Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9700
Szülőföldünk volt a neve. Nem mintha jelentősége lenne...
Bizony, nagyon szépek a piros fényei. Egyszer-kétszer nekem is volt szerencsém gyönyörködni a látványban Jászberényből az M3 felé autózva.
Előzmény: Volt tüzér (9698)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9699
Kedves charlie, nem HG41, hanem há-gé-négy-i! A legközelebbi találkozón majd tartok kiképzést a rádióamatőr hívójelekről.

itt találsz róla néhány sort (mármint a jászberényi rádióállomáson, ami tkp. Jászágó területén fekszik.
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9698
Az Antenna Hungária - bár a franc tudja, most hogy hívják - rövidhullámú adója. Gyerek voltam, amikor építették. Akkoriban a "Szülőhazám Magyarország" című műsort nyomták rajta szanaszét. Tiszta időben az antennákon nagyon jól látszanak a piros jelzőfények.
Előzmény: charlie21 (9694)
M62 265 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9697
Polgári, még aktív rövidhullámú rádióadó.
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9696
magyar radio antennai(MR), en anno mikor vonatoztam Hatvanba Szolnokrol, sokat lattam
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9695
magyar radio antennak, ha jol tudom, en anno vonatbol lattam.
Előzmény: charlie21 (9694)
charlie21 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9694

 

Tud valaki erről valamit,lehet hogy nem kihalt akkor boccs,esetleg ennek nagy tudója HG41??Mert valami rádiós dolognak tünik.

Pusztamonostor mellett van a Jászberény felé menő ut mellett

lovasutas Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9693
És parasztherkules! sőt! Ők ketten voltak!   :)
Előzmény: schlumberger (9692)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9692
Szevasz lóvasutas!
Jelen volt még sandinista, manhattani, schlumberger. csatlakozhattál volna :-)
Előzmény: lovasutas (9691)
lovasutas Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9691
Üdv!

Vasárnap meglátogattuk a zsámbéki TÁS-t. Az alaphangulatot rögtön meghatározta, - hogy Volt Tüzértől megkaptuk a beosztásunkat a késésért. Hiába, a sereg, - az Sereg! Azonnal csatlakoztunk a „foglalkozási alakzathoz”, - így a további szankciókat (pl. a bázis körbefutása valami súlyosbító alkatrésszel…) szerencsésen megúsztuk. Semmiképpen nem múzeumi, - hanem igazi laktanyai hangulat uralkodott a szemléltető tablók, és a fegyverek között - az objektum rideg valóságában. Úgy tűnt, az előadás fennmaradó része hamar elröppent, - parancsnokunk szemléletes, érdekfeszítő és vicces előadásának köszönhetően. Valójában még órákig figyeltük amit beszélt, magyarázott, szét- és összeszerelt, tanított, - fáradhatatlan lelkesedéssel. Még az UV-kabint is láthattuk. Belülről! Köszönjük a bemutatót, emlékezetes marad! Így NEM(!) múlik el a Világ dicsősége…

charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9690
charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9689
Ja félre értesz!Taszáron voltunk ,aztán átmentünk Igalon út közben,már este volt csak eszembe jutott hogy ott is van valami
Előzmény: monfondir (9688)
monfondir Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9688
Irigykedem kicsit rátok! :)
Krug bázis volt, ha jól emlékszem Hpasp írására... Régebben volt RT-nek azonosítva.
Beengedtek a Fornetihez?
Előzmény: charlie21 (9687)
charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9687

Ha már Igalon voltatok nem néztetek be a Fornettihez?(az meg valami orosz RT bázis volt)

Amugy minden elismerésem és köszönetem a szervezésért ,ilyen szinvonalas vezetésben már rég volt részem.Csak ajánlani tudom mindenkinek.A HÁP pedig felül multa minden képzeletem.

schlumberger Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9686
Szegények, étlen-szomjan egy álló napig a mi rendelkezésünkre álltatok, meséltetek, minden kérdésünkre válaszoltatok. Nekünk biztos, hogy nem volt unalmas, akikkel másnap még elmentünk Zsámbékra, ők is felsőfokon nyilatkoztak. A múzeumotok gyönyörű, annyi minden összeszedve, rendszerezve! Én még egy egész napot simán el tudtam volna tölteni benne! A többi épület, harcálláspont, reptér meg nekünk kimondottan extra csemege volt. Bizony, hogy nagy durranás volt, ezt meg is állapítottuk Igalon, ahol egy vacsorázóhelyen még állománygyűlést tartottunk, mert már az éhhalál egészen megkörnyékezett bennünket addigra.
Azt azért hozzáteszem, hogy másnap Zsámbékon már csak ketten jelentek meg velem, a többiek pihentek :-)
Dehát muszáj volt megnézni Volt tüzér birodalmát is, elköszöntünk tőle, mert aznap volt ott utoljára, sajnos. Én már visszajáró kísértet voltam ott, az a múzeum is nagyon szép, csak ott más jellegű tárgyak vannak kiállítva.
Remélem, Nálatok is megfordulok még, ha lesz rá mód.
Előzmény: joozsibaacsi (9685)
joozsibaacsi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9685
Kolléga Úr! Mi az, hogy szegények... Csak gazdagodtunk a nappal, még ha hosszúnak (és unalmasnak?) tűnt is. Nektek. De hogy már másnap nem maradtok a feneketeken, azt nem gondoltam. Akkor nem is voltunk számotokra akkora durranás. Azért semmi csüggedés, szeretettel várunk minden érdeklődőt.
Előzmény: schlumberger (9678)
monfondir Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9684
Hétvégén megakartam nézni Boldogasszonyfa térségét, sajna az eső elmosta a dolgot. Belegondolva 43 év múlva nem hiszem, hogy sok minden maradt...
Előzmény: Hpasp (9680)
MN5818 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9683

Két egykori résztvevő visszaemlékezése a "Kiskunság-67" -re:

 

"Száraz Ferenc nyugállományú alezredes visszaemlékezése

A „Kiskunság 67" manőverrel egybekötve mozgósítást hajtott végre az ezred. A nagytávolságú manőver végrehajtása után Szenna térségében technikát telepítve került sor a gyakorlat további mozzanataira. A mozgósítással együtt tartalékosok is bevonultak."

 

"Oláh Miklós százados visszaemlékezése:

A legnagyobb és legnehezebb feladat végrehajtását jelentette a mozgósítás az osztálynál. A feladatot a tartalékos katonák behívásával, bevonultatásával . kellett végrehajtani, a nagy távolsági manőverrel együtt. Ennek a végrehajtására 1967. nyarán került sor.

Az osztály a Jugoszláv határ mellé Háromfa község közelébe települt. Körülbelül 270 kilométer hosszú utat kellett megtenni, miközben Alap községnél egy rövid, és Taszár mellett egy hosszabb pihenőt tartottunk. A gyakorlatot szerencsére negatív események nélkül sikerült végrehajtani."

 

 

Előzmény: Hpasp (9680)
Arktorin Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9682
Érdekes. Kb. 1 hónapja még határozottan katona posztolt a a sorompó túloldalán az említett helyen, egy jól láthatóan HM terepjáró társaságában. Továbbá a HM egyik cégének a táblája volt rádrótozva a kerítésre is, miszerint ez az Ő területük és HM-es autó is gördült ki a területről.
Illetve ha megnézed a leányvállalat aktuális cégbírósági bejegyzését akkor ott van az adott település és egy cím.
Lehetséges amit írsz, de meglehetősen kicsi az esélye a fenti dolgok tükrében.

Ark
A-Ascona Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9681
Kicsit szégyellem magam az off-os hozzászólásért (ez lesz az utolsó).
De valóban szükség lenne egy jól működő rendszerre rádiózás terén a társszerveknek.
Civil barátaimnak szoktam mondani, hogy csak a tv-ben van az, hogy hipp-hopp ott a mentő meg a rendőr ahol kell.
Hiszen: azt a kevés autót ami van, nagyon pontosan kell(ene) irányítani, hogy mindenhova odaérjenek, ahol nagy a szükség.
Rengeteg idő megspórolható lenne a közvetlen információ átadással, (mentő- rendőr- tűzoltó között) kihagyva belőle pár s*ggfejet az irányítóhelységből, akik 10 perceket elszaroznak a semmin.
Ja, és jó lenne, ha az állomástól 200 méterre is működnének a hasábrádiók. (lefedettség)
Amúgy jó dolog Nyíregyházáról átrádiózni Zalaegerszegre úgy, hogy mindenki mindent ért, és a vétel tiszta.
Egy példa:
Mentő indul, helyszínre ér. Rádiózik: - xy /602 helyszínen.
Majd pár perc múlva: -Karhatalmat és műszaki mentést kérnék ezért és ezért.

Na, és ez után jön a hosszú szarakodás. Az ott nem lévő, és a szituációt nem értő irányítás intézkedik. Ami helyett jó lenne, ha át tudna szólni a rendőr, mentő, hogy srácok mi újság a helyszínen, hogy készüljünk stb. Ezt hívnák úgy, hogy közvetlen kapcsolat felvétel. Most néhány barom szarozik irányító pozícióban, és a helyszínen derül ki, hogy nem pontosak az infók.
Na, itt tart ez az ország.
Elnézést még egyszer!
Én is üdvözlöm mentős bajtársam!
Előzmény: AmbulanceZoli (9671)
Hpasp Creative Commons License 2010.09.19 -1 0 9680
Magyar volt.

1967-es elképzelés szerint (KISKUNSÁG gyakorlat) a 104. Nagytarcsai légvédelmi rakéta ezred 3 osztálya (104/4 Vácegres, 104/5 Gyömrő, 104/6 Táborfalva) Szigetvár és Nagykanizsa között (Boldogasszonyfa, ???, Inke-puszta) vonalas harcrendet alkot, és ezzel meglepi a támadókat.

De jó lenne beszélni valakivel, aki 1967-ben részt vett benne...

Boldogasszonyfa


Előzmény: Volt Katona(Lee) (9675)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9679
Azért Kékesen meg Kab hegyen nem csak a polgári TV torony volt.Én elég sokat jártam oda.Persze a nagy torony volt a leglátványosabb.Azokon is volt sokféle átjátszó de pl. Kab hegyen egy külön baraképület is volt kis börtöncella szerü helységekkelés mellette minden cellához egy antennaárboc.Ott volt a legtöbb átjátszó.A rendszerváltás előtt nagyon őrizték az egészet fegyveres őrök.Kékes talán nem is volt annyira militáns.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (9674)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9678
Volt tüzér, délelőtt 11 körül meglátogatunk fenn hárman-négyen. Remélem, nem szakad. A szombati napot Taszáron töltöttük. Nagyon remek kis múzeumot hoztak ott össze Józsibácsiék, ezúton is köszönet, hogy mindent bejárhattunk. Szegények, este hétig lefoglaltuk őket!
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9677
megtalaltam en is, eleg lepusztult lehet-de nem is gondoltam, hogy a deli hatarszelen is volt DVINA TAS
Előzmény: Hpasp (9657)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9676
megneztem Jobbagyit, nagyon eles a google earth ott.Tisztan kivehetö a bejarat a hegybe, illetve az epületek is.Kerestem kijaratot a hegy tulodalan-vannak vmik meg a hegyen is, lehet szellözö is, de meg nem talaltam-lehet a kijarat, egy közelben lako ismerösöm szerint Abasaron!! van, az pedig legalabb 20 km onnan-ha van, kerdes ki furna iylen hoszzu alagutat oda, mert az iszonyat sok munka.
A szobeszed szerint mar nem a HM-e, hanem egy privat ceg berli, es szerverek vannak benne.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9675
ez mi?
meg erröl nem volt szo, orosz vagy magyar volt?
Előzmény: Hpasp (9657)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9674
elvileg jo elkepzeles volt az orfeusz rendszer-ma meg müködik e, nem tudom, en 2004 ben szereltem le.
Ha jol tudom, egy radios korai, riaszto rendszerröl van szo, ahol, nem konkret beszelgetesek mennek, mentek-hanem egy szamot tovabbitanak benne-ami, a a laktanyaban levö , pancelban örzött boritekok kinyitasaval, mutatta meg mit kell tenni a laktanyaban.
A polgari , tehat a sima tv tornyokban (pl. kekes, kab hegy is volt atjatszoja)-a Buga Duga rendszerrel együtt
Előzmény: Törölt nick (9663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9673
Talán nem off mert nem csak a laktanyákat hanem a kormányzati híradórendszereket is "elhagyták"
Ezt az egész TETRA bulit hivatalosan azért hozták létre (nem pénzmosoda és forrás áááá,dehogy...),hogy az esetleges katasztrófa helyzetekben az intézkedő szervek össze tudják hangolni a tevékenységüket.Et IRÓASZTALON müködne is de a különböző szervek olyan eltérő szervezeti rendszerekben müködnek,hogy ezt pusztán informatikai eszközökkel összehozni hamvában holt ötlet.Meg kéne tanítani minden egyes felhasználóval a teljes rendszer kódrendszerét és azt készségszinten tartani.T.i. amit nem használnak naponta azt elfelejti az ember.Még a rendőrségen belül sem müködik ez az összehangolás.Az átlag falusi rendőr inkább felhívja mobilon a szomszéd kmb.-t ha valamit akar és nem vergődik gombnyomogatással.Talán az SMS-szerüséggel való körözés-lekérést használják néhányan napi szinten.
Adtak a szarnak egy nagy pofont,kibaxtak egy csomó pénzt az ablakon de ettől semmivel nem lett hatékonyabb a mentő-tüzoltó-rendőri munka.
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9672
Én nem segítettem, 17 évig csináltam. Nem mindig sikerült.
Előzmény: Törölt nick (9669)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9671
Nagyon OFF topic, de hadd mondjam!!

Társszervekkel való kommunikáció nemcsak megyei szinten lenne fontos, mert sajna a megyei mentésirányítás az az OMSZ rehabilitációs központja!! Értsd ezalatt azt, hogy az összes kivonulásra alkalmatlan hülye mentsvára lett kirúgás helyett, most meg akkora lovat adtak a valaga alá, hogy állandóan szopatja a kivonuló személyzetet!!
Térinformatikai rendszerhez, gps-hez, flottakövetéshez hülye, mint ló a hátúszáshoz...tehát a TETRA rendszer adta lehetőségek 10 %át sem tudja hasznosítani!!! Nah de ennyi elég a dühöngésből bocsika! Tehát summa summarum kedves Villanyóra Márkanév barátom, kellene, hogy helyi szinten is tartsuk a kontaktot!! Egyébként hogy vagy?
Intravénás tisztelettel : AmbulanceZoli
UI: Üdv a szintén Mentősös Bajtársnak!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!