum-védőgázas lezárt csomagolásban teszem pár napra a hűtőbe, a daraboltakat, bontottakat mindig átcsomagolom zsírpapírba.
A kész-maradékot mindenkor dobozolom. Mélyhűtőbe kizárólag eredeti csomagolásban, vagy dobozolva kerül cucc.
Alufóliát utálom, mert nem látszik, mi van benne, maximum pékárut tekerek bele, amit kimelengetés után rövid sütőzéssel frissítünk.
A zsírpapír nem az a húsbolti nájlon+papír csomagoló!

Igazad van, de nyögdíjas-, több undokkásként változik a zember!
Ahogy "rövidülnek a napok", egyre jobban figyelek minden percre, minimalizálom a veszteséget.
:o)

Előzmény: Boszorka (98963)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98971

Ki, mint. Én nem esek hanyatt Gentben sem a belga csokitól.
A Kwak-tól már hamarabb, bár az nem csoki.
:o)

Előzmény: Boszorka (98962)
H_G Creative Commons License 2020.05.25 0 0 98970

Főzésre szerintem semmilyen mirelit burgonyakészítmény nem létezik. Két kategória van, a csak olajban süthető és a sütőben zsiradék nélkül is elkészíthető, de ált. az utóbbi is finomabb lesz bő olajban.

 

Replay Creative Commons License 2020.05.25 0 1 98969

Ha túl forró az olaj, akkor fagyasztott dolgoknál előfordulhat, hogy kívül megsül hamar, belül meg nyers marad.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (98966)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.25 0 0 98968

"beszélytelen" = veszélytelen

Előzmény: Boszorka (98967)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.25 0 0 98967

Biztos teljesen beszélytelen. Legfeljebb nem volt igazán jó az íze vagy az állaga.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (98966)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.05.25 0 0 98966

Spar: fagyasztott fűszeres burgonyacsíkok mélyhűtőben. Lehet, h főzésre van, de én olajban kisütöttem. Nehezen. A csíkok közepe mintha nem sült volna át. (Kérlek, ne mondjátok, hogíy így veszélyes volt megenni.) Kösz.

Előzmény: Bubo.Bubo. (98964)
dulci Creative Commons License 2020.05.24 0 0 98965

A Szamos marcipánnál lehet kapni Százszorszépet. És ismeritek, emlékeztek az Extra barna dobozos csokira? Számomra az a legjobb. Az is kapható a Szamosnál.

Előzmény: joy (98958)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.05.24 0 0 98964

nincs is annál jobb, amikor zsákbamacskát találsz a saját fagyasztódban :)

 

én sokszor nem írok rá semmit, aztán legtöbbször kitalálom, mi is van benne (vagy emlékszem rá)

 

nálunk elég sok gyümölcs van eltéve (saját kert van), azokat zacskós macskakaja papírdobozában szoktam betenni, úgy, hogy egy papírdobozban 4*0,5 kg meggy van pl. külön zacskókban - így "kockás" marad, és később is át lehet rendezni

Előzmény: Boszorka (98963)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.24 0 0 98963

Te ezeket mind be is tartod?

Én abba csomagolok, ami nekem éppen célszerü, igen sokat alu foliába. Dobozba kizárólag készételt teszek. Sajnos itthon nem kapható, lehet, hogy már kint se, olyan alufolia dobozok, amiket simán ki lehetett használta után dobni. A tetejük kemény papír volt, amire kiválóan lehetett írni. Sulyt, dátumot stb. soha semmire nem írok, csak a tényt, hogy pl. disznószüz vagy marhafelsál stb. Soha nem voltam főfoglalkozásu háztartásbeli, ergo nem volt pocsékolásra való időm soha.

Előzmény: joy (98959)
Boszorka Creative Commons License 2020.05.24 0 1 98962

Sajnos igazi belga csokoládét, ma már itthon nem lehet kapni. 2 éve voltunk Belgiumban, az egy mennybe menetel csoki téren. Küllönben meg kitartok Svájc mellett.

Előzmény: joy (98958)
joy Creative Commons License 2020.05.24 0 0 98961

Még 1!
Ha nyaralni mentek, ne kapcsold ki az egész kégli áram-biztosítékát, a hűtő(k) maradjon üzemben!
:o)

Sosem késő, nem 1-2 alkalmi használatra készülnek a hűtők.
:o)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (98960)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.05.24 0 0 98960

Köszönöm a felvilágosítást és tanácsot. Előbb kellett volna kérdeznem.

Előzmény: joy (98959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!