Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20466

Kedves Kovács Úr, Gábor (?)

Örülök, hogy felfedte(d) kilétemet, bár a nicknév pont ez ellen van...:-)

Én is valami hasonlóra gondoltam, csak azt nem értettem, hogy a mellette lévő erkélyablakon miért nincs ilyen jelenség??

Remélem, az ablakokkal nem lesz a későbbiekben (sem) probléma, bár nyilván nem lenne jó, minden reggel ilyen látványra ébredni, az időjárást meg befolyásolni ugye nem tudjuk...tehát meglátjuk. (Azért egy videót privátba elküldök)

Előzmény: Törölt nick (20465)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20465

Tisztelt Szarka Úr,

 

Ez a nyílászáró tegnap lett beépítve, egésznap sütött rá a nap, az éjszakai páralecsapódás következtében ez reggel jelentkezett az üveg külső oldalán.. a külső, illetve a belső hőmérséklet különbség is lehet ennek okozója, nem beszélve arról, hogy egy 6 légkamrás szerkezetet építettünk be 44 mm-es 3 rétegű üveggel egy olyan házba, ahol még nincsen homlokzati hőszigetelés... Amennyiben bármilyen probléma felmerülne a későbbiekben, állok rendelkezésére!

Előzmény: Törölt nick (20462)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20464

kívül.

Előzmény: _kip_ (20463)
_kip_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20463

Ez kívül, belül vagy az üvegréteg között van?

Előzmény: Törölt nick (20462)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20462

Tisztelt Urak!

Újonnan beépített ablak kora reggel, nézhet így ki???

_kip_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20461

Urak! Még egy kérdés:

 

A két márka közül kellene választani:

Műszaki tartalom:

 

BRÜGMANN ART Line profilú műanyag nyílászárók műszaki tulajdonságai:
- Anyag: 5 Légkamrás műanyag profil
- Tokszélesség: 73 mm, lekerekített szárny és üvegezőléc
- Szín: fehér
- Üvegezés: 4-16-4 superlow-e: Ug = 1,0 W/m2 K,
- Vasalat: ROTO vasalat
- Kettős peremtömítés: fehér szín esetén szürke alapkivitelben
- Rendelhető szín: Dió, Aranytölgy, Mahagóni, Sötét tölgy

 

Schüco CT70 AS műanyag profil
- Anyag: 5 Légkamrás műanyag profil
- Tokszélesség:  70mm
- Szín: fehér
- Üvegezés: 4-16-4 superlow-e: Ug = 1,0 W/m2 K,
- Vasalat: ROTO vasalat

 

Árban nincs 1% eltérés. A Scüco-t tübb gyár használja ahogy látom, a Brügmann Német cég, de mindenhol gyártják.


 
 

Proxima76 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20460

Változó, ahogy az árak is. Én tervezek hőcserélős szellőző beépítést, ezért nagyvonalakban utánajártam, hogy a buktatókkal és a hozadékkal tisztában legyek. Egyéni döntés, hogy kinek éri meg, és kinek nem.

Ha fali szellőzőn központi hőcserélős szellőztetést értesz, akkor az nem profibb mint az ablakprofilba épített szellőző, hanem teljesen más kategória, nem egy lapon említendő a kettő. Árban sem.

 

Egyébként léteznek kompakt, egy helységes hőcserélős szellőztetők, viszonylag olcsón. Ha csak egy helységről van szó, el lehet gondolkozni ilyenen is. Ez csak egy lyukat igényel a falba,ahová be lehet építeni. Papíron elég jó hatásfokkal rendelkeznek. Élőben azonban még nem láttam ilyet működni, úgyhogy gyakorlati tapasztalatom nincs vele.

Előzmény: batagy (20459)
batagy Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20459

Ne baj az, hogy vita alakult ki a szellőzővel kapcsolatban, sokakat érdekel ez.

 

Ahogy eddig olvastam, az ablakba épített szellőző helyett a fali szellőző valószínűleg jobb és profibb megoldásnak tűnik. De gondolom drágább is. De hogy milyen karbantartást igényel, kívülről hozzá kell-e férni, milyen a léghozama vagy mennyire engedi be a hideget/zajt, ezeket nem tudom.

Előzmény: barbih (20457)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20458

- görgős átvezető

- kefés átvezető

- rugós átvezető (zsinóros gurtnihoz)

- és akkor az általad feltalált átvezető... szerintem Neked ez lesz a jó megoldás...

Előzmény: topikolos (20455)
barbih Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20457

Nem is gondoltunk semmi extrára ablak terén, csak olyat szeretnénk, ami mellett nem fagyunk meg már szeptemberben, mert azért ennél mindenféle légbevezető jobb, valljuk be =)

 

Nem gondoltam, hogy ekkora vitát váltok ki, csak a véleményetek érdekelt volna, hogy ablakos aereco, vagy fali szellőző legyen az új ablakok mellé...

Előzmény: Proxima76 (20446)
barbih Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20456

De miért kellene gázterv meg társai egy már meglévő gázhálózathoz? Pont, hogy ha marad minden, akkor az ablakcsere mellé "csak" szellőzés kell, a te verzióidnál viszont még 600 másik dolog...

 

A fogyasztással kapcsolatban pedig légyszi ne oktass ki, mert nem minden családban annyiból áll a főzés, hogy hétvégén összedobunk egy borsólevest...

Előzmény: halaloszto (20443)
topikolos Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20455

Ok, akkor ez tisztázva, süllyesztés storno.

A gurtni esetemben mégis a falon keresztül menne, mert az ablakra nem akarok toktoldót, felesleges. Könnyűszerkezetes a fal, a felfelé eltolt redőnytok így ide esik. 

 

Ezt a kevés megoldást megnézem.

Megnéztem. Nem valami nagy hatékonyságú. Olyan nincs esetleg, hogy a falban/ablaktokban futó nyílásba egy belülről végig kefés csőszerűséget dugunk, és ebben fut a gurtni? Ha nincs, akkor feltaláltam valamit... :)

Előzmény: Törölt nick (20452)
batagy Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20454

Ok, köszönöm!

 

A konklúzió az, hogy 6-16-4-16-4 vagy esetleg 6-16-3-16-5 lehetne. Ennek 38dB közelinek kell lennie.  Efelé tendálok akkor az ablakossal.

 

 

Előzmény: Petya79 (20431)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20453

Olyan redőnygurtni átvezető görgő nem nagyon van, ami teljesen meggátolja akár a minimális légbeeresztést is, de ami ilyenkor talán a legjobb megoldás az a kefés görgő alkalmazása.

Előzmény: topikolos (20451)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20452

Ha a lefutó be lesz süllyesztve a szigetelésbe, nem fogod tudni a szerelőfedelet lenyitni!

A redőnyátvezetés nem falon keresztül történik, hanem tokon, vagy toktoldón keresztül.

 

Előzmény: topikolos (20451)
topikolos Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20451

A fix ablak még nincs beépítve, a helye meg van, és most kértem árajánlatokat (ez ügyben lehet, hogy még kérdeznék).

Valóban külső tokos lenne. Mivel ilyen szép nagy (nekem) egybe ablak lenne, nem szeretném semmivel takarni (bár az ablak síkján kívül lesz még 20 cm szigetelés, ami persze takar), szeretném ha a leendő kilátást minél kevésbé zavarják a redőny részei.

Barkácsolni meg szeretek, de ha valami nem megoldható, akkor azért nem fogok bele. A mostani ablakaimnál pl. az ablak és a redőnytok és a sín közé felkerült 6cm xps. Nem mondom, hogy szép, de nem is ronda. :)

Ha a szerelőnyílás lenyitható a síneken belül (tehát besüllyesztve a falba sem zavarja a lenyitást), akkor lehet, mégis barkácsolok.

 

Még a redőny motoros kiviteléről nem döntöttem, vicces, hogy a kapott árajánlatok alapján, többe kerülnének, mint az ablakok (3 ablak, de csak 2 redőnyös). Motorost azért szeretnék, mert nem akarok egy lyukat sem a falba/ablakba. Létezik esetleg valami korrekten megoldott átvezetés, ahol a gurtni melett nem száguldozik a levegő? Mert ha igen, lehet marad a manuális redőnymozgatás.

 

A mókusokról várjuk az értekezést! :)

Előzmény: kiss_atti (20441)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20450

Megszoktuk már tőled...! :P

Előzmény: kiss_atti (20448)
topikolos Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20449

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (20440)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20448

OK basszus,

 

én már nem szólalok meg ebben a témában, mert csak figyelmetlenül tudok olvasni..

Ez kész ...

:-))))

 

Írni viszont jókat írok, csak rohadtul semmi köze a problémához...

Akartok valami rövidebb esszét a mókusok téli álmáról??

:-)

Előzmény: Törölt nick (20444)
Proxima76 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20447

Így van, egyetértek. Sok szempontot kell figyelembe venni a döntéshez, de hosszú távon kell gondolkozni, és vannak pénzben nem mérhető előnyök, amiket nem szoktak figyelembe venni. Pl. komfortérzet javulás, egészségesebb lakókörnyezet. De ilyen pl. az is hogy egy elektromos sütőben sokkal egyenletesebben lehet sütni, mint egy gázosban.

Előzmény: halaloszto (20443)
Proxima76 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20446

Nem vitatja senki, minden pénzbe kerül. Neked kell kiszámolni, eldönteni hogy mi a legjobb megoldás.

Egyébként egy indukciós főzőlap (bár elég drága) meglehetősen takarékos.

Hacsak nem napi 3-4 órát sütsz-főzöl, akkor nem hiszem jelentős többletköltség lenne átállni elektromos sütőre és főzőlapra.

A hőcserélős szellőztető beépítése még nagyobb költség.....

 

Ha a  kiadás minimalizálása a cél, akkor felesleges túl jó hőszigetelésű ablakra pénzt kiadni, úgyis ki lesz fúrva..

Hosszú távon, mindent egybevetve azonban biztos nem ez a legolcsóbb megoldás, még ha rövidtávon úgy is tűnik

Előzmény: barbih (20438)
fgcs (X) 2014.09.24 0 0 20445

A cikk megjelenését támogatta az AE***O Légtechnika Kft. :D

Előzmény: kiss_atti (20432)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20444

... szerintem Te ráépített felsőtokos redőnyről beszélsz, Mi meg külső vakolható tokosról ...

de nem is ez a lényeg, jogos amit írtál..

Előzmény: kiss_atti (20441)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20443

Ez itt off, meg tul bonyi is. Nagyon sok oldala van a kerdesnek. Az indukcios tuzhely hatasfoka pl kb ketszerese a gaztuzhelyenek (sajat meres). A haromszoros energia arkulonbseg egybol nem akkora. 

 

A sok amperes betap 70ezer, a kabelezes meg villanyszereles meg par tizezer. Nem kell hozza gazterv, kemenysepro, gazmeo, gazoraleszereles, gazorafelszereles, 5evenkenti kotelezo ellenorzes, elszivo kenyszerkapcsolas. Lassan ott tart a szabalyozas, hogy ha van gaztuzhelyem, nem lehet cserepkalyham vagy kandallom.

 

Vajk

Előzmény: elemes2 (20442)
elemes2 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20442

a sok amperes hálózatra csatlakozás is drága, meg a sok amperes vezetékezés a villanytűzhelyhez, és a villanytűzhelyek bosszantó hőtehetetlenségét sem szeretjük. igaz, kerámialapos villanytűzhelyeknél a hőtehetetlenség már minimális, de ha ezeket az extra költségeket összeadjuk, már van mit mérlegelni, az üzemeltetéis költségeken felül is.

Előzmény: halaloszto (20439)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20441

úgy is be van építve, ha azzal baj van, akkor úgy is  bontani kell.

Egy 220*250 mm-es

prosztó műanyag doboz nem tud elromlani, annak sosem lesz baja. Ami benne van, az el tud romlani, de azt a dobozon belül ( a szerelőnyíláson keresztül - tudod szerelni, tehát bontás (szinte) sosem merül fel.

--

 

Csak a helye lenne meg a szigetelésben és csak becsúsztatom, oldható módon rögzítem.

 

Mindenki azt csinál amit akar, úgy barkácsol, ahogyan akar, de a ráépítőtokos lefutónak nem ez a rögzítési módja, hanem az, hogy a tokra felfúrt csavarokra SZEMBŐL felpattintjuk, nem OLDALRÓL becsúsztatjuk. ( Az egy másik tevékenység, és nagyon jó, amennyiben még a TV-t is látod közben ( Hofi))

---

Ez így működhet?

Igen, de mindenképpen szopás. A fix ablakod már be van építve?

Előzmény: topikolos (20436)
Törölt nick (X) 2014.09.24 0 0 20440

Működhet.

Előzmény: topikolos (20436)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20439

" egy életen át villanyon főzni és sütni a mi esetünkben borzasztóan nagy többlet költség lenne"

 

vendeglotok van?

 

napi fozes/sutes gazzal mondjuk 70ft, villannyal meg 200. napi 130 forint plusz. az evi szuk 50ezer forint tobblet. ennek parszorosa elmehet a szellozes megoldasara es a gaz tervezes/kivitelezes/engedelyeztetesre. 

 

es erosen tulbecsultem a fogyasztast!

 

Vajk

Előzmény: barbih (20438)
barbih Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20438

Harmadik megoldás, hogy likvidálni kell a nyílt égésterű készülékeket

 

Hát igen, csak egy teljesen új rendszer kiépítését nem mindenki tudja anyagilag bevállalni... Még ha ez a felújítás rész menne is, akkor is utána egy életen át villanyon főzni és sütni a mi esetünkben borzasztóan nagy többlet költség lenne.

 

Szóval a nyílt égéstér marad, és a legoptimálisabb szellőzési módot még keresem... =S

Előzmény: Proxima76 (20424)
barbih Creative Commons License 2014.09.24 0 0 20437

Mármint csak a falin át jön be nagyon a hideg vagy az aereco is nagyon kellemetlen? Abból elvileg van automatikus is, talán az nem olyan durva, ha csak akkor nyit ki, ha szükséges, nem?

Előzmény: Petya79 (20423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!